Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

важливі теми, обговорення історія обговорення яких на Форумі варта уваги. Дискусії заборонені

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення samael » 29 березня 2010, 13:36

Єпископи УГКЦ закликали Президента України подбати про рівність тих, хто молиться за благо держави та її очільників

RTEmagicC_yanukovych_01.jpg.jpg
Віктор Федорович Янукович
Фото з офіційного сайту Президента України
RTEmagicC_yanukovych_01.jpg.jpg (16.3 Кіб) Переглянуто 10280 разів
Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви ухвалив Звернення до Президента України Віктора Януковича із закликом подбати про рівність перед законом усіх Церков та релігійних організацій України.

Запевнивши Президента у своїх щоденних молитвах та висловивши пошану релігійним переконанням Глави держави, провідники єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні констатують прикрість із того приводу, що у день інавгурації Віктора Януковича була проігнорована традиція, яка склалася за роки незалежності України, − запрошувати предстоятелів українських Церков до спільної молитви у соборі Святої Софії.

«Напевно не зайвим у цьому контексті кожному з нас буде постійно пригадувати собі євангельську пересторгу про сумні перспективи “розділеного царства” (пор. Мт 12, 25). А саме такий сценарій намагаються нав’язати Україні ті сили, що не цінують її історичних традицій, не можуть змиритися з її сучасним статусом та не пов’язують з нею свого майбутнього», − наголошується у Зверненні Синоду.

«Наша держава є поліконфесійною, на відміну від деяких країн світу, в яких лише одна релігійна організація втішається привілейованим статусом на противагу всім іншим деномінаціям, − обґрунтовують свою позицію єпископи УГКЦ. − Відповідно до законодавства України, всі наші Церкви й віросповідні спільноти, належно зареєстровані в державних органах, наділені однаковими правами. У зв’язку з цим ми звертаємося до Вас як до гаранта Конституції, щоби ця рівноправність перед законом та в публічному житті усіх Церков та релігійних організацій була сумлінно дотримана, адже протегування якоїсь однієї конфесії над іншими лише поглиблюватиме роз’єднання між громадянами нашої держави, що завдало б величезної шкоди всьому українському народові».

Також Синод Єпископів УГКЦ у своєму зверненні до Глави держави висловив стурбованість із приводу надзвичайно низького рівня довіри до влади в українському суспільстві. Одна з причин такої ситуації, на думку владик УГКЦ, легковажне ставлення самих можновладців до законів, зокрема до Основного закону – Конституції України: «Громадяни не будуть поважати тієї влади, яка не шанує сама себе, діє лише на догоду якійсь політичній групі чи обслуговує чиїсь фінансові інтереси. Тому до Вас, як гаранта Конституції і всього правопорядку, наше велике прохання: не допускати порушень та необдуманих змін законів. На Вас покладена велика відповідальність – зробити все можливе задля утвердження верховенства права та пошани до влади», − наголошується у Зверненні.

Очільники УГКЦ торкаються питання дотримання етичних норм у політичному житті, які мали б домінувати над корисливими приватними та груповими інтересами: «Окрім моральних принципів та засад, що їх ми як Церква прагнемо прищепити через наше навчання, молоде покоління хотіло б мати живі приклади для наслідування серед сучасних державних мужів і жінок. Тому знову просимо Вас подбати, щоб у владні структури потрапляли справді гідні особи, чесні й відповідальні перед народом, а не догідливі виконавці чиєїсь особистої чи вузькопартійної волі».

Як зазначено у Зверненні, «український народ жертовністю багатьох поколінь довго виборював свою незалежність і заслуговує на те, щоб дії влади відповідали його історичним традиціям, національній ідентичності та насущним (не тільки економічним) потребам. Вагомим здобутком та критерієм для оцінки діяльності будь-якого президента чи уряду є також те, наскільки вони зберегли і примножили надбання свого народу, щоб передати їх майбутнім поколінням».

Владики УГКЦ звернули також увагу Президента України на важливість дбати не тільки про економіку, але й про духовність. «Сьогодні ми найбільше чуємо про економічні справи, подолання кризи, але народові від цього не стає легше. І причина дуже проста: не від самого хліба людина стає щасливою, і не від хліба залежить добробут нації, а від того, наскільки громадяни слухають Боже Слово (пор. Мт 4, 4), наскільки всі, хоч би яке мали завдання у спільноті, чесно, відповідально, прозоро, сумлінно виконують свої обов’язки», − пишуть владики.

«Високодостойний Пане Президенте, − закінчує своє звернення Синод Єпископів УГКЦ, − Ви є віруючою людиною і очолюєте віруючий у своїй переважній більшості народ. Ви знаєте, що «віра чинна любов’ю» – як навчає нас святий апостол Павло (пор. Гал. 5, 6). Ми хочемо цей наш лист до Вас закінчити побажанням, щоб у виконані своїх відповідальних завдань Ви керувалися любов’ю до народу, демократичним волевиявом якого Ви отримали цю велику відповідальність за його долю».

Чергове засідання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулося 24 - 25 березня у Львові. Українська Греко-Католицька Церква налічує біля 5 млн. вірних в Україні і є третьою за величиною релігійною організацією держави.

Департамент інформації УГКЦ
http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=2549&tx_ttnews[backPid]=2

Ознайомитися із текстом документу ви можете на офіційній веб-сторінці УГКЦ за цим посиланням: http://www.ugcc.org.ua/1149.0.html.
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення Anatolius » 29 березня 2010, 19:05

Послання "в точку", як то кажуть:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення о.Олег » 30 березня 2010, 06:11

Anatolius писав:Послання "в точку", як то кажуть:)

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення romanm » 31 березня 2010, 19:04

:good:

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення Cardinal » 03 квітня 2010, 15:22

Чудове звернення! :twisted:
Зображення
Зображення

Andriy10
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 27 листопада 2009, 16:00
Звідки: Lviv

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення Andriy10 » 17 квітня 2010, 12:54

Не було ніякої відповіді президента на цей лист???
Великий ти, Господи, і великі діла твої

Немає слів, щоб оспівати твої чудеса.

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Єпископи УГКЦ закликали Президента України...

Повідомлення Anatolius » 17 квітня 2010, 12:57

Andriy10 писав:Не було ніякої відповіді президента на цей лист???

Мені здається, що відповідь на нього це дії Президента, а бумажку можна скласти за 5 хв.
І далі, якщо аналізувати дії, то можна сказати, що відповідь була - негативна. :crazy:


Повернутись до “Архів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей