Що таке Європа ?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Що таке Європа ?

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 15:24

Ми, українці, вважаємо себе європейцями. Але для західноєвропейців це не є самозрозумілістю. Отже, де кінчається Європа ? Що є її сутністю ? На мою думку, існує єдина всеєвропейська цивілізація, котра охоплює всі переважно християнські народи Євразії, від Атлантики до Тихого Океану. Однак в останній час у Західній Європі спостерігається відхід від християнських коренів, а тому Європа починає втрачати одвічні цінності, на яких вона була збудована.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення ієром. Діонисій » 29 березня 2010, 11:42

На мою думку, дуже цікаве й актуальне питання.
Де закінчується Європа? Територіально відомо де: Урал, річка Емба, Босфор. Насправді ж відповідь залежить від точки зору. Тут мають бути враховані не лише територія, а і спільна історія, і система цінностей та світоглядні принципи, і християнські корені... Так Туреччина хоче за всяку ціну "втиснутися" в європейські рамки, при постійній підтримці США, для яких вона -- надійний стратегічний партнер. У той же час багато хто говорить про Росію як представника азійського менталітету радше як європейського, хоч це мало переконує.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 29 березня 2010, 14:29

Слава Ісусу Христу!
в географічному сенсі, звичайно, Європою називаємо частину світу, обмежену від Азії горами Уралу, Каспійським морем, Кумо-Маничською впадиною (за іншою версією - Великим Кавказьким хребтом), Босфором, Мармуровим морем і Дарданеллами.
в політичному сенсі в таких випадках говоримо про країни, що повністю або частково розміщені в області географічної Європи, а також Ісландію, Кіпр, Мальту, Грузію, Вірменію, Азербайжан та да-а-а-лекі території, що знаходяться у власності названих країн, тому, мабуть, хтось з політиків і дозволив собі сказати: "над Європейським Союзом ніколи не заходить Сонце". :)
в культурному сенсі ще глибша проблема ідентифікувати "Європу". Фактично - це залежить від кожної людини, яка Європу може зауважити в бувшій "країні рад", Бразилії, Австралії, Африці... і не думаю, що зможемо прийти до якоїсь уніфікації терміну, бо...
в філософському сенсі в роздумуючих про європейськість того чи іншого явища (людини/народу/держави/територій...) зауважив одну характерну рису: прилучення до терміну "Європа" всього, що в світі (або - "мною" особисто) вважається добрим і видалення з "Європа" всьго, що вважають ("вважаю") злим. При цьому визначальним у цих міркуваннях є вписування "себе" до всесвітнього добра - до Європи... Відповідно за всіми цими філософськими відповідями на питання про Європу нмд проглядає безапеляційне твердження: "Європа - це я" :(
в філософії - філософом є кожен, але, думається, питання можна (треба?) висвітлити і Богословії. Чи "це" в кожному випадку такого самоутвердження філософового "я" дійсно "Європа"..? Хто це мав би визначати: "я" зі "своєю" Європою?? Напевне ні... Прочитав колись в африканського європейця :D Блаженного Августина: "нe йди назовні, повeрнися всeрeдину, тому що правда живe всeрeдині людини"... Географічний опис Європи не оспорюю, але, думаю, в політичному чи в культурному або філософському значенні богословові термін "Європа" варта застосовувати не у догоджанні власним амбіціям/упередженням/тощо, а саме - з огляду на те, що робить людину Богословом ("богослов той, хто молиться") - з огляду на Правду: "Європа - це там, де моляться у Істині".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення andrivovk » 30 березня 2010, 21:42

Слава навіки!
о.Олег писав: прилучення до терміну "Європа" всього, що в світі (або - "мною" особисто) вважається добрим і видалення з "Європа" всього, що вважають ("вважаю") злим. При цьому визначальним у цих міркуваннях є вписування "себе" до всесвітнього добра - до Європи...

Ну не думаю, що в Європі аж стільки багато добра, хіба в переносному значенні : легалізація наркотиків, одностатевих шлюбів, зростання кількості мусульман...Та й Євросоюз , імхо, не таке вже й добро.Просто легше керувати "натовпом", ніж багатьма націями.Нам вже вистачає всяких "союзів".Вони не знають, що це таке, то нехай спробують.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 31 березня 2010, 12:35

andrivovk писав:Ну не думаю, що в Європі аж стільки багато добра, хіба в переносному значенні : легалізація наркотиків, одностатевих шлюбів, зростання кількості мусульман...Та й Євросоюз , імхо, не таке вже й добро.Просто легше керувати "натовпом", ніж багатьма націями.Нам вже вистачає всяких "союзів".Вони не знають, що це таке, то нехай спробують.

і я не думаю, але писав про те, що "європа" - в певному сенсі розкручений "бренд". Щоб це відчути, варта хоча б згадати наших крикунів, які, говорячи про росіян негативно, люблять відділитися від них словами: "та то ж азіати" (ще один розкручений бренд). Відповідно, звертаю увагу у тому, що написав не на географію, а на те, що люди в "європа" вписують те, що вважають хорошим. Для багатьох, нажаль, описане Вами є позитивним ("європа"), для мене ж гріного незалежно від того, що це відбувається в межах географічної Європи, в країнах, що з точки зору політичної належать до Європи, з людьми, яких предки цю "Європу" вибудовували.., - для мене це вже не "Європа"... Хоча розумію, що і на мені справджується мій же критичний вислів: "Європа - це я"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 09 серпня 2010, 16:09

о.Олег писав:... зауважив одну характерну рису: прилучення до терміну "Європа" всього, що в світі (або - "мною" особисто) вважається добрим і видалення з "Європа" всьго, що вважають ("вважаю") злим...

ніби так небагато часу пройшло від тоді, як писав у цій темі, але... при слові Європа всечастіше думаю про негативне... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення прочанка » 09 серпня 2010, 20:50

Якщо Європа - німфа,
Тоді Неаполь - її яскраво-сині очі,
Варшава - серце.
Севастополь і Азов,
Петербург, Мітава, Одеса -
Колюче терня під її ногами.
Париж - це голова, Лондон - комірець жорстокий,
А Рим - опліччя.

Геродот. Історія, кн.1,2.

Але центр все таки у нас, на Рахівщині! :wink:

Хто може багато розповісти так це, Дейвіс Норман у своїй "Історії Європи"
"Понад п"ятсот років головна проблема у визначенні Європи полягає в тому, чи входить до неї Росія, чи ні.
Катерина категорично заявила,що "Росія -європейська держава."У своєму творі"Росія і Європа" Микола Данилевський доводив, що Росія десь посередині між Європою і Азією.
"Народи Європи, -проголосив Достоєвський - не знають, наскільки вони нам любі". Лише невелика група восточників заявила, що Росія - цілковито неєвропейська, маючи найбільше спільного з Китаєм."
Черчіл вважав більшовиків бандою диких азіатів, які сіють смерть і руїну подібно до Чінгісхана.
І нині існує скептицизм щодо належності Росії до Європи як усередині, так і за межами держави...Поки Росія не знайде способу розпрощатись зі своєю імперською спадщиною, її навряд чи вважатимуть придатним кандидатом для будь-якої європейської спільноти."
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення andrivovk » 10 серпня 2010, 13:25

прочанка писав:Хто може багато розповісти так це, Дейвіс Норман у своїй "Історії Європи"
"Понад п"ятсот років головна проблема у визначенні Європи полягає в тому, чи входить до неї Росія, чи ні..."

Чи хтось знає де можна закачати "Історію Європи" Девіса.
А щодо другого, то дуже раджу прочитати "Московство" Павла Штепи.(Розділ "Походження Москвина").
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення прочанка » 10 серпня 2010, 14:22

закачати -не знаю, колись не пошкодувала грошей і тішуся - книжка пізнавальна, неупереджена і дуже цікава.
На форумі минулого року була інша книга Дейвіса"істрія Польщі"..., але дорого :cry:
Не бійтеся!

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення neoxgeforce » 10 серпня 2010, 21:27

andrivovk писав:
прочанка писав:Хто може багато розповісти так це, Дейвіс Норман у своїй "Історії Європи"
"Понад п"ятсот років головна проблема у визначенні Європи полягає в тому, чи входить до неї Росія, чи ні..."

Чи хтось знає де можна закачати "Історію Європи" Девіса.
А щодо другого, то дуже раджу прочитати "Московство" Павла Штепи.(Розділ "Походження Москвина").

Найшов аудіокнигу.
Норман Дейвіс "Європа.Історія" http://www.ex.ua/view/1772075

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення andrivovk » 10 серпня 2010, 22:00

neoxgeforce писав:
andrivovk писав:
прочанка писав:Хто може багато розповісти так це, Дейвіс Норман у своїй "Історії Європи"
"Понад п"ятсот років головна проблема у визначенні Європи полягає в тому, чи входить до неї Росія, чи ні..."

Чи хтось знає де можна закачати "Історію Європи" Девіса.
А щодо другого, то дуже раджу прочитати "Московство" Павла Штепи.(Розділ "Походження Москвина").

Найшов аудіокнигу.
Норман Дейвіс "Європа.Історія" http://www.ex.ua/view/1772075

Домашнє завдання виконано на 5+ :Rose:Хоча краще було б почитати.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Tornado » 03 квітня 2013, 19:41

Прочитав сьогодні цікаву статтю. Подаю два посилання на рос. та укр. мовах:
- рос. мова http://www.pravoslavie.ru/smi/60569.htm
- укр. мова http://pravoslavnews.com.ua/massmedia/B ... evrosojuz/

Цілком погоджуюсь з архім. Христофором і водночас віддаю належне його мужності на таке відкрите висловлення своєї позиції.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення andrey s. » 03 квітня 2013, 22:11

Tornado писав:Прочитав сьогодні цікаву статтю. Подаю два посилання на рос. та укр. мовах:
- рос. мова http://www.pravoslavie.ru/smi/60569.htm
- укр. мова http://pravoslavnews.com.ua/massmedia/B ... evrosojuz/

Цілком погоджуюсь з архім. Христофором і водночас віддаю належне його мужності на таке відкрите висловлення своєї позиції.

Я не можу зрозуміти в чому тут заключається мужність. Скоріш бачу це як...., ну не втримався отець від спокуси, і мовив :pardon: .
Мене його слова не здивували, міг би додати навіть до цього.
Але.. чи варто ??
І тим паче Місіянство Христове бачу зовсім в іншому ( не для держав чи союзів насамперед, а для людей ), а від так просто впевненний що Спасенні Душі з євросоюзу таки будуть, звичайно Спасенні через Нього.
А від так .., тут ще треба подивитись..., хто тягарі накладає мудруючи, навіть якщо балакає за те - що має місце.
Я не знаю що банкір мав на увазі .., чи про що думав коли балакав : "Тільки Христос може врятувати Єврозону " , але якщо це примінити насамперед до європейців, людей..., то його слова мені більше подобаються ніж розумність арх. Христофора.
Милості хочу ....... !!! Що це таке ??
Ось і я не впевненний :pardon: .
Дякую :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Ігор В » 04 квітня 2013, 08:52

арх. Христофор написав добре, а для Господа напевно важливіше не те, чи країни Єврозони будуть обєднані чи ні, а чи будуть по духу Християнські чи ні. Спостерігаємо ж, що в Євросоюзі сповідуються не Християнські цінності, а часто навпаки.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Georgij » 04 квітня 2013, 12:43

От Угорщині не забракло мужності декларувати xристиянські цінності в своїй Конституції!, та й головно, декларувати себе, як xристиянську державу.... Це і викликало jcj,kbdj негативну реакцію ЄС, який пропагує зовсім інші цінності, скажу навіть, безбожницькі блюзнірства декларують, як "права і свободи"....
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення andrey s. » 04 квітня 2013, 13:13

http://24tv.ua/news/newsVideo.do?pid_ve ... tId=323232
Знаєте.., я не в захваті від таких мітингів, ну тут навіть без коментарів.
Ігор В писав: Спостерігаємо ж, що в Євросоюзі сповідуються не Християнські цінності, а часто навпаки.

Так, так і так, це в сучасності і їжаку зрозуміло, тобто ніякої америки цим не відкривається.
Але..., саме тому Бог Послав Сина Свого..,, щоб Спаслись ті хто вірують в Нього.
Нам же..., ну мені то точно, залишається покласти це на Бога.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Georgij » 04 квітня 2013, 13:56

andrey s. писав:http://24tv.ua/news/newsVideo.do?pid_verhovnoyu_radoyu_zibravsya_miting_prihilnikiv_yevrointegratsiyi&objectId=323232
Знаєте.., я не в захваті від таких мітингів, ну тут навіть без коментарів.
.

Не звертайте увагу на цей проплачений мітинг, учасники якого xовають обличчя і т.д.

Якщо з Содому і Гоморри виведено було праведного Лота, нема сумніву, що яка б не була безбожницька держава, праведники в ній знайдуться і будуть спасенні, лиш би витривали до кінця :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення andrey s. » 04 квітня 2013, 18:58

Georgij писав:
Якщо з Содому і Гоморри виведено було праведного Лота, нема сумніву, що яка б не була безбожницька держава, праведники в ній знайдуться і будуть спасенні, лиш би витривали до кінця :)

Так.., дуже гарне порівняння яке включає багато чого.
Згадаймо Авраама., і не завадить повчитись у Нього.
Чи був би він праведний якби не відмазував ( заступався ) Содом перед Богом, Милості просив. Відмазував як міг, всі знаємо як.
А уявіть собі..., от поруч Бог, Могутній такий.., Грізний, ну одним словом Бог. Реально ..,було Авраму відомо що там в місті розгул і гріх..., і що Бог таки має рацію, Справедливий у Суді Своїм і Правий у Мові Своїй ( і що від Слів Його земля струсається ).
Я навіть не знаю.., от собі уявив це.., і напевне би обпісявся би від страху в той момент коли просив у Бога за місто те, або скоріш би підтакував Богу.., так., знищи Боже тих грішників, зітри їх з лиця землі.., всіх зітри.., бо Праведний просто не може бути в місті тому Порочному й Смрадному..
Але.., чи був би я праведний у той момент.., я не знаю. Чи подобався би Богу в той момент.., я теж не знаю. Можливо я мав би рацію, казав слушно, мовив правдиво, але це не значить що був би праведним перед Богом. Чому ??
Та тому що Милості би бракувало моїй слушності й правдивості..., хоч насправді й слушність з правдивістю то не моя, а Божа.
Дякую. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Georgij » 04 квітня 2013, 19:08

З вашого допису для себе ще таке дошурупав :) :

Не суть для Бога зберігати державу, місто, село... Суть - щоб був збережений і не постраждав праведник, що уповає на Бога і уважає на Його заповіді.
Ще цікаво чи сам Бог згадав би про Лота... Гадаю, що певне знав.... просто чекав, коли підрахунок праведників зупиниться на ньому. Псалми ж запевняють у тому, що хто уповає на Господа, покараний не буде.
А от в контексті теми, постраждати фінансово в зоні ЄС, певно план такий, спасіння таке можливе для християн в цій зоні ЄС, уповати на Бога до кінця....
якось так ...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Tornado » 04 квітня 2013, 23:28

andrey s. писав:Я не можу зрозуміти в чому тут заключається мужність. Скоріш бачу це як...., ну не втримався отець від спокуси, і мовив :pardon: .
Мене його слова не здивували, міг би додати навіть до цього.


А мужність проявилася в тому, що він насмілився написати ВІДКРИТОГО листа до такого високопосадовця ЄС і відверто правдиво сказати, що (цитую):
1. " Об"єднана Європа не захотіла при складанні своєї Конституції згадати про ім'я Христа або хоча б про свої християнські витоки і спадщину";
2. "з потурання Європейського Суду в європейських столицях підноситься хула і паплюження на Христа (в такій мірі і з таким цинізмом, до якого не додумалися навіть ті, хто Його розпинав)";
3. "Більш того, Євросоюз не тільки не любить Того, Кого ви вважаєте її єдино можливим Спасителем, але й ненавидить Бога, обожествивши матерію" і т.д.

Хіба не треба мужності, щоб так відкрито заявити представнику ЄС? Андрій, ну не кожна духовна особа Західної чи Східної Церкви пише такі ПРАВДИВІ слова про ЄС, про його Боговідступництво і т.д. Хіба не так? Якщо помиляюсь, то прошу надати мені посилання на щось подібне з боку РКЦ, УГКЦ чи інших традиційних Церков. Чекаю...
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Georgij » 05 квітня 2013, 09:14

Думаю, ви самі маєте знати. як у нас ведеться діалог між державою і церквою....
Завжди раніше був на такі речі був чутливий, адже вбачав приклад такої мужності у постаті Йоана Xрестителя, який відкрито і мужньо дорікав цареві. Гадав, що і в нашому суспільстві десь такою мала б бути церква. Але чи завжди праведник житиме з докорів, виявляючи чужі гріxи? Чи радше житиме з віри? даючи іншим власний приклад?
Я так думав, що автор докору високопосадовцю наводив правильні цитати, але чи знав і розумів їx опонент? чи взагалі він читав Святе письмо. В прикладі з Іродом, останній мусів знати Закон, просто був рабом гріxа, а високопосадовець, можливо і не xристиянин....
До державників, що відступмли, завжди приодили пророки, нагадуючи про Закон Бога, на свідчення їм.... та й все це мало/має статись....
Європа нагадує мені відбудову вавилонської вежі.
Зображення
Признаюсь, для мене Європа - як вавилонська блудниця, з її гендерною поліликою і всім блюзнірським, ніби-то моральним і сучасним. :pardon:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення Tornado » 05 квітня 2013, 11:19

В ЄС пропагується матеріальне життя, гедонізм, споживацтво і т.д., а натомість переслідується і дискримінується християнство, виклеслють Бога з повсякденного життя під прикриттям толерантості та політкоректності. Там вже немає межі між добром і злом, немає гріха, а є просто помилка чи неправильне рішення. Пропагується протилежне до того, до чого закликав ап. Павло: "Коли духом живемо, то й духом ходімо!" (Гал. 5,25)
Та й взагалі ця європейська "демократія" дала людині поштовх самій вирішувати, що є добро, а що зло, не рахуючись зі вченням Христовим.

Цілком погоджусь з Георгієм в такому влучному порівнянні ЄС з Вавилон. вежою. Результат ми знаємо. Думаю й тут не доведеться довго чекати.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення отець Роман » 05 квітня 2013, 22:42

Гарне фото = Вавилону і Європарламенту - дуже наглядно.

Безумовний + архимандрита втому що він все таки "промовив" до влади в Європі.
Але мені дається що у світі немає жодної духовної країни з достатком як наприклад в країнах Європи. Виглядає
що це речі взаємовиключні.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: БОГ не буде рятувати ЄС?

Повідомлення andrey s. » 05 квітня 2013, 22:53

Tornado писав:[
А мужність проявилася в тому, що він насмілився написати ВІДКРИТОГО листа до такого високопосадовця ЄС і відверто правдиво сказати, що (цитую):
1. " Об"єднана Європа не захотіла при складанні своєї Конституції згадати про ім'я Христа або хоча б про свої християнські витоки і спадщину";
2. "з потурання Європейського Суду в європейських столицях підноситься хула і паплюження на Христа (в такій мірі і з таким цинізмом, до якого не додумалися навіть ті, хто Його розпинав)";
3. "Більш того, Євросоюз не тільки не любить Того, Кого ви вважаєте її єдино можливим Спасителем, але й ненавидить Бога, обожествивши матерію" і т.д.

Хіба не треба мужності, щоб так відкрито заявити представнику ЄС? Андрій, ну не кожна духовна особа Західної чи Східної Церкви пише такі ПРАВДИВІ слова про ЄС, про його Боговідступництво і т.д. Хіба не так? Якщо помиляюсь, то прошу надати мені посилання на щось подібне з боку РКЦ, УГКЦ чи інших традиційних Церков. Чекаю...

Слава Ісусу Христу !
Вибачте що затримався з відповідю, трохи інше було в голові.., тай і відповісти нічого нового навряд чи зможу.
По всіх ( 1.2.3.) пунктах я згоден, і як казав.., міг би цей список ще доповнити.
Я так вважаю, бо на мою думку кожен з них балакає про своє, а ми розумієм кожен зокрема по свому. І ніякий він не високопосадовець ЄС, і звернення це має інтернетне походження рівня блогів, і судячи з відривків Святого Письма які навів арх. Христофор ...., ну якщо коротше.., то він забагато на себе взяв.., щоб вирішувати за Господа.., з Волі Якого , доречі, він і є Його слугою.
Тут нема про що балакати, я висловився з цього приводу вище в темі. Вашу думку почув, нічого не маю проти :pardon: . Розумієте ?? Я не маю на меті щоб Ви думали як я.., а просто щоб почули мене.
.............
Розумієте, якби Церква висловлювалась так як він.., то це би тільки ускладнило ЇЇ Основну Місію. Не мені Вас вчити яка у Церкви Місія. Вона висловлюється точно так само, тільки підхід більш пасторальний. І про мужність поговоримо...., коли за такі слова будуть камінням забивати на смерть тілесну..., або в тюрми саджати ( Будь з нами в ті часи...., Боже..) .
І якось так легко звучить "ЄС", " Єврозона " з уст Архимадрита..., що складається враження що мова йде про одну душу.., а це повірте не так. Це не так навіть у самому гіршому випадку, якщо б це було навіть царство антихриста.., то всерівно потрібно зважити на тих які Вірні Богу... , або які ще не склали обіти лукавому, або за тих які хотять вирватись з пут тих. Це війна за Душі...., і за них Господь спитає у тих кому вони були ввірині.
Шлях Він вказав, і Небесний Єрусалим є Землею Обітованною.., а не водушевленний людьми Євросоюз.
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення andrivovk » 19 листопада 2013, 18:31

Президент Евросовета: Понятия «народ» и «родина» должны отправиться на свалку истории

http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=15980
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2013, 18:52

так - і це про народи, які мають тривалу історію окремішності, усвідомлення своєї цілісності.
правда... мусульманами це не спрацює, а значить буде протистояння і, відповідно, ділення на свій-чужий в євроунійному контексті, що досить допоможе памятати про свою національну ідентичність,Батьківщину... Правда... в рукаві у євроунійних політиків ще стільки всього приховано - вони ж на національності не зупиняються: тут і сім`я вже не сім`я, і подружжя не подружжя, і мама з татом... При тотальному диктаті "демократії" такого-от пошиву... не думаю, що не вдасться забути людей про свій народ...
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення vitalko » 21 листопада 2013, 17:40

Тому, може це і добре, що асоціацію стопнули. Хоча північний сусід стремить до того ж по відношенню до нас.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Just_me » 21 листопада 2013, 18:47

vitalko писав:Тому, може це і добре, що асоціацію стопнули.

Ну, якщо ви так вважаєте....
Це сущий жах. Показати всьому світові, що ми впали на коліна перед Росією. Зате наша сексуальна орієнтація в безпеці, ну бо нас, вибачте за гірку правду, і так вже згвалтували. Далі нас чекає хіба тоталітарний режим - які ще умови можна запропонувати безвольньному народові?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Ігор В » 22 листопада 2013, 10:24

Just_me писав: Зате наша сексуальна орієнтація в безпеці, ну бо нас, вибачте за гірку правду, і так вже згвалтували. Далі нас чекає хіба тоталітарний режим - які ще умови можна запропонувати безвольньному народові?

сексуальна орієнтація якраз і залишається в нормі, а то б через декілька років в школах заставляли не християнську етику вчити а все про секс(моїх сусідів син в Німеччині, то його дитину хотіли виключити з школи за те, що відмовилась ходити на такі уроки про секс). Україна мені нагадує Лота, який пішов в багатий Содом. Хоча і сусідство з Росією мене зовсім не тішить.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення vitalko » 22 листопада 2013, 15:27

Just_me писав:
vitalko писав:Тому, може це і добре, що асоціацію стопнули.

Ну, якщо ви так вважаєте....
Це сущий жах. Показати всьому світові, що ми впали на коліна перед Росією. Зате наша сексуальна орієнтація в безпеці, ну бо нас, вибачте за гірку правду, і так вже згвалтували. Далі нас чекає хіба тоталітарний режим - які ще умови можна запропонувати безвольньному народові?


Знаєте, воно легко говориться поки ти сам, і ніхто тебе вже не зведе. Але коли відповідаєш за когось ще, якого без твоєї волі можуть "виховати" збоченці, причому "законно", то краще вже в Росію(хоч нічого хорошого я від неї не очікую.) Треба просто вдивитися в ті щирі і чисті очі, тоді все стане ясно з вибором.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей