Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 21:24

ShMariam писав:А на Форумі хіба є представники УКУ, які взялі ті гроші? :Search:

так не я цю тему створив.
може і є чи ви всіх в обличчя знаєте...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 24 жовтня 2011, 21:38

kvantum писав:
ShMariam писав:А на Форумі хіба є представники УКУ, які взялі ті гроші? :Search:

так не я цю тему створив.
може і є чи ви всіх в обличчя знаєте...
Так ми (старожили) вже досить добре знаємо один одного.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 21:47

ShMariam писав:
kvantum писав:
ShMariam писав:А на Форумі хіба є представники УКУ, які взялі ті гроші? :Search:

так не я цю тему створив.
може і є чи ви всіх в обличчя знаєте...
Так ми (старожили) вже досить добре знаємо один одного.

тобто вашу відповідь можна зрозуміти, так, що представників УКУ тут не має ?! і вони сюди не заходять...
але ж я теми цієї не створював і про Фірташа перший не читав...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 24 жовтня 2011, 21:50

Той, хто створив, не згідний з цією позицією, і що?
Так, це є обговорення вчинку людей за їх спиною...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 21:58

ShMariam писав:Той, хто створив, не згідний з цією позицією, і що?
Так, це є обговорення вчинку людей за їх спиною...

я не розуиію в чому тут питання, я висловив свою думку до попередніх дописів..
А, щодо обговорення людей за їх спиною, то я думав тут так принято, обговорювати, незнаю цих людей о. Олега Ведмеденка, Андрія Кураєва, але теми про них створенні ага і ще на свій захист не може стати Джоан Роулінг.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 24 жовтня 2011, 22:05

Обговорюється з метою запобігти поширенню напр. єретичних поглядів (напр. про о.Олега Ведмеденка) чи інших шкідливих речей. Тут головне завжди вміти розрізнити особу і її вчинки. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 22:29

ShMariam писав:Обговорюється з метою запобігти поширенню напр. єретичних поглядів (напр. про о.Олега Ведмеденка) чи інших шкідливих речей. Тут головне завжди вміти розрізнити особу і її вчинки. :Rose:

і знову у вас двозначні підходи, я неможу коментувати представників УКУ бо їх тут не має, а от ви можете бо це інша категорія коментарів...
от вдасне розумієте в нас довкола якісь будтусування і не тільки в політиці, а і на міжособистіному спілкуванню і на службовому і в кого гострий розум той дуже легко виходить правий...
а до речі про Фірташа ви не згадали, його то точно тут не буває...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 24 жовтня 2011, 22:39

kvantum писав:
ShMariam писав:Обговорюється з метою запобігти поширенню напр. єретичних поглядів (напр. про о.Олега Ведмеденка) чи інших шкідливих речей. Тут головне завжди вміти розрізнити особу і її вчинки. :Rose:

і знову у вас двозначні підходи, я неможу коментувати представників УКУ бо їх тут не має, а от ви можете бо це інша категорія коментарів...
от вдасне розумієте в нас довкола якісь будтусування і не тільки в політиці, а і на міжособистіному спілкуванню і на службовому і в кого гострий розум той дуже легко виходить правий...
а до речі про Фірташа ви не згадали, його то точно тут не буває...

Де я казала, що Вам не можна критикувати? Я просто написала загальновідому теорію християнської поведінки:
1. Завжди при обговоренні обговорюємо вчинки, а не особу (напр. обговорюється наукова робота студента кафедрою, критикується його робота, а не він сам, при тому викладачі можуть дуже добре до нього ставитися)
2. Обговорення загалом має приносити якусь користь (напр. тому ж студентові воно необхідне, щоб він виправив помилки і став добрим спеціалістом, іншим - щоб не повторювали його помилок, це я так сьогодні під враженням засідання кафедри :) ), оскільки тут є небезпека нехотячи згрішити гордістю (принижуючи когось, вивищую себе)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 23:01

ShMariam писав:
kvantum писав:
ShMariam писав:Обговорюється з метою запобігти поширенню напр. єретичних поглядів (напр. про о.Олега Ведмеденка) чи інших шкідливих речей. Тут головне завжди вміти розрізнити особу і її вчинки. :Rose:

і знову у вас двозначні підходи, я неможу коментувати представників УКУ бо їх тут не має, а от ви можете бо це інша категорія коментарів...
от вдасне розумієте в нас довкола якісь будтусування і не тільки в політиці, а і на міжособистіному спілкуванню і на службовому і в кого гострий розум той дуже легко виходить правий...
а до речі про Фірташа ви не згадали, його то точно тут не буває...

Де я казала, що Вам не можна критикувати? Я просто написала загальновідому теорію християнської поведінки:
1. Завжди при обговоренні обговорюємо вчинки, а не особу (напр. обговорюється наукова робота студента кафедрою, критикується його робота, а не він сам, при тому викладачі можуть дуже добре до нього ставитися)
2. Обговорення загалом має приносити якусь користь (напр. тому ж студентові воно необхідне, щоб він виправив помилки і став добрим спеціалістом, іншим - щоб не повторювали його помилок, це я так сьогодні під враженням засідання кафедри :) ), оскільки тут є небезпека нехотячи згрішити гордістю (принижуючи когось, вивищую себе)

Вибачте мене, що образив пана Фірташа

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення ShMariam » 24 жовтня 2011, 23:06

Та я й не помітила, що Ви його образили, Вам краще знати. Але я не є його офіційним предстваником. :D

P.S. Все, в чаті я вже сказала всім добраніч :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 24 жовтня 2011, 23:13

ShMariam писав:Та я й не помітила, що Ви його образили, Вам краще знати. Але я не є його офіційним предстваником. :D

P.S. Все, в чаті я вже сказала всім добраніч :)

то для чого стільки риторики...
добраніч

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 25 жовтня 2011, 05:58

kvantum писав:як на мене особи які гроші взяли від Фірташа, поводяться не вельми етично, якшо іони вважають, що ці гроші чисті, то так і заявіть і не вступайте у дескусію, якщо ні, тобто не чесні, а хто скаже що він гроші заробив чесно, хай в мене кине каміть і не треба зараз розповідати про призумпцію невинуватості, чуємо про неї постійно...
Якщо людина офірує щось на доброчинність, то ліва рука навіть не знає, що зробила це права... так нас вить Церква чи це тільки для парафіян, розповідають якими ми маємо бути... Так ось у Фірташа у його діянні вже проглядається мяко кажучи не доброчинний жест... А ви шановні представники, універститету можеье проводити безліч дискусій, щодщо треба чи не треба було брати, факт відбувся.
А от як би я вчинив - звісно що гроші взяв, а потім би їх відправив коденфеційно у дитячий притулок чи лікування дітей...
і повідомив би про це Фірташа...
от так шановні чинити треба так як нас вчити, а не так як вам вигідно..
і останнє, якщо ви неможите збудувати вашу одну з основних бідівель, без підтримки особи, про яку вельми неприємно відгукуються, то кому тоді ваша справа потрібна, якщо більше нікого не цікавить офіра на ваше діло.

це до кого? :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 25 жовтня 2011, 15:06

о.Олег писав:
kvantum писав:як на мене особи які гроші взяли від Фірташа, поводяться не вельми етично, якшо іони вважають, що ці гроші чисті, то так і заявіть і не вступайте у дескусію, якщо ні, тобто не чесні, а хто скаже що він гроші заробив чесно, хай в мене кине каміть і не треба зараз розповідати про призумпцію невинуватості, чуємо про неї постійно...
Якщо людина офірує щось на доброчинність, то ліва рука навіть не знає, що зробила це права... так нас вить Церква чи це тільки для парафіян, розповідають якими ми маємо бути... Так ось у Фірташа у його діянні вже проглядається мяко кажучи не доброчинний жест... А ви шановні представники, універститету можеье проводити безліч дискусій, щодщо треба чи не треба було брати, факт відбувся.
А от як би я вчинив - звісно що гроші взяв, а потім би їх відправив коденфеційно у дитячий притулок чи лікування дітей...
і повідомив би про це Фірташа...
от так шановні чинити треба так як нас вчити, а не так як вам вигідно..
і останнє, якщо ви неможите збудувати вашу одну з основних бідівель, без підтримки особи, про яку вельми неприємно відгукуються, то кому тоді ваша справа потрібна, якщо більше нікого не цікавить офіра на ваше діло.

це до кого? :)
З повагою, о.Олег

до представників УКУ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 25 жовтня 2011, 15:29

kvantum писав:до представників УКУ

а... То напевно доречніше писати такі оскарження до УКУ, їхніх сайтів (РІСУ, напримір).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kvantum » 25 жовтня 2011, 15:46

о.Олег писав:
kvantum писав:до представників УКУ

а... То напевно доречніше писати такі оскарження до УКУ, їхніх сайтів (РІСУ, напримір).
З повагою, о.Олег
я лише висловив свою думку використовуючи пряме звернення а не переносне...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 25 жовтня 2011, 17:34

kvantum писав:
о.Олег писав:
kvantum писав:до представників УКУ

а... То напевно доречніше писати такі оскарження до УКУ, їхніх сайтів (РІСУ, напримір).
З повагою, о.Олег
я лише висловив свою думку використовуючи пряме звернення а не переносне...

:pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 27 жовтня 2011, 11:39

У Росії колись був один бандит, який з православними мав добрі стосунки, багато грошей на Церкву давав і поряд з тим вів бандитське життя, молодь в банди організовував... І, дмаю, всі місцеві про це знали (можливо деякі з церковників і не знали, але деякі мали знати)... Потім того бандита піймали. От цікаво як ті "православці" почувались. Адже вони були такими собі співучасниками які бандиту давали надію, що він робить добре. Все це задокументовані факти, було показано по телебаченню цілу програму.

Оце справді погано.
А якийсь один випадок, це квіточки...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2011, 12:57

Michail писав:У Росії колись був один бандит, який з православними мав добрі стосунки, багато грошей на Церкву давав і поряд з тим вів бандитське життя, молодь в банди організовував... І, дмаю, всі місцеві про це знали (можливо деякі з церковників і не знали, але деякі мали знати)... Потім того бандита піймали. От цікаво як ті "православці" почувались. Адже вони були такими собі співучасниками які бандиту давали надію, що він робить добре. Все це задокументовані факти, було показано по телебаченню цілу програму.

Оце справді погано.
А якийсь один випадок, це квіточки...

ціла країна бандицька була, яка пропихала РПЦ повсюдно, а та на тих бандитів працювала... Сумне було явище. Боюсь - багато в чому і залишається на тому ж рівні по сьогодні...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Georgij » 27 жовтня 2011, 18:23

Вчора на 1+1 в передачі "особиста справа" мова йшла про злодіїв "в законі", про їхні життєві принципи, життя і т. д. Один чоловік, що в сізо провів деякий час, познайомився з одним із "законників", все це на нього справило велике враження, мовляв все у них справедливо, всі заповіді для них дійсні та актуальні, окрім однієї, не вкради, а так, навіть декотрі регулярно відвідують на свята церкву....
Мені пригадалася пісня"золотиє купола", я її не слухаю, то не моя музика, але наївся її у маршрутках, там співаєтья ".....Исповедь, но не покаяние".. :no: , а ще незвично звучало від ведучого про злодіїв "законники"...
Хоча в тому світі справді , багато шляхетних людей, але нажаль не для всіх людей.... Заповідей насправді є 10 а не 9 :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2011, 19:34

Georgij писав:Вчора на 1+1 в передачі "особиста справа" мова йшла про злодіїв "в законі", про їхні життєві принципи, життя і т. д. Один чоловік, що в сізо провів деякий час, познайомився з одним із "законників", все це на нього справило велике враження, мовляв все у них справедливо, всі заповіді для них дійсні та актуальні, окрім однієї, не вкради, а так, навіть декотрі регулярно відвідують на свята церкву....
Мені пригадалася пісня"золотиє купола", я її не слухаю, то не моя музика, але наївся її у маршрутках, там співаєтья ".....Исповедь, но не покаяние".. :no: , а ще незвично звучало від ведучого про злодіїв "законники"...
Хоча в тому світі справді , багато шляхетних людей, але нажаль не для всіх людей.... Заповідей насправді є 10 а не 9 :oops:

також якусь частинку тої передачі застав... Переглянулися з дружиною - такі ж вони хороші, ті законники, у цій передачі :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 27 жовтня 2011, 19:42

Georgij писав:Вчора на 1+1 в передачі "особиста справа" мова йшла про злодіїв "в законі", про їхні життєві принципи, життя і т. д. Один чоловік, що в сізо провів деякий час, познайомився з одним із "законників", все це на нього справило велике враження, мовляв все у них справедливо, всі заповіді для них дійсні та актуальні, окрім однієї, не вкради, а так, навіть декотрі регулярно відвідують на свята церкву....
Мені пригадалася пісня"золотиє купола", я її не слухаю, то не моя музика, але наївся її у маршрутках, там співаєтья ".....Исповедь, но не покаяние".. :no: , а ще незвично звучало від ведучого про злодіїв "законники"...
Хоча в тому світі справді , багато шляхетних людей, але нажаль не для всіх людей.... Заповідей насправді є 10 а не 9 :oops:

:) , а я чув пісеньку..: .."А девятая, а девятая, а девятая не прихоть, а професия моя.....".(хоч насправді там трішки з нумерацією не так, як я навчений, але, на загал йшлося про "Не вкради"....
Скажу слідуюче...
Люди які були виховані на тих ідеях, які ніс світ злодіїв, справді виділялись з поміж решти криміналу. Ще у часи комунізму, вони ніколи не чіпали засланих священників, я навіть чув розповідь про Йосифа Сліпого, тобто кар. Йосифа Сліпого, його авторитет навіть на тих законників поширювався, і вони навіть багато у чому дослухались Владику.(там йшлося про його захист "мужиків", які давали норму за "Блатних". Тобто владика взивав до Людянності.)
Але, але потрібно розуміти, що у той час було всяке, і не всі вони несли те все( а якщо точніше, то одиниці), про що так красномовно балакали. Але попри це, їхали в Сибір за саме називання "Вор", і вони не могли приховувати це звання перед владою, а влада комуністична їх істрібляла.
А про теперішній час я взагалі мовчу. З кінця 80 це вже міф, гарна казочка. І саме порівняння теперішніх так званих "Злодіїв в законі" з тими "динозаврами", є кумедно смішним.
А пісенькі ці, це взагалі маразм, і що є парадоксом, це те, що вони слухаються, а саме тими, хто уявлення про це не має. А доречі ті, які колись справді жили цими ідеями, були причетними до кримінального світу який жив тими ідеями, просто сміялися з цих пісеньок. ( Мама я фраєра люблю :D ....)
:Search:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 27 жовтня 2011, 19:57

Ага, і доречі, вже нема таких які це звання гордо несуть. І у таких Церква справді не мала би, і в принципі не брала гроші.
Просто це катигорія людей(була), що якби навіть давав якусь пожертву(суто від себе, не з "общака", як часто чую), то в розмові він би мусів згадати хто він, тобто мав би сказати," Батюшка я Вор", і це моє життя.
І звісно отець(батюшка :) ) мав би йому чемно запропунувати пожертвувати їх(гроші) в якись сиротинець, чи ще щось таке.
І якщо отець чуйний, то таким чином зробив би "внушеніє", тобто побалакав з ним про це, і в кінці бесіди обовязково би згадав, що помолиться за його душу.

А то все, що розповідають(про "ворів"), то маразм і проста романтика, для шанувальників романтики, гарних історій.
Дійсність інакша, і не така романтично-захоплива.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrivovk » 25 грудня 2011, 22:54

Має деякий стосунок до нашої теми

Колишній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар вважає, що в Україні немає олігархів, адже «олігархія – це тип урядування, де багаті люди керують державою, але керують у справедливий спосіб».

Таку думку він висловив під час презентації своєї нової аудіокниги «Суспільство і бізнес».

Блаженніший Любомир навів приклад Венеції, де були справжні олігархи. «Венеція – то була країна олігархів. Олігархи – багаті люди, але які люблять, шанують свою державу, свій нарід і працюють на його користь. Те, що ми маємо, навіть негарно називати їх олігархами. Це є скоробагаті люди, які накопичили кошти з різних причин, у різні способи. Як вони це зробили – не моя справа судити. Вони скоро накопичили майно, але мають величезну трудність, вони не вміють бути багатими».


Далі тут http://www.credo-ua.org/2011/12/55827
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

kosmodesantnik
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 06 липня 2011, 14:54

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kosmodesantnik » 04 січня 2012, 20:26

Чув, що о. Борис Гудзяк не хоче більше займатись господарськими справами, а планує зосередитись на науковій роботі. То значить, що він не братиме участи у виборах ректора?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2012, 20:33

kosmodesantnik писав:Чув, що о. Борис Гудзяк не хоче більше займатись господарськими справами, а планує зосередитись на науковій роботі. То значить, що він не братиме участи у виборах ректора?

не знаю достеменно системи обрання, але не бачу, чому б не мав брати участі у виборах. Також не знаю, чи зможе не бути ректором (чи зможе собі дозволити на сучасному етапі розвитку УКУ залишити ректорство). Побачимо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kosmodesantnik
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 06 липня 2011, 14:54

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kosmodesantnik » 06 січня 2012, 17:56

Дякую за відповідь. Але в УКУ є яскраві лідери. Наприклад М. Маринович. Чи тут вирішальним є питання зв`язків з меценатами?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 06 січня 2012, 22:10

kosmodesantnik писав:Дякую за відповідь. Але в УКУ є яскраві лідери. Наприклад М. Маринович. Чи тут вирішальним є питання зв`язків з меценатами?

та ні - там і з меценатами ціле відділення працює... В кожному разі - побачимо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення enginer » 07 травня 2012, 14:40

Michail писав:У Росії колись був один бандит, який з православними мав добрі стосунки, багато грошей на Церкву давав і поряд з тим вів бандитське життя, молодь в банди організовував... І, дмаю, всі місцеві про це знали (можливо деякі з церковників і не знали, але деякі мали знати)... Потім того бандита піймали. От цікаво як ті "православці" почувались. Адже вони були такими собі співучасниками які бандиту давали надію, що він робить добре. Все це задокументовані факти, було показано по телебаченню цілу програму.

Оце справді погано.
А якийсь один випадок, це квіточки...


Ви думаєте в них це починалось не з таких самих "квіточок"...?
Думаю всім відомо, що "...далекий путь долають малими кроками..." :)

Взагалі я думаю, що тут має значення зрозуміти, що це було, якщо пожертва - то гаразд, а якщо - інвестиція, то - ні...

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 07 травня 2012, 15:14

Якщо злодій кається і вносить пожертву то це однозначно добре... В іншому випадку як мінімум нема однозначності.

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення enginer » 07 травня 2012, 17:50

Michail писав:Якщо злодій кається і вносить пожертву то це однозначно добре... В іншому випадку як мінімум нема однозначності.


Це десь близько того, що мав на увазі й я... :)
Хоча ніхто напевне не може знати, що властиво спонукає людину жертвувати?
Як на мене важливо знати, на що йдуть великі пожертвування? Чи не ведуть вони до згіршення? Якщо ці гроші послужать на благо суспільства, то можливо й така була їхня правдива ціль!?


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей