Розважання над Святим Письмом

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Олюнька » 09 березня 2010, 17:20

Луки 13 глава:
1 Того ж часу прибули деякі й розповіли йому про галилеїв, що їхню кров Пилат змішав з їхніми жертвами.
2 Озвавшись, він сказав їм: “Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї?
3 Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само.
4 Або ті вісімнадцять, що на них упала башта Силоамська й їх забила, гадаєте, що були більш винні від усіх мешканців Єрусалиму?
5 Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само.”
6 І він розповів їм оцю притчу; “Один чоловік мав смоковницю, посаджену в його винограднику. Прийшов він і почав плода на ній шукати, та не знайшов.
7 Тоді він сказав до виноградаря: Оце три роки, як я приходжу, шукаючи плода на цій смоковниці, і не знаходжу. Зрубай її: нащо й землю займає ще?
8 А той озвався до нього: Пане, лиши її ще на цей рік: я обкопаю навкруг неї і обкладу гноєм.
9 Може, щось вродить нарік, а коли ні, то ти її зрубаєш.”


Притча про смоковницю напевно єдина серед притч не має завершення. Що було через рік? Чи зрубали те дерево?

А ще цікава прослідковується тема. Пан каже "зрубай її", а слуга: "Може, щось вродить нарік, а коли ні, то ти її зрубаєш"
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 березня 2010, 18:17

Ця притча, взагалі, є іронією: можна уявити собі тих, до яких Господь Ісус звертався, а були серед них поважані люди: фарисеї, знавці Писання. Вони дотримувалися дрібничкових ритуальних приписів (щодо вмивання рук і т. д.), але не приносили плодів покаяння 8) . І ось про них Господь Ісус каже, що треба обкласти їх гноєм. Фе... :lol: :ROFL: :P

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Олюнька » 11 березня 2010, 13:50

Напевно оте "обкладання гноєм" можна трактувати як випробування в житті людини?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 29 серпня 2010, 19:42

Уривок з Євангелія від Івана :

7. Сказав їм Ісус: «Наповніть посудини водою.» Вони й виповнили їх по вінця.
8. А він їм далі каже: «Зачерпніть тепер та й несіть до старости весільного.» Тож понесли.
9. Коли ж покуштував староста воду, що на вино обернулась, - а не знав же, звідки воно взялося: слуги лише знали, котрі води зачерпнули були, - то закликав староста молодого
10. і до нього мовив:; «Всяк чоловік добре вино спершу подає, а гірше, - як уп'ються. Ти ж приховав добре вино аж он по сю пору


Тобто, виходить, що Ісус перетворив воду на вино тоді, коли люди вже упилися (тобто - сп'яніли), в кінці весілля? Може, не потрібно було цього робити, щоб п'яні більше не пили :pardon: Поясніть.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 20:42

Слава Ісусу Христу!
andrivovk писав:Тобто, виходить, що Ісус перетворив воду на вино тоді, коли люди вже упилися (тобто - сп'яніли), в кінці весілля? Може, не потрібно було цього робити, щоб п'яні більше не пили :pardon: Поясніть.

там в уривку не йдеться про те, що гості упилися :) , а говориться про те, що у часі весілля не вистарчило вина: за тогочасними звичаями - ганьба для молодих, що не зуміли прийняти гостей належно.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 20:51

andrivovk писав:Уривок з Євангелія від Івана :


Особисто я це євангеліє розумію так: минає закоханість і починаються проблеми. Але Господь допоможе, а як не захоче /зробить вигляд, що не захоче :) /, Діва Марія заставить :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 21:03

ShMariam писав:
andrivovk писав:Уривок з Євангелія від Івана :


Особисто я це євангеліє розумію так: минає закоханість і починаються проблеми. Але Господь допоможе, а як не захоче /зробить вигляд, що не захоче :) /, Діва Марія заставить :D

так і Діва Марія не заставить зробити щось поганого :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 21:10

о.Олег писав:так і Діва Марія не заставить зробити щось поганого :)

Це нам наш колишній парох любив говорити, що Пречиста Діва заставила Ісуса зробити це чудо. :) Вона - Помічниця християн :Yahoo!:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 21:16

ShMariam писав:
о.Олег писав:так і Діва Марія не заставить зробити щось поганого :)

Це нам наш колишній парох любив говорити, що Пречиста Діва заставила Ісуса зробити це чудо. :) Вона - Помічниця християн :Yahoo!:

та не з цим проблема - це в запиті є підозра в тому, що вони вже упилися, а Ісус дає ще. А тут Ви даєте можливість думати, що погоджуєтеся з тим, що неварта було, але це не Ісус - Мати спонукала. Не проти того, що на прохання Матері (це ж і з Тексту випливає) писав, а проти можливості думати, що Богородиця може просити в Сина чогось поганого :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 21:23

о.Олег писав:та не з цим проблема - це в запиті є підозра в тому, що вони вже упилися, а Ісус дає ще. А тут Ви даєте можливість думати, що погоджуєтеся з тим, що неварта було, але це не Ісус - Мати спонукала. Не проти того, що на прохання Матері (це ж і з Тексту випливає) писав, а проти можливості думати, що Богородиця може просити в Сина чогось поганого :Rose:

Ой, я зовсім це не мала на увазі! :oops: Бо давно знаю, що
о.Олег писав: у часі весілля не вистарчило вина: за тогочасними звичаями - ганьба для молодих, що не зуміли прийняти гостей належно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 29 серпня 2010, 21:38

о.Олег писав:...не вистарчило вина: за тогочасними звичаями - ганьба для молодих, що не зуміли прийняти гостей належно.
З повагою, о.Олег

Тепер також, як нема горівки на столі - значить "ти мене не уважаєш" :D

З повагою, Andrivovk. :beer:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення ShMariam » 29 серпня 2010, 21:50

andrivovk писав:
о.Олег писав:...не вистарчило вина: за тогочасними звичаями - ганьба для молодих, що не зуміли прийняти гостей належно.
З повагою, о.Олег

Тепер також, як нема горівки на столі - значить "ти мене не уважаєш" :D

З повагою, Andrivovk. :beer:


Так, але, на щастя, не зовсім.
Для людей в давнину традиція - щось святе. Спробуйте її порушити, навіть якщо вона безглузда - катастрофа!!! :shock: А в наш час круто бути не таким як всі :Yahoo!: Як то казав один дописувач на цьому форумі, деякі весільні традиції треба ламати.
Вибачте за офтоп
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 29 серпня 2010, 21:53

andrivovk писав:
о.Олег писав:...не вистарчило вина: за тогочасними звичаями - ганьба для молодих, що не зуміли прийняти гостей належно.
З повагою, о.Олег

Тепер також, як нема горівки на столі - значить "ти мене не уважаєш" :D

З повагою, Andrivovk. :beer:

не думаю, що це повна аналогія :)
інакше Ісус би і на вмовляння Матері не піддався...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 10:15

1А Ісус, відповідаючи, знов почав говорити їм притчами, кажучи:
2Царство Небесне подібне одному цареві, що весілля справляв був для сина свого.
3І послав він своїх рабів покликати тих, хто був на весілля запрошений, та ті не хотіли прийти.
4Знову послав він інших рабів, наказуючи: Скажіть запрошеним: Ось я приготував обід свій, закололи бики й відгодоване, і все готове. Ідіть на весілля!
5Та вони злегковажили та порозходились, той на поле своє, а той на свій торг.

6А останні, похапавши рабів його, знущалися, та й повбивали їх.
7І розгнівався цар, і послав своє військо, і вигубив тих убійників, а їхнє місто спалив.
8Тоді каже рабам своїм: Весілля готове, але недостойні були ті покликані.
9Тож підіть на роздоріжжя, і кого тільки спіткаєте, кличте їх на весілля.
10 І вийшовши раби ті на роздоріжжя, зібрали всіх, кого тільки спіткали, злих і добрих. І весільна кімната гістьми переповнилась.
11Як прийшов же той цар на гостей подивитись, побачив там чоловіка, в одежу весільну не вбраного,
12та й каже йому: Як ти, друже, ввійшов сюди, не мавши одежі весільної? Той же мовчав.
13Тоді цар сказав своїм слугам: Зв'яжіть йому ноги та руки, та й киньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів...
14Бо багато покликаних, та вибраних мало.
Мат. 22:1-14


Ця притча була мені завжди трохи незрозуміла. Тобто мораль її мені ясна - завжди треба бути готовим до зустрічі з Богом духовно, бо не знаємо "ні дня ні години", коли нам доведеться складати звіт за своє життя. Але цікавить мене зовсім інше: як люди "з роздоріжжя" можуть бути вдягнені у весільний одяг? Не думаю, що в той час усі постійно ходили у святковому одязі, та й зараз з 10-ти людей, яких зловиш на дорозі, може 1 буде в одязі, котрий пасує до походу на весілля (та й то якщо це свято, а не будні). Навпаки, про весілля всі знаємо наперед, на той день собі нічого не плануємо, а пів дня виряджаємося. Тобто я логіки цієї притчі не можу зрозуміти. Може, хтось пояснить? :Search:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Злий Іван » 30 серпня 2010, 10:18

Може одяг -- це торба гріхів? Чим легша, тим краща одіж?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 10:21

Не знаю, тут же чітко сказано
11Як прийшов же той цар на гостей подивитись, побачив там чоловіка, в одежу весільну не вбраного,
12та й каже йому: Як ти, друже, ввійшов сюди, не мавши одежі весільної? Той же мовчав.
13Тоді цар сказав своїм слугам: Зв'яжіть йому ноги та руки, та й киньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів...
14Бо багато покликаних, та вибраних мало.
Мат. 22:1-14


тобто що, той чоловік мав знати, йдучи по своїх справах, що на роздоріжжі його можуть на весілля запросити? І як то пан покарав того, хто невідповідно вбрався, хоча його про подію не попереджали?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 30 серпня 2010, 10:24

Just_me писав:...як люди "з роздоріжжя" можуть бути вдягнені у весільний одяг? ...

справа в тому, що за звичаєм при вході кожному давали можливість помитися і давали святкову одежу. Цей же пан знехтував.
Аналогію проводимо до Таїнства Сповіді (приготовлено кожному, хто прийшов на Божу Гостину Літургії), якою люди "нехтують" і не приступають до Святого Причастя
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Злий Іван » 30 серпня 2010, 10:27

В любому випадку, притчі -- це алегорія.
Не вмився -- не покаявся.
Не переодягнувся -- зневажив Господаря.
Вибач, друже, тобі не в ці ворота.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 10:29

Ага, ясно. Бачите, бо іноді в Біблії пропущені якісь важливі деталі (про які ми самотужки дізнатися не можемо) і в наш час деякі притчі трохи незрозумілі. То добре, що є кому пояснити :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення vitalko » 30 серпня 2010, 13:55

Ага, ясно. Бачите, бо іноді в Біблії пропущені якісь важливі деталі (про які ми самотужки дізнатися не можемо) і в наш час деякі притчі трохи незрозумілі. То добре, що є кому пояснити :)


Ага, бо що там на сході зрозуміле саме собою, то в нас може викликати запитання, або й взагалі здаватися нісенітницею. До речі, самого ця притча мучила, нарешті все стало зрозуміле....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 15:50

Just_me писав:
1А Ісус, відповідаючи, знов почав говорити їм притчами, кажучи:
2Царство Небесне подібне одному цареві, що весілля справляв був для сина свого.
3І послав він своїх рабів покликати тих, хто був на весілля запрошений, та ті не хотіли прийти.
4Знову послав він інших рабів, наказуючи: Скажіть запрошеним: Ось я приготував обід свій, закололи бики й відгодоване, і все готове. Ідіть на весілля!
5Та вони злегковажили та порозходились, той на поле своє, а той на свій торг.

6А останні, похапавши рабів його, знущалися, та й повбивали їх.
7І розгнівався цар, і послав своє військо, і вигубив тих убійників, а їхнє місто спалив.
8Тоді каже рабам своїм: Весілля готове, але недостойні були ті покликані.
9Тож підіть на роздоріжжя, і кого тільки спіткаєте, кличте їх на весілля.
10 І вийшовши раби ті на роздоріжжя, зібрали всіх, кого тільки спіткали, злих і добрих. І весільна кімната гістьми переповнилась.
11Як прийшов же той цар на гостей подивитись, побачив там чоловіка, в одежу весільну не вбраного,
12та й каже йому: Як ти, друже, ввійшов сюди, не мавши одежі весільної? Той же мовчав.
13Тоді цар сказав своїм слугам: Зв'яжіть йому ноги та руки, та й киньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів...
14Бо багато покликаних, та вибраних мало.
Мат. 22:1-14


Ця притча була мені завжди трохи незрозуміла. Тобто мораль її мені ясна - завжди треба бути готовим до зустрічі з Богом духовно, бо не знаємо "ні дня ні години", коли нам доведеться складати звіт за своє життя. Але цікавить мене зовсім інше: як люди "з роздоріжжя" можуть бути вдягнені у весільний одяг? Не думаю, що в той час усі постійно ходили у святковому одязі, та й зараз з 10-ти людей, яких зловиш на дорозі, може 1 буде в одязі, котрий пасує до походу на весілля (та й то якщо це свято, а не будні). Навпаки, про весілля всі знаємо наперед, на той день собі нічого не плануємо, а пів дня виряджаємося. Тобто я логіки цієї притчі не можу зрозуміти. Може, хтось пояснить? :Search:

Цю притчу розумію так.Весілля - Царство Небесне.Молодий - Ісус ("цареві, що весілля справляв був для сина свого").Покликані на весілля - жидівський народ ("Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїля"), яких Бог кликав через своїх пророків ("І послав він своїх рабів покликати тих, хто був на весілля запрошений"), але вони не слухали пророків ("останні, похапавши рабів його, знущалися, та й повбивали їх").Тому Бог карав їх ярмом поганських народів ("розгнівався цар, і послав своє військо, і вигубив тих убійників, а їхнє місто спалив").Тоді Бог проповідував Добру Новину поганським народам ("підіть на роздоріжжя, і кого тільки спіткаєте, кличте їх на весілля. І вийшовши раби ті на роздоріжжя, зібрали всіх, кого тільки спіткали, злих і добрих"), бо "недостойні були ті покликані" (тобто жидівський народ).

А щодо весільної одежі.Це є чистота душі, тому цар каже "Як ти, друже, ввійшов сюди, не мавши одежі весільної?" і "Тоді цар сказав своїм слугам: Зв'яжіть йому ноги та руки, та й киньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів." (бо "ніщо нечисте не ввійде до неба").

А тепер порівняємо з Одкровенням : "Після цього глянув я, і от - натовп численний, перелічити який ніхто не міг, - від усякого народу і племен, і людностей, і язиків, стояли перед престолом і перед Агнцем, одягнені в одежі білі, і пальмові віті в руках їхніх" і "Один із старших промовив до мене: «Ці, одягнені в одежі білі, хто вони і звідки прийшли?». Я ж мовив до нього: «Владико мій, ти знаєш.» А він оповів мені: «Це ті, що прийшли від горя великого, і обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця.".Обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця - це, імхо, Сповідь та Євхаристія.

А також : "І чув я мов голос натовпу численного і мов голос вод багатьох і мов голос громів могутніх, що промовляли: «Алилуя! бо воцарився Господь, Бог наш, Вседержитель. Радуймося і веселімося і віддаймо славу йому, бо настав шлюб Агнця і дружина його приготувалася. І дано їй, щоб одягнулася у вісон чистий, ясний, вісон же - це праведність святих.». І сказав мені: «Напиши: Блаженні ті, що на шлюбну вечерю Агнця покликані.» І говорить мені: «Ці є істинні слова Божі.»".Шлюбна вечеря - Царство Небесне.Дружина Агнця - це наші непорочні душі (коли вони "обмиті і вибілені у крові Агнця").Тобто на весіллі Агнця (у Небі) будуть тільки ті, що мають весільну одежу (чисті душі), всі інші будуть "кинуті до зовнішньої темряви".

Так розумію.Не знаю чи правильно. :sorry:
Востаннє редагувалось 30 серпня 2010, 16:10 користувачем andrivovk, всього редагувалось 1 раз.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 15:53

Just_me писав:Ага, ясно. Бачите, бо іноді в Біблії пропущені якісь важливі деталі (про які ми самотужки дізнатися не можемо) і в наш час деякі притчі трохи незрозумілі. То добре, що є кому пояснити :)

То так як із "вушком голки".Означає що інше, а думаємо інше."Вушко голки" - вузькі ворота, через які з трудом проходила людина. :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 16:26

andrivovk писав:
Just_me писав:Ага, ясно. Бачите, бо іноді в Біблії пропущені якісь важливі деталі (про які ми самотужки дізнатися не можемо) і в наш час деякі притчі трохи незрозумілі. То добре, що є кому пояснити :)

То так як із "вушком голки".Означає що інше, а думаємо інше."Вушко голки" - вузькі ворота, через які з трудом проходила людина. :Rose:


За вушко голки неодноразово чула, якось вже так склалося, що отець часто на проповіді згадує, що це ворота. Але є й зовсім дивні (може, навіть кумедні) речі.
Марка 2:9 Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати: Уставай, візьми ложе своє та й ходи?


Я до свого сорому мушу признатися, що чула цей уривок з Євангелія десятки разів, але так і не знаю, що ж з того легше. Жоден із священників не вважає своїм обов"язком пояснити на проповіді таким як я, що з того важче, а що ні :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 30 серпня 2010, 17:02

Just_me писав:За вушко голки неодноразово чула, якось вже так склалося, що отець часто на проповіді згадує, що це ворота. Але є й зовсім дивні (може, навіть кумедні) речі.
Марка 2:9 Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати: Уставай, візьми ложе своє та й ходи?


Я до свого сорому мушу признатися, що чула цей уривок з Євангелія десятки разів, але так і не знаю, що ж з того легше. Жоден із священників не вважає своїм обов"язком пояснити на проповіді таким як я, що з того важче, а що ні :D

так тут справа не в тому, що легше сказати: справа в тому, що Ісус має владу прощати гріхи як повноправний Господь і Бог (Він же каже: "прощаються" і це вважається храмовій старшині за Богохульство) і дає видимий знак того, що Він Господь - оздоровлює ("встань" - і той встає). Фактично Ісусові не про сказати йдеться, а про те, що по Слову Його стається ("Сказав і сталося, Повелів і створилося") відпущення гріхів так само, як і оздоровлення :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 30 серпня 2010, 22:36

Just_me писав: Але є й зовсім дивні (може, навіть кумедні) речі.
Марка 2:9 Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати: Уставай, візьми ложе своє та й ходи?


Я до свого сорому мушу признатися, що чула цей уривок з Євангелія десятки разів, але так і не знаю, що ж з того легше. Жоден із священників не вважає своїм обов"язком пояснити на проповіді таким як я, що з того важче, а що ні :D

Чув проповідь одного священика.Він пояснює цей уривок приблизно так.Багато хворіб буває карою за гріх.Душа людини є важливішою за тіло.Лікуючи душу (відпускаючи гріхи) Ісус тим самим лікує і тіло (усуваючи причину хвороби - гріх) розслабленого.Тому спочатку Ісус каже "Сину, відпускаються тобі твої гріхи", а вже потім, коли його не зрозуміли : "Встань, візьми твоє ліжко і йди до свого дому".

Вибачте, коли щось не так.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 22:48

Дякую, та я розумію, як ця притча пояснюється :Rose: Я не розумію лише, чому Ісус поставив тим фарисеям, коли зрозумів, про що вони думають питання "Що легше - відпустити гріхи чи оздоровити паралізованого"? Цікаво, що Він хотів почути у відповідь? :pardon:

P.S. Тут вам, до речі, і приклад до теми "Чи карає Бог людину?" Нагрішив - паралізувало. І щоб оздоровитися, треба спочатку позбутися гріхів. Вибачте за офф-топ :roll:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 31 серпня 2010, 06:05

Just_me писав:... Цікаво, що Він хотів почути у відповідь? ...

віру, навернення доБога, сокрушення сердець :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrivovk » 03 вересня 2010, 14:16

В Євангелії від Луки є слова
Один із повішених злочинців зневажав його, кажучи: “Хіба ти не Христос? Спаси себе і нас!”
А другий, озвавшися, скартав його й мовив: “Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару?
Бож ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого.”
І додав: “Ісусе! Згадай про мене, як прийдеш у своє Царство.”
Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.”

Як Ісус міг так казати, коли Його душа зійшла до аду на три дні.Як він міг говорити "сьогодні будеш зі мною у раю".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 14:53

там немає часу.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Злий Іван » 06 вересня 2010, 10:01

andrivovk писав:В Євангелії від Луки є слова
Один із повішених злочинців зневажав його, кажучи: “Хіба ти не Христос? Спаси себе і нас!”
А другий, озвавшися, скартав його й мовив: “Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару?
Бож ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого.”
І додав: “Ісусе! Згадай про мене, як прийдеш у своє Царство.”
Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.”

Як Ісус міг так казати, коли Його душа зійшла до аду на три дні.Як він міг говорити "сьогодні будеш зі мною у раю".



Скільки часу Він був у пеклі?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей