Міжнародний день боротьби зі СНІД

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 04 січня 2007, 21:49

Знайшов наступне:
http://www.tpaa.ru/

Є цікава статистика по Україні...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Stefanus
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 13 грудня 2006, 11:02

Повідомлення Stefanus » 10 січня 2007, 11:41

Я зрозумів фразу, що мені «пропонують грати у їхні ігри за їхніми правилами і на їхньому полі». Тільки я не до кінця розумію, чому я МУШУ грати за тими правилами.

Християнин живе у поганському світі, виконує світські закони, купляє продукти, товари, які випускаються власниками далекими від християнства, якщо взагалі не ворожі до нього... Тут за аналогією можна сказати, що ми граємо у їхню гру, за їхніми правилами. Але тим не менше ми чомусь залишаємось християнами. Так виглядає, що у сучасному світі ми всі здебільшого граємо у чужі ігри, починаючи від використовування хоча б Windows. Проте, як чоловік невіруючий освячується дружиною, так і світ, і його справи освячується християнами.

Щодо Церкви, яка завжди кидала виклик світові, то я не конче це підтримую. По-перше, не завжди, і Ваша згадка про Папу Ліверія і Папа Гонорія підтримує мою думку. По-друге, власне коли Церква кидала виклики, (а точніше, окремі церковні діячі), то це породжувало нові нікому не потрібні проблеми. Кидати виклики світу - це не функція Церкви. Проте, багато з того, що в Церкві робиться є викликом для світу. Взяти хоча б питання про контрацепцію, про війну в Іраку, позицію Церкви в країнах третього світу, за що її часто сприймають як революційну і опозиційну силу. Щодо братств, то зараз існують набагато більше братств, і не тільки у питанні чистоти, але навіть такого простого, як відречення від телевізора. Тому, казати про «пост-ватиканський фантом» не варта.

Відносно цитати про Петра, то тут достатньо подати повну цитату: «Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли був ти молодший, то ти сам підперізувався, і ходив, куди ти бажав. А коли постарієш, свої руки простягнеш, і інший тебе підпереже, і поведе, куди не захочеш... А оце Він сказав, щоб зазначити, якою то смертю той Бога прославить...» (Ів. 21,18-9)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 14:37

Слава Ісусу Христу!
samael писав:... заходи з боку УГКЦ...

роздумую над тематикою СНІД-у.
Зауважив, що ця проблема живе якимось своїм, відірваним від, власне - людини, життям.
Часто чую, як говорять про підозрілі (або явно неприйнятні для християн) джерела фінансування, надмірний PR проблеми і, відповідно - сприйняття всієї цієї історії з ВІЛ/СНІД через призму бачення власної згоди (чи вигоди/не або вигоди того, хто задіяний у "проектах" чи їх фінансує), власних переконань/віри.
Напевне знаєте, що існує досить багато досліджень з різних куточків світу, одні з яких говорять про те, що ми маємо справу з страшною і всеохопною проблемою, що ВІЛ передається у такі-от способи, наводять страшні цифри розвитку хвороби і що кожен (навіть, якщо просто відвідав свого не надто охайного у догляді інструменту стоматолога чи перукаря) ризикує захворіти; инші ж говорять про те, що вся ця історія з ВІЛ - бізнес-політичний проект, що лікарі впорскували у свій організм кров з ВІЛ і залишались здорові, що "ВІЛ" - власне не вірус і що неможливо встановити звязку між ВІЛ і СНІД...
Відповідно - це різноманіття думок сприяє тому, що одні люди жахаються такого діагнозу, сприймаючи його в якости смертельного вироку; бояться відкривати свій статус ВІЛ інфікованого в сім`ї, друзям... інші ж заперечують існування ВІЛ... а ще інші користають зі свого становища, будучи задіяними у різноманітних, щедро фінансованих "закордоном", проектах...
Список можливих варіантів можна продовжувати і уточнювати.
Можна прийняти ту чи іншу точку зору дослідників - особисто знаю дуже хороших, віруючих, розумних людей з абсолютно протилежними точками зору на цю проблему.

От лише серед всього цього виру думок і переконань живе собі людина, якій діагностували ВІЛ.

Спробую відмежуватися від поглядів якоїсь конкретної людини (нажахана вона своїм діагнозом чи переконана у відсутності проблеми) і звернути нашу увагу на те, як я (кожен з нас) реагую на те, що біля мене стоїть в Церкві, їде в маршрутці, їсть морозиво... людина, яку знаю і вона мені розповіла, що хвора на ВІЛ.

не знаю, чи у кожного з дописувачів Форуму є такі знайомі, тому в якості ілюстрації чи відправної точки запитання подаю недавній приклад з життя ВІЛ інфікованої людини в одній із львівських громад:

людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...

ваші думки з цього приводу?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 17 листопада 2009, 15:46

людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...


Хм... чому попросив? Боячись, щоб не заразила когось іншого. Наскільки я пам"ятаю, імовірність заразитися ВІЛ навіть через поцілунок мізерна(якщо взагалі не відсутня). То чи може вона заразити когось через ложечку, наприклад?

А з іншої точки зору. Навіть якщо така імовірність(стосовно ложечки) існує. Чи може людина заразитися, приймаючи Причастя? Що вона мокрий хлібчик споживає, чи тіло і кров ГНІХ? Якщо навіть освячена вода не псується, то чи може існувати якась зараза при торканні до тіла і крові Божої? І якщо ми припускаємо таку можливість, то яка ж наша віра?

До слова, моя мама три роки тому була в Канаді. Тоді якраз світом ходив курячий чи атипова пневмонія. Вона розказувала, що Причастя там подавали з одноразових пластикових ємкостей, схожиш на корок, які одразу ж після прийняття Євхаристії забирали. І знову те саме питання: яка віра у людей, у священика(хоча його могла змусити до цього влада, але уявімо ситуацію що не змусила). Який він приклад для людей подає, скількох він згіршить, врешті решт. Так само і у випадку про людину з ВІЛ: чи не боїться він(а отже бере на себе відповідальність), що забере віру, а отже і останню надію в цієї хворої людини взагалі ось таким от вчинком? Бо якщо людина розчарується, то їй вже ніщо не допоможе, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 15:52

vitalko, а вам відоме вчення св. Томи аквінського про властивості речей? Так от, дайте мені, будь ласка відповідь на таке питання. Нпр. Ви священик, і маєте 3 Літургії, причасників немає, і все вино спожили Ви один. Як ви думаєте, коли ви будете робити часто, ви будете випившим чи ні? Або в когось алергія на муку, тобто не може їсти хліб. Як ви думаєте, споживаючи частички, буде реакція чи ні?
Востаннє редагувалось 17 листопада 2009, 15:57 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 17 листопада 2009, 15:55

vitalko, а вам відоме вчення св. Томи аквінського про властивості речей?


Ні, не знайоме. Вище подав просто свої думки і не претендую на правоту.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 15:56

vitalko писав:
vitalko, а вам відоме вчення св. Томи аквінського про властивості речей?


Ні, не знайоме. Вище подав просто свої думки і не претендую на правоту.


Спитайте своїх отців з церкви Юра, а потім порівняємо відповіді:)!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 17:38

а як би Ви подавали/виклали проблему людини з ВІЛ/СНІД священикам?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

rostek
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 листопада 2009, 01:53
Звідки: Kiev- Munchen-Warsaw

Повідомлення rostek » 22 листопада 2009, 17:50

ось тут добре опрацювання:
http://data.unaids.org/Publications/IRC ... cal_ru.pdf
Доклад о теологическом семинаре на тему стигмы в связи с ВИЧ/СПИДом

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 23 листопада 2009, 08:24

Останній поданий лінк в мене чомусь не працює...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 23 листопада 2009, 11:22

Спитайте своїх отців з церкви Юра, а потім порівняємо відповіді!


Нарешті з ними поговорив. З точки зору чисто фізичної, речі після освячення зберігають свої фізичні властивості як і до нього(тут я помилявся :) ). Але чи можливо заразитися, то вже питання віри. Отці радили над такими речами не дуже роздумувати, але самі вірять, що якщо гідно і з вірою приступати до Причастя, то заразитися не можна.
Тому, про той випадок з одноразовими ємностями в Канаді, як і про недопущення людини з ВІЛ до Причастя висловилися негативно.

А тут дещо розширю свої міркування:
Згідно Святого Письма хвороби прийшли у світ внаслідок гріха. Коли ж людина приступає до Причастя очищена, з вірою що вона дійсно приймає Тіло і Кров Ісуса Христа, то чи може вона бути відкритою на наслідки гріха, тобто хворобу? Кого вона приймає, милосердного Бога, чи жорстокого пана? Чи ж він не вищий за властивості природи, і чи він їх сам не створив? Тобто чи він із Собою, будучи досконалим, входячи в освячену людину принесе наслідки недосконалості?
Щоправда, Бог може захотіти забрати людину до себе, і можливо навіть в такий спосіб, але тут знову ж таки справа віри, навіть довіри до Бога. Бо в такому випадку людина взамін за земне гарантовано отримує вічне життя з Богом.

На такі розуми мене наштовхнула історія, яку мені розказав мій друг, про монаха, якого тримали в тюрмі, і якому давали пити гнилу воду. Він кожного разу благословив її перед споживання і так і не захворів, попри те що після благословення вода на вигляд залишалася такою ж як і до нього. Та й багато подібних випадків з святими було. І якщо після молитви над водою Бог виявляє свою благодать настільки велику, що людина не хворіє від неї, то скільки ж більше тої благодаті з самим Богом у Євхаристії приходить!

Про випадок, коли людина приступає негідно, роздумувати не беруся.
Востаннє редагувалось 23 листопада 2009, 11:43 користувачем vitalko, всього редагувалось 1 раз.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 листопада 2009, 11:39

З точки зору чисто фізичної, речі після освячення зберігають свої фізичні властивості як і до нього(тут я помилявся :)

Якби ми все знали, то й форумів не треба було би, а таким чином взнаємо багато нових речей. Правильно відповіли батюшки :) .


Але чи можливо заразитися, то вже питання віри.

Не знаю. Дещо сумнівно як на мене :(
Сумніваюся в тому, що якщо фізично я можу заразитися грипом від моїх пальців, то не зможу заразитися з ложечки. Це(цитата), імхо, подібне на віру йогів, які біжать по розпеченому вугіллю. Але в цьому питанні я профан. Якщо отці пояснять ліпше, було би не погано.
Хоча згоден з канадською практикою, яка підтверджує мою думку(імхо)


Щодо Вашого подальшого розважання, воно цікаве, хоча, на жаль, щоби його продовжити, потрібно відкрити нову тему. Не хочеться получити по шапці від модератора:)

Ros
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 06 грудня 2009, 19:00
Звідки: Kiev

Повідомлення Ros » 06 грудня 2009, 19:27

[людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...

Ілюстративний приклад, шкода що він стався, але дякую за інформацію, власне пишу доповідь "Душпастирська відповідь на стигму та дискримінацію ВІЛ позитивнмх людей в Церкві (на прикладі УГКЦ)" Ваш пост вже там озвучено, якщо хтось має приклади дискримінації ВІЛ позитивних людей їх оточення чи вразливих до пандемії груп будь-ласка повідомляйте. Спільними зусилями виправимо ситуацію.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 07 грудня 2009, 09:32

якщо хтось має приклади дискримінації ВІЛ позитивних людей їх оточення чи вразливих до пандемії груп


Не бачу тут дискримінації, бачу тільки супер обережного священика. Дискримінація була би якби відмовив в причастю, а так попросив прийняти окремо. Не знає усіх тонкостей цих всяких ВІЛ СніД, бо для багатьох це одне й те саме, хоча в принципі так воно і є. Чи від ВіЛу можна вилікуватися?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 07 грудня 2009, 10:32

Не бачу тут дискримінації, бачу тільки супер обережного священика. Дискримінація була би якби відмовив в причастю, а так попросив прийняти окремо. Не знає усіх тонкостей цих всяких ВІЛ СніД, бо для багатьох це одне й те саме, хоча в принципі так воно і є. Чи від ВіЛу можна вилікуватися?


Але і через ложечку заразитися також не можна. А ось людину, і до того пригнічену через свій стан, взагалі можна морально вбити, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 07 грудня 2009, 13:21

rostek писав:ось тут добре опрацювання:
http://data.unaids.org/Publications/IRC ... cal_ru.pdf
Доклад о теологическом семинаре на тему стигмы в связи с ВИЧ/СПИДом

дуже дякую за інформацію, пане Ростику.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 07 грудня 2009, 13:24

Ros писав:[людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...

Ілюстративний приклад, шкода що він стався, але дякую за інформацію, власне пишу доповідь "Душпастирська відповідь на стигму та дискримінацію ВІЛ позитивнмх людей в Церкві (на прикладі УГКЦ)" Ваш пост вже там озвучено, якщо хтось має приклади дискримінації ВІЛ позитивних людей їх оточення чи вразливих до пандемії груп будь-ласка повідомляйте. Спільними зусилями виправимо ситуацію.

дав запит і проводиться опитування серед людей, що живуть з ВІЛ. Інформацією поділюсь. Подайте себе в приват - буду радий познайомитися.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 07 грудня 2009, 13:25

vitalko писав:
Не бачу тут дискримінації, бачу тільки супер обережного священика. Дискримінація була би якби відмовив в причастю, а так попросив прийняти окремо. Не знає усіх тонкостей цих всяких ВІЛ СніД, бо для багатьох це одне й те саме, хоча в принципі так воно і є. Чи від ВіЛу можна вилікуватися?


Але і через ложечку заразитися також не можна. А ось людину, і до того пригнічену через свій стан, взагалі можна морально вбити, імхо.

так - не можна заразитися через ложечку.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 08 грудня 2009, 08:52


Ros
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 06 грудня 2009, 19:00
Звідки: Kiev

Повідомлення Ros » 11 грудня 2009, 23:55

о.Олег писав:
Ros писав:[людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...

дав запит і проводиться опитування серед людей, що живуть з ВІЛ. Інформацією поділюсь. Подайте себе в приват - буду радий познайомитися.


о.Олег, дякую за увагу до мого посту тут, з нетерпінням очікуватиму на впевнений цікаві результати опитування львівської громади, тобто у вас є група прихожан ЛЖВ (людей що живуть з ВІЛ), так розумію, також буду радий безпосередньому знайомству з Вами, тим більше нагода була (конф. "Позитивна віра"), сподіваюсь буде і ще, респект Вам.

Ros
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 06 грудня 2009, 19:00
Звідки: Kiev

Церкви та ГО об’єднали зусилля в боротьбі з ВІЛ-СНІД

Повідомлення Ros » 12 грудня 2009, 01:50

Вперше в Україні активісти громадських організацій та представники Церков розпочали спільну роботу в сфері подолання епідемії ВІЛ-СНІДу. Для напрацювання спільних позицій та конкретних дій в місті Ірпінь проводиться перша конференція «Позитивна віра – розвиток партнерства».

Учасники конференції розглянуть питання профілактики ВІЛ/СНІД серед уразливих груп та загального населення, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей, алгоритму співпраці ВІЛ-сервісних та релігійних організацій, роботи зі споживачами наркотичних речовин тощо. Протягом двох днів конференція об’єднає зусилля представників різних конфесій та фахівців громадських організацій з України, Великобританії, США, Таджикістану та Білорусі.

«Позитивна віра» - новий підхід у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, проект, в основі якого лежить об'єднання зусиль двох партнерів: спільнот людей, що живуть з ВІЛ і релігійних громад. Знаходячи спільні точки дотику в повсякденній роботі двох ключових груп, «Позитивна віра» прагне спрямовує об'єднані зусилля на подолання стигми та дискримінації, збільшення роботи у напрямку профілактики, догляду та підтримки.

«Щоденно тисячі лідерів релігійних спільнот зі своїх кафедр звертаються до своїх мирян з проповідями. Зараз, коли епідемія набирає щораз більших темпів важливо, щоб віряни чули про неї в свої Церквах. В Україні дуже мало коштів виділяється саме на профілактику і тому саме проповідь повинна стати одним з ключових елементів профілактики та становлення позитивного ставлення до членів ЛЖВ-спільноти» – зазначив Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Які небезпечні, проблемні моменти цієї співпраці та шляхи їх вирішення Ви бачите, чи потрібно Церкві займатись профілактикою взагалі?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 грудня 2009, 21:00

Перша заувага для користувача Рос:

З рекомендацій щодо форуму: перед створенням теми, пошукайте чи таке вже не обговорювалося.

http://forum.ugcc.org.ua/profile.php?mode=register

У даному випадку мови про СНІД тут вистачає. Тему блокується.


http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=735&start=0
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 15:35

Ros писав:
о.Олег писав:
Ros писав:[людина відкрила перед священиком на Сповіді свій статус (ВІЛ інфікованого) і він, перед тим, як прочитати молитву розрішення, попросив, щоб не йшла приймати Причастя...

дав запит і проводиться опитування серед людей, що живуть з ВІЛ. Інформацією поділюсь. Подайте себе в приват - буду радий познайомитися.


о.Олег, дякую за увагу до мого посту тут, з нетерпінням очікуватиму на впевнений цікаві результати опитування львівської громади, тобто у вас є група прихожан ЛЖВ (людей що живуть з ВІЛ), так розумію, також буду радий безпосередньому знайомству з Вами, тим більше нагода була (конф. "Позитивна віра"), сподіваюсь буде і ще, респект Вам.

а можна конкретніше і у приват?
сьогодні помер від СНІДу мій знайомий. Прошу згадати у молитві раба Божого Романа...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 грудня 2009, 16:56

о.Олег писав:а можна конкретніше і у приват?


Чоловік за певні прогрішення на форумі тепер у бані...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 17:10

o.Mykil писав:
о.Олег писав:а можна конкретніше і у приват?


Чоловік за певні прогрішення на форумі тепер у бані...

боюся - прогрішення продовжуються...
але мав на увазі, що тут висить мій e-mail.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

k80
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 грудня 2009, 16:31

Повідомлення k80 » 27 грудня 2009, 17:02

о.Олег писав:
сьогодні помер від СНІДу мій знайомий. Прошу згадати у молитві раба Божого Романа...



Нехай Господь прийме Його Душу, завжди будем молотись та памятати жертви цієї недуги. Знаю в Лондоні 1 грудня у католицьких церквах проходять богослужіння за жертви ВІЛ/СНІД, чи є така традиція в Україні, можливо ви о.Олеже знаєте?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2009, 16:01

k80 писав:
о.Олег писав:
сьогодні помер від СНІДу мій знайомий. Прошу згадати у молитві раба Божого Романа...



Нехай Господь прийме Його Душу, завжди будем молотись та памятати жертви цієї недуги. Знаю в Лондоні 1 грудня у католицьких церквах проходять богослужіння за жертви ВІЛ/СНІД, чи є така традиція в Україні, можливо ви о.Олеже знаєте?

так - молюся 1 грудня за всіх померлих таких людей.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

k80
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 грудня 2009, 16:31

Повідомлення k80 » 28 грудня 2009, 17:55

17 травня в Україні також відбудеться акція до Дня пам'яті померлих від СНІДу

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 29 грудня 2009, 09:56

k80 писав:17 травня в Україні також відбудеться акція до Дня пам'яті померлих від СНІДу

так - правимо Молебень біля Матері Божої у центрі міста.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей