Патріархат, такий близький і далекий...

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи матиме УГКЦ патріархат?

так
16
67%
ні
7
29%
я вже все пояснив!
1
4%
 
Всього голосів: 24

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Патріархат, такий близький і далекий...

Повідомлення samael » 21 червня 2005, 15:20

Як Ви вважаєте, патріархат реальний для нашої Церкви?
Як це близько... а може, далеко....

Markes
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 23 червня 2005, 07:31
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Markes » 23 червня 2005, 07:47

Боюся, що далеко. :(
На жаль, питання Патріархату стало заручником геополітики.

marla
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 23 червня 2005, 20:34
Звідки: львов

Повідомлення marla » 23 червня 2005, 20:51

Markes писав:Боюся, що далеко. :(
На жаль, питання Патріархату стало заручником геополітики.


я согласна что етот вопрос не так поставлен нашой церковью как политической обстановкой как в государстве так и в церкве..........

redemptoryst
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 17 липня 2005, 20:30
Звідки: Україна-Львів

Повідомлення redemptoryst » 17 липня 2005, 20:42

можна погодитися з думкою, що справа патріархату багато залежить від геополітики, але не слід забувати, що це також і справа чисто церковна, та що це залежить не так від "великих політиків" як в Церкві так і в державі, як від Церкви як такої - боголюдської установи, якою керує Дух Божий.
:wink:
Вчусь любити Бога і людей

Гість

Повідомлення Гість » 18 липня 2005, 09:40

А мене дивує, чого тотальна більшість Церкви молиться за патріарха Любомира, а Вони називають себе або Отець і Глава Церкви, або кардинал Любомир!??! :cry:

Так.... нам не мистачає Патріарха Йосипа Сліпого!! :wink:

Аватар користувача
Уставник
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 21 липня 2005, 17:36
Звідки: Thulcandra
Контактна інформація:

Повідомлення Уставник » 21 липня 2005, 17:58

Г.І.Х.С.Б.п.н.г!

Якщо ми самі ВСІ не віримо у "партріархату" не з'явиться визнання ні від Патріарха Римського на від інших східних Патріархів.

Москалі далі бурчать. А що це нам? Католицькі Церкви не мають право скаржитися на організаційні рішення Православних Церков, як і навпаки!

Політика - тьху! Нема місце для політики у Божій Церкві.
Oυτις ημιν φιλει ου φροντιδα | Nemo Nos Diliget Non Curamus

Anatoly

Повідомлення Anatoly » 08 вересня 2005, 10:12

А навіщо патріархат в УГКЦ? Це є все рівно одна назва, і спільного з значенням цього слова не має. Адже не буде автокефалії.

Гість

Повідомлення Гість » 19 вересня 2005, 21:05

Патріархат потрібен обовязково. Тепер однак, коли на жаль у нашій Церкві ще не все впорядковано він не на часі. А взагалі цікаво було б поговорити про те що нам би дало те, що нашу Церкву піднесли б до статусу патріархату...

Adriano
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 22 вересня 2005, 07:12
Звідки: Львів

Повідомлення Adriano » 22 вересня 2005, 14:29

ну власне, а що нам дасть статус патріархії? що це змінить? щоб отримати патріархат, то треба поводитися, як патріархат, а мені здається, що влада церковна не чується і не поводиться, як влада патріаршої церкви. про це навіть свідчать такі справи, як ковпака і ін. па.

Аватар користувача
Nesna
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 21 вересня 2005, 14:43
Звідки: Haifa, Israel
Контактна інформація:

Повідомлення Nesna » 22 вересня 2005, 15:06

Я вірю, що патріархат УГКЦ буде. Я в Ізраїлі , у Хайфі, і часто зустрічаюся з представниками східних Церков, з мельхитами, маронитами, халдеями, сирійцями... Усі ці Церкви мають своїх Патріархів. Українська Католицька Церква, сама численна серед східних католицьких Церков, вона буде мати свій Патріархат. Треба молитися, треба вірити, треба підтримувати наших єпископів і священиків у їхніх молитвах.
100% католик

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 28 березня 2006, 22:01

Anatoly писав:А навіщо патріархат в УГКЦ? Це є все рівно одна назва, і спільного з значенням цього слова не має. Адже не буде автокефалії.

Це не тільки назва, але й певний устрій церковного життя. Читайте Пастирське Послання “Про утвердження патріаршого устрою Української Греко-Католицької Церкви” http://www.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... icle;1340/

Щодо автокефалії, то в цьому ж посланні зазначається: “Нема сумніву, що з отриманням нашою Церквою патріархату, як цього вимагають закони, зміниться характер стосунків з деякими римськими установами. Але ці зміни стосуватимуться тільки другорядної, адміністративної сфери. Основна риса кожної помісної Католицької Церкви – це сопричастя з Наступником св. Апостола Петра, Єпископом Рима. А цього ми ніколи не зречемося.”
Йдеться, як я розумію, про перехід на певну автокефальну модель сопричастя з Папою Римським.

Георгий
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 26 квітня 2006, 21:34
Звідки: Киев

Патриарх

Повідомлення Георгий » 04 травня 2006, 19:36

Назовите где в мире существует Греко-католический Патриархат, или Церковь-Немецкая,Голландская,Сирийская,Французская и ее иерархическое устройство или подчиненность.
православный

zenyk
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 28 липня 2005, 11:29
Звідки: lviv
Контактна інформація:

Повідомлення zenyk » 06 травня 2006, 11:43

Патріархат ще не існує. Але я впевнений що ще за нашого життя Грекокатолицька церква стане патріаршою.

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Патриарх

Повідомлення svjat » 10 травня 2006, 12:41

Георгий писав:Назовите где в мире существует Греко-католический Патриархат...

На сьогодні існує 6 греко-католицьких церков із статусами Патріархатів: Халдейська Церква, Вірменська, Коптська, Сирійська, Маронітська та Мелхітська.

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Мелхіти та інші

Повідомлення диякон Петро » 10 травня 2006, 13:35

svjat писав:На сьогодні існує 6 греко-католицьких церков із статусами Патріархатів: Халдейська Церква, Вірменська, Коптська, Сирійська, Маронітська та Мелхітська.


...з яких лише остання - Мелхітська - є греко-католицькою. Копти, сирійці, вірмени, мароніти й халдеї - не є християнами візантійського обряду, не є "греко-".

З греко-католицьких Церков одна втішається патріяршим саном (причому "потрійним": мелхітський патріярх "має" три престоли - Антіохію, Олександрію та Єрусалим), а дві мають патріярший устрій у формі т.зв. "верховного архиєпископства" - Українська й Румунська.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 06 серпня 2006, 12:57

Рим максимум,що зможе дати це титули,а не фактичний,доконаний стан патріархії,щось подібне дала РПЦ для київської митрополії; з одного боку управляй сам,але без москви не зробиш нічого.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення ljubomyr_ps » 07 січня 2010, 22:57

Московський патріарат знову бавиться в кота і мишку з Католицькою Церквою і винні, як завжди УГКЦ. Доки це буде тривати невже Рим не бачить що їх розводять по колу а розмінною монетою є наша Українська Церква. http://pravda.com.ua/news/4b46370da6c50/

Поясніть будь-ласка, що мав на увазі о.Михайло Ковальчик у своєму вислові : Тут ми приходимо до самого основного питання: що значить для УГКЦ Патріарше правління? Чи потрібно його у модерному світі, де Церква в багатьох країнах світу проходить колосальні переміни, а в Африці та Південній Америці проходить нове розуміння християнства, яке тим при кермі Церкви одного дня принесе багато небажаних сюрпризів. http://ugcc.org.ua/314.0.html
Що за нове розуміння християнства в Африці і Південній Америці і до чого тут Патріархат…?
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 08 січня 2010, 09:27

Імхо, нема чого дивуватися і зветати увагу, бо РКЦніколи не скаже нічого РПЦ, бо вони "брати". Це було, є і буде. А патріархату нам ніколи, не дасть. Бо це, противоставиться дружбі між латинниками( які діють гроші на ремонти і т.д. православних церков і т.д.) і РПЦ, з другого боку.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 січня 2010, 13:05

romanm писав:Імхо, нема чого дивуватися і зветати увагу, бо РКЦніколи не скаже нічого РПЦ, бо вони "брати". Це було, є і буде. А патріархату нам ніколи, не дасть. Бо це, противоставиться дружбі між латинниками( які діють гроші на ремонти і т.д. православних церков і т.д.) і РПЦ, з другого боку.


Ну, я б не був таким критичним. Не всі в Латинській Церкві такі як кардинал Каспер.

Приємно було дивитись на Різдвяне Богослужіння в Храмі Св.Юра у Львові, де разом з нашим Архиєпископом львівським Ігорем співслужив Митрополит РКЦ у Львові Мечислав. Краще знаходити духовну єдність ніж розбрат, щоб все і у всьому був Христос!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 08 січня 2010, 15:06

Ну, я б не був таким критичним. Не всі в Латинській Церкві такі як кардинал Каспер.


Я не про Каспера говорив, а про кардинала Сільвестріні( бувшого префекта східних Церков). Не вся РКЦ дає , або ні патріархат, а тільки ті, від яких це залежить. А вони не дуже то і спішать це робити, бо РПЦ цього ніколи не допустить.

Ну й зрештою, якщо дивитися на те, що з єднує, ну що ж, тоді все прекрасно і суперово. От і все, і віз буде і дальше там.

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Повідомлення nikolach » 09 січня 2010, 17:56

Здравствуйте! Подскажите кто-нибудь сыылку, где можно было бы посмотреть (или скачать) Рождественское богослужение в Ватикане. Меня это очень интересует.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 09 січня 2010, 21:07

Уважаемый юзер nikolach:

Большая просьба писать в нас на форуме исключительно по теме и не флудить. Спасибо. О. Николай.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення enginer » 11 січня 2010, 16:10

ljubomyr_ps писав:Московський патріарат знову бавиться в кота і мишку з Католицькою Церквою і винні, як завжди УГКЦ. Доки це буде тривати невже Рим не бачить що їх розводять по колу а розмінною монетою є наша Українська Церква. http://pravda.com.ua/news/4b46370da6c50/

Поясніть будь-ласка, що мав на увазі о.Михайло Ковальчик у своєму вислові : Тут ми приходимо до самого основного питання: що значить для УГКЦ Патріарше правління? Чи потрібно його у модерному світі, де Церква в багатьох країнах світу проходить колосальні переміни, а в Африці та Південній Америці проходить нове розуміння християнства, яке тим при кермі Церкви одного дня принесе багато небажаних сюрпризів. http://ugcc.org.ua/314.0.html
Що за нове розуміння християнства в Африці і Південній Америці і до чого тут Патріархат…?


Мені здається про патріархат наразі можна і не мріяти - адже це "поважний аргумент" для Ватикану в спілкуванні з РПЦ і власними руками позбутись його!? З боку Ватикану - це було б як мінімум нелогічним вчинком... з політичної точки зору взагалі ідіотизмом... Тому патріархат можна здобути тільки силою, а на це навряд чи хто піде з сучасної верхівки УГКЦ.

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення TarasK » 13 січня 2010, 10:42

Тому патріархат можна здобути тільки силою, а на це навряд чи хто піде з сучасної верхівки УГКЦ.

Цікаво, що ви розумієте під словом "силою". На мою думку, молитва має велику силу, тому не тільки верхівка УГКЦ повинна цю зброю використовувати, але й миряни. Нам всім потрібно вправлятися, щоб бути сильними і витривалими.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення Мaлuй » 13 січня 2010, 11:00

TarasK писав:На мою думку, молитва має велику силу, тому не тільки верхівка УГКЦ повинна цю зброю використовувати, але й миряни. Нам всім потрібно вправлятися, щоб бути сильними і витривалими.

а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га? :pardon:

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення TarasK » 13 січня 2010, 11:11

Мaлuй писав:а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га? :pardon:


Потрібно вправлятися в молитві, в добрі і тоді ми зможемо зрозуміти, що для нас є добре, а що є золе. Тому молімося, а Господь побачить наші старання і вислухає наші прохання. Найголовніше щоб ми просили добрі речі.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення romanm » 13 січня 2010, 18:13

а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га? :pardon:


http://old.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... ticle;865/

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення Мaлuй » 14 січня 2010, 03:35

romanm писав:
а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га? :pardon:


http://old.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... ticle;865/

Нічого не прояснило... треба, бо так мусить бути, чишо? тай деякі аргументи: ми готові до Патріархату, бо у нас краще розбудована адміністрація ніж в православних... :crazy:

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення vitalko » 14 січня 2010, 10:50

тай деякі аргументи: ми готові до Патріархату, бо у нас краще розбудована адміністрація ніж в православних...


Трохи не так, ми готові до патріархату, бо з нашим адміністративним устроєм ми ним вже є по суті. А тоді питання чому такі невеликі східні католицькі церкви як: Коптська, Маронітська, Сирійська, Мелькитська, Халдейська, Вірменська мають титул патріархату, а найбільша східна церква(біля 5 мільйонів вірних) і досі ні? Чи вам це не здається дивним?

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B0%D0%BD)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Питання Патріархату і єдності християн

Повідомлення Мaлuй » 14 січня 2010, 10:53

vitalko писав: А тоді питання чому такі невеликі східні католицькі церкви як: Коптська, Маронітська, Сирійська, Мелькитська, Халдейська, Вірменська мають титул патріархату, а найбільша східна церква(біля 5 мільйонів вірних) і досі ні? Чи вам це не здається дивним?

нєа. мені не здається дивним. так все ж таки, що нам дає Патріархат? з чисто прикладної точки зору?


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 54 гостей