Яку свободу Бог дав людині.

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Wolodymyr » 21 жовтня 2015, 14:49

luksander писав:
Wolodymyr писав:Іггор, ви з такою впевненістю говорите про неможливість знання майбутнього, ніби ото і пророцтва збираєтесь заперечувати. Наприклад чи мали римські солдати вільну волю ламати голінь злочинцям засудженим на смерть?



Римляне часто оставляли тела на крестах, чтобы трупы долго напоминали о каре, которая ждет их врагов. Но Синедрион ходатайствовал перед Пилатом, прося снять казненных, пока не зашло солнце (cубботний покой начинался с вечера пятницы). Этого требовал иудейский обычай, а соблюсти его было особенно необходимо ввиду вечера, совпадавшего с седером . Пилат дал согласие.
Двое разбойников были еще живы. Солдаты, получив приказ, перебили им голени, чтобы ускорить смерть. Потеряв опору, распятые повисли на руках и через несколько минут задохнулись. Сомнения в том, что Иисус мертв, не было, но один из воинов для проверки пронзил Ему грудь копьем. В ране показались “кровь и вода” - бесспорный признак наступившего конца . Теперь оставалось только, выдернув гвозди, снять мертвецов и опустить в общую яму. Так обычно хоронили преступников .
“По иудейскому обычаю, - пишет Флавий, - приговоренных к распятию до заката снимают и хоронят” (Флавий И. Иудейская война, IV, 5,2; см. также: Санхедрин, IV,4-5). Орудия казни полагалось зарывать (Тосефта, 9,8 к Санхедрину, VI). Это косвенно подтверждает сказание о находке креста царицей Еленой.

Ин 19,34. По мнению медиков, это “вода” есть жидкость, которая скапливается в области сердца в результате разрыва сердечных перегородок. Этот разрыв вызывается некрозом сердца. При такого рода смерти у людей вырывается непроизвольный крик. Ср.: Мф 27,50; Мк 15,37.

Сын человеческий
Александр Мень

Уявіть себе на місці римського солдата. Вас заставили сидіти під палючим сонцем Палестини пів дня. Відганяючи цих бешаних місцевих від 3-х повішених. І тут приходить наказ - добивате їх і можете вертатись в казарми. Ви будете розбиратись чи помер там хтось від некрозу серця чи ні? Та просто по разу вдарив кожного по голенях і вони гарантовано трупи через кілька хвилин. Можна знімати варту і розходитись. І началсьву без проблем доповісти, що голені поламали і почекали 5хвилин. Чи ви в той період часу були такі гуманні, що переймались цілісністю костей трупа.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення luksander » 21 жовтня 2015, 20:00

То мені таки треба уявлять чи ми в той період часу були? :)
Коли ж серйозно... :oops:
Якби римськими вояками керували сонце, місяць, вітер, дощ, сніг, мороз, бешані євреї, македоняни, даки, готи, гуни (потрібне підкреслити), то Римської імперії не було б. Вони дисципліновано виконували свою роботу: якщо треба було прискорити смерть розп’ятого – перебивали голені, якщо треба було пересвідчитися в його смерті – пробивали бока.
Звичайно, гуманності не було серед їхніх чеснот, та й свавільними чи безглуздо жостокими вони не були.
:pardon:

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Омельян » 22 жовтня 2015, 10:13

luksander писав:То мені таки треба уявлять чи ми в той період часу були? :)
Коли ж серйозно... :oops:
Якби римськими вояками керували сонце, місяць, вітер, дощ, сніг, мороз, бешані євреї, македоняни, даки, готи, гуни (потрібне підкреслити), то Римської імперії не було б. Вони дисципліновано виконували свою роботу: якщо треба було прискорити смерть розп’ятого – перебивали голені, якщо треба було пересвідчитися в його смерті – пробивали бока.
Звичайно, гуманності не було серед їхніх чеснот, та й свавільними чи безглуздо жостокими вони не були.
:pardon:

а в чому тут можна добачити гуманність? Все вписується в практику: людина, що висить на хресті, щоб не задихнутися (в такому положенні спазмує грудна клітка) змушена стояти на цвяхах, якими прибиті ноги. Прискорене вбивання розіп`ятих перебиванням ніг саме і має сенс у тому, що вони живі і можуть стояти на цвяхах - перебиття ніг переживає людина боляче, але вмирає саме від задухи, адже вже не може стояти. А Ісус вже помер. Щоб померлому перебити (повислі, не напружені) ноги - це треба постаратись. Набагато легше перевірити чи живий/добити, штрикнувши списом в серце.
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Wolodymyr » 22 жовтня 2015, 16:36

Ладно, переконали. Можливо ламати ненапружені ноги тяжко, не знаю не пробував.

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Омельян » 23 жовтня 2015, 09:30

:D хочеться трошки відпочити і у цій темі https://www.youtube.com/watch?v=VkYlNh0KLSU
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Wolodymyr » 23 жовтня 2015, 16:07

Колись вже бачив. але цей раз аж сльози вкінці виступили. Капець.

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Іггор » 24 жовтня 2015, 08:04

Wolodymyr писав:Є різниця між "Я вчиню" і між "хтось вчинить згідно свобідної волі". Правда? От що мішало солдату який ламав кості 2-м іншим розпятим зламати їх і 3-му? Чи була обмежена його свобода волі, щоб він зробив отак, а не отак?

Завадила смерть Ісуса, а ще може здоровий глузд або лінь. Свобода волі думаю що не була обмежена.

Як Ви думаєте, якщо брехню повторювати багато багато разів, то чи стане вона правдою? Добре сказав Гебельс, чи може ні?

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення Іггор » 24 жовтня 2015, 08:11

luksander писав:Тож всезнання Бога передбачає знання всього до найменших дрібниць не завдяки своїй суперпередбачливості чи всемогутності в керуванні всим, а тому, що вся історія людства для Нього сталася ВЖЕ... адже Він знав все ще від закладин світу

Сподіваюся, Ви це написали як справжній католик? В контексті "чи Його заклик буде почутий чи проігнорований людиною" та відносності часових рамок?
Так, Бог знає все до найменших дрібниць.
Так, Бог не суперпередбачливий.
Так, історія людства сталася вже.
Так, вона ставалася для Нього завжди, ще від закладин світу.

Я думаю,, ні я навіть знаю це з Біблії: Бог знає і майбутнє, знає точно усе що станеться наступної хвилини. А може навіть і іще більше.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Яку свободу Бог дав людині.

Повідомлення luksander » 26 жовтня 2015, 21:18

Іггор писав:
luksander писав:Тож всезнання Бога передбачає знання всього до найменших дрібниць не завдяки своїй суперпередбачливості чи всемогутності в керуванні всим, а тому, що вся історія людства для Нього сталася ВЖЕ... адже Він знав все ще від закладин світу

Сподіваюся, Ви це написали як справжній католик? В контексті "чи Його заклик буде почутий чи проігнорований людиною" та відносності часових рамок?
Так, Бог знає все до найменших дрібниць.
Так, Бог не суперпередбачливий.
Так, історія людства сталася вже.
Так, вона ставалася для Нього завжди, ще від закладин світу.

Я думаю,, ні я навіть знаю це з Біблії: Бог знає і майбутнє, знає точно усе що станеться наступної хвилини. А може навіть і іще більше.


Не зовсім розумію на що тут відповідати і чи потрібно, одне хочу зазначити: я не стверджував, що Бог не суперпередбачливий. Він таки знає і можливі речі, а не тільки фактичні. Можливо «суперпередбачливий» не зовсім вдалий термін для означення цього атрибута Бога... :pardon:


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей