Хто що читає?

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення о.Олег » 24 травня 2014, 06:53

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто що читає?

Повідомлення andrivovk » 27 листопада 2014, 19:38

andrivovk писав:Купив собі по акції дві книжки "свічадівські". Твори А.Шептицького. Два томи (по 500 сторінок), 10 гривень кожен том. Це як задармо. Радий як слон. :)

До речі можна їх скачати в інтернеті... :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто що читає?

Повідомлення andrivovk » 28 березня 2015, 15:10

Прочитав недавно книгу "Вудс Томас. Как Католическая Церковь создала западную цивилизацию". Досить цікава (і легко читається), рекомендую.

В книге американского историка Томаса Вудса развенчивается культивируемая на протяжении трех столетий (начиная с эпохи Просвещения) и вошедшая в учебники антихристианская и антиклерикальная мифология — тенденциозное изображение Церкви реакционной силой, сопротивляющейся развитию науки, культуры и цивилизации в стремлении удержать народы в первобытной темноте и невежестве. Опираясь на результаты, полученные историками на протяжении последних ста лет при изучении истории европейского Средневековья и раннего Нового времени, автор показывает, насколько велика была роль Церкви и христианской религии в создании многих важнейших аспектов современной цивилизации — науки, права, искусства и архитектуры, сельского хозяйства, благотворительности и т.д. Прочитав эту книгу, вы узнаете почему современная наука зародилась именно в лоне Католической церкви; как католические священники разработали идею экономической теории свободного рынка за 500 лет до Адама Смита; как Католическая церковь изобрела университеты; как западное право развилось из церковного канонического права; как Католическая церковь гуманизировала Запад, настаивая на священности любой человеческой жизни.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2015, 12:37

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення Міра » 11 листопада 2015, 09:06

Порадьте щось хороше прочитати з духовних книг. Таке, що вам дуже сподобалось.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2015, 10:44

В кого який смак... Моїй мамі подобається книжка "Богочоловік", а от я того не сприймаю... Найбільше сподобалася "Історія однієї душі" св. Терези з Лізьє і "Боже милосердя" - зі щоденника Фаустини Ковальської. "Легкі" книжки - про св. Івана Боско, про святих дітей, Бруно Ферреро.
Зараз мені хотілося би більше чогось от такого:
о.Олег писав:http://agnuz.info/app/webroot/library/333/532/
або на історичну тематику (в останньому випадку це вже не для духовного збагачення, а для самоосвіти).


А от що дійсно найбільше подобається з усіх духовних книжок - це Біблія. :Rose: І Старий Завіт в т. ч. Просто якщо складно розібратися в деяких місцях, то можна знайти відповідний коментар (завжди було цікаво: в церковних крамницях стільки всяких книжок про все, що так чи інакше пов'язано з духовністю, Церквою і т. д., а чому я не бачу коментарів до Біблії? :( )
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення Міра » 11 листопада 2015, 10:58

ShMariam писав:В кого який смак... Моїй мамі подобається книжка "Богочоловік", а от я того не сприймаю... Найбільше сподобалася "Історія однієї душі" св. Терези з Лізьє і "Боже милосердя" - зі щоденника Фаустини Ковальської. )

Читала. трохи не моє, не дуже сприймаю містику. Люблю щось таке, як К.Льюіс пише) Всього перечитала, ще щось хочу)
А Біблія дійсно, поза конкуренцією. Вчора знову її взяла, як св. Макарія прочитала. Ще люблю святих отців, це таке багатство, скачала сьогодні св.Йоана Ліствичника (тут на першій сторінці побачила).
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2015, 14:56

ShMariam писав:В кого який смак... Моїй мамі подобається книжка "Богочоловік", а от я того не сприймаю... Найбільше сподобалася "Історія однієї душі" св. Терези з Лізьє і "Боже милосердя" - зі щоденника Фаустини Ковальської. "Легкі" книжки - про св. Івана Боско, про святих дітей, Бруно Ферреро.
Зараз мені хотілося би більше чогось от такого:
о.Олег писав:http://agnuz.info/app/webroot/library/333/532/
або на історичну тематику (в останньому випадку це вже не для духовного збагачення, а для самоосвіти).


А от що дійсно найбільше подобається з усіх духовних книжок - це Біблія. :Rose: І Старий Завіт в т. ч. Просто якщо складно розібратися в деяких місцях, то можна знайти відповідний коментар (завжди було цікаво: в церковних крамницях стільки всяких книжок про все, що так чи інакше пов'язано з духовністю, Церквою і т. д., а чому я не бачу коментарів до Біблії? :( )

недавно Свічадо випустило коментарі на недільні Євангелія. Трошки, але...
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто що читає?

Повідомлення andrivovk » 11 листопада 2015, 18:46

о.Олег писав:недавно Свічадо випустило коментарі на недільні Євангелія. Трошки, але...
:Rose:

А я вже маю. :roll:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2015, 19:46

Мені би коментарі до Старого Завіту (хоч би до чогось) або до Об'явлення. З комп'ютера важко читати.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 10 січня 2016, 13:22

Останні прочитанні мною книги - це "Про священство" Йоан Золотоустий (Золотий вік патристики IV-Vст., Джерела християнського Сходу) і Олександр Мень "Світло в пітьмі сяє". Перша книга складається з 2-ох частин:
1. біографія Йоана Золотоустого (багато цікавих моментів дізналася про святого);
2. наука (як стати добрій людині, ще добрішою, а потім святою і як це втримати в собі).

О.Мень "Світло в пітьмі сяє" ця книга стала пізнавальною для мене тому, що пояснила мені уривки з Біблії, які я раніше не розуміла. Іще там багато хороших повчань :good:

Книги, які я ніколи не забуду (окрім БІБЛІЇ :Rose: ) та із великим задоволенням перечитаю ще раз - це
- Св. Альфонс Марія де Лігуорі "Як любити Ісуса Христа"
- Томас Мертон "Роздуми на самоті"
- Життя святого великомученика Йосафата(Кунцевич) Чину св.Василія Великого., архиєпископа Полоцького
- Мистецтво молитви "Ісусова молитва", упорядник ієрм.Харитон
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2016, 15:34

ShMariam писав:Мені би коментарі до Старого Завіту (хоч би до чогось) або до Об'явлення. З комп'ютера важко читати.

У Свічадо є гарні коментарі до Старого Завіту. До Нового теж, але їх я не переглядала. Нарешті! :Yahoo!: (може давно вони є, просто я не знала :oops: )

На майбутнє планую нормально вивчити Біблію за допомогою цих книжок (різні там історичні моменти весь час забуваються, але головне вміти відчитати символи, важливі моменти, особливо в Старому Завіті).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто що читає?

Повідомлення andrivovk » 10 січня 2016, 19:31

Ira-arI писав:Останні прочитанні мною книги - це "Про священство" Йоан Золотоустий (Золотий вік патристики IV-Vст., Джерела християнського Сходу) і Олександр Мень "Світло в пітьмі сяє". Перша книга складається з 2-ох частин:
1. біографія Йоана Золотоустого (багато цікавих моментів дізналася про святого);
2. наука (як стати добрій людині, ще добрішою, а потім святою і як це втримати в собі).

О.Мень "Світло в пітьмі сяє" ця книга стала пізнавальною для мене тому, що пояснила мені уривки з Біблії, які я раніше не розуміла. Іще там багато хороших повчань :good:

Книги, які я ніколи не забуду (окрім БІБЛІЇ :Rose: ) та із великим задоволенням перечитаю ще раз - це
- Св. Альфонс Марія де Лігуорі "Як любити Ісуса Христа"
- Томас Мертон "Роздуми на самоті"
- Життя святого великомученика Йосафата(Кунцевич) Чину св.Василія Великого., архиєпископа Полоцького
- Мистецтво молитви "Ісусова молитва", упорядник ієрм.Харитон


Непогано. А хто автор прочитаної вами "Життя святого великомученика Йосафата" ? Бо різні автори писали про нього.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 11 січня 2016, 12:35

andrivovk писав:А хто автор прочитаної вами "Життя святого великомученика Йосафата" ? Бо різні автори писали про нього.


о.Євген Козаневич, ЧСВВ - Львів, 1994.
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2016, 14:06

Не знаю, чи в когось таке було: у свій час переситилася духовною літературою і тепер "для душі" (для духовного розвитку) не сприймаю нічого, крім, хіба що, Біблії. Крім того, з релігійної літератури цікаві ще книжки, які підвищують ерудованість. Але різні там нюанси, як правильно молитися, як пізнавати Бога, як будувати з Богом стосунки, - це все треба переживати на практиці. Так, деколи заплутуєшся, і тоді знань чи... духовного проводу бракує. Просто після всього прочитаного розумієш, що більший толк буде, щоб слухати, що вчить Небесний Учитель тебе зараз, тут, ніж вкотре перечитувати це в теорії (але, підкреслюю, я це кажу після величеееезної купи прочитаних книжок і ще для такого просто необхідний духівник)... Щодо духовного досвіду окремих людей, то, нмд, все дуже індивідуально (в кожного свій шлях, хоч і загальні риси є - але про них я давно знаю), але, що найважливіше - особисто я не сприймаю написаного, поки не дійду до відповідного рівня духовного досвіду (це мені нагадує приблизно, як мене заставляли в дитинстві читати книжки про комп'ютер, а я не могла нічого запам'ятати - комп'ютера я не мала). От напр. говорили тут про Ісусову молитву, а я, для себе, не бачу сенсу її практикувати (так щоб тисячі молитов за день відмовляти :) ), більше подобається як практикують молитися в харизматичних спільнотах (там, де укр. мовою :) ) - робиться наголос на молитві прослави.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 11 січня 2016, 15:26

Мабуть, у кожного таке хоч раз у житті було. Коли ти чимось захоплюєшся, ти просто хочеш все і одразу. Якщо захопився читанням книг, тоді ти ніби їх "проковтуєш" (читаєш швидко, бо тобі цікаво). Особисто в мене таке було((( Я ті книги "проковтувала", правда після такого читання небагато толку, мало запам'ятовуєш. А потім ще гірше - плутаєшся. До всього треба підходити з розумом.

А на рахунок духовнної літератури, коли багато її читаєш, то погоджуюсь з ShMariam потрібний духівник. Не завжди у таких книгах все однозначно і тому не все зрозуміло.
Мистецтво молитви "Ісусова молитва", упорядник ієрм.Харитон - саме після цієї книги зрозуміла її значення і силу, з'явилась на руці вервиця(браслет). Коли ти йдеш по вулиці чи їдеш у транспорті, коли час просто так проходить, чи не краще присв'ятити його Богу і своїй душі промовляючи на перший погляд цю просту молитву.

"Молитва пробиває небо".
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2016, 21:07

Про Ісусову молитву перенесла сюди.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2016, 00:44

Ira-arI писав:Мабуть, у кожного таке хоч раз у житті було. Коли ти чимось захоплюєшся, ти просто хочеш все і одразу. Якщо захопився читанням книг, тоді ти ніби їх "проковтуєш" (читаєш швидко, бо тобі цікаво). Особисто в мене таке було((( Я ті книги "проковтувала", правда після такого читання небагато толку, мало запам'ятовуєш. А потім ще гірше - плутаєшся. До всього треба підходити з розумом.


Гм... В мене якраз таке було. Всю інформацію в таких книгах поділяю на "Цікаво, корисно, треба знати" і "Потрібно для духовного розвитку". Так от, якщо багато фактів з першого "блоку" просто "вивітрюються" ( так вже в мене влаштований мозок), то другого, по суті, не так багато в подібній літературі, точніше воно повторюється у найрізноманітніших формах, а що найважливіше - виринає в пам'яті тоді, коли це потрібно. Тільки другий "блок" має свою особливість - не сприймається нічого "більшого", поки на практиці не засвоїться "менше" (так як не можливо ні математику, ні граматику вивчати суто в теорії - треба робити вправи). Точніше, може й щось десь та й запам'ятається, але, швидше за все, та інформація увійде у перший "блок" і скоро забудеться.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 13 січня 2016, 09:48

ShMariam писав:Так от, якщо багато фактів з першого "блоку" просто "вивітрюються" ( так вже в мене влаштований мозок)


Для себе знайшла вихід із цієї ситуації "вивітрування". Під час читання (духовної літератури) відмічаю (використовую лише простий олівець :D книги ж не мої, а з бібліотеки, за вандалізм по голівоньці ніхто не погладить :pardon: )важливі місця або фрази варті того, щоб їх запам'ятати. Коли книга закінчилась перелистую її у пошуках відміток і перечитую їх. Тоді вибираю справді важливі речі і виписую. Це мій спосіб зберегти важливу інформацію. Мозок звичайної людини (і мій :cry: ) просто не в силі запам'ятовувати всю сприйняту з навколишнього середовища інформацію.
Час від часу відкриваю блокнот із цими записами і черпаю звідти мудрі думки.
Deus caritas est.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення Міра » 13 січня 2016, 09:58

Гарно робите, мені б так себе організувати.
Мені здається, що нікуди те все прочитане не дівається, бачу, що змінює мене. Навіть, як здається, що забула, в потрібний момент згадуєш або просто підсвідомо знаєш, як чинити чи сприймати ситуацію.
Стільки мудрих, святих людей писало книги, що я переживаю, що не знайду, не прочитаю. Мені завжди мало :pardon:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 13 січня 2016, 10:08

Міра писав:Стільки мудрих, святих людей писало книги, що я переживаю, що не знайду, не прочитаю. Мені завжди мало :pardon:


однозначно погоджуюсь :Rose:
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2016, 17:18

А ще як цікаво перечитувати прочитані раніше книги - часом зовсім по іншому відкриваються. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2016, 12:29

ShMariam писав:А ще як цікаво перечитувати прочитані раніше книги - часом зовсім по іншому відкриваються. :)

ага :) Або як хтось цитує, і розумієш, що зовсім інакше сприйняв прочитане...
всіх з Святами (старим-новим, Василієм і Господньою Октавою) :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Хто що читає?

Повідомлення Ira-arI » 26 січня 2016, 13:32

На днях прочитала книгу "Сповідайтесь добре" (о.Людвик Л. Кіяваріно).
Спочатку прочитала відгуки про цю книгу. В той же день вона потрапила мені на очі в бібліотеці. :wink: І я зацікавилась.
Одним словом книга сильна. :good: Однозначно варто читати. Ця книга вчить, вчить, і ще раз вчить, яка повинна бути сповідь.
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто що читає?

Повідомлення ShMariam » 26 січня 2016, 17:34

Ira-arI писав:На днях прочитала книгу "Сповідайтесь добре" (о.Людвик Л. Кіяваріно).
Спочатку прочитала відгуки про цю книгу. В той же день вона потрапила мені на очі в бібліотеці. :wink: І я зацікавилась.
Одним словом книга сильна. :good: Однозначно варто читати. Ця книга вчить, вчить, і ще раз вчить, яка повинна бути сповідь.

Головне занадто сильно не перелякатися (бо можуть бути проблеми, як в мене). Хоча в духовному житті все, що "занадто" (крім любові O:-) ) - зле.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей