Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральний стан священників

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2012, 06:20

o.Mykil писав:
о.Олег писав:В моїй практиці священика єдиний раз заборонив заносити померлого до Храму (публічний грішник) - відспівали на кладовищі - і по сьогодні шкодую (бо образив). От лише... думаю про те, що межа, в якій маємо не образити Бога навіть, якщо буде ображена людина/люди, таки є
правда як на мене грішного - це точно не та ситуація, що в обговорюваному випадку


Є ж чітка інструкція в нашій Церкві щодо обмеження почестей у християнському похороні. Тому священикам треба цього й дотримуватися
http://www.christusimperat.org/uk/node/25910

безперечно. І дотримуюся (про один з пунктів і приклад з моєї священичої практики)
але даний випадок з Стрийщини в жодну категорію пасторального провідництва УГКЦ щодо поховань не входить
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Моральний стан священників

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2012, 07:51

parafian_if писав:Можете надіслати нам email адрес Глави нашої Церкви – Блаженнішого Святослава, щоб надати йому повну інформацію на [email protected]


http://www.ugcc.org.ua/kontakts.0.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Церква і суспільство

Повідомлення vitalko » 15 травня 2012, 10:42

Не знав куди відписати, але так виглядає, що тут ніби вписується наступна стаття.
КОМПЛЕКС УНІЯТИЗМУ

PS. Окремої теми не захотів створювати, бо даний автор регулярно пише досить цікаві статті, тому, думаю в майбутньому можна додавати їх до даної теми.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

ЦІКАВІ ІНТЕРВ'Ю

Повідомлення andrivovk » 06 червня 2012, 20:29

«Церква дорікає світові самим своїм існуванням»

Інтерв'ю з єпископом-помічником Львівським Протосинкелом Львівської Архиєпархії Кир Венедиктом Алексійчуком
http://www.credo-ua.org/2012/05/63843
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: ЦІКАВІ ІНТЕРВ'Ю

Повідомлення гість » 07 червня 2012, 12:12

Це інтерв"ю було дано для сайту "Католицький оглядач", проводив інтерв"ю керівник проекту о.Орест-Дмитро Вільчинський. На сайті CREDO це вказано з прямим посиланням на текст. Просто заради цікавості спитаю -- для чого ставити на форум УГКЦ передрук, а не поставити лінк на першоджерело з греко-католицького ресурсу? постійно спостерігаю подібну тенденці...

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ЦІКАВІ ІНТЕРВ'Ю

Повідомлення andrivovk » 07 червня 2012, 14:22

Та нехай буде "Оглядач".Просто я це інтерв'ю читав саме у "Кредо" і дав посилання на "Кредо".Чи мені не все одно? :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ЦІКАВІ ІНТЕРВ'Ю

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2012, 20:40

гість писав:... для чого ставити на форум УГКЦ передрук, а не поставити лінк на першоджерело з греко-католицького ресурсу? постійно спостерігаю подібну тенденці...

мабуть тому, що цікавими для дописувача є суть інтервю, а не дослідження, звідки воно походить чи кому було дане: тут важливо, що Владиці довіряється і католицькому сайту, на якому на інтервю натрапилося. А охочий - дослідить, хто перший надрукував чи кому це інтервю дане (пройде за посиланням)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення vitalko » 13 липня 2012, 10:42

Фальшиво засуджені

В о.Джорджо Говоні стався інфаркт, коли йому зачитали звинувачення у домаганнях до дітей. Він помер у кабінеті адвоката. Минув рік, прокуратура очистила його ім’я від бруду. Засуджених на фальшивих підставах – тисячі. А медіа про це мовчать…

Продовження статті тут: http://www.credo-ua.org/2012/07/65856

Біда з тим світом :( мабуть треба змінити свій підпис під дописами.....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2012, 11:04

vitalko писав:
Біда з тим світом :( мабуть треба змінити свій підпис під дописами.....


Я би не став, і прошу Вас не робіть цього. (тобто щоб на цій підставі, якщо інша, не повязана з цим, то це нормально, а так, не смійте :) :wink: )
Все нормально, а наші особисті переживання, то піщинка з Його Любовю. Так, щось в око попало, не більше. І я світу не подарую себе, по крайній мірі так легко (будемо битись з тим світом.....і я не тішу себе думкою що можу світ перемогти, ні, я знаю Хто це зробив і робить постійно, розтянув у Вічності, і це буде до самого кінця. Головне від Нього не відійти захопившись Дарами, які і дані, бо ми слабонькі. Головне не забуватись, то я собі зара :oops: :D )
:Rose:
Вірю що цей момент слабкості зробить Вас сильнішим, якщо не вбє звичайно :wink: . Користаймо.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Just_me » 13 липня 2012, 13:21

vitalko писав:Біда з тим світом

І зі світом біда, і з тими, хто засуджений невинно, але ще більша біда з тими, хто винен, але ще незасуджений, бо невикритий. Це просто накриває ганьбою нас із вами. Страшне, що твориться.
Пи.Си. Підпис... Я його ніколи не розуміла :) Я собі часто думаю, який цей світ безглуздий до краю...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2012, 15:14

Just_me писав:
vitalko писав:Біда з тим світом

............ але ще більша біда з тими, хто винен, але ще незасуджений, бо невикритий. Це просто накриває ганьбою нас із вами. Страшне, що твориться.

А тепер , уявимо собі.......(включаєм уявлялку :D )
Уявимо що так думає Бог. Створив...а воно кудись лізе. Пророків посилав, Сам Чував, щоб не потопились в тому. Сина послав, щоб витягти з того куди позалазили (доречі по самі "нехочу"). Господь......те що Він зніс ради Волі Батька ....(та це "капец".. навіть для Сина Божого, тому це і Страсті)..бо Батько Любить нас (тому отримав від Батька право Суду, Господь Бог має право на Суд по Свому Еству і нашій кволості душевній). Одним словом все буде сюрйозно і цацкатись навряд чи хтось буде (тому суд і страшний). Виправданнь вже ніяких собі не придумаєм, не буде чим виправдатись перед Ним, бо отримали все необхідне, вже тут, сьогодні, зараз, щоб не бути самим Осудженним Господом Богом .., і щоб ближній не був засудженний через нас (тому Жертва спільна, бо принесена за всіх і за все).
А тепер ми (з яких перший я)...ми ще не засудженні, але щоб не викриті...це навряд, є нюанси :wink: . Християнин який носить гріх в душі, намагається його сховати від Бога чи якось "задурити :) " (виправдатись). Це просто накриває ганьбою, це правда, і чомусь дууууже страшно робиться.
Правда, страшне що твориться (але де то твориться, те страшне?!?!) .
........
І коли хтось в душі просить: Боже, навчи мене прощати, щоб і мені простилось по Слову Твоєму (...І прости нам провини наші як і ми проаєм винуватцям нашим).....у ті хвилини, буває, Господь робить нам Ласку, Він викриває і показує нам наші гріхи (провини), і звісно приємного тут мало(тут тільки в кінці "Алилуя і Амінь", а перед тим трішки "скреготу і сірки"), в цьому процесі, але без цього, особисто мені(нікому Це не навязую, просто ділюсь), ніяк :pardon: І справді тоді схоже, так як Ви кажите:
Це просто накриває ганьбою нас із вами. Страшне, що твориться.

Уявлялка ще включена :wink: : А тепер я помер, все, "амбец" :crazy: , приставився. Маю торбу гріхів, провин. І тут тільки ААААААА.
Тепер "уявлялку" виключаєм, все як було на початку :D .
І, вже......після цього, от те що Ви маєте на увазі, про що Ви (сподіваюсь Вас вірно зрозумів), це якось банально і неварте уваги, як такого що само по собі, тобто що не є частиною Вас.
І якось до сповіді мені захотілось. Господи.... не відпускай мене, укріпи і поможи мені.
Амінь.
.................
На схоже (що Ви написали у дописі) люди (Християни) так і кажуть: "Господи помилуй". І напевне кажучи таке відчувають щось схоже ( що я понаписував), і думаю більшість відчувають глибше, повязуючи це беззаконня до себе, бо тут все тісно звязано, раз усі ми поєднанні одним Хрестом. Тобто якщо спасаємось через Нього.
Восток дело тонкое, Петруха :oops: ))))) ( і я не про Японію :D )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Just_me » 14 липня 2012, 16:14

Була б вдячна, якщо б Ви, Андрію, переписали постом нижче свої думки трьома реченнями без смайликів, дужок та пояснень пояснень. Тоді є шанс, що я зрозумію зміст і зможу погодитися або заперечити.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2012, 18:44

Just_me писав:Була б вдячна, якщо б Ви, Андрію, переписали постом нижче свої думки трьома реченнями без смайликів, дужок та пояснень пояснень. Тоді є шанс, що я зрозумію зміст і зможу погодитися або заперечити.

Пробачте Олю, не Ви одна, і не тільки Вам адресовано, а якщо врахувати що можливо і без адресата...то це напевне взагалі можливий парадокс в чиємусь сприйнятті(використав Вашу репліку чи вислів (цитату якщо по суті, і тільки).
І коли я пишу щось особисте, то повірте, не для того щоб комусь вгодити чи цим щось запаречити, чи когось навчити ( кіко не це..змилуйтесь на ді мною неусвідченем......)
Це називається спілкування, вчусь показуватись людям, як є. І тут нема ради, Олю (я зрозумів про що Ви..і ніц не маю проти :roll:. Я про інше, і тільки. І повторюсь..не для погодження чи заперечення, а просто як стремлю ). І якщо І (не "Й", а "і") щось мав на увазі, тобто якись зміст, то розжовувати його буде зайвим, і це саме з вищевказаних причин.
Та не переймайтесь Ви так п.Олю, все добре, я тілько вчусь (тобто те що Ви просите...поки не у моїх силах. Пробачте :oops: ).
Вам вдячний за Вашу особисту думку :) , прийму до уваги, було би написано червоним, то аналогічно :wink: .
:Rose:
........
Це зайве, стараюсь уникати, в міру можливості і чемності (але так щоб не втратилась думка чи зміст того що намагався сказати), переходу на особисте і особисті неспроможності порозумітись. Звичайно цю причину шукаю у собі, якщо взагалі шукаю, тобто я не тільки про цей випадок і Вас.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Just_me » 14 липня 2012, 19:41

andrey s. писав:розжовувати його буде зайвим

Та ні, то й ні. Ви просто використали цитати мого повідомлення, я думала, що то до мене звертаєтесь, а оскільки не зрозуміла, про що Ваше повідомлення і який його основний посил, то просила переказати більш доступно. Але як не маєте бажання і то взагалі не до мене, то нічого страшного, я багато в світі не розумію, і це переживу :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2012, 20:32

Just_me писав:.... то нічого страшного, я багато в світі не розумію, і це переживу :)

Тут у мене аналогічно (тільки сам я цього не переживу), і просто хотів сказати..., що Бог помагає особисто мені це пережити (такі речі як п.Віталько, а потім Ви.... Хоча як на мене то во обоє про різне), так щоб без зайвих емоцій які обмежують зі всіх боків (і судячи з описаного є не зовсім приємними. Хоч тут не факт. Можливо я просто не розумію або перебільшую ), як не крути це обмежує (якщо звісно не навчитись у Господа це перетворити на щось якісно інше. Тобто я вчусь і можу у чомусь помилятись, і саме тому не притендую на пояснення особистих відчуттів...якими, доречі, з приємністю ділюсь з форумчанами) .
Я дуже тішусь...коли такої потреби (як у мене) у когось нема, це значить що він цього не потребує і сильніший мене...тобто все ок, то все ок (вірю, тобто надіюсь, що ті хто так думають себе не обманюють). І я справді таких знаю.
Особисто я, як емоційна людина....ну мені було би так важко . Але ми різні, і це є нормально. А особливо це нормально і гарно коли різноманітності поєднуються у чомусь Одному, і якось це разом (я би радо у когось повчився цього, можливо тому і пишу..хто зна. Ну я точно не зна :) ) .
п.Олю, пробачте :sorry: , просто контекст передущого повідомлення я сприйняв інакше ніж попереднього, тому так все і написав.
Хто є досконалий, то не сильно зважайте на мою писанину ( якщо це є так, то я спокійний, бо досконалих я не згіршу, вони зглянуться на мої немочі :) ), бо торкаюсь в ній таких речей які є духовними, і я не духовна особа щоб їх трактувати (боюсь кароче так чинити).
Тобто: Мир..Дружба..Жвачка.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Just_me » 14 липня 2012, 21:00

andrey s. писав:Мир..Дружба..Жвачка

Та ясно жи так :) Про інше і мови не було, я так, для себе запитала, то не в обов"язковому порядку :roll:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Одарка
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 20 серпня 2012, 08:40

Про касира

Повідомлення Одарка » 20 серпня 2012, 12:07

Скажіть будь-ласка, чи може паламар бути касиром, і чи може громада рішенням зборів призначати нового касира? Чи призначати касира має право лише священик?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про касира

Повідомлення о.Олег » 20 серпня 2012, 12:32

раді вітати на Форумі, пані Одарко!
Одарка писав:Скажіть будь-ласка, чи може паламар бути касиром, і чи може громада рішенням зборів призначати нового касира? Чи призначати касира має право лише священик?

призначати б мали спільно - церковна "двадцятка" (чи "десятка" - орган парафії, що представляє громаду) очолювана священиком. А паламар - може. Це питання компетенції і довіри, а праця паламаря цьому не стоїть на заваді.
В кожному разі, це мабуть питання до священика, що душпастирює на Вашій Парафії
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Олег_373 » 27 січня 2013, 13:47

Христос народився ,дорогі браття та сестри ! Не хотів відкривати нову тему ,і за порадою модератора напишу про нашу проблему в цьому пості. Щоби багато зайвого не писати ( кому цікаві деталі-ласкаво прошу на форум нашого міста http://forum.kalush.info/index.php/topic,7630.0.html -сподіваюсь модератор дозволить)-скажу коротко : в нашому деканаті виникла проблема з використанням коштів і також контролю за їх використанням на парафії Архистратига Михаїла. Як вершина айсбергу-недобудований храм Володимира та Ольги з цікавими написами на фундаменті -суть яких абсолютно байдужа відповідальному духовенству. Питання таке до вас ,браття і сестри : як ,згідно канонів східних церков ,повинен проходити контроль коштів на парафії ? Як це робиться по-селах ,я знаю .Проблема якраз така ,що ми живем у місті -і згуртованої громади (крім пару десятків чоловік) нема.Скажем чи є такі канони ,згідно яких ми зможемо вимагати фінансового звіту в декана ,який не хоче такий звіт давати. Друге питання : яку силу має на нашого декана програма розвитку нашої церкви під назвою "Жива парафія -як місце зустрічі з живим Христом" ? Дякую за розуміння ,та вибачайте ,що так коротко...Можу і детальніше :Bravo:

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Моральний стан священників

Повідомлення Олег_373 » 27 січня 2013, 14:15

o.Mykil писав:
parafian_if писав:Можете надіслати нам email адрес Глави нашої Церкви – Блаженнішого Святослава, щоб надати йому повну інформацію на [email protected]


http://www.ugcc.org.ua/kontakts.0.html

неробоча адреса-дайте будь-ласка реальну

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Моральний стан священників

Повідомлення ShMariam » 27 січня 2013, 14:46

Олег_373 писав:
o.Mykil писав:
parafian_if писав:Можете надіслати нам email адрес Глави нашої Церкви – Блаженнішого Святослава, щоб надати йому повну інформацію на [email protected]


http://www.ugcc.org.ua/kontakts.0.html

неробоча адреса-дайте будь-ласка реальну

Чому?
Адреса

а/с В-125
Київ, 01001, Україна

Телефон

тел./факс: (044) 278-61-84, тел.: (044) 253-43-53
прохання телефонувати з 10.00 до 18.00

Електронна адреса

Канцелярія Блаженнішого Святослава (Шевчука), Отця і Глави УГКЦ
[email protected]
Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ
[email protected]
Департамент інформації УГКЦ
[email protected]
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Олег_373 » 27 січня 2013, 23:49

MOD Just_me: Обговорення модераторіалів. Прошу поспішити дослухатися до мого зауваження.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 28 січня 2013, 11:49

Олег_373 писав:Христос народився ,дорогі браття та сестри ! Не хотів відкривати нову тему ,і за порадою модератора напишу про нашу проблему в цьому пості. Щоби багато зайвого не писати ( кому цікаві деталі-ласкаво прошу на форум нашого міста http://forum.kalush.info/index.php/topic,7630.0.html -сподіваюсь модератор дозволить)-скажу коротко : в нашому деканаті виникла проблема з використанням коштів і також контролю за їх використанням на парафії Архистратига Михаїла. Як вершина айсбергу-недобудований храм Володимира та Ольги з цікавими написами на фундаменті -суть яких абсолютно байдужа відповідальному духовенству. Питання таке до вас ,браття і сестри : як ,згідно канонів східних церков ,повинен проходити контроль коштів на парафії ? Як це робиться по-селах ,я знаю .Проблема якраз така ,що ми живем у місті -і згуртованої громади (крім пару десятків чоловік) нема.Скажем чи є такі канони ,згідно яких ми зможемо вимагати фінансового звіту в декана ,який не хоче такий звіт давати. Друге питання : яку силу має на нашого декана програма розвитку нашої церкви під назвою "Жива парафія -як місце зустрічі з живим Христом" ? Дякую за розуміння ,та вибачайте ,що так коротко...Можу і детальніше :Bravo:

та тут хіба до місцевого Єпископа треба йти за порадою
нормально при кожній Парафії має діяти церковний комітет ("десятка" чи "двадцятка" тощо), очолюваний парохом. Ці люди мали б допомагати священикові у розбудові життя парафії, проектах, які парафія реалізує (чи це будова, чи "Жива парафія..." тощо), допомагати звітувати перед громадою/Церквою (бути гарантом і свідчити про кошти, які збираються, куди витрачаються тощо) про те, що на парафії відбувається...
А будова Храму (і великого, і маленького) - важка річ, звичайно, але можлива
Від початку літа мене дали на парафію, яка, власне, будує великий Храм (з нижніми приміщеннями для катехизації, актовим залом) - десь два роки тому почали і на даний момент вже зайшли за 20 метрів висоти. Парафія повністю нова - лише 5 років.
Розумію, що аналогії з ситуацією в Калуші будуть дуже приблизними, але думаю, що приклад можливості будуватися і в нашому часі кризи зайвим не буде
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Олег_373 » 28 січня 2013, 22:21

Ну і взагалі риторичне запитання : яку частину грошей з пожертв(наприклад наколядованих) деканат повинен відправляти в митрополію при існуючому недобудованому храмі -і коли немає будови ? І взагалі де чітко описано як це має відбуватися ? В ККСХ цього не знайшов-все якось на добровільних засадах,і нічого конкретного. А ми в результаті в м. Калуш маєм занедбану будову храму Володимира та Ольги-та виправдання про нестачу коштів. Хоча в 309 та 1028 канонах все досить чітко написано крім того , яку саме конкретно відповідальність несе парох за невиконання цих канонів ? Яку силу має вимога громади оприлюднити фінансовий звіт ? Нігде не знайшов куди і в якій формі повинно бути спрямоване звернення громади,незадоволеної в такій чи іншій мірі діяльністтю пароха.Все так гарно ніби ,а на практиці виходить так само, як і на підприємстві :"Я начальник-ты дурак"
Востаннє редагувалось 29 січня 2013, 08:56 користувачем Олег_373, всього редагувалось 4 разів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 28 січня 2013, 22:33

Олег_373 писав:Зрозуміло...А от опишіть ,як у великому місті створюється ця "рада"-це ж не село,де мало люду.Є якісь правила ?

громада обирає своїх достойників (людей, яким довіряє). Якоїсь надто різниці в "мало" і "багато" люду не передбачається - до обрання "церковної двадцятки" (говорю з власної практики) з людьми говориться про тих чи інших здібних/гідних кандидатів, говориться з самими кандидатами і питається їх згоди, а тоді зачитується перед громадою список людей і, якщо немає поважних перешкод для того чи іншого кандидата, "двадцятка" затверджується священиком
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Олег_373 » 29 січня 2013, 08:59

о.Олег писав:
Олег_373 писав:Зрозуміло...А от опишіть ,як у великому місті створюється ця "рада"-це ж не село,де мало люду.Є якісь правила ?

громада обирає своїх достойників (людей, яким довіряє). Якоїсь надто різниці в "мало" і "багато" люду не передбачається - до обрання "церковної двадцятки" (говорю з власної практики) з людьми говориться про тих чи інших здібних/гідних кандидатів, говориться з самими кандидатами і питається їх згоди, а тоді зачитується перед громадою список людей і, якщо немає поважних перешкод для того чи іншого кандидата, "двадцятка" затверджується священиком
З повагою, о.Олег

А якщо громада вибрала ,а вони йому "неугодні" ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2013, 09:14

Олег_373 писав:
о.Олег писав:
Олег_373 писав:Зрозуміло...А от опишіть ,як у великому місті створюється ця "рада"-це ж не село,де мало люду.Є якісь правила ?

громада обирає своїх достойників (людей, яким довіряє). Якоїсь надто різниці в "мало" і "багато" люду не передбачається - до обрання "церковної двадцятки" (говорю з власної практики) з людьми говориться про тих чи інших здібних/гідних кандидатів, говориться з самими кандидатами і питається їх згоди, а тоді зачитується перед громадою список людей і, якщо немає поважних перешкод для того чи іншого кандидата, "двадцятка" затверджується священиком
З повагою, о.Олег

А якщо громада вибрала ,а вони йому "неугодні" ?

якщо пишите на священика "йому", можу припустити конфлікт :( на парафії і, відповідно, про якесь порозуміння-співпрацю з священиком (а він, власне, очолює парафію і, відповідно, "двадцятку") і виважений компроміс не йдеться :( - тут помічним буде лише Єпископ
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
tarik
новик
новик
Повідомлень: 15
З нами з: 10 січня 2012, 14:09
Звідки: м.Калуш

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення tarik » 29 січня 2013, 19:09

Чи можжуть вимагати звітності у пароха миряни не делеговані громадою? :(
Господь — просвіщення моє і спаситель мій, кого убоюся. Господь — захисник життя мого, кого устрашуся.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2013, 20:27

tarik писав:Чи можжуть вимагати звітності у пароха миряни не делеговані громадою? :(

на свому рівні відносно, наприклад, пожертвуваних "мною" коштів - можливо, а інакше... вимагати - значить йти на конфлікт, з якого можна і не вийти: не зобовяжеш нікого дати адекватну відповідь на... гм... неадекватне. Думаю, тут обережно треба допомогти священику звітувати перед громадою (і "мною" як її частиною)
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення andrey s. » 29 січня 2013, 21:39

о.Олег писав:на свому рівні відносно, наприклад, пожертвуваних "мною" коштів - можливо, а інакше... вимагати - значить йти на конфлікт, з якого можна і не вийти: не зобовяжеш нікого дати адекватну відповідь на... гм... неадекватне. Думаю, тут обережно треба допомогти священику звітувати перед громадою (і "мною" як її частиною)
З повагою. о.Олег

Тут я повністю згоден. Це досить така незручна ситуація може вийти. Щоб один вірний який не має поручення від громади тим цікавився.., і ще й у пароха.
Я розумію.., що чужі проблеми це дібрі темні, але на те все є правила і вони для того є щоб не було всяких катаклізмів.
Люди є різні, і священники є різні. Але от людей є значно більше і кожному вгодити і пояснити..., це не реально.
Бачив деякі історії що стосуються грошей і Церкви ( зокрема священників ) , але от зараз згадалась одна особлива. Звичайно розповідати не стану, зайве, але от собі думаю.., дивні ми створіння.., люди.
tarik писав:Чи можжуть вимагати звітності у пароха миряни не делеговані громадою? :(

А Ви не вимагайте, а попросіть.., і зробіть це грамотно, щоб можливості відмовити Вам ( і громаді , чи їх представникам ) не було.
В таких речах емоції чи всякі страсті є зайвими, стають на заваді, туманять розум, вносять смуту. Тому.., чиніть безпристрасно і грамотно.., якщо звичайно Вам важливий результат, а не шумиха. Дочекайтесь зручної нагоди.
Ну і звичайно .., молитва є чудовим порадником , без неї краще і не починати такого, біда може вийти ( типа ; Хотів як краще, а воно як завжди ).
З Богом.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 62 гостей