В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Признание Голодомора геноцидом не направлено против России

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 20:29

Господин Днепров, если Вы и после этого цитирования «Компендиума социального учения Церкви» Понтификального Совета для Справедливости и Мира, выражающего официальное учение Католической Церкви, наконец-то не признаете, что Голодомор в самом деле был и признается даже самим «Святым Престолом» как геноцид украинского народа, Вы как верующий католик подвергнете свое спасение серьезной опасности (шутка). Цитирую по английской версии пункт 506:
«Попытки уничтожить целые национальные, этнические или языковые группы есть преступления против Бога и самого человечества, и ответственные за такие преступления должны ответить за них перед правосудием. Двадцатый век носит трагический знак различных геноцидов: от армян до УКРАИНЦЕВ, от камбоджийцев до тех, которые были совершены в Африке и на Балканах. Между этими выделяется Голокост еврейского народа, Шоа: «Дни Шоа обозначили истинную ночь истории, с невообразимыми преступлениями против Бога и человечества».
Конечно, никто не обязан веровать в то, что является очевидным фактом: несколько миллионов украинцев были зверски замучены голодом в 1932-33 гг. Виновником этого геноцида является коммунистический режим Сталина. Об этом знает и это признает весь мир. А кто еще не признал, не беда, когда-нибудь и он обязательно поймет, что ошибался. Кстати, патриарх Гузар не может не называть вещи своими именами, даже если бы Рим не признал Голодомор геноцидом, как это однако случилось. Потому что Гузар как украинец знает о Голодоморе намного больше за римскую курию. Да и скрыть геноцид никому в мире еще не удавалось – это невозможно.
Признание Голодомора геноцидом не направлено против братского русского народа или России, потому что он не был организован Россией – её тогда вообще как государства не существовало, а свирепствовал на Украине советский режим, который стоил жизни не только убитым голодом в 30-ые гг. украинцам, но и миллионам русских. Да и среди организаторов и непосредственных виновников геноцида-Голодомора самих же украинцев было наверное не меньше, чем русских. Это понимают украинцы, почему это так сложно понять некоторым россиянам ? ЭТО БЫЛ ГЕНОЦИД, НО НИ РУССКИЕ, НИ ДРУГИЕ НАЦИОНАЛЬНОСТИ СССР НЕ ВИНОВАТЫ В ГОЛОДОМОРЕ - ВИНОВАТЫ КОММУНИСТЫ, КОТОРЫХ УЖЕ НЕТ В ЖИВЫХ. ТОЧКА.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 10:47

Якби я був священиком на Східній Україні, то відправляв би Літургію і проповідував на тій мові, що є найбільш зрозумілою парафіянам, якщо це російська, то й на російській. Зробив би анонімне опитування і визначив би, якої мови бажають парафіяни. От і все - дуже просто. Необхідно памятати про місійне покликання Церкви - щоб Євангеліє поширювалося, треба, щоб його розуміли. Церква не повинна ставати інструментом якоїсь ідеології, бо це йде на шкоду її властивому призначенню. Звичайно, ми любимо нашу солов'їну мову, але потрібно поважати також російську, передусім тому що це - рідна мова значної частини наших співвітчизників. Десь у радіо я чув, що якийсь чиновник образив російську мову, назвавши її "собачою". Такі ідіоти найбільше шкодять нашій українській мові та її відродженню Йому не те що бути міністром, а навіть до вчителювання допускати не можна.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення о.Олег » 26 березня 2010, 11:08

Kaktus писав:Якби я був священиком на Східній Україні, то відправляв би Літургію і проповідував на тій мові, що є найбільш зрозумілою парафіянам, якщо це російська, то й на російській. Зробив би анонімне опитування і визначив би, якої мови бажають парафіяни. От і все - дуже просто. Необхідно памятати про місійне покликання Церкви - щоб Євангеліє поширювалося, треба, щоб його розуміли. Церква не повинна ставати інструментом якоїсь ідеології, бо це йде на шкоду її властивому призначенню. Звичайно, ми любимо нашу солов'їну мову, але потрібно поважати також російську, передусім тому що це - рідна мова значної частини наших співвітчизників. Десь у радіо я чув, що якийсь чиновник образив російську мову, назвавши її "собачою". Такі ідіоти найбільше шкодять нашій українській мові та її відродженню Йому не те що бути міністром, а навіть до вчителювання допускати не можна.

не знаю, чи Вас здивую, але заважає нам правити російською не наш (український) націоналізм, а наш (католицький) екуменізм, де нмд нездорова політкоректність по відношенні до заяв РПЦ про "канонічєскіє тєріторіі" змушує нас служити лише для українців і без претензій на місії. Скоріш за все Ви (Ви ж екуменіст в цьому контексті?) не правили б російською...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення viter » 26 березня 2010, 13:41

Kaktus писав: Необхідно памятати про місійне покликання Церкви - щоб Євангеліє поширювалося, треба, щоб його розуміли.

Хотів би я побачити російськомовного громадянина України, який би не розумів української мови. Тут, на форумі, навіть росіяни читають дописи українською мовою і розуміють (хай не все)!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення Михайло Шелудько » 29 березня 2010, 20:36

Моя мати українську не розуміє, хіба окремі слова.
А по темі - давно вже пора зробити в російськомовних регіонах хоча б раз на тиждень Літургію російською мовою. Це у тих, хто тут мешкає (тобто у місцевих), не викликає жодних сумнівів. Бо чимдалі більше на парафіях уцерковлюються російськомовні.

Як сказав блаженнійший Любомир в Одесі, "не треба цуратися проповідувати Христа різними мовами".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення о.Олег » 30 березня 2010, 06:39

Михайло Шелудько писав:Моя мати українську не розуміє, хіба окремі слова.
А по темі - давно вже пора зробити в російськомовних регіонах хоча б раз на тиждень Літургію російською мовою. Це у тих, хто тут мешкає (тобто у місцевих), не викликає жодних сумнівів. Бо чимдалі більше на парафіях уцерковлюються російськомовні.

Як сказав блаженнійший Любомир в Одесі, "не треба цуратися проповідувати Христа різними мовами".

а є дозвіл провадити Служби російською?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення Kaktus » 30 березня 2010, 09:27

заважає нам правити російською не наш (український) націоналізм, а наш (католицький) екуменізм, де нмд нездорова політкоректність по відношенні до заяв РПЦ про "канонічєскіє тєріторіі" змушує нас служити лише для українців і без претензій на місії. Скоріш за все Ви (Ви ж екуменіст в цьому контексті?) не правили б російською...


Наскільки мені відомо, РПЦ відправляє церковно-слов'янською, а не російською. Але думаю, що вони не проти використання російськрї КЦ, а проти розбудови структур, бо ця приводить до прозелітизму.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: В России есть службы на украинском, а на Украине на русском?

Повідомлення о.Олег » 31 березня 2010, 13:42

Kaktus писав:
заважає нам правити російською не наш (український) націоналізм, а наш (католицький) екуменізм, де нмд нездорова політкоректність по відношенні до заяв РПЦ про "канонічєскіє тєріторіі" змушує нас служити лише для українців і без претензій на місії. Скоріш за все Ви (Ви ж екуменіст в цьому контексті?) не правили б російською...

Наскільки мені відомо, РПЦ відправляє церковно-слов'янською, а не російською. Але думаю, що вони не проти використання російськрї КЦ, а проти розбудови структур, бо ця приводить до прозелітизму.

Ми одинаково розуміємо, що використання УГКЦ російськомовних перекладів для РПЦ сприйметься як курс на "прозелітизм"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей