Сторінка 1 з 5

В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 04:02
o.Mykil
Частина Римо-католицької церкви, яка відкололася, сьогодні, 22 травня, вперше посвятила у сан священика-жінку.Уродженка Сицилії Марія Вітторіа Лонгітано, 35-річна заміжня викладачка, належить до групи так званих "старих католиків", які відкинули правління Ватикану в 19 столітті, заперечуючи проголошені в 1870 році першим Ватиканським собором догмати про непогрішимість Папи Римського і про непорочне зачаття Діви Марії.


Обряд посвячення в сан відбувся в англіканській церкві Всіх святих в італійській столиці.

Новоспечена жінка-священик вестиме служби в міланському старокатолицькому приході Ісуса з Назарета, повідомляє агентство АНСА.

"Це сміливий акт, розбиває тисячолітній порядок", - заявив під бурхливі оплески присутніх священик-старокатолик, що здійснив церемонію рукоположення.

Ватикан не визнає можливості посвячення в сан жінки. Рукопокладення Марії Вітторії Лонгітано, яка заявила, що присвячує своє життя допомозі хворим, які потребують і дітям, може призвести до нових спорах про роль жінки у католицькій церкві.

Нагадаємо, 16 травня єпископальна церква США вперше в історії присвятила в духовний сан жінку-лесбіянку Мері Гласспул.


http://novynar.com.ua/world/116623

Re: В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 08:23
viter
Що тут скажеш? Секуляризоване західне суспільство замість Бога на перше місце поставило людину. Культ людини глибоко вкорінився в протестантських церквах. Справді, дерево пізнається по плодах.

Re: В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 15:01
Олюнька
Пропоную не плодити теми такого типу, тим більше ви це розмістили в розділі УГКЦ, а йдеться про протестантів.
Та вже говорилось про подібні явища тут: Пастор змінив стать і ... повернувся за кафедру жінкою.

Re: В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 15:08
o.Mykil
Олюнька писав:Пропоную не плодити теми такого типу, тим більше ви це розмістили в розділі УГКЦ, а йдеться про протестантів.

То зовсім інший факт, інша новина з церковного життя... Тут ідеться про якихось "старих католиків", якщо подивитися уважніше. :)

Re: В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 15:23
Олюнька
o.Mykil писав:То зовсім інший факт, інша новина з церковного життя... Тут ідеться про якихось "старих католиків", якщо подивитися уважніше. :)

Протестанти теж "старі католики", не трохи старіші, від тих про кого пишеться. Головне, суть розмови зводиться до одного - "новітній" підхід до рукоположення на священиків у різних конфесіях. :pardon:

Re: В Італії в сан священика рукопокладено заміжню жінку

Додано: 26 травня 2010, 17:08
romanm
Тут ідеться про якихось "старих католиків", якщо подивитися уважніше. :)


http://www.hierarchy.religare.ru/h-nacion-utrunia.html
Янсеністи і ціла купа ріжних деномінацій, які не признають догмати про непомильність Папи, Непорочне Зачаття, філіокве, ввели жінок "священиків" і благословляють односататеві шлюби.

Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 23 березня 2011, 17:02
прочанка
Лондон – Дослідження, проведене на підставі даних перепису населення у 9 розвинених державах, засвідчило, що релігія там вимирає. Вчені зареєстрували стійке і значне зростання числа людей, які кажуть, що не належать до будь-якого віровизнання.

http://www.radiosvoboda.org/content/art ... 47466.html

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 23 березня 2011, 18:28
andrivovk
А чому?Може тому, що люди які мають матеріальні добра, заможно живуть, менше турбуються про душу а більше уваги приділяють тілу (як от - як зробити шкіру без зморшок, пружною, а волосся - блискучим і т.д. і т.п. :D ).Їх нічого не болить, не турбує.Вони все мають.А ми їм так заздримо.От тут зразу видно користь від убогості.Читав в одній книжці, що є така закономірність - у бідних монастирях, обдертих спостерігається більша побожність серед монахів, і навпаки - де монастирі багатші там спостерігається занепад духовності.Тому не треба так нарікати, що ми такі бідні, бо це може принести велику користь.Це не дає нам "зажиріти".

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 23 березня 2011, 22:25
Андрій85
Тому не треба так нарікати, що ми такі бідні, бо це може принести велику користь.Це не дає нам "зажиріти".

Вибачте за різкість, але чомусь великого сплеску духовності на фоні нашої бідності я щось не спостерігаю. Ви серйозно вважаєте, що люди, які не знають що буде завтра з ними і їхніми дітьми будуть високодуховними? Я так не думаю. Можливо одиниці, які обрекли себе на добровільну бідність і будуть, але ті, що бідні не із свого бажання будуть поволі руйнувати самих себе із середини заздрощами, думками про те, де заробити на шматок хліба і будуть глушити свою не спроможність це зробити алкоголем і наркотиками. Бідність пригнічує людину, якщо, звичайно, людина добровільно не обрала цей шлях. Може, на Заході нема духовності, але є добробут, а у нас, на жаль, нема ні першого ні другого.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 06:45
о.Олег
Андрій85 писав:
Тому не треба так нарікати, що ми такі бідні, бо це може принести велику користь.Це не дає нам "зажиріти".

Вибачте ...

та нмсд все добре кажете і не думаю, що хтось з Вами не погодиться чи пробує оспівувати піснями нашу бідність...
Просто тут скоріше потрібно звернути увагу на весь контекст Євангелія від Мр.10: Дітоньки! Як важко тим, що покладаються (в якомусь з наших перекладів тут вжите дуже гарне нмд слово: "звірилися") на багатство, увійти до Царства Божого!...
З повагою, о.Олег

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 09:28
прочанка
здається там, трохи інші проблеми. Хочу поділитись своїми враженнями, роздумами... До прикладу - Австрія. Десь в 1994 році моя мама по роботі була в Ґраці, гостювала в тутушнього священика. От він і жалівся, що в свої 50 з гаком належить до молодих священиків. Нема покликань, лякає целібат... В Польщі - теж розповідали про схожу проблему, коли парохіяни, незадоволені "облікоморялє" пароха і переходили до монахів...
Чехія... Мабуть гіркий досвід релігійних воєн, який точився на їхніх землях підірвав віру, а потім ще радянська влада... Таж історія в Угорщині. Церкви є, але більше як памятки архітектури й історії, хоча... як не дивно, у будь-якій країні, пересічні люди - усміхнені, щирі, привітні і набагато добріші до навколишнього світу ніж ми. Може вже згадувала про французьку асоціацію підтримки онкохворих? Не знаю, наскільки вони побожні, але ту грандіозну роботу, яку вони проводять і як їх приймали в монастирі в Пельтре, говорить само за себе. Про святі місця і про поведінку в них європейців взагалі мови нема. Вони як діти - відкриті, щирі і поведінка їхня є ненаграна, а від серця.
В Європі люди не живуть політикою і злобою як ми, вони не так залежні від телебачення,яке зомбує нас. Зате вони вміють відстоювати свої права... Вони інші... Незациклені на їжі і пиятиці. Ведуть здоровий спосіб життя, багато мандрують, відпочивають родинами, не роблять проблем з одягу... Рано лягають спати і рано встають... Брат розповідає про іспанців і їхнє святкування зимових свят: скромно, але весело. А в нас... на нашій бідосі... вимітають все... Де й гроші беруться... Аби всі свята - жерти( власне, жерти, я не помилилась) і лити в себе все, що затікає в горло... Так! Ми ходимо до церкви більше ніж вони, але чи в нас вже така висока духовність, чи не більше гра на сусіда, аби люди не казали?
Не буду повторювати попередніх тем, про це вже йшлось нераз.
Це все я розповідала про таких людей як і ми, а не про сильних світу цього - вони окрема мова і каста, хоч і там є побожні й щирі люди і навіть великі меценати, бо жебрак при найбільшій доброті не може бути меценатом.
В нинішний час - це світова проблема - люди живуть більше проблемами землі і мало думають про НЕбо.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 14:30
vitalko
До речі про багатство....

Недавно читав, що Біл Гейтс, якби не роздавав свої гроші на благочинність, то був би найбагатшою людиною в світі. А роздав він вже на даний момемнт приблизно 30%. Дехто вже порахував, що з такими темпами до кінця життя роздасть половину свого майна, бо ж жертвує він постійно. Більше того створив асоціацію мільярдерів, які зобов"язуються за свого життя чи після смерті віддати половину свого статку. Я розумію що йому віддати 50% не те саме що віддати тому, хто не може дітей прогодувати, але якщо взяти, що людина чим більше має тим більше хоче мати, то в будь-якому випадку такі дії гідні похвали. Бо я хоч і не багач, але на даний момент половину майна віддати не готовий, на жаль.

Не знаю, що там в них усіх з духовністю, але багач багачу не рівня, імхо. І хтось захланно тисне до себе кожну копійчину, а хтось не боїться роздавати те, що має. Хто знає, може саме і через те йому Бог і довірив стільки коштів.....

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 14:52
прочанка
відразу згадується притча про багатого юнака і сумна Ісусова відповідь:"Легше верблюду пройти крізь вушко голки,ніж багатому ввійти в Царство Небесне". І пояснення священика після Євангеліє - не гріх бути багатим, гріх - бути захланним і жадібним. Чим більше даєш, тим більше тобі повернеться

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 16:44
о.Олег
vitalko писав:... Біл Гейтс...

боюся... він не може (в сенсі власного виживання) не займатися благочинністю і все, про що Ви кажете, скоріше говорить про ...гм... певну систему, що проповідує "американську мрію"/демократію/ще щось на Ваш вибір, аніж говорить про моральні цінності особи/системи...
З повагою, о.Олег

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 16:56
viter
о.Олег писав:
vitalko писав:... Біл Гейтс...

боюся... він не може (в сенсі власного виживання) не займатися благочинністю і все, про що Ви кажете, скоріше говорить про ...гм... певну систему, що проповідує "американську мрію"/демократію/ще щось на Ваш вибір, аніж говорить про моральні цінності особи/системи...
З повагою, о.Олег

Як кажуть "імідж - це все". :)

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 17:15
о.Олег
viter писав:...Як кажуть "імідж - це все". :)

думаю, система працює таким чином, щоб кожного фінансового вискочку заставити працювати на систему. Гейца мали засудити (якщо пам'ятаєте - продавав перероблені старі системи як нові і в цьому був звинувачений), а бізнес забрати... Тепер же... так - імідж...
це були просто мої враження; відстоювати не буду
З повагою, о.Олег

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 17:17
vitalko
о.Олег писав:
vitalko писав:... Біл Гейтс...

боюся... він не може (в сенсі власного виживання) не займатися благочинністю і все, про що Ви кажете, скоріше говорить про ...гм... певну систему, що проповідує "американську мрію"/демократію/ще щось на Ваш вибір, аніж говорить про моральні цінності особи/системи...
З повагою, о.Олег


Та навіть якщо і так, добре що гроші дає, хоча б хтось з них користь буде мати(це якщо вони не підуть на фінансування розробок в галузі абортивної "медицини" чи чогось подібного), нсмд. Зрештою, на що дає, і з яких мотивів не берусь судити. Багата людина може бути дуже навіть порядною, а деколи навіть святою(Андрей Шептицький наприклад). Тут все залежить від серця людини і життя з Богом, хоча і гроші і влада мають здатність людей псувати(цар Давид, Соломон), тому тут все-таки треба бути обережним, імхо.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 21:12
andrivovk
vitalko писав:хоча і гроші і влада мають здатність людей псувати(цар Давид, Соломон), тому тут все-таки треба бути обережним, імхо.

Не згідний з вами.
Давида і Соломона зіпсували не гроші і не влада, а...жінки. :oops:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 24 березня 2011, 21:27
о.Олег
andrivovk писав:...Давида і Соломона зіпсували не гроші і не влада, а...жінки. :oops:

влада у них мала хронологічну першість

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 25 березня 2011, 08:32
o.Mykil
Насправді це ілюзія, бо релігія вічна як і Бог, і всі люди так чи інакше релігійні по своїй природі. Релігія не "помре" остаточно. Спостерігаю ситуацію в Канаді: маса різних протестантських деномінацій, діє активно Англіканська Церква. Римо-католицька розвивається. Численні католицькі школи мають там місце. Щодо УГКЦ, то по наших храмах бачу більше старших, ніж молодших. Таке враження, що батьки не дуже заохочують своїх чад до постійних недільних чи святкових богослужінь. Через секуляризм, певну байдужість числа парафіян зменшуються, та на загал немало говориться про релігійні питання чи пишеться у ЗМІ.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 17:14
Володимир ІФ
Дуже цікава тема,вона не нова,бо про це вже були дискусії.Я би радив всім,хто цікавиться такою проблематикою звернутися до книжки Томаша Галіка,якщо не помиляюся,вона називається Ніч сповідника.Вона нещодавно побачила світ в українському перекладі в одному з видавництв.Там дуже цікава філософська думка щодо даного питання.Чесно признаюся,я був вражений ходом думок автора до таких питань,як віра та її вимирання в сучасному суспільстві.Дуже цікава книжка!

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 17:39
о.Олег
Володимир ІФ писав:Дуже цікава тема,вона не нова,бо про це вже були дискусії.Я би радив всім,хто цікавиться такою проблематикою звернутися до книжки Томаша Галіка,якщо не помиляюся,вона називається Ніч сповідника.Вона нещодавно побачила світ в українському перекладі в одному з видавництв.Там дуже цікава філософська думка щодо даного питання.Чесно признаюся,я був вражений ходом думок автора до таких питань,як віра та її вимирання в сучасному суспільстві.Дуже цікава книжка!

а можете описати те, що вразило?

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 17:52
Володимир ІФ
Вразило те,що християнство,як релігія котра існує вже два тисячоліття вже не раз переживала як піднесення так і кризу віри.І що саме кризи віри не слід боятися кардинальнь,бо в цей період,як і при будь-якій іншій кризі відпадає все лишнє,що супроводжує віру.Це не є приємне явище,та в такий спосіб очищується справжня віра,мала,як гірчичне зерно.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 17:57
о.Олег
Володимир ІФ писав:Вразило те,що християнство,як релігія котра існує вже два тисячоліття вже не раз переживала як піднесення так і кризу віри.І що саме кризи віри не слід боятися кардинальнь,бо в цей період,як і при будь-якій іншій кризі відпадає все лишнє,що супроводжує віру.Це не є приємне явище,та в такий спосіб очищується справжня віра,мала,як гірчичне зерно.

так...

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 18:20
andrey s.
Це все стосується не тільки Християнства,а і взагалі історії люду Божого(С.З.).Люди в час тяжкий зводять руки до Господа.Але майже всі переступи відбувалися в час розквіту.Тобеж люди забували про Бога.Ні вони памятали що є Бог,але Він вже був не на першому місці.Але завжди Бог скеровував людей через падіння,і даючи нових повадирів.Але прийшов час коли вже небуло надії,і Господь послав Сина.(Месію).
Але всі чекали царя в звичному розумінні.Бог скирував інакше,бо царів надовго не хватало.І тут воістину,самий менший став Самим Більшим.
Є народна приказка:"Тещо нас не вбиває,робить нас сильнішими".Це можна й перенести на віру,бо коли в тяжкий час вона вистояла,то природньо що стала сильнішою.
Але акцентувати на цьому неварто(я про особисті акценти,сам для себе),бо можна зазнатись :) ,чим я кращий за Саула :)
P.S.
Напис у Соломона на перстні якраз в тему.

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 23:05
капрал
о.Олег писав:
Андрій85 писав:
Тому не треба так нарікати, що ми такі бідні, бо це може принести велику користь.Це не дає нам "зажиріти".

Вибачте ...

та нмсд все добре кажете і не думаю, що хтось з Вами не погодиться чи пробує оспівувати піснями нашу бідність...
Просто тут скоріше потрібно звернути увагу на весь контекст Євангелія від Мр.10: Дітоньки! Як важко тим, що покладаються (в якомусь з наших перекладів тут вжите дуже гарне нмд слово: "звірилися") на багатство, увійти до Царства Божого!...
З повагою, о.Олег

тобто Ви важаєте, що багата людина не потрапить до Царства Божого?!

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 23:33
ShMariam
капрал писав:тобто Ви важаєте, що багата людина не потрапить до Царства Божого?!

Там сказано, що важко потрапити. Бо якщо людина багата, то часто бачить своє щастя в добробуті і може поставити його на перше місце в житті зі всіма наслідками, що з цього витікають. На першому місці мусить бути Бог. Були також багаті святі (св. король Стефан, св. Миколай тощо).

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 23:44
капрал
ShMariam писав:
капрал писав:тобто Ви важаєте, що багата людина не потрапить до Царства Божого?!

Там сказано, що важко потрапити. Бо якщо людина багата, то часто бачить своє щастя в добробуті і може поставити його на перше місце в житті зі всіма наслідками, що з цього витікають. На першому місці мусить бути Бог. Були також багаті святі (св. король Стефан, св. Миколай тощо).

і вони св. король Стефан, св. Миколай потрапили в рай?

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 23:50
ShMariam
капрал писав: і вони св. король Стефан, св. Миколай потрапили в рай?

А чому б ні?

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Додано: 26 березня 2011, 23:58
капрал
ShMariam писав:
капрал писав: і вони св. король Стефан, св. Миколай потрапили в рай?

А чому б ні?

не знаю, я лише запитав...