Сторінка 1 з 1

Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Додано: 25 березня 2008, 22:37
Justyn
Припинення діяльності Інституту Церковного Права

Написав прес-секретаріат ІЦП
10.03.2008


Дорогі Колеги,
а також усі, хто зацікавлені в розвитку Церковного Права!


Як організатор і директор Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака Українського Католицького Університету хочу повідомити Вас, що ІНСТИТУТ ПРИПИНИВ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ як структура УКУ з дня 1 березня 2008 р. Б.

Інститут Церковного Права офіційно був створений 14 листопада 2000 р. Б. Згідно з рішенням Сенату Львівської Богословської Академії і благословенням патріярха Любомира і владики Софрона (Мудрого). Не можу пояснити Вам об'єктивні причини закриття Інституту керівництвом університету, бо не розумію їх. І хоча факт закриття мене тривожить і викликає глибокі роздуми, приймаю Божу Волю в тому, чого не можу змінити.

Оскільки Українська Греко-Католицька Церква і українська богословська наука не можуть бути повноцінними без дослідницького центру з церковного права, вважаю, що закриття Інституту є нагодою для нового згуртування українських каноністів. Ціль такого роду інституції – спільна праця над дослідженнями церковного права Київської Церкви. Тому переконаний, що в тих обставинах, що склалися подібна інституція повинна відродитися у новій формі. Впевнений, що Господь запитає колись не тільки мене, але й кожного українського каноніста, що корисного зробили ми для Церкви та її науки із своїм науковим досвідом і титулами. Тому, покладаючи надію на Бога і заручаючись підтримкою святих каноністів минулого, дивлюсь на майбутнє такого дослідницького центру з оптимізмом.

А поки що відповідально заявляю, що з Божою допомогою і з благословення Церкви, старатимусь продовжувати працю над проектами, які розпочато в Інституті, і оскільки свідомий, що це мені одному не під силу, прошу Вашої молитви.

Хочу подякувати всім, хто за час 8-літнього існування Інституту своїми талантами доклався до його розвитку. Щира подяка також тим, хто намагається підтримати мене і працівників Інституту в ці не прості дні.

протопресвітер доктор Михайло Димид
Львів, 7 березня 2008 р. Б.

Додано: 26 березня 2008, 14:31
Justyn
Сайт Інституту: http://www.icl.org.ua

Додано: 13 грудня 2008, 13:58
o.Mykil
Найлегше руйнувати... Думаю, що ця справа була добра запланована, адже, як на мене, не кожному в УГКЦ було до вподоби, що відбувалося там - в інституті кан. права...

Додано: 02 лютого 2009, 20:26
Vasyl
mmm82 писав:Найлегше руйнувати... Думаю, що ця справа була добра запланована, адже, як на мене, не кожному в УГКЦ було до вподоби, що відбувалося там - в інституті кан. права...***Ціль такого роду інституції – спільна праця над дослідженнями церковного права Київської Церкви.****

Так видно перенесли до Києва!

Додано: 09 квітня 2009, 16:55
don Camilo
Великомученику каноністу Димиду: Катюзі по заслузі! Такі інститути потрібні, але без Димидів!!!

Додано: 10 квітня 2009, 07:37
o.Mykil
don Camilo писав:Великомученику каноністу Димиду: Катюзі по заслузі! Такі інститути потрібні, але без Димидів!!!


А що о. Димид заступав собою Церкву чи як? :)

Додано: 11 квітня 2009, 15:30
don Camilo
Так, великоканоніст Димид повністю ототожнив себе із Церквою. Церква - це Я - кредо Димида. Звичайний грантожер, котрий навіть справу о. В. Ковпака не міг по-людськи вирішити! Тут справа не в руйнуванні, а просто "кормушка" припинилась і фінанси співають романси!

Додано: 23 листопада 2009, 01:16
rostek
Звичайно шкода, о.др М.Димид фахівець котрий заслуговує на повагу і шану, я теж особитсо багато чому Йому завдячую, як і Кир Софрону Мудрому, але погоджуюсь обєктивні причини для закриття Інституту були, це проголошення кінцевих документів прийнятих на Конгресі Богословів УГКЦ «Евхаристійне сопричастя – виклик традиції та сучасності для традиційних Церков» скликаний Українським Науковим Богословським Товариством та Інститутом Церковного Права Українського Католицького Університету як зообовязуючих, а не дорадчих для УГКЦ і це без згоди Апостольської Столиці, звичайно Рим призупинив силу цих рішень, розгляд справи триває і схоже до закінчення далеко. Проте створено Товариство українських каноністів Української Греко-Католицької Церкви сподіваюсь воно візьме на себе ініціативу та працюватиме над недовершиними проектам Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака.

Re: Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Додано: 23 березня 2010, 20:14
Kaktus
По-моєму, о. Димид був одним із небагатьох, хто мав мужність казати те, що думав, казати правду-матку без оглядки на Рим. Я не є його ідейним послідовником щодо негайного відновлення євхаристійного сопричастя з православними, але наша Церква потребує таких людей як ніколи - на них будується Патріархат і відновлюється єдність української Церкви.

Re: Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Додано: 24 березня 2010, 17:33
о.Олег
Kaktus писав:По-моєму, о. Димид був одним із небагатьох, хто мав мужність казати те, що думав, казати правду-матку без оглядки на Рим. Я не є його ідейним послідовником щодо негайного відновлення євхаристійного сопричастя з православними, але наша Церква потребує таких людей як ніколи - на них будується Патріархат і відновлюється єдність української Церкви.

нажаль - у "медалі" два боки...