Розважання над Святим Письмом

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення Michail » 16 березня 2011, 14:33

Йосип Вісаріоноаич писав:На моє глибоке переконання рабом насильно нікого не можна зробити. Ним можна стати лише добровільно. Вязні ніколи не мали права на протележну стать, на заведення дітей, на власну оселю, і таке інше. Раби на це завжди мали право. Мені шкода, що ви цього не рзумієте.

Християни часто ставали вязнями безбожників, і якби вони ставали рабами безбожників, їх би напевне не вбивали?

Пропоную повернутися до мого попереднього запитання про різницю між Вашим "царством божим на землі" і католицьким розумінням "царства антихриста"



Я католик. І про це не говорив. Просто говорив про Йосипа, бо сказано, що його продано в рабство. Вязні, коли зробили злочин. Раби це інше. Йосипа потім увязнили, коли його підставила жінка Потіфара. Але це вже інше.

Є, звичайно, різниця між рабами, які змирилися зі своїм рабством, і які з ним не змирилися.
І це важливо! Є раби залежні від світу цього (тому, можливо, Бог до них не промовляє, або вони ЙОго не чують, бо Бог в принципі до всіх промовляє), а є раби по соц статусу, а в душі не раби. До таких Бог промовляє і вони Його чують.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2011, 14:49

Йосип Вісаріоноаич писав:На моє глибоке переконання рабом насильно нікого не можна зробити. Ним можна стати лише добровільно...

а можете навести історичний приклад людини, яка стає рабом добровільно?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrivovk » 16 березня 2011, 19:59

о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:На моє глибоке переконання рабом насильно нікого не можна зробити. Ним можна стати лише добровільно...

а можете навести історичний приклад людини, яка стає рабом добровільно?
З повагою, о.Олег

:good: :D.....Хіба раби гріха добровільно.(пор. Ів 8:32-34)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 16 березня 2011, 21:44

andrivovk писав: :good: :D.....Хіба раби гріха добровільно.(пор. Ів 8:32-34)

:)
але дописувачу Йосип Вісаріоноаич йдеться (вчорашній дописи, надіслані ним 14:47 та 22:27) саме про соціальний стан - звідси і моє до нього запитання: намагаюсь зрозуміти, про що говорить
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення andrey s. » 17 березня 2011, 00:50

Я приєднався-би до дискусії(про рабство),,але ,,але..
Щоб був якись плід цієї дискусії,,треба дати конкретне визначення терміну "рабство"..
Бо це вже починається філософія,,коли хтось наводить конкретний приклад,,то хтось інший переводить це в якісь "апстракціонізм"..
Тобеж для прикладу,,,як психологічний тест,,чорнильна пляма,,і кожен баче то що йому доступно,,тобеж фантазія..
І взагалі,,добровільно стати рабом чи ні,,це тоже під питанням..Суть не в тому,,добровільно чи ні(хоч різниця звичайно є)..
Бо рабами стають добровільно,,стають примусово,,,але саме підступно це коли обманом..що саме і сталося з потомками Якова(Ізраілітянами) в Єгипті...
Доречі ще Авраам мав рабиню,,доречі Єгиптянку...но це так,,,не в тему..
Стати рабом,,це не наслідок одного дня,,ба навіть десятелітть..
А як назвати ввірення своєї долі в руки сильнішого за себе(коли постає питання про виживання),,і при цьому бачити як потрохи тебе утискають,,як перетворюють на раба,,лишаючи потроху всіх прав,які були спочатку,,,
Можна це перефразувати в добровільне,,а точніше в добровільно-примусове рабство...
Байдуже,,на мою думку,,ти раб,,коли до тебе ставляться як до раба,і ти це терпиш,,а потім звикаєшся,змирюєшся..
І в такому випадку,,для раба- Бог і є ця остання надія,,
А в Старому і Новому завітах,,купа згадок про рабів,,,Хочаб то,,що в притчах Ісусових купа згадок про рабів,,.
Тобеж це не просто так,,тобеж він промовляв до всіх,,і раби в тому числі...
Дякую...
P.S.
Люди добрі,,,звертаюсь вдруге,,
Підкажіть,,,,де є нормальна Географічна карта(тогочасна,,з назвами Біблійними)...
Буду влячний за любу інфу,,чи посилання,,а краще в живу...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення о.Олег » 17 березня 2011, 06:06

andrey s. писав:...Підкажіть,,,,де є нормальна Географічна карта(тогочасна,,з назвами Біблійними)...

в нас є така тема viewtopic.php?f=6&t=923&p=28738&hilit=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8#p28738
- запитувати продовжуйте, якщо можна, там. Зосередьмося на темі. З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення ієром. Діонисій » 18 березня 2011, 15:40

Таки написано: Йо 8,31-36. :)
«І казав Ісус до тих юдеїв, які увірували в нього: "Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас". Ті йому й відказали: "Потомки ми Авраамові й не були ми ніколи невольниками ні в кого. Чого ж говориш: Визволитеся, мовляв?" Ісус же їм: "Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто гріх чинить -- гріха невольник! Невольник ("дулос") не перебуває в домі повсякчас -- повсякчас перебуває син. Тож коли Син вас визволить, то справді станете вільні".»
У перекладі т. зв. І. Хоменка грецький термін "дулос" ("раб", "невільник") перекладається здебільшого словом "слуга", можливо, щоб уникнути надто вже негативного відтінку поняття "раб" у наш час вільнолюбства та демократії.
Про слугу ("дулос") говорить, зокрема Лк 7,1-10, на відміну від Мт 8,5-13, де є інший термін, "пайс" -- "слуга".

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення andrey s. » 18 березня 2011, 18:47

Справді відмінності є,,хоча як на мене,,тут головне поняття,,раб хріха,,раб світу...
А євреї трохи загадка для мене...То вони очікують "месію" в свому розумінні,,тобеж як визволителя від тих,,хто над ними панував(рим),,то кажуть що небули невільниками нікого...
Але власне якби Ісуса прийняли,,то ми навряд-чи роздумували над цим...
Щось у мене грішного сумніви,,що Ізраілітяни прийняли-би нас до себе...(та й по їхньому закону це неможливо)..
Ну це вже інша історія...

P.S.
Сьогодні натрапив на книжечку"Поклканим до Свободи" о.Ігор Цар..Почав читати-ніби нічого,поки подобається...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: І знову свідки...

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 19 березня 2011, 00:12

о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:На моє глибоке переконання рабом насильно нікого не можна зробити. Ним можна стати лише добровільно...

а можете навести історичний приклад людини, яка стає рабом добровільно?
З повагою, о.Олег

В реальному житті кожна людина постає перед вибором між свободою і земним "щастям", (бо вони чомусь завжди не є сумісними). Хто зрікається своєї свободи, для того аби осягнути якісь вигоди, статуси і привілеї, той і є добровільним рабом.
Що стосується конкретного історичного прикладу, то можете приглянутися до любого карєриста. Рекомендую Вам, як приклад, Лаврентія Павловича Берію чи В.Винниченка.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 00:28

Йосип Вісаріоноаич писав:
о.Олег писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:На моє глибоке переконання рабом насильно нікого не можна зробити. Ним можна стати лише добровільно...

а можете навести історичний приклад людини, яка стає рабом добровільно?
З повагою, о.Олег

В реальному житті кожна людина постає перед вибором між свободою і земним "щастям", (бо вони чомусь завжди не є сумісними). Хто зрікається своєї свободи, для того аби осягнути якісь вигоди, статуси і привілеї, той і є добровільним рабом.
Що стосується конкретного історичного прикладу, то можете приглянутися до любого карєриста. Рекомендую Вам, як приклад, Лаврентія Павловича Берію чи В.Винниченка.

Пробачте мені п.Йосип,,я наважусь спитати у вас....
А особисто Ви,,рахуєте себе свобідною людиною???
Просто цікаво..
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 19 березня 2011, 00:47

ієром. Діонисій писав:Таки написано: Йо 8,31-36. :)
«І казав Ісус до тих юдеїв, які увірували в нього: "Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас". Ті йому й відказали: "Потомки ми Авраамові й не були ми ніколи невольниками ні в кого. Чого ж говориш: Визволитеся, мовляв?" Ісус же їм: "Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто гріх чинить -- гріха невольник! Невольник ("дулос") не перебуває в домі повсякчас -- повсякчас перебуває син. Тож коли Син вас визволить, то справді станете вільні".»
У перекладі т. зв. І. Хоменка грецький термін "дулос" ("раб", "невільник") перекладається здебільшого словом "слуга", можливо, щоб уникнути надто вже негативного відтінку поняття "раб" у наш час вільнолюбства та демократії.
Про слугу ("дулос") говорить, зокрема Лк 7,1-10, на відміну від Мт 8,5-13, де є інший термін, "пайс" -- "слуга".

Йосип Вісаріонович
У згаданому Вами Євангелії від Йоана./8,31-36/ реально немає спілкування рабів з Богом, там є лише звертання (що не є спілкуванням у повному розумінні цього слова) Христа до рабів (адже зі сторони рабів тотальна "непонятка", і навіть ворожість).
Коли співставити згадані Вами цитати з Луки і Матея, то до кінця не зрозуміло чи там говориться про раба чи слугу. Але це не важливо, адже Христос оздоровлював цього раба чи слугу за проханням вільного сотника; Христос спілкувавя з сотником.
З тим, що Бог звертається до усіх, до вільних і рабів, я згідний. Але спілкується лише з свобідними.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: І знову свідки...

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 19 березня 2011, 01:15

andrey s. писав:Пробачте мені п.Йосип,,я наважусь спитати у вас....
А особисто Ви,,рахуєте себе свобідною людиною???
Просто цікаво..
Дякую..

Я сам собі оцінок не хочу давати.
Мені шкода, що Вам вісім втеч Сталіна з тюрем далекого Сибіру нічого не говорять (можливо Ви і не знаєте). Тоді там поїзди не ходили, а на переправах через річку, коли тонула людина і кінь, то починали, з міркувань нездоланної доцільності(аби усім потім не загинути), рятувати коня, а вже потім людину.
Свобідні люди також є грішними.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 01:32

andrivovk писав:
andrey s. писав:P.S.Неможу згадати де читав,,про добрі справи,,щось типу позбавити сорому ближнього(типу виправдати,,в очах інших)
Допоможіть,,я в шоці,,неможу згадати де саме читав таке,,,

Може це мали на увазі - любов силу гріхів покриває» (І Пт.4,8), тобто хто любить ближнього, приховує його гріхи перед іншими. :)


Я обіцяв,,но не знайшов...
Просто є прочитана мною література,,якої нема при собі вдома..
Але методом виключення,,я здогадався...
Мова йде про В.Великого,,а можливо про Статут Василіянского чину Св.Йосафата,,або Правильник монастиря в Крехові...
І я всетаки думаю, що наведений Вами уривок,,,1 Пт.4,8 це першоджерело тієї думки..
Так що ви маєте рацію(за кулемет не знаю :) ,,но ви праві)
Бо в контксті,,любов до ближнього...
Так що старію,,память вже не та.....
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 02:05

Є думки...
Чи можливо таке,,що Бог через Сина свого улюбленного(Ісуса),,повернув благославення Ісаву,,яке підступом забрав в нього Яків????..
Бо Ізраільітяни рахуються нащадками Якова,,Яків внук Авраама,,,а Ісав його брат..
По історії памятаю,,що обманом Яків отримав благословення від батька Ісаака(сина Авраама),,яке мало належити Ісаву(бо старшим був)...
І знов таки,,,без жінки не обійшлося,,я про маму Якова..
Ну неважно,,я про жінок,,
Який народ вийшов з Ісава???(я щось не знаю)..
Чи є за це взагалі згадки в С.З.???
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: І знову свідки...

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 03:54

Йосип Вісаріоноаич писав:
andrey s. писав:Пробачте мені п.Йосип,,я наважусь спитати у вас....
А особисто Ви,,рахуєте себе свобідною людиною???
Просто цікаво..
Дякую..

Я сам собі оцінок не хочу давати.
Мені шкода, що Вам вісім втеч Сталіна з тюрем далекого Сибіру нічого не говорять (можливо Ви і не знаєте). Тоді там поїзди не ходили, а на переправах через річку, коли тонула людина і кінь, то починали, з міркувань нездоланної доцільності(аби усім потім не загинути), рятувати коня, а вже потім людину.
Свобідні люди також є грішними.

Ну звичайно,,люди є грішними,,в цьому і суть...в цьому я погоджусь..
А ви знаїте історію життя "Залізного Фелікса" Дзержинский...
Людина контрастів,,як починав(дитинство,,його мрії),,і то як закінчив(його заслужене прізвисько,,Чим прославився)..
Я завжди собі задавав питання,,якби він не змінив своє ставлення до Бога,,з його рвінням,,скільки міг доброго зробити..
Він став рабом ідеї,,яка принесла багато крові,,доречі не винної крові(здебільшого)...
Звичайно я йому не суддя,,історія його запамятала,,бо таке незабувається,,скільки люцких сліз лишають свій відбиток,,
Я не хочу обговорювати його погляди,,бо не знайомий з ними,,і мені це не цікаво...
Просто трохи знайомий з його біографією,,і просто навів це як приклад...
Він не був свобідним точно,,бо зупинитись вже йому було не під силу....
А свобода включає в себе можливість вибору...
Бо Бог створив нас свобідними,,а ми наміренно вибираєм рабство(я про люцтво)..
Бог не буде наполягати,,щоб ми Його прийняли,,Бо свобода не навязується,,це є свідомий вибір- мати "свобідну волю"
А якщо філософствувати,,то можна сказати що Бог нас обмежує,.тобеж це тоже рабство..
Но скажу за себе,,я буду радий бути останнім з рабів Божих,,чим першим рабом світу...
Замітьте я не вжив слово"слуга"...А вжив поняття"раб"
бо в цьому терміні(раб Божий),,закладена свобода
І мені це підходить,,а вибір є у кожного,,хто це розуміє...
Я просто викладаю свою думку,,Ви маєте право на свою...
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2011, 06:26

Непогано, до речі, раніше відповів про християнське розуміння раба Божого о. Діонисій ось у цій вітці viewtopic.php?f=6&t=654&start=30

Тут православні ще говорять про схоже http://azbyka.ru/forum/showthread.php?t=32
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: І знову свідки...

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2011, 07:55

Йосип Вісаріоноаич писав:...Що стосується конкретного історичного прикладу...

а якщо в контексті поданого Вами розуміння раба згадати Ваше запитання ("де Христос зустрічався з рабами"), тоді, наприклад, фарисеї, митарі, книжники... Правда це хоч і про соціальний статус, але не рабський
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2011, 08:17

andrey s. писав:Є думки...
Чи можливо таке,,що Бог через Сина свого улюбленного(Ісуса),,повернув благославення Ісаву,,яке підступом забрав в нього Яків????..
Бо Ізраільітяни рахуються нащадками Якова,,Яків внук Авраама,,,а Ісав його брат..
По історії памятаю,,що обманом Яків отримав благословення від батька Ісаака(сина Авраама),,яке мало належити Ісаву(бо старшим був)...
І знов таки,,,без жінки не обійшлося,,я про маму Якова..
Ну неважно,,я про жінок,,
Який народ вийшов з Ісава???(я щось не знаю)..
Чи є за це взагалі згадки в С.З.???
Дякую..

тоді Благословення давалось Народові Божому (по крові, сини Авраама) і за первородством, а тепер... чому це важливо?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 11:43

o.Mykil писав:Непогано, до речі, раніше відповів про християнське розуміння раба Божого о. Діонисій ось у цій вітці viewtopic.php?f=6&t=654&start=30

Тут православні ще говорять про схоже http://azbyka.ru/forum/showthread.php?t=32

Дякую отець,,
:) я не знав за цей форум,,
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 12:18

о.Олег писав:
andrey s. писав:Є думки...
Чи можливо таке,,що Бог через Сина свого улюбленного(Ісуса),,повернув благославення Ісаву,,яке підступом забрав в нього Яків????..
Бо Ізраільітяни рахуються нащадками Якова,,Яків внук Авраама,,,а Ісав його брат..
По історії памятаю,,що обманом Яків отримав благословення від батька Ісаака(сина Авраама),,яке мало належити Ісаву(бо старшим був)...
І знов таки,,,без жінки не обійшлося,,я про маму Якова..
Ну неважно,,я про жінок,,
Який народ вийшов з Ісава???(я щось не знаю)..
Чи є за це взагалі згадки в С.З.???
Дякую..

тоді Благословення давалось Народові Божому (по крові, сини Авраама) і за первородством, а тепер... чому це важливо?

Просто не зрозуміло,,Бог уклав союз з Авраамом,,його плоди Ісаак,,
Але для чого тоді була така штука як батьківське благословення...Підозрюю що для першості,,тобеж щоб не було бардака...
Бо коли обдурений(його здурили два рази,,1р.Первородство,2р.Батьківське благословення) Ісав просив у Батька,,щоб і його благословив...Хіба одне благословення в тебе ,тату??
То тато(Ісаак) йому сказав невтішні речі,,але пообіцяв що він звільниться,,скине ярмо з свого карку....

Просто не розумію,,чому так,,тому і важливо для мене..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 19 березня 2011, 14:47

о.Олег писав:а якщо в контексті поданого Вами розуміння раба згадати Ваше запитання ("де Христос зустрічався з рабами"), тоді, наприклад, фарисеї, митарі, книжники... Правда це хоч і про соціальний статус, але не рабський
З повагою, о.Олег

Йосип Вісаріонович
Я запитував про спілкування, а не про зустрічі з рабами. Будьте уважні.
Так, з суто формальних міркувань фарисеї і книжники (котрі не прийняли Христа) не були рабами за соціальним статусом, але Христос таки вживав стосовно них, і їм подібним, слово раб.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2011, 15:07

Йосип Вісаріоноаич писав:...Я запитував про спілкування, а не про зустрічі з рабами...

так спілкувався ж і з фарисеями, і з книжниками, і з митарями (принаймі з тим, що на смоковницю вилазив, закхеєм)... Не сваріть мене: в чому я не уважний? Зустрічався і спілкувався... Просто я раніше відповідав у відповідності до Вашого запитання в контексті роздумів про соціальний статус раба, тоді, після змін, які Ви ввели в розуміння поняття "раб" - в контексті тих людей, про яких можемо говорити, як "раб, що добровільно віддався почуттю владності, багатства, піднесення над іншими"; а... тепер (з Вашого останнього допису) нам говорити про всі випадки, коли Ісус звертається до когось "раб"?
дивна розмова... Послідовність лише у вживанні слова "раб", але сенс примінення цього слова Ви змінюєте і змінюєте... :(

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 19 березня 2011, 15:41

Шановний "ПРОСТО андрій!!" Кожна людина, котра у своєму житті вибрала свободу, неможе не стати на шлях боротьби; свобода потребує постійного ствердження. Вона мусить боротися з усім, що на її думку, є посяганням на свободу. В середовищі практикуючих політиків прийнято визначати мілітарну війну - найвищим проявом свободи. І усяка боротьба дійсно має властивість "затягувати" (як на мене це є найбільший і найстрашніший "наркотик"). Боротьба за "ідею Бога" також багатьох "затягнула" не туди куди треба, що вже говорити про політиків і державних діячів. Але є принаймні один позитив; свобідні люди, як правило, не дурять самі себе і Бога, вони не є рабами світу і мають здатність каятися.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Де написано що Бог спілкувався з рабами?

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 16:16

Йосип Вісаріоноаич писав:Шановний "ПРОСТО андрій!!" Кожна людина, котра у своєму житті вибрала свободу, неможе не стати на шлях боротьби; свобода потребує постійного ствердження. Вона мусить боротися з усім, що на її думку, є посяганням на свободу. В середовищі практикуючих політиків прийнято визначати мілітарну війну - найвищим проявом свободи. І усяка боротьба дійсно має властивість "затягувати" (як на мене це є найбільший і найстрашніший "наркотик"). Боротьба за "ідею Бога" також багатьох "затягнула" не туди куди треба, що вже говорити про політиків і державних діячів. Але є принаймні один позитив; свобідні люди, як правило, не дурять самі себе і Бога, вони не є рабами світу і мають здатність каятися.

З цим я погоджуюсь...
Просто Бог є поміччю в цій бородьбі..а не її причиною..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 19 березня 2011, 17:19

andrey s. писав:Який народ вийшов з Ісава???(я щось не знаю)..Чи є за це взагалі згадки в С.З.???Дякую..

Десь точно пише, але не пригадую який саме народ.Здається, Едом.
Востаннє редагувалось 19 березня 2011, 17:47 користувачем andrivovk, всього редагувалось 1 раз.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення прочанка » 19 березня 2011, 17:24

якщо не вникати у версії Канигіна... Який же народ пішов від Каїна?
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2011, 18:33

прочанка писав:якщо не вникати у версії Канигіна... Який же народ пішов від Каїна?

російський? :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2011, 18:37

о.Олег писав:
прочанка писав:якщо не вникати у версії Канигіна... Який же народ пішов від Каїна?

російський? :)

доки мене не каменували :) див.Бут.4
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 19 березня 2011, 18:55

о.Олег писав:
о.Олег писав:
прочанка писав:якщо не вникати у версії Канигіна... Який же народ пішов від Каїна?

російський? :)

доки мене не каменували :) див.Бут.4

Каїн оселився в краю Нод, на схід від Едему. Один з нащадків Каїна Явал "був батьком тих, що живуть у шатрах і випасають худобу." Його брат Ювал "був батьком всіх гуслярів і дударів". Їх зведений брат Тувал-Каїн "кував з міді й заліза всяке знаряддя" (Буття, 4). І що це все нам дає? :unknown:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 19:28

А що відомо де був Едем однозначно хтось може погодитись.
А те що обидва роди змішалися(Каїна і Сета),в наслідок чого всі стали злими,хтось враховує??
І взагалі ПОТОП щось змінив???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей