Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 13 червня 2011, 21:39

Нещодавно натрапив на програму на одному з львівських каналів, де обговорювали той факт, що Український Католицький Університет бере гроші у Фірташа. У студії був греко-католицький священик, який осуджував таку політику університету і один із спонсорів УКУ, який заявляв, що гроші треба брати якомого більш у всіх в кого завгодно.

Звідси і запитання чи може Церква брати гроші, які, очевидно, зароблені, мяко кажучи, нечистим шляхом. Чи морально це, чи правильно, чи нормально взагалі?

Особисто я був шукований тільки самим фактом, хто фінансує УКУ. Зрозуміло, що гроші просто та не даються... :(

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 13 червня 2011, 22:55

Раджу не звертати увагу на такі пусті заяви.Просто це того не варте,тай менше будете бруду брати в душу.Лишіть це на Бога,хто там злодій чи бандит. :)
Якось це по дитячому.Цікаво було би самому почитати чи побачити.А так ніц неможу сказати,але настрій підняло :) .
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 13 червня 2011, 23:10

Не знаю... Але, якщо не брати, то в Україні доведеться відмовитися чи не від всіх спонсорів. :( Напевно, все залежить від того, на що беруть, наскільки нагальна потреба.

Читала про одну особу, що жила дуже грішним життям, але регулярно подавала на Сл. Божі за душі в чистилищі. І одного прекрасного дня навернулася ... :) Але як були ці гроші зароблені, історія нічого не каже. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 13 червня 2011, 23:51

Продовжу думку п.Маряни.Я не священник,але маю підозри ,що повинна бути ду-у-у-же поважна причина,щоб Церква(а УКУ,є частиною ЇЇ,так би мовити формація) не прийняла пожертву.І те,що хтось там каже:бандит чи злодій,ніяк не може бути цьому причиною.Взагалі,не прийняти,це дуже відповідальний крок,і коли навіть так,то повірте Ви причину знати не будете,бо вона буде дуже поважна і приватного характеру.(ну хіба скаже сам відторгнутий пожертвувач)
Незнаю,но мені так здається,якщо помиляюсь,то отці поправлять.
Уточню,Церква не є якимось Акціонерним товариством з обмеженною відповідальністю :) ,і сумніваюсь що можна вкласти гроші(пожертва),і очікувати диведенти :) .
Це пожертва,якщо навіть пожертвувач хоче щоб це знали всі,це вже його справа.І тут не можем знати,чи пожертвувач хвалиться,чи хоче бути прикладом для наслідування.Намір ми люди знати не можем,можем тільки щось додумати,щоб було про що балакати.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2011, 00:05

andrey s. писав:.І тут не можем знати,чи пожертвувач хвалиться,чи хоче бути прикладом для наслідування.Намір ми люди знати не можем,можем тільки щось додумати,щоб було про що балакати.

Так, не можемо знати... Але знаємо людську природу - чим більше людина робить добро, тим більшою є спокуса гордості. А чим більше гордості, тим менше видно власні провини. :(

І все ж, я за те, щоб брати.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 00:39

ShMariam писав:
andrey s. писав:.І тут не можем знати,чи пожертвувач хвалиться,чи хоче бути прикладом для наслідування.Намір ми люди знати не можем,можем тільки щось додумати,щоб було про що балакати.

Так, не можемо знати... Але знаємо людську природу - чим більше людина робить добро, тим більшою є спокуса гордості. А чим більше гордості, тим менше видно власні провини. :(

І все ж, я за те, щоб брати.

Ви вже напевне знаїте,що я скажу на таке :) ,я постійно тут це кажу.
Ми толком себе не знаєм,но за інших знаєм все :) .
Якщо чесно,то для мене це питання(чи брати,чи ні.Пожертви) абсолютно неважливе.Церкві видніше(Їй жертвують),а моя задача зберегти і помножити віру,і при цьому бути Їй вірним.
А чужа(тих кого я не знаю) гордість(якщо вона є,а знати ми не можим) мені тим паче до "лампочки",я свою маю(це факт) і борюсь з нею(як на війні :) ),от коли повністю поборю :) ,то можливо буду дивитись на чиюсь(з докором).
Дякую :Bravo:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 14 червня 2011, 07:06

Оно посилання на цю передачу.

http://tv.zik.ua/project/index/7/693

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 11:27

solist-vokalist писав:Оно посилання на цю передачу.

http://tv.zik.ua/project/index/7/693

Дякую.Скажу чесно,навіть нехотів дивитися,але всетаки спокусився :) .
Якщо коротко,то отець(на передачі) трошки напевне не виспався(це припущення :) ).Особисто я взагалі з ним не погоджуюсь(правда дивився не до самого кінця).
І як на мене,то я дуже радий,що це не йому вирішувати і все таке....(він явно щось попутав,чи його попутали.,ну мягко кажучи,НЕ ВИСПАВСЯ).
Цікаво чи його парох чи єпископ бачив цю передачу.Я не знаю як там заведено,но підозрюю,що без дозволу на такі передачі отці не ходять(не повинні).
Добре що я не його єпископ,ато відправив би його на покуту :) ,ну якщо навіть ні,то точно би зробив "братню пересторогу :) "(ну це мої фантазії,можу бути не правий).
Якщо навіть отець мав якись добрий намір(про який ми звісно не знаєм),то всерівно цією передачою зробив більше протилежного.
Треба це розуміти,і не сприймати близько до серця.

Якщо не помиляюсь,це о.Іван.
Помолимся за отця в наміренні:"Щоб добре ніс Слово Твоєї Істини".
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Олюнька » 14 червня 2011, 12:28

solist-vokalist писав:Нещодавно натрапив на програму на одному з львівських каналів...

Моя думка така, не ведіться на такі "штучки"... Такі програми спрямовані на скандал, а не на істину. Тому й шукали відповідного священика, щоб був резонанс... :oops:

Щодо самої теми передачі... то звичайно спірне питання... Бачимо як за "людські гроші" довго зводиться Патріарший собор... зрештою, ми не бачимо людських сердець, з якими намірами то жертвується... і нема чого наїжджати на УКУ, чи їм треба окрему структуру аби досліджувати хто злодій, а хто нє :wink:
Зрештою, як завше, намагаюся провести паралелі з Св. Письмом... Марія Магдалина... цікаво, за які гроші вона купляла оте дорогоцінне миро в момент свого розкаяння :oops:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 14:49

Олюнька писав:
Зрештою, як завше, намагаюся провести паралелі з Св. Письмом... Марія Магдалина... цікаво, за які гроші вона купляла оте дорогоцінне миро в момент свого розкаяння :oops:

:good:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 14 червня 2011, 15:29

andrey s. писав:
Олюнька писав:
Зрештою, як завше, намагаюся провести паралелі з Св. Письмом... Марія Магдалина... цікаво, за які гроші вона купляла оте дорогоцінне миро в момент свого розкаяння :oops:

:good:

ще раніше, як тільки прочитав тему, згадався анекдот про повію, що жертвувала на парафію якусь-там суму грошей, а священик не наважувався брати, на що чоловік якись: "беріть, отче - це ж наші гроші!" :)
А якщо серйозно - Святий Христос бачить серце Марії Магдалини/кожного, я ж грішний... Не давати можливості зробити щось добре Богові/людям не варта - можливо це якось спричинить відхід від злого, але від прилюдного грішника толерую брати пожертву лише непублічну. Інакше це і згіршує людей (справляє враження толерації Церквою такого-ось гріховного стилю життя), і героїзує грішника... Якщо публічно - звертаю увагу такого жертводавця на потребу конкретної людини (слава Богу - потребуючих багато) чи благодійних організацій і прошу звернутись з допомогою туди.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 14 червня 2011, 19:51

В тому і справа, що якраз Фірташ чудово піариться на УКУ. Людина, яку всі знають, як злочинця відновлює своє "чесне" імя за раїхунок Католицького університету...

Ну якщо він таки б реально поякаявся і це справді щирий жест допомоги, то для чого було Церкві піарирти, що це саме Фірташи - такий хороший дядя нам допомагає... А як же, хай твоя права рука не знає, що робить ліва...???

Все схоже на те, що пану Фрташу трошки вдастся відбілити свою чорну славу - однак лиш в очах людей, що не насправді не бачать.... Прикро тільки, що на УКУ падає чуже серйозно чорна пляма... нехай це все залишається на совісті тих, хто ці гроші бере...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 20:12

о.Олег писав:ще раніше, як тільки прочитав тему, згадався анекдот про повію, що жертвувала на парафію якусь-там суму грошей, а священик не наважувався брати, на що чоловік якись: "беріть, отче - це ж наші гроші!" :)
А якщо серйозно - Святий Христос бачить серце Марії Магдалини/кожного, я ж грішний... Не давати можливості зробити щось добре Богові/людям не варта - можливо це якось спричинить відхід від злого, але від прилюдного грішника толерую брати пожертву лише непублічну. Інакше це і згіршує людей (справляє враження толерації Церквою такого-ось гріховного стилю життя), і героїзує грішника... Якщо публічно - звертаю увагу такого жертводавця на потребу конкретної людини (слава Богу - потребуючих багато) чи благодійних організацій і прошу звернутись з допомогою туди.
З повагою, о.Олег

Дякую отче,я посміявся :D .
Дуже погоджуюсь з написаним Вами.Но це не розглядаю в привязці до конкретної передачі.Бо невідомо хто підняв це на світ Божий.
А на загал,дуже влучно сказано.А головне толерантно,коли жертводавець хоче зробити собі рекламу на цьому.
Просто визначення "Пожертва" варта окремої теми,і якось не хочиться брати за основу обговорення цю передачу.
Розповім приклад: В одному монастирі є збудована капличка(на вулиці).На ній табличка,збудовано на кошти пані......,яка родом звідси,а зараз мешкає в Німетчині.
І знаєте скільки раз я чув,типа:О,хвалеться,що то за жертва.ля-ля-ля.Треба збирати скарби на небі,а не тут.На небі не буде,бо вже має нагороду тут.І якщо відверто,то сам якось так думав...
Але,але це було поки я не взнав правду.(мав можливість взнати з "першоджерела").І це послужило тому,що я ніколи вже стараюсь так не думати про когось.
Правда така:Ця пані пожертвувала суму на яку можна було побудувати 10-20 таких капличок.Просто зробила пожертву(чек),і нічого не вимагала.Священник просто поспілкувався з нею,взнав її історію(дуже цікава,мені не розповідав,але я йому вірю :) ).Попрощались і все.
Вже потім,коли її збудували,отець дзвонив, щоб спитати у неї дозволу,щоб прикріпити цю табличку.(чи скорше повідомити про це).І вона страшно комплексувала з цього приводу(і не даревно,бо все село їй кості перемило).Але отець знайшов необхідні слова,він вміє :) ,і я впевненний за чистоту його намірів.(На Славу Божу)
А як на мене,це ще більша жертва з її сторони.Бо вона ясно усвідомлювала наслідки цього,напевне тому і пручалась.
Мало того, що пожертвувала багато грошей,а ще плюс пожертвувала набагато більше,а головне таку жертву набагато ваще зробити,коли знаєш що буде засудна реакція вірних Церкві.
Доречі цю правду знає дуже мало людей.І я дуже радий що її взнав,бо мене це навчило не судити про те,в чому не маю уявлення.Ми справжніх мотивів і ситуацій знати не можем,а коли так,чи варто негативно висловлюватись з цього приводу???
Справді:"Постав устам моїм сторожу,до дверей губ моїх варту,,не дай схилитися серцю моєму до чогось злого".
Давид був не простий дядько. :) .
А на загал,тема "пожертвування" дуже цікава,але без привязки до когось конкретно.А можливо і трохи лицимірно з мого боку думати про це,бо я не жертвую такі суми.
Що думаєте,отче???
Дякую....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення luksander » 14 червня 2011, 21:11

Якщо слово "злочинець" замінити на "грішник" (адже саме це мається на увазі в даному питанні?), то тоді дозволю собі відповісти питанням:
А в кого ж ще їх брать? :Search: :pardon:

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Yur » 14 червня 2011, 23:47

Можна ж давати гроші аби ніхто не знав від кого вони. Поступили на рахунок, то й поступили.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 15 червня 2011, 06:14

solist-vokalist писав:В тому і справа, що якраз Фірташ чудово піариться на УКУ. Людина, яку всі знають, як злочинця відновлює своє "чесне" імя за раїхунок Католицького університету...

Ну якщо він таки б реально поякаявся і це справді щирий жест допомоги, то для чого було Церкві піарирти, що це саме Фірташи - такий хороший дядя нам допомагає... А як же, хай твоя права рука не знає, що робить ліва...???

Все схоже на те, що пану Фрташу трошки вдастся відбілити свою чорну славу - однак лиш в очах людей, що не насправді не бачать.... Прикро тільки, що на УКУ падає чуже серйозно чорна пляма... нехай це все залишається на совісті тих, хто ці гроші бере...

а дайте но якусь законну підставу говорити про нього так однозначно - злочинець, або до кінця дня зітріть ім'я людини. (рішення суду, "справку від лікара"... - не втягуйте Форум в те, для чого він точно не призначений: доводити, що хтось-там злочинець. "Всі знають, що він злочинець" чудово заперечується іншою подібною фразою "ті руки нічого не крали". Це дорога в глухий кут, або до суду)
Написав тут без прив'язання до осіб/організацій і передачі, які створюються для скандалів, принципово стараюся не дивитися - мене просто оточує навал скандальної інформації і я її додаткового диктату свідомо уникаю. А про УКУ... не помиляється той, хто нічого не робить. Це питання до них чим вони керувалися/керуються. Не думаю, що займаються відмиванням імен - працюють над розбудовою України, Церкви. І питання походження фінансування в таких великих цілях завжди "плямує", але не думаю, що це мало б стати причиною зупинки дії.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 15 червня 2011, 06:18

andrey s. писав:...Дуже погоджуюсь з написаним Вами.Но це не розглядаю в привязці до конкретної передачі...

не дивився тої передачі
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 15 червня 2011, 22:10

Ну в тому, що Фрташ злочинець і, мяко кажучи, чорним способом заробив мільярди є очевидним... Розуміє це і УКУ.... Фірташ за рік збільшив свої статки на 550%. Таких показників на зміг покзати жоден мільярдер планети... Тут український олігарх випередив всіх. І це на тлі надскладної ситуації в країні, коли ми зайшли в рекордні борги і в рекордне підвищенні ціни на основні продукти харчування.... Кожному четвертому українцю вистачає лишень на харчування і елементарний одяг....

Цей злочинець з великої букви обдирає наш народ, а УКУ найнялися його піарщиками.... Я плачу вам гроші, а ви відмивайте моє чорне імя..... Прекрасні справи творяться руками Церкви!!!!!!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 06:35

solist-vokalist писав:Ну в тому, що Фрташ злочинець і, мяко кажучи, чорним способом заробив мільярди є очевидним... Розуміє це і УКУ.... Фірташ за рік збільшив свої статки на 550%. Таких показників на зміг покзати жоден мільярдер планети... Тут український олігарх випередив всіх. І це на тлі надскладної ситуації в країні, коли ми зайшли в рекордні борги і в рекордне підвищенні ціни на основні продукти харчування.... Кожному четвертому українцю вистачає лишень на харчування і елементарний одяг....

Цей злочинець з великої букви обдирає наш народ, а УКУ найнялися його піарщиками.... Я плачу вам гроші, а ви відмивайте моє чорне імя..... Прекрасні справи творяться руками Церкви!!!!!!!!

таке можна сказати про всіх олігархів (якщо подивитись в історію сімей чи не всіх міліардерів планети - також). Але у нас з Вами особисто інша проблема: бачите - Ви тут пишите прикрившись псевдо бездоказово (що б Ви не думали про логічність своїх висновків з "показників" - це не доказ) очорнюючи людину. Мені також багато не подобається. І в конкретних людях, і в УКУ, і в Церкві, і в Державі. Але я чесно тут під своїм ім'ям - беру відповідальність за те, що пишу. І УГКЦ - бере відповідальність за те, що тут пишуть. Прийдіть сюди (чи на інші форуми) під своїм ім'ям і це буде чесно. Зараз же Ви, звинувачуючи Церкву в тому, що відбілює чорне ім'я, намагаєтесь від імені (цей Форум носить ім'я УГКЦ) Церкви його очорнити. Написав у цій темі все, що вважав за потрібне і тут лише додам, що опротестовую і "відбілювання", і "очорнення". Вам попередження і, якщо спробуєте продовжити очорнення людей - бан.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 16 червня 2011, 07:17

о.Олег писав:таке можна сказати про всіх олігархів (якщо подивитись в історію сімей чи не всіх міліардерів планети - також). Але у нас з Вами особисто інша проблема: бачите - Ви тут пишите прикрившись псевдо бездоказово (що б Ви не думали про логічність своїх висновків з "показників" - це не доказ) очорнюючи людину. Мені також багато не подобається. І в конкретних людях, і в УКУ, і в Церкві, і в Державі. Але я чесно тут під своїм ім'ям - беру відповідальність за те, що пишу. І УГКЦ - бере відповідальність за те, що тут пишуть. Прийдіть сюди (чи на інші форуми) під своїм ім'ям і це буде чесно. Зараз же Ви, звинувачуючи Церкву в тому, що відбілює чорне ім'я, намагаєтесь від імені (цей Форум носить ім'я УГКЦ) Церкви його очорнити. Написав у цій темі все, що вважав за потрібне і тут лише додам, що опротестовую і "відбілювання", і "очорнення". Вам попередження і, якщо спробуєте продовжити очорнення людей - бан.
З повагою, о.Олег


Гаразд, обійдемся без очорнення, якщо Ви, за відсутності аргументів, погрожуєте баном. Хоч я у "чесності" пата Фірташа свято переконаний, які більшість громадян України... Зрештою, впевнений, знає про це і сам УКУ.
Дивує тільки те, чому Ви його так натхнено захищаєте.
По-друге, я тут виступаю не від імені Церкви, а він себе особисто... Форуми і для того створюютья, аби люди могли висловлювати свою думку. По-третє, наявність псевдо - моє право...

Абсолютно з Вами не згідний щодо всіх мілярдерів... на Заході значна частина мільярдерів заробляє своїм інтелектом... Для прикладу, той же Гейтс чи Цукерберг... і жоден з них, навіть феномен останього, і близько не може наблизитись до темпів зростання статків Фірташа... Повторюю - це в бідній країні, де економіка тріщить по швах.... Фірташ, знову ж таки є фінансистом зручних для нього партій... Зроозуміло, що і УКУ він фінансує з певною метою... А казочки, що університет не буде робити йому послуг якраз сприймаютья як виключно казочки...
Перша послуга (піар) уже зроблена....
Пригадується нещодавний конфлікт УКУ з однією із партій, де провелась чудова смуга антипіару... Вибори не загорами, і боюсь, що тоді-то якраз і доведеться розплачуватись за всзяті мільйони олігархових грошей...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 09:58

solist-vokalist писав:
о.Олег писав:таке можна сказати про всіх олігархів (якщо подивитись в історію сімей чи не всіх міліардерів планети - також). Але у нас з Вами особисто інша проблема: бачите - Ви тут пишите прикрившись псевдо бездоказово (що б Ви не думали про логічність своїх висновків з "показників" - це не доказ) очорнюючи людину. Мені також багато не подобається. І в конкретних людях, і в УКУ, і в Церкві, і в Державі. Але я чесно тут під своїм ім'ям - беру відповідальність за те, що пишу. І УГКЦ - бере відповідальність за те, що тут пишуть. Прийдіть сюди (чи на інші форуми) під своїм ім'ям і це буде чесно. Зараз же Ви, звинувачуючи Церкву в тому, що відбілює чорне ім'я, намагаєтесь від імені (цей Форум носить ім'я УГКЦ) Церкви його очорнити. Написав у цій темі все, що вважав за потрібне і тут лише додам, що опротестовую і "відбілювання", і "очорнення". Вам попередження і, якщо спробуєте продовжити очорнення людей - бан.
З повагою, о.Олег


Гаразд, обійдемся без очорнення, якщо Ви, за відсутності аргументів, погрожуєте баном. Хоч я у "чесності" пата Фірташа свято переконаний, які більшість громадян України... Зрештою, впевнений, знає про це і сам УКУ.
Дивує тільки те, чому Ви його так натхнено захищаєте.
По-друге, я тут виступаю не від імені Церкви, а він себе особисто... Форуми і для того створюютья, аби люди могли висловлювати свою думку. По-третє, наявність псевдо - моє право...

Абсолютно з Вами не згідний щодо всіх мілярдерів... на Заході значна частина мільярдерів заробляє своїм інтелектом... Для прикладу, той же Гейтс чи Цукерберг... і жоден з них, навіть феномен останього, і близько не може наблизитись до темпів зростання статків Фірташа... Повторюю - це в бідній країні, де економіка тріщить по швах.... Фірташ, знову ж таки є фінансистом зручних для нього партій... Зроозуміло, що і УКУ він фінансує з певною метою... А казочки, що університет не буде робити йому послуг якраз сприймаютья як виключно казочки...
Перша послуга (піар) уже зроблена....
Пригадується нещодавний конфлікт УКУ з однією із партій, де провелась чудова смуга антипіару... Вибори не загорами, і боюсь, що тоді-то якраз і доведеться розплачуватись за всзяті мільйони олігархових грошей...

так де ж я грішний когось захищаю? Майже зі всім, що Ви пишите, погодився і написав те, що написав - перечитайте, якщо Ваша ласка. А аргументом бану є те, що пишите Ви тут не від свого імені, а під псевдо (перекладаєте відповідальність за написане Вами на Форум УГКЦ/мене, як модератора) - ім`я ж називаєте конкретної людини
Можна, звичайно, в світі знайти і чесних міліардерів, але історія тих країн, в яких вони змогли народитися, переживала часи не менш злочинні, аніж переживаємо нині ми. В кожному разі - подобається нам з Вами це чи не подобається: живемо саме в такій ось країні, яка дозволяє на такого роду "зростаня прибутків". Як казав один сантехнік ремонтуючи ще допетрівську каналізацію в Кремлі (за що і сів по політичній статі :) ): "тут всю сістєму нада мєнять" - не лише одну (чи одну сотню) людину і до цього треба стреміти. Так - можна говорити про те, що написане Вами в якійсь мірі може спричинити зміни, але те, що прикриваєтесь псевдо, ставить над такою можливістю великий знак запитання. Ви... будьте чесним: 1. назовіться (доведіть якимось чином, що це не нове псевдо); 2. дайте посилання на рішення суду (а не на людську молву чи власні спостереження), що та і та людина - злочинець.
Вам попередження
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Olya » 16 червня 2011, 10:17

На скільки я зрозуміла по назві теми, то тут можна говорити не лише про Фірташа, якого якщо чесно не знаю... бо чомусь політикою і олігархами взагалі не цікавлюся (грішна моя душа). Тому просто бути писати спираючись на назву теми "Чи може Церква брати гроші у злочинців". На мою думку може, тому що де є грань між злочинцем і незлочинцем, ми всі є грішні, тому по свому створюємо злочин - є причиною Христових страждань... Ісус вибачив грішника (злочинця на хресті). Чи вправі ми осуджувати злочинців, адже і вони можуть розкаятись і ввійти в Царство Небесне. То чому їм не дозволити зробити щось добре і до розкаяння? І я згідна з Олюнькою на рахунок Марії Магдалини... Ніякий олігарх, ніякий злочинець грошима не відкупиться, але тільки щирим розкаянням...
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 16 червня 2011, 10:32

о.Олег писав:так де ж я грішний когось захищаю? Майже зі всім, що Ви пишите, погодився і написав те, що написав - перечитайте, якщо Ваша ласка. А аргументом бану є те, що пишите Ви тут не від свого імені, а під псевдо (перекладаєте відповідальність за написане Вами на Форум УГКЦ/мене, як модератора) - ім`я ж називаєте конкретної людини
Можна, звичайно, в світі знайти і чесних міліардерів, але історія тих країн, в яких вони змогли народитися, переживала часи не менш злочинні, аніж переживаємо нині ми. В кожному разі - подобається нам з Вами це чи не подобається: живемо саме в такій ось країні, яка дозволяє на такого роду "зростаня прибутків". Як казав один сантехнік ремонтуючи ще допетрівську каналізацію в Кремлі (за що і сів по політичній статі :) ): "тут всю сістєму нада мєнять" - не лише одну (чи одну сотню) людину і до цього треба стреміти. Так - можна говорити про те, що написане Вами в якійсь мірі може спричинити зміни, але те, що прикриваєтесь псевдо, ставить над такою можливістю великий знак запитання. Ви... будьте чесним: 1. назовіться (доведіть якимось чином, що це не нове псевдо); 2. дайте посилання на рішення суду (а не на людську молву чи власні спостереження), що та і та людина - злочинець.
Вам попередження
З повагою, о.Олег


Рішення суду у нашій країні, на превеликий жаль, мало що означають, рівно ж як і їх відстність...
А для людини, яка хоча б трішки цікавиться політикою, тай загалом подіями в країні, суть особи Фрташа є цілком зрозуміла. Це я моя особиста думка щодо нього.... і я її висловлюю.... ну не можна чесним способом в занепадаючій країні збагатитися на 550 відстків, будучи вже до того мільярдером.... такого нема ніде в світі...
Я псевдо не прикриваюсь, але не відкриваю своє імя, оскільки веду справу з багатьма церковними особами, а тому не хочу зазнавати репресій з їхньої сторони. Зрештою тут більшість під псевдо...
Ви своє імя відкрили, а тому і не наважуєтесь на критику того ж УКУ.... Ви немовби сковані... Вас я чудово розумію, адже боїтесь подальших репресіх зі сторони Церкви. Про те, як цього бояться священики мені добре знойомо, а тому і не наважуються відкрито висловлювати свою позицію, критику чи альтернативну думку...

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 16 червня 2011, 10:34

Olya писав:На скільки я зрозуміла по назві теми, то тут можна говорити не лише про Фірташа, якого якщо чесно не знаю... бо чомусь політикою і олігархами взагалі не цікавлюся (грішна моя душа). Тому просто бути писати спираючись на назву теми "Чи може Церква брати гроші у злочинців". На мою думку може, тому що де є грань між злочинцем і незлочинцем, ми всі є грішні, тому по свому створюємо злочин - є причиною Христових страждань... Ісус вибачив грішника (злочинця на хресті). Чи вправі ми осуджувати злочинців, адже і вони можуть розкаятись і ввійти в Царство Небесне. То чому їм не дозволити зробити щось добре і до розкаяння? І я згідна з Олюнькою на рахунок Марії Магдалини... Ніякий олігарх, ніякий злочинець грошима не відкупиться, але тільки щирим розкаянням...


Якби людина робила щиро для розкаяння, то перевала би ті гроші з умовою не розповсюдження імені жертводавця... Натомість була влаштована піар-каманія доброти та щирості пана Фірташа. А це хіба не є згіршенням для звичайних молодих людей...?? Якщо вже УКУ таким займається, то де шукати правди...?

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Злий Іван » 16 червня 2011, 11:19

Згідний з п.solist-vokalist, бо написано:
А як ти чиниш милостиню, хай не знатиме ліва рука твоя, що робить правиця твоя,
щоб таємна була твоя милостиня, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
Mat 6:3,4
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2011, 12:04

Злий Іван писав:Згідний з п.solist-vokalist, бо написано:
А як ти чиниш милостиню, хай не знатиме ліва рука твоя, що робить правиця твоя,
щоб таємна була твоя милостиня, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
Mat 6:3,4

Це якщо я комусь даю. А коли мені (чи організації, яку представляю) дають, чи маю я право приховувати, від кого вони?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Злий Іван » 16 червня 2011, 12:44

ShMariam писав:
Злий Іван писав:Згідний з п.solist-vokalist, бо написано:
А як ти чиниш милостиню, хай не знатиме ліва рука твоя, що робить правиця твоя,
щоб таємна була твоя милостиня, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
Mat 6:3,4

Це якщо я комусь даю. А коли мені (чи організації, яку представляю) дають, чи маю я право приховувати, від кого вони?


Жертводавець має право вимагати таємності. Хіба не так?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2011, 13:11

Злий Іван писав:
Жертводавець має право вимагати таємності. Хіба не так?
Так. І, як християнин, навіть повинен. Але чи той, хто бере, має право це вимагати? :no:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 13:32

Olya писав:На скільки я зрозуміла по назві теми, то тут можна говорити не лише про Фірташа, якого якщо чесно не знаю... бо чомусь політикою і олігархами взагалі не цікавлюся (грішна моя душа). Тому просто бути писати спираючись на назву теми "Чи може Церква брати гроші у злочинців". На мою думку може, тому що де є грань між злочинцем і незлочинцем, ми всі є грішні, тому по свому створюємо злочин - є причиною Христових страждань... Ісус вибачив грішника (злочинця на хресті). Чи вправі ми осуджувати злочинців, адже і вони можуть розкаятись і ввійти в Царство Небесне. То чому їм не дозволити зробити щось добре і до розкаяння? І я згідна з Олюнькою на рахунок Марії Магдалини... Ніякий олігарх, ніякий злочинець грошима не відкупиться, але тільки щирим розкаянням...

так - і в такому руслі хотів би вести розмову
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Злий Іван » 16 червня 2011, 13:44

ShMariam писав:
Злий Іван писав:
Жертводавець має право вимагати таємності. Хіба не так?
Так. І, як християнин, навіть повинен. Але чи той, хто бере, має право це вимагати? :no:


Вимагати не може.
Але, коли бачить, що щось не так, то може і відмовитись, чи перенаправити жертводавця туди, де ці кошти (навіть не чисті) можуть знадобитися значно більше.
Але, все ж таки, зі слів Мт 6:3,4 треба розуміти, що справжнє милосердя має бути таємною. А то хтось кине дещицю та тацю, а згодом кричить на півсвіту, що він такий от молодець, що аж...

38 І Він говорив у своїм повчанні: Остерігайтесь книжників, що люблять проходжуватися у довгих шатах, вітання на майданах,
39 перші сидження у синагогах, перші місця на бенкетах,
40 що з'їдають доми вдовині й довго моляться для виду. На них буде суворіший присуд.
41 І сівши проти скарбоні, дивився, як народ кидає гроші у скарбоню. Чимало заможних кидали багато.
42 І ось прийшла одна вбога вдовиця і вкинула дві лепти, тобто кодрант.
43 І прикликавши своїх учнів, сказав їм: Істинно кажу вам, що ота вбога вдовиця вкинула більш від усіх, які кидали у скарбоню.
44 Усі бо кидали з свого надміру, вона ж: з убозтва свого все, що мала, вкинула, - увесь свій прожиток.
38 І він говорив у своїм повчанні: Остерігайтесь книжників, що люблять проходжуватися у довгих шатах, вітання на майданах,
39 перші сидження у синагогах, перші місця на бенкетах,
40 що з'їдають доми вдовині й довго моляться для виду. На них буде суворіший присуд.
41 І сівши проти скарбоні, дивився, як народ кидає гроші у скарбоню. Чимало заможних кидали багато.
42 І ось прийшла одна вбога вдовиця і вкинула дві лепти, тобто кодрант.
43 І прикликавши своїх учнів, сказав їм: Істинно кажу вам, що ота вбога вдовиця вкинула більш від усіх, які кидали у скарбоню.
44 Усі бо кидали з свого надміру, вона ж: з убозтва свого все, що мала, вкинула, - увесь свій прожиток.
Марка 12
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей