Що таке Європа ?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Ігор В » 12 лютого 2014, 16:02

Експрес писав:
Добробут, заможність - не ті цінності, до яких повинні прагнути. І якщо "гарне життя" сприяє виродженню християнства, то ну його те "гарне життя".
"Ліва" чи то "ліберальна" політика за назвою, але антихристиянська за своєю суттю - це те, що сьогодні бачимо у Франції. Як наслідок - одностатеві шлюби вже законні. Тому, повертаючись до Вашого запитання, чи краще стало жити у Франції ... як на мене - ні.

тут я звами повністю згоден, але гріх вбивства не є меншим за содомський

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення luksander » 13 лютого 2014, 13:47

Пане Експрес! А, на Вашу думку, антихристиянська політика держави спонукає християнина до якихось дій?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2014, 13:52

luksander писав:Пане Експрес! А, на Вашу думку, антихристиянська політика держави спонукає християнина до якихось дій?

та про це, власне, вся розмова, цитати про те, як поводилися в Новозавітні часи і (або поправте мене) незважання на цитоване пояснення Христової Церкви :pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення luksander » 13 лютого 2014, 14:18

о.Олег писав:
luksander писав:Пане Експрес! А, на Вашу думку, антихристиянська політика держави спонукає християнина до якихось дій?

та про це, власне, вся розмова, цитати про те, як поводилися в Новозавітні часи і (або поправте мене) незважання на цитоване пояснення Христової Церкви :pardon:

Думаю, пан Експрес готовий боротися з антихристиянсько політикою держави, але в узаконений на даний час спосіб.
(це не відповідь на моє-своє питання :D )
Отче! А коли (певно, не так вже і давно) так різко змінтлося ставлення Церкви до Держави?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2014, 14:34

luksander писав:
о.Олег писав:
luksander писав:Пане Експрес! А, на Вашу думку, антихристиянська політика держави спонукає християнина до якихось дій?

та про це, власне, вся розмова, цитати про те, як поводилися в Новозавітні часи і (або поправте мене) незважання на цитоване пояснення Христової Церкви :pardon:

Думаю, пан Експрес готовий боротися з антихристиянсько політикою держави, але в узаконений на даний час спосіб.
(це не відповідь на моє-своє питання :D )
Отче! А коли (певно, не так вже і давно) так різко змінтлося ставлення Церкви до Держави?

та воно (ставлення) постійно змінна величина, бо повязане з змінністю держав як таких.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення igormaks » 15 лютого 2014, 02:50

Експрес писав:
о.Олег писав:влада, що творить беззаконня кличе до християнської совісті відповісти. От і відповідаємо. Одна із заяв, яку роблю у власній совісті - влада злочинців є злочинною

Я також зроблю свою заяву: Залиште суд Богові. Злочинна чи не злочинна - Богові вирішувати, а не нам, людям.

о.Олег писав:Просто ще раз заявляю: ця влада стремить стати тоталітарною. Підводить під це законодавчу базу. Робить такі дії відносно своїх громадян, що для деяких із них 33-ті вже стали реальністю: людей катують, людей вбито...Якщо прийде тотальна демократія - виступлю і проти цього. В совісті зобовязаний. Перед Богом і людьми"

Я не роблю висновків щодо "кращості" якогось із режимів - чи то тоталітарного, чи то демократичого.
Я хочу наголосити, що політикою нехай займаються політики. Християнину тут робити нема чого.
Християнину показана його Дорога, його Правда і його Життя - Ісус Христос наш Господь.
Демократичний режим є для християнина найкращим? Тоталітарний режим є для християнина найкращим?
Той чи інший режим - це світські права, свободи, заможність, але аж ніяк не визначник духовного зростання. Для чого християнину/Церкві втручатися в політику/ світське життя? В Богові ми всі вільні в виборі, рівні в правах, багаті Його дарами.
Влада Ірода була тоталітарною, влада римських імператорів перших століть була тоталітарною. Менше катували, вбивали, переслідували ніж сьогодні?
Ні! Але ж що робили, до чого закликали Ті, на кого сьогодні рівняємось: Ісус Христос, Іван Христитель, Петро, Павло інші Апостоли. До повалення закликали?
Ні! До покори. Заперечте мені, отче, якщо не правий. Де хоча б натяк на заклик до бунту, до повстання, до протесту! Нема! Покора!!! Ось Їхній заклик.
Тож ми сьогодні мудріші від наших Вчителів?

Згідний з Вами п. Експрес , покора , смирення - це найкращий ,100%, сказав би перевіриний віками , спосіб перемогти гріх (тоталітаризму). Всі імперії зрештою були розвалені , одна з них на наших очах. Але цей шлях має один такий "недолік" з людської точки зору - це час. Бог нам пропонує цей шлях - бо він рано чи пізно .але досягне своєї цілі. Тут ми не помилимося, і тому це з любові до свого творіння пропонується це Богом... Але є ще один шлях. І на мою думку він узгоджується з Божими законами за певних умов . Це коли з любові (щирої , без фальші , без "каменя за пазухою") Ви кажете "Брате, Сестро ти при владі , влада тобі дана від Бога , але ти робиш недобре (крадеш , заставляєш інших красти , дуриш ближнього свого, і так далі, тут кожен з свого особистого досвіту може перелічувати і перелічувати ) . Але це і коли тобі влада каже " слухай Брате , Сестро але і в тебе не без гріха (та Европа куди ти хочеш , тоне в грісі ), чому ти мені допомагаєш грішити( хабарі мені даєш , гречку мою береш ) , чому кажеш мені не гріши , а сам тримаєш "камінь за пазухою"(прийду до влади - за все помщуся, всі будуть по тюрмах)...
Тому , на мою думку , майдан як шлях подолання тоталітарної держави можливий і за певних умов не противиться Богові. Але цей шлях - це "вищий пілотаж " суспільства . Я так розумію , що ми стали на нього . І це тільки початок .
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Експрес » 17 лютого 2014, 12:38

о.Олег писав: А політикою займатися... Християнину Дана Заповідь йти і проповідувати, хрестити. І це завжди і всюди означало в тій чи іншій мірі лізти в політику.

...проповідувати і хрестити = лізти в політику? :)
Отче, політика це боротьба за владу і її утримання. В яку б гарну обгортку її не загортати в середині всерівно, вибачте, какашка :sorry: .
Амбіції, гонор, гординя, статусність - це основа політики. І як би ми себе не задурювали, мовляв - ні, ми зовсім інші, ми справді будемо відстоювати інтереси людей, в першу чергу нами керують вищезгадані "достоїнства"(я не виключення ). Це таке собі яблуко пізнання, яке не можна чіпати взагалі. Один раз вкусивши хочеться ще, і не помічаємо, як переступаємо через власні правила, не помічаємо, як ті речі, які б ніколи не зробили "вчора" запросто робимо сьогодні. На моє переконання виключень немає. Всі хто в політиці "відкусили" хто більше, хто менше, і зовсім немає значення чи ти у владній політсилі, чи в опозиційній, бо там ти або утримуєш владу, або борешся за неї.
Кажу Вам, як політик з десятирічним стажем, депутат двох скликань. Прийняв для себе кінцеве рішення відійти від політики.
До речі перемога "майдану" в моїх "шкурних" політичних інтересах була б досить вигідною. Знайомство з видними опозиційними політичними діячами,які сьогодні є "провідниками майдану" і які б після повалення влади стали владою, могло б і мені принести гарні політичні дивіденди. Але повірте політика- завжди бруд, немає значення з якого боку чи то влада, чи то опозиція.
Я противник будь-яких спільних точок перетину влади і Церкви. В таких відносинах Церква завжди програє. Намагання Церкви "очистити" політику на моє тверде переконання призводить до зворотнього ефекту "забруднення" політикою Церкви.
Тому, повертаючись до Ваших , отче Олеже, слів закликаю кожного, в кого буде така можливість "спробувати" себе в політиці - згадати перевірену мудрість: нерозумний вчиться на своїх помилках, а розумний вчиться на чужих. Тож зважте на слова нерозумного, який тішиться з того, що звітам "виліз", і самі будьте розумні!

о.Олег писав: Як Вчить Христос устами Своєї Церкви вже цитував
:

о.Олег писав:...Збройний опір проти гноблення політичною владою обґрунтований лише тоді, коли існують одночасно такі умови:
– у випадку несумнівних, тяжких і тривалих порушень основних прав людини;
– після вичерпання всіх інших засобів;
– якщо він не спричинить більшого безладдя;
– якщо обґрунтована надія на успіх;
– якщо раціонально неможливо передбачити кращі вирішення

... :)
Ну, отче. Керуючись такими настановами збройний опір чи не в кожній державі світу можна виправдати.
Цікаво получається...
Свідки Єгови, наприклад, напам"ять цитують Писання, але коли доходить до невідповідності їхнього вчення написаному, скажімо про існування пекла, вони відразу ссилаються на пояснення "вартової башти". Тобто в Писанні все правильно написано, просто ми не так розуміємо.
Така ж позиція в частини протестантів (чи то англіканці чи лютеранці), які дають шлюб содомітам. Вони теж вірять написаному в Святому Письмі, але виправдуються вченням своєї церкви, мовляв, якщо з любові - то не гріх.
Я не можу погодитися з цитованим Вами поясненням Церкви - як ми повинні ставитися до влади.
Тут вже Ви не полемізуєте і кожного разу, коли приводжу конкретні цитати, чи приклади - ухиляєтеся від відповіді, посилаючись на вчення Церкви.
Ще раз напишу з чим саме не можу погодитися. Ви кажете - Христос, устами своєї Церкви вчить саме так. Але ж Христос безпосередньо, будучи на землі, живучи в окупованій державі, Своїми словами, словами своїх Апостолів і своїм прикладом показував нам, як потрібно жити, як потрібно ставитися до влади. Він жив у часи, коли всі вище Вами перераховані умови до збройного опору були виконані, чому ж тоді Він не закликав до цього??? Чому він закликав до покори?
Хіба не очевидний суб"єктивізм визначених умов, що оправдують збройне повстання? "Обгрунтовану надію на успіх", чи то "неможливість більшого безладдя" хто крім Бога Самого може нам дати?

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Експрес » 17 лютого 2014, 13:08

Ігор В писав:...але гріх вбивства не є меншим за содомський

Так.
Але мова не про "величину" гріха.
Я не знаю держав, в яких вбивство б охоронялося законом, на честь вбивства влада б влаштовувала паради, вбивство б пропагували державні програми, а про те, що вбивство - суспільна норма вчили б в школі, показуючи малим дітям як це відбувається на відео.
Я вже наводив цитату з Св. Письма: "не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні."
Тому вбивство тіла не є страшним для душі, а от неможливість прожити християнину в суспільстві не порушуючи світських законів - цього треба боятися.
І знову ж таки сьогодні я можу прожити в Україні не порушуючи ні кесарів закон, ані Божий. Чи буде так після того, як сьогоднішню владу скинуть - Один Бог знає.
Чи не з"явиться необхідність у сьогоднішніх опозиційних політиків в силу електоральних очікувань вести нас "у Європу" з її цінностями? Боюсь цього шляху для своїх дітей куди більше, ніж сьогоднішнього режиму.

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Експрес » 17 лютого 2014, 13:34

luksander писав:Пане Експрес! А, на Вашу думку, антихристиянська політика держави спонукає християнина до якихось дій?

... В першу чергу, на мою думку, до молитви за владу та посту.
Загалом же погоджуся з Вашою відповіддю на Ваше запитання :) :
luksander писав:готовий боротися з антихристиянсько політикою держави, але в узаконений на даний час спосіб.

...десь так.

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Експрес » 17 лютого 2014, 14:13

igormaks писав:...Тому , на мою думку , майдан як шлях подолання тоталітарної держави можливий і за певних умов не противиться Богові. Але цей шлях - це "вищий пілотаж " суспільства . Я так розумію , що ми стали на нього . І це тільки початок .

На мою думку, п. Ігорю, "вищий пілотаж" значно влучніша характеристика подіям 2004-го, аніж сьогоднішніх днів.
Коктейлі Молотова і захоплення держ. споруд це не зовсім той мирний діалог між народом і владою, який описуєте вище. А щодо саме мирного звернення до влади, то погоджуюся з Вами, таким напевно повинен бути шлях до порозуміння. Сподіватимемось, що Бог нашими молитвами виведе нас на цю дорогу.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2014, 14:39

Експрес писав:
о.Олег писав: А політикою займатися... Християнину Дана Заповідь йти і проповідувати, хрестити. І це завжди і всюди означало в тій чи іншій мірі лізти в політику.

...проповідувати і хрестити = лізти в політику? :)
Отче, політика це боротьба за владу і її утримання...

так - чому б біля влади не мали бути християни не лише за довідкою, але реальні :Rose:
Експрес писав:...Керуючись такими настановами збройний опір чи не в кожній державі світу можна виправдати...

а можна і не кожний і... чи кожний треба і... кому треба і... хто критерій і... ? Тут вся штука у тому, що все може бути (і було і є і буде) перевернуте з ніг на голову і нічим такому не перешкодиш. А можна... піти до Христової Церкви і запитатися. Як от: що є Словом Божим (а що ні) і що з цим робити :D
Експрес писав:...Свідки Єгови ... протестантів...

а хто казав, що через них Святий Дух Промовля? Святе Письмо Дав Господь через Свою Церкву. Не в якомусь містичному світлі отримано Список Біблійних Книг - з погляду чесних (і навіть серед названих таких зустрічав) науковців: зібрались собі "дядьки" і проголосували, що оце-от Слово Боже, а те-от не зовсім, а отамте-от зовсім ні... Протестанти, єговісти просто користають з одного із Дарів непомильної у вірі Христової Церкви. А на єговізми (о.Арія :) ) вона вже відповіла ще до того, як прийняла Догму Канону Святого Письма, а на гидоту гомосексуалізмів я тут десь цілий список за півтори тисячі років з надбання Христової Церкви цитував. Даремні Ваші намагання паплюжити Христову Церкву :(
Експрес писав:Цікаво получається...

не получається. Та і не цікавими є маніпулювання Святим Письмом ні у Вашому, ні у будь-чиєму виконанні. Марновірство не цікаве :(
Експрес писав:... Ви не полемізуєте і кожного разу, коли приводжу конкретні цитати, чи приклади - ухиляєтеся від відповіді, посилаючись на вчення Церкви...

до чого полеміка? Ви заявляли себе католиком? Крапка: Христос через Свою Церкву Промовив і Промовляє. Якщо ж Ви не католик - яка може бути дискусія? Це ж Ви (напевно не розумієте, але) вимагаєте, щоб я перейнявся Вашим (чи загалом - інших різнородних протестантів) відходом від Христа, зрікся віри в Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву. Ну дурієте (навіть не перепрошую) - чому б я мав? Вірую в Бога і той спосіб, в який Він Зволив Бути в світі. Яка у нас спільна площадка для дискусій/полеміки? Святе Письмо? Цього занадто мало. Зрештою - навіть для протестантів занадто мало, а для члена Христової Церкви всі ці спроби перецитовування і надавання своїй інтерпритації якогось-там значення без перевірки Церквою, якій Господь Дарував непомильність в питаннях віри/моралі... Не бачу сенсу. І не можна. Як там в Павла до Корінтян про давання "нагоди до спотикання"? Забирання з Божого Плану Христової Церкви, підміни її на (навіть на Святе Письмо) "себе" цитуючого/так-от розуміючого... Чого б я грішний мав "впягатися в чуже ярмо"? Яка може вийти полеміка з невірним? Це праця не на Бога, прошу пана. На сатану. Нічого спільного із цим мати (надіюся) не буду. Тому і ніяких "полемік" по вашому/мому розумінні Христа - Церква у Вченні віри і моралі права завжди. Нею Дух Святий Промовляє.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Ігор В » 17 лютого 2014, 17:25

нагадалось мені таке: коли ставав до влади Янукович, в період після оголошення його переможцем і перед його інавгурацією, розвалився в Києві памятник засновникам Києва, його потім забрали відремонтували, відреставрували і поставили на місце. Сам по собі знак тривожний, якщо це не звичайне співпадіння.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення vitalko » 17 лютого 2014, 18:12

Ігор В писав:нагадалось мені таке: коли ставав до влади Янукович, в період після оголошення його переможцем і перед його інавгурацією, розвалився в Києві памятник засновникам Києва, його потім забрали відремонтували, відреставрували і поставили на місце. Сам по собі знак тривожний, якщо це не звичайне співпадіння.


Якби ж то тільки цей знак... І двері, які перед інавгурацією зачинялись, і вінок на голову. Але наскільки це вважати знаком?.... Єдине, що знаю точно, і що вдало підмітила О. Забужко в ефірі Громадського, так це те, що він зрадив присягу, яку давав на Пересопницькому Євангелії. Причому зрадив кроваво. І за це точно поплатиться, якщо не покається.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2014, 13:37

Право на самооборону перед лицем сьогоднішніх небезпек
Птн, 31/01/2014 - 22:16Ісус своїм учням дав наказ: «Будьте, отже, мудрі, як змії, і без зла, як голубки» (Мт. 10, 16 b). Але часто так стається, що ми, християни, виконуємо цей наказ Спасителя з точністю до навпаки: ми залишаємося злобними, як змії, і без розуму, як голубки. Так легше: не потрібно докладати жодних зусиль, варто залишатися на рівні відповіді на перші ж подразники, не змушуючи себе ні роздумувати, ні з допомогою Божої милості змінювати, ушляхетнювати свою, первородним гріхом зранену, людську природу.

Багато легше опиратися на псевдохристиянський пацифізм, який заплющує очі на реальність, безперестанку повторюючи: «Мир, мир, мир», перед лицем оскаженілої кривавої банди. Або впадати у відчай, хапаючись за ніж з погрозами перерізати всіх прислужників кривавого режиму.

У цій ситуації і крайній пацифізм, і крайній радикалізм, – речі абсолютно не прийнятні. Перш за все тому, що один і другий вимагають від пересічної людини героїзму, до якого вона просто не є зобов’язаною. Неможливо вимагати від пересічної людини стояти і мило посміхатися своїм катам, так само, як неможливо від пересічної людини вимагати озброєною лише камінням і коктейлями Молотова кидатися на озброєний до зубів «Беркут».

Ці дві крайнощі є повністю неприйнятними вже з того, що вимагають, як вже писалося, героїзму від пересічної людини. Іншою причиною їхньої неадекватності є те, що як один, так й інший шлях, в українських реаліях призведуть до великої кількості жертв. Яким тоді би мав бути наш християнський шлях, якщо з усього видно, що влада не збирається йти на мирне вирішення конфлікту?

Наперше слід пам’ятати кілька простих принципів християнської моралі.

Першим з них і, можливо, найфундаментальнішим у нашому часі є право на законну самооборону. Тобто – кожна людина має повне право боронити своє життя і обов’язок боронити життя інших. Як нас вчить Церква: смерть нападника в такому випадку не має бути бажаним результатом (ККЦ 1163), тобто потрібно йти за тим, щоб у самообороні знешкодити противника, а не обов’язково його вбити. Це право стало зараз надзвичайно актуальним, коли терористична влада не тільки не гарантує громадянам України безпеки, але й сама стала загрозою для суспільства в цілому і кожного громадянина зокрема.

Іншим моментом є право народу на збройне повстання. «Збройний опір проти гноблення політичною владою обґрунтований лише тоді, коли існують одночасно такі умови:

– у випадку несумнівних, тяжких і тривалих порушень основних прав людини;

– після вичерпання усіх інших засобів;

– якщо він не спричинить більшого безладдя;

– якщо обґрунтована надія на успіх;

– якщо раціонально неможливо передбачити кращі вирішення» (ККЦ 2243). Чисто людським світлом розуму можна дійти висновку, що в Україні такі обставини, на жаль, склалися. Проте, слід зазначити, що той, хто закличе цю теоретичну максиму перенести в українські реалії, має брати на себе повну відповідальність за їхнє втілення в життя.

Щодо застосування першого права на практиці, кожен має вирішувати на особистому рівні, а щодо другого – то таке рішення мало би бути відповідальним, розважливим і все ж таки вимушеним. Той, хто відважиться застосувати друге право, має бути свідомим наслідків такого рішення, його можливих реальних результатів і власної відповідальності перед людьми і Богом.

Жодні радикальні дії, які призвели б до людських жертв, не матимуть жодного оправдання, якщо ці дії не буде вчинено виключно, як єдиний можливий вихід заради збереження життя людей. Відповідальність за подальший розвиток подій зараз лежить практично на кожному християнинові України. Необережне слово, вчинок, більше того, необережна поведінка зараз в Україні можуть спровокувати лавину цілком непередбачуваних наслідків.

У цій ситуації слід пам’ятати, що життя кожної людини, її фізичний та моральний інтигритет (це безпосередньо включає в себе дотримання усіх прав людини) є найбільшою цінністю. За кожну людину зокрема, а навіть за катів, які закатували уже не одну жертву, Ісус на Голготі пролляв свою Кров. Але також треба пам’ятати і те, що ми покликанні захищати своє власне життя і життя тих, за кого несемо відповідальність. Жертвувати своїм життя можна тільки з надзвичайних причин, а серед них – свідчення віри та оборона людського життя.

Також, з огляду на безмежну цінність людського життя, слід позбуватися ідолів. Таки ідолами можуть бути ідеології та їхні похідні. Жоден ідол, яким би він привабливим не виглядав, якими табу він би не був захищений, не є достойний того, щоб на його вівтар складати людські жертви. Тільки реальна оборона людського життя може бути виправданням для застосування насильства, але лише стільки, скільки потрібно для захисту.

Також необхідно пам’ятати, що владою в Україні є народ, а не чиновники, вибрані для її звершення. Теперішня так звана влада є тільки органом, який привласнив собі усю повноту влади в Україні, до того ж, незаконно і аморально, тому її розпорядження втратили чинність. Всяке її розпорядження є тільки продовженням лінії беззаконь.

Друге. Ситуація в Україні розвивається за спіраллю радикалізації та загострення конфлікту. Тому необхідно бути готовими, особливо психологічно, до найгірших сценаріїв її розвитку. А це, перш за все, передбачає утримання від паніки. Навчімося не сіяти паніку і самому не панікувати, оскільки паніка здатна позбавляти людину здорового глузду, а в небезпечних ситуаціях присутність потрібного здорового глузду є необхідною передумовою збереження власного життя і життя інших.

Також не можна легковірно вестися за плітками і різними сигналами тривоги. Їх треба перевіряти. Наступне – бути готовим у разі потреби відгукнутися на заклик до оборони людських життів і свободи. У випадку зникнення зв’язку – телефонного, стільникового, інтернету, треба діяти згідно з рекомендаціями легальної влади, яку визнає народ.

Слід також брати участь в акціях протесту в можливий і доступний спосіб, щоб вершити тиск на узурпаційну владу, змушуючи її до поступок, або, щонайменше, до поступок її функціонерів на місцях, а також не давати їй розвернути свою терористичну діяльність на повну потужність.

Будь-яка підтримка узурпаційної влади, приналежність до її партії, небойкотування її фінансувальників, виконання її злочинних наказів, чи навіть просто нейтральність до неї – є прямим потуранням злочинам, які ця влада вершить.

Тому слід пояснювати своїм друзям і знайомим, які в якийсь спосіб стали колабораціоністами теперішньої узурпаційної влади (члени Партії регіонів, судді, правоохоронці, чиновники), що їхня співпраця з цією владою є співучастю у її гріхах, і то тих гріхах, які волають до Неба про помсту. Це потрібно робити з любов’ю і вболіванням про їхнє спасіння і туземне життя.

І найголовніше для нас, християн, – постійно перебувати у молитві за розв’язання цієї ситуації на добро народу Божого і більшу славу Божу!

о.Орест-Дмитро Вільчинський

http://catholicnews.org.ua/pravo-na-sam ... h-nebezpek
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 20 лютого 2014, 14:24

Зображення
Зображення
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Ігор В » 21 лютого 2014, 17:30

Мене дуже тішить повалення памятників леніну- Богу вгодна справа, виконання заповіді.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 24 лютого 2014, 10:02

«НЕБЕСНАЯ СОТНЯ...»
«Доживите за нас.
По минуте, по вздоху, каждый,
По удару сердечному, по поцелую, по сну,
Мы бы сами еще, только мы не смогли однажды,
Бросить девчонку трупы тащить одну…

Долюбите за нас.
Наших маму, детей, невесту,
Додарите цветы, доскажите ребенку стих,
Мы и сами бы… Правда, стоять не смогли на месте,
Когда прыгнул под пули этот юный, красивый псих....»

Доскажите за нас.
Не молчите, хотя бы слово…
Ведь наврут, наворотят, перепишут и там и тут,
Мы могли бы без вас, просто пули летели снова,
И хлестали по нас, выбирая, кого убьют…

Дорастите до нас.
Понемногу, по милипрозренью,
Дотянитесь до плеч, ухватитесь за них сильней,
Мы могли бы стоять, но от снайпера нет спасенья,
Нас спасал только Бог и пробитые спины друзей…

Вы увидите нас, замерев на Майдане… это
Не живые идут… это мы, опустив щиты,
Возвращаемся к вам, отогнав озверевший «Беркут»,
Чтоб навеки занять на Майдане свои посты..."

Василь Зима. 22.02.2014
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення прочанка » 25 лютого 2014, 22:22

http://www.youtube.com/watch?v=-Z1BSIiF5jc

Пливе кача по Тисині. Вічна пам ять Небесній Сотні
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2014, 10:50

http://www.youtube.com/watch?v=p90sJkwx6oo

Скажи мне, архангел! ОМОНО-атлант!

Закованный в латы, как звёздный десант!

До ужаса вооружённый -

Зачем ты такой наряженный?

Я знаю, зачем тебе рация, каска,

И едкий в баллончике газ.

Скажи, для чего тебе черная маска

С прорезями для глаз?

Возможно, что ты перед внутренним взором

Рисуешь себя несгибаемым Зорро,

Который по факту готов

Мочить неразумных врагов?

А, может быть, маска нужна для острастки?

Чтоб знали, что люди, надевшие маски,

Порядок пришли защитить,

И вовсе не склонны шутить?

Наверно, все так. Только я полагаю,

задача у маски немного другая.

Она - чтобы не было видно,

Когда вам становится стыдно.

Становится стыдно, и больно и жалко

Лупить безоружных резиновой палкой,

А после в присутственном здании

На них же давать показания.

Ответствуя перед Небесным Отцом,

Ты маской уже не закроешь лицо.

Там способов спрятаться нету,

Когда призывают к ответу.

И, не поднимая на Господа глаз,

Ты будешь шептать, выполнял, мол, приказ,

Вопросы к комбату, мол, к «Бате».

Но этот ответ не прокатит».
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Міра » 01 квітня 2014, 14:08

40 ДНІВ
Тоді вмирали дядьки, з мозолястими руками, роботящі клітинки великого народу-хлібороба – виринули зі своїх безіменних сіл, розгублені у великому місті, на секунду промайнули Майданом у засмальцьованих камуфляжах, і пішли на небо.
Тоді вмирали студенти з Вконтактє, в яскравих красивих куртках, здається, лижних, у лижних же шоломах – зустрічали смерть точно так, як, мабуть, катались на Буковелі у солодкому сні, перед тим росли у солодкому сні – а потім, на Інститутській, прокинулися і зрозуміли, що вони – на секунду воскреслі крутяни.
Українська смерть завжди була такою. Голе поле, кулемет, ти практично без зброї, десь спить мільйонне місто, місту байдуже, а у противника вдосталь набоїв.
Кулемет, чисте поле і дядьки-лицарі, що розтанули – можливо, ця велична картина і не вплине на електоральний результат позачергових виборів, можливо, заасфальтують наш біль, що розцвів на Грушевського та Інститутській.
Це точно не мусить нас засмутити! Місту - хтозна? - може, й було байдуже, але помилково думати, що байдуже було всесвіту. Достатньо чистої крові пролито на небесні шальки терезів, щоб змінити баланс світу.
Вони дійдуть до Бога, і Він їх прийме, у нього немає дрес-коду, пускають навіть у засмальцьованому однострої.

***
Вірш моєї мами
Матерям, чиї сини були вбиті, присвячено

Матінко наша єдина,
Діво Маріє Свята!
Назву «Небесная сотня»
Вклала ти в наші уста.

Ти, споглядаючи з неба,
Вибрала кращих синів,
І попросила у Сина,
Щоб свій вінець їм одів.

Взявши у Бога терновий вінець,
Клятву народу дав кожен боєць-
Щиро Вкраїну любити
І весь народ її боронити.

Душу й тіло положили
Вони за свободу,
Всьому світу показали
Незламність народу.

Низько вклоняємось матері сина,
Що народила нам світлу дитину-
Вона відірвала серця частину,
Щоб врятувати цілу країну.

Бог взяв до неба сотню народу,
Щоб синам вашим дать нагороду!
Цій нагороді немає ціни-
Вічне життя заслужили вони.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення eknagli » 22 травня 2014, 19:49

фактично цей допис є продовженням і доповненням мого допису в іншій темі:
релігійне євро-вимирання
viewtopic.php?f=3&t=2331&start=120

але якщо там - на багатьох десятках прикладів означено "проблємс", то тут - наголос на "солюшенз".

газета "Експрес", Надія Пастернак, 11 грудня 2003, ст12

Ще зовсім недавно (21 жовтня цього року) єпископ Ліона Філіп Барбарен стояв на площі святого Петра у Римі і приймав від Папи Івана Павла ІІ кардинальські відзнаки. Він став одним із 194 кардиналів Апостольської столиці і одним із 135 кардиналів, які, входячи у Конклав (найвищий огран управління Католицької Церкви), вершать долю Католицької Церкви, суттєво впливають на християнську політику в світі.
Він - один із подвижників екуменізму, проблеми зближення Церков йому деже близькі.
--Я зрозумів, що Україна бідна і водночас дуже багата. Вона багата на людські ресурси, отож має величезний понецнціал. Надзвичайне враження на мене справили відвіднини греко-католицької семінарії у Західній Україні, де я побачив понад двісті семінаристів. Аналогічного закладу у Франції нині немає, у нас бракує Покликаних.
--Я вважаю, що у Франції хвиля секуляризації (відхід від Церкви-авт.) була найсильнішою в Європі, але за пятдесять років ситуація змінилася. Нині щось подібне переживає Канада, знаю про це з розмови з єпископом Квебеку. Там спорожніли семінарії, продають церкви. На щастя, ми не продаємо церков, бо у нас їх забрала держава. Попри те, що наше священство дуже постаріло, відчуається величезна сила оновлення. Але попереду нас чекають важкі десятилітті, а що буде потім - не знаю. Так само не знаю, що буде у вас. Мені пригадався приклад святого Августина, який проповідував християнство на півночі Африки. Це був теологічний геній, який мав надзвичайну пастирську силу, але у Північній Африці християн нині немає. Через два століття після Августина християн не стало в Тунісі, Алжирі, однак і через сімнадцять століть цей святий залишається для нас світилом.

Питання: Наскільки УГКЦ іде в ногу з часом, модернізується ?

--Я бачу що ваша Церква живе в ногу з часом. Я відвідав Католицький університет і бачив, скільки там навчається дівчат, тобто яке місце у Церкві займають жінки. Також я оцінив багатющу богословську бібіліотеку, де є найновіша література. Ви уважно вивчаєте всі культурні течії, а для цього треба бути дуже вкоріненим у Христовій вірі і відкритим для сучасного світу. Я спокійний за вас.
--Знаєте, Лувр колись був королівським палацом, і там стояла каплиця для католицьких королів. Тепер це протестантська церква, але ми не маємо наміру забирати її собі. Навпаки, ми відчуваємо вину за страшні релігійні війни. Ще один приклад: барон Задре, який стояв на чолі протестантської армії, усе знищив у Ліонському соборі, але потім… став католиком.
Також ви, мабуть, чули про абата Кутюр'є. Він - ініціатор Вселенського тижня молитив за єдність християн, яка практикується уже понад сімдесять років. Обставини, за яких він прийшов до екуменізму, досить незвичні. Він був звичайним викладачем біології в католицькому коледжі й ніколи не зустрічався ні з православними, ні з протестантами. А після революції в Росії він познайомився з росіянами, які приїхали до Франції і жили у великій бідності. Він носив їм їжу, одяг і побачив, що ці православні люди привезли зі собою на чужину найцінніше, найдорожче для них - ікони. Куточок з іконами був анйгловнішим місцем у їхніх помешканнях. І тоді абат Курюр'є сказав знамениту фразу: "наш поділ - то страшний скандал".
--Коли я ще був священником в одному з округів Парижа, то організував у Смоленську в Росії відпочинковий табір, де разом під час літніх канікул зустрілися православна молодь і католицька. Табір був нечисленний: по пятнадцять чоловік і по одному священнику. Знаєте, православні були трохи збентежені нашою поведінкою. Вони питали мене: "ви граєте у футбол ? Ви їсте, а за годину причащаєтеся ?"


абат Кутюрє - це просто якесь Вишукане знущання над Церквою :-)

2003рік.
тоді ще Смоленськ був просто смоленськом а не місцем другої польської Катині.

А Росію можна було ще називати умовно-дружньою державою.
І Газета Експрес вільно могла написати про Росію щось позитивне. хоч і у цитуванні від Француза.

Але це було 10,5 років тому. тобто дуже-Дуже давно.

Судячи з вище-наведеного, а також всього, що розміщене, за тим лінком, який я подав на початку (релігійне євро-вимирання),
легко зробити простий висновок:
ще невідомо хто куди має йти - ми до Європи чи Європа - до нас.

Бо Ми свої цінності сяк-так ЗБЕРЕГЛИ, а Європа - вже давно втратила.

якби я хотів залишити відкриті питання для провокування дискусії, або й холівару, я б цього додатку не писав.
Чи є цей заклик закликом вступати до Тайожного Союзу, ШОС і тому подібного?

Ні, бо у Росії з релігійністю така сама ...опа як і в Європі.
Ті винятки, які подає Барбарен - це тільки Винятки.

До нас - це означає саме ДО НАС.

Нам нікуди не треба йти.
Нам треба робити так, щоб ІНШІ йшли до нас.

і зі Сходу і з Заходу.

І значить ми маємо сформулювати і для тих і для інших Таку Ідею яка б їм обом сподобалася.

Інших варіантів зберегти Мир в Україні у нас просто немає.
можна назвати це ідеєю Другою риму вер.2, або Четвертого якщо вже дотримуватися строгої нумерації.

Хтось там колись казав, що "Четвертому не бувать"?
та чи ж якийсь москаль НАМ указ? :-)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 23 травня 2014, 10:39

eknagli писав:...
Нам треба робити так, щоб ІНШІ йшли до нас.

і зі Сходу і з Заходу.

І значить ми маємо сформулювати і для тих і для інших Таку Ідею яка б їм обом сподобалася.

Інших варіантів зберегти Мир в Україні у нас просто немає.
можна назвати це ідеєю Другою риму вер.2, або Четвертого якщо вже дотримуватися строгої нумерації...

назвати можна різноманітно, от лише - "що" так (чи інакше) буде називатися? Які складові ідеї "що б сподобалась/щоб інші до нас йшли" Ви (якщо, звичайно, захочете) можете назвати. Хоч я навіть дуже з Вами, але без описання ідеї - це просто лозунг. Гарний, погоджуюсь. Але лише лозунг.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення igormaks » 05 червня 2014, 01:43

о.Олег писав:
eknagli писав:...
Нам треба робити так, щоб ІНШІ йшли до нас.

і зі Сходу і з Заходу.

І значить ми маємо сформулювати і для тих і для інших Таку Ідею яка б їм обом сподобалася.

Інших варіантів зберегти Мир в Україні у нас просто немає.
можна назвати це ідеєю Другою риму вер.2, або Четвертого якщо вже дотримуватися строгої нумерації...

назвати можна різноманітно, от лише - "що" так (чи інакше) буде називатися? Які складові ідеї "що б сподобалась/щоб інші до нас йшли" Ви (якщо, звичайно, захочете) можете назвати. Хоч я навіть дуже з Вами, але без описання ідеї - це просто лозунг. Гарний, погоджуюсь. Але лише лозунг.
З повагою, о.Олег

Дійсно , гарно і привабливо звучить - робити так , щоб інші йшли до нас. "Робити то, не знаю що,іти туди , не знаю куди" - це поки що так бачитися рух по збереженню миру . А може нічого не вигадувати нового , а в державну політику будувати на заповідях Божих ? Ніби дуже просто , і в той же час дуже складно...
Помагати Ісусові двигати хрест!

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення eknagli » 07 червня 2014, 15:00

Заглянув я оце на першу сторінку своєї теми майже-пятирічної давності.
Залишаю поза дужками чому ТОДІ, 5 років тому в темі було 20 чоловік до дискусії, а зараз... ну самі розумієте...
І це при тому що Тепер інет-доступ має мабуть у 10 разів більше людей, ніж ТОДІ.
але не будемо про Сумне...

отже заходив і знайшов отаке:
Tornado » 21 квітня 2012, 14:02
Може і перехворіється, але ж з Святого Письма ми знаємо, що за таку гидоту були знищені Содом і Гомора.
KiYr написав:Та й сама руйнація інституту сімї залежить можливо не стільки від зовнішніх причин, як від внутрішніх.

- Згідний з Вами. Але коли інформаційний простір буде наповнений пропагандою цих гріхів, коли в Інтернеті і всюди будуть писати і розказувати, що це нормально, мовляв дивіться на цивілізований Захід, то що тоді? Як наші діти, підлітки, які ще не мають добре сформованої психіки, встоять перед такими викликами секуляризованого Заходу? А ми всі хочемо до Європи. Європа матеріально процвітає, а духовно ...?
viewtopic.php?f=3&t=2737


для повної "перезавязки" базової тематики, додам отакі лінки:

світова криза моралі
viewtopic.php?f=3&t=2889

чи підтримували США Майдан? стор3
viewtopic.php?f=3&t=3129&start=60

юристи=книжники
http://maxi-ta.livejournal.com/7021.html
viewtopic.php?f=3&t=3148

Сучасна криза Родини
viewtopic.php?f=3&t=2886

релігія в розвинених країнах - приречена? стор5.
viewtopic.php?f=3&t=2331&start=120

а тепер пару слів відповідей на питання.

назвати можна різноманітно, от лише - "що" так (чи інакше) буде називатися? Які складові ідеї "що б сподобалась/щоб інші до нас йшли" Ви (якщо, звичайно, захочете) можете назвати. Хоч я навіть дуже з Вами, але без описання ідеї - це просто лозунг. Гарний, погоджуюсь. Але лише лозунг.
З повагою, о.Олег

дякую Отче за коментар і фактичну підтримку Лозунгу.
Зрозуміло що якщо я висловив якусь Ідею, то у мене є і її Деталізація. Але перш ніж щось Деталізувати, треба ж вислухати ЗАПЕРЕЧЕННЯ до Суті Ідеї.
Бо наразі ніхто, крім вас не підтримав Ідею.

Бо ж погодьтесь, навіщо викладати деталізацію, там і Тоді, де люди В ПРИНЦИПІ хочуть "хоч тушкою, хоч окорочком аби лиш в Європу"?

Як трактувати МОВЧАННЯ Форуму з цього приводу - я не знаю.
Його можна трактувати і як Знак Згоди і зовсім навіть навпаки.
Трактування Мовчання - одне з найскладніших завдань Аналітики.

Я мусів витримати деяку паузу, бо ж можуть бути і Принципові зауваження-заперечення.
Адже Моя ідея цілком ЯВНО заперечує ту Ідею за яку "стояв ЄвроМайдан". і за яку він все ніяк не може розійтися.

І за інших обставин, тобто якби я це писав Під ЧАС Майдану, мене б тут вже давно забили Граблями як ворога Народу :-)
Не зі зла звісно, а зі суто-гуманних міркувань :-)

І ось я нарешті дочекався хоч Одного Принципового заперечення:
igormaks
Дійсно , гарно і привабливо звучить - робити так , щоб інші йшли до нас. "Робити то, не знаю що,іти туди , не знаю куди" - це поки що так бачитися рух по збереженню миру . А може нічого не вигадувати нового, а в державну політику будувати на заповідях Божих ? Ніби дуже просто, і в той же час дуже складно...

ну що можу сказати?
конструктивненько :-)

тобто пан Ігор нам фактично пропонує нічого не вигадувати а робити всьо так щоб всім було добре?
я правильно зрозумів Вас пане Ігор?
як що так, то Ваша Ідея дуже цікава :-)

згадалась мені Мудра Сова з анекдоту, у якому Миші прийшли до неї щоб запитати, як їм жити далі. бо мовляв вони - маленькі і їх всі довкола їдять-і/або-ображають.
На це Мудра Сова подумала-подумала і сказала:
А ви - СТАНЬТЕ ЇЖАЧКАМИ.
Миші ся втішили, побігли до своїх нірок... але на півдорозі повернулися.
і запитали: але Мудра Сово, ЯК ЖЕ нам стати Їжачками?

І на це питання у Мудрої Сови знайшлась Мудра Відповідь:
йдіть геть (в оригіналі - інакше), я - СТРАТЕГІЄЮ займаюся.

Ну загально кажучи, я теж Стратегією займася, але не аж до такої степені, як пан Ігор :-)

Отже за Моєю стратегією треба:

А) пояснити Народу що Майдан стояв тільки за "безвізовий режим" з країнами Шенгенської зони. саме за це ми всі воювали на майдані.
А зовсім не за те щоб Брюссель нам вказував якої кривизни огірки ми маємо вирощувати на городі. і чи маємо ми право вбивати Своїх свиней у Себе на подвірях.
Бо ж ніби ще Тарас Григорович казали:
В СВОЇЙ ХАТІ - СВОЯ ПРАВДА.

чи може це вже для нас неактуально?

Б) потрібно Пояснити Народу що:
Майдан НЕ СТОЯВ за легалізацію проституції.
Майдан НЕ СТОЯВ за держ-реєстрацію Содомітських Пар і прирівнювання їх до Нормальних.
Майдан НЕ СТОЯВ за право Гомосєків усиновлювати дітей.
Майдан НЕ СТОЯВ за Ювенальну Юстицію.
Майдан НЕ СТОЯВ за закриття Церков і відкриття в їх приміщеннях дискотек (у кращому випадку).

і це буде на першому етапі Досить.

В) після того як (і якщо) вдасться виконати пп.АБ, потрібно буде ці пункти Пояснити і Європі.

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення eknagli » 07 червня 2014, 15:02

свої слова про Європу у попередньому дописі підіпру словами Блаженнійшого Любомира Гузара, хоч і не прямою цитатою, але у переказі від Головного Редактора тодішньої Львівської Газети Ігора Гулика.

ось така стаття у Львівській газеті в далекому ще довоєнному 2007 році. цитую майже без скорочень.
18 січня, 2007
Сутінок Європи


1 січня Європейська Унія, принаймні на найближчу перспективу, окреслила свої межі, залучивши до спілки Болгарію та Румунію.

Та все ж, попри розчарування перед зачиненими дверима Унії, українці мають бодай тішитися з того, що тепер з’явилася нагода поміркувати, куди їх не запросили, аби згодом, якщо настане така мить, не постати в колі європейських народів невігласами та казанськими сиротами.

Акурат у день Різдва, промовляючи на священній літургії в Києві, глава УГКЦ Любомир Гузар доволі прозоро натякнув на кризу європейської ідентичності, втілену, зокрема, у відмові<== брюссельських чиновників від християнських основ Старого Світу. Владика назвав це трагедією Європи, натомість, як на мене, є підстави розглядати це як закономірне явище, коли, виявляючи опір якійсь потузі, мимохідь уподібнюєшся їй. Антиамериканізм Франції, який, власне, й став моделлю теперішньої Євроспілки, базувався насамперед на спротиві економічній експансії Штатів.
Старий Світ мусив виробити власний інтеграл господарської поведінки, нарощувати власні фінансові, промислові м’язи, аби не стати черговим домініоном Вашингтона. Проте європейці скористалися лекалами американців.

Коли у світі заговорили про глобалізацію, то передусім мали на увазі бізнесові перспективи, усунення перепон для торгівлі, обміну технологіями, відкритих ринків. Утім глобалізація виявилася значно всеохопнішим процесом, і та ж Франція запровадила доволі жорсткі обмеження, скажімо, щодо прокату голлівудських фільмів. Але цього виявилося вкрай мало, позаяк з уваги захоплених make money політиків випали потужні імміграційні процеси, які суттєво позначилися на обличчі Євроунії. Цей слід є настільки поважним, що в окремих регіонах тієї ж Франції або сусідньої Німеччини вже годі<== відшукати<== квартал,<== де мешкають автохтони.<== Якщо такі і є, то вони радше скидаються на гетто<== в облозі нових поселенців.

І це не тільки наслідок давнього протистояння лібералізму та Церкви, як намагаються подати процес історики цієї світоглядної моделі, не тільки прямий вислід глобалізації. Це – кінцева зупинка легковажних романтиків, які взялися єднати непоєднувані речі – цивілізації, раси, континенти.

Ілюмінований на знак протесту проти страти Саддама римський Колізей – це християнська Європа. Заборона пенджабів у французьких школах – це, як не дивно, звичка нетерпимості до іновірців, узята зі Сходу. Париж 1968-го зі студентськими заворушеннями – це європейська ліберальна традиція війни з несправедливістю. Околиці французької столиці 2005-2006 років із палаючими авто – це азійська манера помсти “ситим і задоволеним”.

Нас наразі не взяли до Європи, хоча присутність там, скажімо, Румунії, щонайменше дивує.
Натомість колись тамтешні володарі брали за дружин князівських доньок, бо, як зауважує Любомир Гузар, мали з нами спільну віру та спільне підґрунтя. У вірі ми не змінилися. А Європа?

Ігор Гулик

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/01/18/20934/

за давністю років лінк звісно вже не працює.
але якщо хтось сумнівається у коректності цитування, то у будь-якій бібліотеці є Паперовий оригінал ЛГ.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2014, 07:56

ShMariam писав:Інтерв'ю з Блаженнішим Любомиром:
— У посланні апостола Павла до римлян сказано, що «немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога». Блаженнійший, скажіть, а від кого теперішня українська влада?

— Влада є від Бога. В Україні, згідно з нашою Конституцією, владу має народ. То він вибирає конкретних осіб, котрим доручає дбати про загальне благо. І ті, кого обрано, мають пам’ятати, що вони є відповідальними перед народом і перед Богом. Вони не мають влади без відповідальності, як і не мають влади необмеженої. Влада є від Бога, а її носієм є народ.

http://www.credo-ua.org/2014/01/108741



Прп. Исидор (5-те століття) Пелусиот, Дионисию:

"На сказанное: несть бо власть, аще не от Бога (Рим.13:1).

Писал ты: что значит несть бо власть, аще не от Бога? - и спрашивал: неужели каждый начальник поставляется Богом? Скажу на сие (и не прогневайся на меня, ибо скажу не нечто пустое): мне кажется, что ты или не читал Павловых изречений, или же не понял их. Апостол Павел не сказал: несть начальник, аще не от Бога, но рассуждал о самом начальствовании, говоря: несть власть, аще не от Бога.

То самое, что у людей есть начальства, и одни начальствуют, другие живут под начальством, происходит не просто и не случайно, чтобы народы, подобно волнам, увлекались туда и сюда, но, по словам св. Павла, это есть дело Божией премудрости. Поскольку равноправие обыкновенно возжигает войну, то Бог не попустил быть демократии, но установил царскую власть, а потом за нею и многие начальства. Какие же, спросишь? Начальника и подначального, мужа и жену, отца и сына, старца и юношу, господина и раба, учителя и ученика.

Даже и у бессловесных животных можно видеть подобное. ( ... ) Ибо безначалие везде всего ужаснее и бывает причиною замешательства и беспорядка. Посему, и в теле, хотя оно есть нечто единое, не все имеет равное достоинство, но одни члены начальствуют, а другие подначальны. Потому мы вправе сказать, что самое дело, разумею власть, то есть начальство и власть царская, установлены Богом, чтобы общество не пришло в неустройство.

Но если какой злодей захватил сию власть беззаконно, то не утверждаем, что он поставлен Богом, но говорим, что попущено ему или изблевать все свое лукавство, как Фараону, и в таком случае понести крайнее наказание, или уцеломудрить тех, для кого нужна и жестокость, как царь вавилонский уцеломудрил Иудеев".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення Експрес » 23 жовтня 2014, 11:43

index.jpg
Це пам"ятник найбільш шанованому в Чехії Святому - князю Вацлаву, покровителю Чехії і улюбленцеві всього народу. Вацлав навернув чехів від язичництва в християнство - подібно, як і в нас Володимир.
index.jpg (9.61 Кіб) Переглянуто 21185 разів
Вкладення
images.jpg
А це- зовсім поруч пам"ятник цьому ж Святому в центральному пасажі Праги. Це місце - практично обов"язкова точка екскурсійного маршруту для туристів
images.jpg (8.65 Кіб) Переглянуто 21185 разів

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 23 жовтня 2014, 14:45

епотаж нинчє в модє (с)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення andrivovk » 23 жовтня 2014, 15:37

перевернули з ніг на голову. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке Європа ?

Повідомлення о.Олег » 23 жовтня 2014, 15:45

andrivovk писав:перевернули з ніг на голову. :)

дуже символічно відповідає на питання про нинішню Європу :( Ні?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей