Сторінка 1 з 1

Актуальні слова Папи!

Додано: 19 листопада 2009, 01:04
Cardinal
«У моїх вухах постійно звучали слова Біблії та Отців Церкви, які різко засуджували онімілих пастирів, котрі, щоби уникати конфліктів, дозволяли отруті ширитися. … Спокій – не найперший із суспільних обов'язків, і єпископ, який дбає лише про те, щоб не мати проблем і затушовувати всі конфлікти, - це, на мою думку, жахливе явище … Я ще й донині радий, що в Мюнхені не уникав конфліктів, тому що плисти за течією – це спосіб управління, як я вже сказав, найгірший з можливих» (з книги «Сіль землі»).

Ваші думки про сучасну ситуацію в нас?

Re: Актуальні слова Папи!

Додано: 19 листопада 2009, 08:57
romanm
Cardinal писав:«У моїх вухах постійно звучали слова Біблії та Отців Церкви, які різко засуджували онімілих пастирів, котрі, щоби уникати конфліктів, дозволяли отруті ширитися. … Спокій – не найперший із суспільних обов'язків, і єпископ, який дбає лише про те, щоб не мати проблем і затушовувати всі конфлікти, - це, на мою думку, жахливе явище … Я ще й донині радий, що в Мюнхені не уникав конфліктів, тому що плисти за течією – це спосіб управління, як я вже сказав, найгірший з можливих» (з книги «Сіль землі»).

Ваші думки про сучасну ситуацію в нас?


Тут, отче, неможливо сказати. Що Ви маєте наувазі " в нас"? Україна, Церква?

Додано: 19 листопада 2009, 09:39
Cardinal
І перше і друге!

Це стосується всіх! Але в першу чергу єпископів і священиків!

Додано: 19 листопада 2009, 14:27
romanm
І перше і друге!

Це стосується всіх! Але в першу чергу єпископів і священників!


В мене особисто є великі сумніви, щодо можливості такого роду роздумів тут, на форумі. В силу різних причин.

1.Хтось бачить священиків як жреців вуду:) слова яких ми маємо сприймати з благоговінням і послухом як самому Богу. Потуги сказати, що це не зовсім так, натикаються на те, що вам радять йти до лютерян(забуваючи що і там є ієрархія):)
2. Не треба забувати, що наші духовники не приходять з Марсу, а є плодом тієї ж країни як і ми. Так, що великих різниць між простими обивателями і священиками а також єпископами, з чисто людської точки зору, не бачу.

3.Напевно часто, деякі батюшки є настільки розумні і рахують, що всі на їхньому рівні, що виходить не завжди проповідь католицького вчення з їх уст(див обговорення про пояснення отців).

Поки, що якось так.

Стосовно ж цитати з книги Ратцінгера, підтримаю на всі 1000. Церква має всіма силами йти "проти течії" , тобто проповідь Христа має бути завжди, і не тільки в духовному, а й в соціальному, в останньому особливо! Бо, не пояснюючи людям простих, як на мою думку, речей, бачимо, що більшість, зовсім не розуміють різницю між завданнями держави і Церкви. Їх сприймають як 2 подібні організації. Але чи це так?

В нашому випадку, бідність соціальна (незважаючи на повні Церкви, рахую, що пропорціонально навпаки є знання вірних про Християнство), приводить бідність духовну.

Додано: 19 листопада 2009, 14:33
o.Mykil
romanm писав:
3.Напевно часто, деякі батюшки є настільки розумні і рахують, що всі на їхньому рівні, що виходить не завжди проповідь католицького вчення з їх уст(див обговорення про пояснення отців).Ви до цього ведете? http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1550&start=0

Мабуть, що так. :))

Додано: 19 листопада 2009, 14:37
romanm
Ви до цього ведете? http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1550&start=0

Мабуть, що так. :))


Дякую отче, саме це.

На правах оффтопу до цього пункту: Є теологія, а є вчення Церкви і часто - 2 різних речі. Не обов язково виносити як довершене вчення Церкви те, що находиться в сирому вигляді.

Додано: 19 листопада 2009, 19:16
Cardinal
Достойниками, яких можна залічити до однодумців з Папою, є досить мало, наша церква мала таких декілька: Владики: Дмитерко, Василик, Семедій, Маргітич, Федорик, блаженний Миколай Чернецький.... о. Ковч та інші!

Найбільший серед них на мою думку Шептицький та Хомницький!

Було і багато інших та і є але дуже мало, шкода що наше суспільство практично не здатне виховати таких Світил!

Додано: 19 листопада 2009, 19:25
romanm
Cardinal писав:
Найбільший серед них на мою думку Шептицький та Хомницький!

Було і багато інших та і є але дуже мало, шкода що наше суспільство практично не здатне виховати таких Світил!


Не думаю, отче, не все так закинуто. Звичайно, таких людей , вами іменованих, зараз ми не бачимо. А так, хто його знає. Мо й є. Все бачиться на відстані.

Щодо суспільства.... я вважаю що його як такого немає. Суспільство є, імхо, коли воно єдине. Ви бачите єдину цю країну Україну? Бачите що щось йде до ліпшого? Я, особисто не бачу, може мені хтось покаже.? Тоді про яке виховання світил може йти річ? Звичайно не може, але я маю наувазі загальнонаціональний(по теперішніх кордонах) масштаб. В анклавах, типу окремих областей, все можливе.