Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 22:56

От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 30 липня 2012, 23:06

Just_me писав:От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)

А з чого ви взяли що можна було стільки разів одружуватися? З уривку ніби таке не випливає.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 23:13

Just_me писав:От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)

Ні, бо вона самарянка (Євреї з ними навіть не велися, а й навіть не говорили. Історія про доброго Самарянина тому і Євреям у приклад ставилась)
Єврей (не кожен) міг помоєму мати кілька жінок (Давид, Соломон.., це точно, але в принципі вони царі. )
Байдуже, якби навіть і могли мати кілька, то кожну можна каменувати за зраду, а й навіть не можна, а так каже Закон (Звичаї скоріш ) Старозавітній. Тоді не цацкались, якщо він пожалів, то міг би бути винним. Знаю одну історію, знайомий мусульманин розповів, звідки взялось слово "Шалава". Там каменували одну, але для самого старшого (Первосвященника чи як там) вона була як свята, бо померла ради Бога. Сама зізналась, її не піймали.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 23:14

andrivovk писав:А з чого ви взяли що можна було стільки разів одружуватися? З уривку ніби таке не випливає.

Дуже навіть випливає. Того співжителя, з яким самарянка мала стосунки, Ісус не визнає чоловіком. Решту 5 називає чоловіками. Якби це було не так, то Ісус би сказав інакше. Тобто п"ятеро - чоловіки (не хлопці, співжителі, ще там хтось), а один останній - ні.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 23:26

Just_me писав:
andrivovk писав:А з чого ви взяли що можна було стільки разів одружуватися? З уривку ніби таке не випливає.

Дуже навіть випливає. Того співжителя, з яким самарянка мала стосунки, Ісус не визнає чоловіком. Решту 5 називає чоловіками. Якби це було не так, то Ісус би сказав інакше. Тобто п"ятеро - чоловіки (не хлопці, співжителі, ще там хтось), а один останній - ні.

Я весь час думав що то не так. Вік живи, вік учись.
То точно так ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 23:28

andrey s. писав:То точно так ?

Взагалі-то це було запитання: скільки разів можна було тоді одружуватися?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 23:39

Just_me писав:
andrey s. писав:То точно так ?

Взагалі-то це було запитання: скільки разів можна було тоді одружуватися?

Кому саме ? Бо Самарія це погани, а Євреї то інше. І я думав (тобто міг і помилятись), що там сказано типа цього : 5 ти мала чоловіків (співмешканців), і той що зара у тебе, чоловік (тобто стать), теперішній, такий самий. Вона не була одружена взагалі, з погляду Ісуса, зі всіма жила в перелюбі, тому і води вона не отримала (не дав їй води Живої), бо жила в беззаконні (типа як зараз з Причастям).
Але треба в отця спитати, я не отець. То моя смертна думка.
Востаннє редагувалось 30 липня 2012, 23:45 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 23:43

andrey s. писав:і той що зара у тебе, чоловік (тобто стать), теперішній, такий самий.

Але Він сказав "той, що зараз - НЕ чоловік тобі", а перед тим: "ти 5 чоловіків мала".
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 23:47

Just_me писав:
andrey s. писав:і той що зара у тебе, чоловік (тобто стать), теперішній, такий самий.

Але Він сказав "той, що зараз - НЕ чоловік тобі", а перед тим: "ти 5 чоловіків мала".

Та Й Той. Тобто і цей включно. Який переклад? (хоч у любому так)
П'ятьох бо мала єси чоловіків, та й той, що тепер у тебе, - не чоловік він тобі.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 23:49

Всеодно ключовим залишається питання, чому ті - чоловіки, а цей - ні?
Якби всі під одну лінійку, то Ісус би сказав приблизно щось на кшталт: "Ані ті 5, яких ти мала, ані той, якого тепер маєш - не чоловіки тобі!"
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 23:56

Just_me писав:Всеодно ключовим залишається питання, чому ті - чоловіки, а цей - ні?

:pardon:
Незнаю..
Чому Ісус Сказав чоловіка привести, чому жінці самій не дав води живої.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 23:59

andrey s. писав:Ісус би не казав привести чоловіка.

Він мав на увазі конкретно того, з яким самарянка тепер жила. Тож навіть якби вона була вдовою, це б виглядало всеодно логічним.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 31 липня 2012, 00:01

Just_me писав:Якби всі під одну лінійку, то Ісус би сказав приблизно щось на кшталт: "Ані ті 5, яких ти мала, ані той, якого тепер маєш - не чоловіки тобі!"

Досить знайома ситуація :) :wink: .
Памятайте пересторогу. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 31 липня 2012, 08:39

Just_me писав:От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)

Це в Євангелії від Івана (4).
Щоб розібратись, маємо коротенько пригадати:
1. Мойсей уможливив "розвідний лист" (Второзаконня 24) і Господь, що у нашому випадку розмовляє з самарянкою, про цей "лист" каже в Мт.19: "це по жорстокості серця вашого дозволив Мойсей, а спершу не було так" чи у Мр.10 ще штрих: "на початку творіння чоловіком і жінкою сотворив їх". Дослідники говорять про те, що питаючись думки "спокушаючих" фарисеїв Господь дає їм розрізнити і не плутати Закон Божий і закони людські (що з`являються через розумову/моральну недорозвинутість ("жорстокосердність", "необрізаність серця") старозавітньої людини чи, якщо мовою Біблії в Галатів, 3 про закон людський: "...він даний був пізніше заради злочинів... вчинений був через Ангелів і Посередників, ... допоки не прийде Спадкоємець..." - тобто, власне, Син Божий, що розмовляє у нашому випадку з самарянкою)
(перепрошую - у всіх випадках цитував приблизно по пам`яті)
2. Ми не знаємо про цю жінку майже нічого - лише зі слів Ісуса і з її реакції. Припустити можемо і те, що цій жінці так не таланило з чоловіками (загально про "розвідні листи" одне з правдоподібних припущень, що це була так би мовити охоронна грамота для жінки, вихід для неї відійти від чоловіка, що погано з нею поводився), що вона отримала стільки "розвідних листів"; можемо припустити, що вона вдова аж так багато разів, або і одне ("розвідний лист") і друге (вдова) в різних пропорціях; можемо припустити також, що йдеться про статевий звязок з стількома от чоловіками ("мати за чоловіка"/"мати за жінку" = мати статеву близькість; в нашому народі, наприклад, це також просліжковується в "женитись" чи, майже класика: "просили мама, просили тато... бо я сі гоню" :) )
3. Ісус говорить самарянці про "Воду Живу, яку кожен, що питиме, не матиме спраги ніколи" і словами "приведи чоловіка" Серцевідець будить в самарянці покаяння, адже знає про неї все і знає, що живе в грісі, а прохання "дай мені цієї води" виконати Бог може лише людині, що розкаялася, перемінила своє життя
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 31 липня 2012, 08:41

Just_me писав:От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)

6 Там і криниця Яковова була. Натомився з дороги Ісус, тож і присів біля криниці; було ж під шосту годину. 7 Надходить же жінка з Самарії води взяти.

Час, коли прийшла до криниці, чітко вказує на те, що жінка мала "певне" становище в своїй громаді. До криниць переважно ходили вранці або ввечері, коли не було такої спеки. За весь час, що Ісус розмовляв з жінкою, навіть коли прийшли апостоли, НІХТО з місцевих не приходив, тобто всі були в своїх справах, а жінка явно уникала зустрічі з жителями того міста. Бо і життя теперішнім співжителем і співжиття попереднє не було схваленим громадою. Так як і в нас, коли просто співживуть то з одним чоловіком, то з іншим. Писали чоловіком, бо не писати ж з жінкою, з ким ще могла співжити самарянка? А якби жінка була б вдовою, то це Ісус би знав, бо не дарма він вибрав її і її стані, що обрати як ту, якій повірять люди:
29. «Ідіть но і подивіться на чоловіка, що сказав мені все, що я робила. Чи, бува, не Христос він?»
робила значить недобре....
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 31 липня 2012, 09:12

Georgij писав:
Just_me писав:От уривок із самарянкою. Там Ісус чітко каже, що вона мала 5 чоловіків, а от той, який зараз є - не чоловік. Тобто тоді можна було офіційно більше разів одружуватися? (як мінімум 5)

6 Там і криниця Яковова була. Натомився з дороги Ісус, тож і присів біля криниці; було ж під шосту годину. 7 Надходить же жінка з Самарії води взяти.

Час, коли прийшла до криниці, чітко вказує на те, що жінка мала "певне" становище в своїй громаді. До криниць переважно ходили вранці або ввечері, коли не було такої спеки. За весь час, що Ісус розмовляв з жінкою, навіть коли прийшли апостоли, НІХТО з місцевих не приходив, тобто всі були в своїх справах, а жінка явно уникала зустрічі з жителями того міста. Бо і життя теперішнім співжителем і співжиття попереднє не було схваленим громадою. Так як і в нас, коли просто співживуть то з одним чоловіком, то з іншим. Писали чоловіком, бо не писати ж з жінкою, з ким ще могла співжити самарянка? А якби жінка була б вдовою, то це Ісус би знав, бо не дарма він вибрав її і її стані, що обрати як ту, якій повірять люди:
29. «Ідіть но і подивіться на чоловіка, що сказав мені все, що я робила. Чи, бува, не Христос він?»
робила значить недобре....

Дуже влучно підмітили :good:
На загал маю певне сприйняття цього уривку, але то Писання, і завжди відкривається щось нове.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 31 липня 2012, 09:23

Часто доводиться спілкуватися з жінками, життєві ситуації яких подібні до самарянки, я маю на увазі співжиття з різними чоловіками, а коли проривається в їх житті навернення до Бога, то вони в більшості себе осуджують і вважають себе негідними до любові Божої. І те, що Ісус говорить з самарянкою, НЕ осуджує її, пропонує дати їй Живої води, одним словом Любить її як і всіх, наводжу завжди ставлю як приклад до стрімління навернення і припинення всіляких сумнівів щодо Бога, який кличе всіх, от лиш життя своє "впорядкувати" і жити в Ласці Божій :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення kristik » 31 липня 2012, 19:33

Just_me писав:Всеодно ключовим залишається питання, чому ті - чоловіки, а цей - ні?
Якби всі під одну лінійку, то Ісус би сказав приблизно щось на кшталт: "Ані ті 5, яких ти мала, ані той, якого тепер маєш - не чоловіки тобі!"


І цей чоловік, мені здається, Ісус під словом "чоловік" мав на увазі особу чоловічого роду ( тобто чоловік), а не офіційного чоловіка, супруга...

Хоч я звичайно можу й помилятись.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Питання про місце в Писанні "Ви боги"

Повідомлення Patlatus » 21 серпня 2012, 14:42

В Біблії Ів.10:34 написано, що Ісус казав, чи не написано в законі вашім "Ви боги" (Пс.82. (81) 6-7).
31 Юдеї знов ухопили за каміння, щоб каменувати його.
32 Тоді мовив до них Ісус: «Багато добрих діл появив я вам від Отця мого. За котре з тих діл каменуєте ви мене?»
33 А юдеї відповіли йому: «За добре діло ми тебе не каменуємо, але - за богохульство! За те, що, людиною бувши, Бога з себе робиш!»
34 Озвався до них Ісус: «Хіба не написано в законі вашім: Я сказав: ви - боги?
35 Коли закон, отже, богами тих зве, до кого слово Боже було, - а Писання годі усунути! -
36 то до того, кого Отець освятив і у світ послав, говорите ви: Ти богохульство вирікаєш, - бо я сказав, що я - Син Божий?

Пс.82. (81) 6-7
Я мовив: «Ви - боги й сини Всевишнього усі ви.
7 Однак, помрете, як усі люди, і впадете, як кожний князь.»


Хоча, разом з тим, в книзі пророка Єзекиїла написано

За те, що твоє серце несеться вгору, і ти казав: “Я – бог! Я засів на божому престолі серед моря!” – тоді як ти людина, а не Бог, – кладеш твій розум, немов розум Божий; ось ти мудріший від Даниїла, ніякий мудрий тобі не дорівняє. Твоєю мудрістю й розумом надбав собі багатства, і назбирав у скарбівнях твоїх золота й срібла. Великою мудрістю твоєю і твоїм купецтвом намножив собі багатства, і твоє серце ними запишалося. За те ось як говорить Господь Бог: Тому, що ти поклав твій розум, немов розум Божий, Я наведу на тебе чужоземців, щонайлютіших з-між народів. Вони добудуть мечі свої проти твоєї мудрості та чвані й опоганять твою вроду. Вони зіпхнуть тебе в яму, і ти помреш смертю полеглих серед моря. Чи й тоді скажеш перед твоїм душогубом: “Я – бог?”


Єз 28, 1-10
Читання з Книги пророка Єзикиїла.
Надійшло до мене таке слово Господнє: «Сину людський! Промов до тирського князя: Так говорить Господь Бог: За те, що твоє серце несеться вгору, і ти казав: “Я – бог! Я засів на божому престолі серед моря!” – тоді як ти людина, а не Бог, – кладеш твій розум, немов розум Божий; ось ти мудріший від Даниїла, ніякий мудрий тобі не дорівняє. Твоєю мудрістю й розумом надбав собі багатства, і назбирав у скарбівнях твоїх золота й срібла. Великою мудрістю твоєю і твоїм купецтвом намножив собі багатства, і твоє серце ними запишалося. За те ось як говорить Господь Бог: Тому, що ти поклав твій розум, немов розум Божий, Я наведу на тебе чужоземців, щонайлютіших з-між народів. Вони добудуть мечі свої проти твоєї мудрості та чвані й опоганять твою вроду. Вони зіпхнуть тебе в яму, і ти помреш смертю полеглих серед моря. Чи й тоді скажеш перед твоїм душогубом: “Я – бог?” Та ж у руці твоїх вбивць ти – людина, а не Бог. Ти смертю необрізанців помреш з руки чужинців, бо Я сказав так».
Слово Боже.



Тобто, люди - боги, чи люди - не боги? Як це розуміти? Бо я щось заплутався.
Якщо поґуґлити, перший результат - http://vedmedenko.org.ua/statti.php?num=46 не дає чіткої відповіді.
В тлумачній Біблії Лопухіна теж нема зрозумілого пояснення.
http://www.lopbible.narod.ru/psa/_psa071.htm

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Питання про місце в Писанні "Ви боги"

Повідомлення romanm » 21 серпня 2012, 16:41

Patlatus писав:В Біблії Ів.10:34 написано, що Ісус казав, чи не написано в законі вашім "Ви боги" (Пс.82. (81) 6-7).
31 Юдеї знов ухопили за каміння, щоб каменувати його.
32 Тоді мовив до них Ісус: «Багато добрих діл появив я вам від Отця мого. За котре з тих діл каменуєте ви мене?»
33 А юдеї відповіли йому: «За добре діло ми тебе не каменуємо, але - за богохульство! За те, що, людиною бувши, Бога з себе робиш!»
34 Озвався до них Ісус: «Хіба не написано в законі вашім: Я сказав: ви - боги?
35 Коли закон, отже, богами тих зве, до кого слово Боже було, - а Писання годі усунути! -
36 то до того, кого Отець освятив і у світ послав, говорите ви: Ти богохульство вирікаєш, - бо я сказав, що я - Син Божий?

ТУт така тема, в 2 словах. о. Олег добавить якщо щось:
Писання годі усунути - говорить Христос. Значить в тому тексті, який ви, юдеї, вважаєте священним , Бог говорить людям "Ви боги". Тоді чому твердження Христа, що він Син Отця - вважають за богохульство? Ми люди, маємо цю, потенційну подібність до Бога, і саме персона Христа і його присутність має місію: зробити нас богами = тобто подібними до Бога. Об явлення Бога, Христос, є передання людині і відновлення усього того, що Бог їй дав на початку, до гріхопадіння.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання про місце в Писанні "Ви боги"

Повідомлення andrivovk » 21 серпня 2012, 21:48

Patlatus писав:Якщо поґуґлити, перший результат - http://vedmedenko.org.ua/statti.php?num=46 не дає чіткої відповіді.

До Ведмеденка не лізьте, бо вчить єресі viewtopic.php?f=6&t=2295&hilit=%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання про місце в Писанні "Ви боги"

Повідомлення о.Олег » 21 серпня 2012, 22:03

romanm писав:
Patlatus писав:В Біблії Ів.10:34 написано, що Ісус казав, чи не написано в законі вашім "Ви боги" (Пс.82. (81) 6-7).
31 Юдеї знов ухопили за каміння, щоб каменувати його.
32 Тоді мовив до них Ісус: «Багато добрих діл появив я вам від Отця мого. За котре з тих діл каменуєте ви мене?»
33 А юдеї відповіли йому: «За добре діло ми тебе не каменуємо, але - за богохульство! За те, що, людиною бувши, Бога з себе робиш!»
34 Озвався до них Ісус: «Хіба не написано в законі вашім: Я сказав: ви - боги?
35 Коли закон, отже, богами тих зве, до кого слово Боже було, - а Писання годі усунути! -
36 то до того, кого Отець освятив і у світ послав, говорите ви: Ти богохульство вирікаєш, - бо я сказав, що я - Син Божий?

ТУт така тема, в 2 словах. о. Олег добавить якщо щось:
Писання годі усунути - говорить Христос. Значить в тому тексті, який ви, юдеї, вважаєте священним , Бог говорить людям "Ви боги". Тоді чому твердження Христа, що він Син Отця - вважають за богохульство? Ми люди, маємо цю, потенційну подібність до Бога, і саме персона Христа і його присутність має місію: зробити нас богами = тобто подібними до Бога. Об явлення Бога, Христос, є передання людині і відновлення усього того, що Бог їй дав на початку, до гріхопадіння.

дякую Андрієві стосовно зауваги щодо о.Ведмеденка (тепер ще і єпископом себе зове цей отець :( , а проблематичності - в цитованій Андрієм темі) - я не дивився в посилання бо, і це вже щодо запитання і Романового звернення до мене грішного "добавити", видалось мені грішному що питання скоріше по підході до Святого Письма протестантському (не завжди так є, але зустрічаю це досить часто), який шукатиме у Слові подібні слова і тому увійде в путанину. В випадку ж екзегези Святого Письма дуже важливо дивитися в контекст цитованого і... в чому Ви, окрім тверджень "ви (/не) боги" вбачаєте подібність, щоб говорити про суперечність/заплутатись?
перепрошую - дійсно щось не розумію. Можливо за браком часу поверхово читав, але поясніть, якщо можна
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Ігор В » 09 жовтня 2012, 09:29

В 1кн. Самуїла 28 7-16 описано, що ворожка викликала дух померлого Самуїла Саулові. Не можу зрозуміти, як ворожка спіритичним сеансом змогла викликати дух Божого пророка, чому вона взагалі змогла викликати його дух

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 09 жовтня 2012, 12:23

kristik писав:
Just_me писав:Всеодно ключовим залишається питання, чому ті - чоловіки, а цей - ні?
Якби всі під одну лінійку, то Ісус би сказав приблизно щось на кшталт: "Ані ті 5, яких ти мала, ані той, якого тепер маєш - не чоловіки тобі!"


І цей чоловік, мені здається, Ісус під словом "чоловік" мав на увазі особу чоловічого роду ( тобто чоловік), а не офіційного чоловіка, супруга...

Хоч я звичайно можу й помилятись.

Дехто трактує, що то були чоловіки по закону "левірату"... Хоча, тоді той чоловік був би по закону ї зоаонним чоловіком!

Значить неправильне трактування.

Інші трактують, що то були не чоловіки її, а співжителі. Але чи не ьбула вона тоді в місті блудницею? В Юдеї точно б її каменували. Може в Самарії не було вже тоді такого строгого закону, що каменували блудниць?

Або, попередні чоловіки помирали і той що був в той час був просто щось на кшталт громадянського чоловіка як тепер є громадянські шлюби)?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 09 жовтня 2012, 12:26

Ігор В писав:В 1кн. Самуїла 28 7-16 описано, що ворожка викликала дух померлого Самуїла Саулові. Не можу зрозуміти, як ворожка спіритичним сеансом змогла викликати дух Божого пророка, чому вона взагалі змогла викликати його дух

Дивно все це, звичайно. Але Писання чітко вказує, що то був дух Самуїла... Якби не так, то точно було б указано в Біблії, що то не був дух Самуїла, а якийсь привид чи демон.

А так той дух Свмууїла досить чітко відповів Саулові і т.д., предрік йому те,Ю що мало статись дуже чітко. Не старався обманути чи ще щось таке...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 10 жовтня 2012, 02:28

Маю трохи дивні запитання, але все ж:
1. Коли Каїн убив Авеля, Господь вигнав його із землі, де вони жили. Буття 4:14-15 говорить: І я стану мандрівником та заволокою на землі, і буде, кожен, хто стріне мене, той уб'є мене. І промовив до нього Господь: Через те кожен, хто вб'є Каїна, семикратно буде пімщений. містив Господь знака на Каїні, щоб не вбив його кожен, хто стріне його." Хто його міг стрінути чи вбити ножем, якщо на Землі всього 3 особи було - його батьки та він?
2. На кому взагалі міг женитися Каїн? Інцест? Окрім того, він пішов із обжитих земель і там познайомився із дружиною. То що, ще десь жили інші люди?
3. Ламех - потомок Каїна - мав одночасно 2 жінок. Це як сталося?
Думаю, питання не зовсім нові (тобто припускаю, що вже тисячі людей питалося про це), але я так і досі не знаю. Просвітіть, як є можливість.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 10 жовтня 2012, 10:04

Just_me писав:Маю трохи дивні запитання, але все ж:
1. Коли Каїн убив Авеля, Господь вигнав його із землі, де вони жили. Буття 4:14-15 говорить: І я стану мандрівником та заволокою на землі, і буде, кожен, хто стріне мене, той уб'є мене. І промовив до нього Господь: Через те кожен, хто вб'є Каїна, семикратно буде пімщений. містив Господь знака на Каїні, щоб не вбив його кожен, хто стріне його." Хто його міг стрінути чи вбити ножем, якщо на Землі всього 3 особи було - його батьки та він?
2. На кому взагалі міг женитися Каїн? Інцест? Окрім того, він пішов із обжитих земель і там познайомився із дружиною. То що, ще десь жили інші люди?
3. Ламех - потомок Каїна - мав одночасно 2 жінок. Це як сталося?
Думаю, питання не зовсім нові (тобто припускаю, що вже тисячі людей питалося про це), але я так і досі не знаю. Просвітіть, як є можливість.

На ці всі питання є відповіді, алез важливою вставкою "можливо"...

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Ігор В » 10 жовтня 2012, 10:16

Можливо, оскільки Адам жив 930 років і в нього було багато дітей, то й з кимось з 3-4 покоління Каїн міг одружитись, наприклад побродив років сто та й потім одружився.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 10 жовтня 2012, 10:28

Ігор В писав:Можливо, оскільки Адам жив 930 років і в нього було багато дітей, то й з кимось з 3-4 покоління Каїн міг одружитись, наприклад побродив років сто та й потім одружився.

Прикидуємо собі зустріч Каїна і пр-правнучки Адама, уявної Калії.

Каїн: Привіт.
Калія (соромязливо): привіт.. я знаю, мені заборонено тебе вбивати, але так руки чешуться.
Каїн: знаєш, а я хотів тебе на каву запросити, крім того, я добре знаю твого пра-пра діда.
Калія: ну... мені треба подумати., ти такий милий...
Каїн: ну тоді завтра біля третього дуба від новопротоптаної доріжки.
Калія: добре...

:) Вибачте, за жарт, але не стримався:) та й не жарт може бути... імя і діалог змінені, але сам процес, сама зустріч можливо...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 10 жовтня 2012, 13:20

порозмислимо (думки вголос - без претензій на єдиноістинність)
Just_me писав:1. Коли Каїн убив Авеля, Господь вигнав його із землі, де вони жили. Буття 4:14-15 говорить: І я стану мандрівником та заволокою на землі, і буде, кожен, хто стріне мене, той уб'є мене. І промовив до нього Господь: Через те кожен, хто вб'є Каїна, семикратно буде пімщений. містив Господь знака на Каїні, щоб не вбив його кожен, хто стріне його." Хто його міг стрінути чи вбити ножем, якщо на Землі всього 3 особи було - його батьки та він?

таке твердження, мабуть, мало б народитися від сприйняття Біблії в якості підручника з історії (подібно ми вже обговорювали якось в контексті Біблія - підручни з фізики/астрономії), де в обовязковому порядку мали б бути записані всі імена народжених в Адама і Єви дітей.
Just_me писав:2. На кому взагалі міг женитися Каїн? Інцест? Окрім того, він пішов із обжитих земель і там познайомився із дружиною. То що, ще десь жили інші люди?..

Святий Отець Церкви Іван Золотоуст вважав, наприклад, що це були дочки (чи, продовжу думку, внучки/правнучки) Адама і Єви: вважав, що заповідь "плодитися і наповнювати землю" інакше і не можливо було б виконати. Зрештою - там все для нас дивно, на тих початках людства: Єва взагалі з Адамом одної плоті (в буквальному розумінні)
Just_me писав:3. Ламех - потомок Каїна - мав одночасно 2 жінок. Це як сталося?...

?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 34 гостей