Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 26 квітня 2010, 18:24

Цікавлять будь-які думки, пропозиції,зауваження, факти щодо джерела в с. Новосілка, та прилеглої території...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2010, 07:47

Georgiy писав:Цікавлять будь-які думки, пропозиції,зауваження, факти щодо джерела в с. Новосілка, та прилеглої території...

наскільки розумію, Церкву від цього Джерела усунено... Громадською організацією (забув назву)... Але - можливо це не до Вас, тому, якщо можна, конкретизуйте, для чого цікавитеся питанням.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 06:57

Що Ви маєте на увазі ? Як зрозуміти, що церкву від джерела усунуто? Там постійно присутній священник, відправляються молебні...

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 10:55

....а цікавлюсь, бо хочу знати якусь мінімальну історію цього місця. Цікавлять різні подіїї пов"язані з джерелом, можливо легенди...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 12:14

Georgiy писав:....а цікавлюсь, бо хочу знати якусь мінімальну історію цього місця. Цікавлять різні подіїї пов"язані з джерелом, можливо легенди...

З десять років тому я там дякував, священиком до недавна о.А.Івашків і від нього знаю про внутрішні проблеми з Джерелом... В кожному разі, якщо не вдаватися в політику-власність :) помагав у написанні "Путівник прочанина" (видавництво "Свічадо", автор - Оля Жаровська) і покищо більше, аніж інформація, що там розміщена, не знаю. Якщо потребуєте - пошукаю і вишлю.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 14:06

дякую за інформацію...При нагоді книжку знайду...А як розуміти Вашу першу відповідь?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 14:15

Georgiy писав:дякую за інформацію...При нагоді книжку знайду...А як розуміти Вашу першу відповідь?

та так і розуміти: зараєстрована (без дозволу участі у її заснуванні Церкви) громадська організація, яка і володіє правом вживати Джерело відповідно до своїх потреб. Допоки засновники хочуть, щоб там молилися - священик допущений.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 14:21

а які потреби в цієї ГО? І чого Ви думаєте що їхня діяльність суперечить Церкві?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 14:46

Georgiy писав:а які потреби в цієї ГО? І чого Ви думаєте що їхня діяльність суперечить Церкві?

не знаю. Просто переконаний, що гарантом неприватизації у майбутньому цього Джерела для якихось бізнесових/інших цілей має бути Церква. Намагання привласнити Джерело вже були і своє вирішальне "ні!" (устами старшої Сестриці баби Катерини :) ) неодноразово сказала церковна громада. Тепер такого права громада не має - має ГО. Не думаю, що приватизація за горами. В кожному разі - це лише мої роздуми і враження з того, що знаю. Навіть надіюся, що не правий. Хоча... заснування ГО для вирішення питань бізнесу - не новина.
Буде в засновниках представник Церкви (не фізична особа, а юридична) - питання автоматично знімається. Покищо маєм, що маєм...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 15:13

мені тут підказують що ГО складається з місцевих жителів цього села...Її створено виключно в інтересах громади села...По крайній мірі признаків діяльності якогось бізнесу я там не зауважував.

yura79
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 29 квітня 2010, 15:57

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення yura79 » 29 квітня 2010, 16:52

...цікаво...? Доводжу до Вашого відома, що ГО про яку йшлося, створена для відстоювання інтересів громади села Новосілка. Її членами являються одні з активних жителів села. Майже весь склад її недавно зареєстрували релігійну громаду Церкви Мучеників Мкавейських. Про який бізнес може іти мова??? Навпаки! Громада села зацікавлена в тому щоб це місце було окультурене та постійно відкрите для всіх відвідувачів. І про яке відчуження від Церкви може йти мова??? А дякуючи різного роду журналістам, які формують свої статті на не правдивих чутках, і з"являються слухи про якигось бізнесменів, які, нібито, зведуть паркан та нікого туди не пускатимуть...До речі: шкода що Отця Андрія Івашківа замінили. До нього вже так люди були звикли, і не тільки місцеві...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 17:08

yura79 писав:...цікаво...? Доводжу до Вашого відома, що ГО про яку йшлося, створена для відстоювання інтересів громади села Новосілка. Її членами являються одні з активних жителів села. Майже весь склад її недавно зареєстрували релігійну громаду Церкви Мучеників Мкавейських. Про який бізнес може іти мова??? Навпаки! Громада села зацікавлена в тому щоб це місце було окультурене та постійно відкрите для всіх відвідувачів. І про яке відчуження від Церкви може йти мова??? А дякуючи різного роду журналістам, які формують свої статті на не правдивих чутках, і з"являються слухи про якигось бізнесменів, які, нібито, зведуть паркан та нікого туди не пускатимуть...До речі: шкода що Отця Андрія Івашківа замінили. До нього вже так люди були звикли, і не тільки місцеві...

звати мене о.Олег Жаровський. Не журналіст. Якщо Ви з Новосілок і ходите там до Церкви, то ми знайомі. О.Андрія, тоді Вам це відомо, не заміняли. Не витримав. Різного роду "активних жителів". Розумію, що не всіх, але прізвища знаю - ми з отцем Андрієм друзі. Надіюся, що є переміни і на краще та все в громаді настільки добре, як Ви кажете. Проте запрошую членів ГО звернутися в Архиєпархію з проханням увійти у засновники ГО.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

yura79
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 29 квітня 2010, 15:57

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення yura79 » 29 квітня 2010, 17:22

ну не знаю...за словами о. Андрія для нього це була несподіванка. Дійсно, були проблемні питання, але наскільки я знаю, це більш стосувалося сусіднього села Раковець....Поясніть будь-ласка куди і для чого ГО має звернутися...І ще...: Ще за довго до реєстрації релігійної громади, тим більше громадської організації я від імені громади звертався до архиєпархії, а саме до юриста, п. Світлани з питанням реєстрації нашої парохії, та закріпленням навколишньої території за нею. На жаль на зустріч нам не пішли....І тому ми вирішили своїми силами відстоювати інтереси громади. Своїми силами, як можем, приводимо це місце до нормального вигляду...А якщо б Ви могли, то завітайте до Баби Катерини, де і поспілкуємось конкретніше...Буду радий зустрітися...

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 29 квітня 2010, 17:26

цікаво-цікаво... :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 29 квітня 2010, 17:28

yura79 писав:ну не знаю...за словами о. Андрія для нього це була несподіванка. Дійсно, були проблемні питання, але наскільки я знаю, це більш стосувалося сусіднього села Раковець....Поясніть будь-ласка куди і для чого ГО має звернутися...І ще...: Ще за довго до реєстрації релігійної громади, тим більше громадської організації я від імені громади звертався до архиєпархії, а саме до юриста, п. Світлани з питанням реєстрації нашої парохії, та закріпленням навколишньої території за нею. На жаль на зустріч нам не пішли....І тому ми вирішили своїми силами відстоювати інтереси громади. Своїми силами, як можем, приводимо це місце до нормального вигляду...А якщо б Ви могли, то завітайте до Баби Катерини, де і поспілкуємось конкретніше...Буду радий зустрітися...

як казав один пан: лучше уж ви к нам. Про це - у приват. Ви - депутат сільської Ради?
А чому звернутися до Церкви... скажіть будь-ласка: яке (юридичне) відношення сьогодні має УГКЦ до Чудотворного Джерела?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Georgiy
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 26 квітня 2010, 07:30

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення Georgiy » 02 травня 2010, 13:23

на мою думку на даний час на цьому місці ведеться тільки один бізнес...І, мабуть ГО тут ніяка не причетна...Можливо це і добре що громада сама вирішила довести це місце до ладу. Дивіться, що уже про Зарваницю пишуть...ніби то перетворилася на базар не потрібних китайськи речей.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Цілюще джерело в с. Новосілка (Раковець) під Львовом

Повідомлення о.Олег » 02 травня 2010, 15:27

Georgiy писав:на мою думку на даний час на цьому місці ведеться тільки один бізнес...І, мабуть ГО тут ніяка не причетна...Можливо це і добре що громада сама вирішила довести це місце до ладу. Дивіться, що уже про Зарваницю пишуть...ніби то перетворилася на базар не потрібних китайськи речей.

не все так страшно. І там, і тут. Люди - так: роблять з Святого грішне (як казав +Ігор: від слова "гріш"), але на Святому Місці через воду, землю, Ікону... грішних людей (в т.ч. - священиків) Діє Бог. Це не справа лише місцевої громади - це справа усієї Церкви і від того, чи зможе своєю структурою ГО залучити сюди відповідні структури Христової Церкви, залежить майбутня участь цього місця.
Може Чудотворне Місце існувати і без бізнесу, і без "базарів", може діяти "ладно" і "безладно" тощо. Але без Церкви - не може. Так вірую. Інакшого Богоугодного виходу, як задіяти ГО сюди Церкву немає.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей