Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Св Письмо

Повідомлення о.Олег » 18 квітня 2015, 17:39

Омельян писав:якщо можна, задам тут питання по Святому Письму.
В цих днях багато читали про Страсті Христові і є одне місце в Матея, якого немає в інших Євангелистів:
"І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі, і повідкривались гроби, і повставало багато тіл спочилих святих, а з гробів повиходивши, по Його воскресенні, до міста святого ввійшли, і багатьом із'явились."

описана тут така фантастична подія, що я навіть дивуюся, що не цікавився нею раніше: хто ці воскреслі, що з ними було далі, яка реакція тих, кому вони з`явилися, чи щось про це пишуть екзегети????
Слава Ісусу Христу.

не так давно мені доводилось відповідати на подібне питання. Правда там контекст був, пригадую, про подібність данного випадку до фільму жахів :) - зомбі там всякі і т.д.
Екзегети пишуть різне. Фактично розуміння цього уривку на загал у них трояке:
- скелі/гроби розуміються як символи переміни сердець язичників (були мертвими/спали, живучи в гріхах і воскресли);
- воскресли, як Лазар, дочка Яіра, син вдови (і, відповідно, пізніше вмерли);
- воскресли після Воскресіння Христа і стали першими в прославлених тілах воскреслими
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 17 березня 2016, 22:38

Щодо уривку: Євр.11,24-26;32-12,2
Не зовсім розумію слова " І всі вони, дарма що мали добре засвідчення вірою, не одержали обіцяного, бо Бог зберіг нам щось краще, щоб вони не без нас осягли досконалість."
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2016, 10:03

ShMariam писав:Щодо уривку: Євр.11,24-26;32-12,2
Не зовсім розумію слова " І всі вони, дарма що мали добре засвідчення вірою, не одержали обіцяного, бо Бог зберіг нам щось краще, щоб вони не без нас осягли досконалість."

Якщо коротко (поспішаю; якщо щось не вловив із запитання - підскажіть): ми (Церква) не просто так називаємося "тілом", Голова якому Христос (приблизно див. Еф.1; 1Кор.12) - ми цілість, яка остаточно осягнеться в Другому Приході "...зі славою Судити живих і мертвих". В поданому Вами Тексті даються приклади людей, яким було важко жити вірою/бути з Богом, але вони витримали і чекають на нас (допоки не сповниться повнота часів), не нарікаючи - от і ми не нарікаймо навіть, якщо нам важко.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 19 березня 2016, 10:53

Дякую :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2016, 12:06

ShMariam писав:Дякую :Rose:

якщо не помиляюся - в Івана Златоустого про це читав. Правда там більш грунтовно, не те, що спромігся я грішний %)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 31 березня 2016, 10:45

До Вашого "коротко", отче, є серйозні довгі питання.
1. "ми цілість, яка остаточно осягнеться в Другому Приході ", - ви (не конкретно Ви, хоч можете відповідати і лише за себе) такими народились, чи такими стали?
2. "ми (Церква) не просто так називаємося "тілом", Голова якому Христос". А до появи Церкви Голова була без тіла (в іншому місці - членів)?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 31 березня 2016, 11:46

Borrgdan писав:До Вашого "коротко", отче, є серйозні довгі питання.
1. "ми цілість, яка остаточно осягнеться в Другому Приході ", - ви (не конкретно Ви, хоч можете відповідати і лише за себе) такими народились, чи такими стали?
2. "ми (Церква) не просто так називаємося "тілом", Голова якому Христос". А до появи Церкви Голова була без тіла (в іншому місці - членів)?

1. переформулюйте - не бачу сенсу питання
2. Господь Творить Церкву. Від початків Творення. Відповідно - можемо говорити про Церкву у різних вимірах (Адам і Єва, наприклад; Церква вибраного народу, наприклад, тощо). Те про що ми говорили - Новозавітня Церква (яка включає всі інші). Очолювана Христом. Аналогія Церкви як Тіла також має свої виміри (з того, що на поверхні - виміри "очолювання", "голівства": відділені браття часто люблять путатись :( в цих вимірах, заявляючи, що глава церкви католиків - Папа, а "православної" - Христос :) ). Якщо Ви питаєтеся про Голову - Бога як такого, то до Творення Церкви Бог не "Голова", тому говорити про "голову без тіла" сенсу немає - допоки не існує тілесних категорій, доти і немає категорії "голова"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 31 березня 2016, 13:36

Коли людина вірить у Бога, і цією вірою (чи чим іншим) спаслася, то вона такою (віруючою і спасенною) народилась, чи стала?
А відносно голови, то чи не виходить так, що Бог спочатку не мав тіла, і не був Головою, а в якийсь момент змінився настільки, що отримав тіло і став Головою? Хіба що Ви вважаєте, що Голова -це як директор: є підлеглі - він директор, нема - ні.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 01 квітня 2016, 16:58

Borrgdan писав:Коли людина вірить у Бога, і цією вірою (чи чим іншим) спаслася, то вона такою (віруючою і спасенною) народилась, чи стала?
А відносно голови, то чи не виходить так, що Бог спочатку не мав тіла, і не був Головою, а в якийсь момент змінився настільки, що отримав тіло і став Головою? Хіба що Ви вважаєте, що Голова -це як директор: є підлеглі - він директор, нема - ні.

в кожному окремому випадку людського життя можна бачити нюанси її життя з Богом, але назагал віра людська - від Бога, нічого їй не належить ні від народження, ні з розвитку (Ваше "стала"): "без Мене нічого не можете". А Бог - Творець. Говорити про Його зміну через те, що Творить, це, якщо по аналогії, як говорити про те, що, наприклад, Ви, пришиваючи до штанів гудзіка, змінились: ні, не змінились - гудзік, штани, інше - це ззовні; творіння - ззовні Творця, не міняє його. Та і аналогія з "голівством" саме людська аналогія, матеріальна. Це не абсолютна істина, а намагання людини зрозуміти нашу пов`язаність одне з одним, що Творець Великий у Своїй Премудрості, Сотворив всіх нас і жоден із сотворених не є зайвий, всі ми такі різні ("хіба скаже око вухові, чому ти не око..." )маємо функціонувати як єдиний організм з постійною пам`ятю про ту, що Бог над нами завжди чуває ("голова"). З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 02 квітня 2016, 09:27

Раніше, пам'ятається, Ви ревно відстоювали свободу людини, і переконували (хоч і не було потреби), що Бог не ляльковод. Але я питав про те, чи людина народилась віруючою, чи стала, а не про те, чия це заслуга.
А відносно гудзіка, то Ваше порівняння вкрай не коректне. Господь назвав віруючих в Нього членами Його Тіла, тобто, для прикладу, апостоли, Богородиця є членами Його тіла, а Ви прирівняли їх до гудзіків на штанах. Це зневага Самого Господа.
А відносно співвідношення творіння - творець, то в даному випадку творіння творить (становить)Самого Творця, тобто, Творець творить Сам Себе.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 02 квітня 2016, 09:33

По-перше, Бог по своїй природі - дух, тіла не може мати, хіба ставши людиною, отже тіло має Христос як людина. А по-друге, про містичне Тіло Христа йде мова (бо якщо прямо все так розуміти, то дурниця виходить - що Марія (яко член Церкви, тобто Христового Тіла) сама себе породила).
А відносно співвідношення творіння - творець, то в даному випадку творіння творить (становить)Самого Творця, тобто, Творець творить Сам Себе.
А це вже єресь. Бо містичне Тіло Христа не є в природі Бога як Духа.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 02 квітня 2016, 09:56

"По-перше, Бог по своїй природі - дух, тіла не може мати, хіба ставши людиною" - щось треба вибрати.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 02 квітня 2016, 11:57

Borrgdan писав:Раніше, пам'ятається, Ви ревно відстоювали свободу людини, і переконували (хоч і не було потреби), що Бог не ляльковод...
так і далі разом із Христовою Церквою відстоюю свободу людини - що значить Ваше "раніше"? Ну от, матеріальна аналогія, "я" хочу мати єдиний в своєму роді ровер, який їздить лише з "Вашою" допомогою, а "Ви", власне, роздаєте саме такі єдині в своєму роді ровери всім охочим, хто попросить: попросить - має ровер і їздить "Вашою" допомогою, не попросить - не має. :pardon: Хочу ровер, то прошу - маю; хочу, але не прошу - не маю; не хочу - не маю. Де ж "Ви" тут "ляльковод"? Все залежить від "мого" хотіння, від співзвучності "мого" (нестійкого, людина ж, але хоча б такого "мого") хотіння і "Вашого" (незмінного, Бог же) прагнення дати ровер і допомогти на ньому їздити всім, хто просить
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 02 квітня 2016, 12:04

Borrgdan писав:"По-перше, Бог по своїй природі - дух, тіла не може мати, хіба ставши людиною" - щось треба вибрати.

Христос є Богом і людиною одночасно. Бог, "який на себе тіло", "Бог у людському тілі" - не зовсім правильні фрази. Тому що в Божій природі - не мати тіла. Однак Бог може стати людиною (буде мати дві природи - Божу і людську), тоді й буде мати тіло.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Іггор » 05 квітня 2016, 23:33

о.Олег писав:
Borrgdan писав:Раніше, пам'ятається, Ви ревно відстоювали свободу людини, і переконували (хоч і не було потреби), що Бог не ляльковод...
так і далі разом із Христовою Церквою відстоюю свободу людини - що значить Ваше "раніше"? Ну от, матеріальна аналогія, "я" хочу мати єдиний в своєму роді ровер, який їздить лише з "Вашою" допомогою, а "Ви", власне, роздаєте саме такі єдині в своєму роді ровери всім охочим, хто попросить: попросить - має ровер і їздить "Вашою" допомогою, не попросить - не має. :pardon: Хочу ровер, то прошу - маю; хочу, але не прошу - не маю; не хочу - не маю. Де ж "Ви" тут "ляльковод"? Все залежить від "мого" хотіння, від співзвучності "мого" (нестійкого, людина ж, але хоча б такого "мого") хотіння і "Вашого" (незмінного, Бог же) прагнення дати ровер і допомогти на ньому їздити всім, хто просить
ОООО
А де беруться ці єдині в своєму роді ровери? Сказав, і ровер стався з нічого? І кожному ангел на крилах доставляє і кладе під поріг? Невже люди при тому ніяк не задіюються?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 06 квітня 2016, 05:20

ну... це Ви мені скажіть :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Іггор » 07 квітня 2016, 01:41

о.Олег писав:ну... це Ви мені скажіть :Rose:
Я думок чужих не знаю, не завжди можу пояснити те що писав хтось інший. Через те я і запитую що не розумію. Пан Богдан можливо допоможе розібратися, а ще може і дасть відповідь на запитання на яке Ви мені колись так і не відповіли:
як церква тлумачить ці, та подібні рядки Святого Письма: У серці людини багато думок, але виповниться тільки задум Господній.(Пр.19:21) Заміри серця належать людині, та від Господа відповідь язика.(Пр.16:1) Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Пр.16:9) Бо все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки. Амінь.(Рим.11:36)

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 07 квітня 2016, 14:21

Слава Ісусу Христу.
Відносно ровера - то Бог людині (усім людям) роздав потрібні ровери від народження. Але людина хоче - вчиться їздити, а ні то ні. Чому не вміє їздити, а мусить вчитись? Тому що народжується у злі (являє собою зло), а робити добро мусить навчитись. Це ж є відповідь і на наступне питання.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2016, 16:05

Borrgdan писав:... народжується у злі (являє собою зло),

Народжується у злі НЕ означає "являє собою зло". Тут поговірка про мухи і котлети якраз дуже доречі. :)

Borrgdan писав:...(являє собою зло),
:shock: Звідки Ви таке взяли?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Borrgdan » 07 квітня 2016, 18:51

Є так, як є. Скільки не говорити "мед", солодко в роті не стане. Дискусії нема.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 07 квітня 2016, 19:26

Borrgdan писав:Є так, як є. Скільки не говорити "мед", солодко в роті не стане. Дискусії нема.

Якщо це Ви по відношенню до всіх, хто успадкував наслідки первородного гріха (тобто всіх людей крім Ісуса і ще Марії), то зверніть увагу на багато повторів в Біблії про те, що Бог любить людину і ненавидить її гріх. Якщо людина являє собою зло, то Бог любить зло? :shock: :D Бог не може любити зло, бо інакше Він не був би добрим. Подібно як матір любить дитину, якою б брудною вона не була. :D І як би дитина не замурзалася, вона не може "являти собою бруд".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2016, 14:42

Іггор писав:
о.Олег писав:ну... це Ви мені скажіть :Rose:
Я думок чужих не знаю, не завжди можу пояснити те що писав хтось інший. Через те я і запитую що не розумію. Пан Богдан можливо допоможе розібратися, а ще може і дасть відповідь на запитання на яке Ви мені колись так і не відповіли:
як церква тлумачить ці, та подібні рядки Святого Письма: У серці людини багато думок, але виповниться тільки задум Господній.(Пр.19:21) Заміри серця належать людині, та від Господа відповідь язика.(Пр.16:1) Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Пр.16:9) Бо все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки. Амінь.(Рим.11:36)

так справа в тому, що якраз і говорю про те, що людина задіяна повністю і питання не розумію, тому і питаюся. Стосовно ж іншого - також не розумію, яким чином це до мене: Ви, мабуть, питалися в якомусь контексті уточнення якогось мого допису. З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Ігор В » 22 квітня 2016, 13:12

В книзі буття в розділі 6.1-2 написано"і сталось, як почали люди множитися на землі та народилися в них дочки, побачили сини Божі людських дочок, що були гарні, та й стали брати їх собі за жінок, хто котру вподобав"-
постає питання хто такі сини Божі?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2016, 14:23

Ігор В писав:В книзі буття в розділі 6.1-2 написано"і сталось, як почали люди множитися на землі та народилися в них дочки, побачили сини Божі людських дочок, що були гарні, та й стали брати їх собі за жінок, хто котру вподобав"-
постає питання хто такі сини Божі?

гілка дітей від сина Адама - Сита
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Ira-arI » 04 листопада 2016, 18:59

Слава Ісусу Христу!

Уривок з Євангеліє від Луки 11, 29-36 (засуд розпусного роду):

29. Коли народ згромадивсь, Ісус почав промовляти: “Рід цей - рід лукавий; він шукає знаку, але знаку йому не дасться, окрім знаку Йони,
30. бо як Йона був знаком для ніневитян, так і Син Чоловічий буде знаком для цього роду.
31. Цариця півдня встане під час суду з людьми оцього роду і його засудить, бо прийшла з кінців світу послухати мудрости Соломона, а ось тут більше від Соломона!
32. Ніневитяни встануть з цим родом під час суду і його засудять, бо вони покаялись на проповіді Йони, та ось тут більше від Йони.
33. Ніхто не світить світла й не кладе його у сховок, ані під посудину, але на свічник, щоб ті, що входять, бачили ясність.
34. Світло твого тіла - твоє око. Коли око твоє здорове, все твоє тіло світле; коли ж воно недуже, все тіло твоє темне.
35. Гляди, отже, чи світло, що в тобі, не є темрява.
36. Коли, отже, все тіло твоє - світле й нічого темного не має, воно буде все в світлі, так, наче б освічувало тебе світло (своїм) сяйвом.”

Подаю повністю уривок, щоб зміст був зрозумілий. Але мене цікавить саме цей момент:

31. Цариця півдня встане під час суду з людьми оцього роду і його засудить, бо прийшла з кінців світу послухати мудрости Соломона, а ось тут більше від Соломона!
32. Ніневитяни встануть з цим родом під час суду і його засудять, бо вони покаялись на проповіді Йони, та ось тут більше від Йони.

Питання:
-Хто ця Цариця?
-що розуміти під словами "Цариця ... прийшла ... послухати мудрости Соломона"?
-хто такі ніневитяни?
-і в загальному зрозуміло, що говориться про суд. Що за суд?
Deus caritas est.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 04 листопада 2016, 19:36

Ira-arI писав:Питання:
-Хто ця Цариця?
-що розуміти під словами "Цариця ... прийшла ... послухати мудрости Соломона"?
-хто такі ніневитяни?
Події Старого Завіту. Цариця савська (з півдня) почула про мудрість Соломона і спеціально приїхала, щоб все побачити на власні очі і з ним поговорити (І Царів, 10; ІІ Хронік, 9).Відтак - благословила Бога за цей дар мудрості для Соломона.
Ніневитяни - жителі Ніневії, до яких Господь послав Йону з проповіддю, щоб вони покаялися (книга Йони).

Ira-arI писав:і в загальному зрозуміло, що говориться про суд. Що за суд?
Страшний суд, напевно
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2016, 13:06

Ira-arI писав:Хто ця Цариця?

така женщина чи то з козлиною, чи то з гусячою лапкою замість ноги - мабуть тому так понравилась Соломонові, що аж від них династія в Ефіопії була десь приблизно до року мого народження :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей