Біблія - Святе Передання

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення ієром. Діонисій » 08 квітня 2010, 16:41

Вова писав:Не так ви відповіли, його тлумачення не повинно суперечити Євангелії.

Тлумачення Святого Письма не повинно суперечити самому Святому Письму, правильно. :)
Але також не може суперечити Священному Переданню. Про це якраз і читаємо:
"Тож стійте, брати, і тримайтеся передань, яких від нас навчилися чи то усно, а чи листовно" (2 Сол 2,15).
"А вам, брати, наказуємо в ім'я Господа нашого Ісуса Христа сторонитися кожного брата, який живе в ледарстві, а не за переданням, що ви його прийняли" (2 Сол 3,6).
"О Тимотею! Бережи передання. Уникай світського пустословства та суперечностей неправильного знання, що його деякі визнаючи, відхилилися від віри" (1 Тим 6,20-21).
Бо апостольська Церква перед поділами визнавала подвійне джерело Об'явлення: Святе Писання Старого й Нового Завітів і Святе Передання (Традицію).
А після поділів? Усі протестантські Церкви на практиці пильнують, щоб їхнє тлумачення не надто відбігало від тлумачення головних їхніх засновників.
А якщо чиєсь тлумачення починає відрізнятися? Не біда! Готовий новий засновник і нова Церква. :cry: :(

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Олюнька » 08 квітня 2010, 16:46

Вова писав:Пані Олю ви що хочете сказати що Христос тут мав тільки на увазі митя рук і про матір.

Читаємо далі ту ж 15-ту главу Матея:
15 Тоді Петро заговорив до нього й каже: “З'ясуй нам оту притчу.”
16 Він же відповів: “То ви також без розуму ще й досі?
17 Хіба не розумієте, що все те, що до уст входить, іде до нутра й геть виходить?
18 А те, що з уст виходить, те походить із серця і воно, власне, осквернює людину;
19 із серця бо походять лихі думки, убивства, перелюби, розпуста, крадежі, лживе свідчення, богохульства.

Якби було так, як ви трактуєте, Ісус би сказав апостолам: "Тільки Слово Боже, жодного передання". Але Він так не сказав.
Вова писав:Христос сказав : Дослідіть Писання, а не прочитайте так як вам вигідно.

Я тільки за. Але ж Передання Церкви не суперечить Божому Слову. Те, що, як приклад, в Біблії чистилище не згадується, не значить що його нема. Бо якби було чітко неписано: "чистилища нема", тоді була б суперечність.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 17:23

Олюнька писав:Якби було так, як ви трактуєте, Ісус би сказав апостолам: "Тільки Слово Боже, жодного передання". Але Він так не сказав.

Я не кажу якщо ви замітили що все передання погане. Христос сказав: А чого й ви порушуєте Божу заповідь ради передання вашого? і Так ви ради передання вашого знівечили Боже Слово. . Різницю відчуваєте?

Моє питання: якщо Передання Церкви суперечить Словам Божим то кого більше треба слухатися?

Дiї.4:19 І відповіли їм Петро та Іван, та й сказали: Розсудіть, чи це справедливе було б перед Богом, щоб слухатись вас більш, як Бога?
Дiї.5:29 Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей!

І моє тверда впевненість у тому і хотів би щоб ваша була що Бога повинно слухатися більш, як людей!
Востаннє редагувалось 08 квітня 2010, 17:38 користувачем Вова, всього редагувалось 2 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення neoxgeforce » 08 квітня 2010, 17:30

Вова писав:Моє питання: якщо Передання Церкви суперечить Словам Божим то кого більше треба слухатися?

Я думаю, що Слова Божого більше треба слухатись, але наведіть приклад коли Передання Церкви суперечить Словам Божим. Я думаю що таке неможливо. А якщо суперечить то значить це не правдива Церва. Бо хіба може церква яку заклав Христос йому ж перечити?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 17:37

neoxgeforce писав:
Вова писав:Моє питання: якщо Передання Церкви суперечить Словам Божим то кого більше треба слухатися?

Я думаю, що Слова Божого більше треба слухатись, але наведіть приклад коли Передання Церкви суперечить Словам Божим. Я думаю що таке неможливо. А якщо суперечить то значить це не правдива Церва. Бо хіба може церква яку заклав Христос йому ж перечити?


Зайдіть сюди viewtopic.php?f=9&t=1178&start=90 там я прочитав вашу догму про чистилище і у мене виникло більше запитань ніж відповідей, можливо ви мені дасте відповідь????????????
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 17:51

о.Олег писав:....а про "Книгу Мормона" та "єговістські передання" (і Коран і ... всі інші) - про них тим самим Духом Святим Христова Церква засвідчує - неправда.

Шкода що тут немає всіх тих що ви перелічили. Можливо ви б тоді зрозуміли що має буди тільки ОДНА СВЯТА БІБЛІЯ. А по скільки для протестантів Біблія і є Передання і Катахизм і все інше, то мені тяжко з вами тут дискусію вести.

Псалми 1
1 Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків,
2 та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує!
3 І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєдчасно, і що листя не в'яне його, і все, що він чинить, щаститься йому!

Якщо ви замітили тут тільки за Слово Боже мова ведеться!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 18:52

Вова писав:Дiї.5:29 Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей!

І моє тверда впевненість у тому і хотів би щоб ваша була що Бога повинно слухатися більш, як людей!

Але буває так, що слухатися людей означає слухатися Бога. "Хто вас слухає, мене слухає" (Лк 10, 16).
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 19:34

viter писав:
Вова писав:Дiї.5:29 Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей!

І моє тверда впевненість у тому і хотів би щоб ваша була що Бога повинно слухатися більш, як людей!

Але буває так, що слухатися людей означає слухатися Бога. "Хто вас слухає, мене слухає" (Лк 10, 16).


Є таке, але є і інакше що сам Павло про себе говорить:
Гал.1:8 Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!
Висновок треба робити не по одному віршу, а знати загальну думку Євангелії. А чом її знати то треба її читати. Якщо ви замітили я вас не до журналів закликаю, або передань, а до Слова Божого.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 08 квітня 2010, 21:26

Вова писав:
viter писав:
Вова писав:Дiї.5:29 Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей!

І моє тверда впевненість у тому і хотів би щоб ваша була що Бога повинно слухатися більш, як людей!

Але буває так, що слухатися людей означає слухатися Бога. "Хто вас слухає, мене слухає" (Лк 10, 16).


Є таке, але є і інакше що сам Павло про себе говорить:
Гал.1:8 Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!
Висновок треба робити не по одному віршу, а знати загальну думку Євангелії. А чом її знати то треба її читати. Якщо ви замітили я вас не до журналів закликаю, або передань, а до Слова Божого.

А чому Ви думаєте, що загальна думка Євангелії має бути такою, як саме Ви її трактуєте. Ви, що кажете, що Бога треба більше слухати, ніж людей поданою тут цитатою протиставляєте слова апостола Павла словам Христа-Бога. Хіба Ви не бачите, що Святе Письмо можна трактувати по-різному? Що і роблять різні протестантські церкви та секти спекулюючи цитатами Біблії, щоб виправдати свій блуд. Тому очевидно, якщо Ви хоч трохи здатні думати логічно, що мусить бути якийсь авторитет, котрий би зберігав Правду, яку Господь об'явив у Біблії. Таким авторитетом є Учительський Уряд Церкви, ведений Святим Духом.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 22:05

viter писав:А чому Ви думаєте, що загальна думка Євангелії має бути такою, як саме Ви її трактуєте. Ви, що кажете, що Бога треба більше слухати, ніж людей поданою тут цитатою протиставляєте слова апостола Павла словам Христа-Бога. Хіба Ви не бачите, що Святе Письмо можна трактувати по-різному? Що і роблять різні протестантські церкви та секти спекулюючи цитатами Біблії, щоб виправдати свій блуд. Тому очевидно, якщо Ви хоч трохи здатні думати логічно, що мусить бути якийсь авторитет, котрий би зберігав Правду, яку Господь об'явив у Біблії. Таким авторитетом є Учительський Уряд Церкви, ведений Святим Духом.


Щось я не замітив що слова Христа для вас більші ніж Учительський Уряд Церкви. Ви слова Христа і Апостолів підстроюваєте піл свій Учительський Уряд Церкви, значить тоді кожна конфесія може мати свій Учительський Уряд Церкви. Тоді де правда?
А ви хіба так не робити і слова можна і вам приписати що Святе Письмо можна трактувати по-різному? Що і роблить католицька церква та секти спекулюючи цитатами Біблії, щоб виправдати свій блуд.

Тут так тяжко дійти до однієї думки що на основі Біблії, а ще якщо кожна конфесія буде мати свій Учительський Уряд Церкви то це ми із лісу не виберимося.
Востаннє редагувалось 08 квітня 2010, 22:33 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 22:15

viter писав:
Вова писав:Дiї.5:29 Відповів же Петро та сказали апостоли: Бога повинно слухатися більш, як людей!

І моє тверда впевненість у тому і хотів би щоб ваша була що Бога повинно слухатися більш, як людей!

Але буває так, що слухатися людей означає слухатися Бога. "Хто вас слухає, мене слухає" (Лк 10, 16).

Ви мене не зрозуміли, апостоли що мали свій Учительський Уряд Церкви? Вони звіщали Євангелію відповідно до Писання?

Що сказав Христос: промовляйте до них: Наблизилося Царство Боже до вас!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 квітня 2010, 09:57

Друже Вово!
Загадили за чотири дні увесь форум своїми дописами, а толку ніякого. Видно тільки, що Ви -- нахабний малоосвічений (стільки граматичних і фактичних помилок!) християнин-некатолик, який використовує доброту і терпеливість наших форумчан і (чомусь) модераторів.
Якщо хочете насправді знати відповіді -- перегляньте католицький катехизм: http://www.catechismus.org.ua/
Якщо ж Ви провокатор, то ласкаво прошу забиратися звідси.
Якщо справді шукаєте правди -- залишайтеся, але при умові, що більше ні слова проти вчення Католицької Церкви!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2010, 10:02

MOD: За неодноразові порушення правил Форуму Вова, нажаль, покидає наш Форум терміном на сім днів
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Yur » 15 червня 2010, 18:04

Святі передання, це не тоді, коли хтось комусь язиком передає, або на папері строчить. Це ті ж офіційні документи догмати, КАТЕХИЗМ, а також святоотцівський спадок, усе те що затверджене і толероване Святою Католицькою Церквою, непомильною в питаннях віровчення.

Шукати, перебуваючи у Слові Його й уповаючи на Духа Святого, можемо й повинні.
Йти усуперч Церкви, -- НІ.

Чому так. Церква уже тут на землі є СВЯТОЮ, бо Христова. СВЯТІСТЬ ця не в людському, а в Божому. Й тому, коли допустити, що оте Боже доходить до людей в спотвореному виді, означає робити з Бога неправдомовця, що є гріх супроти Святого Духу.
Як і не допустимим є роздріблення Божих істин.
Бог ОДИН і Церква Його керована Духом Святим.

І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її. (Матвія 16:18)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 17 червня 2010, 18:25

Коли і ким був укладений християнський канон книг Святого Письма і що було основою віри християн до цього?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrivovk » 17 червня 2010, 21:46

viter писав:Коли і ким був укладений християнський канон книг Святого Письма...?

Дещо про канон є у Вікіпедії : http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%8F а також у Катехизмі : http://catechismus.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=36
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 18 червня 2010, 08:22

Отже виходить, що десь три століття християни жили без канонічного святого Письма. Як же тоді протестанти, віра яких базується виключно на писаному Слові Божому, кажуть, що церкви їх беруть свій початок ще з часів апостолів? Адже не було тоді визнаного канону, не було Біблії такої, яку ми маємо зараз. Хіба не випливає з цього абсурдність відкидання протестантами Апостольської Традиції?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 18 червня 2010, 08:59

viter писав:Отже виходить, що десь три століття християни жили без канонічного святого Письма. Як же тоді протестанти, віра яких базується виключно на писаному Слові Божому, кажуть, що церкви їх беруть свій початок ще з часів апостолів? Адже не було тоді визнаного канону, не було Біблії такої, яку ми маємо зараз. Хіба не випливає з цього абсурдність відкидання протестантами Апостольської Традиції?

суть піднімання питань Соборами у тому, що з'являються люди, які вчать не так, як вірила Церква від початків Проповіді Ісуса Христа і Апостолів. Тобто: Церква не жила без Святого Письма, а вимушена була зібратися на Соборах, щоб проголосити Догму про те, що від початку ми саме так віруємо. Подібно відбувається з усіма Догмами: з'являються люди, які вчать чогось свого і Церква збирається, щоб проголосити свою віру. Це і про Трійцю, це і про Папу, це і про Богородицю, це і про Ікону, це і про Церкву...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 18 червня 2010, 18:18

viter писав:Отже виходить, що десь три століття християни жили без канонічного святого Письма. Як же тоді протестанти, віра яких базується виключно на писаному Слові Божому, кажуть, що церкви їх беруть свій початок ще з часів апостолів? Адже не було тоді визнаного канону, не було Біблії такої, яку ми маємо зараз. Хіба не випливає з цього абсурдність відкидання протестантами Апостольської Традиції?

Треба також і Писання читати :)

Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Якщо не було Писання. то що тоді Христос сказав досліджувати?


Дiї.17:11 Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання досліджували день-у-день, чи так воно є. Бачите, кожен день Писання досліджували. Бачите, досліджували Писання.

15 А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння, як і улюблений брат наш Павло написав був до вас за даною йому мудрістю, 16 як і по всіх посланнях, що в них він говорить про це. У них є дещо тяжко зрозуміле, що неуки та незміцнені перекручують, як і інші Писання, на власну загибіль свою.
(2Петр.3:15,16) Петро уже спирався на вчення Павла і також уже називав їх Писанням.

1Сол.4:15 Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, ми не попередимо покійних.
Павло також сам говорив що його слова - слова Бога.

Кол.4:16 І як буде прочитаний лист цей у вас, то зробіть, щоб прочитаний був він також у Церкві Лаодикійській, а того, що написаний з Лаодикії, прочитайте і ви.
Як бачимо що лист до Колосян мали прочитати і в Лаодикії і також наоборот і не думаю що ті послання обмежувалися тими Церквами.

Отож, уже у 1 ст. існувало Новозавітнє Писання, які читали у всіх Церквах. Проблема була в основному тільки із книгою Об’явлення. Отож, не варто приватизовувати собі Святе Писання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 19 червня 2010, 09:38

Вова писав:Отож, уже у 1 ст. існувало Новозавітнє Писання, які читали у всіх Церквах. Проблема була в основному тільки із книгою Об’явлення. Отож, не варто приватизовувати собі Святе Писання.

так звичайно, що читалося в Христовій Церкві Писання і його неможливо "приватизовувати" :) , пане Вово - в Церкві читалося і читається: до чого тут Ви (протестанти)? Чому Ви визнаєте католицький канон Нового Завіту? На основі самого НЗ - виходить так? Але ж в самому Новому Завіті немає списку канонічних книг :Search: Ваша аргументація бігає по колу: "Ми визнаємо католицький канон Нового Завіту, виходячи з Дії Святого Духа, про дію якого читаємо в католицькому каноні Нового Завіту". Така колова аргументація не може бути примінена в здоровій дискусії. Ну от цитуєте Ви і цитуєте зі Святого Письма... говорите про Одкровення Івана, а... чому не з Одкровення Петра (яке також читали тоді в Церкві)? Чому вважаєте його неканонічним? Я грішний відповідаю чесно і відкрито: томущо Христова Церква вважає його апокрифом! А Ви звідки знаєте яка з книг є надхненною Духом Святим: чому не Одкровення Петра, а Одкровення Йоана? Все вірно: не лише "Святе Письмо", пане Вово. Тобто "Scriptura" (Писання) - безсумнівно (правильно, істинно), але..: нас з Вами розділило твердження протесту про "Sola" ("лише"). Не "лише", пане Вово. Або знову у силі Ваша колова аргументація яка доводить лише свою відірваність від Правди про Церкву... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення andrivovk » 23 червня 2010, 15:00

о.Олег писав:
Вова писав:Отож, уже у 1 ст. існувало Новозавітнє Писання, які читали у всіх Церквах. Проблема була в основному тільки із книгою Об’явлення. Отож, не варто приватизовувати собі Святе Писання.

так звичайно, що читалося в Христовій Церкві Писання і його неможливо "приватизовувати" :) , пане Вово - в Церкві читалося і читається: до чого тут Ви (протестанти)? Чому Ви визнаєте католицький канон Нового Завіту? На основі самого НЗ - виходить так? Але ж в самому Новому Завіті немає списку канонічних книг :Search: Ваша аргументація бігає по колу: "Ми визнаємо католицький канон Нового Завіту, виходячи з Дії Святого Духа, про дію якого читаємо в католицькому каноні Нового Завіту". Така колова аргументація не може бути примінена в здоровій дискусії. Ну от цитуєте Ви і цитуєте зі Святого Письма... говорите про Одкровення Івана, а... чому не з Одкровення Петра (яке також читали тоді в Церкві)? Чому вважаєте його неканонічним? Я грішний відповідаю чесно і відкрито: томущо Христова Церква вважає його апокрифом! А Ви звідки знаєте яка з книг є надхненною Духом Святим: чому не Одкровення Петра, а Одкровення Йоана? Все вірно: не лише "Святе Письмо", пане Вово. Тобто "Scriptura" (Писання) - безсумнівно (правильно, істинно), але..: нас з Вами розділило твердження протесту про "Sola" ("лише"). Не "лише", пане Вово. Або знову у силі Ваша колова аргументація яка доводить лише свою відірваність від Правди про Церкву... :(

Так-так, дуже цікаві запитання.Хотілося б почути відповіді.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 23 червня 2010, 18:05

andrivovk писав:Так-так, дуже цікаві запитання.Хотілося б почути відповіді.

Я уже відповідав, читайте через два до гори повідомлення. Н.З. існував і до канону 395 році.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2010, 22:02

Вова писав:
andrivovk писав:Так-так, дуже цікаві запитання.Хотілося б почути відповіді.

Я уже відповідав, читайте через два до гори повідомлення. Н.З. існував і до канону 395 році.

це не відповідь на поставлене питання.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 24 червня 2010, 09:52

о.Олег писав:
Вова писав:
andrivovk писав:Так-так, дуже цікаві запитання.Хотілося б почути відповіді.

Я уже відповідав, читайте через два до гори повідомлення. Н.З. існував і до канону 395 році.

це не відповідь на поставлене питання.

Наважуся висловити думку, що Вова не дасть відповіді на це питання, бо в такому разі йому доведеться переглянути основи своєї віри. Хоч він тут не одноразово повторював, що його цікавить думка інших конфесій та насправді Істина йому байдужа, не шукає він Правди - головне для нього його власні переконання.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 24 червня 2010, 10:04

viter писав:Наважуся висловити думку, що Вова не дасть відповіді на це питання, бо в такому разі йому доведеться переглянути основи своєї віри. Хоч він тут не одноразово повторював, що його цікавить думка інших конфесій та насправді Істина йому байдужа, не шукає він Правди - головне для нього його власні переконання.

надіюся, що дійсно хоче розібратися
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення viter » 24 червня 2010, 15:33

о.Олег писав:
viter писав:Наважуся висловити думку, що Вова не дасть відповіді на це питання, бо в такому разі йому доведеться переглянути основи своєї віри. Хоч він тут не одноразово повторював, що його цікавить думка інших конфесій та насправді Істина йому байдужа, не шукає він Правди - головне для нього його власні переконання.

надіюся, що дійсно хоче розібратися

І я надіюся. Але як можна ігнорувати таке просте логічне запитання? Ну не вірю, що пан Вова не розуміє його.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Олюнька » 24 червня 2010, 15:58

Правилами форуму заборонено переходити на особистості
Не думаю, що продовження розмови в такому дусі приведе до чогось доброго. :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 24 червня 2010, 20:03

Цікаві ви люди!!!!!!!! Я ж сказав я відповів якщо вам тяжко піднятися на два повідомлення вище і прочитати, повторю:

Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Якщо не було Писання. то що тоді Христос сказав досліджувати?


Дiї.17:11 Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання досліджували день-у-день, чи так воно є. Бачите, кожен день Писання досліджували. Бачите, досліджували Писання.
15 А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння, як і улюблений брат наш Павло написав був до вас за даною йому мудрістю, 16 як і по всіх посланнях, що в них він говорить про це. У них є дещо тяжко зрозуміле, що неуки та незміцнені перекручують, як і інші Писання, на власну загибіль свою.
(2Петр.3:15,16) Петро уже спирався на вчення Павла і також уже називав їх Писанням.

1Сол.4:15 Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, ми не попередимо покійних.
Павло також сам говорив що його слова - слова Бога.

Кол.4:16 І як буде прочитаний лист цей у вас, то зробіть, щоб прочитаний був він також у Церкві Лаодикійській, а того, що написаний з Лаодикії, прочитайте і ви.
Як бачимо що лист до Колосян мали прочитати і в Лаодикії і також наоборот і не думаю що ті послання обмежувалися тими Церквами.

Отож, уже у 1 ст. існувало Новозавітнє Писання, які читали у всіх Церквах. Проблема була в основному тільки із книгою Об’явлення. Отож, не варто приватизовувати собі Святе Писання.


А про апокрифічні книги я теж відповідав, але ви вважаєте себе дуже розумними, тож покажіть будь - ласка, де в канонічній Біблії хоч хтось цитував книгу Петро, або Марію і т. д.
Також зверніть увагу Луки 4 розділ Христос завжди цитував із канонічного Писання, чи може Петро, чи Павло, тож давайте розумники цитати. Вибачайте, але ви себе дуже високо підносите.

По друге, чому ви самі постановили у 395 році канон із 66 книг, а тепер самі порушуєте постанови собору на якому було сказано що до тих 66 книг не можна додавати більше книг, то чому ви порушуєте те що самі постановили?

Третє, якщо ви замітили що я більше не вникаю у ваші дискусії, не правильно якось себе мудрішим за інших ставити і говорити що всі сектанти крім Католицької Церкви, мені один ваш католик навів цитату із Катехизму:

818 Ті, що народжуються нині у спільнотах, які походять від таких поділів, і «живуть вірою в Христа, не можуть бути звинувачені у грісі розбрату, і католицька Церква оточує їх братерською пошаною та любов'ю (...). Виправдані вірою, отриманою 9 Хрещенні, поєднані з Христом, їх справедливо називають християнами, а сини католицької Церкви справедливо визнають їх братами в Господі» (II Ватиканський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3.).
819 Окрім того, «багато елементів освячення та правди» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. «Lumen gentium», 8.) існують поза видимими межами католицької Церкви: «писане Слово Боже, життя у благодаті, віра, надія та любов й інші внутрішні дари Святого Духа та інші видимі прояви» (II Ватиканський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3; пор. II Ватиканський Собор, Догм, конст. «Lumen gentium», 15.). Дух Христа послуговується такими Церквами і церковними громадами як засобами спасіння, сила яких іде від повноти благодаті та правди, що її Христос довірив католицькій Церкві. Усі ці блага йдуть від Христа і ведуть до Нього (Пор. II Ватикаиський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3.), закликаючи самі собою до «католицької єдності» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. «Lumen gentium», 8.).


тож я вас не розумію чому ви навіть самі не виконуєте, а других вчите. Я про те що Христос спасає і поза Католицької Церквою, ще й в придачу називаєте всіх підряд сектою. Я уже не говорю один із знак сектантства який вас стосується у цьому розумінні, бо зразу забобонити. Ви всі і все може обзивати як хочете, а ви не доторканні.
Отож, не маю я бажання із вами спілкуватися, мені подобається спілкуватися із католиками - харизматами, думаю там ми можемо знайти порозуміння, бо останнім часом дуже багато спілкуюся із ними і бачу би можемо порозумітися. І не тому що я розчарований у своїй Церкві, а тому що хочу спілкування із іншими.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення о.Олег » 24 червня 2010, 21:24

Слава Ісусу Христу!
Пане Вово - дуже прошу не сваритися. Христос, як і всі євреї Його часу цитував Писання (Старозавітнє). Все решта у Вас - колова логіка: Книга свідчить сама за себе. Це не відповідає ні на питання де вона взялася, ні на питання чому Ви не довіряєте іншим посланням Апостолів (того ж Павла чи Петра) - ці всі Писання/писання цитувалися і читалися по різних громадах. Списку "автентичних" немає в Біблії - саме Церква Даною Їй непомильністю Благодаттю Святого Духа визначила Канон. Довіряєте Церкві у цьому - прошу признати. Будьте чесні.
Стосовно ж називання сектою - не називаю: Ви просили пояснити і Вам пояснено суть терміну і, відповідно, примінення.
З повагою,
о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Біблія - Святе Передання

Повідомлення Вова » 24 червня 2010, 21:36

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу! ....... Довіряєте Церкві у цьому - прошу признати. Будьте чесні.

Та чому не довіряю, але ви це використовуєте на хитрість: "чому я іншим постановам вашої Церкви не довіряю". От я вам всього на всього пояснив, що Біблія існувала у такому вигляді і до вашої постанови. Те саме можна і за "символ вірою" сказати.... ми відкидаємо тільки те що суперечить Біблії. Або візьміть доктрину про "Трійцю" те що ви її постановили це не означає що її до цього не було, хіба Біблії не говорить що Бог ЄДИНИЙ у трьох особах? Теж можете говорити що це ваша постанова, а ми її у вас перейняли, а іншого не хочемо. Як я говорив все що суперечить Писання ми відкидаємо, звісно я тільки про доктрини.

Христос, як і всі євреї Його часу цитував Писання (Старозавітнє).

Як я уже говорив і про це також говорить Писання, що уже у 1 ст. Н.З. в вжали за Писання. Особливо про це говорить апостол Петро.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей