Патріарший Собор і Християнський форум в Києві (відгуки)

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Патріарший Собор і Християнський форум в Києві (відгуки)

Повідомлення Justyn » 21 серпня 2007, 08:10

Дорогі друзі,
цікаво дізнатись про Ваші відгуки відносно Сесії Патріаршого Собору "Молодь у Церкві третього тисячоліття", а також Християнського форуму.

chmelvv
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 21 серпня 2007, 14:06

Повідомлення chmelvv » 21 серпня 2007, 14:23

У мене є питання до організаторів:
1) яка була мета форуму?
2) наскільки ефективним виявися метод відкритого простору на вашу думку?
3) які переваги-недоліки методу організатори побачили на практиці?

Власні спостереження.
Це було схоже на моделювання звичайного інтернет форуму для тих, хто не має Інтернету ;) Але й були суттєеві відмінності-можливості відсутні в Інтернеті: спільна молитовна і евхаристійна едність, одночасна наявність тих, хто обговорює дану тему, тобто багато позитивних речей.

Проте реально (я забіг на форум лише на годину з 14:00-15:00) я був дуже розчарований, бо
-безліч місць біля номерів пустувало, тобто на заявлені теми не те що люди, а навіть самі організатори не прийшли. Так як все просто можна було побачити на власні очі, то думаю активними було десь макс. 5-10 тем одночасно. А номерів було біля 30-40.
- більше людей в білих футболочках з емблемою форуму гуляло містом, сиділо-спало навколо і всередині виставкового центру з нульовим результатом для справи. А реально щось обговорювало ну макс. 100 людей, але аж ніяк не 10 000, заявлених у пресс-релізах.
- в обговоренні складних тем (я був присутній на темі "Як об'єднати церкви в Україні") було на рівні: "Бог один, так що нам ділити". Тобто людей які в темі дійсно розбираються, а не лише нею цікавлять насправді було не багато. Звідси, максимум, який можна було досягнути - просто обмінятися інформацією.

Сам я православний, але мені особисто було просто шкода тих грошей, що УГКЦ мабуть витратила на цей захід.

Можливе все не так песимістичнно?

P.S.: Паралельно написав листа на офіційні контакти організаторів з посиланням на цю гілку форуму, може дадуть тут свої відповіді.

chmelvv
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 21 серпня 2007, 14:06

Повідомлення chmelvv » 21 серпня 2007, 15:16

Друг прислав посилання. Виявляється всі нотатки (аналог постингів), що робилися під час форуму відсканували і вивісили в Інтернеті тут
http://open-space.in.ua/index.php?optio ... 4&Itemid=1

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 21 серпня 2007, 15:17

chmelvv, мабуть тобі години було мало щоб відчути атмосферу форуму.
Мені дуже сподобалось. Хотілось би щоб форум тривав 2-3 дні, бо замало часу для знайомства і спілкування.

veritas
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 21 серпня 2007, 22:10
Звідки: Львів

Повідомлення veritas » 21 серпня 2007, 22:31

chmelvv писав:Друг прислав посилання. Виявляється всі нотатки (аналог постингів), що робилися під час форуму відсканували і вивісили в Інтернеті тут
http://open-space.in.ua/index.php?optio ... 4&Itemid=1


Ну, по їхньому сайту вже можна зробити висновок про "серйозність" організаторів опен-спейсу :))) А по нотатках з 18 серпня можна зробити висновок про ефективність проведеного заходу на Форумі молоді... Справді цікаво, а скільки грошей на це витратили організатори?
ALIENA VITIA IN OCULIS HABEMUS, A TERGO NOSTRA SUNT!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 22 серпня 2007, 08:30

В часі проведення Патріаршого Собору та Молодіжного форуму я уважно слідкував за молоддю, яка приїхала з різних куточків як України, так з-поза її меж. Одне, що можна було виразно зауважити, то це те, що у більшості багато спільних проблем, які мають різне походження. Однак, кожний намагався поділитися досвідом їх подолання, пропонував різні виходи і т.д. На тому тлі, виразно вирізнялися галичани, а особливо львів`яни. Вони, на відміну віж інших, все критикували, у своїх проблемах звинувачували всіх навколо, тільки не себе. Тобто, те, що їх вирізняло - це був дух критиканства (не путати з здоровою критикою). Коментар попереднього учасника (наскільки бачу львівського походження) ще раз це підтверджує. Чи не пора нам, панове, трохи в іншу сторону поглянути на корінь наших проблем? Здається, що у галичан, а особливо у львівян ті корені невмирущі: сусіди, поляки, москалі, а навіть Господь Бог. Може прийшов час трохи зуупинитися з тим критиканством?!

chmelvv
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 21 серпня 2007, 14:06

Повідомлення chmelvv » 22 серпня 2007, 09:43

Пане Justyn, мене цікавить саме використання методу Відкритого Простору, а не хто кого критикував. Здається, що ідея непагана, але я очікував більшого. До того ж греко-католики зазвичай відомі своєю активністю, а теми такі підняли, які вже або говорені-переговорені, або настільки індивідуальні, що їх вирішувати треба зі своїм духівником, а не на майданах.

Покищо, я зробив висновок, що якщо буду робити щось подібне, то обов'язково до вільного формування тем, буду додавати блок актуальних тем саме для нашої парафії, братства, тощо. Актуальних з точки зору керівництва, а не рядових членів. Бо рівень усвідомлення проблем у них різний.

veritas
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 21 серпня 2007, 22:10
Звідки: Львів

Повідомлення veritas » 22 серпня 2007, 15:59

І звідки у Вас, Justyn, такі висновки? Я не займаюся критиканством, а всього лиш констатую факти... :wink: А відповіді організаторів таки немає...
ALIENA VITIA IN OCULIS HABEMUS, A TERGO NOSTRA SUNT!

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 22 серпня 2007, 16:47

Друзі!!!

По перше - на форумі я не був :oops:
Особисті та професійні обов"язки завадили.

А з всього прочитано-почутого хочу сказати, що методика відкритого простору насправді ДУ-У-У-УЖЕ ефективна, проте для компетентних та вмотивованих учасників. Це я вам як психолог кажу...

Решта - це вже деталі. Вважаю,що сам факт проведення заходу такого маштабу у Києві, а не у Львові, на приклад, багато чого вартує.

Щодо коштів... оренда експоцентру десь у межах десятка-двох тис. у. е. на добу :shock:

ПЕРЕКОНАНИЙ, що це виключно спонсорські кошти!
З повагою, Дмитро.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 23 серпня 2007, 14:51

Дорогий Chmelyv,
щоби не бути анонімним... Мене звати єрм. Юстин Бойко. Говорю з власного досвіду, бо був присутній так на Соборі як і на Форумі. Організаційних недотягнень можна знайти багато. Але ... при чім тут Ваша зацікавленість грошима до конструктивної дискусії. Чому саме гроші Вас цікавлять, а не щось інше. Саме тому, з тим, хто розпочинає розмову з грошей, той виказує, що є зацікавлений не справою, але чимось іншим.
Якщо Ви дійсно щиро про це запитуєте, то зверніться до організаторів, а не через Форум.
А щодо грошей ... Не заню хто їх пожертвував, але при нагоді дякую тим хто пожертвував і тим, хто вміло використав кошти. Нехай Господь їм допомагає надалі!

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 27 серпня 2007, 12:34

цей Форум - це був чудовий час! час бути разом, час відкритися на Церкву, час впевнитися у тому, що УГКЦ - то церква не бабусь і дідусів, а тих усіх, які шукають або знайшли Ісуса Христа, незалежно від віку:)))
Я особисто чулася в Церкві, яку "творять не стовпи, а люди" :) А люди - на відміну від стовпів - дуже різні-різні.
І творчість була різною... Від найкольоровіших спальників і кериматів звечора до копиць різних (але все одно Патріарших :roll: ) за формою і кольором свячених яблук зранку на Переображення...
Коли мені шось виглядало дивним, то я собі казала, що "в саду нашого Господа тваринок і рослинок - тобто нас - дуже багато". Наприклад, різношерсті артисти на концерті перед чуваннями (від "будівничого Собору" до "Може, хтось це ліпше робив - спи до завтра, спробуєм, може, ще..." гм...не впевнена, що то просто про сон і чисту любов...)
Шкода, що на чуваннях було так мало "чувальників" - "ночувальників" було більше :oops: А той плакат із плодами Святого Духа і тлумачення було насправді дуже файним!!! І пантоміми тернопільські, і банси - суперові...
Шкода, що "змазаним" виявився той зворушливий момент із відреченням і відновленням обіцянок хрещення...
Гасла у експоцентрі видалися мені трохи "нью-ейджівськими": "Якщо кінець, то кінець...", "Все починається тоді, коли має початися..." (то, певно, про годину привітання Блаженнішого, яка з 14 плавно стала 18 ). І той знак питання у головному гаслі... То через те, що ми, молоді, завжди і у всьому сумніваємося??
Дуже торкнули мене декілька моментів: люди, які снували Києвом із символікою Форуму і ставали, самі того не підозрюючи, можливо, вперше в житті (!!) маленькими лампочками ("Ви - світло світу" :) )присутності християнської молоді у Києві... Це була така жива реклама, що нууууууу!!! Футболка, яку мало не вдягнув Блаженніший, вітаючи учасників Форуму, і його ранкова проповідь про покликання. Я майже плакала! Завершальне "Отче наш" після нічних чувань, коли всі трималися за руки і виразно не чекали того трагічного "на добраніч" о 5 ранку:cry:
Ще...
Не знаю зараз. Ще поукладаю враження...
Попри все, такого у нашій Церкві ще не було ніколи! І впевнена, що багато хто із нас, навіть критикуючи :wink: , зробив у Києві безліч фотографій серцем... які не стираються, правда?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 31 серпня 2007, 10:29

ola писав:Гасла у експоцентрі видалися мені трохи "нью-ейджівськими": "Якщо кінець, то кінець...", "Все починається тоді, коли має початися..." (то, певно, про годину привітання Блаженнішого, яка з 14 плавно стала 18 ). І той знак питання у головному гаслі... То через те, що ми, молоді, завжди і у всьому сумніваємося??

То були не гасла, а принципи проведення відкритого простору. Ти мабуть пропустила коли про це говорили.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 31 серпня 2007, 11:14

Так, я дійсно не чула такого пояснення :oops:
Шкода. І дякую за міні-пояснення. Бо мені (і, думаю, багатьом :wink: ) ті вислови були зовсім дивними...
Бракувало, наприклад, при вході в експоцентр того "Ходіть і подивіться" :)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей