Євген Заплетнюк

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Євген Заплетнюк

Повідомлення KiYr » 30 вересня 2011, 11:54

Є такий собі Євген Заплетнюк,Митрофорний протоієрей УАПЦ,який веде блоги в інтернеті. З деякими його тезами можна погодитися,а з деякими ...
Наприклад в "І ще про відпусти, спасіння і чиєсь лукавство" http://www.bogoslov.org/2011/08/blog-post_02.html
званий в українському народі "сокирник", маньяк-головоріз Йосафат Кунцевич, один з найвідоміших святих унії, котрий занадто кардинальним чином проповідував уніатизм, щоб усім довго подобатись, і при цьому довго жити на цьому світі.

"Дещо з думок про вибір Глави УКЦ" http://www.bogoslov.org/2011/03/blog-post.html
Мені дивно, як люди "прогинаються" перед новим начальником уніатів, пишучи про його "великі богословські та адміністративні успіхи", причому - у вісімдесяти випадках зі ста - навіть візуально більшість ЗМІ не уявляло собі як він виглядає. До своїх новин вони ставили фотографії зовсім інших осіб. Люди в пориві ейфорії тратили розум, і як стадо баранів кричали "осанна" тому, чого не знають і чого не уявляють. І я буду надзвичайно радий, коли хоча б половина з цих людей, десь через рік чи два, не перемінять своїх думок.

Як реаліст я чудово розумію, що в стосунках між Церквами нічого суттєвого не зміниться, бо в уніатів, реально один справжній Глава - папа Бенедикт. Патріарший титул сорокарічній людині, яка виглядає навіть трохи молодшою на свій вік - дуже суперечлива річ. Так, чисто для іміджу, і представницьких функцій. Очевидно, що поки наш герой підросте, то певна група українських уніатів таки отримає щось на зразок Патріархату. І то, цей «Патріярхат» не буде тим самим «патріархатом», що є у православному розумінні. Однак, поки про це думати і рано, і смішно. Хай тішаться молоді жінки, що для розвитку душевності тепер мають нового, більш симпатичного кумира. Хоча і попередній їхньою увагою не був обділений.

До речі, оця вся утаємничена і секретна процедура обрання нового ієрарха буквально змушує сумніватись у її правдивості. Тут, точно щось було по єзуїтськи нечисто. Ясно, що в духовному житті подвійних стандартів такі речі як вибрання «на довго» великого начальника не можуть відбуватись справедливо і чесно. Якщо старих обирають з уваги, що вони тимчасові та «транзитні», то молодих обирають саме на перспективи. Ось в ці дня читав, що деякі персонажі писали про несподіваний вибір владики Святослава з поясненням – «Бо це Церква». Особисто мені більш очевидніше пояснення звучить трохи по іншому – «Бо це лукаві уніати». Хтось там, на самому вершечку керує усім, і усіма. І здається, він не дуже схожий на Христа.


"Відповідаючи на уніатські закиди і видумки" http://www.bogoslov.org/2011/07/1.html
Я вкотре підкреслюю, що сам я надзвичайно люблю католиків, однак, й дісно, вважаю католицизм – як систему їхніх поглядів шкідливою, помилковою, та в принципі – антихристиянською по своїй суті.

причому, також зазначу, що станом на 23 липня 2011 р. не існує жодного догмату Древньої Церкви, який би не був спотворений мертвою і безумною папською схоластикою

Одначе, усім нам далі треба бути чесним і послідовними, та визнати, що при ретельному вивченні Церковного Передання висновок може бути лише один – сам католицизм давно відійшов від апостольської чистости віри, і з плином часу намагається не просто видавати власні духовні збочення за норму, але й прагне насадити їх всьому світу як щось цілком прийнятне, добре, та корисне.

Багато добрих католиків і не здогадуються, що їх ведуть в нікуди


Маєте якісь думки на рахунок цього?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2011, 12:34

KiYr писав:Є такий собі Євген Заплетнюк,Митрофорний протоієрей УАПЦ...

та таких заплентнюків по паутині розкидано безліч: нащо тягнути такі дурниці сюди? Духовне щось, глибоке, християнське. А нерозуміння/викривлення :( так багато в світі, що користі для душі від смакування того, що той чоловік не переварює - жодної
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: євген заплетнюк

Повідомлення KiYr » 30 вересня 2011, 12:55

Можливо їх в паутині багато,але ця особа фізично присутня на Західній Україні.А є така думка,що подібні типи людей зявляються там де є недостаток праці інших.Жив би він Росії,то інакша справа(скажімо деякі росіяни думали,що в нас в церквах УГКЦ користуються польською мовою,аж поки не переконалися наочно) Наприклад про Йосафата Кунцевича подібні речі прочитав в одному підручнику історії України,який попався мені на форумі видавців,де загалом йшлося про те,що він перебільшував свої уповноваження(так культурно сказано,але всім ясно про що мав на увазі автор)
Легко сказати,що це дурниця. Це може бути дурницями для нас,але є багато людей для кого це далеко не дурниці.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2011, 13:24

KiYr писав:Можливо їх в паутині багато,але ця особа фізично присутня на Західній Україні.А є така думка,що подібні типи людей зявляються там де є недостаток праці інших.Жив би він Росії,то інакша справа(скажімо деякі росіяни думали,що в нас в церквах УГКЦ користуються польською мовою,аж поки не переконалися наочно) Наприклад про Йосафата Кунцевича подібні речі прочитав в одному підручнику історії України,який попався мені на форумі видавців,де загалом йшлося про те,що він перебільшував свої уповноваження(так культурно сказано,але всім ясно про що мав на увазі автор)
Легко сказати,що це дурниця. Це може бути дурницями для нас,але є багато людей для кого це далеко не дурниці.

Ви сюди це натянули... чому? От п.Михайло на Форум тягне різне болото на католиків/Церкву, бо вважає (якщо правильно його пам'ятаю), що на це треба відповідати і пропонує всім нам думати над тим, який використовувати метод, які є факти тощо. А... Ви для чого? Не знаєте, що тому священику відписати? Або, коли пишите про недостаток праці - що пропонуєте? Опишіть, якщо можна, більш-менш ідеальну ситуацію розвитку Вами поставленого на Форумі бруду. Якщо можна. Хочу зрозуміти Вас (не обов'язково погоджуся, але мусить бути в Вас якась мета - не для краси :D ж Ви це сюди накидали?)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: євген заплетнюк

Повідомлення romanm » 30 вересня 2011, 14:19

Бо митрофорний протоієрей чимось визначається іншим, крім пасквілей на уніятів і бездоказових звинувачень того, що папська схоластика щось там вбила? Хай, базуючись на документах К.Ц., докаже це. А то пишуть дурості. Аж соромно за православних. УАПЦ... взагалі, тамїх 2коти, тре якось виділитися.

Був тут один спец, від православ я, ти йому одне а він тобі інше. Доказує , що буква А насправді є буквою Б. Додоказувався до того, що можна заявити, що життя також не Є притаманне людині, бо було дане після сотворення тіла. Якщо слідувати в руслі такої логіки.

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: євген заплетнюк

Повідомлення KiYr » 01 жовтня 2011, 00:17

Ви сюди це натянули... чому? От п.Михайло на Форум тягне різне болото на католиків/Церкву, бо вважає (якщо правильно його пам'ятаю), що на це треба відповідати і пропонує всім нам думати над тим, який використовувати метод, які є факти тощо. А... Ви для чого? Не знаєте, що тому священику відписати? Або, коли пишите про недостаток праці - що пропонуєте? Опишіть, якщо можна, більш-менш ідеальну ситуацію розвитку Вами поставленого на Форумі бруду. Якщо можна. Хочу зрозуміти Вас (не обов'язково погоджуся, але мусить бути в Вас якась мета - не для краси :D ж Ви це сюди накидали?)
З повагою, о.Олег

Ваша правда не для краси я це натянув,а для того щоб вислухати чиюсь думку на рахунок цього(так саме думку,а не запитання)А от той п.Михайло мабуть забув,що в нас деякі пересічні привілейовані особи тяжко сприймають будь яку критику,в Європі з тим якось інакше(мабуть і тому нас там ще нема-культурно і матеріально)Цей заплетнюк все ж таки не ті дядьки підгорецькі,з якими на мою думку, вже давно мало б СБУ розібратися по своєму,згідно інструкцій....Може це і бруд,але не означає,що на нього не потрібно звертати увагу і змушувати відповідати того,хто це питання і поставив,бо тоді,який це буде форум...Мені цей Заплетнюк своє опозиційністю чомусь нагадав вже покійного о. Блажейовського,в якого було досить оригінальне бачення історії і культури українців,через яке,за його словами навіть погрожували виставити з Риму,бо і там хтось міг найти те,що можна назвати брудом,проте він сам так не вважав.
Якщо б я знав якою має бути ідеальна ситуація розвитку і відповідь тому священикові,то чи б ставив подібні запитання,як ,Ви, вважаєте? Бо для чого ставити питання,на яке ідеально знаєш відповідь,хіба для хизування,чи як?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2011, 06:43

KiYr писав:...Якщо б я знав якою має бути ідеальна ситуація розвитку і відповідь тому священикові,то чи б ставив подібні запитання,як ,Ви, вважаєте? Бо для чого ставити питання,на яке ідеально знаєш відповідь,хіба для хизування,чи як?

та я грішний не знаю - знаю Вас лише з декількох Ваших дописів. Також знаю, що багато тем на Форумі вже обговорено і Ви просто можете форумним скористатись пошуковиком і знайти обговорення чи то про Святого Йосафата, чи то Папу Римського, чи то загальне питання Патріарха в УГКЦ, чи то особисто +Любомира чи його наступника +Святослава (включно з обранням), чи того ж о.Блажейовського і загально про критику (в т.ч. високопоставлених осіб - незалежно, що вони там люблять чи не люблять) та чим критика відрізняється від крику/сварки... Попрацюйте - пошукайте. Це не обтяжить Вас-зацікавленого, що має у піднятому питанні якусь мету/ціль, але покищо зовсім чуже мені грішному - зацікавленому іншими, піднятими мною задовго до знайомства з Вами, справами, що забирають весь мій час. Хіба б Ви мене грішного зацікавили якимось піднятим питанням. Покищо о.Заплетнюк виглядає мені продусентом бруду і єдине, що збуджує у моїй середині його писання, - сум за грішну людину :( Більше на даний момент нічого, бо особисто переконаний, що відповідати ливачам бруду сенсу немає - життя не вистарчить. Ви, як з Ваших слів виглядає, хочете взятись за цю справу - перегляньте, чи на Форумі ще не відповідали на щось з Вами наведеного. Але сюди бруд о.Заплетнюка не несіть - це лише збурює у людях ненависть і до цього чоловіка, і до спільноти, від імені якої він, вважає, пише, і... віддаляє людей від Бога і одне від одного. Просто - якщо знайдете питання, яке Вас цікавить - відповідайте в тій гілочці дописів, якщо питання, що Вас цікавить, не піднімалося - відкривайте окрему тему в розділі Форуму, який тому питанню відповідає.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: євген заплетнюк

Повідомлення KiYr » 01 жовтня 2011, 11:05

Усі ми не безгрішні в тому числі і я,як кожна нормальна людина пішов шляхом найменшого опору,бо,як комусь трохи проблемно давати відповіді на питання,які вже десь звучали,так і мені значно легше одразу прочитати відповідь,ніж десь за нею шукати. Але тепер попробую знайти...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: євген заплетнюк

Повідомлення andrey s. » 01 жовтня 2011, 14:19

KiYr писав:Усі ми не безгрішні в тому числі і я,як кожна нормальна людина пішов шляхом найменшого опору,бо,як комусь трохи проблемно давати відповіді на питання,які вже десь звучали,так і мені значно легше одразу прочитати відповідь,ніж десь за нею шукати. Але тепер попробую знайти...

Справді, Ви пошукайте, можливо Ви знайдете, що шукаєте.
Але, спитайте себе, чи той бруд Вас не відволікає від чогось справді потрібного Вам(що саме я звісно не знаю, то Ви маєте взнати)
Тобто, чи не ведети Ви себе так, як і очікують від Вас ті поливальники брудом???
Я розумію Вас, що то є нормальна реакція, тобто та, що перш за все зявляється, тобто якось змити той бруд, обезбрудити :) його, щоб Вам не воняв і інших не отравляв.
Але поставти собі запитання, чи не робите Ви того, чого від Вас очікують і на що так затрачають сили і енергію.
Лайна в світі скільки, що погоджусь з о.Олегом, життя не вистачить, щоб його зробити пахучим і прекрасним(знешкодити).
Просто я помітив, що такими методами той бруд тільки набирає сили і "пахучості" :) .
А коли він ігнорується, і це виявляється іншим, то той бруд захлестує його поширювача, іто дуже боляче для них. Справді, тільки жаль за ту людину, яка то поширює, і прагнення Господньої милості для всіх нас.
Якщо є якісь внутрішні сумніви, які породились слуханням того бруду, то можливо їх розвієте, найдучи в темах відповіді.
Хай Господь поможе. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: євген заплетнюк

Повідомлення KiYr » 01 жовтня 2011, 14:57

Цей бруд я не побоявся виставити на форумі УГКЦ через те,що був свідомий того,що люди які на ньому присутні не змінять своїх думок і поглядів,переважаюча більшість моїх співгромадян,на яких це б могло вплинути на церковні форуми не заходять,їм вистачає одної недільної Літургії і їх більше хвилює "щоб ковбаса дешева була"... Якщо піднята мною тема заставила хоч одну людину змінитись в гіршу сторону,то готовий забрати свої слова назад...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: євген заплетнюк

Повідомлення romanm » 01 жовтня 2011, 15:29

.
Якщо піднята мною тема заставила хоч одну людину змінитись в гіршу сторону,то готовий забрати свої слова назад...

Ну і переборщувати також не варто :)
Все нормально. З однієї сторони розумним є бажання відповісти на всі ті "аргументації" щодо католиків,особливо уніятів. З іншої сторони, бажано, спочатку подивитися що тут є на форумі,і якщо не знайшли інфи, тоді і розширювати тему.

Теми також, нмсд, повинні бути якимось розумними. Посудіть самі, як нам говорити про дурниці типу ;
Хай тішаться молоді жінки, що для розвитку душевності тепер мають нового, більш симпатичного кумира. Хоча і попередній їхньою увагою не був обділений.
це пише нормальна людина? До чого це тут?

Потім якісь теорії заговорів щодо вибору патріарха.... ВИдно людині нічим занятися.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2011, 16:32

romanm писав:.
Якщо піднята мною тема заставила хоч одну людину змінитись в гіршу сторону,то готовий забрати свої слова назад...

Ну і переборщувати також не варто :)
Все нормально. З однієї сторони розумним є бажання відповісти на всі ті "аргументації" щодо католиків,особливо уніятів. З іншої сторони, бажано, спочатку подивитися що тут є на форумі,і якщо не знайшли інфи, тоді і розширювати тему.

Теми також, нмсд, повинні бути якимось розумними. Посудіть самі, як нам говорити про дурниці типу ;
Хай тішаться молоді жінки, що для розвитку душевності тепер мають нового, більш симпатичного кумира. Хоча і попередній їхньою увагою не був обділений.
це пише нормальна людина? До чого це тут?

Потім якісь теорії заговорів щодо вибору патріарха.... ВИдно людині нічим занятися.

так - про це і говорю: статті чи вислови, що претендують бути критичними - це може бути цікавим і гідним для обговорення. Даний же священик пише брудну лайку і відповідати... Не знаю, чи цитував десь тут на Форумі, але, думаю, доречною є мудрість, приблизно: "ніколи не сперечайся з охочим до лайливих слів безумцем, бо тобі доведеться спуститися на його рівень і там він, адже це його рівень, тебе обов'язково поб'є - тобі твоя совість не дозволить висловлюватись так, як дозволяє йому його"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: євген заплетнюк

Повідомлення andrey s. » 01 жовтня 2011, 17:01

о.Олег писав: доречною є мудрість, приблизно: "ніколи не сперечайся з охочим до лайливих слів безумцем, бо тобі доведеться спуститися на його рівень і там він, адже це його рівень, тебе обов'язково поб'є - тобі твоя совість не дозволить висловлюватись так, як дозволяє йому його"
З повагою, о.Олег

Єх.. якби ж діяла мудрість, дати з любовю під дих, щоб підняти(поєднати рівні фізичним контактом) його рівень. Без слів і спорів, без злоби і ненависті, просто в око.
Але то не діє, а навіть зовсім навпаки..шкодить. То практика показала.(не моя, а всесвітня)
А вони мазахісти, їм то подобається.( у них комплекси неповноцінності, і таким чином вони утвержуються)
І також менш карденальні дії їм подобаються. Тобто коли грати по їхньому, і відповідати мудростями на маразм.
То що, ми маєм комусь робити приємність, надаючи сенсу їхньому існуванню, і тим самим роблячи їх комплекси своїми :pardon:
Нєа, а коли їгнорувати то, то у них втрачається всякий сенс, паніка, лишається самому нюхати.
Хоч звичайно є сенс в деяких випадках не ігнорувати. Але то не прямий контакт з першоджерелом, а намагання знешкодити дію тої воні, тобто внести ясність, щоб людина(яка то понюхала) сама розібралась, що фіалки, а що є компост, на якому явно не фіалки посіялись.
Але за саму людину ніхто то не зробить, якщо вже нанюхалась. Можна помогти тільки.
То поширюється як інфекція..непомітно. Особливо в душі тих, які думають, що ніц не зашкодить, бо я сильний і здоровий, типа маю імунітет, Бога.
Якщо так, то чому самі шукають того.(імунітет діє, коли стаєш невольним слухачем того, а коли наміренно, то вже спокушаєш Бога)


Але з цього всього, хіба не випливає, що то є випробовування. (от так, щоб не спалити і не нюхати)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: євген заплетнюк

Повідомлення KiYr » 01 жовтня 2011, 17:57

"ніколи не сперечайся з охочим до лайливих слів безумцем, бо тобі доведеться спуститися на його рівень і там він, адже це його рівень, тебе обов'язково поб'є - тобі твоя совість не дозволить висловлюватись так, як дозволяє йому його"

Сперечатись не є мудрим рішенням і не сперечатись теж.Хіба надіятись на те, що буде в нас такий авторитет,який вже одною своєю постаттю і виглядом змусить чиюсь совість заворушитись і подібні думки відійдуть на задній план .Наприклад один Шептицький чого вартий,здається це настілька авторитетна особистість,що навіть не знаю чи хтось може сумніватися в тому,щоб він хоч комусь чогось поганого хотів зробити.Може і тому в нас такий,мяко кажучи застій культури і моралі,бо немає подібно сильних авторитетів? Чи ми не проявляєм достатньо уваги їхній духовній спадщині і живем тим,що приносить сьогоднішній день.Може хтось краще знає,чи в часи Шептицького були подібні за культурою і хамовитістю висловлювання з боку православних, до нас "уніатів" ? Скажімо я не чув,що було щось подібне,навіть зараз про нього ніхто словом неповажним не висловлюється(російських шовіністів до уваги не беру-це окрема категорія)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2011, 21:29

KiYr писав:...чи в часи Шептицького були подібні за культурою і хамовитістю висловлювання з боку православних, до нас "уніатів" ? Скажімо я не чув,що було щось подібне,навіть зараз про нього ніхто словом неповажним не висловлюється(російських шовіністів до уваги не беру-це окрема категорія)

Ви... просто не знаєте - і на Шептицького болото страшнюще існує, і... і на Христа Ісуса і Пресвяту Трійцю і всіх Святих з Матір'ю Божою включно... А з піднятого Вами... просто думаю довіряти треба людям, що на таке фе наткнуться і... Христа-Спаса проповідувати, Його Церкву, а не відповідати на глупоти цього світу. Не маю що Вам додати
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Re: євген заплетнюк

Повідомлення Mandrivnyk » 16 жовтня 2011, 12:06

Згаданий "митрофорний протоєрей" з УАПЦ колись належав до УПЦ КП і окрім ненависті до католиків роздмухував і до своїх православних братів також не найкращі почуття. Достатньо почитати архів публікцаій його "церковно-освітнього" (хоча насправді провокаційного) сайту "Автокефалія" та його блогпости. Я намагався вступати з ним в он-лайн полеміку на захист історії і постатей УГКЦ, але його аргументи, якщо він відчуває, що не має рації, набувають відтінку сарказму і навіть іноді хамства. Не буду цитувати, що він мені побажав на останок мого життя... Багато людей йому звертали увагу на те, що на згаданому порталі він використовує до свого ніку світлину патріарха Йосифа Сліпого і яке має на це право, раз сіє ворожнечу до греко-католиків?
Погоджуюся з усіма тими, що закликали шановного KiYrа ігнорувати дописи цього "протоієрея", який бігав по конфесіях, бо то даремна трата часу. Можливо, має від когось завдання нищити авторитет нашої Церкви, хто-зна... А мудрі люди з часом розберуться, де вовки в овечих шкурах!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей