Вітання для УГКЦ від римо-католиків України...

важливі теми, обговорення історія обговорення яких на Форумі варта уваги. Дискусії заборонені

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Вітання для УГКЦ від римо-католиків України...

Повідомлення o.Mykil » 05 вересня 2009, 10:22

Українські латинники привітали УГКЦ із 20-літтям виходу з підпілля


З нагоди 20-річчя виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви до її Глави - Верховного Архиєпископа Києво-Галицького кардинала Любомира Гузара звернувся з листом Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Архиєпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. У листі, серед іншого, мовиться:

«Розділяємо радість святкувань 20-ліття легалізації Греко-Католицької Церкви в Україні. За часів переслідування і гонінь греко-католицьке духовенство, монашество і миряни, які залишилися вірними Апостольському Престолу, постійно знаходили духовну опіку в поодиноких діючих храмах латинського обряду. Символом твердині віри стала для них Львівська катедра Успіння Пресвятої Діви Марії, де католики двох традицій – західної і східної разом молилися під час Богослужінь, а в ризниці греко-католицькі священики підпільно сповідали своїх вірних, святили паски та Йорданську воду за юліанським церковним календарем. Також костели у Східному Поділлі послужили довголітнім пристановищем для багатьох підпільних греко-католицьких ієреїв і монахів, з числа яких були висвячені нові єпископи для Української Греко-Католицької Церкви.
Гідною для наслідування прикметою тих важких десятиліть була відсутність міжнаціональних і міжобрядових протистоянь та взаємних підозр і недовіри. Усюди відчувалася вселенськість Католицької Церкви.
Величезною радістю для всіх нас стало рішення Ватикану про відновлення структур Католицької Церкви в Україні та піднесення до кардинальської гідності Архиєпископа Львівського для вірних латинського обряду Мар’яна Яворського і Верховного Архиєпископа УГКЦ Любомира Гузара.
З ініціативи церковного проводу, який підтримало вище керівництво держави, у червні 2001 року відбувся візит в Україну Святішого Отця Івана Павла ІІ, який під час папських літургій у Львові проголосив нових блаженних. Слуга Божий Іван Павло ІІ закликав тоді польський і український народи простити один одному за заподіяні кривди та разом будувати добросусідські взаємини.
Не так давно, під час візитів ad limina римо-католицьких і греко-католицьких єпископів України, про нагальну потребу таких діянь нагадав Святіший Отець Бенедикт ХVI. Практичному втіленню цих закликів у повсякденне життя духовенства, чернецтва і мирян покликані сприяти започатковані спільні зустрічі й Конференції Синоду Єпископів УГКЦ і Конференції Римо-Католицьких Єпископів України.
Згадуючи нині у своїх молитвах Свідків Віри та всіх тих, хто боровся за легалізацію Греко-Католицької Церкви в Україні, будьмо гідними їхнього подвигу».


http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=313911
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Повернутись до “Архів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей