Чому виїжджають за кордон?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2011, 17:31

andrey s. писав:Дозволю собі непогодитись з Вами,,отець.
Я думаю що космополітизм,,а точніше спроби його,,вже були в С.З.,і явно Бог був проти...(Вав.вежа)


Не так... Щодо вавилонської вежі, то люди просто забули за Бога в час її будівництва і жадали власної прослави! Та біблійна історія є однією з перших спроб пояснити появу багатьох мов і різних народів на землі. "Вавилонська вежа" у переносному значенні - це справа, котра ніколи не буде завершена. Вислів ще вживають з тим же переносним значенням, що й "вавилонське стовпотворіння".

Як відомо, поняття космополіта (громадянина Всесвіту) і космополії (всесвітнього міста) використовували ще стародавні грецькі філософи, особливо Геракліт. А в релігійній думці ідеї космополітизму були розвинуті через св. Павла (еклесія) та св. Авґустина (град Божий). Поняття, отже, виражає можливість бути жителем певного місця, заодно належачи до універсальності світу та не заперечуючи його партикуляризму і своєрідності.

Люди від самих початків емігрували і не боялися штучного ярлика "зрадника батьківщини", з якою часто подумки не розлучалися ніколи. Нічого в тому нема дивного чи нового: "цим займалися всі наші предки. Це робив Авраам з родиною, Мойсей з усім єврейським народом. З початку людства люди залишали попереднє місце проживання та шукали нове по всіх кутках планети. Навіть сам Христос у дитинстві мусив емігрувати до Єгипту, рятуючись від Ірода. Та й навіть сьогодні, попри високий розвиток науки і техніки багато народів кочують з місця на місце" http://www.credo-ua.org/2010/03/17254

Звичайно, не варто просто уподібнюватися до способу життя циган, в яких уже у крові є постійно кочувати. Ось дивіться, для прикладу, що люди дійсно з немалою освітою у розсудливий спосіб хочуть податися за кордон http://www.razgovory.com/ru/forum/viewtopic.php?t=40431

З історій (блогу) людей, що назавжди покинули Україну - История 59. «Тут я почуваю себе спокійно» http://papope.com/blog/?p=367

Люди не раз хочуть почуватися просто людьми... Біда, коли їм цього не гарантує тривало рідна батьківщина, зокрема в особі її керівників! :shock:
Востаннє редагувалось 19 березня 2011, 17:50 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2011, 17:41

andrey s. писав:тобеж


Цікаве словечко. :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чому виїжджають за кордон?

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 20:48

Цікаві словечки ще маю в запасі :) .
Суть не в тому.Суть в створенні якогось нового поняття(КОСМОПОЛІТ).Цього поняття небуло раніше.
Доречі Вавилонці :"Ану збудуймо собі місто й вежу з верхом до неба та й утворім собі їмя,щоб ми не розпорошувались по всій землі"
Я тут явно зневагу Бога не бачу,і вроді намір і потреба хороша.Зневага заключається в переоцінці власних сил,або потреб.Мовляв навіщо Бог,з висоти самі все побачим.
А явну аналогію з сучасним віянням бачу.
Підкреслюю що зараз я кажу тільки в аспекті "громадянин світу",мова про ємігрантів не йде.
А мови в теперішньому розумінні,це кількість нових церков,релігій,сект.Тобеж того що мішає порозумінню.
Прошу зважити що це тільки припущення..
Доречі багато речей можна підігнати під Св.Письмо.
Маємо Вселенську церкву.І духовне єднання не включає в себе фізичне.(Божий Град).
А що каже наша церква про поняття Космополіт???(я справді не знаю).

Якщо я змучусь жити на Україні і надумаю кудись їхати,то шукати собі виправдання в Св.Письмі не буду.Пошуки кращої долі це одне,це вибір кожного.А якись непонятний рух,як виправдання собі, це інше.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей