Чи на все є воля Божа?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Чи на все є воля Божа?

Повідомлення Just_me » 04 листопада 2010, 09:38

Прочилала повідомлення пана Романа:
romanm писав:...прийшло на думку таке: Все - таки я схильний вважати , що народження кожної людини не є волею Божою. Скоріш усього, Бог приймає це як звершений факт ( зачаття) і це СТАЄ волею.

Для порівняння:
Не факт, що для пана А., є воля Бога, щоби він став єпископом, але його вибирають, думаю згодитеся, що Св. Дух в той момент може бути трохи занятий в іншому місці :) І от він отримує свячення, і з цього моменту вибору Бог приймає такий стан речей.

Сказав би так, щодо першого аргументу: народження є толерованним Богом, бо проти свободи людини він нічого не вдіє. Згадайте суворі висловлювання Христа про те, що деяким було би ліпше не народитися.....


...і подумалося, що тема варта більш детального обговорення. Я сама вже про це думаю. Але трохи в іншому контексті - подружжя. Вважаю, що якщо подружжя справді благословенне Богом, то ті люди щасливо доживуть разом до старості. Отжу сам напрошується висновок, що двоє, котрі живуть в постійних сварках, ревнощах, бійках, не є благословенним подружжям. Бо коли бачиш стареньких, що йдуть разом, думеєш "Оце Бог поблагословив!", але хіба можна таке подумати, коли чуєш крики за стіною, в сусідів???

Щодо цитованого допису пана Романа, то погоджуюся на всі 100%. Не для всіх є воля Божа йти в монастир чи ставати єпископом, бо не мають до того відповідного покликання. І не думаю, що Бог благословляє зачаття і народження всіх дітей. То що, все у світі стається проти Його волі? А як ще тоді "На ВСЕ воля Божа"? Воля - це "Здатність (дар) за допомогою якої мислячий розум робить вибір своїх цілей дії, та керує зусиллями у виконанні своїх прагнень". І до того ж, зауважте, слово "все" не передбачає вийнятків...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення Злий Іван » 04 листопада 2010, 11:51

Досить цікаво: на що є Божа воля...
Бог виявив Свою волю і створив світ.
Трохи згодом -- людину (вінець свого творіння).
Чи знав всезнаючий Бог, що людина згрішить? Сам відповідати не стану. і так ясно.
Бог виявив Свою волю -- дав людині свободу волі (перепрошую за тавтологію :) ).
Бог знав, як людина нею розпорядиться???
Буття 6:
5 Побачив Господь, що людська злоба на землі велика та що всі думки й помисли сердець увесь час тільки злі, 6 і жалував, що створив людину на землі, тож на серці йому стало важко; 7 і сказав: Знищу з лиця землі людину, яку я сотворив: людину, скотину, плазунів і птиць піднебесних, бо каюсь, що створив їх.


І далі

Буття 18:
20 Далі Господь сказав: Скарги, що здіймаються з Содому й Гомори, вельми великі і гріх їхній дуже тяжкий. 21 Зійду та побачу, чи воно так насправді, чи ні, як у скаргах, що доходять до мене, щоб знати. 22 І повернулись оті чоловіки звідтіля та й пішли на Содом, а Авраам ще стояв перед Господом. 23 Тоді приступив Авраам ще ближче й сказав: Невже ж ти справді хочеш погубити праведного з грішним? 24 Ануж є в цьому місті п'ятдесят праведних. Чи справді їх погубиш і не простиш місцю задля п'ятдесятьох праведних, що в ньому? 25 Хіба ж можеш таке вчинити! Чи вб'єш праведного разом з грішним? Чи прирівняєш праведника до грішника? Невже суддя всієї землі не чинитиме по Правді? 26 Господь же сказав: Коли знайду в Содомі, в місті п'ятдесят праведників, помилую все місце задля них.


Божа воля міняється з часом.

А як вам Божа воля віддати Свого Сина за нас. За нас -- яких?
Читайте усю Біблію. І всю історію світу. :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 04 листопада 2010, 20:25

Так, в Біблії ми зустрічаємо і «… Бог карає …», і «…на все воля Божа…»
Нмпд… слова хоч і богонатхненні, але це слова людей. А чи можна досконало описати людською мовою Бога? Навіть той, хто Бога побачив би, вимушений буде при описі користуватись термінами, відомими і зрозумілими решті людей.
Я вже не кажу про те, що в своєму пізнанні і розумінні Бога людина обмежена своєю суб’єктивністю і може описати тільки свіє розуміння свого контакту з божественним.
Варто не забувати, що Бог є незмінний, в тому числі і в своїй доброті: мабіть тому і є у безлічі грішників можливість ховатися за плечі лічених праведників і досі.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення o.Mykil » 04 листопада 2010, 20:45

Тема звучить загально. Тому й подібно відповідаю. Не на все. Не є Божа воля (Бог не хоче) на мерзенні гріхи, розпусту чи аборти в подружжі чи поза ним, на наше небажання бути святими та спастися вкінці і т.д.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 04 листопада 2010, 22:01

Чи є воля Божа на волю людську не виконувати волю Божу ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 04 листопада 2010, 22:59

luksander писав:Чи є воля Божа на волю людську не виконувати волю Божу ?

Тобто, чи є Божа воля, щоб не виконувалася Божа воля? :D
Це Божий допуст, який виходить з Божої волі на вільний вибір.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 08 листопада 2010, 22:01

Отже, Божий допуст для нас настає, коли ми не бажаємо слідувати Божій волі.
Та вкликаний він не неможливістю Бога вплинути на наш вибір чи байдужістю Бога до нас/нашого вибору, а можливістю для людини «зробити правильний вибір/слідувати Божій волі» в будь-який момент її життя.

Старенькі, що лаються – це не вирок. Їх подружжя теж може стати/бути благословене Богом. :Yahoo!:

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення Just_me » 08 листопада 2010, 22:25

Що це ви вкладаєте в поняття "Божий допуст"? Бо для мене "Божа воля" - це активне, "Божий допуст" - те ж саме, але пасивне. Як і з людьми. Ми чогось не дуже хочемо, але допускаємо.
Згодна, людина таки може слідувати Божій волі в кожен момент життя, залишається ще її розгадати. На що Божа воля - піти чи залишитись, стояти чи йти, направо чи наліво, лікарем чи інженером, заміж чи в монастир? Прості життєві ситуації, не ті, де йдеться про вибір добра чи зла, а ті, де не знаємо, що за цим вибором стоїть... Що краще: залишитися сидіти вдома (а, може станеться землетрус і всіх накриє?) чи вийти на вулицю (може, машина переїде?) Ми щодня робимо сліпий вибір, який змінює наше життя... Воля Божа тільки на добро. А що таке добро в питанні "піти чи залишитись"?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 08 листопада 2010, 22:39

Just_me писав:Що це ви вкладаєте в поняття "Божий допуст"? Бо для мене "Божа воля" - це активне, "Божий допуст" - те ж саме, але пасивне.

Я би сказала, "Божа воля" - бажане, а "Божий допуст" - вимушене.

Just_me писав: А що таке добро в питанні "піти чи залишитись"?

Напевно те, що принесе більше користі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 09 листопада 2010, 21:13

:oops: Нмпд…
Божий допуст – Божа воля на можливість неправильних людських вчинків. Тобто Бог допускає роблення людиною гріхів не позбавляючи її шансу на спасіння.
А гадання: наліво чи направо; заміж чи в монастир і т.д. – зайві. Ми не можемо вгадати свого майбутнього і не зобов’язані це робити. Наш обов’язок – виконувати Божі заповіді зараз, яким би це «зараз» не було. :Rose:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 09 листопада 2010, 21:24

Нмд, Бог хоче щоб ми робили свідомий вибір, яке майбутнє нам краще підходить. Хто не знає чого хоче, закінчить там, де не хотів... Я навіть вважаю, що Господь має певний план щодо кожного з нас - щоб ми робили те, кожен до чого покликаний. А щодо гадання, що є моїм покликанням... Читала про деяких Святих, які "дізнавалися" про нього після цілої ночі молитви. O:-)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

boroda
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 11 вересня 2010, 15:12
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення boroda » 22 листопада 2010, 08:34

Скажу так,Господи, керуй моєю волею.Навчи мене молитись ,вірити,надіятись,терпіти,прощати,любити.(слова з молитви Оптинських старців)
Завжди так небуде.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення romanm » 22 листопада 2010, 09:44

Не можемо знати чого хоче Бог, а чого не хоче. Бо наші думки не Його думки. Нмд потрібно робити те, що здається в цей момент життя правильним(згідно совісіт і і Божим заповідям), а вже потім, різного роду аналізи, що потрібно було так чи по іншому - від лукавого. Що є, то є. І на то є Божа воля.

Бо якщо воля була би інша, то і події вибудувалися би по іншому. Сидіти і гадати, що треба було зробити так або сяк, приводять тільки до депресії, яка завадить йти вперед.

Нпр, чи була Божа воля, щоби діти в 30 - их роках пухли від голоду, не знаю. Не буду стверджувати що не була, ніхто цього не знає. Але знаю одне, що, напевно, таким чином, вони виконали Божу волю.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 23 листопада 2010, 19:19

ShMariam писав:... Я навіть вважаю, що Господь має певний план щодо кожного з нас - щоб ми робили те, кожен до чого покликаний.

Все б воно так, та як тоді розцінювати план відносно Єви і Адама? :oops:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 23 листопада 2010, 21:44

luksander писав:
ShMariam писав:... Я навіть вважаю, що Господь має певний план щодо кожного з нас - щоб ми робили те, кожен до чого покликаний.

Все б воно так, та як тоді розцінювати план відносно Єви і Адама? :oops:

Залишилися б жити в раю. Напевно, також би народили дітей.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 23 листопада 2010, 22:08

ShMariam писав:
luksander писав:Все б воно так, та як тоді розцінювати план відносно Єви і Адама? :oops:

Залишилися б жити в раю. Напевно, також би народили дітей.

А після вигнання з Раю? Вже інший?
Чи Богу приходиться змінювати свої плани відносно людей/людини після кожного їх/її гріха?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 23 листопада 2010, 22:42

luksander писав:А після вигнання з Раю? Вже інший?
Чи Богу приходиться змінювати свої плани відносно людей/людини після кожного їх/її гріха?

Думаю, що так.
Кінцева ціль завжди одна - щоб людина наблизилася до Бога, а шляхи/плани різні.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення Злий Іван » 24 листопада 2010, 10:31

План дій постійно коригується в залежності від ситуації. А ситуації ми вміємо створювати :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 11:45

Панове, схаменіться, кожну добу у світі вмирають близько 25тисяя любдей з них близько 15 тисяч дітей, на це воля Божа?!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 24 березня 2011, 12:19

капрал писав:Панове, схаменіться, кожну добу у світі вмирають близько 25тисяя любдей з них близько 15 тисяч дітей, на це воля Божа?!

це то що ми собі вибрали самі,я про Адама і Єву.Поняття "життя" не могло-би існувати без поняття "смерть",одне без іншого неможливе..Але серед тих 40 тисяч(про які ви згадуєте) скільки отримали життя вічне???Ніхто не знає..Але я знаю точно,що у всіх був шанс.І Божа воля це "життя вічне".Як було з нашими прародичами.
А задумайтесь,якби зараз ми отримали-би тілесне безсмертя.Якби це сталось сьогодні,то землі як планеті би залишилось ну років пять.Уявіть якій жах,ніхто не вмирає.Земля має розміри,а наша люцка злоба безрозмірна.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 12:22

А задумайтесь,якби зараз ми отримали-би тілесне безсмертя.Якби це сталось сьогодні,то землі як планеті би залишилось ну років пять.Уявіть якій жах,ніхто не вмирає.Земля має розміри,а наша люцка злоба безрозмірна.[/quote]
Напевно ви розумієте різницю між смертю природньою і від голоду від волі Божої

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 24 березня 2011, 12:45

капрал писав: Напевно ви розумієте різницю між смертю природньою і від голоду від волі Божої

гинуть не від волі Божої,а від люцких гріхів.Якби небуло на планеті що їсти,а це не так.А коли навіть планету ми угробим,то це не Божа воля,а наша тупість.Бог створив землю в повному достатку і навряд чи в захваті від наших дій.Друге питання що він це знав,знав що буде коли прародичі пізнають той плід.Того власне і заборонив його,,але це діло минуле.
Задумайтесь,,для чого Бог послав Сина,,пожертвував Себе.Хіба це не допомога.Хіба це не вияв Божої волі??
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 12:49

andrey s. писав:
капрал писав: Напевно ви розумієте різницю між смертю природньою і від голоду від волі Божої

гинуть не від волі Божої,а від люцких гріхів.Якби небуло на планеті що їсти,а це не так.А коли навіть планету ми угробим,то це не Божа воля,а наша тупість.Бог створив землю в повному достатку і навряд чи в захваті від наших дій.Друге питання що він це знав,знав що буде коли прародичі пізнають той плід.Того власне і заборонив його,,але це діло минуле.
Задумайтесь,,для чого Бог послав Сина,,пожертвував Себе.Хіба це не допомога.Хіба це не вияв Божої волі??
Тобто, я так розумію, що в даному випадку це не воля Божа, а наша тупість, а в чому тоді проявляється воля Божа?!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 12:53

капрал писав:Тобто, я так розумію, що в даному випадку це не воля Божа, а наша тупість, а в чому тоді проявляється воля Божа?!

Божа воля тільки на добре. На все погане, що відбувається, є Божий допуст, який логічно випливає з Божої волі на нашу вільну волю.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 24 березня 2011, 13:00

Для мене це просто,Божа воля щоб я жив з любові до Нього.А з цого випливає все решта.Коли мій сосід помер з голоду,а я мав в достатку що їсти.То в той день вмер я для Бога.І тут заключається весь сенс приходу спасителя.Бо тільки через нього можливо відродити в собі Бога.А Бог є в кожному.
Але часто то що дано для підняття,ми використовуєм для "побиття" :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 13:21

ShMariam писав:
капрал писав:Тобто, я так розумію, що в даному випадку це не воля Божа, а наша тупість, а в чому тоді проявляється воля Божа?!

Божа воля тільки на добре. На все погане, що відбувається, є Божий допуст, який логічно випливає з Божої волі на нашу вільну волю.

отже все що є поганим , то це не Божа воля а наслідки Божого допуску на нашу вільну дію?!
ТО в чому тут воля Божа?!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 13:24

капрал писав: отже все що є поганим , то це не Божа воля а наслідки Божого допуску на нашу вільну дію?!
ТО в чому тут воля Божа?!

Щоб ми робили добро, уникали зла.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 24 березня 2011, 13:34

ShMariam писав:
капрал писав: отже все що є поганим , то це не Божа воля а наслідки Божого допуску на нашу вільну дію?!
ТО в чому тут воля Божа?!

Щоб ми робили добро, уникали зла.

це я прекрасно розумію, але ми говоримо про волю Божу в чому вона , теоретично у всьому відповідно і у смерті людини?!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення viter » 24 березня 2011, 13:36

капрал писав: це я прекрасно розумію, але ми говоримо про волю Божу в чому вона , теоретично у всьому відповідно і у смерті людини?!

Не видавайте бажане за дійсне.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2011, 13:39

капрал писав: це я прекрасно розумію, але ми говоримо про волю Божу в чому вона , теоретично у всьому відповідно і у смерті людини?!

У всьому - допуст, у тому що добре - Божа воля. Значить у смерті, стражданні допуст, що є наслідком первородного гріха, в першу чергу. Що тут складного? :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 81 гостей