УГКЦ в Італії, Іспанії та Ірландії

Життя нашої Церкви за кордоном

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Дві нові веб-сторінки

Повідомлення samael » 03 січня 2006, 15:24

На електронну адресу прес-секретаріату Глави УГКЦ прийшло повідомлення про відкриття двох веб-сторінок українських греко-католицьких парафій в Італії. На цих сторінках можна прочитати різну інформацію про життя українців за кордоном, про їхнє життя у церкві та заробітчанські будні.

Крім того, там розміщено проповіді для вірних, розпорядок богослуження, творчість, оголошення та багато іншої цікавої, корисної інформації.


http://www.genova.boom.ru/
http://www.savona.boom.ru/

http://www.ugcc.org.ua/ukr/news/article;2810/
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

УГКЦ в Італії, Іспанії та Ірландії

Повідомлення Justyn » 17 травня 2006, 20:39

Скажіть, будь-ласка, хто з єпископів на даний час є Апостольським Візитатором для Українців в Італії, Іспанії і Ірландії. Адже, Владика Гліб Лончина, наскільки мені відомо, обійме нові функції в патріаршій курії.

Аватар користувача
Уставник
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 21 липня 2005, 17:36
Звідки: Thulcandra
Контактна інформація:

Повідомлення Уставник » 18 травня 2006, 09:04

Поки-що, Кир Гліб далі виконує роль Апостольського Візітатора - до того часу коли Апостольський Престол призначить другого або звілнить його із тих обов'язків.
Oυτις ημιν φιλει ου φροντιδα | Nemo Nos Diliget Non Curamus

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 18 травня 2006, 09:38

Якщо так, то в Св.Літургії священники повинні ще згадувати Владику Гліба. Чи я правильно зрозумів?

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 26 травня 2006, 10:34

Отче Адміністратор, якщо можливо дайте відповідь на моє попереднє запитання, бо воно турбує багатьох священиків, а немає до кого звернутися. Можна до Апостольського Престолу, але думаю, що це можна полагодити простіше.

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Повідомлення ihor » 26 травня 2006, 14:51

Justyn писав:Отче Адміністратор, якщо можливо дайте відповідь на моє попереднє запитання, бо воно турбує багатьох священиків, а немає до кого звернутися. Можна до Апостольського Престолу, але думаю, що це можна полагодити простіше.

Владика Гліб залишається Апостольським Адміністратором до відкликання Апостольською Столицею. А тому, відповідно, під час богослужінь його мають поминати після Папи та Патріарха.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 26 травня 2006, 20:34

Дорогий Отче Ігоре! Дуже дякую Вам за відповідь. Тепер мені ясно все і постараюся дослідно переказати це тим, хто про це питають. А тепер маю наступне запитання, яке ширяє у священичому середовищі: чи Апостольський Візитатор має обовязок резиденції? Якщо так, то де та резиденція знаходиться - в Римі чи у Львові? Якщо в Римі, то щось не є в порядку з його переїздом. Якщо у Львові, то думаю, що воно закриє цікавість багатьох недобрих язиків. Ці всі питання виношу на форум публічний тільки через одну причину: тут, в Римі, всі про це між собою говорять, творячи кожний свою теорію, але бояться задати вголос це запитання.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Доповнення попереднього

Повідомлення Justyn » 26 травня 2006, 23:04

Отче Ігоре, коли я писав Вам попереднє запитання, на мій електронний адрес надійшло повідомлення з відповіддю на моє раніше поставлене питання. Автор цього електронного листа не підписався. Проте видно, що він мусить бути каноністом, оскільки добре орієнтується в церковному праві. Але, цікавим є те, що його відповідь цілковито суперечить Вашій. Не знаю, чи то написав хтось з тих, що відповідають на питання з сайту нашої Церкви, чи хтось інший. У всякому разі, дозволю собі цілісно його тут зацитувати через те, що це є анонімний автор. Нехай через публічну дискусію виявиться правда. Отож, анонімний лист, про який згадую є наступного змісту: "В Божественній Літурґії згідно ККСЦ потрібно зґадувати тільки: кан. 1438 Єрарха. Єрарх в ККСЦ кан. 984,§ 1 вважається Святійший Отець,Патріарх, Верховний Архиєпископ, Митрополити Церкви sui iuris і єпархіяльний єпископ. Отже, в Божественній Літургіі згадується Папу Римського, Патріарха, якщо поза територією патріарсшої Церкви то також і Митрополит провінції, і єпархіяльного єпископа. Зґідно кан. 987 ККСЦ до єпархіального єпископа в Кодексі прирівнюється ТІЛЬКИ ЕКЗАРХ. Отже візитатор не є єпархіальним єпископом і йоґо не потрібно зґадуwати! У випадку священиків в Італіі, Іспаніі і Ірландіі потрібно зґадувати: Папу Римського,Патріарха, і єпископа місьця
(латинского)". Поясніть, будь-ласка, хто в даному випадку має рацію - Ви чи анонімний каноніст. Щиро дякую! З повагою єрм. Юстин, студит

o. Andriy Tanasiychuk
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2006, 10:46

Повідомлення o. Andriy Tanasiychuk » 27 травня 2006, 15:34

Xrystos Voskres dorohi uczasnyky FORUMu! "Anonimnym" awtorom widpowidi na pytannia o. Justyna Bojka sco do pomynannia w Bozestwennij Liturgii cerkownoji Ierarchiju je o. Andriy Tanasiychuk.
Potribno pamiataty sco poniattia "jeparchialnyj jepyskop" w CCEO can. 987 widnosytsia til'ky do jeparchial'noho jepyskopa i ekzarcha!

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Повідомлення ihor » 29 травня 2006, 09:37

ihor писав:Владика Гліб залишається Апостольським Адміністратором до відкликання Апостольською Столицею. А тому, відповідно, під час богослужінь його мають поминати після Папи та Патріарха.

Я написав своє повідомлення не з погляду права, а з погляду богослужбової практики. Отже, Владика Гліб залишається Апостольським Адміністратором до відкликання Апостольською Столицею. Тому потрібно священикам продовжувати ту практику, яка була.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 29 травня 2006, 12:27

Отче, дякую за відповідь і за те, що берете участь в цій дискусії. Особисто я згадую Владику Гліба у Св.Літургії, бо він нам вже напочатку, як став Візитатором надіслав листа, в якому розповів, як повинно поминатись єрархію в часі богослужінь. Але, як видно з пояснення о.Андрія Танасійчука (дякую йому за те, що признався), у світлі канонічного права Візитатора не мається поминати. З іншої сторони, мені також не є цілком ясно, як Владика переїхав без відповідного рішення компетентної влади (принаймні так виникає з цієї дискусії. До того ж немає до цих пір відповідного публічного документу).

o. Andriy Tanasiychuk
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2006, 10:46

Повідомлення o. Andriy Tanasiychuk » 29 травня 2006, 12:51

Chrystos Voskres! Z powahoju do wsich uczasnykin FORUMU, ale wwazaju sco potribno pojasnyty abo nawit wyjasnyty pewni pytannia z kanonicznoho prawa de idetsia pro pomynannia w Liturgii cerkovnoji ierarchiji.

Kodeks Kanoniw Schidnyj Cerkow (1990) w kan. 3 howoryt' sco normy cioho Kodeksu chot czasto posylajutsia do liturgichnych knych ne wyriszuje liturgichnoji widpawy!

Ciu kompetenciju zalyszaje liturgicznym prypysam okremoji Schidnoji Cerkwy swoho prawa, jaki piznisze znachodiat swoje widobrazzennia w liturgicznych knygach! Pry tomu nahaduje sco normy liturgiczni postanowleni danoju Cerkwoju majut ne supereczyty zagalnomu Kodeksu (1990).

Jak znajemo sco wsi liturgiczni postanowy pryjniati na Synodi Jepyskopiw UGKC je liturgicznymy zakonamy i je obowiazkowymy wsiudy de je ierarchiaja UGKC (kan. 150 ,§ 2).

Pid czas liturgicznych widpraw koznych swiascennyk je zobowiazannyj korystuwatysia z liturgicznych knych jaki majut cerkowne zatwerdzennia (imprimatum) (kan. 656, § 1).

W liturgicznych knygach UGKC je perelik cerkownoji ierarchiji de poslidnioho zgadujetsia "BOHOLIUBYWOHO JEPYSKOPA...". Pid poniattiam "Boholiubywoho Jepyskopa" w perszu czerhu powynno rozumitysia JEPARCHIJALNOHO JEPYSKOPA,jakymy je zgindo kan. 987 Jeparchijalnyj Jepyskop i Eksarch. Wsi inszi jepyskopy, a same jepyskopy emeryty (kan. 211, § 1) i jepyskopy tytularni (kan. 179) ne je JEPARCHIJALNYMY JEPYSKOPAMY i ne musiat' zgaduwatysia w Liturgiji (kan. 179). UGKC zgaduje ich jakznak powahy i podiaky za ichniu praciu.

Otze pidsumowujuczy sco liturgiczni postanowy majut sylu liturgicznoho zakonu (kan. 150, § 2), jaki wsoju czerhu wyrazajutsia w liturgicznych knygach (kan. 656, § 1) i za ne doderzuwannia ich je peredbaczene pokarannia (kan. 1438) POTRIBNO zgaduwaty tych w Bozestwennij Liturgii chto je peredbaczenyj w liturgicznych knygach.

P.S. WAZNO!!!!

Na zal Apostolskyj Vizytator czy Patriarszyj Vizytator(patriarsza terytoria) ne je Jeparchijalnymy Jepyskopamy. Wony nawit ne musiat' buty jepyskopamy,a tilky zwyczajnym swiascennykom. Wizytatoram ne je powirena czastyna Bozoho Ludu, tak jak to je z Jeparchijalnym Jepyskopom (kan. 177). Wizytator wykonuje swoju misiju INFORMACIJNU i w imeni tych chto Joho poslaw!Je pryznaczeni do potreby czasu i mozut buty widklykani bud' koly.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 29 травня 2006, 23:01

Дорогі учасники дискусії! Дуже дякую всім за те, що брали участь в обговоренні поставленого питання. Для мене менш-більш прояснилася справа, хоча остаточне слово за Єрархією нашої Церкви. Проте, як бачимо, є багато питань-викликів, які кидає нам сучасність і які на які потрібно давати відповідь. Однак, переглядаючи тему дискусії "УГКЦ в Італії, Іспанії та Ірландії" хотів би запропонувати всім, особливо священикам та семінаристам підняти багато болючих питань (а їх є немало) на публічний форум. І дуже раджу всім не ховатися "в кущі" з наболілими "до живого" питання, а виставляти їх на світло денне.

jarema
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 12 червня 2006, 16:14

Re: УГКЦ в Італії, Іспанії та Ірландії

Повідомлення jarema » 12 червня 2006, 16:25

Justyn писав:Скажіть, будь-ласка, хто з єпископів на даний час є Апостольським Візитатором для Українців в Італії, Іспанії і Ірландії. Адже, Владика Гліб Лончина, наскільки мені відомо, обійме нові функції в патріаршій курії.


A chomu ne stvorjujutjsa novi parafiji u Italiji ta Ispaniji. Ja napryklad chuv shcho vladyci Glibovi bulo dano rozporjadzhennja "zhory" prytrymaty utvorennja novyh parafij v italiji. Bo napryklad kyjivsjkyj patriarhat gav ne lovytj.Chy vladyka Glib prosto pasyvnyj i jomu dobre jak je?

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 13 червня 2006, 14:24

Дорогий Jarema, мені дуже добре відома справа з душпастирством українських емігрантів в Італії і тому думаю, що можу дещо про це сказати, навязуючи до Вашого запитання. Хоча, як Ви бачите, завтра має відбутися веб-конференція з Преосвященим Владикою Глібом і Ви можете це саме питання поставити йому безпосередньо. Щодо мого бачення ситуації, то дійсно повинен ствердити, що такий інтенсивний розвиток душпастирського руху, який був півтора року тому, припинився, а навіть пішов на спад. Чому? Питання цікаве, відповідей може бути багато і кожний говоритиме зі свого боку. На мою думку, пробема основна є в тому, що ентузіам, який характеризував душпастирів-початківців потрібно було направити у відповідне русло, тобто створити перспективне бачення. А того не сталося.

jarema
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 12 червня 2006, 16:14

церква в Італії

Повідомлення jarema » 14 червня 2006, 00:02

Justyn писав:Дорогий Jarema, мені дуже добре відома справа з душпастирством українських емігрантів в Італії і тому думаю, що можу дещо про це сказати, навязуючи до Вашого запитання. Хоча, як Ви бачите, завтра має відбутися веб-конференція з Преосвященим Владикою Глібом і Ви можете це саме питання поставити йому безпосередньо. Щодо мого бачення ситуації, то дійсно повинен ствердити, що такий інтенсивний розвиток душпастирського руху, який був півтора року тому, припинився, а навіть пішов на спад. Чому? Питання цікаве, відповідей може бути багато і кожний говоритиме зі свого боку. На мою думку, пробема основна є в тому, що ентузіам, який характеризував душпастирів-початківців потрібно було направити у відповідне русло, тобто створити перспективне бачення. А того не сталося.



Шановний Юстине. Дякую за відповідь. хоча не можу сказати, що вона мене вповні задовольнила. Бо маю факти, що владика Глів не бере священиків з України тому що вони одружені. А окрім того ще і тому що йому дано легеньку вказівку з ватикану. А в Іспанії там взагалі бездіяльність. 2 нещасні парафії в мадриді і валенсії. в той час коли філаретівцям самі римокатолики дають храми у користування і підтримку і то тільки тому що вони звернулись по допомогу.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 14 червня 2006, 14:47

Дорогий Ярема, можу більш детально висловити Тобі мою думку і певну інформацію, якою я володію. Напиши до мене приватно на електронну адресу: [email protected]

З Богом

Юстин Бойко

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

веб-конференція

Повідомлення samael » 27 червня 2006, 09:17

Веб-конференція з владикою Глібом Лончиною:

http://web.ugcc.org.ua/?ask=headline&id=3&show=all
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 07 серпня 2006, 21:29

Дорогі друзі, бачу, що зацікавлення темою ситуації з душпастирством в Італії, Іспанії та Ірландії є немалим. А це є ознакою того, що цю тему потрібно продовжувати. Тому я пропоную, щоб дискусію продовжив голос Координаторів в цих країнах. Якщо воно вважають себе людьми відкритими, які готові відповідати за кроки, які чинять (або нічого не чинять) нехай висловлять свою думку.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 13 серпня 2006, 08:39

шановний jarema,пробачте ми звами не знайомі,проте, що це за брутальності"Філаретовцям",ви пропонуєте називати церкви за прізвищем її керівника,чи дозволете мені звернутись до книги "Папство 20-го століття"видання 1988 року видавництвом"Радянська Зарка".Переконаний метафори написані там збентежать не одного вас.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 14 серпня 2006, 20:39

Дорогий друзі! В мене є одне прохання: давайте обговорювати суть поставленої проблеми, а не звертати увагу на термінологію, бо термінологічні дискусії можна вияснити в іншій рубриці.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 31 серпня 2006, 22:44

Браття,підкажіть,як вийти на звязок із Владикою Глібом,буду щиро вдячний будь-якій інформації.З повагою Роман Наконечний.Дякую.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 01 вересня 2006, 14:33

Подзвоніть на номер 297 11 21 і запитайте про можливість зустрічі з ним.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 20 жовтня 2006, 22:29

Витаю дорогих інтернавтів, які не байдужі до долі своєї Церкви і народу! Давно вже не заходив я на форум. За цей час встиг переїхати з Риму до Львова. А дуже мене цікавить, як там ситуація з душпастирством в Італії. Може знайдеться якийсь відважний, щоб одним словом просвітлити!

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Вітаю

Повідомлення felonu » 29 грудня 2006, 19:35

Шановні" форумчани", щиро вітаю з Новим 2007 Роком.Здоров"я,шастя,творчої
наснаги,успіху і нехай ВСЕМИЛОСТИВИЙ ГОСПОДЬ провадить Вас,а ПРЕСВЯТА
БОГОРОДИЦЯ покриває Вас Своїм Небесним Омофором і охороняє на всіх
Ваших дорогах,як земних так і небесних.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Подяка за енігматичні привітання!

Повідомлення Justyn » 10 січня 2007, 23:59

Щира подяка за енігматичні пріздвяні ривітання з цитуванням 30 псалма. Якщо автор є відважним християнином, то міг би підписатись. Пригадую тільки одне, що слова псалма можуть обернутися проти того, хто написав мені таке "гречне" поздоровлення.
Дорогі учасники форуму, це моє повідомлення адресоване енігматичному авторові, який, користуючись інтернетовим способом висилання повідомлень пробує мені "духовно" погрожувати. Відповідаю енігматичному авторові повідомлень - не вдасться!!!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Ще раз про душпастирство УГКЦ, але тільки в Італії

Повідомлення Justyn » 31 січня 2007, 18:12

Приємно читати прес-релізи, в яких овідомляється про щораз нові душпастирські ініціативи в нашій Церкві. Однак, дивлячись критичним кроком на якість прес-релізів, хочу звернути увагу на те, що не завжди те, що говориться у них відповідає дійсності. Конкретний приклад: останній прес-реліз про життя УГКЦ в Італії на урочисних тонах повідомляє - "Приємною несподіванкою стало повідомлення про створення та демонстрація початкової версії офіційного веб-сайту греко-католиків в Італії". І пізніше слідує інтернет-адреса www.chiesaucraina.it. Відкриваю сторінку і знаходжу там мінорну інформацію з мажорною надією, яка має шанс не бути зреалізованою, де написано "Sito in allestimento". Мимоволі виникає питання: для чого гудіти на весь світ про приємну несподіванку про відкриття сайту, коли той сайт тільки в розробці. Висновок напрошується сам - для рятування чийогось рейтингу. Однак, димом вогню ніколи не запалити.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 03 лютого 2007, 01:35

То є цирк! Дорогі учасники форуму, відразу на мій мобільний телефон прийшли знову два повідомлення від людини без обличчя та імені, яка називає себе mnas50, яка знову погрожує мені чуть не прокляттями за те, що розпочав дану тему. Вельмишановному mnas50 хочу ще раз публічно сказати - не той хід вибрав. Якщо не потрафиш навіть відкрити свого імені, то дієш, брате, в темряві. Висновок роби сам! А з застосування біблійних фраз уважай, бо можуть обернутися проти тебе! Чекаю наступного повідомлення.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 03 лютого 2007, 01:39

О!! Приємно здивований! Згаданий сайт задіяв! Бачу, що через форум можна в декого розбути свідомість і запал до швидкої праці! Приємно вражений! Бажаю такого запалу на майбутнє!

Аватар користувача
wolf
початківець
початківець
Повідомлень: 34
З нами з: 03 лютого 2006, 08:57

Повідомлення wolf » 03 лютого 2007, 02:24

:shock: теж здивувався, як побачив сайт!

До речі, а номер зворотній є? Чи це типу 777... з нету?
Open Your mind - Use Open Source!


Повернутись до “УГКЦ за кордоном”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей