Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2013, 15:47

Just_me писав:Бо це передбачено було раніше, ніж сталося. Це не моментне рішення когось, це все продумано наперед.

Передбачено - не значить, що вирішено наперед (Богом).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 13 січня 2013, 15:49

Щоб не переповідати, вдало про це знайшла написане у Вікіпедії:
У другому розділі Євангелія від Матвія, це посилання з Єремії інтерпретується як прогноз вбивства немовлят у Вифлеємі Іродом Великим, коли він хотів вбити народженого Ісуса.

Спостеріг тоді Ірод, що ті мудреці насміялися з нього, та й розгнівався дуже, і послав повбивати в Віфлеємі й по всій тій околиці всіх дітей від двох років і менше, за часом, що його в мудреців він був випитав. Тоді справдилось те, що сказав Єремія пророк, промовляючи: Чути голос у Рамі, плач і ридання та голосіння велике: Рахиль плаче за дітьми своїми, і не дається розважити себе, бо нема їх...(Мт. 2:16-18)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2013, 15:51

Just_me писав:Щоб не переповідати, вдало про це знайшла написане у Вікіпедії:
У другому розділі Євангелія від Матвія, це посилання з Єремії інтерпретується як прогноз вбивства немовлят у Вифлеємі Іродом Великим, коли він хотів вбити народженого Ісуса.

Спостеріг тоді Ірод, що ті мудреці насміялися з нього, та й розгнівався дуже, і послав повбивати в Віфлеємі й по всій тій околиці всіх дітей від двох років і менше, за часом, що його в мудреців він був випитав. Тоді справдилось те, що сказав Єремія пророк, промовляючи: Чути голос у Рамі, плач і ридання та голосіння велике: Рахиль плаче за дітьми своїми, і не дається розважити себе, бо нема їх...(Мт. 2:16-18)

Ну я знаю, ця подія передбачена пророком. Тільки до чого тут Божий задум?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 13 січня 2013, 15:55

ShMariam писав:Тільки до чого тут Божий задум?

Весь зміст у тому, що було наперед відомо про масакру, яка якнайтісніше зв"язана з Народженням Ісуса. Її було передбачено пророком, виходить, що та подія відбулася, щоб збулося Писання.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2013, 16:00

Just_me писав:
ShMariam писав:Тільки до чого тут Божий задум?

Весь зміст у тому, що було наперед відомо про масакру, яка якнайтісніше зв"язана з Народженням Ісуса. Її було передбачено пророком, виходить, що та подія відбулася, щоб збулося Писання.

Ой, а може тому, що вона була відбулася, її було наперед записано в Писання? :) Ніхто ж (крім :evil: , звісно) не заставляв Ірода вбивати. Просто Бог є поза часом і бачить майбутнє, яке собі виберемо МИ.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2013, 16:03

Just_me писав:Сьогодні спало мені на думку, що зовсім не розумію, для чого Божий Задум передбачав масове вбивства дітей до 2 років у тій околиці, де народився Ісус. Ми всі жахаємося з абортів, евтаназії, голодомору, з Бабиного яру, з режиму Червоних кхмерів, з Аушвіца, таборів ГУЛАГ, але ніхто не говорить про морд ні в чому невинних дітей. Як це розуміти?

не путати "передбачено" (провіщене, відчитане у майбутніх подіях, що стануться через людську злобу/гріх) і "Задумане" (заплановане, спроектоване, втілене Богом)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 13 січня 2013, 22:45

Just_me писав:Сьогодні спало мені на думку, що зовсім не розумію, для чого Божий Задум передбачав масове вбивства дітей до 2 років у тій околиці, де народився Ісус. Ми всі жахаємося з абортів, евтаназії, голодомору, з Бабиного яру, з режиму Червоних кхмерів, з Аушвіца, таборів ГУЛАГ, але ніхто не говорить про морд ні в чому невинних дітей. Як це розуміти?

Ви знаєте п. Оля, так само як ті факти з Історії Спасіня Вибранного Народу. Він Бог, доречі Всемогутній.
Ізралітяни були жорстоким народом і творили страшні речі коли воювали за Землю Обітованну і в інші періуди історії. Думаю в ті часи більше дітей загинуло. Сам Бог не жалував цілі народи які Його не знали чи відходили від Нього. От навіть як Він Саулу сказав вчинити, але правда той скотину пожалував .., жаба задавила. А як первенців Єгипецких і взагалі весь Єгипет защимив. Їм там приємного було мало. Там ніхто ні з ким не цацкався.

Це смутні часи були (хоч тут як сказати ). Що нас і має спонукати до вдячності за Місійництво Христове.
.............
Трошки дивно сприймати ті часи і Бога Отця в дусі : Мир ..Дружба..Жвачка. Але Він Бог і цим все сказано.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 14 січня 2013, 12:32

Не було в Божому плані "економії спасіння" вбивства дітей (Бог це лише знав, що так станеться, бо Він всезнаючий, але не планував, бо ніякого зла чи спокуси від Нього не ісходить, як написано в книзі Якова), але в "історії спасіння" сталося через падшу волю людини.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 14 січня 2013, 21:03

Michail писав:Не було в Божому плані "економії спасіння" вбивства дітей (Бог це лише знав, що так станеться, бо Він всезнаючий, але не планував, бо ніякого зла чи спокуси від Нього не ісходить, як написано в книзі Якова), але в "історії спасіння" сталося через падшу волю людини.

п. Михайле.., а Вам не здається що Ви Бога зараз намагаєтесь виправдати ?
Я про те, що дивно це якось , зайве. Він Бог.., і Господом був тільки для тих які слухали і виконували Завіта Його. Волю. Дар Духа мали тільки вибранні Ним.
Уточню..., я зараз балакаю за Старий Заповіт. Я не хочу Вам цитувати Його..., бо суть не у тому щоб щось довести чи аргументувати.
То я так..., просто не розумію "економія спасіння ". Бог просто по визначенню не може бути винин у чомусь.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2013, 21:39

andrey s. писав:п. Михайле.., а Вам не здається що Ви Бога зараз намагаєтесь виправдати ?

Та ні, Михайло тільки повторив іншими словами те, що сказав о.Олег і я, що передбачення - не значить планування. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 15 січня 2013, 10:36

andrey s. писав:
Michail писав:Не було в Божому плані "економії спасіння" вбивства дітей (Бог це лише знав, що так станеться, бо Він всезнаючий, але не планував, бо ніякого зла чи спокуси від Нього не ісходить, як написано в книзі Якова), але в "історії спасіння" сталося через падшу волю людини.

п. Михайле.., а Вам не здається що Ви Бога зараз намагаєтесь виправдати ?
Я про те, що дивно це якось , зайве. Він Бог.., і Господом був тільки для тих які слухали і виконували Завіта Його. Волю. Дар Духа мали тільки вибранні Ним.
Уточню..., я зараз балакаю за Старий Заповіт. Я не хочу Вам цитувати Його..., бо суть не у тому щоб щось довести чи аргументувати.
То я так..., просто не розумію "економія спасіння ". Бог просто по визначенню не може бути винин у чомусь.
Дякую.



Спіноза, який був священиком до речі, не намагався виправдовувати Бога, просто признався що не може збагнути Його Тайн до кінця, і що визнає, що на все Воля Божа...

так і апологетика не виправдовує Бога, а є інструментом для того, щоб показати правдивого Бога тим, хто робить закиди.

Ікономія спасіння то уявіть собі, як план.

Ви написали план якоїсь операції, наприклад.
Але в тому плані є Вами ж зауважені такі речі, що за зміни умов у довкіллі, у яких буде здійснюватись цей план, сам план матиме якісь зміни у деталях (але не в основі). Але які ті умови будуть і як вони змінюватимуться, і як будуть на це реагувати виконавці плану, тобто як це все пройде - то уже історія спасіння.

І Бог створив такий план,який не ламає свобідної волі людини, а тому в деталях можуть бути для нас речі, які ми вважаємо поганими, не уявляючи собі в повноті усього що було здійснено....

Так відомо, що ті діти, що загинули,то вони в Небі (так десь пояснено у вченні Церкви)... Так допустивши зло (що було необхідно, щоб не ламати свобідну волю людства), Бог вивів з нього добро...

Ну моє таке розуміння... Хоча я собі і сам не раз такі питання задаю: "а чому то", "а чому це"... Це нормальний процес пізнання.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 15 січня 2013, 12:20

Michail писав:Ну моє таке розуміння... Хоча я собі і сам не раз такі питання задаю: "а чому то", "а чому це"... Це нормальний процес пізнання.

Та щось таке... Я по натурі "чомучка" і доки в мене вся ситуація як пазли не складеться в картинку, залишиться ще багато "чому?". Хоч і розумію, що у Бога воно все поскладано. Думаю, ще є у "Великій плутанині" значний уділ людей, які не все правильно трактують, адже не завджи можна дізнатися, правильно, чи ні.
Michail писав:Так відомо, що ті діти, що загинули,то вони в Небі (так десь пояснено у вченні Церкви)... Так допустивши зло (що було необхідно, щоб не ламати свобідну волю людства), Бог вивів з нього добро...

Думаю, з абортами так само. Попри те, що це дуже великий гріх, мене потішає той факт, що в раю ще одна душа, якій пощастило оминути земне вигнання.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 15 січня 2013, 12:47

Just_me писав:
Michail писав:Ну моє таке розуміння... Хоча я собі і сам не раз такі питання задаю: "а чому то", "а чому це"... Це нормальний процес пізнання.

Та щось таке... Я по натурі "чомучка" і доки в мене вся ситуація як пазли не складеться в картинку, залишиться ще багато "чому?". Хоч і розумію, що у Бога воно все поскладано. Думаю, ще є у "Великій плутанині" значний уділ людей, які не все правильно трактують, адже не завджи можна дізнатися, правильно, чи ні.


Я теж чомучка. Це в психології релігії називається "інтелектуальний тип віри" (на відміну від емоційного, вольового і збалансованого). Це не є просто розумова віра (що теж треба зауважити).

Just_me писав:
Michail писав:Так відомо, що ті діти, що загинули,то вони в Небі (так десь пояснено у вченні Церкви)... Так допустивши зло (що було необхідно, щоб не ламати свобідну волю людства), Бог вивів з нього добро...

Думаю, з абортами так само. Попри те, що це дуже великий гріх, мене потішає той факт, що в раю ще одна душа, якій пощастило оминути земне вигнання.


Це хіба що таке втішення, яке ні накраплю не зменшує важливість боротьби Церкви з цим деструктивним дітовбивчим явищем.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 15 січня 2013, 13:16

Michail писав:Це хіба що таке втішення, яке ні накраплю не зменшує важливість боротьби Церкви з цим деструктивним дітовбивчим явищем

Та власне таке.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення vitalko » 24 січня 2013, 16:59

Маю трудність в розумінні наступного уривку, а конкретно виділеного тексту:

1 Слухайте мене, острови, вважайте, ви, далекі народи! Господь покликав мене від утроби, від лона матері моєї назвав моє ім'я. 2 Зробив уста мої, немов гострий меч, сховав мене в тіні своєї руки. Виробив мене, наче гостру стрілу, сховав мене у своєму сагайдаці. 3 І сказав мені: «Ти слуга мій, у тобі я прославлюся.» 4 А я сказав: «Дарма я трудився, на ніщо витрачав силу. Та моє право у Господа, моя заплата в Бога мого.» 5 А тепер каже Господь, що сотворив мене вже від утроби на те, щоб я був його слугою, щоб навернув Якова до нього та щоб зібрав Ізраїля до нього, - бо я прославився в очах Господніх, і Бог мій - моя сила. 6 Він мовив: «Того мало, що ти слуга мій, щоб відновити потомство Якова, щоб привести назад тих, які спаслися з-поміж: Ізраїля. Я зроблю тебе світлом народів, щоб моє спасіння дійшло до кінців світу.» Ісая 49, 1-6

Наскільки розумію, це пророцтво про Ісуса Христа, в, якого віримо як: ...родженого, несотвореного..., то чому тут Слуга Господній називає себе сотвореним?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 24 січня 2013, 17:44

vitalko писав:... сотворив ...

писав-писав - щезло :(
В поетичній пророчій мові могло бути і так, але там переклад неякісний (не впевнений, але думаю, що це повязано з якимось непорозумінням в грецькому (Септуагінта; часто саме з "перекладу сімдесятьох" перекладають книги Старого Завіту іншими мовами) перекладі з оригіналу, де вжито (πλασας), власне, "тварь") - допускає аналогію з творінням. В російському цього уникнули завдяки слову "образовал", в англійському "formed". В нас (Огієнко?) викрутився "вформував". Навіть не знаю, як краще: "організував", "оформив"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 19:13

vitalko писав:... А тепер каже Господь, що сотворив мене вже від утроби на те, щоб я був його слугою,

Наскільки розумію, це пророцтво про Ісуса Христа, в, якого віримо як: ...родженого, несотвореного..., то чому тут Слуга Господній називає себе сотвореним?


А хіба тіло Ісуса не було створене? Роджений, несотворений...це про Другу Божу Особу. А Ісус є Богочоловіком.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 19:25

andrivovk писав:А хіба тіло Ісуса не було створене? Роджений, несотворений...це про Другу Божу Особу. А Ісус є Богочоловіком.

Я не думаю , що навіть про тіло Христа можна сказати "створене".
Св. Григорій Палама. Гомілія 58, 7-8:

"Потому что если бы Он происходил от семени, то тогда бы Он не был Новым Человеком, и будучи ветхой чеканки и наследником его недостатка, не мог бы восприять в Себя полноту чистого Божества и стать Источником неоскудеваемого освящения..."
Богослов візантійський , але...

Преподобний Максим Сповідник.

"И слово Писания назвало Христа чистым и непорочным, поскольку Он по природе Своей совершенно чужд душой и телом тления, [возникшего] вследствие греха. Ибо душа Его не имела [никакого] срама порока, а тело - [никакого] пятна греха".
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 20:02

пілігрим писав: Я не думаю , що навіть про тіло Христа можна сказати "створене".

Христос и в Своем рождении уподобился каждому из нас. Его душа была непосредственным и отдельным творением Пресвятой Троицы, точно так же, как и душа любого человека; что касается Его тела, то оно было зачато человеческой матерью, как тело любого из нас. Отметьте, человеческой матерью, но не от человеческого отца. В том смысле, в котором другие человеческие существа имеют отца и мать, Он имел только Мать. Тела других людей возникают от взаимодействия половых клеток отца с половыми клетками матери. В случае нашего Господа, воздействие на женскую половую клетку, обычно осуществляемое мужскими половыми клетками, было осуществлено творческим актом воли Божией. Таким образом, Иисус Христос является членом рода Адама лишь со стороны Своей Матери, но не со стороны отца, потому что в порядке Его человеческого происхождения у Него нет Отца. Он происходит от Адама, как и мы все, но не в такой же степени, в какой мы происходим от Адама. Хотя ни у кого из нас душа не происходит от Адама, все мы происходим от Адама телесно, в то время как Он телесно происходит от Адама лишь отчасти. Из этого следует, что мы все связаны с Ним через Марию и только через Марию: мы все являемся Его родственниками по Матери, народом Его Матери.

Френк Шид. Богословие и здравый смысл.


пілігрим писав:Преподобний Максим Сповідник.

"И слово Писания назвало Христа чистым и непорочным, поскольку Он по природе Своей совершенно чужд душой и телом тления, [возникшего] вследствие греха. Ибо душа Его не имела [никакого] срама порока, а тело - [никакого] пятна греха".

Так Марія теж не мала ніякого гріха, але тим не менше вона створена.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 20:27

"По учению Церкви, сформулированному на IV Вселенском Соборе, естества во Иисусе Христе соединены неслитно (т.е. остаются целыми, а не образуют смешанную природу полуБога, получеловека), неизменно (т.е. и Божество продолжает обладать своими свойствами без всякого уменьшения или ослабления, и человеческая природа сохраняет человеческие свойства), нераздельно (т.е. не составляют двух обособленных лиц, а единое лицо), неразлучно (т.е. никогда не разлучались и не могут быть разлучены с самого момента зачатия и пребывают во Христе по вознесении).! "

Ким було створене тіло Бога-Слова?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 21:14

пілігрим писав:Ким було створене тіло Бога-Слова?

На мою думку тіло Бога-Слова було створене Пресвятою Трійцею.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 24 січня 2013, 21:21

andrivovk писав:
пілігрим писав:Ким було створене тіло Бога-Слова?

На мою думку тіло Бога-Слова було створене Пресвятою Трійцею.

А під словом "створене" що розумієте в цій дискусії? Вибачте, я не дуже за нею слідкую. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 21:28

Ще по темі

свт. Лев Великий:

«Истинный Бог родился в подлинном и совершенном естестве истинного человека: всецел в Своем, всецел в нашем. Нашим же называем то, что Творец положил в нас в начале и что Он восхотел возвратить нам. Ибо и следа в Спасителе не было того, что привнес в человека искуситель, и что прельщенный человек допустил в себя». (Томос к архиепископу Константинопольскому Флавиану)

прп.Іван Дамаскин

"Итак, взяв с Собою на гору Фавор тех, которые отличались самыми высокими добродетелями, Господь преобразися пред ними (Мф. 17, 2). Хотя святое тело (Христово) с самой первой минуты ипостасного соединения совершенно обогатилось славою невидимого Божества, так что одна и та же слава и Слова и плоти, однако же эта слава, быв сокрыта в видимом теле, не могла быть видена теми, которые связаны узами плоти и, конечно, не могут вмещать того, чего не видят и ангелы. Посему, когда Христос преображается, то Он становится не тем, чем не был, но отверзая очи Своих учеников и из слепых делая их зрячими, является им тем самым, чем был".
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 21:35

І для чого ви наводите всі ці цитати? Ви хочете показати, що тіло Ісуса не було створене чи як? не розумію. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 21:36

ShMariam писав:
andrivovk писав:
пілігрим писав:Ким було створене тіло Бога-Слова?

На мою думку тіло Бога-Слова було створене Пресвятою Трійцею.

А під словом "створене" що розумієте в цій дискусії? Вибачте, я не дуже за нею слідкую. :oops:

Я так розумію , що мова йде про природу тіла Ісуса Христа - тварну чи не тварну. Оскільки про Бога - Сина навіть постановка цього питання несерйозна.

Так , якщо прийняти , що Бог прийняв людську природу , і говориться про дві природи в Ісусі Христі - людську і Божу , ніби так воно і є.
Але розрізняти і якось окремо їх розглядати , ми ці природи не можемо , як і перемішувати.
Ісус Христос - 100% - Бог і 100% - людина. Але нероздільно і незлитно. Тобто , говорити про тварність (створеність) людської природи в Христі ми , імхо , не можемо.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 21:40

andrivovk писав:І для чого ви наводите всі ці цитати? Ви хочете показати, що тіло Ісуса не було створене чи як? не розумію. :(

Так , така моя думка.Ще раз маленька цитата

"Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком."
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 21:42

пілігрим писав:Так , якщо прийняти , що Бог прийняв людську природу , і говориться про дві природи в Ісусі Христі - людську і Божу , ніби так воно і є.
Але розрізняти і якось окремо їх розглядати , ми ці природи не можемо , як і перемішувати.
Ісус Христос - 100% - Бог і 100% - людина. Але нероздільно і незлитно. Тобто , говорити про тварність (створеність) людської природи в Христі ми , імхо , не можемо.

Ну чому не можемо. Думаю саме так і є (тіло Ісуса створене ). :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення ShMariam » 24 січня 2013, 21:43

Добре, поставлю питання по іншому: чим відрізняється по суті людська природа Ісуса Христа і людська природа кожного з нас (крім плями первородного гріха і всіх його наслідків)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2013, 21:48

ShMariam писав:Добре, поставлю питання по іншому: чим відрізняється по суті людська природа Ісуса Христа і людська природа кожного з нас (крім плями первородного гріха і всіх його наслідків)?

Та ніби нічим. пам'ятаєте в св.Павла "став подібним до нас у всьому крім гріха"?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 21:55

До речі , в російському православ"ї зараз точиться подібна дискусія(хоча і це не початок.Початок , на мою думку , заклали дві богословські школи - антіохійська і александрійська). Ви , шановний andrivovk , стоїте на позиції , яку захищала антіохійська школа , і яку в РПЦ захищає проф.МДА І.І.Осіпов - що Ісус Христос сприйняв людське тіло "со всей его ущербностью" . Я ж виходжу з того , що Бог не тільки воплотився , але й вознісся в плоті. І Преображення Господнє на горі Фавор дало людям (в особі апостолів) бачити преображенне тіло Господнє. Це тіло , яке своєю жертвою Ісус Христос зробив можливим для всіх людей. Але тільки можливим.
Востаннє редагувалось 24 січня 2013, 22:02 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей