Питання стосовно незрозумілих уривків Святого Письма

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення Georgij » 25 липня 2011, 22:30

kvantum писав: Але не розумію, чого тут Бог хоче навчити, принизить людину, люина погодиться з цим приниженням, а потім її вилікує, не вже Бог такий гордий, невже Богу потрібно таким чином самоствердитися інше мені в голову не приходить...

17 Не думайте, що я прийшов усунути закон чи пророків: я прийшов їх не усунути, а доповнити. 18 Істинно бо кажу вам: Доки перейде небо й земля, ні одна йота, ні одна риска з закону не перейде, поки все не здійсниться.(Мт.5)
. Якби порівняв зі свинею...а не псом... малося на увазі про першочерговість проповіді, Ісус потім обзиває фарисеїв гадючим поріддям. Це вже не приниження. Господь справедливий і незбагненний у всіх ділах своїх.
Одного уздоровлює просто, для іншого готує глей...але зцілює, творить чуда!! і чудо- що ми говоримо так багато про Євангеліє сьогодні з вами. Бачите, Бог не гордий, Він любить вас, все ж ви про нього , чоч в такий спосіб :) , та все ж думаєте? :) .Хай Дух Святий просвітить ваш допитливий розум!(не ображайтеся на мене, дякую.)
Ісус любить вас! :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 25 липня 2011, 22:31

kvantum писав: погоджуюся, слово"якби"не буду вживати. Але не розумію, чого тут Бог хоче навчити, принизить людину, люина погодиться з цим приниженням, а потім її вилікує, не вже Бог такий гордий, невже Богу потрібно таким чином самоствердитися інше мені в голову не приходить...

ні, що Ви - людина горда, думаючи, що щось без Бога може. нічого не може і перед Богом не має жодної цінності окрім тої, що Бог їй зволив Дати. Бог у цьому цитованому Вами випадку являє нам більше чудо, аніж оздоровлення дочки: являє перемогу людини над своєю гордістю і, власне, цей випадок перемоги матері над собою Свята Церква ставить нам, навчаючи перемагати думку, що нам щось від Бога належить (бо, як там у Вас, це - "по-людськи, морально, етично...") - нічого не належить: можемо лише просити і надіятися на Його Милість. А Бог не розчарує
"якби" - та що Ви - чи вживаєте, чи ні, ролі це не грає, допоки говорите, думаючи про те, що могло б статися і інакше: власне таке думання (розумієте Ви це чи ні) лежить в основі Ваших реляцій
Ви християнин?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 25 липня 2011, 23:24

можливо комусь буде цікаво - якось мене попросили допомогти з відповідями на запитання до книжки видавництва Свічадо "100 запитань священикові" (якщо не помиляюсь з назвою) і там були запитання, що перегукуються з піднятими:
101. Чи не образив Ісус Христос ханаанку, сказавши, що не личить брати хліб у дітей і кидати щенятам?

Цю історію читаємо в Євангелія від Матея (15:21-28) і можемо від самої ханаанки дізнатися, чи образилася. Мабуть, можемо стверджувати, що не образилася, бо на те, що каже їй Ісус, відповідає: «Так, Господи!».
Ханаанка не належала до Народу Божого, і коли Христос порівнює її народ з собаками, називаючи її доньку "щеням", матір навіть не думає ображатися, адже йдеться про життя її дитини. Господь же відповідає: «О жінко, велика твоя віра!» - це визнання себе недостойною спасає її доньку. Господь бачить серце цієї жінки і знає, що її реакцією буде не образа, а жертва упокорення.
Для чого Господь діє саме так? Нам з Вами, народженим серед голошення ідеї гідності людини дійсно можуть здатися слова Ісуса Христа жорстокими, образливими. Однак постава ханаанки, рівно ж як постава великої для свого часу людини – начальника синагоги –Яіра, який благає мало кому знаного у той час проповідника оздоровити дочку (Лк.8, 40-55) чи владного римського сотника, який просить за свого слугу (Лк.7, 1-10) має на меті розкрити нам глибину такої звичної молитви: «Господи, помилуй!», що її так часто повторюємо на відправах. Припадання у покорі до Бога, визнання своєї мізерності перед Його Обличчям, прошення кожного разу із розумінням найважливішого: «від того, чи Господь мене почує, залежить моє життя та доля моїх близьких».
Ставлення людини на високий рівень гідності сам по собі не є ані новим, ані поганим, адже віруємо, що Бог Сотворив нас за Своїм Образом і Подобою, віруємо, що наше місце з Богом, надіємося бути спасенними. Ми є гідними людськими особами. Однак сучасні проповідники ставлення людини у центрі світу впливають і на формування суспільної думки про рівну гідність всіх людей. А це не правда.
Антропоцентричний світогляд ставить людину перед спокусою перестати працювати над собою, критично оцінити стан свого єства. Мабуть через те, що це не надто приємно – дізнатись про себе недосконалого – багато людей у сучасному нам світі так і живе у вигаданій гідності, у фантазіях. Адже, набагато легше себе хвалити, собі догоджати, таким чином ніби присипляючи своє сумління, аніж придивившись до свого «гідного» існування, вчинків, думок, помислів… раптом зауважити, відкрити правду про те, що «я» - негідна упала в спокусу гордості людина…
Пам'ятаючи про свою людську гідність, про те, що носимо у собі образ Божий, пильнуймо, щоб почуття гідності не переросло непомітно у гордість, яка дуже швидко нівечить Божий Образ в людині. Гордим людям властиво завжди відчувати себе суддями, ідеалістами, законниками і посилатися на букву закону, навіть у тих випадках, коли це явно перешкоджатиме пануванню духу того ж таки закону. А смиренна Божа людина взагалі не апелює до закону, не вимагає справедливості від Господа по відношенню до себе, а лише просить Його милості.
Побороти власну гординю, схилитись у покорі перед Богом – саме про це говорить Господь: «велика віра, якої нема в Ізраїлі» (Лк.7,9) чи, ханаанці, «о жінко, велика твоя віра!». Це взірець віри, до якої кожен християнин має стриміти.
В одному з кондаків Акафісту до Ісуса Христа співаємо: «Пісню благальну приношу Тобі я, негідний, і, як ханаанка, взиваю до Тебе: Ісусе, помилуй мене! Це ж не дочка, а тіло моє пристрастями люто шаліє і паліє жадобою; тож оздорови мене, що співаю Тобі: Алилуя!». Цією піснею полишаємо всі непорозуміння сучасного світу у сприйнятті людини і як недостойний прохач припадаємо до Праведного Судді в надії, що «крихта зі столу» буде милостиво дарована і «мені» грішному.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2011, 08:44

ще одну відповідь знайшов у себе, що, хоч підхід до питання протилежний, перегукується з піднятим kvantum у Мт.10,5-6
4. Чи можливо у наш час на основі якихось надійних документальних свідчень визначити національність Ісуса Христа? Наскільки відомо, юдеєм він не був, бо Діва Марія походила з галилеян. Що це був за народ чи плем'я? Наскільки мають рацію такі автори, як Ю. Шилов, Ю. Канигін, І. Каганець та инші?

Тобто Ви запитуєте про те, як ставитися до тверджень, що Ісус Христос – галилеянин, що, за згаданими авторами, тотожне – галичанин-українець?
Незаперечним є те, що слова Галичина і Галилея подібні за звучанням. А ще й недавно у телепроєкті «Великий українець» одним із кандидатів на це звання оголосили Ісуса Христа… Природньо, що такі питання виникають...
Насамперед хочу зауважити, що, попри всю проблематичність та суперечливість для історичної науки й поверховість розуміння християнства загалом, у творах названих й инших авторів є і позитивний бік. Адже в такий, хоч і дивний, спосіб підкреслення вагомости українців – «родичів» Господа нашого Ісуса Христа, визнається Христова велич… У сучасному комуністичному Китаї, наприклад, з подібною метою дітям у школах викладають теорію про місцевого палеоантропа, від якого розвинулися і поширилися по планеті всі homo sapiens… Христос, мабуть, таки кращий… Принаймні хочеться мати такого вихідця з України, а не втішатися, скажімо, славою пана Захер-Мазоха (його ім'я використовують для описання одного з виявів захворювання людської психіки), викривлений образ якого так безжально експлуатують задля прибутку. Можливо, з цієї причини такі роздуми і здобули певну популярність у нашому народі.
От лише пишуть подібні твори не лише проукраїнські автори, і за версією Мурада Аджи, наприклад, чи не всі топоніми мають тюркське походження, а на «братерство» з Ісусом Христом претендують і росіяни (наприклад, А. П. Баркашов), і греки, і сирійці… Можемо згадати у цьому контексті й фашизм, адже пронацистська фракція лютеран Німеччини також вчила про Христа-арійця, і таке вчення стало ще одним підсиленням проповіді «вищости» німців над иншими народами… Це, звичайно, історія, але навіть сьогодні у США Христа-арійця проповідує протестантський рух Christian Identity…
Аргументація у всіх цих конкуруючих за приналежність до Христа авторів різноманітна і, напевно, знайде собі прихильників серед різних людей-народів. Одним коренем такі роздуми сягають талмудизму, який оголошує Єшуа позашлюбним сином римського солдата, иншим – явищу, яке в сучасності назване «параісторією», спробами переписати історію «під себе»...
Якщо перше (талмудизм) християни автоматично відкидають через явну невідповідність вірі, то друге вимагає детальнішого пояснення, бо дійсно може видаватися не самоочевидним. Тому, роздумуючи над Вашим запитанням, замислимося про те, звідки черпаємо справжнє знання про Ісуса Христа і Його життя?
Так, сучасна людина стоїть перед вибором довіри або недовіри до різноманітної інформації, яка малює Ісуса Христа то у вишиванці, то з фашистським хрестом, то ще якось... Дійсно, світ породив багато різних творів про Ісуса Христа, в яких представляє вже не євангельського Христа-Бога, а, як писав протоєрей О. Мень про Єшуа Га-Но́црі (Ісуса з Назарету) булгаковського «Майстер і Маргарита» – Христового «тезку» чи «однофамільця». Знання ж про справжнього, без «прикрас» і домислів, обіцяного Спасителя людства Ісуса Христа, який «учора й сьогодні – той самий навіки» (Євр. 13, 8 ), черпаємо зі Святого Письма Старого і Нового Завіту.
Спробуємо коротко описати історію спасення, що про неї знаємо з Біблії.
Після припинення стрімкого розвитку гріхопадіння потопом, Бог вибрав з-поміж нащадків Ноя рід, що проніс через віки віру в істинного Бога і у прихід Спасителя – рід Авраама, з якого постав весь рід юдейський. Опікуючись своїм народом, Бог вивів його з неволі рабства, оселив в обіцяній землі, встановив завіт обрізання, дав заповіді, посилав суддів, пророків, вивів з вавилонської неволі і, врешті, приготував з народу Вибрану, що стала Матір'ю Сина Божого.
Письменники, що не мають стосунку до Церкви, часто говорять про нібито таємне походження Матері Христа, однак батько Пречистої Діви Марії (відповідно до Передання) походив з роду Давидового, але не через Соломона, а через його брата Натана (2 Сам. 5, 15; 1Хр. 3, 5; 14, 4). Святе Письмо подає два родоводи Ісуса Христа і, у зв'язку з забороною вести рід по материнській лінії, в обох випадках говориться про чоловіка Марії – св. Йосифа. Однак у євангелиста Луки (3, 31) читаємо про сина Давидового Натана, і цей родовід є родоводом Богородиці, а євангелист Матей (1, 4) подає сина Давидового Соломона – рід Обручника Йосифа. Тому, якщо навіть роздуми над питанням про якийсь окремий галилейський народ і мають сенс (хоча насправді Галилея була місцем, де жили різні народи, в тому числі і юдеї), то пов'язати його з Ісусом Христом, який чітко говорить: «від юдеїв бо й спасення» (Йо. 4, 22), важко…
Відповідно до слова Божого, Месія очікувався саме з вибраного юдейського народу. Обіцянка Спасителя починається ще у раю, коли Бог пророкує ворожнечу між потомством жінки і спокусника (див. Бут. 3, 15). Ця обітниця стає більш виразною у пророцтвах про прихід Спасителя, що постраждає від насильства диявола (див. Пс. 21), але переможе його (див. Од.12, 9). Також Адамові дається обітниця благословення в його сімені всіх народів землі (див. Бут. 22, 18) – повторена пізніше Ісааку і Якову (див. Бут. 26, 4; 28, 14). Патріярх Яків у своєму передсмертному заповіті пророкує про прихід Спасителя: «Берло від Юди не відійде, ні жезл із-поміж стіп у нього, поки не прийде Той, якому він належить, Йому будуть коритися народи» (Бут. 49, 10). Слова ж Мойсея: «Пророка з-поміж вас, з твоїх братів… Господь, Бог твій, настановить тобі; Його маєте слухатися…» (див. Втор. 18, 15) Ісус Христос відносить до себе: «… про мене бо писав він!» (Йо. 5, 46).
Насправді, маємо багато більше пророцтв, що говорять про прихід Христа саме з юдейського народу. До таких пророчих образів відносимо псалми, що говорять про страждання (див. Пс. 8; 15; 39, 40; 68; 108) і прославу (див. Пс. 2; 94; 96; 109; 117) Спасителя. Під кінець часів Старого Завіту в пророчих книгах щораз більше розкривається майбутній прихід Божого Сина. Вони говорять про Предтечу, про час, місце, обставини приходу Спасителя, про зраду, страждання, воскресення… Особливе місце серед цих пророцтв займає 53 глава пророка Ісаї, яка повністю описує хресні страждання Спасителя.
У пророка Даниїла читаємо передбачення про «сімдесят седмиць» від відновлення Єрусалиму до приходу Спасителя і завершення Старого Завіту (див. Дан. 9, 2–27). Пророцтва давали надію народові, що важкий період життя обов'язково закінчиться, і готували народ до того, щоб він міг розпізнати наближення цього часу й упізнати Спасителя в образі, який дали нам пророки. Завдяки пророцтвам, очікування Месії благочестивими юдеями було напруженим. В Євангелії бачимо Симеона Богоприємця, якому явлено, що не зазнає смерти, допоки не побачить Христа Господа (див. Лк. 2, 26); бачимо самарянку, яка знає, що прийде Спаситель (Йо. 4, 25); юдеїв, які питаються Йоана Хрестителя «Чи ти Христос?» (див. Йо. 1, 20–25); чуємо слова Андрія до брата Симона: «ми знайшли Месію» (Йо. 1, 41); цей стан очікування описує настрій народу, коли Ісус входить у Єрусалим…
Насправді немає великої різниці, з якого народу прийшов Спаситель і, хоч у Біблії про це чітко сказано, це взагалі не має бути предметом суперечок. Бо віруємо, що Ісус Христос народився для всього людства і прийняти Його прихід має кожна людина, незалежно від своєї раси чи походження. Щиро сподіваюся, що входження в проблематику різних письменників, які беруться твердити про неюдейське походження Ісуса Христа, не стане на заваді навіть їм прийняти Бога, що прийшов у світ «щоб спасти люд свій весь»…
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення viter » 26 липня 2011, 08:56

о.Олег писав:Антропоцентричний світогляд ставить людину перед спокусою перестати працювати над собою, критично оцінити стан свого єства.

Насмілюся додати, що такий світогляд також заважає пізнати Бога. Складається враження, що саме такий світогляд і є в основі дописів kvantuma. Тому важко буде зрозуміти йому дописи інших форумчан і взагалі Слово Боже.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2011, 09:05

viter писав:
о.Олег писав:Антропоцентричний світогляд ставить людину перед спокусою перестати працювати над собою, критично оцінити стан свого єства.

Насмілюся додати, що такий світогляд також заважає пізнати Бога. Складається враження, що саме такий світогляд і є в основі дописів kvantuma. Тому важко буде зрозуміти йому дописи інших форумчан і взагалі Слово Боже.

тут, думаю, ще також найосновніше порозумітися в тому, що не маємо права мислити історію людства анахронічно і переносити "демократичні" погляди сьогодення на патріархальні і монархічні суспільства минулого.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення viter » 26 липня 2011, 09:12

о.Олег писав:не маємо права мислити історію людства анахронічно і переносити "демократичні" погляди сьогодення на патріархальні і монархічні суспільства минулого.

100 % підтримую. Треба вважати на величезну різницю між ментальністю сучасного європейця та ментальністю жителя Палестини 2000 років тому.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2011, 09:15

viter писав:
о.Олег писав:не маємо права мислити історію людства анахронічно і переносити "демократичні" погляди сьогодення на патріархальні і монархічні суспільства минулого.

100 % підтримую. Треба вважати на величезну різницю між ментальністю сучасного європейця та ментальністю жителя Палестини 2000 років тому.

так. На це вважає кожен коректний історик
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення Злий Іван » 26 липня 2011, 09:18

viter писав:
о.Олег писав:Антропоцентричний світогляд ставить людину перед спокусою перестати працювати над собою, критично оцінити стан свого єства.

Насмілюся додати, що такий світогляд також заважає пізнати Бога. Складається враження, що саме такий світогляд і є в основі дописів kvantuma. Тому важко буде зрозуміти йому дописи інших форумчан і взагалі Слово Боже.


Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2011, 10:03

Злий Іван писав:...Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

так тому і запитую і запитую kvantum: "Ви християнин?". А в атвєт - тішина... :( Лише нагромаджуються і нагромаджуються претензії kvantum до покавальцьованого ним Святого Письма...
сумно...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 10:33

viter писав:
о.Олег писав:не маємо права мислити історію людства анахронічно і переносити "демократичні" погляди сьогодення на патріархальні і монархічні суспільства минулого.

100 % підтримую. Треба вважати на величезну різницю між ментальністю сучасного європейця та ментальністю жителя Палестини 2000 років тому.

Щодо людської ментальності згоден, а як щодо ментальності Бога?!
І власне скажіть мені будь ласка, якщо Ви вже так класифікуєте ментальності в часі і в просторі, то сьогднішню ментальність європейця, від якого часу слід рахувати як сучасна?!

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 10:38

Злий Іван писав:
viter писав:
о.Олег писав:Антропоцентричний світогляд ставить людину перед спокусою перестати працювати над собою, критично оцінити стан свого єства.

Насмілюся додати, що такий світогляд також заважає пізнати Бога. Складається враження, що саме такий світогляд і є в основі дописів kvantuma. Тому важко буде зрозуміти йому дописи інших форумчан і взагалі Слово Боже.


Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

Я власне пробував це робити, але якось воно до купки не ліпиться, не хоче триматися центру...
А просто поставити в центр, бо так зручно, бо так треба, бо так говорять і операючись на безпрецендентне слова "віра"...
В центрі нашої галактики сонце, але це неозначає, що воно понад усе...

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 10:48

о.Олег писав:
Злий Іван писав:...Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

так тому і запитую і запитую kvantum: "Ви християнин?". А в атвєт - тішина... :( Лише нагромаджуються і нагромаджуються претензії kvantum до покавальцьованого ним Святого Письма...
сумно...
З повагою, о.Олег

Олеже, Ви ж самі, мені на добу заблокували доступ до форуму!!!як мені було Вам відповісти?!
так я християнин.
Дивна логіка у Вас, якщо я задаю Вам питання, щодо Біблії і вони незбінгаються з Вашими поглядами, то виходить що я зразу кавальцькую Біблію, дивний підхід, якщо я читаю Кобзар і розбираю його, то виходить я теж недоброчинно до нього ставлюся?!
Так ще задовго до гас Церква говорила до Галілея, друже, чого ти таку несенітницю несеш, облиш це...

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 10:56

о.Олег писав:
Злий Іван писав:...Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

так тому і запитую і запитую kvantum: "Ви християнин?". А в атвєт - тішина... :( Лише нагромаджуються і нагромаджуються претензії kvantum до покавальцьованого ним Святого Письма...
сумно...
З повагою, о.Олег

Ви знаєте не втримався і ще раз про це напишу!
Який ви всетаки підступний о.Олеже 25.07.20011р в 22.35год. на добу, тобто до 26.07.2011р 22.35 год , апріорі я не міг Вам відповісти бо Ви як модератор позбавили мене це зробити заблокувавши доступ, але при тому 26.07.2011р. в 11,30год, пишите і власне з такою смачною іронією, мало неприцмоктуючи, чому ж він не відповідає, "а в атвєт тішина", калоритна форма вираження думок і почутів... істинно Вас достойна!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення andrey s. » 27 липня 2011, 11:32

kvantum писав:
о.Олег писав:
Злий Іван писав:...Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

так тому і запитую і запитую kvantum: "Ви християнин?". А в атвєт - тішина... :( Лише нагромаджуються і нагромаджуються претензії kvantum до покавальцьованого ним Святого Письма...
сумно...
З повагою, о.Олег

Ви знаєте не втримався і ще раз про це напишу!
Який ви всетаки підступний о.Олеже 25.07.20011р в 22.35год. на добу, тобто до 26.07.2011р 22.35 год , апріорі я не міг Вам відповісти бо Ви як модератор позбавили мене це зробити заблокувавши доступ, але при тому 26.07.2011р. в 11,30год, пишите і власне з такою смачною іронією, мало неприцмоктуючи, чому ж він не відповідає, "а в атвєт тішина", калоритна форма вираження думок і почутів... істинно Вас достойна!

Слава Ісусу Христу!!!
п.Квантум,от погляньте в яке положення Ви себе поставили. Вам питання про християнство,чи Ви Християнин??? і чи ви НЕ Християнин??? задавалось два раза,візьміть і подивіться.І що саме кумедно,що після обох запиттань,Ви мали можливість відповісти.Але цьогог не робили,(це Ваша справа,чому...не відповідали,суть не в тому)
Суть в тому,що або не побачили його,бо не це Вам потрібно,або навмисне ігнорували,а тепер ліпите обіжинку(ая-яй,який отець поганий,заблокував і ще насміхається).
Ви могли відповісти на запитання,яке задавалось два(як мінімум) раза.
От тепер зрозумійте на цьому прикладі.Це проста життєва ситуація(з ким не трапляється,ну прогледіли),але на підставі цього,Ви вже будуєте свій логічний ланцюжок ,який з дійсністю не має нічого спільного.Це Ваша реальність,яку Ви собі придумали,а головне вперто обстоюєте.(якщо тут це є,то що нам всім казати про С.П.,)...Не варто сильно комплексувати,з цього приводу.,це зі всіма трапляється...
Я навіть впевненний,що Ви надто слабкий,щоб визнавати свої помилки чи неточності,а про попросити пробачення у отця,це взагалі космос для Вас.(уявіть,Ви це в сітці не здатні зробити,а про життя,що казати).
Доречі,все вище написане,це просто моє враження,що до останніх дописів,і звісно я можу помилятися.А якщо чесно,то я дуже хочу помилитись.
Що до початої Вами теми,то це цікава тема,я просто не вловив хід Ваших думок.(доречі,Вас просили сказати як Ви це бачите,але Ви також можна сказати,що не відповіли,а якщо і відповіли,то так,що я не зрозумів.Пробачте,за мою нерозумілість.Спробуйте ще раз.Справді,мені цікаво....)
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 12:18

kvantum писав:
viter писав:
о.Олег писав:не маємо права мислити історію людства анахронічно і переносити "демократичні" погляди сьогодення на патріархальні і монархічні суспільства минулого.

100 % підтримую. Треба вважати на величезну різницю між ментальністю сучасного європейця та ментальністю жителя Палестини 2000 років тому.

Щодо людської ментальності згоден, а як щодо ментальності Бога?!
І власне скажіть мені будь ласка, якщо Ви вже так класифікуєте ментальності в часі і в просторі, то сьогднішню ментальність європейця, від якого часу слід рахувати як сучасна?!

відтоді як певні ідеї (окремі чи зложені в певні системи) починають переважати в ментальності людей тих чи інших суспільств
а Бог говорить до нас ті ж самі речі, але сприймаємо ми їх і діємо відповідно до свого розуміння/ментальності
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 12:29

kvantum писав:...
В центрі нашої галактики сонце, але це неозначає, що воно понад усе...

Ви обмовилися чи... дійсно так думаєте (що сонце (зірка?) в центрі галактики?). Мабуть маєте на увазі наше сонячну с-му, але якщо ні - відкрийте, якщо можна нову тему: цікаво було б почути
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 12:40

kvantum писав:
о.Олег писав:
Злий Іван писав:...Може п. kvantum'у слід поставити Бога у центр Усього, а все решта автоматично стане на свої місця?

так тому і запитую і запитую kvantum: "Ви християнин?". А в атвєт - тішина... :( Лише нагромаджуються і нагромаджуються претензії kvantum до покавальцьованого ним Святого Письма...
сумно...
З повагою, о.Олег

Ви знаєте не втримався і ще раз про це напишу!
Який ви всетаки підступний о.Олеже 25.07.20011р в 22.35год. на добу, тобто до 26.07.2011р 22.35 год , апріорі я не міг Вам відповісти бо Ви як модератор позбавили мене це зробити заблокувавши доступ, але при тому 26.07.2011р. в 11,30год, пишите і власне з такою смачною іронією, мало неприцмоктуючи, чому ж він не відповідає, "а в атвєт тішина", калоритна форма вираження думок і почутів... істинно Вас достойна!

задаю Вам це запитання від 25 липня 2011, 20:22. Перевірте. Саме про це говорив "тішина" і не іронізую. Питання: "що ж Ви чуєте з того, що Вам відповідають" і далі актуальне. Воно має дати зрозуміти з ким говорю. Надалі прошу модераторіали обговорювати лише в приватній переписці. Модераторіалом являється все, написане червоним. Надіюся порозумілися
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:07

kvantum писав:Так ще задовго до гас Церква говорила до Галілея, друже, чого ти таку несенітницю несеш, облиш це...

це вигаданий атеїстами міф (включно з "всёже она вертится") - Галілей являється одним з перших "політиків нового часу" і саме через це мав проблеми з Церквою, а те Ваше "нісенітницю несеш/облиш" не має жодних історичних підстав: через відкриття він удостоювався авдієнції з Папою, підтверджували його відкриття Єзуїти (передові астрономи того часу)... Якщо ще тема про Галілея на нашому Форумі не існує - створюйте/поговоримо. Єдина проблема - всі Ваші дописи переважно закидування питання і покищо з них не можу зробити висновок про те, чи Варта щось пояснювати... Зрозумійте правильно: Форуми страждають від засилля різного роду спамерів/козачків і, допоки немає контакту вираженого хоч в якихось словах/реакціях на написані відповіді, ніколи не знаєш, чи, власне, дискутувати прийшла людина...
вибачте, що давав Вам бан - не хотів Вас образити
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:10

kvantum писав:так я християнин...

ну тоді Ви - представник Вибраного Народу, Нового Ізраїля :Rose:
і це не національна ознака
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:23

kvantum писав:...Дивна логіка у Вас, якщо я задаю Вам питання, щодо Біблії і вони незбінгаються з Вашими поглядами, то виходить що я зразу кавальцькую Біблію...

питання не може незбігатися з поглядами, бо це ще не погляд, щоб його протиставляти з іншим поглядом. Якраз тому і наголошую на тому, що варта почути Ваші реакції/погляди на пропоновані Вам іншими пояснення/погляди. Ви ж покищо на пояснення Мт.10,5-6 даєте маму хворої дочки, тоді "меч" і... це ще не погляди - це кавальцювання Біблії на речі, які виглядають Вам негативними (принаймі таке складається враження з Вами написаного) і протиставляння кожному, хто Вам намагався відповідати, нового питання... Щось подібного зустрічав в єговістів - щойно берешся пояснити перше питання, як його полишають і задають ще, ще, ще... Тому пропоную домовитись повернути нашу розмову до того Мт.10,5-6, з якого Ви почали і прошу подати Ваш погляд через призму того, що вже проговорено. Відразу наголошу, що на Форумі присутні різні погляди і це не проблема, якщо не збігаються
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 13:33

Ви знаєте не втримався і ще раз про це напишу!
Який ви всетаки підступний о.Олеже 25.07.20011р в 22.35год. на добу, тобто до 26.07.2011р 22.35 год , апріорі я не міг Вам відповісти бо Ви як модератор позбавили мене це зробити заблокувавши доступ, але при тому 26.07.2011р. в 11,30год, пишите і власне з такою смачною іронією, мало неприцмоктуючи, чому ж він не відповідає, "а в атвєт тішина", калоритна форма вираження думок і почутів... істинно Вас достойна![/quote]
Слава Ісусу Христу!!!
п.Квантум,от погляньте в яке положення Ви себе поставили. Вам питання про християнство,чи Ви Християнин??? і чи ви НЕ Християнин??? задавалось два раза,візьміть і подивіться.І що саме кумедно,що після обох запиттань,Ви мали можливість відповісти.Але цьогог не робили,(це Ваша справа,чому...не відповідали,суть не в тому)
Суть в тому,що або не побачили його,бо не це Вам потрібно,або навмисне ігнорували,а тепер ліпите обіжинку(ая-яй,який отець поганий,заблокував і ще насміхається).
Ви могли відповісти на запитання,яке задавалось два(як мінімум) раза.
От тепер зрозумійте на цьому прикладі.Це проста життєва ситуація(з ким не трапляється,ну прогледіли),але на підставі цього,Ви вже будуєте свій логічний ланцюжок ,який з дійсністю не має нічого спільного.Це Ваша реальність,яку Ви собі придумали,а головне вперто обстоюєте.(якщо тут це є,то що нам всім казати про С.П.,)...Не варто сильно комплексувати,з цього приводу.,це зі всіма трапляється...
Я навіть впевненний,що Ви надто слабкий,щоб визнавати свої помилки чи неточності,а про попросити пробачення у отця,це взагалі космос для Вас.(уявіть,Ви це в сітці не здатні зробити,а про життя,що казати).
Доречі,все вище написане,це просто моє враження,що до останніх дописів,і звісно я можу помилятися.А якщо чесно,то я дуже хочу помилитись.
Що до початої Вами теми,то це цікава тема,я просто не вловив хід Ваших думок.(доречі,Вас просили сказати як Ви це бачите,але Ви також можна сказати,що не відповіли,а якщо і відповіли,то так,що я не зрозумів.Пробачте,за мою нерозумілість.Спробуйте ще раз.Справді,мені цікаво....)
Дякую...[/quote]
Насамперед, не бачив двічі питання. чи я християнин і власне зверніть увагу, я відповідаю на питання згідно їхньої послідовності!!! а не перестрибую!
За, що я маю у Олега просити пробачення?!
і відповідаю вдруге, так я християнин.

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 13:37

о.Олег писав:
kvantum писав:так я християнин...

ну тоді Ви - представник Вибраного Народу, Нового Ізраїля :Rose:
і це не національна ознака
З повагою, о.Олег

А чому власне народу Нового Ізраїля?!

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 13:47

о.Олег писав:
kvantum писав:...Дивна логіка у Вас, якщо я задаю Вам питання, щодо Біблії і вони незбінгаються з Вашими поглядами, то виходить що я зразу кавальцькую Біблію...

питання не може незбігатися з поглядами, бо це ще не погляд, щоб його протиставляти з іншим поглядом. Якраз тому і наголошую на тому, що варта почути Ваші реакції/погляди на пропоновані Вам іншими пояснення/погляди. Ви ж покищо на пояснення Мт.10,5-6 даєте маму хворої дочки, тоді "меч" і... це ще не погляди - це кавальцювання Біблії на речі, які виглядають Вам негативними (принаймі таке складається враження з Вами написаного) і протиставляння кожному, хто Вам намагався відповідати, нового питання... Щось подібного зустрічав в єговістів - щойно берешся пояснити перше питання, як його полишають і задають ще, ще, ще... Тому пропоную домовитись повернути нашу розмову до того Мт.10,5-6, з якого Ви почали і прошу подати Ваш погляд через призму того, що вже проговорено. Відразу наголошу, що на Форумі присутні різні погляди і це не проблема, якщо не збігаються
З повагою, о.Олег

Доповідаю свою точку зору -
так як перед тим ми вже читали, (Мат. 10.1-7)що Ісус своїм учням радив радше йти і лікувати у дім Їзраїля (тобто нащадків Якова), а не до інших, після цього бачимо події (Мат.15.21-28) для себе розумію, що Ісус неважає запотрібне лікувати інші національності окрім представників дому Ізраїля, пояснюючи це тим що він прийшов, посланий лише до представників дому Ізраїлевого, і порівнює їх до дітей, а інших до щенят).
Як це пояснити напевно всетаки, що Ісус відносить себе до богообраного народу і тим саме нівілює цінність інших національностей...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 13:55

перепрошую - відповідаючи Андрієві, Ви знову погано процитували. Щось із цим робіть - важко слідкувати хто де говорить
kvantum писав:...А чому власне народу Нового Ізраїля?!

бо Ісус наш Цар, ми прийняли Його Слово... Можливо Апостол допоможе порозумітись: "...не всі ті, що від Ізраїля - ізраїльтяни... тобто не тілесні діти - діти Божі, але діти Обітниці вважаються за нащадків..." (Рм.9)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 14:01

о.Олег писав:
kvantum писав:Так ще задовго до гас Церква говорила до Галілея, друже, чого ти таку несенітницю несеш, облиш це...

це вигаданий атеїстами міф (включно з "всёже она вертится") - Галілей являється одним з перших "політиків нового часу" і саме через це мав проблеми з Церквою, а те Ваше "нісенітницю несеш/облиш" не має жодних історичних підстав: через відкриття він удостоювався авдієнції з Папою, підтверджували його відкриття Єзуїти (передові астрономи того часу)... Якщо ще тема про Галілея на нашому Форумі не існує - створюйте/поговоримо. Єдина проблема - всі Ваші дописи переважно закидування питання і покищо з них не можу зробити висновок про те, чи Варта щось пояснювати... Зрозумійте правильно: Форуми страждають від засилля різного роду спамерів/козачків і, допоки немає контакту вираженого хоч в якихось словах/реакціях на написані відповіді, ніколи не знаєш, чи, власне, дискутувати прийшла людина...
вибачте, що давав Вам бан - не хотів Вас образити
З повагою, о.Олег

Я не спамер Ви це вже зауважили, а чи засланий козачок, як би ж таким був то напенво в іншому світі і в іншій постаті прийшов на цей світ, бо за своє життя, жодною дією і жодним словом нескомроментував свою честь...
Щодо Галілео, сперечатися не буду, можливо і атеїсти це роздмухали, але вони напевно протилежне кажуть...
Так само і про чезів Яна Гуса і Іронима Празького... не суттєво, тем багато і погоджуюся, якщо дотриматися правил форуму і не мені їх порушувати то тут про це не варта писати...
Але в чому суть, що ці речі і багато інших, неоднозначних дій, подій, які повязанні з релігію, нажаль, або нащастя, недають мені спокійно мислити про церкву...
так я невідрізняюся покірністю, і не бачу в цьому нічого поганого, а навпаки, "а всі кажуть моголи, моголи... " от і в ому проблема...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 14:01

kvantum писав:Доповідаю свою точку зору -
так як перед тим ми вже читали, (Мат. 10.1-7)що Ісус своїм учням радив радше йти і лікувати у дім Їзраїля (тобто нащадків Якова), а не до інших, після цього бачимо події (Мат.15.21-28) для себе розумію, що Ісус неважає запотрібне лікувати інші національності окрім представників дому Ізраїля, пояснюючи це тим що він прийшов, посланий лише до представників дому Ізраїлевого, і порівнює їх до дітей, а інших до щенят).
Як це пояснити напевно всетаки, що Ісус відносить себе до богообраного народу і тим саме нівілює цінність інших національностей...

це відслідковувалось і в запитанні, але ж були дані відповіді, якщо стисло:
- заборона дана для того, щоб жиди не мали оправдання; - після Воскресіння Господь знімає заборону.
Вам, звичайно, не обов'язково їх приймати, але якась хоть реакція? Інакше виглядає так, що Ви не чуєте/читаєте відповіді тих, з ким прийшли дискутувати :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення kvantum » 27 липня 2011, 14:04

Вибачте о.Олеже, недостойний я і не розумію про що пишу, тому пробачте мене негідного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 14:05

kvantum писав:Але в чому суть, що ці речі і багато інших, неоднозначних дій, подій, які повязанні з релігію, нажаль, або нащастя, недають мені спокійно мислити про церкву...

Церква Свята - бо Божа; грішна - бо в ній люди. А неоднозначні речі/дії - однозначних взагалі не буває, лише б не мислити їх анахронічно (з погляду сучасності не критикувати минулість), а саме в контексті тогочасної епохи
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання по євангелії від Матея!

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2011, 14:08

kvantum писав:Вибачте о.Олеже, недостойний я і не розумію про що пишу, тому пробачте мене негідного.

може і так, але це, мабуть, не до мене - точно набагато більше грішного і негідного
якщо ж це реакція на допис, в якому відповідаю на Ваше запитання по Мт.10, 5-6, то і далі не розумію, з чим Ви, власне, не погоджуєтесь і чому
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей