Еволюція та креаціонізм

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 10 вересня 2010, 11:01

І схоже на те, що Бог створив еволюцію, як унікальний механізм творення живого.

P.S. Отче, будьте ласкаві, скоректуйте авторство цитат в своєму попередньому дописі, бо там трішки наплутано :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

неандерталеці і кроманьйонці в Біблії

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 13:25

Проінформуйте, будь-ласка, де в біблії можна прочитати про кроманьйонців і неандертальців і як дані види можна пов"язати з творінням людини?!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 13:34

sirius писав:Проінформуйте, будь-ласка, де в біблії можна прочитати про кроманьйонців і неандертальців і як дані види можна пов"язати з творінням людини?!

:lol: Відколи це Біблія - підручник з антропології і природознавства?
Може не варто дублювати теми: Еволюція і креаціонізм
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 13:39

вибачте, не знав, що я дублю, ше якусь тему...
але я думав що у біблії є віжповіді на ці питання...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 13:59

Тоді Господь Бог утворив чоловіка з земного пороху та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою.

Буття 2,7
Слово "порох" має також значення "матерія". Отже людина створена з чогось матеріального. З чого саме - вирішувати вченим.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 14:08

ShMariam писав:
Тоді Господь Бог утворив чоловіка з земного пороху та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою.

Буття 2,7
Слово "порох" має також значення "матерія". Отже людина створена з чогось матеріального. З чого саме - вирішувати вченим.

Тоді вартує, переписати історію і не забивати баки ні учням ні студентам, про неандертальців............

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 14:18

sirius писав:Тоді вартує, переписати історію і не забивати баки ні учням ні студентам, про неандертальців............

Не розумію, а як воно одне одному суперечить? Це ж власне і є спроба науки пояснити те, чого Біблія не пояснює. А наскільки близькою до істини є ця теорія - вже інше питання.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 14:25

ShMariam писав:
sirius писав:Тоді вартує, переписати історію і не забивати баки ні учням ні студентам, про неандертальців............

Не розумію, а як воно одне одному суперечить? Це ж власне і є спроба науки пояснити те, чого Біблія не пояснює. А наскільки близькою до істини є ця теорія - вже інше питання.

Авжеж, і де ж та істина?!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 14:36

sirius писав:Авжеж, і де ж та істина?!

Знаємо, що в певний момент, коли тіло людини було таким є зараз, Бог дав людині душу. А що було до того... хіба це важливо для спасіння? :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 14:42

ShMariam писав:
sirius писав:Авжеж, і де ж та істина?!

Знаємо, що в певний момент, коли тіло людини було таким є зараз, Бог дав людині душу. А що було до того... хіба це важливо для спасіння? :pardon:

Чи важливо, що було до того...-напевно, як кому!
Спасіння від чого?!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 14:46

Спасіння душі, само собою! Як, в принципі, не важливо чи Земля обертається навколо Сонця чи навпаки :D .

Повідомлення про Галілео Галіея і геліоцентричну систему відділено: viewtopic.php?f=3&t=2835&p=30224#p30224
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення andrey s. » 25 січня 2011, 12:39

Для спасіння дійсно нема різниці як там що,коли Бог створював землю...Але для чогось це все описано,,напевне через люцку природу(цікавість).Доречі,підкажіть хто написав книгу буття,і коли???? Офтоп відділено: viewtopic.php?f=6&t=2836 Смішно мені з науковців атеістів,які твердять що книга буття це дитяча казочка..я навіть нехочу заглибленно про це думали,,просто потрачу час даремно,,,,але коли читав вперше,то підмітив..Адам-створенний з землі,з землі вийшли тварини до створення Адама,а до тварин були риби в птахи,,а перед ними вода,,Нічого не нагадує,,сучасне наукове тракт. пох. життя..Людині це підсилу пояснити,,но чому вони забувають про "віддих життя"...дуже схоже на душу,,,.а на мій погляд,без "віддиху життя"(душі),,все створене на землі Богом-є порох..Душа це саме цінне,і що нас відлічає від тварин(я говорю про відмінність,а не про якість)...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: неандерталеці і кроманьйонці в біблії

Повідомлення ShMariam » 25 січня 2011, 14:19

andrey s. писав:але коли читав вперше,то підмітив..Адам-створенний з землі,з землі вийшли тварини до створення Адама,а до тварин були риби в птахи,,а перед ними вода,,Нічого не нагадує,,сучасне наукове тракт. пох. життя..

Воно і не суперечить сучасному науковому трактуванню походження життя, якщо перші сторінки Біблії розуміти не буквально.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrivovk » 03 червня 2011, 18:45

Про еволюцію в контексті віри говорили у Римі http://www.credo-ua.org/2011/06/46008
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення vitalko » 03 листопада 2011, 15:07

Виникли в мене деякі питання стосовно даної теми:

Чому смерть була присутня ще до гріхопадіння Адама, адже смерть увійшла у світ саме через це?
А, як відомо, ті ж динозаври задовго до появи людини вмирали і пожирали одне одного. Бо я відповіді не знаходжу.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 03 листопада 2011, 15:36

vitalko писав:Виникли в мене деякі питання стосовно даної теми:

Чому смерть була присутня ще до гріхопадіння Адама, адже смерть увійшла у світ саме через це?
А, як відомо, ті ж динозаври задовго до появи людини вмирали і пожирали одне одного. Бо я відповіді не знаходжу.

Я думаю, що мається на увазі тільки смерть людини.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення vitalko » 03 листопада 2011, 17:34

ShMariam писав:Я думаю, що мається на увазі тільки смерть людини.


Я думаю що все таки смерть взагалі, хіба ж не про це наступні стихи ап. Павла?:

Бо чекання створіння очікує з'явлення синів Божих,
бо створіння покорилось марноті не добровільно, але через того, хто скорив його, в надії,
що й саме створіння визволиться від неволі тління на волю слави синів Божих.
Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі.
Але не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, і ми самі в собі зідхаємо, очікуючи синівства, відкуплення нашого тіла.
Рим. 8. 19-23

Та й чи міг би бути Бог-Любов Богом смерті? Адже смерті Він не творив, а все, що творив вважав за добре.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrivovk » 19 листопада 2011, 15:41

Проти теорії Дарвіна і на захист креаціонізму пише багато ісламський філософ Харун Ях'я http://www.koob.ru/yahya_harun/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 22 листопада 2011, 15:24

vitalko писав:Виникли в мене деякі питання стосовно даної теми:

Чому смерть була присутня ще до гріхопадіння Адама, адже смерть увійшла у світ саме через це?
А, як відомо, ті ж динозаври задовго до появи людини вмирали і пожирали одне одного. Бо я відповіді не знаходжу.

я грішний не боюсь сказати своє не знаю. Поряд з тим, це питання торкало в свій час і мене. Якось навіть пробував в переписці з нашим дописувачем Yur (але не на цьому форумі) описати якийсь з можливих розвитків подій, за що був кимось звинувачений в безумстві :) ... І... це було дійсно схоже на безумство... адже - описувати можливості іншого, близько пов'язаного з Творцем, світу, в якому закони фізики та знаної нам природи мали б діяти, судячи з усього, якось не так, як звично нам - безумне завдання. Бо доводиться вести мову про тісну пов'язаність з позачасовим Богом, яка, мабуть, зумовлювала нестаріння, невмирання.., Бог нематеріальний і "ходіння перед Його Обличчам" мало б дати якусь незалежність від законів відомого нам матеріального світу: людина не боролася за своє виживання з стихією, іншими живими істотами...
Не знаю -це мабуть єдине, що варте претендувати на правду і... якщо хто скаже Вам, що було так-то і так-то: також не знає - не вірте :)
Але можна пробувати описати :) те, що вже згадувалось в темі - деградацію творіння до стану, в якому сьогодні його спостерігаємо.
От лише... чи треба? Тут, мабуть, як ніде інше актуальною є відповідь з якогось анекдоту: "таке добре запитання - нащо Тобі погана відповідь?"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrey s. » 22 листопада 2011, 16:00

о.Олег писав: Якось навіть пробував в переписці з нашим дописувачем Yur (але не на цьому форумі) описати якийсь з можливих розвитків подій, за що був кимось звинувачений в безумстві :) ..............

Та що тут такого, це навіть комплемент, похвала. :D
Але особисто я, особисто я пошкодую читачів і не видам свої фантазії, які свого часу теж мали місце, з цього приводу... не люблю коли мене хвалять. :D
Та і справді, якщо приходить бажання віддати час таким містким фантазіям, то якось визнаю перед собою, запитую себе...що занятись нічим????
Нема більш безумного зайняття, як намагатись зрозуміти Те, що просто не може вміститися в рамки мого сприйняття.
Ну от не може, і все. Чи мені комплексувати з того приводу, що люцкі мозги обмеженні, надто обмежені(тут вже згадував, 7-10% від можливостей, іто де 10-12%, там ми сприймаєм за безумство, або шизофренію)
То що робити?????? Все простіше, є такі теми і зайняття, де тих 7% вистачає, і своїм 3.5 % я можу знайти більш реальне застосування, ніж осягати розумом неосяжне для нього.
Краще просто в стелю подивитись.
Але то я за себе, кому цікаво, вперед...я обіцяю не "хвалити":pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення kvantum » 22 листопада 2011, 17:26

Всім доброго дня. от вчора був на іменнинах у Михайла, всі забавпялися, співали, а потім почали розмовляти на різні теми і торкнулися релігії, не буду вдаватися у суть розмови, але одна з дилем, яка виникла так це от головга і основна книга про Бога і нашу віру це Біблія і по Біблії випливає, що наш світ від Адама нараховує 6 тис. років, як це розуміти, переписуваит історію по-новому чи важати це дрібною похибкою, але якщо вникнути в суть то взагалі все перевертається з ніг на голову...
допоможіть розібратися...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 22 листопада 2011, 17:34

Ви прочитали всі 4 сторінки? тут в двох словах не поясниш...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення kvantum » 22 листопада 2011, 18:00

ShMariam писав:Ви прочитали всі 4 сторінки? тут в двох словах не поясниш...

а ви лише для мене скажіть так яи ні, це правда чи не правда....

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 22 листопада 2011, 18:08

kvantum писав:
ShMariam писав:Ви прочитали всі 4 сторінки? тут в двох словах не поясниш...

а ви лише для мене скажіть так яи ні, це правда чи не правда....

Правда те, що Бог створив світ. І що перші книги Буття писалися для людей стародавнього часу, які культурою, менталітетом... дуже відрізнялися від людей ХХІ ст.

Як Бог створив світ - спірне питання. Тут наводилися аргументи за і проти еволюції.

Є серйозні аргументи проти теорії Дарвіна, в оцій книжці, наприклад:
andrivovk писав:Проти теорії Дарвіна і на захист креаціонізму пише багато ісламський філософ Харун Ях'я http://www.koob.ru/yahya_harun/


Але, погодьтеся, створити не просто окремі види, а систему (природа), яка створює щось нове - набагато складніше і досконаліше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення kvantum » 22 листопада 2011, 18:16

ShMariam писав:
kvantum писав:
ShMariam писав:Ви прочитали всі 4 сторінки? тут в двох словах не поясниш...

а ви лише для мене скажіть так яи ні, це правда чи не правда....

Правда те, що Бог створив світ. І що перші книги Буття писалися для людей стародавнього часу, які культурою, менталітетом... дуже відрізнялися від людей ХХІ ст.

Як Бог створив світ - спірне питання. Тут наводилися аргументи за і проти еволюції.

Є серйозні аргументи проти теорії Дарвіна, в оцій книжці, наприклад:
andrivovk писав:Проти теорії Дарвіна і на захист креаціонізму пише багато ісламський філософ Харун Ях'я http://www.koob.ru/yahya_harun/


Але, погодьтеся, створити не просто окремі види, а систему (природа), яка створює щось нове - набагато складніше і досконаліше.

перші книги писалися для людей - "стародавнього часу, які культурою, менталітетом" ви розумієєте що пишите, Бог промовляючи через пророків вважав на мінталітет, то може Біблії сформуйте дял митців, для бандтів, бля лакеїі і інщих верст населення, мінталілети ж різні.........
а на моє питання всетаки дайте відповідь, якщо можете......

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 22 листопада 2011, 18:24

kvantum писав:перші книги писалися для людей - "стародавнього часу, які культурою, менталітетом" ви розумієєте що пишите, Бог промовляючи через пророків вважав на мінталітет, то може Біблії сформуйте дял митців, для бандтів, бля лакеїі і інщих верст населення, мінталілети ж різні.........
а на моє питання всетаки дайте відповідь, якщо можете......

Я дала відповідь. Але якщо б прочитали цю тему, то побачили б наукові аргументи, що світ існує справді недовго, не так, як пише офіційна наука (є така теорія). А ще є теорія (теж наукова), за якою час має властивість "скорочуватися" - що колись дні були набагато довші ніж зараз. Зрештою, дослідники Біблії кажуть, що перші сторінки Буття треба сприймати символічно, а не буквально (не 6 днів, а 6 періодів, які могли тривати мільйони років).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення kvantum » 22 листопада 2011, 18:30

ShMariam писав:
kvantum писав:перші книги писалися для людей - "стародавнього часу, які культурою, менталітетом" ви розумієєте що пишите, Бог промовляючи через пророків вважав на мінталітет, то може Біблії сформуйте дял митців, для бандтів, бля лакеїі і інщих верст населення, мінталілети ж різні.........
а на моє питання всетаки дайте відповідь, якщо можете......

Я дала відповідь. Але якщо б прочитали цю тему, то побачили б наукові аргументи, що світ існує справді недовго, не так, як пише офіційна наука (є така теорія). А ще є теорія (теж наукова), за якою час має властивість "скорочуватися" - що колись дні були набагато довші ніж зараз. Зрештою, дослідники Біблії кажуть, що перші сторінки Буття треба сприймати символічно, а не буквально (не 6 днів, а 6 періодів, які могли тривати мільйони років).

то може історі. будемо пререписувати?! дамо певні аргументи археологам і історикоам?!
я власне писав не про стоворенняч світу а про те скільки років пройшло від дня народженню Адам першої людини...
якщо перші сторінки треба сприймати символічно то до якої саме сторінки?! поставте крапку не будьте популістом з придчами...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 22 листопада 2011, 18:40

kvantum писав:то може історі. будемо пререписувати?! дамо певні аргументи археологам і історикоам?!
я власне писав не про стоворенняч світу а про те скільки років пройшло від дня народженню Адам першої людини...
якщо перші сторінки треба сприймати символічно то до якої саме сторінки?! поставте крапку не будьте популістом з придчами...

До останньої (я серйозно! :) Враховуючи, що Біблія закінчується дуже символічною книгою Одкровення. Але особливо - сам опис сотворення.

Чітка відповідь: я не знаю і мене це не цікавить. Бо Біблія не дає чітких відомостей з природознавства, історії, археології і т. п., лише з богослов'я.

Досліджуйте. :pardon:

P.S. По цьому питанню теж писалося в цій темі - перечитуйте.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення kvantum » 22 листопада 2011, 18:45

ShMariam писав:
kvantum писав:то може історі. будемо пререписувати?! дамо певні аргументи археологам і історикоам?!
я власне писав не про стоворенняч світу а про те скільки років пройшло від дня народженню Адам першої людини...
якщо перші сторінки треба сприймати символічно то до якої саме сторінки?! поставте крапку не будьте популістом з придчами...

До останньої (я серйозно! :) Враховуючи, що Біблія закінчується дуже символічною книгою Одкровення. Але особливо - сам опис сотворення.

Чітка відповідь: я не знаю і мене це не цікавить. Бо Біблія не дає чітких відомостей з природознавства, історії, археології і т. п., лише з богослов'я.

Досліджуйте. :pardon:

P.S. По цьому питанню теж писалося в цій темі - перечитуйте.

тобто Біблію природознавствои, історією, археологією не повязуємо, зрозуиів і віжповідб ваша -"не знаю" теж розумію", а те що жидівський народ вибраний Богом ви знаєте?!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 22 листопада 2011, 18:46

kvantum писав:а на моє питання всетаки дайте відповідь, якщо можете...

перепрошую - перечитайте на 2 сторінці те, що відповідав: з'являться запитання, запитаєте і, можливо, розмова буде. Покищо буду вважати, що все вже у темі сказав, що вважав за потрібне у темі загально сказати
запитуючи, маєте постаратися зробити так, щоб відповідати Вам було цікаво. Ви ж і прочитати не хочете те, що люди старалися-пояснювали :( Розумієте?
Зповагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей