Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 24 червня 2012, 18:06

Слава Ісусу Христу!
Долучусь і я, з Вашого дозволу. :oops: :)
Все написане є цікавим, тобто всі думки викладені з цього приводу. Тож почнем:
1 І сказав (Ісус) до учнів: “Був один чоловік багатий і мав він управителя, якого обвинувачували, що марнує його добра. 2 Покликав він його та й каже: Що я про тебе чую? Дай звіт про твоє управління, бо ти не можеш більше рядити. 3 І почав управитель міркувати: Що мені робити, бож пан мій в мене відбирає управління? Копати землю? Сил не маю. Просити? Соромлюся. 4 Знаю, що зроблю щоб, коли буду скинутий з управління, прийняли мене до себе. 5 Покликав він одного по однім довжників свого пана й до першого промовив: Скільки ти винен панові моєму? 6 Сто мір оливи, -відповів той. А він сказав до нього: Візьми твою розписку та сядь і напиши швидко п'ятдесят. 7 Потім до другого промовив: А ти скільки то винен? - Сто корців пшениці, відповів той. - Візьми твою розписку, напиши вісімдесят. 8 І похвалив пан нечесного управителя за те, що той вчинив мудро, бо діти цього світу мудріші, в їхньому роді, від дітей світла. 9 І я кажу вам: Придбайте собі друзів мамоною неправою, щоб коли її не стане, вас прийняли в намети вічні.

Особисто я не сприймаю питання фінансові серйозно, тобто не шукаю такої логіки у Ісусових Притчах, знаючи як Він бачив гроші. Хоч по великому рахунку тільки так можна говорити за майбутню перспективу, як згадував п.Михайло (але то таке, тобто по мимо головного). Я кажу одразу, що для мене є очевидним що управитель є вірним, і такий розклад свідчить на його користь, хоч і подбав трішки про земне, що теж є нормальним з його боку (я допускаю що управитель міг трішки забутись і розслабитись, але він не приписував людям зайвого від себе, ні, тільки виконував панову зобовязаність. І іншими словами люди були в шоці від боргів які винні пану, і звичайно зробили крайнім управителя. Тобто управитель цим вчинком спас і самого пана, і можливо навіть випросив цим трішки милості у пана, відкрив йому очі, бо люди не були в змозі віддати пану борги в повноті, а пан є пан, він цацкатись за те що йому винні не буде.
Перше:
Був один чоловік багатий і мав він управителя, якого обвинувачували, що марнує його добра. 2 Покликав він його та й каже: Що я про тебе чую? Дай звіт про твоє управління, бо ти не можеш більше рядити.

Тобто що відбулося? І про що думав пан кажучи це?
Розумієте, пан є пан, і він не думає як ми (якщо він мудрий). Йому не йшлося за прибуток зараз (хоч 100% він його мав), йому не йшлося що управитель його грабує, дурить (бо напевне він даавно працює у нього і пан може зрівняти з попередніми часами свої прибутки, коли було все тіп-топ) . Пану інше в голові, і суть якраз у цьому:
бо ти не можеш більше рядити.
Пану не стоїть фінансовий бік, дурить його управитель чи ні, правду кажуть за нього чи ні, а те що люди незадоволені ним (бунт назріває, хвилювання, імідж впав, рейтенг :D ) . Бо він пан тільки за рахунок того що Бог поставив його над ними панувати, якщо коротше, то без народу не буде пана, і всього витікаючого з цього, включаючи бонуси. :)

Тут якраз є праобраз священників, які якщо б суто по Закону без Науки Христа про Любов з нас вимагали, то ми би перші скаржились Богу на них, хоч вони роблять що Закон Пише, служать Йому(хоч можу допустити що деякі трішки забуваються, і якраз їм це адресовано, простіть ви, і вам проститься за ради спасіння інших). Ті розписки це наші гріхи які управитель помякшив(трішки списав), і зробив це і ради себе і ради пана, він дійсно піклувався за пана і це був єдиний вихід. Пан йому був вдячний, бо таким чином все внормувалось і пану не пришлось вичавлювати ці борги з підлеглих поставивши строгого управителя і навівши порядок призвавши війска (а пану це на раз-два зробити).
А тепер заключення, і як водиться це саме-саме :) :
І похвалив пан нечесного управителя за те, що той вчинив мудро, бо діти цього світу мудріші, в їхньому роді, від дітей світла. 9 І я кажу вам: Придбайте собі друзів мамоною неправою, щоб коли її не стане, вас прийняли в намети вічні.

Тут акцент на :" В їхньому роді". Бо діти Світла у світі слабкіші з погляду самого світу, а Ісус прийшов у світ рятувати його, Він не до дітей Світла прийшов, бо інакше і приходити не було потреби. Дітям Світла до цього світу, шо мені до фудболу, байдуже. Вони вже спасенні і Ісус за них не журиться, бо з ними все тіп-топ. А ось якраз за дітей цього світу, тобто рід зміїний, в який перетворились з дітей Світла, ради Спасіння нас, Він це все навчає. Він навчає як стати дітьми Світла, і хто вірує у Нього є стає дитиною Світла.
Також Ісус Навчає як з тлінного користати, гроші це порох, але ми з пороху також, тому вказує що у нас є Ще Щось, і те Щось є Головніше. Якщо простіше, то навіть з за допомогою грошей можна користати для душі, тобто позбуватись жадоби і бажання прибутку понад усе, а прощати борги, або поменшувати їх, і саме цим прагненням ми повстаєм з тлінності грошей, тобто не вони вже нами керють, а ми їх використовуєм, користаєм з того що є, вчимося цьому у Нього.
Ну десь так, пробачте , можливо понаписував тут (мало зрозуміло), але як є.
Дякую. :Rose:
..................
Ага, ось ще: Марнує його добра...Тобто можна сказати що не витискає все те що можна витиснути, іншими словами це не боржники поскаржились, а інші пани або багаті підлеглі яким фіолетово до бідаків. Якщо так, то управитель взагалі космонавт і сміливець. Тобто скоріше це так. Не боржники жалілись, а багаті.
А в житті це виглядає так: Купка "праведників"(які справді можливо виконують закон) ідуть до Владики і жаліються на підлеглого Владиці свяценника, що мовляв той з грішниками надто лагідний , цацкається з ними, помякшує їм (хоч Закон каже так-так і так). І Владика каже, шо ти робиш, відповідай передо мною, ато я не врубаюсь, смуту якусь тут наводиш, "праведники" на тебе жаліються, кажуть що легковажиш. І священник наочно показав що він робить, або почав робити (щоб врятуватись). І Владиці цей живий приклад сподобався, бо Ісус навчає, що щоб ти там не мав, якими би ми праведниками не були, но не маючи Любові ми пустишка безплідна, саме Господньою Любовю спасаємось, і Богу це довподоби.
Так, отець Олег все вірно і коротко сказав: " І прости нам провини наші, як і ми прощаєм винуватцям нашим". Тобто Наука про прощення і поблажливість, про те як вчитись Любові у тлінному світі.
Востаннє редагувалось 24 червня 2012, 19:17 користувачем andrey s., всього редагувалось 2 разів.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 24 червня 2012, 18:22

andrey s. писав:
Тут якраз є праобраз священників, які якщоб суто по Закону без науки Христа про Любов з нас вимагали, то ми би перші скаржились Богу на них, хоч вони роблять що Закон пише, служать йому(хоч можу допустити що деякі трішки забуваються, і якраз їм це адресовано, простіль ви, і вам проститься за ради спасіння інших). Ті розписки це наші гріхи які управитель помякшив(трішки списав), і зробив це і ради себе і ради пана, він дійсно піклувався за пана і це був єдиний вихід. Пан йому був вдячний, бо таким чином все внормувалось і пану не пришлось вичавлювати ці борги з підлеглих поставивши строгого управителя і навівши порядок призвавши війска (а пану це на раз-два зробити).
А тепер заключення, і як водиться це саме-саме :) :
І похвалив пан нечесного управителя за те, що той вчинив мудро, бо діти цього світу мудріші, в їхньому роді, від дітей світла. 9 І я кажу вам: Придбайте собі друзів мамоною неправою, щоб коли її не стане, вас прийняли в намети вічні.

Тут акцент на :" В їхньому роді". Бо діти світла у світі слабкіші з погляду самого світу, а Ісус прийшов у світ рятувати його, він не до дітей світла прийшов, бо інакше і приходити не було потреби. Дітям світла до цього світу, шо мені до фудболу, байдуже. Вони вже спасенні і Ісус за них не журиться, бо з ними все тіп-топ. А ось якраз за дітей цього світу, тобто рід зміїний, в який перетворились з дітей світла, ради Спасіння нас, він це все навчає. Він навчає як стати дітьми Світла, і хто вірує у Нього є стає дитиною Світла.
Також Ісус навчає як з тлінного користати, гроші це порох, але ми з пороху також, тому вказує що у нас є Ще щось, і те щось є головніше. Якщо простіше, то навіть з за допомогою грошей можна користати для душі, тобто позбуватись жадоби і бажання прибутку понад усе, а прощати борги, або поменшувати їх, і саме цим прагненням ми повстаєм з тлінності грошей, тобто не вони вже нами керють, а ми їх використовуєм, користаєм з того що є, вчимося цьому у Нього.
Ну десь так, пробачте не перевіряю, можливо понаписував тут (мало зрозуміло), але як є.
Дякую. :Rose:


о.Олег писав:... Вам дано пізнати таємниці Божого Царства, а іншим у притчах, щоб дивились вони і не бачили, слухали і не розуміли... (Лк.8 )


Дякую! Дай вам всім Бог здоров`я!
Немов би завіса впала! Сьогодні на біблійному гуртку немов би в стіну вперлися, ніхто не мав що сказати, бо були без аніматора, а розум - не розумів, та й чесно кажучи це місце і раніше для мене було трудним :oops:
Відкрий нам Господи серце і розум на розуміння Святого Письма, яким Ти до нас, грішних промовляєш
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 24 червня 2012, 18:45

Georgij писав:
Дякую! Дай вам всім Бог здоров`я!
Немов би завіса впала! Сьогодні на біблійному гуртку немов би в стіну вперлися, ніхто не мав що сказати, бо були без аніматора, а розум - не розумів, та й чесно кажучи це місце і раніше для мене було трудним :oops:
Відкрий нам Господи серце і розум на розуміння Святого Письма, яким Ти до нас, грішних промовляєш

Е!!, Е!!,ЕЙ!! П.Георгію, Ви не кваптеся, це моя смертна думка, яку я виклав за пару хвилин ( це просто ми розважаєм, ніякого остаточного висновку, щоб вже одразу та завіса падала :wink:) .
Тобто не варто от так одразу, я сам ще можу зрозуміти якось по іншому, і всі хто писав (ось я в кінці допису (ост. абзац) взагалі все перекрутив, ніж з початку).
Іншими словами не кваплячись і по тихеньку, особливо в таких дуууже містких Словах Господніх.
Вам я вдячний що дали привід чимось там пошурупати, порозважати. (але я зробив це не вірно, без Царю Небесний і кваплячись. І напевне не варто так чинити, прпости Господи :sorry: )
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 24 червня 2012, 18:52

Ну звісно, що я не беру все слово в слово, зняту завісу маю на увазі як напряки, в яких можна розважати, дещо вбачати, а дякую тому, що був "реальний штопор" :pardon:
Звичайно, не хочеться закривати тему, та й зрештою, звідки маю таке право? :) Завжди цікаво, особливо в темі Святого Письма для себе багатогранніше, а головно правильно пізнавати, відкривати, розуміти, знати, мислити, молитись Святим Письмом.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 24 червня 2012, 19:17

Десь писало (не пам'ятаю де саме), що діти світла - це маються на увазі фарисеї.А взагалі краще про тлумачення Святого Письма читати в Святих Отців або інших знаючих, бо самому можна піти зовсім в інший бік. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 24 червня 2012, 19:46

andrivovk писав:Десь писало (не пам'ятаю де саме), що діти світла - це маються на увазі фарисеї.А взагалі краще про тлумачення Святого Письма читати в Святих Отців або інших знаючих, бо самому можна піти зовсім в інший бік. :pardon:

Ну таке я не зустрічав, особливо як Ісус їх висвітлював (деякі набуті вади, як серця закамініли). Адам з Євою були дітьми Світла, і багато в поколіннях після них такими залишались (знов таки, за вдяки Подателю Цього Світла, тобто Бог втручався, Ной, Авраам, Ісус Навин, Пророки, Царі, і, і, і...). Тобто Пророки і Праведники які дотримались обітниць Божих і при цьому їх серця не зробились камянними, і є дітьми Світла, і серед фарисеїв такі безперечно були, але ніяк не всі вони поголовно. Якби так, то Він би не приходив, і власне фарисею ця притча насамперед адресована, щоб знав як спастись виконуючи панове доручення, бо робота вааажка і спокус багато, світ не милує, а затягує і каже: Та шо ти тут кіна граєш, ти робив то і то, і цим ти вже мій. А Іван казав, покайтесь, пророки казали, Покайтесь. І все Писання йшло до того, що людині це вже не можливо стало, тому всі чекали вияв Божої Любові, Спасителя, який Навчить взявши гріхи світу на Себе. І Він прийшов, і сказав "віруйте у Мене, я вас навчу" (це не цитата, це моє розуміння)
І так, для мене тільки Святі у поясненнях авторитет. Тобто можу взяти щось на думку у людей, але якщо не найду цьому підтверження у Святих чи Богонатхненних людей, то це тільки розважання, тобто шлях до пізнання. :pardon:
Самому в собі не варта, тому і пишу, бо знаю точно, що якщо щось десь блужу, то обовязково Бог поправить через священника (о.Олега), чи людей які щось справді знають, навіть через Вас п.Андрію (І вовк і Андрій в купі :), andrivovk).
Разом і батька лекше бити. :)
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 24 червня 2012, 20:01

10 Хто вірний у найменшім, той і в великому вірний; а хто нечесний у найменшім, той і в великому нечесний. 11 Коли ви, отже, з неправними грішми не були вірні, то хто довірить вам добро правдиве? 12 І коли ви в чужім добрі не були вірні, хто вам дасть ваше? 13 Жадний слуга не може двом панам служити, бо він або одного зненавидить, а другого полюбить, або буде триматися одного, а другим понехтує. Не можете служити Богові й мамоні.” 14 Чули все це фарисеї, які любили гроші, і насміхалися з нього. 15 А він до них промовив: “Ви видаєте себе за праведних перед людьми, але Бог знає серця ваші; бо що в людей високе - осоружне Богові. 16 Закон і пророки були до Йоана; відтоді благовіститься Царство Боже, і кожен з трудом увіходить до нього. 17 Легше минутися небу й землі, ніж одній рисці пропасти з закону. Лк.16
Це продовження, яке спрямоване конкретно фарисеям.

Ви видаєте себе за праведних, але Бог знає...

Ви Андрію згадали вище за священників. Я от читаючи докори фарисеям, чомусь часто маю на увазі священників, що занедбують своє служіння....люблять перші місця, і т.д. Не прийміть це за осуд. Якось воно повторюється, коли Христос, казав, доречі про дітей царства(а не дітей світла), що Царство буде віддане іншим, я чомусь і мав на увазі це священниче занедбання служіння Богові, і як наслідок - поява інших конфесій, церков... може я помиляюсь?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 24 червня 2012, 20:16

Georgij писав:
10 Хто вірний у найменшім, той і в великому вірний; а хто нечесний у найменшім, той і в великому нечесний. 11 Коли ви, отже, з неправними грішми не були вірні, то хто довірить вам добро правдиве? 12 І коли ви в чужім добрі не були вірні, хто вам дасть ваше? 13 Жадний слуга не може двом панам служити, бо він або одного зненавидить, а другого полюбить, або буде триматися одного, а другим понехтує. Не можете служити Богові й мамоні.” 14 Чули все це фарисеї, які любили гроші, і насміхалися з нього. 15 А він до них промовив: “Ви видаєте себе за праведних перед людьми, але Бог знає серця ваші; бо що в людей високе - осоружне Богові. 16 Закон і пророки були до Йоана; відтоді благовіститься Царство Боже, і кожен з трудом увіходить до нього. 17 Легше минутися небу й землі, ніж одній рисці пропасти з закону. Лк.16
Це продовження, яке спрямоване конкретно фарисеям.

Ви видаєте себе за праведних, але Бог знає...

Ви Андрію згадали вище за священників. Я от читаючи докори фарисеям, чомусь часто маю на увазі священників, що занедбують своє служіння....люблять перші місця, і т.д. Не прийміть це за осуд. Якось воно повторюється, коли Христос, казав, доречі про дітей царства(а не дітей світла), що Царство буде віддане іншим, я чомусь і мав на увазі це священниче занедбання служіння Богові, і як наслідок - поява інших конфесій, церков... може я помиляюсь?

Ну та так, на загал, але це казав не для того щоб ми то шукали в комусь (це погубить). Він казав то слухаючим, і в приклад наводив фарисеїв, які (слухачі) і могли жалітись Богу на них, бачачи во очі їх двуличність(от як можливо той нечистивий слуга, який всетаки одумався і пану то було Любо). Але Бог це виявляє у кожному, і якщо навіть показує в комусь, то навчає прощати (дивитись на свою колоду), щоб і нам простилось те що хтось у нас бачить. А провини всі перед Богм, по великому рахунку., тільки от Бог нам ніц не винен, Він Бог, а ми люди Його, і стали Його через Сина Улюбленного який нам Шлях показав, бо блукали в темряві світу. Тобто це всім нам хто читає, і включно зі священниками. Але насамперед мені читаючому це.
Десь так.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Georgij » 24 червня 2012, 20:39

Та так, і я грішний деколи видаю себе за праведного.... :oops: Хоча прагнення до праведності ніхто і не відміняв, для всіх, і мирян і священників. всі ми перед Богом рівні. Як в покаянному тропарі :
"Господи, коли поставиш Престіл Свій на суд, і перед Тобою стануть усі люди, тоді цар не стане вищим за воїна і не відрізниться володар від раба, бо кожен за своїми ділами або прославиться або осоромиться"..
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 25 червня 2012, 00:08

о.Олег писав:
Michail писав:...
Якби управитель розпоряджався своїми грошима... то було б саме так.
...

а що таке Притча, Михайле?
З повагою, о.Олег
... Вам дано пізнати таємниці Божого Царства, а іншим у притчах, щоб дивились вони і не бачили, слухали і не розуміли... (Лк.8 )


Ну, щодо притч, то до інших в мене питань не виникає. А до цієї поки що є, тобто якось відкривається мені відповідь, але ще щось ніби таке маленьке поки що "ковзає між пальцями"... Але буває таке, що мудрий священик у проповіді відкриває суть деяких притч, які я раніше ніби-то й розумів, але він ще глибше їх суть пояснює.
Було таке раз, коли священик розказав про притчу "Повернення блудного сина" так, що в середині я аж ахнув :)
Цю притчу слід читати і розуміти починаючи з самого початку глави, в якій вона подана. А перед нею вдохновенний автор написав дві маленькі приказки: про заблудлу овечку і про загублену драхму... А вже в самій притчі описав заблудлого сина, який загубився поза домом (овечка) і про старшого сина, який був загублений не покидаючи дому ( драхма)...
Цікаво так євангелист це все скомпонував. Ну то ніби я до того і розумів притчу, але такі деталі не знав.

Щодо цієї, надіюсь, Бог також віддкриє з часом повну суть. Може існує якась східна мудрість через розуміння якої вдасться це осягнути.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 25 червня 2012, 08:09

Теофілакт Болгарський (11 ст.):
"Всякая притча прикровенно и образно объясняет сущность какого-нибудь предмета, но она не во всем подобна тому предмету, для объяснения которого берется. Посему не должно все части притчи изъяснять до тонкости, но воспользовавшись предметом, насколько прилично, прочие части нужно опускать без внимания, как прибавленные для целости притчи, а с предметом не имеющие никакого соответствия. Так нужно поступить и с предложенною притчею. Ибо если мы возьмемся до тонкой подробности объяснять все, кто домоправитель, кто приставил его к управлению, кто донес на него, кто должники, почему один должен маслом, а другой пшеницею, почему говорится, что они должны были по сту, и если все прочее вообще будем исследовать с излишним любопытством, то мы сделаем речь темною, причем, вынужденные затруднениями, может быть, дойдем и до смешных объяснений. Посему настоящею притчею должно воспользоваться столько, сколько можно. Поясню несколько. Господь желает здесь научить нас хорошо распоряжаться вверенным нам богатством. И во-первых, мы научаемся тому, что мы не господа имения, ибо ничего собственного не имеем, но что мы управители чужого, вверенного нам Владыкою с тем, чтобы мы располагали имением хорошо и так, как Он повелевает. Потом научаемся тому, что если мы поступаем в управлении богатством не по мысли Владыки, но вверенное нам расточаем на свои прихоти, то мы такие управители, на которых сделан донос. Ибо воля Владыки такова, чтобы вверенное нам мы употребляли на нужды сослужителей, а не на собственные удовольствия. Когда же на нас доносят и мы имеем быть отставленными от управления имением, то есть исторгнутыми из здешней жизни, когда именно мы будем давать отчет в управлении после преставления отселе, тогда мы поздно примечаем, что нужно делать, и приобретаем себе друзей богатством неправедным. “Неправедным” называется то “богатство”, которое Господь вручил нам для употребления на нужды братьев и сослужителей, а мы удерживаем оное для самих себя. Но поздно мы ощутим, куда нам обратиться, и что в этот день мы не можем ни трудиться, ибо тогда не время делать, ни милостыни просить, ибо неблагоприлично, так как девы просившие (милостыни) названы глупыми (Матф. 25, 8 ). Что же остается делать? Разделить с братьями это имение, дабы, когда перейдем отселе, то есть переселимся из здешней жизни, бедные приняли нас в вечные обители. Ибо нищим во Христе назначены в удел вечные обители, в которым они могут принять явивших им любовь здесь чрез раздачу богатства, хотя оное, как принадлежащее Владыке, сначала нужно было раздать бедным. Они суть должники по сказанному: “он всякий день милует и взаймы дает” (Псал. 36, 26), и в другом месте: “благотворящий бедному дает взаймы Господу” (Притч. 19, 17). Итак, предварительно нужно было все раздать этим добрым должникам, которые уплачивают во сто крат. Впрочем, когда мы оказываемся управителями неверными, несправедливо удерживая за собою то, что назначено для других, нам не должно навсегда оставаться в этом бесчеловечии, но должно раздавать бедным, дабы они приняли нас в вечные обители. — Когда мы так будем изъяснять эту притчу, то в объяснении не встретится ничего ни лишнего, ни изысканного, ни сногадательного. Впрочем, выражение “сыны века сего догадливее” и далее, кажется, означает нечто другое, и не неудобопонятное или странное. “Сынами века” сего называет тех, кои придумывают все, что на земле полезно для них, а “сынами света” тех, кои из любви к Богу должны преподавать другим духовное богатство. Итак, здесь говорится, что люди, поставляемые в управители человеческим имением, всячески стараются о том, чтобы после отставки от управления иметь утешение, а сыны света, поставляемые, то есть получающие в доверие управление духовным имением, нисколько не думают о том, чтобы после сего получить себе пользу. Итак, сыны века сего суть те, коим вверено управление человеческими делами и кои “в своем роде”, то есть в жизни сей, умно ведут свои дела, а сыны света те, кои приняли имение с тем, чтобы управлять им боголюбезно. Оказывается, что, управляя человеческим имением, мы умно ведем свои дела и стараемся, чтоб иметь какое-нибудь убежище жизни и тогда, когда будем отставлены от сего управления. А когда управляем имением, коим должно распоряжаться по воле Божией, мы, кажется, не заботимся о том, чтоб нам по преставлении из здешней жизни не подпасть ответственности за управление и не остаться без всякого утешения. Потому мы и называемся неразумными, что не думаем о том, что будет полезно для нас после сего. Но будем приобретать себе друзей в нищих, употребляя на них неправедное богатство, данное нам от Бога в оружие правды, но нами удержанное в свою пользу и потому превратившееся в неправду. Если же богатство, праведным путем доставшееся, когда им управляют нехорошо и не раздают нищим, вменяется в неправду и в мамону, то тем более богатство неправедное. Будем же сим последним приобретать себе друзей, дабы, когда умрем и переселимся из здешней жизни или и в другом случае будем малодушествовать от осуждения, они приняли нас там в вечные обители".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 25 червня 2012, 11:18

Ось приклад людини, яка розважала нaд цією притчею.
Деякі відпрвіді звідси отримав, гпериклад, чому називється маvона "нееправою". Дякую!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 29 липня 2012, 14:31

Сьогодні читали уривок із Євангелія про те, як Ісус нагодував натовп 5 хлібинами і 2 рибинами. Мене цікавить, чому там пише "5 тисяч чоловіків окрім жінок та дітей"? Невже не можна було написати 12 тисяч осіб, чи щось подібного, а не рахувати осіб чоловічої статі тільки?
П.С. Підкажіть у приват мені хто знає, який уривок читали із Діяння Святих Апостолів, бо теж мала питання, але треба ще раз перечитати...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 14:35

Just_me писав:Сьогодні читали уривок із Євангелія про те, як Ісус нагодував натовп 5 хлібинами і 2 рибинами. Мене цікавить, чому там пише "5 тисяч чоловіків окрім жінок та дітей"? Невже не можна було написати 12 тисяч осіб, чи щось подібного, а не рахувати осіб чоловічої статі тільки?

так тоді саме чоловіків рахували за основу суспільства. Патріархальне суспільство. В багатьох країнах так скажуть і по сьогодні. І в нас про 12 тисяч говорили б лише 100-150 років, а до того - саме про чоловіків.
З повагою, о.Олег
пс. розумію, що Ви це знаєте (бо ми знайомі особисто) і питання, мабуть, у тому, чому Господь послуговується цими звичаями/традиціями, а не змінює їх?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 14:41

Just_me писав:...
П.С. Підкажіть у приват мені хто знає, який уривок читали із Діяння Святих Апостолів, бо теж мала питання, але треба ще раз перечитати...

мали б читати 1Кор.1, 10-18 та/або Євр. 13, 7-16
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 29 липня 2012, 15:33

о.Олег писав:пс. розумію, що Ви це знаєте (бо ми знайомі особисто) і питання, мабуть, у тому, чому Господь послуговується цими звичаями/традиціями, а не змінює їх?

І в цьому (Ви добре розумієте), а найперше мені спало на думку таке: в тому уривку був сенс показати, який Бог всемогутній і як з мізерної кількості їжі можна нагодувати "ораву" :) Але цифра подається - 5 тисяч і плюс жінки із дітьми, натомість якби сказали 10, 12, 15 - то ж і ефект був би вагоміший. До того ж знаючи, які жінки цікаві до всього (і тисячоліття в цьому нічого не змінили), припускаю, що жінок там було більше, ніж чоловіків, тож "нерахування" жінок виглядає цілком нелогічним, якщо жінки і діти становили більшість.
Та і правду кажете. Біблія - книга поза часом, і Господь поза часом, який надихав на її написання вибраних осіб, для Нього все відбувається одночасно, то чому ж не було враховано, що те єврейське "патріархальне суспільство" - лише маленька віха історії, а загалом все як звикло. Думаю, якщо було б написана цифра, скільки всіх людей там було, то і євреї зі своїм патріархальним ладом не були б здивовані :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 29 липня 2012, 15:35

Just_me писав:Сьогодні читали уривок із Євангелія про те, як Ісус нагодував натовп 5 хлібинами і 2 рибинами. Мене цікавить, чому там пише "5 тисяч чоловіків окрім жінок та дітей"? Невже не можна було написати 12 тисяч осіб, чи щось подібного, а не рахувати осіб чоловічої статі тільки?
П.С. Підкажіть у приват мені хто знає, який уривок читали із Діяння Святих Апостолів, бо теж мала питання, але треба ще раз перечитати...

Це нічого не значить у світлі того що Братом і Сестрою Ісусу є всі хто Слово Його Береже. Тобто тут нема ніяких розділень між чоловіками і жінками з дітьми.
Просто потрібно ще приймати до уваги (це як на мене) , що це свого роду (включно з Кууу..пою іншого) Наука для тих - хто в такий самий спосіб має нести і множити Слово Боже , в потребуючі ( "змарнілі від голоду" ) , від браку Їжі (Хліба Насущного) люцкі Душі. Іншими словами це Апостолам Наука (тим через кого буде сам Господь творити це Чудо у всі часи до кінця часів ), що образно переноситься на всіх чоловіків і жінок (з дітлахами :) , включно з хлопчиками і дівчатками) , які мають обовязок перед Ним робити це саме, нести Духовну Їжу у сімю, Любити свою жінку й дітей, там де Є Одне Ціле (сімя, Шлюб) і не існує розділеннь, тільки Любов яка вдосконалилась Новим Завітом, Вічним Завітом між Богом і людиною.
Звичайно не потрібно тільки так сприймати цю Науку, просто взяти до уваги що у Храмі Божому саме чоловічі руки можуть стати Руками Господніми під час Приношення і Благодарення.
Просто покликання чоловіка і покликання жінки ..... . У Господі нема різниці, є тільки Покликання і Служіння згідно Покликання, ким "ти" (кожен зокрема) Є перед Господом?
"Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по Твоєму Слову! "

Це приклад для всіх хлопчиків і дівчаток (включно зі всіма "дядями і тьотями, духовенством, Приклад Покори для всіх ) , щоб власне бути чоловіком чи жінкою .
Богородице Діво...........
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 19:49

Just_me писав:... натомість якби сказали 10, 12, 15 - то ж і ефект був би вагоміший... Думаю, якщо було б написана цифра, скільки всіх людей там було, то і євреї зі своїм патріархальним ладом не були б здивовані :)

та ні - просто не зрозуміли б, думаю. Бог просто промовляв на мові тогочасного люду, культури. А... жінок, думаю, було приблизно пропорційно, як нині в Храм зайдіть на Літургію :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 29 липня 2012, 19:53

о.Олег писав:жінок, думаю, було приблизно пропорційно, як нині в Храм зайдіть на Літургію

Так і я про те ж :D Думаю, щоб не виявилося, що було 5 тисяч чоловіків, а 25 тисяч жінок :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 19:57

Just_me писав:
о.Олег писав:жінок, думаю, було приблизно пропорційно, як нині в Храм зайдіть на Літургію

Так і я про те ж :D Думаю, щоб не виявилося, що було 5 тисяч чоловіків, а 25 тисяч жінок :)

так - думаю це і означало, що чоловіків (наголос) 5 тисяч - значить жінок та дітей просто не порахувати :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Michail » 29 липня 2012, 21:28

Що мені цікаво з читання цієї частини Євангелії, тор чому нічого їсти з собою ніхто не взяв, а корзин пустих набрали предостатньо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 21:44

Michail писав:Що мені цікаво з читання цієї частини Євангелії, тор чому нічого їсти з собою ніхто не взяв, а корзин пустих набрали предостатньо.

та по сюжету (...Він відплив звідти човном у місце пустинне й самотнє. І, прочувши, народ із міст пішов пішки за Ним. 14 І, як вийшов Ісус, Він побачив багато народу, і змилосердивсь над ними, і їхніх слабих уздоровив. 15 А коли настав вечір, підійшли Його учні до Нього й сказали: Тут місце пустинне, і година вже пізня; відпусти народ, хай по селах розійдуться, і куплять поживи собі...) - довго ходили: з'їли те, що мали в корзинах
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Bohdan_ » 29 липня 2012, 21:49

Michail писав:Що мені цікаво з читання цієї частини Євангелії, тор чому нічого їсти з собою ніхто не взяв, а корзин пустих набрали предостатньо.



а хіба сказано скільки часу Ісус навчав? може і були наповнені їжею але несказано що Ісус вчив 1 день чи тиждень. люди все поїли. :)

о О.Олег скорше написав :)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 10:46

З приводу кошиків:
Ну як сказати, я з такої позиції вперше думаю, типа звідки кошики і чому їдла собою ніхто не взяв. :)
Незнаю.... , але знаю одне, люди які бачили Ісуса були захопленні Ним, іто так - що перлись хто зна куди, щоб просто послухати чи подивитись. Тобто 100% були такі що побачивши Його просто йшли за Ним не думаючи ні про що (Від чого Він і тішився , Навчав цього), тобто це не сплановано, а спонтанно. А той хто всетаки думав про це (Євреї всетаки, вони розумні ) і взяв їдло........ , сумніваюсь що було таких багато, там каліки перлись, можливо навіть і повзли за Ним, бо просто побачили Його.
А кошики. Сумніваюсь що хтось брав собою пусті. Були вже учні які слідували за Ним постійно, і зуб даю що у них було все спільне, тобто загальні кошики для їди і загальні бурдюки для води й вина.
А головне:
Невже хтось думає що Ісус дозволив би потоптати, чи щоб пропало те що залишилось. Навряд, те що Благословив Отець Ісус би залишив без Своєї уваги. І якби не було кошиків навіть....... , та що Йому кошики створити з нічого, Він Син Божий, і це з усіма витікаючими.
Чудо не у кошиках, чудо в іншому, а про кошики Бог подбає... , якщо є така потреба.

А якщо про це написано, то потреба Є і Бог про все подбав....... , лишається тільки зрозуміти, а точніше повірити.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 11:00

о.Олег писав:
Just_me писав:
о.Олег писав:жінок, думаю, було приблизно пропорційно, як нині в Храм зайдіть на Літургію

Так і я про те ж :D Думаю, щоб не виявилося, що було 5 тисяч чоловіків, а 25 тисяч жінок :)

так - думаю це і означало, що чоловіків (наголос) 5 тисяч - значить жінок та дітей просто не порахувати :Rose:

Я маю сумніви з цього приводу. Тоді багато приходило подивитись на Спасилеля у Єврейскому очікуванні.
Хоча :) , у Ізраільскій армії (сучасній) і жінки ОГО-ГО , і в Старому Завіті є відважні жінки, хочаб та що голову відрубала, Юдита (помоєму).
Але так, на Хресній дорозі не чоловіки плакали і перегородили путь до Голготи, чоловіки всі потікали. Іван тільки Орел, іто без "Орлиних" намірів, але таки Бог Орлом Зробив Святого. :)
Так, думаю жінок було більше.
:sorry:
( :), то розважання по ходу написання :D )
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 30 липня 2012, 22:43

В мене подібне запитання.У відомому уривку на перелюбному вчинку зловлено жінку.А чому чоловіка ніхто не зловив на цьому ж вчинку? :pardon: Тільки жінку приведено до Ісуса. А для чоловіка це не гріх?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 22:47

andrivovk писав:В мене подібне запитання.У відомому уривку на перелюбному вчинку зловлено жінку.А чому чоловіка ніхто не зловив на цьому ж вчинку? :pardon: Тільки жінку приведено до Ісуса. А для чоловіка це не гріх?

І які думки?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення Just_me » 30 липня 2012, 22:47

Думки такі, що на козаку нема знаку :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrivovk » 30 липня 2012, 22:48

andrey s. писав:
andrivovk писав:В мене подібне запитання.У відомому уривку на перелюбному вчинку зловлено жінку.А чому чоловіка ніхто не зловив на цьому ж вчинку? :pardon: Тільки жінку приведено до Ісуса. А для чоловіка це не гріх?

І які думки?

Напевно чоловік спритніший був і міцніший, тому й втік. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

Повідомлення andrey s. » 30 липня 2012, 22:54

andrivovk писав:
andrey s. писав:
andrivovk писав:В мене подібне запитання.У відомому уривку на перелюбному вчинку зловлено жінку.А чому чоловіка ніхто не зловив на цьому ж вчинку? :pardon: Тільки жінку приведено до Ісуса. А для чоловіка це не гріх?

І які думки?

Напевно чоловік спритніший був і міцніший, тому й втік. :D

:D , я би сам втік, тож можуть каменувати разом з нею... А так, подивився собі, її каменували, а ти сказав..та вона видно щось переплутала, то не я. :D УУхх, жінки, все через них... :)
І пішов би собі....... бика спалив, і все тіп-топ.
Думаю такий розвиток подій мав місце в історії люцтва. :wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 42 гостей