Єврейські корені християнства

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення Michail » 15 січня 2012, 00:33

Тарас_ писав:Вова написав:

1. Марія була єврейкою.


Ця фраза навела на ще одну думку:

Чому ми говорячи Ісус не сприймаємо Його повністю як людину? Ісус на Престолі у Раю теж людина? Ні. Але чому ж Йому бути євреєм, єврейської національності? Чого не заперечує Церква... Чи Його Дух не схожий на Його Тіло формою, Обличчя створене людськими генами не відповідає Його Обличчю на Престолі біля Господа???


В історичному плані - це одне, після возенесіння - це друге. Ви спірітуаліст...


А всокрес Ісус з тілом, лише преображеним, а вознісся з тілом у саму вищу славу Божу! Там де нема національностей (де в майбутньому навіть весь космос буде преображений), де нема юдеїв, ні скитів, ні еллінів, а є спасенні люди. Тому визначтесь про якого Ісуса Ви говорите: про історичного чи про воскреслого і живого Богочоловіка?


"Ісус на Престолі у Раю теж людина? Ні."

І Бог і Людина. Він виніс людську природу на Небо (Його тіло не зазнало тління!), щоб людей спасти.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення Michail » 15 січня 2012, 00:34

Бо про це говорить Писання Бут.49:10 Не відійметься берло від Юди, ані з його стегон законодавець, аж прийде Примиритель, що Йому буде послух народів. Ісус мав народитися євреєм.


Тобто в історичному плані так і було. В Небесному - це вже не питання, я думаю.

І взагалі такі питання виникають тому, що одні думають занадто лише про духовне, а інші занадто багато про земне.ю Думайте про Небесне. А через призму небесного дивість на створене. І все відкриється.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення Вова » 15 січня 2012, 00:41

Michail писав:Тобто в історичному плані так і було. В Небесному - це вже не питання, я думаю.

Ісус тілесно мав народитися від євреїв, а ми тепер духовно народжуємося від Нього, де уже немає національності.


Питання у наступному: Чи ми народилися від Нього? Чи прийняли Його Слова? Чи живемо вірою?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Ватикан про Християнство(Христа) і інші Релігії

Повідомлення viter » 15 січня 2012, 01:02

Прошу не подавати іноземні тексти перекладені комп'ютерними програмами.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2012, 13:14

Тарас_ писав:...Чому ми говорячи Ісус не сприймаємо Його повністю як людину? ...

хто це "ми"? Христова Церква сприймає Ісуса Христа людиною повністю
Тарас_ писав:...Ісус на Престолі у Раю теж людина?

так, людина
Тарас_ писав:...Ні.

Так.
Тарас_ писав:...Але чому ж Йому бути євреєм, єврейської національності?

а крім Вас у цій темі ніхто і не говорить про національність Ісуса Христа з позиції сучасного розуміння національності, пане Тарасе. Говоримо про те, що Бог вибирає Собі народ, обіцяє народження з нього Месії і обіцянку Свою Сповнює.
Тарас_ писав:...Чого не заперечує Церква...

Христова Церква Правду не заперечує
Тарас_ писав:...Чи Його Дух не схожий на Його Тіло формою, Обличчя створене людськими генами не відповідає Його Обличчю на Престолі біля Господа???

див.вище
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи варто піднімати суперечливі питання християнської релігії

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2012, 14:09

Тарас_ писав:... "не руйнувати а продовжити закон" - звідки євреї мають навчати поган( тобто нас з вами) старому закону з поправками Ісуса...

своє продовження "євреї" отримали у християнах
Тарас_ писав:...Згідно Старого Заповіту наскільки я розумію роль проповідування і ключі від Раю мали роздавати саме євреї...

мабуть... даремно в цю... гм... розмову вводити роздуми про Шеол і різницю між ним і Раєм/Адом, однак "ключів" жодних не було і... щоб про такі речі говорити, маємо пам'ятати, що до приходу Божого Сина (Месії) посередником між Богом і людством був Його Народ
Тарас_ писав:...На тих що прийняли чи не протестували проти Христа не поширюється заміна місії з суто єврейської на всі національності чи поширюється? Хіба не мають вони права вимагати покори своїм правилам з доповненнями - якщо цей шлях Божий у старозавітніх часах? Чи все таки ми неєвреї маєм право робити свої виснвоки і оцінювати Старий Завіт як потребу часу, а не абсолютні Божі правила застосовні до всіх часів, виправлені в деяких моментах Ісусом? Що значить невідміненний Старий закон, якщо євреї не мають права ключників до Раю через дотримання старозавітнього способу життя? ...

значить те, що Христос прийшов. З того моменту немає ні юдея, ні грека.., народ вибраний ("єврейство") не за кров'ю, а за вірою (цитати тут уже наводились і наводились... :( )
Тарас_ писав:... - та твердження що Ісус єврейської національності. Що означало б що вони по крові по генам споріднені з Сином Божим більше за інших.

так і є. Тільки Ви грішите проти Бога, якщо приписуєте Йому українське "кумівство" :) - Бог родичів має саме серед тих, хто слухають Його. Розумію хід Вашої думки, тому забігаючи на перед скажу, що найсильніше про це Господь немовби саме для такого випадку залишив (Лк.8,20):
І сповістили Йому: Твоя мати й брати Твої он стоять осторонь, і бажають побачити Тебе. А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує!

чи в Марка 3,31...
І прийшли Матір і брати Його, і, стоячи [поза] домом, послали до Нього покликати Його. А біля Нього сидів народ. І сказали Йому: Ось, Мати Твоя і брати Твої, і сестри Твої, [поза] домом, кличуть Тебе. І відповідав їм: Хто матір Моя і брати Мої? І оглянувши тих, що сиділи довкола Нього, сказав: Ось мати Моя і брати Мої; Бо хто буде виконувати волю Божу, той Мені брат, і сестра, і матір.

:D
правда - можливо Вам вже це читали і дарма я грішний Вам відповідаю :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи варто піднімати суперечливі питання християнської релігії

Повідомлення andrey s. » 15 січня 2012, 21:42

Тарас_ писав:
Дякую за наведені конкретні цитати. Висновок мій виплив:

- з історії християнства - "не руйнувати а продовжити закон" - звідки євреї мають навчати поган( тобто нас з вами) старому закону з поправками Ісуса. Згідно Старого Заповіту наскільки я розумію роль проповідування і ключі від Раю мали роздавати саме євреї.

Я собі міркую так:
Євреї які дотримувались Закону Божого данного через Моєсея, не несли спасіння у світ, ні, це була така собі закрита від поган(від не Євреїв) спільнота(народ), і це була суто Єврейска віра, вона ніяк не стосувалась поган. Через Євреїв прийшло спасіння для світу, але самі Євреї не журились спасінням світу, а навпаки, тільки собою...Традиції , а навіть Божі настанови, все було для того, щоб не було кровозмішання з не Євреями. Євреї не проповідували, щоб погани ставали Євреями, ні, того не було. А тому навіть не можна це порівнювати з Християнством.
Павло був не Євреєм, і в основному Він до Євреїв не пхався, бо мав своє призначення у Божому Плані. І справді, якби Євреї досконало приймали і розуміли Закон, то і Христос би не приходив. Він вказав шлях до Спасіння всім, і саме ваще було з Євреями, ніж з поганами.
Ісус не просто поправив Закон, та поправка стала можливою тільки коли Старий Храм рухнув, і на його фундаменті звівся Новий.
На тих що прийняли чи не протестували проти Христа не поширюється заміна місії з суто єврейської на всі національності чи поширюється? Хіба не мають вони права вимагати покори своїм правилам з доповненнями - якщо цей шлях Божий у старозавітніх часах? Чи все таки ми неєвреї маєм право робити свої виснвоки і оцінювати Старий Завіт як потребу часу, а не абсолютні Божі правила застосовні до всіх часів, виправлені в деяких моментах Ісусом? Що значить невідміненний Старий закон, якщо євреї не мають права ключників до Раю через дотримання старозавітнього способу життя?

Після Воскресіння Ісуса, все, Старий Храм рухнув...нема його, Є Новий. А тому, я навіть не знаю що Вам ще сказати...Всі ті запитання, Ваші висновки, не мають грунту для існування чи побоювання(суто у мене, кажу це на всякий :wink: ).
Єврей який журиться спасінням поган, то вже не Старозавітній Єврей, це вже щось Нове....і у них нема нічого свого, щоб цьому навчати чи забороняти щось...це розуміють всі, і вони включно.
Євреї(які не визнали Ісуса як Сина Божого, як Шлях до Спасіння) мають дуже особливе призначення у промислі Спасіння, і це є незбагненно.
І я впевненний, що збагнути то майже не можливо, якщо їм не пробачити Ісусові муки і Розпяття(що власне Ісус Навчає), все що робиться ворогом Христовим є для нас дуже важливе, а навіть без того ніяк.. Їхнім непослухом ми спасенні, хоч це збагнути в повноті є ОГО-ГО. :pardon:
Но я знаю точно, що Істина починається з Любові, Яка починається з розуміння, яке(розуміння) в свою чергу закрите засудом чи призирством, зверхністю чи всяким таким....

Знаєте п.Тарасе, Ви так з даалеку заходите, що я вже і не знаю. Я зара не переконую Вас, чи щось таке.Просто думки в слух...
Але видається мені, що не можливо під бажаний результат підлаштувати своє розуміння, чи якось так. Чи це прагнення пізнати істину???? (можливо, хоча я не знаю, кожин навчається по свому, скільки людей- скільки шляхів до пізнання тої Істини :pardon: )

- та твердження що Ісус єврейської національності. Що означало б що вони по крові по генам споріднені з Сином Божим більше за інших.

Ні, для мене ні. Я взагалі не люблю от те, більше-менше, вище-нище....А якщо навіть так(як Ви побоюєтесь), то мені фіолетово(бо питання таким чином не ставлю), маю Ісуса Христа, чого мені ще треба чи чого боятись мені???
А й навпаки, кому дано багато, з того багато і спитають... :pardon: (мені дуже шкода якщо я для Єврея(іудея) є спокусою :pardon: , але не спокушусь у Євреях які не прийняли Спасителя, а навпаки, прикладу зусиль щоб навчитись у цьому. Хіба просто так то все знаємо??, якби Бог хотів скарати(закрити Рай) Євреїв, то їх би забули давно.
Ця Історія Спасіння є для нас, щоб зрозуміли Шляхи Господні, і не просто зрозуміли на загал(що не можливо у повні, як Є ), а зрозуміли їх у свому житті...решта то другорядне, а й більше рядне.
Тому мені багато і не хочиться, а тільки скільки, скільки мені потрібно для Спасіння у Ньому, щоб через Нього(що був обрізаним ради самих обрізаних, і мене включно) я прийшов до Отця, і осягнув вічність у Ньому, який в Отці і Отець у Ньому.
Десь так бачу то все. :oops:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення luksander » 15 січня 2012, 22:07

Тарас_ писав:У дискусійному звернені УКУ з закликом вилучити вертепного жида сказано що "по Своїй земній Матері євреєм був і Сам Ісус, Різдво Якого ми готуємось тепер зустрічати".
Ісус не єврей - він Син Божий. Той, хто був до симітів, словян, саксів, негрів, азіатів і націй що поутворювались пізніше.
Чи я неправий і Український Католицький Університет знає краще?


о.Олег писав:та не можна у данному питанні оперувати поняттям "нація" у сучасному змісті слова. Анахронічно і некоректно. "Від юдеїв спасення" - це слова Христа. Не про "націю", а про Божий вибраний народ.

:oops:
Автори статті застерігають від образи сучасних євреїв=(людей єврейської національності), асоціюючи/ототожнюючи їх з євреями=(вибраним народом). Здається п. Тарас в першому дописі саме і вказував на некоректність і анахронічність цього ототожнювання. :oops:
В сучасному розумінні терміну нації євреї що тоді, що тепер – одні і ті ж. Саме в цьому розумінні Ісус Христос євреєм не був… :no:
о.Олег писав:по матері - людина; по Батькові - Бог. Так і віруємо: Богочоловік.

Отче, Ви ж не написали: "по матері - єврей" :)
що ще раз наводить на думку про невдалість статті :pardon:
:roll:
Післяноворічне звернення Андрія Макаревича з приводу цієї дискусії:
Давайте делать паузы в словах,
Произнося и умолкая снова,
Чтоб лучше отдавалось в головах
Значенье вышесказанного слова.
Давайте делать паузы в словах.

Давайте делать паузы в пути,
Смотреть вокруг внимательно и строго,
Чтобы случайно дважды не пройти
Одной и той неверною дорогой.
Давайте делать паузы в пути.

Давайте делать просто тишину,
Мы слишком любим собственные речи,
И из-за них не слышно никому
Своих друзей на самой близкой встрече,
Давайте делать просто тишину.

И мы увидим в этой тишине
Как далеко мы были друг от друга,
Как думали, что мчимся на коне,
А сами просто бегали по кругу.
А думали что мчимся на коне.

Как верили, что главное придет,
Себя считали кем-то из немногих
И ждали, что вот-вот произойдет
Счастливый поворот твоей дороги.
Судьбы твоей счастливый поворот.

Но век уже как-будто на исходе
И скоро без сомнения пройдет,
А с нами ничего не происходит,
И вряд ли что-нибудь произойдет.
И вряд ли что-нибудь произойдет.

:friends:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення о.Олег » 16 січня 2012, 09:33

luksander писав:
о.Олег писав:та не можна у данному питанні оперувати поняттям "нація" у сучасному змісті слова. Анахронічно і некоректно. "Від юдеїв спасення" - це слова Христа. Не про "націю", а про Божий вибраний народ.

:oops:
Автори статті застерігають від образи сучасних євреїв=(людей єврейської національності), асоціюючи/ототожнюючи їх з євреями=(вибраним народом)...

автори статті остерігають проти гріха (знущання; з цим у багатьох конкретних випадках можу погодитися) і невдалість бачу в цьому контексті у тому, що варта було згадати, наприклад, Цигана (якщо вже щось такого вишуковувати/писати проти знущання, то над циганами знущатись також не варта, мовчанням статті, дозволяти), а тоді (і це вже нмсд більше, аніж невдалість :( ) дійсно - мішанина між тим Жидом, якого у нас бралися висміювати, і Біблійними Фігурантами/фігурантами. І така мішанина супроводжувала і супроводжує християн: від звинувачення сучасних (в кожній епосі) жидів у тому, що "розіп`яли Христа" (забуваючи віру в те, що це "я" розпинаю Христа своїми гріхами) до фінансування держави Ізраїль (про це згадував тут ) як "вибраного народу у боротьбі за Землю Обіцяну"...
luksander писав:...В сучасному розумінні терміну нації євреї що тоді, що тепер – одні і ті ж. Саме в цьому розумінні Ісус Христос євреєм не був… :no: ...

та безперечно. Лише про мішанину понять розрізнив, власне, я (а тоді п.Тарас з цим згодився), а в п.Тараса не про це - в нього, якщо коротко, основа в "нащо Богові юдейські гени - Бог взяв загальнолюдські" (перепрошую - тягар шукати цитати, вибачте, на себе не візьму) і т.д.., а Бог (знову ж - коротко, перепрошую) Вибрав Собі народ, щоб з нього народитися (цитати наводились) і на цьому мова про кровну спорідненість (?пам`ятаєте - жиди пильнували чистоту народу, старались не перемішуватись з навколишніми народами) вибраного народу припиняється - починається вибраний народ за вірою (цитати наводилися)
luksander писав:
о.Олег писав:по матері - людина; по Батькові - Бог. Так і віруємо: Богочоловік.

Отче, Ви ж не написали: "по матері - єврей" :) ...

так все залежить від контексту. Ми віруємо в Боголюдину - так і пишу. А вже в роздумах про людське походження Ісуса Христа бачимо народ вибраний (євреїв). От лише путанину (між Старозавітнім Вибраним Народом і сучасними нам євреями) створила нмсд і вихідна стаття, що її подали на обговорення, і кожен, хто не розрізнивши (так, ніби Ісус ще не Прийшов і жиди в своєму очікуванні Месії праві :( ) одних і других дискутує (а точніше, нажаль, часто - свариться) з її авторами :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення Michail » 16 січня 2012, 10:56

Ісус Христос з народу ізраїльського, коліна юдейського по тілу.... В Його роду були і Рута (з іншого народу) і інші з інших народів (ханаанських...)
Я по тілу (кожен себе співставляє з Ісусом, оскільки Ісус для кожного є особистим Господом і Спасителем, Прикладом, Учителем (а для всіх - нашим), з народу українського, народності русинської, в мене предки і словаки, і русини, і хорвати (дуже давні предки) (про що прізвище свідчить)...

Але всі ми, християни, громадяни Царства Небесного, де це вже не має значення.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення andrey s. » 16 січня 2012, 19:14

luksander писав:Автори статті застерігають від образи сучасних євреїв=(людей єврейської національності), асоціюючи/ототожнюючи їх з євреями=(вибраним народом). Здається п. Тарас в першому дописі саме і вказував на некоректність і анахронічність цього ототожнювання. :oops:

Та у тому і справа, що вся ця дискусія, ця і інші теми початі п.Тарасом, всі ці "пошуки істини", розважання, а головне, Використання Святого Письма у цьому всьому, дуже тісно , а й навіть є причиною появи на світ цих тем. Тобто першопричина то та стаття, яку дууже різнобоко сприймають.

Розумієте, тема справді цікава, і є над чим помудрувати. тобто я не обмежую себе, в таких розважаннях, щоб тільки з одного боку висвітлити ту славнозвісну :D статтю.
Мотивація якась дуже така......незрозуміла, а балакаєм в тих темах про походження Ісуса, і типа то ніяк статті не стосується. :pardon:
Важливий контекст, без нього ніяк. :pardon:
Давайте делать паузы в словах,
Произнося и умолкая снова,
Чтоб лучше отдавалось в головах
Значенье вышесказанного слова.
Давайте делать паузы в словах.

Гарний віршик, якраз в тему справді.(думаю тому о.Олег і зробив був паузу в темі(тимчасово закрив), що тааак болісно сприйнялось.(ну то менше з тим, то діло особисте)
.................................
Знаєте, тут в цій темі є справді над чим задуматись, тобто заглибитись по суті...
І що цікаво, це Мати Ісуса, від Якої Він власне і має звязок з Євреями (по крові), потім по традиції(то вже по Йосифу), і всяке таке.....
Марія це була не просто Єврейка(Іудейка), ЇЇ роль, Народження і Служіння, якщо завгодно Призначення, є ОГО-ГО...
І що є головне, те що необхідно брати до уваги в розважанні, це якраз Хронологія подій...Бо не можна на одній події, яка була грунтом чи загальним доповненням всього іншого, робити якісь висновки, щоб на них будувати щось своє....
То не помідори їсти(чи кидатись ними), то Історія Спасіння, наша Історія Спасіння і Євреїв включно.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чи варто піднімати суперечливі питання християнської релігії

Повідомлення Вова » 18 січня 2012, 14:08

о.Олег писав:
Тарас_ писав:... "не руйнувати а продовжити закон" - звідки євреї мають навчати поган( тобто нас з вами) старому закону з поправками Ісуса...

своє продовження "євреї" отримали у християнах


На підтвердження цих слів, читаємо:
До галатiв 3:7 Тож знайте, що ті, хто від віри, то сини Авраамові. 8 І Писання, передбачивши, що вірою Бог виправдає поган, благовістило Авраамові: Благословляться в тобі всі народи!9 Тому ті, хто від віри, будуть поблагословлені з вірним Авраамом.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення luksander » 20 січня 2012, 22:28

о.Олег писав:так все залежить від контексту. Ми віруємо в Боголюдину - так і пишу. А вже в роздумах про людське походження Ісуса Христа бачимо народ вибраний (євреїв). От лише путанину (між Старозавітнім Вибраним Народом і сучасними нам євреями) створила нмсд і вихідна стаття, що її подали на обговорення, і кожен, хто не розрізнивши (так, ніби Ісус ще не Прийшов і жиди в своєму очікуванні Месії праві :( ) одних і других дискутує (а точніше, нажаль, часто - свариться) з її авторами :(
З повагою, о.Олег

:pardon: перепрошую, що дискутував/сварився :sorry:
Дійсно, автори статті знають, що
479 У час, встановлений Богом, воплотився єдинородний Син Отця, вічне Слово, тобто Слово й істотний Образ Отця: не втративши Своєї Божої природи, Він прийняв людську природу.
480 Ісус Христос є правдивим Богом і правдивою Людиною в єдності Своєї Божої Особи; тому-то Він - єдиний Посередник між Богом і людьми.
481 Ісус Христос має дві природи, Божу і людську; вони не змішані, а з'єднані в одній Особі Сина Божого.
482 Христос, будучи правдивим Богом та правдивою Людиною, має людський розум і волю, досконало узгоджені й підпорядковані Його божественному розумові й волі, які Він має спільно з Отцем і Святим Духом.
483 Отож, Втілення є таїнством предивного поєднання Божої природи з людською природою в одній Особі Слова.
http://www.catechismus.org.ua

на відміну від мене, а я то по своєму "скудоумію" вирішив, що вони/автори своїм "крилатим" :) виразом заперечують можливість наявности присутності серед "вибраного народу" представників, достойних іронічного до них ставлення :o
Як то кажуть: не в коня/мене корм/стаття... :oops:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення о.Олег » 21 січня 2012, 08:56

luksander писав: :pardon: перепрошую, що дискутував/сварився :sorry:

та, якщо чесно, за Вами я грішний сварки не помічав (хіба - напевне Ви знаєте, про що говорите/відчуваєте) і, безперечно, катехихмовим Правдам автори не перечили - проблему бачу саме в деякій мішанині понять і... гм... вибірковій боротьбі за непопирання честі народів. Зрештою - про це вже писав і додати покищо нічого...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення о.Олег » 25 січня 2012, 14:54

не знаю, чи це тут на Форумі подавалося, але, думаю... сюди
КРАТКИЙ КУРС ИСТОРИИ ВКП(Б) ДЛЯ ЦПШ

Ко мне подошла моя мать с традиционным вопросом: "Нет, ты мне объясни,
кто и за что его распял?"
Моей матушке 80 лет, она у меня молодец, в здравом уме, по дому что-то
делает, но вот с памятью никак. Поэтому на любой православный праздник
она загоняет меня в угол и выбивает из меня лекцию по христианству.
Это давно тянется.

Мать у меня профессиональная коммунистка, всю жизнь проработала в
горкоме и религия для нее была табу. Потом уже будучи на пенсии в
перестроечные годы она решила все-таки приобщиться к религиозному
дискурсу.
И началось.
- Так что же это получается? Они же там все были евреи?
- Да.
- И Христос был еврей?
- И он тоже.
- А православным тогда какое дело до этих еврейских разборок?
Вот что тут скажешь? Тем более, что я сам атеист.
Хорошо, что есть верующие родственники. Матушка долго с ними общалась,
что-то такое поняла. И опять пристала с вопросами: "Ты можешь мне
человеческим языком объяснить, что там случилось и что мы празднуем? ".
Я попытался пересказать ей новый завет в понятной терминологии.
- Вот представь, была Римская империя, вроде СССР.
- Понятно.
- А в ней была союзная республика Иудея.
- Ну вот уже по-человечески.
- Там был первый секретарь, по-ихнему первосвященник, Анна, как положено
из местных. И зам у него был по оргпартработе - Каиафа. А второй
секретарь, как положено был из центра, назывался прокуратор.
- Это Понтий Пилат который? И что они, не могли сразу по-человечески
написать! Ну и ?
- Ну и вот, был у них большой партийный праздник песах. Все готовятся,
там отчетные собрания, торжественные доклады, все как обычно. А тут
вдруг приезжает на осле какой-то диссидент. Деклассированные элементы
ему осанну кричат. Нехорошо.
- Ага, поняла, это Христос значит. А в чем было его диссидентство?
- Ну, он выступал против формализма и начетничества.
- Ясно, волюнтарист!
- Ну типа того. Общественник Иуда доложил куда надо, Христа повязали,
засунули в обезьянник, решили устроить показательный процесс.
- То есть гласность у них была!
- Контролируемая. Анна и Каиафа собрали пленум, стали решать, как
бороться с чуждыми проявлениями. Распять диссидента у них полномочий не
было, санкция нужна была из центра, вот они и прошли ко второму
секретарю Понтию Пилату. Говорят, давай распни диссидента этого, а то
мы настучим, что ты провалил работу с местными кадрами.
- Да, эти баи в союзных республиках вечно так! Хорошо еще хоть спросили.
Ну и дальше что?
- Понтий Пилат им говорит: не вешайте на меня своих диссидентов, идите к
иудейскому предисполкома Ироду, он исполнительная власть, пусть и
решает. Пошли к Ироду, тот отнекивается, дескать не моя юрисдикция и
вообще у меня вон Иродиада хуже Галины Брежневой себя ведет, а тут вы еще.
- Надо же, все как у людей!
- В том и смысл. Ну вот, пошли опять к Пилату, тот дал, наконец, санкцию,
но с оговорками, как обычно: "Я умываю руки, под вашу ответственность, я
докладную напишу, перегибы на местах и т. д. " А Христа распяли.
- Ну вот теперь понятно!
- Ну слава богу!
- Нет, стой, непонятно!
- Что непонятно?
- Как это может быть, чтобы первый секретарь был еврей?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення Michail » 25 січня 2012, 23:36

"Гени Матері - це загальнолюдські і еволюційовані( частина що відповідає за відмінність євреїв від інших: в залежності від кліматичних і соціальних умов проживання) пишу про це не перший раз. Перша частина нікуди не поділась, а друга протирічить першородності Бога і Його Сина - тому її не було, що й бачимо на відбитку обличчя Туринської плащениці.
"

Да... аргумент просто неопровержимий :)
Туринська Плащаниця не доводить нічого проти юдейства.. .В роду Ісуса Христа були іноплеміні жінки (з інших хананейських народів), а також нам неввідомо, чи у тих чи інших гілках роду такого не було..., а гени здатні проявитись в будь якому поколінні. Так що це не аргумент навіть з генетичної точки зору. Тим більше, що генів Йосипа не було, а лише гени Марії , якщо вже так брати.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення luksander » 28 січня 2012, 22:20

В октябре прошлого года, например, официальные представители голландского комитета по орфографии издали указ, согласно которому начиная с августа 2006 года слово "Христос" должно писаться с маленькой буквы, в то время как слово "Евреи" (Joden) должно писаться с большой буквы "J", когда оно обозначает национальную принадлежность, и с маленькой "j", когда оно обозначает принадлежность к религиозной конфессии.
Две культурные войны в Европе
Джордж Вейгель
http://www.russ.ru/Mirovaya-povestka/Dv ... y-v-Evrope

:pardon:

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи був Ісус євреєм?

Повідомлення andrivovk » 29 січня 2012, 13:25

luksander писав:
В октябре прошлого года, например, официальные представители голландского комитета по орфографии издали указ, согласно которому начиная с августа 2006 года слово "Христос" должно писаться с маленькой буквы, в то время как слово "Евреи" (Joden) должно писаться с большой буквы "J", когда оно обозначает национальную принадлежность, и с маленькой "j", когда оно обозначает принадлежность к религиозной конфессии.
Две культурные войны в Европе
Джордж Вейгель
http://www.russ.ru/Mirovaya-povestka/Dv ... y-v-Evrope

:pardon:

То так само як єговісти ніби пишуть слово"Бог" з маленької, бо то загальна назва, а "сатана" з великої, бо то власна назва. %)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей