Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення kvantum » 10 грудня 2011, 21:07

о.Олег писав:
kvantum писав:А ще віримо у спісіння після смерті, то що спасемося?!

у воскресіння. Воскреснемо. А чи будемо спасенні - це до Бога
З повагою, о.Олег

ну то власне і віримо у це, а хтось в інкарнацію, хтось та це вже не важливо, просто один з дописувачів, вірно зауважив, що він важає йогу, як спорт і вправи для зміцнення для здоров"я, а не як життєвий статут і книжку про Потера не більше ніж казку і я власне в цьому погодився з ним...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 21:56

kvantum писав:ну то власне і віримо у це, а хтось в інкарнацію, хтось та це вже не важливо...

марновірство в реінкарнацію (з контексту нашої розмови виглядає, що саме перевтілення Ви маєте на увазі, а не інкарнацію) заперечує особистість, творіння кожної людини як духовнодушевнотілесної цілості, воскресіння у власному тілі тощо і порівнювати це словами "хтось вірить" з йогою (яка може бути і лише спортом) чи книжкою про Потера (яка може бути лише казкою) некоректно - важливо таке розрізняти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення п.Наталя » 15 грудня 2011, 11:13

Кафе дитяче відкрили на тему ціеї казки,а офіціанти-Гарі Поттери.Навіть тепер не знаю,якби були телепузики,то б повела малечу,а так-вести? %)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення прочанка » 15 грудня 2011, 11:26

не знаю чия це "геніальна" ідея, але проект явно комерційний і розрахований на великі прибутки. Та це не той заклад, куди б я вела дитину, бо... тут власне, головна ідея нав'язати чаклунські замашки старих відьом-босоркань, типу канапки з черв"яками і всяка інша гидота, літання на мітлах і махання паличками... Герої книги харчувались добротною, смачною їжею і жили як нормальні люди, святкували свята, тішились, любили, плакали і воювали. А тут... Це власне той випадок коли "паличка виявилась несправною". :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2011, 12:58

п.Наталя писав:Кафе дитяче відкрили на тему ціеї казки,а офіціанти-Гарі Поттери.Навіть тепер не знаю,якби були телепузики,то б повела малечу,а так-вести? %)

та були ж колись кафе Чебурашка, Буратіно тощо (правда- обставлено в тій чи іншій мірі казково було в залежності від тогочасних умов) і це сьогодні те ж саме помножене на сучасність з очікуванням прибутків... З свого боку скажу, що спеціально я в таке кахве дітей своїх би не вів, а, якщо б трапилось зайти відповідно до потреб, то вийшов би хіба, якщо б щось там було не зовсім мило-казковим...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення прочанка » 15 грудня 2011, 13:09

напередодні відкриття, до мого сина зателефонувала товаришка і розповіла, що треба волонтерів в кафе, бо там благодійна акція для дітей( не пригадую - чи не сиріт ). Тобто все гарно, чинно, по-християнськи. Син радо погодився( його покоління виросло разом з Гаррі Поттером). Пішли... і нікого не пустили. Дизайн всередині згідно світлин - не зовсям приємний як на казкове дитяче кафе. Одне слово - комерція і... розчарування. Казку зіпсували, залишили жорстоку дійсність, якої і так багато у нашому житті.
Не бійтеся!

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення Bohdan_ » 17 грудня 2011, 14:01

Всім привіт.

Дакую вам за дуже цікаву інформацію я сам з іншої держави. І по першій частині філму коли її подивівся в мене такій стан душі був що неможна написати словами. довго мене мучило чому так і відповідь я найшов в цій темі. За яку дуже дякую.

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення п.Наталя » 29 грудня 2011, 15:29

В Одесі я була в кафе"девять і три чверті".Дизайн по казці,офіціанти вдіті звикло,меню і для дітей і для дорослих,багато піц,було досить смачно.Е лазерна кімната і дитяча ігрова площадка.Ніяких натяків на чари. :wink:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 29 грудня 2011, 16:37

п.Наталя писав:В Одесі я була в кафе"девять і три чверті".Дизайн по казці,офіціанти вдіті звикло,меню і для дітей і для дорослих,багато піц,було досить смачно.Е лазерна кімната і дитяча ігрова площадка.Ніяких натяків на чари. :wink:

а... як (якщо не назвою/дизайном/лазерною кімнатою) Ви б бачили спосіб передати ті "чари"? Зображення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення п.Наталя » 20 січня 2012, 12:33

Думаю людський фактор.Офіцианти в костюмах чарівників з палочками,можливо якісь фокусники,які підтримують ілюзію чар у дизайні казки.Дитину думаю це може вразити.Хоча наші сучасні діти мають досить реальне уявлення про світ,людей,гроші,фокуси,авантюристів,злочинців.Як не по телебаченню,так батьки,або вчителя,а у кого вже і власний досвід.Я уже давно пробувала відповідати сину на питання ,як у нематеріального св.Миколая зявляються матеріальні подарунки,йому 7років. :oops: Вже закрили,але існувало ще кафе"Васіліса"по мотивам російських народних казок.Там і офіціанти були у народному вбранні,і посуд був відповідний-дітям тільки трон сподобався на який ззадоволенням вилазили по черзі.Напевно не зацікавились,бо казки,які ми слухали в дитинстві їм вже не цікаві. :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 20 січня 2012, 12:49

п.Наталя писав:...Я уже давно пробувала відповідати сину на питання ,як у нематеріального св.Миколая зявляються матеріальні подарунки,йому 7років. :oops: ...

та... правду треба говорити про те, у який спосіб Св.Миколай дарунки приносить. Так своїм діточкам і пояснюю: за допомогою нас - матеріальних :Rose: І найкраще це пояснення (з мого досвіду) йде у парі з дарунком від Святого Миколая, який разом з дітьми готуємо для когось з самотніх діток в інтернаті чи для дідуся/бабці тощо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення andrey s. » 20 січня 2012, 17:16

о.Олег писав:
п.Наталя писав:...Я уже давно пробувала відповідати сину на питання ,як у нематеріального св.Миколая зявляються матеріальні подарунки,йому 7років. :oops: ...

та... правду треба говорити про те, у який спосіб Св.Миколай дарунки приносить. Так своїм діточкам і пояснюю: за допомогою нас - матеріальних :Rose: І найкраще це пояснення (з мого досвіду) йде у парі з дарунком від Святого Миколая, який разом з дітьми готуємо для когось з самотніх діток в інтернаті чи для дідуся/бабці тощо
З повагою, о.Олег

:good:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

10 аргументів проти Гаррі Поттера

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2012, 16:09

http://kondratio.livejournal.com/74750.html
На противагу і для пояснення статті «Книги про Гаррі Поттера в своїй основі є християнськими» публікуємо свій переклад аргументів проти Поттера німецької письменниці Габріелли Кюбі, шо написала книгу «Гаррі Поттер: добро чи зло?» і з якою листувався кардинал Йозеф Ратцінґер (теперішній Папа Римський Бенедикт XVI):
1. Гаррі Поттер є глобальним довгостроковим проектом зміни культури. Те, що раніше стримувало молоде покоління від магії та окультного, тепер руйнується. Таким чином, переможені Християнством сили містично-демонічної темряви знову повертаються до суспільства.

2. Хогвартс, школа магії і чаклунства - це закритий світ насильства і жаху, світ проклять і магії, світ расистської ідеології, світ кривавих жертвоприношень, світ гидот і одержимості. Там присутня атмосфера постійної загрози, якої не може уникнути молодий читач.

3. Хоча на початку Гаррі Поттер виступає для боротьби проти зла, але насправді схожість між ним і Волдемортом, запеклим лиходієм-супротивником у цій історії, стає чимраз очевиднішою. У п'ятій книзі Гаррі вже одержимий Волдемортом, що призводить до проявів симптомів розпаду особистості.

4. Світ людей принижується, а світ відьом і чаклунів звеличується.

5. Там немає жодного позитивного трансцендентного виміру. Все надприродне має лише демонічний характер. Божественні символи збочені.

6. Гаррі Поттер - це не сучасна казка. У казках чаклуни і відьми однозначно є представниками зла. Герой перемагає їх, виявляючи при цьому доброчесність. У всесвіті Гаррі Поттера немає персонажу, який цілеспрямовано прагне до добра. У добрих (здавалося б) кінцівках присутній і поганий сенс.

7. Можливості (молодого!) читача до розрізнення добра і зла блокуються через емоційну маніпуляцію та інтелектуальну плутанину.

8. Це - напад на молоде покоління, що грайливо заманює його в світ чаклунства і чарівництва та наповнює уяву молоді образами світу, в якому панує зло і з якого не можна втекти. Змальований же цей світ надто привабливо.

9. Ті, хто цінує плюралізм думок, повинні протистояти практично непереборній силі цього тиску, який досягається через гігантський корпоративний та мультимедійний блітцкріґ і має елементи тоталітарного промивання мозку.

10. Оскільки за допомогою книг про Поттера віра в люблячого Бога систематично руйнується (навіть знищена в багатьох молодих людях) через фальшиві «цінності» і знущання з біблійно-християнської істини, представлення цих книг у школах - це вияв нетерпимості. Батьки не повинні погоджуватися з тим, щоб їхнім дітям насаджували ідеї книг про Поттера з міркувань віри та совісті.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення гість » 13 лютого 2012, 16:15

Ця інформація вже була на форумі... тут

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: 10 аргументів проти Гаррі Поттера

Повідомлення Максим Борець » 18 лютого 2012, 21:43

На противагу і для пояснення статті «Книги про Гаррі Поттера в своїй основі є християнськими» публікуємо свій переклад аргументів проти Поттера німецької письменниці Габріелли Кюбі, шо написала книгу «Гаррі Поттер: добро чи зло?» і з якою листувався кардинал Йозеф Ратцінґер (теперішній Папа Римський Бенедикт XVI):
1. Гаррі Поттер є глобальним довгостроковим проектом зміни культури. Те, що раніше стримувало молоде покоління від магії та окультного, тепер руйнується. Таким чином, переможені Християнством сили містично-демонічної темряви знову повертаються до суспільства.

2. Хогвартс, школа магії і чаклунства - це закритий світ насильства і жаху, світ проклять і магії, світ расистської ідеології, світ кривавих жертвоприношень, світ гидот і одержимості. Там присутня атмосфера постійної загрози, якої не може уникнути молодий читач.

3. Хоча на початку Гаррі Поттер виступає для боротьби проти зла, але насправді схожість між ним і Волдемортом, запеклим лиходієм-супротивником у цій історії, стає чимраз очевиднішою. У п'ятій книзі Гаррі вже одержимий Волдемортом, що призводить до проявів симптомів розпаду особистості.

4. Світ людей принижується, а світ відьом і чаклунів звеличується.

5. Там немає жодного позитивного трансцендентного виміру. Все надприродне має лише демонічний характер. Божественні символи збочені.

6. Гаррі Поттер - це не сучасна казка. У казках чаклуни і відьми однозначно є представниками зла. Герой перемагає їх, виявляючи при цьому доброчесність. У всесвіті Гаррі Поттера немає персонажу, який цілеспрямовано прагне до добра. У добрих (здавалося б) кінцівках присутній і поганий сенс.

7. Можливості (молодого!) читача до розрізнення добра і зла блокуються через емоційну маніпуляцію та інтелектуальну плутанину.

8. Це - напад на молоде покоління, що грайливо заманює його в світ чаклунства і чарівництва та наповнює уяву молоді образами світу, в якому панує зло і з якого не можна втекти. Змальований же цей світ надто привабливо.

9. Ті, хто цінує плюралізм думок, повинні протистояти практично непереборній силі цього тиску, який досягається через гігантський корпоративний та мультимедійний блітцкріґ і має елементи тоталітарного промивання мозку.

10. Оскільки за допомогою книг про Поттера віра в люблячого Бога систематично руйнується (навіть знищена в багатьох молодих людях) через фальшиві «цінності» і знущання з біблійно-християнської істини, представлення цих книг у школах - це вияв нетерпимості. Батьки не повинні погоджуватися з тим, щоб їхнім дітям насаджували ідеї книг про Поттера з міркувань віри та совісті.


Ну як на мене це просто набір хейтерських висловлювань без аргументації та підгрунтя, написаний людиною, яка навіть навряд чи прочитала ті книги.
Взагалі вся серія про Поттера - це досить примітивна байка, зовсім не варта тої уваги, яку їй віддають.
Я особисто знайшов у собі сили прочитати кілька книг - і не знайшов у них ознак не лише пропаганди культу темряви, а й навіть будь-якого змісту, глибшого за написане на сторінках - тобто його там не більше ніж в казці про Колобка - просто дуже розтягнуто( 7 грубезних книг - це ж треба вміти...).
Тим хто вважає ту байку ледь не "практичним посібником" з магії - дайте мені перо фенікса, я вставлю його в паличку з тисового дерева довжиною 13,5 дюймів і стану великим чарівником :crazy: (жарт, але там саме такі "рецепти").

І ще таке - де у Хогвартсі та "атмосфера расистської ідеології та кривавих жертвоприношень" ?. На тих сторінках, що я прочитав, нікого у жертву не приносили, "бей жидов спасай Росию" теж не було, і негрів ніби не мочили.

Я не маю наміру захищати ідіотські витвори чиєїсь хворої фантазії, І цю книгу все-ж таки не варто давати в руки дітям, що не мають досвіду суспільного та релігійного життя - через загрозу зацікавлення окультизмом, і небезпеку зіпсуття естетичних смаків.

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення п.Наталя » 23 лютого 2012, 14:44

Люба казка мае мету навчити дитину добиватись всього своею працею,розумом,не здаватись під натиском труднощів,йти до своеї мети.Не памятаю,щоб у казках зустрічались натяки на Божественну сутність і т.п.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2012, 16:13

п.Наталя писав:Люба казка мае мету навчити дитину добиватись всього своею працею,розумом,не здаватись під натиском труднощів,йти до своеї мети.Не памятаю,щоб у казках зустрічались натяки на Божественну сутність і т.п.

а у цій?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення luksander » 23 лютого 2012, 18:03

п.Наталя писав:Люба казка мае мету навчити дитину добиватись всього своею працею,розумом,не здаватись під натиском труднощів,йти до своеї мети.Не памятаю,щоб у казках зустрічались натяки на Божественну сутність і т.п.

Ось тут виняток, який підтверджує правило:
Малинский М. Сказки не только для детей
http://lib.zagloba.me/node/28

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення ShMariam » 23 лютого 2012, 18:30

о.Олег писав:
п.Наталя писав:Люба казка мае мету навчити дитину добиватись всього своею працею,розумом,не здаватись під натиском труднощів,йти до своеї мети.Не памятаю,щоб у казках зустрічались натяки на Божественну сутність і т.п.

а у цій?
З повагою, о.Олег

Все це є. Тільки часто допомагає випадок.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення o.Mykil » 23 лютого 2012, 20:17

о.Олег писав:а у цій?


Це не казка! %) Дивіться початкову тему. Казка має бути морального найперше змісту, де добро перемагає зло. У "Поттері" все вимішано, що не раз доведено. Така собі замаскована для душі християнина отрута, каламбур.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 23 лютого 2012, 21:33

o.Mykil писав:
о.Олег писав:а у цій?


Це не казка! %) Дивіться початкову тему. Казка має бути морального найперше змісту, де добро перемагає зло. У "Поттері" все вимішано, що не раз доведено. Така собі замаскована для душі християнина отрута, каламбур.

казка може бути і отрутою, і каламбуром. Нажаль. Не мушу погоджуватись з початковою темою. Нмсд Гарі Потер - авторська, написана в фантазійному жанрі фентезі казка
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: 10 аргументів проти Гаррі Поттера

Повідомлення Максим Борець » 23 лютого 2012, 22:34

На противагу і для пояснення статті «Книги про Гаррі Поттера в своїй основі є християнськими» публікуємо свій переклад аргументів проти Поттера німецької письменниці Габріелли Кюбі, шо написала книгу «Гаррі Поттер: добро чи зло?» і з якою листувався кардинал Йозеф Ратцінґер (теперішній Папа Римський Бенедикт XVI):
1. Гаррі Поттер є глобальним довгостроковим проектом зміни культури. Те, що раніше стримувало молоде покоління від магії та окультного, тепер руйнується. Таким чином, переможені Християнством сили містично-демонічної темряви знову повертаються до суспільства.

2. Хогвартс, школа магії і чаклунства - це закритий світ насильства і жаху, світ проклять і магії, світ расистської ідеології, світ кривавих жертвоприношень, світ гидот і одержимості. Там присутня атмосфера постійної загрози, якої не може уникнути молодий читач.

3. Хоча на початку Гаррі Поттер виступає для боротьби проти зла, але насправді схожість між ним і Волдемортом, запеклим лиходієм-супротивником у цій історії, стає чимраз очевиднішою. У п'ятій книзі Гаррі вже одержимий Волдемортом, що призводить до проявів симптомів розпаду особистості.

4. Світ людей принижується, а світ відьом і чаклунів звеличується.

5. Там немає жодного позитивного трансцендентного виміру. Все надприродне має лише демонічний характер. Божественні символи збочені.

6. Гаррі Поттер - це не сучасна казка. У казках чаклуни і відьми однозначно є представниками зла. Герой перемагає їх, виявляючи при цьому доброчесність. У всесвіті Гаррі Поттера немає персонажу, який цілеспрямовано прагне до добра. У добрих (здавалося б) кінцівках присутній і поганий сенс.

7. Можливості (молодого!) читача до розрізнення добра і зла блокуються через емоційну маніпуляцію та інтелектуальну плутанину.

8. Це - напад на молоде покоління, що грайливо заманює його в світ чаклунства і чарівництва та наповнює уяву молоді образами світу, в якому панує зло і з якого не можна втекти. Змальований же цей світ надто привабливо.

9. Ті, хто цінує плюралізм думок, повинні протистояти практично непереборній силі цього тиску, який досягається через гігантський корпоративний та мультимедійний блітцкріґ і має елементи тоталітарного промивання мозку.

10. Оскільки за допомогою книг про Поттера віра в люблячого Бога систематично руйнується (навіть знищена в багатьох молодих людях) через фальшиві «цінності» і знущання з біблійно-християнської істини, представлення цих книг у школах - це вияв нетерпимості. Батьки не повинні погоджуватися з тим, щоб їхнім дітям насаджували ідеї книг про Поттера з міркувань віри та совісті.


Ну як на мене це просто набір хейтерських висловлювань без аргументації та підгрунтя, написаний людиною, яка навіть навряд чи прочитала ті книги.
Взагалі вся серія про Поттера - це досить примітивна байка, зовсім не варта тої уваги, яку їй віддають.
Я особисто знайшов у собі сили прочитати кілька книг - і не знайшов у них ознак не лише пропаганди культу темряви, а й навіть будь-якого змісту, глибшого за написане на сторінках - тобто його там не більше ніж в казці про Колобка - просто дуже розтягнуто( 7 грубезних книг - це ж треба вміти...).
Тим хто вважає ту байку ледь не "практичним посібником" з магії - дайте мені перо фенікса, я вставлю його в паличку з тисового дерева довжиною 13,5 дюймів і стану великим чарівником :crazy: (жарт, але там саме такі "рецепти").

І ще таке - де у Хогвартсі та "атмосфера расистської ідеології та кривавих жертвоприношень" ?. На тих сторінках, що я прочитав, нікого у жертву не приносили, "бей жидов спасай Росию" теж не було, і негрів ніби не мочили.

Я не маю наміру захищати ідіотські витвори чиєїсь хворої фантазії, І цю книгу все-ж таки не варто давати в руки дітям, що не мають досвіду суспільного та релігійного життя - через загрозу зацікавлення окультизмом, і небезпеку зіпсуття естетичних смаків.

А взагалі хіба зараз хтось то читає? Гаррі Поттер зараз - анахронізм. Покоління дітей останніх років буде знати про Поттера лише за чутками і дискусіями типу нашої :) .

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення o.Mykil » 24 лютого 2012, 00:14

о.Олег писав: Нмсд Гарі Потер - авторська, написана в фантазійному жанрі фентезі казка


Це такий собі практичний посібник з магії, котра там постає "невинною забавою". У казці назагал усе вигадане. Як уже зазначалося, згідно зі словами Ролінг, перед написанням своїх творів про чарівника Г. Поттера вона дослідила чимало сатанинсько-магічних і язичницьких ритуалів, аби надати своїм книгам реалістичного (!!) змісту. Ті ритуали є там скрізь. Шкода, що ви, отче, цього до кінця не усвідомлюєте та зводите до банальної казковості чи фантастики.
http://christusimperat.org/uk/node/18338
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення прочанка » 24 лютого 2012, 09:16

щоб написати 10 своїх сторінок треба сотні сторінок іншої літератури вивчити, це я з власного досвіду свідчу. Магічних посібників є більше ніж треба і вони у вільному доступі, навіть у продажі. Якісної літератури якраз бракує, бо її друкувати не хочуть. Серед тої нинішньої літератури - дорослої і дитячої - Гаррі Поттер - книжка, яка відображає наше сьогодення. Це просто - наше задзеркалля. То може нам варто задуматись над нашим життям? Література покликана відображати і викорінювати виразки суспільства. Яке суспільство - такі й книжки.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення Максим Борець » 09 березня 2012, 18:56

А про це що скажете? Якщо чесно, не дуже довіряю Кураєву...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aCBcLd0AUo

Друга частина:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... KGJJY35Kto

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 09 березня 2012, 20:06

Максим Борець писав:А про це що скажете? Якщо чесно, не дуже довіряю Кураєву...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aCBcLd0AUo

Друга частина:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... KGJJY35Kto

старатись - дивитись не дуже хочеться (а тут ще і повільний інтернет...) тому... лише запитаю: диякон говорить те саме, що пише? (багато написано Кураєвим про ГП. Щось, пригадую, "когда стидно бить православним", "мєжду анафємой і улибкой"... - вже назви самі за себе мали б говорити, думаю)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення Максим Борець » 11 березня 2012, 19:14

Та ні, він там каже, що хороша КАЗКА - і все таке...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення о.Олег » 11 березня 2012, 21:50

Максим Борець писав:Та ні, він там каже, що хороша КАЗКА - і все таке...

саме так. Саме в цьому контексті і каже, що в такі моменти (коли "ополчились отці проти гарної казки") соромно йому за православних
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Ймовірність "Гаррі Поттера" в наших школах!!!

Повідомлення Tornado » 21 квітня 2012, 18:57

Христос Воскрес!

Сьогодні прочитав таку новину, що аж моторошно робиться. Міносвіти України хоче запровадити вивчення окультно-сатанинського твору "Гаррі Поттер" для учнів 6-го класу.

УГКЦ та інші традиційні Церкви повинні спільно докласти всіх зусиль, щоб це не допустити.
Екзорцист о. Габріель Аморт застерігає всіх від читання "Гаррі Поттера".

http://catholicnews.org.ua/ministerstvo ... -v-o#point

MOD: перед відкриванням нової теми дуже прошу переглядати чи не існує на Форумі тема, в якій вже обговорюється цікаве для Вас питання. Зробити це не важко: в форумний пошуковик вносите одне з ключових на Вашу думку слів і він видасть теми, в яких це слово присутнє. Якщо Ви це зробили і Вам видалось доречним виокремити цю тему від іншої по потерівській проблематиці - напишіть модераторам в ПП і, якщо ця тема дійсно буде розвиватися інакше, аніж вже існуюча, з якою я взяв на себе відповідальність злучити Вами відкриту тему - згодом розділимо. З повагою, о.Олег
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Окультний Гаррі Поттер і поттероманія.Відповідь християнина

Повідомлення andrivovk » 21 квітня 2012, 19:09

Міністерство освіти України вводить вивчення окультизму в обов’язкову шкільну програму http://catholicnews.org.ua/ministerstvo ... -v-o#point
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей