Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення o.Mykil » 10 березня 2010, 16:53

1 Тим. 3, 1-13:

Вірне слово: Коли хтось прагне єпископства, - бажає доброї справи.

2. Треба, отже, щоб єпископ був бездоганним, однієї лише жінки чоловіком, тверезим, розважливим, чесним, гостинним, здібним навчати,

3. не п'яницею, не розбишакою, а сумирним, не сварливим, не грошолюбом;

4. щоб власним домом добре правив та щоб дітей тримав у послусі з усякою повагою, -

5. бо хто не знає рядити власним домом, то як він буде дбати про Церкву Божу? -

6. не новонавернений, щоб, розгордівши, не потрапив під дияволів осуд.

7. Треба також, щоб він мав гарне свідчення і від тих, що зовні, щоб не опинився у ганьбі та у диявольських тенетах.

8. Диякони - так само треба, щоб були поважні, не двоязичні, вина багато щоб не вживали, не були віддані брудному зискові;

9. щоб тайну віри берегли в чистім сумлінні.

10. Але й таких спочатку слід поставити на пробу, а потім нехай служать, якщо будуть бездоганні.

11. Жінки також нехай поважні будуть, не обмовливі, тверезі, вірні в усьому.

12. Диякони нехай будуть кожен лиш однієї жінки чоловіком, добре правлять дітьми і власним домом,

13. бо ті, що виконують гаразд свої обов'язки, здобувають собі почесний ступінь і велику сміливість у вірі в Христа Ісуса...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Palatinus » 13 березня 2010, 17:36

"...Тож пресвітерів з-поміж вас заклинаю, я - сам теж пресвітер і свідок мук Христових і співучасник слави, що має об'явитись, - пасіте довірене вам Боже стадо, доглядаючи за ним не примусово, а добровільно, по-божому; не для лихого зиску, а доброхіть, і не як пануючі над вибраними, але бувши зразком для стада. І як з'явиться архипастир, отримаєте нев'янущий вінець слави." (1Пет.5:1-4)

для порівняння Єзикиіл 34:1-9...
Надійшло до мене таке слово Господнє:
«Сину чоловічий! Пророкуй проти пастирів Ізраїля, пророкуй і скажи пастирям: Так говорить Господь Бог: Горе пастирям Ізраїля, що пасуть самих себе! Чи ж не вівці пастирям пасти? Ви пили молоко, одягались у вовну, різали, що було гладке, овець же не пасли. Слабих овець ви не підсилю вали, недужих не гоїли; ранених не перев'язували, розбіглих не завертали, загублених не шукали. Ви правили ними жорстоко й насильно. І розсипались вони без пастуха та й стали здобиччю усіх польових звірів. Вони розсипались. Блукають мої вівці по всіх горах та по всіх горбах високих; по всій країні розсипались мої вівці; ніхто за них не питає, ніхто їх не шукає.
Тому слухайте, пастухи, слово Господнє:
Клянусь, як от живу я, - слово Господа Бога, - за те, що овець моїх віддано на розграбування, за те, що вони стали здобиччю польових звірів, - бо пастуха не було, - за те, що пастухи мої не дбали про моє стадо, бо мої пастухи пасли самих себе, овець же моїх не пасли, за те, пастухи, слухайте слово Господнє!..

ап.Павло до Тита
Тому я лишив тебе на Кріті, щоб ти впорядкував до кінця те, що залишилось, і настановив по містах пресвітерів, як я був тобі заповідав: коли хтось бездоганний, чоловік однієї жінки, вірних дітей має, що не були обвинувачені в розпусті чи за неслухняність. Єпископ бо, як Божий управитель, мусить бути бездоганний: не зухвалий, не гнівливий, не п'яниця, не сварливий, не жадібний до нечесної наживи, а гостинний, добролюбивий, мудрий, справедливий, благочестивий, стриманий, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням, щоб був здібний і наставляти в здоровій науці, та й супротивників переконувати.
Є бо їх чимало, отих непокірних, пустомовних та обманних, особливо з-поміж обрізаних, їм треба затулити рота; вони баламутять цілі сім'ї, навчаючи заради ганебної наживи, чого не треба.
Сказав один з них, власний пророк їхній: Крітяни завжди брехливі, звірі погані, черева ледачі. Свідоцтво це правдиве. Ось чому ти їх суворо картай, щоб були здорові у вірі, щоб не зважали на байки юдейські, ані на накази людей, які відвертаються від правди.
Для чистих усе чисте, а для забруднених та невірних немає чистого нічого; у них же забруднені і розум, і сумління; заявляють, що знають Бога, а ділами своїми відрікаються, мерзенні й непокірні та до всякого доброго діла непридатні.
(Тит.1:1-16)

Для прикладу. Був кілька днів тому випадок. Один отець так нахамив, ще заявив моїй жінці ніби вона блудниця бо мала іншого чоловіка, мені при тому аж мову від несподіванки відняло... дивно: жінку знаю з пятнадцяти років, а тут теке-е-е...
Словом за посмішками пряме хамство і брехня (про мирян не йдеться). Може мені не ті католики трапляються, але грубо кажучи: кожен третій веде до одного: "ви тут не потрібні". Не знаю як це називається в католиків, а в протистантів це знущання. Говорять одне, а роблять інше.
Знаю, що також полюбляють коли приходиш з "містером Франкліном" (100 $). Сумно, що так є...
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення ієром. Діонисій » 13 березня 2010, 20:43

"Святіший Отець Венедикт XVI побажав священикам бути дійсно і лише священиками, бо саме цього від них очікують вірні". З інтернет-сторінки Радіо Ватикану: http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=363662

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Palatinus » 13 березня 2010, 21:28

"Та коли ти, що звешся юдей, що спираєшся на закон і хвалишся Богом, ти, що знаєш його волю і, навчившись із закону, розбираєш, що краще, упевняєш себе, що ти провідник сліпим, світло тим, що в темряві, виховник невігласів, учитель дітей, бо маєш у законі вираз знання і правди, - ти, отже, що інших навчаєш, себе самого не навчаєш! Проповідуєш не красти, а сам крадеш! Наказуєш не чинити перелюбу, і чиниш перелюб! Гидуєш бовванами, а чиниш святокрадство. (Рим.2:17-22)"
Думаю це можна застосувати до кожного вірянина, особливо до священнослужителів.
Не хочу виливати тут всякий бруд, та дивує таке, що один отець вивішує списки тих, хто не дає "гроші на церкву" і то стільки скільки він скаже. Прийшла до нього жіночка і каже: "отче, не можу того місяця дати, бо мама тяжко хвора, зараз в лікарні. Грошей нема, щей зичити треба..." У відповідь почула: "Той що, вона вже пожила."
І як нам шкода, що це не притча а факт, на який можна подивитися!
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення vitalko » 14 березня 2010, 01:12

Думаю це можна застосувати до кожного вірянина, особливо до священнослужителів.
Не хочу виливати тут всякий бруд, та дивує таке, що один отець вивішує списки тих, хто не дає "гроші на церкву" і то стільки скільки він скаже. Прийшла до нього жіночка і каже: "отче, не можу того місяця дати, бо мама тяжко хвора, зараз в лікарні. Грошей нема, щей зичити треба..." У відповідь почула: "Той що, вона вже пожила."
І як нам шкода, що це не притча а факт, на який можна подивитися!


А ви задокументуйте це все, назбирайте свідчень, інших доказів і зверніться до відповідних церковних інстанцій. Бо ми тут просто поговоримо про ті речі, а справи воно не вирішить. А спускати з рук такі речі справу не можна, скількох людей такий отець може згіршити..... Думаю, знайдеться не один більш достойний молодий отець на це місце, тим більше, що Львівська семінарія браку покликань не відчуває, тому, думаю, буде з кого вибрати.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Palatinus » 14 березня 2010, 09:51

Згідний - справу попускати не годиться. То вже порадив, щоб парафіяни тої місцевості позбирали свідчення і подали куди слід.
Що до себе, то ніколи не мав звички себе оправдувати або захищати (може воно і не добре), бо ж написано: "Любов нехай буде нелицемірна; ненавидьте зло та туліться до доброго! Любіть один одного братньою любов'ю; випереджайте один одного пошаною! У ревності не лінуйтеся, духом палайте, служіть Господеві, тіштесь надією, утиски терпіть, перебувайте в молитві, беріть уділ у потребах святих, будьте гостинні до чужинців! Благословляйте тих, хто вас переслідує; благословляйте, а не проклинайте! Тіштеся з тими, хто тішиться, і плачте з отими, хто плаче! Думайте між собою однаково; не величайтеся, але наслідуйте слухняних; не вважайте за мудрих себе! Не платіть нікому злом за зло, дбайте про добре перед усіма людьми! Коли можливо, якщо це залежить від вас, живіть у мирі зо всіма людьми! Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь. Отож, як твій ворог голодний, нагодуй його; як він прагне, напій його, бо, роблячи це, ти згортаєш розпалене вугілля йому на голову. Не будь переможений злом, але перемагай зло добром! (Рим.12:9-21)"
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Palatinus » 19 березня 2010, 22:32

Про "симонію" теж не варто забувати.
"18 Як побачив же Симон, що через накладання апостольських рук Святий Дух подається, то приніс він їм гроші,
19 і сказав: Дайте й мені таку владу, щоб той, на кого покладу свої руки, одержав би Духа Святого!
20 Та промовив до нього Петро: Нехай згине з тобою те срібло твоє, бо ти думав набути дар Божий за гроші!
21 У цім ділі нема тобі частки ні уділу, бо серце твоє перед Богом не слушне.
22 Тож покайся за це лихе діло своє, і проси Господа, може прощений буде тобі замір серця твого!
23 Бо я бачу, що ти пробуваєш у жовчі гіркій та в путах неправди.
24 А Симон озвався й сказав: Помоліться за мене до Господа, щоб мене не спіткало нічого з того, про що ви говорили...
25 А вони ж, засвідчивши, і Слово Господнє звістивши, повернулись до Єрусалиму, і звіщали Євангелію в багатьох самарійських оселях. (Дiї.8:18-25)"
Є що сказати, але напевно знаєте самі...
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення o.Mykil » 02 травня 2010, 09:01

o.Mykil писав:
2. Треба, отже, щоб єпископ був бездоганним, однієї лише жінки чоловіком, тверезим, розважливим, чесним, гостинним, здібним навчати,



А як вам ця біблійна цитата, вказівка щодо жінок, буква закону? :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення andrivovk » 02 травня 2010, 16:11

o.Mykil писав:
o.Mykil писав:
2. Треба, отже, щоб єпископ був бездоганним, однієї лише жінки чоловіком, тверезим, розважливим, чесним, гостинним, здібним навчати,



А як вам ця біблійна цитата, вказівка щодо жінок, буква закону? :D


Однієї лише жінки чоловіком...Тут мається на увазі, щоб після смерті законної жінки, вдруге не одружуватися.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення o.Mykil » 08 травня 2010, 01:05

andrivovk писав:
o.Mykil писав:
o.Mykil писав:
2. Треба, отже, щоб єпископ був бездоганним, однієї лише жінки чоловіком, тверезим, розважливим, чесним, гостинним, здібним навчати,



А як вам ця біблійна цитата, вказівка щодо жінок, буква закону? :D


Однієї лише жінки чоловіком...Тут мається на увазі, щоб після смерті законної жінки, вдруге не одружуватися.


Але в наші часи єпископом може бути тільки неодружений, целебс, як кажуть... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Michail » 19 вересня 2010, 16:44

Для прикладу. Був кілька днів тому випадок. Один отець так нахамив, ще заявив моїй жінці ніби вона блудниця бо мала іншого чоловіка, мені при тому аж мову від несподіванки відняло... дивно: жінку знаю з пятнадцяти років, а тут теке-е-е...
Словом за посмішками пряме хамство і брехня (про мирян не йдеться). Може мені не ті католики трапляються, але грубо кажучи: кожен третій веде до одного: "ви тут не потрібні". Не знаю як це називається в католиків, а в протистантів це знущання. Говорять одне, а роблять інше.
Знаю, що також полюбляють коли приходиш з "містером Франкліном" (100 $). Сумно, що так є...[/quote]


Виясніть все. І якщо він сказав неправду, подайте в церковний трибунал скаргу (якщо є свідки того, що сказав той "священик"). Проблема має бути вирішена.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення о.Олег » 19 вересня 2010, 16:53

o.Mykil писав:Але в наші часи єпископом може бути тільки неодружений, целебс, як кажуть... :)

також вдівець
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення о.Олег » 19 вересня 2010, 17:03

Michail писав:
Palatinus писав:Для прикладу. Був кілька днів тому випадок. Один отець так нахамив, ще заявив моїй жінці ніби вона блудниця бо мала іншого чоловіка, мені при тому аж мову від несподіванки відняло... дивно: жінку знаю з пятнадцяти років, а тут теке-е-е...
Словом за посмішками пряме хамство і брехня (про мирян не йдеться). Може мені не ті католики трапляються, але грубо кажучи: кожен третій веде до одного: "ви тут не потрібні". Не знаю як це називається в католиків, а в протистантів це знущання. Говорять одне, а роблять інше.
Знаю, що також полюбляють коли приходиш з "містером Франкліном" (100 $). Сумно, що так є...



Виясніть все. І якщо він сказав неправду, подайте в церковний трибунал скаргу (якщо є свідки того, що сказав той "священик"). Проблема має бути вирішена.

це ж Ви Palatinus-а цитуєте, правда? Ви, Michail, якщо можна, акуратніше цитуйте, бо стерли на початку цитати дуже потрібне при цитуванні [quote="Palatinus"], що і внесло неясність (якщо можна - поправте: натисніть у свому повідомлені "редагувати" і вставте на початку Вашого повідомлення зазначену мною у квадратних дужках фразу)...
А за змістом - повністю погоджуюсь, звичайно.
Вибачте за зауваження, з повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Вимоги до єпископів, дияконів згідно зі св. Письмом :)

Повідомлення Michail » 20 вересня 2010, 12:04

Вибачте, пораду приймаю.


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей