Виставка тіл померлих людей

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2012, 10:51

http://varjag-2007.livejournal.com/3783 ... l#comments відкрилася в Києві. Думав навіть поставити в розділі "Мистецтво", але... Експонати - тіла реальних померлих людей, в яких рідини тіла замінені силіконом. Організатори називають свою виставку "Таємниці тіла" і твердять, що вона пропагує здоровий спосіб життя, дозволяє живущим діткнути (в прямому розумінні) внутрішній світ людини
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
один священик прокоментував це, приблизно: "які в суспільства пріорітети - таке мистецтво, такі у нього і мощі"
а що на це скажете Ви?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: виставка тіл померлих людей

Повідомлення Bohdan_ » 10 вересня 2012, 14:08

Bід самого початку коли я вперше почув про таку виставку. Мені особисто було дуже дивно. Я такому мистецтву нерозумію. і ще що скажу чисто за себе немало би то так бути немало...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: виставка тіл померлих людей

Повідомлення Just_me » 10 вересня 2012, 15:33

В мене знайомий був на цій виставці, здається, в Відні. Казав, що лячно трохи. Як на мене, нічого доброго ні злого у цьому не бачу, тіло як тіло, в мене жодних емоцій не викликає, ані огидно, ані красиво. Не думаю, що це якось стосується церкви. Мистетцтво собі як його бачить автор, ну, цілком можливо, що пізнавальне. Зрештою, студенти медичних вузів бачать щодня гірші картини і нікого це не обурює. Мене особисто це не вражає із тої причини, що в нас у кабінеті біології стояли в банках з формаліном десятки подібних екземплярів - людських органів і навіть ембріон - дитина тижнів 12. Я із 10 до 16 років щотижня на це дивилася. Думаєте, тепер мене таке могло б здивувати?
Чи спонукає побачене до здорового способу життя? Цілком можливо, що побачивши як виглядають легені курця людині не захочеться брати до рук пачку цигарок чи наркоман задумається про те, я виглядає те, чого він не бачить. Погодьтеся, ми бачимо своє тіло однобоко і не задумаємося, як виглядає наше заплиле жиром серце, коли наминаємо чергову котлету чи що із нашим шлунком, коли робимо ковток Кока-коли. А так може і буде поштовх до переосмислення.
Не в тему, але скажу. Сестра минулого місяця їздила в Освенцім. Зараз у 21 століття всі знають про наслідки нацистського режиму. Але мало хто відчув їх на своїй шкірі. Так от, як входиш туди чи в Біркенау (поруч), то на все життя закорбовується в мозку, що справа кожного - не допустити повторення в майбутньому. Після її розповіді вважаю, що кожен школяр старшої школи має там побувати, кожен чиновник, кожен лікар, кожен священик, кожен урядовець - усі-усі. Тоді інакше сприймається навколишня реальність. Може із виставкою так - після "проникнення" всередину наша щоденна реальність (їжа, спорт, сон) виглядатиме інакше.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення andrivovk » 10 вересня 2012, 17:51

Може не треба такої виставки. Треба людей ховати. Бог сказав до Адама "...повернешся в землю, з якої ти взятий, бо порох ти і до пороху повернешся" (Бт 3:19). :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2012, 17:59

andrivovk писав:Може не треба такої виставки. Треба людей ховати. Бог сказав до Адама "...повернешся в землю, з якої ти взятий, бо порох ти і до пороху повернешся" (Бт 3:19). :pardon:

та вічного нічого нема - зотліє, зноситься, повернеться у землю (якщо лише у цьому річ Вашої незгоди)
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення andrey s. » 10 вересня 2012, 19:28

о.Олег писав:а що на це скажете Ви?

Я, майже як Оля, бачу це :) . Звичайно не повністю так само, але десь поруч :oops: .
А Ви як на це дивитесь ? Більше "за" - чи "проти".
:roll:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2012, 19:59

andrey s. писав:А Ви як на це дивитесь ? Більше "за" - чи "проти".
:roll:

Сприймаю як якусь наругу. Якщо йдеться про використання трупів в навчальних цілях - будь-ласка, скільки завгодно, а для мистецтва - ні, не розумію.
Востаннє редагувалось 10 вересня 2012, 20:45 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2012, 20:13

andrey s. писав:А Ви як на це дивитесь ? Більше "за" - чи "проти".

який світ - такі мощі
"за/проти?" тут нмсд другорядне - важливими тут для мене є жирною рискою підкреслені реалії світу, в якому живу
а... дивлюсь..? Я поховав вже так багато людей... Не здивує мене, думаю, вигляд тіл. Ну... хіба пози, в яких їх повстановлювали "жівії" люде, що бачать у цьому мистецтво. Але, навіть, не це. Тут у мене скоріше... сум, що ці люди не удостоїлися християнського похорону.
знаєте... пропоную помолитися за рабів Божих, з яких зробили опудала :(
так і пом`яну
З повагою. о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Bohdan_ » 10 вересня 2012, 21:05

тут бачу забули додати ці люди які на виставці (як опудала) самі підписали згоду. Здається за фінансову допомогу за життя. Що після смерті будуть так виставлені. :( :( а тепер собі представити що деякі родичі могли продати тіла... що ще дуже страшніше тому згідний з о. Олегом треба за них молитися :(

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення andrey s. » 10 вересня 2012, 21:21

о.Олег писав:
andrey s. писав:А Ви як на це дивитесь ? Більше "за" - чи "проти".

який світ - такі мощі
"за/проти?" тут нмсд другорядне - важливими тут для мене є жирною рискою підкреслені реалії світу, в якому живу
а... дивлюсь..? Я поховав вже так багато людей... Не здивує мене, думаю, вигляд тіл. Ну... хіба пози, в яких їх повстановлювали "жівії" люде, що бачать у цьому мистецтво. Але, навіть, не це. Тут у мене скоріше... сум, що ці люди не удостоїлися християнського похорону.
знаєте... пропоную помолитися за рабів Божих, з яких зробили опудала :(
так і пом`яну
З повагою. о.олег

Дякую отче. Думаю що почув Вас, і намір молитовний теж зрозумілий. Ну окрім , чи то Християни ? І якщо навіть не Християни, то однако розумію про що Ви балакаєте. Тут справді, більш треба молитись за тих які вбачають у цьому тільки прикол (або зокрема молитись тим які так бачать ), або як кажуть.."мистецтво ". Якщо це мистецтво , то світ явно його спотворив. Хтось з таким успіхом може найняти (за немалу сумму, хоча.."не мала " то дооОсить відносна штука, якщо робітники з пострадянского простору ) людей, поставити кругом нічні горщики повні їхніми фікаліями, і потім цими фікаляями виразити свій внутрішній світ..., виявивши його на зовнішності "позерів" (забув як ця робота називається, що з них пишеться картина ). І тут найдеться купу символічної глибини і глибокого змісту, включно з запахом який символізує " відносну красу нашого внутрішнього світу ". Тобто вуаля..., от тобі і мистецтво яке при певних обставинах буде спирийняте під бурні оплески. Так, якщо дехто (ті на кого всі дивляться і у центрі сусп. уваги , хто власне формує свіцкі смаки ) почне аплодувати цьому, то решта як попугаї повторять за ними. Це мода.., любі друзі :( .
Я впевненний що юридична сторона там продумана, тобто є дозволи і все таке. Моральна..., я сумніваюсь що сильно організаторів хвилює. Навпаки, думаю організаторам (тим хто дозволив і поміг у цьому, Українців) зручно щоб дивились люде куди завгодно, тільки щоб не на оточуючу дійсність. А творців цього мистецтва хвилює самовираження. Люди, у світі в якому гомосексуалізму, педофілії й інцесту вже не дивуються, де це прийнятно, (я про захід ) потрібні нові "вершини" , щоб привернути увагу до своєї особистості.
Але...., тут кожен може побачити своє, це залежить від людини. І у назві нічого про мистецтво (хоча пози й сюжети справді ..ще ті..), думаю знати про люцке тіло корисно не тільки студентам - медикам. А й навпаки, можливо деякі з них (студентів ) хоч в такий спосіб будуть знати де у людини селезінка чи з якої сторони печінка. Бо реально непокоюсь що за гроші можна стати лікарем, і зокрема дитячим терапевтом .
І доречі...., Церква не завжди забороняла таке, тобто таке подібне існувало з відома Церкви ще у давніх віках (звичайно якби у той час хтось сказав з цього приводу , що це мистецтво.., то..., було би боляче, і я би навіть дров трохи підкинув з свого Н.З. :oops: ) . Звичайно спочатку трішки не зовсім так, можливо навіть дехто з лікарів у той час й постраждав, але ж потім не було якогось офіційно - негативного ставлення до цього з ЇЇ боку (суто в медичних цілях . Тобто напевне була умова, щоб тіло було не Християнське. Хоча, як на мене..., але багато було незрозумілого мені, у ті часи ) .
Мені було би цікаво інше : Яка популярність цього проекту у нас, в порівнянні з Європою (звичайно не від самих організаторів чи творців ).
Скажу так : В Київ не поїду дивитись на то.
:pardon:
................................
Народний вислів : "Пізно пити Боржомі коли нирка відпала ". Тобто розумію його так; якщо вже відпала, то треба вчитись жити з одною і шанувати іншу.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2012, 21:29

Bohdan_ писав:тут бачу забули додати ці люди які на виставці (як опудала) самі підписали згоду. Здається за фінансову допомогу за життя. Що після смерті будуть так виставлені. :( :(

не знаю навіть, чи саме так (хібащо Ви маєте конкретну інформацію). Десь, пригадую, чув про судову тяганину між родичами померлого і "митцями". Тіло за договором віддане для навчання медикам чи/і трансплантацій, а не для виставки у вигляді опудала (уявити себе на місці такого сина, з батька якого сотворили... гм... "таке" навіть не хочу). Проте суд родичі програли, якщо не помиляюсь - нетрадиційне, але "навчання" (чогось-там відповідно до задуму того, хто одержав у власність тіло :( )
проте і такий стан речей "росте" від і підживлює твердження "людина має право розпоряджатися своїм тілом як їй заманеться" :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Bohdan_ » 10 вересня 2012, 21:43

о.Олег писав:
Bohdan_ писав:тут бачу забули додати ці люди які на виставці (як опудала) самі підписали згоду. Здається за фінансову допомогу за життя. Що після смерті будуть так виставлені. :( :(

не знаю навіть, чи саме так (хібащо Ви маєте конкретну інформацію). Десь, пригадую, чув про судову тяганину між родичами померлого і "митцями". Тіло за договором віддане для навчання медикам чи/і трансплантацій, а не для виставки у вигляді опудала (уявити себе на місці такого сина, з батька якого сотворили... гм... "таке" навіть не хочу). Проте суд родичі програли, якщо не помиляюсь - нетрадиційне, але "навчання" (чогось-там відповідно до задуму того, хто одержав у власність тіло :( )
проте і такий стан речей "росте" від і підживлює твердження "людина має право розпоряджатися своїм тілом як їй заманеться" :(
З повагою, о.Олег


Тут в Чехіі був цілий документ в ТВ. Бо тоже була виставка люди дивувалися медіа так само розказувала. Те що пишу я, те що пишете ви так і було. Цілком виставка тут мала білш як 200 тіл таких :( навіть було вагітна жінка з дитинкою в середині.

Я з вами згідний на всі 100 бо розумію про що пишете.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Just_me » 10 вересня 2012, 21:53

о.Олег писав:сум, що ці люди не удостоїлися християнського похорону

Отче, але мені видається, що похорон більше полягає в молитві за душу, а не в опусканні домовини із тілом в яму і закидання її землею. Чи не так? Тіло - це вже не людина, воно не має ніякого значення після смерті, коли перестає бути Храмом Святого Духа.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2012, 22:01

Just_me писав:
о.Олег писав:сум, що ці люди не удостоїлися християнського похорону

Отче, але мені видається, що похорон більше полягає в молитві за душу, а не в опусканні домовини із тілом в яму і закидання її землею. Чи не так? Тіло - це вже не людина, воно не має ніякого значення після смерті, коли перестає бути Храмом Святого Духа.

А мені здається, що навіть мертве тіло вимагає пошани і, нмд, навіть не так важливо якої: закопати, спалити чи тріумфально відправити в космос. :) Як християнин - християнський похорон, нехристиянин - нехристиянський. Винятки, нмсд, можуть бути тільки для цілей освіти і науки.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Sputnik » 10 вересня 2012, 22:34

Ех, як завжди протиріччя розігруються між трьома соціальними регуляторами:
1. юридичним (чи вписуються дані дії в межі існуючої правової реальності)
2. моральним (а що скажуть люди, реакція соціуму)
3. релігійним (чи не суперечить вчинене церковним догматам, Святому Письму та інш.)
Особисто в мене, дана виставка викликає відразу, в житті б на неї не пішов (навіть безкоштовно).
Згадав таку фразу: "Кожен сходить з розуму по-своєму..."
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2012, 06:11

Just_me писав:
о.Олег писав:сум, що ці люди не удостоїлися християнського похорону

Отче, але мені видається, що похорон більше полягає в молитві за душу, а не в опусканні домовини із тілом в яму і закидання її землею. Чи не так? Тіло - це вже не людина, воно не має ніякого значення після смерті, коли перестає бути Храмом Святого Духа.

сома - семо (тіло - труп)? Ні, не лише - що Ви (?): людина є єдністю духдушатіло і саме в наших тілах Воскреснемо на Суд і саме в них Преобразимося і Дасть Бог, будемо з Ним у Вічності (а Похорон є саме похороном тіла, з яким розлучилася на якийсь час душа). Перенаголошення сучасності на тілесному не мало б спровокувати нас думати, що тіло не важливе: без тіла людини немає - є лише її душа, що очікує на зновуєдність з своїм тілом. "... очікую Воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь". Вірую.
Розумію, що коментую саме Ваші слова, а до теми це не дуже вже і відноситься - очікувати Воскресіння із мертвих людському тілу можна і у виді пороху, і у виді опудала. От лише... який світ - такі унього мощі. Це ж не новина - бальзамування, наприклад, не новина і почитання мощей (це, доречі, і до Вашого твердження "тіло - це вже не людина, воно не має ніякого значення після смерті, коли перестає бути Храмом Святого Духа" варте до роздумувань нмсд)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення прочанка » 11 вересня 2012, 09:48

тіло - храм душі. Дбати про тіло за життя - не означає, що людина дбає лише за матеріальне. Тіло має бути доглянутим, чистим, охайним( хоч без зациклення на своїй особистості, типу нарцисизму). Недарма навіть радянський лозунг говорив - у здоровому тілі-здоровий дух.
З пороху прийшли - в порох підемо. Прийшли без нічого і повинні "ЦЕ" повернути. Може я несучасна і консервативна, але не сприймаю категорично такі "видовища". Це знущання над тілом померлої людини( навіть з її згоди і матеріальної винагороди). Це своєрідне стервятництво. Я колись не могла прийняти кунц-камеру у Пітері, не отримала задоволення від костяниці у Кутній Горі (Чехія), такого "мистецтва" теж не розумію. Ні з людського, ні з християнського бачення. Хоч не нав"язую своєї думки іншим...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Володимир85 » 11 вересня 2012, 20:42

прочанка писав:Дбати про тіло за життя - не означає, що людина дбає лише за матеріальне. Тіло має бути доглянутим, чистим, охайним( хоч без зациклення на своїй особистості, типу нарцисизму).


цілком згідний :)

ми повинні дбати за тіло, щоб воно не заважало нам бути душею
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Sputnik » 12 вересня 2012, 20:58

Володимир85 писав:
прочанка писав:Дбати про тіло за життя - не означає, що людина дбає лише за матеріальне. Тіло має бути доглянутим, чистим, охайним( хоч без зациклення на своїй особистості, типу нарцисизму).


цілком згідний :)

ми повинні дбати за тіло, щоб воно не заважало нам бути душею


Так, так. Що з того, якщо увесь світ здобудеш, а душу свою занапастиш...
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення andrey s. » 12 вересня 2012, 21:10

Sputnik писав:
Володимир85 писав:
прочанка писав:Дбати про тіло за життя - не означає, що людина дбає лише за матеріальне. Тіло має бути доглянутим, чистим, охайним( хоч без зациклення на своїй особистості, типу нарцисизму).


цілком згідний :)

ми повинні дбати за тіло, щоб воно не заважало нам бути душею


Так, так. Що з того, якщо увесь світ здобудеш, а душу свою занапастиш...

Я думаю тут можна знайти консенсус :) . Хоча...., я просто з досвіду знаю, коли прагнеш миру в душі (прошу не плутати з спокоєм чи відсутністю нервозів. Мир то інше й більше , і звісно включає у себе багато що, а точніше те що саме тобі потрібно ), то тіло якось дивним чином доглянуте, чисте і в міру охайне, і.., і.., і . :wink: . Шкодую тільки з одного, що маловірний я, а тому все пізнається у відносності (порівнянні ) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення kristik » 15 вересня 2012, 18:00

ShMariam писав:
andrey s. писав:А Ви як на це дивитесь ? Більше "за" - чи "проти".
:roll:

Сприймаю як якусь наругу. Якщо йдеться про використання трупів в навчальних цілях - будь-ласка, скільки завгодно, а для мистецтва - ні, не розумію.


Повністю згідна! В чому тут, цікаво, мистецтво?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення kristik » 15 вересня 2012, 18:10

Отче, але мені видається, що похорон більше полягає в молитві за душу, а не в опусканні домовини із тілом в яму і закидання її землею. Чи не так? Тіло - це вже не людина, воно не має ніякого значення після смерті, коли перестає бути Храмом Святого Духа.


А як щодо "Сім діл милосердя для тіла" : 7. померлого похоронити? Не написано ж за померлого помолитись та й досить...
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Georgij » 17 вересня 2012, 13:07

Слава Ісусу Христу!
Огидне видовище. Але саме огидніше - це велике бажання людини зазирнути за завісу таємного, недозволеного. Як бачимо, сьогодні майже нема нічого такого, що б у грішному світі не вважалося дозволеним. Ця виставка і порнографія, для мене одне і те ж. Скажіть, чи є якісь завади для бажання отримати інформацію про збочення? нема жодних проблем, біда тільки, що цей весь бруд лізе назовні, його навіть бачать ті, хто зовсім не хотів його бачити, а тим більше миритися з тим, щоби його показували. Всі шпальти газет і т.д. Хліб і видовище! Чи може комусь приємно споглядати гей-паради? Це різні речі, я тут "загнув", але бажання людини знати все, починаючи від Єви анітрохи не змінилося :( . Одна річ, митець мав право?? створити такі "шедеври", чи то бути відомим у своїй ненормальномті?, друга річ, знайшлися прихильники такого "мистецтва", прийшли , побачили, рознесли по світу...
Коли розіп`яли Христа, наступало свято Паски, і не можна було, щоби тіла залишалися непохованими, пигадується книга Товита, де поховання померлих було добрим милосердним ділом. Ясна річ медицина. Того всі не бачать, та й є ціль блага.... А завтра нам запропонують виставку абортованих дітей????? Будуть продавати квитки на страти в`язнів??? А скільки бажаючих було, п.Прочанка добре каже, стервятників, щоб подивитися на мертві тіла політиків, терористів як от Бен Ладен, Кадаффі і т.д.....
Кожному своє.... Дякую, що не помістили тему в мистецтво :Rose:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Just_me » 17 вересня 2012, 14:27

Georgij писав: Але саме огидніше - це велике бажання людини зазирнути за завісу таємного, недозволеного.

Сподіваюся, Ви не думаєте, що людське тіло належить до категорії "таємного та недозволеного"... Тіло - це просто тіло і не більше, особливо, якщо воно мертве. Навряд чи я б пішла на ту виставку, але не тому, що вона огидна із морального боку (я так не вважаю), а тому, що огидна із фізичного. В мене була б мабуть відраза до їжі після побаченого. Але її б також супроводжували відраза до куріння, до наркотиків і до купи інших речей, які нищать людину фізично зсередини. Просто я боюся відкритих ран, мені це бридко, а там м"язи голі - не найбільш естетичне видовище.
Втім Ви зачепили тему таємного і недозволеного, то може розвинемо її в новій дискусії, бо реально цікаво стало, що такого для людини, що вкусила плід із дерева Пізнання залишається таємним і недозволеним до дослідження? Бог наділив людину вмінням досліджувати і вдосконалюватися, от людина вже в космосі. Навряд чи Бог цього не передбачив, що люди своїм розумом осягнуть таких висот, Він же сам наділив наш розум такими здатностями. Чи можемо заперечити це? Не думаю, що людство зробило Богові сюрприз :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Georgij » 17 вересня 2012, 14:54

Можливо я заемоційно висловився :oops:.
Досліджувати, вивчати - це інша справа , але виставляти це в музеях, для огляду? хіба би ще цитували з книги пророка Єзекіла... Таке "моральне" суспільство, аж смішно. Якщо в цьому напрямку завтра захочуть творити десятки "митців", де трупів набрати?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення andrey s. » 18 вересня 2012, 00:17

Незнаю.., я вже висловлювався і думка моя трішки змінилась. Але конкретно в тому; що якщо у цієї виставки наукова мета..., то має бути відповідо призначене місце і назва, де хочаб присутні пару "дядьок і тіток в білих халатах ", і плюс до того тіла не мають бути в таких позах ..., і взагалі, от те про пізнання тіла (наука ) і супутні блага які з цього слідують.., це просто відмазка (простіше відмовка ), або придумана ними (щоб їх камінням не закидали ) , або нами для нас самих..., ну щоб докоряти (виявляючи в голос внутрішню відразу, роблячи це просто ) чи висловлювати своє "бе " ("кидати каміння " ) не прийшлось, щоб себе цим не обтяжувати (за себе кажу напевно, це є так . Доречі..особливість Старого Заповіту у тому, що якщо ти навіть не хотів кидати каміння.., коли когось каменують, то це було би не нормально з погляду інших, і собі можна було би докорити за це. Тобто; хто не хотів кидати каміння коли був присутній при цьому,то просто хитрував або непопадав у ціль. Просто Новий Заповіт уточнив акценти, а точніше засоби до їх осягання ).
Це подається як "мистецтво" на 98 %, а ті два залишкових процента.., це вже залежить від Того що маєм.
Можу хіба повторити з певністю, що я туди не поїду чи піду, навіть безкоштовно. І зроблю це саме з тою метою що я проти таких публічних виставок (акцент на " публічних " чи "доступних загалу " ).
Тобто "каміння" мені ще знадобиться для іншого, і Новий Заповіт вчить інших способів це зробити.

І Головне : Хіба хтось справді думає що та відраза до деяких речей є просто так ? Я це розглядаю як захистний механізм. Так, навіть лікар коли дивився уривок з "фреді крюгера " де нутрощі люцкі назовні ...йому це було дуже відразливо. Хоча, як хірургу онкологу можуть бути відразливі нутрощі людини ?
От тут вся суть, вся справа у намірі, тобто відраза появляється коли ми споглядаєм картину ширше. Якщо це без доброго наміру.., то це відразливо. Що є Добре вчить Господь і Закон.
А з відразою до люцких нутрощів назагал.., думаю "фішка" у тому, що пізнавати спочатку тіло , а потім Душу - є обтяжливо для останьої (тобто не смертельно, але є тягарем у всіх сенсах. А особливо коли про Душу знаєм, а не приділяєм Їй уваги ), а відтак для всієї людини бо вона цілісна, хоч звичайно може Жити тільки Духом, якщо це потрібно. А якщо тіло після Душі, або в поміч Їй, то зовсім навпаки.
Просто я сумніваюсь чомусь, що якщо людина трішки пізнає свою Душу то нутрощі люцкі викличуть у неї відразу, думаю що відрази не буде у звичному сенсі (тошноти чи комка в горлі, чи всякого такого ) . Виключення є тільки покликання, де ця відраза відсутня чи легко поборюється. Тобто якщо ти медик хірург і на протязі всього навчання і практики падаєш в обморок від споглядання нутрощів людини..., то ти явно помилився професією.
Хіба ніхто не підмічає підміну понять чи "прививки" які прививає світ від таких відраз, як я сказав захистних механізмів. Тобто починається завжди з малого. Спочатку зникає відраза то нутрощів чи органів, потім страх з відразою відносно наркотиків чи перелюбу (наприклад ), відносно одностатевих стосунків (типа я боявся, а виявляється цим пізнав свободу і мир в душі. Невіриш !?!?, та сам спробуй і побачиш , дивись.., та всі кругом так чинять , це круто ) , відносно вбивства (та це дуже просто.., я сам раніше думав що дуже важко. Давай навчу як саме ефективніше це робити.. ) , та самі розумієте про що я.
Тобто коли людина те переступила, ту відразу..., думає собі ; та ніби нічого страшного, а я так боялась :) . І потроху, потроху, переступи (я про незначні , невинні чи маленькі) тих внутрішніх супротивів в підсумку (вкупі разом ) призводить до ВВААжких наслідків, деякі з яких виклав вище.
У цьому процесі особливим чином виділяється Голівуд (Сініма :) ), телебачення і сучасне мистецтво яке без присутності елементів переступу страху, а можливо і Закону Божого..., вже є просто нудним чи просто не цікавим.
Конкретна підміна понять у сучасності, і я помилився , ця виставка справді є відразливою. А помилився тому.., ну я собі знаю чому :) :wink: . Страх перебороти це типа круто, мода така ( не плутати з фобіями ), але чи на користь...?, того я не коментую.
А що тут думати, біле буде видаватись за чорне, і навпаки. А хто цього не буде приймати чи казати що воно не так, буде сприйматись Хворим і таким який потребує лікування , турботи і любові :pardon: .
І навіть більше...., примусового виліковування.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2012, 08:17

Just_me писав:
Georgij писав: Але саме огидніше - це велике бажання людини зазирнути за завісу таємного, недозволеного.

Сподіваюся, Ви не думаєте, що людське тіло належить до категорії "таємного та недозволеного"... Тіло - це просто тіло і не більше, особливо, якщо воно мертве. Навряд чи я б пішла на ту виставку, але не тому, що вона огидна із морального боку (я так не вважаю)...

навіть вигинання тіл померлих, щоб зобразити статевий акт? Чи це у мене збочене сприйняття (хотів сюди запостити, але, перепрошую, не буду - зайдіть на цитовану сторінку і поправте, якщо я грішу проти моральності... митців)
Just_me писав: ...відраза до куріння, до наркотиків і до купи інших речей, які нищать людину фізично зсередини. ...

згадалося: "на виставці "мир очима дітей" переміг невідомий автор, що виклав слово "мир" очима дітей" (звичайно - померлих вже: не будемо робити з митця звіра)
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Just_me » 18 вересня 2012, 10:49

о.Олег писав:навіть вигинання тіл померлих, щоб зобразити статевий акт?

Вибачте, я з одного боку так це не сприймаю, тобто мені байдуже, в якій позі ті тіла, бо воно мені в очі не кидається. :) Я, чесно признатися, абсолютно до такого байдужа. Складно пояснити... Ну, будучи на тій виставці, я би пройшла повз експонат із вигнутими тілами так само байдуже, як і попри експонат "Чоловік читає газету" чи "Жінка варить борщ". А по-друге, всім відомо про існування книжок про техніку сексу, вони ж наче б-то не заборонені? І їх напевне купують, раз вони існують? Я не стверджую, що моє розуміння правильне, просто я так це бачу :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2012, 11:08

Just_me писав:
о.Олег писав:навіть вигинання тіл померлих, щоб зобразити статевий акт?

... мені байдуже, в якій позі ті тіла...

а... невже... все що існує, написане, купують (чи у нашому випадку - виставляють на показ в якості мистецтва) не мало б бути оцінюване саме з точки зору моральності, коли пишите про те, що "не тому, що вона огидна із морального боку"(с)? Те, що Ви б пройшли повз незауваживши говорить, думаю, про Вас, а не про митця. Ми ж говоримо саме про вистаку, її задум, її творців. Безперечно - наше особисте кожного зокрема відношення, але, думаю, у піднятій темі (рівно ж і у всіх) варта застосовувати категорії більш широкі, аніж ""я" і "це"", адже виставка ця - не приватно мною щось побачене, а справа публічна: вона ширить якийсь певний світогляд, чогось навчає...
З повагою.о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Виставка тіл померлих людей

Повідомлення Georgij » 18 вересня 2012, 11:16

"Екскурсія моргом.." ... уявімо собі пересувний атракціон - морг. Зовсім інше враження.
Але все ж вищезгадана виставка мертвих мені нагадує гендерні "проби" в Європі, ага, суспільство відреагувало кволо, чи мовчки, значить можна. Так і тут. І повірте, знаю трохи художників, скульпторів, різьблярів і т.д., не буду переказувати їх реакцію на цю виставку, таке враження, якби ця експозиція була б у нас, певне вони влаштували би страйк. Погодьтеся, є оголені тіла, зображені митцем, ну не завжди схвалюю, але розумію, що так бачить митець, але перконаний, що він митець, а не збоченець!
Пригадую, в Івано-Франківську монашество вийшло протестувати проти показу фільму "Код Давінчі". а як ви відреагували на цей фільм? чи не зухвалий він? Чи не є збоченою зухвалістю неприродньо підставляти тіла мерців, облаштовуючи якусь сценку, відображати хворе бачення.. Це не мистецтво.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 58 гостей