Перші люди. Але чому ???

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2016, 13:52

Іггор писав:
ShMariam писав:Якщо вода була всюди (вона і є всюди, питання - скільки). А взагалі, якщо логічно подумати, то йдеться про ситуацію (пара виходила із землі) ще до появи людей.

Вода якась .. пара.. Чи то не Ви запевняли що дані рядки Буття слід тлумачити виключно алегорично? Повідайте краще що нам слід розуміти під висловами "бо на землю дощу Господь Бог не давав", та "пара з землі підіймалась, і напувала всю землю." Що ж там насправді з землі підіймалося? І не забудьте посилання на конкретне місце джерела Ваших знань.

Та я сама в шоці :D , як то вода (пара) є, а дощу нема. Але раз дехто каже, що вчені таке допускають... :pardon:

(Так, я на початку теж уявила собі зовсім не водяну пару).

Про алегоричний зміст: те, що пізніше для жителів тих країв буде ледь не "даром з небес" (дощ для посушливих, жарких регіонів), було раніше ВСЮДИ і ТОМУ дощу ("дару з небес") було просто не потрібно. Висновки напрошуються самі по собі.
Хоча, в контексті сказаного про польові рослини виходить, що їх конкретно на той період і не треба було (між іншим і тому, що людини не було) - банально йдеться про те, що Земля з початку готувалася для людини (йдеться про антропоцентризм по відношенню до природи і природокористування, не той антропоцентризм а-ля "Ми не чекаємо благ від природи...", а з відповідальністю за творіння. Але то вже тут офтоп).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення Іггор » 18 вересня 2016, 17:22

ShMariam писав:Та я сама в шоці :D , як то вода (пара) є, а дощу нема. Але раз дехто каже, що вчені таке допускають... :pardon:

(Так, я на початку теж уявила собі зовсім не водяну пару).
Чи вірно я розумію Вас, що твердження про виключність алегоричного тлумачення цих рядків(Бут2:5,6), теж було лише на початку?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2016, 19:12

Іггор писав:
ShMariam писав:Та я сама в шоці :D , як то вода (пара) є, а дощу нема. Але раз дехто каже, що вчені таке допускають... :pardon:

(Так, я на початку теж уявила собі зовсім не водяну пару).
Чи вірно я розумію Вас, що твердження про виключність алегоричного тлумачення цих рядків(Бут2:5,6), теж було лише на початку?

Виходить, що так. :pardon: (хоча, повторюю, погано уявляю таку ситуацію). Але це автоматично не значить, що кожну фразу в Біблії слід розуміти буквально. Напр. "підвалини", на яких Господь "заснував землю" і тому вона "не захитається по віки вічні" слід розуміти точно не буквально як підвалини (дому) і точно не так, як сприймали люди до нашої ери (і пізніше).
(Пс. 104 (103): "Ти заснував землю на її підвалинах, не захитається во віки вічні")
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення Іггор » 18 вересня 2016, 22:41

ShMariam писав:
Іггор писав:
ShMariam писав:Та я сама в шоці :D , як то вода (пара) є, а дощу нема. Але раз дехто каже, що вчені таке допускають... :pardon:

(Так, я на початку теж уявила собі зовсім не водяну пару).
Чи вірно я розумію Вас, що твердження про виключність алегоричного тлумачення цих рядків(Бут2:5,6), теж було лише на початку?

Виходить, що так. :pardon: (хоча, повторюю, погано уявляю таку ситуацію). Але це автоматично не значить, що кожну фразу в Біблії слід розуміти буквально. ..
Колись я вже просив, не писати кожного разу про очевидні речі, як то буквальне розуміння окремих слів та фраз. Одна справа - буквальний зміст Буття, інша - буквальний зміст окремих, неоднозначних слів та висловів. Розумію, що проклятий змій не землею кормиться. Це я так само добре розумію, як і те, наскільки чудовий це спосіб спотворити Боже слово, об"явивши цілі рядки не вгодного тексту алегорією.(це вже не про Вас)

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення Іггор » 18 вересня 2016, 23:15

ShMariam писав:Хоча, в контексті сказаного про польові рослини виходить, що їх конкретно на той період і не треба було (між іншим і тому, що людини не було) -
Вірніше: "і не було людини, щоб порати землю." або " не було людини для обробітку землі;" або "и не было человека для возделывания земли,"
ShMariam писав:банально йдеться про те, що Земля з початку готувалася для людини
Ні. Для Адама.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 19 вересня 2016, 08:19

Іггор писав:Це я так само добре розумію, як і те, наскільки чудовий це спосіб спотворити Боже слово, об"явивши цілі рядки не вгодного тексту алегорією.(це вже не про Вас)
Так в Старому Завіті алегорія на кожному кроці (не важливо, чи читаємо якусь фразу буквально, чи ні; дивно, що Ви протиставляєте одно другому) і, по суті, саме алегорія дуже часто має важливіше значення для нас (точніше, деякі загальні речі буквального змісту+алегорія). Ну кому потрібні любовні вірші Пісні Пісень як просто любовні вірші? Але лише читаючи між рядками, можна зрозуміти істинний зміст цієї книги.

Іггор писав:
ShMariam писав:банально йдеться про те, що Земля з початку готувалася для людини
Ні. Для Адама.

:shock: А яка різниця?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення luksander » 19 вересня 2016, 15:12

ShMariam писав:
luksander писав:напевно не варто заперечувати дослівну богонатхненність Білії, адже любий контекст/думка саме із слів і складається, та хто який зміст вкладає в те конкретне слово...

Я й не заперечую. Заперечую не богонатхненність (весь канонічний текст є богонатхненним), а саме те, що абсолютно все треба читати дослівно. Також вважаю абсурдом спеціально "підводити" наукові гіпотези під конкретні уривки з Біблії, щоб кокретну цитату/уривок можна було б дослівно прочитати. А ще більшим абсурдом - читати дослівно, ігноруючи наукові факти і здоровий глузд. Біблія є "трошки" не для цього: будучи місцями буквально подібною на стародавні міфи, вона несе інший зміст. Напевно і ця конкрена фраза (що дощу не було) теж має якийсь особливий зміст, не знаю... Вода символізує що? (Вода спочатку ВСЮДИ, а потім суто локалізовано (хмари, дощ), як те, що дає життя і що буває рідко, як дар з неба - для людей тієї місцевості)

не варто заперечувати... і далі - це я собі, а не Вам. :Rose:
Вважаю, що СП дає тільки правильні знання про світобудову, але - НЕ ВИЧЕРПНІ. Бо не про те Книга, дійсно.
А читати пропоную всетаки дослівно, але прочитане розуміти в контексті всієї Біблії. :)
Анекдот:
професор:
- коли Біблія говорить про 6 днів творення, то мається на увазі любий відрізок часу.
студент:
- може 6 мільярдів років?
професор:
- так.
студент:
- а може і 6 секунд?
професор:
- нуууу... можливо і секунд.
студент:
- а може то були 6 днів?
професор:
- НННІІІІІІІІІІІІІІІІІІІ!!!!!!!!! :twisted:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення luksander » 19 вересня 2016, 15:31

Іггор писав:
luksander писав:Дощу просто не було. Та вода, що над твердю, чекала свого часу – потопу – і не падала на землю дощем. Вже коли на землі з’явилися люди і Бог дав їм на харч рослинність, то вона нормально могла рости в таких тепличних умовах: волога була в грунті, в річках і в повітрі.
Тому і Ною ніхто не міг повірити, адже допотопні люди дощу не знали. Тим більше – зливи безперервної, що може все затопити.

Євангелія від Матея, глава 5:
43 Ви чули, що було сказано: Люби ближнього свого й ненавидь ворога свого.
44 А я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас;
45 таким чином станете синами Отця вашого, що на небі, який велить своєму сонцю сходити на злих і на добрих і посилає дощ на праведних і неправедних.
46 Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода? Хіба не те саме й митарі роблять?
47 І коли ви вітаєте лише братів ваших, що надзвичайного чините? Хіба не те саме й погани роблять?
48 Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий.”


Скажіть но будь ласка, невже Ісус призабув що до потопу Отець наш небесний не був таким у повній мірі досконалим, як після ?

Отець наш небесний досконалий в любові до людини і чекає від неї відповіді такої ж.
Тому він і створив зручні умови для життя людям, тепличні, без дощів.
Після потопу дощ вже застосовувася Богом з виховною метою.
З приходом же Месії в світ дощ вже йшов і йде для всіх, напевно засоби спасіння людей змінилися.
п.с. мене тут більше цікавить
велить своєму сонцю сходити
... :oops:
можливо, про підвалини землі не така вже і алегорія? І земля насправді є центром всесвіту? :roll:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 19 вересня 2016, 18:06

luksander писав:п.с. мене тут більше цікавить
велить своєму сонцю сходити
... :oops:
:) І це далеко не одна така фраза. В цій фразі і уявлення про геоцентричну будову, і віра у Божу всемогутність і опіку над нами - все одночасно. Лишаємо віру, захоплення в Божу всемогутність і опіку, і не заморочуємося з тодішніми уявленнями про центр всесвіту. :)

luksander писав:можливо, про підвалини землі не така вже і алегорія? І земля насправді є центром всесвіту? :roll:

"Підвалини" землі - це закони фізики, сила тяжіння, якщо конкретніше - від Сонця. Якщо б ми "землею" назвали усе сотверене матеріальне - то також закони фізики, і всіх природничих наук, математики...

luksander писав:І земля насправді є центром всесвіту? :roll:
В плані, що Господь дивиться на Землю особливим люблячим поглядом? Бо полюбив нас "більше, ніж небо... більше, ніж землю... більше, ніж море". (з дит. пісеньки) Тоді - так.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення Іггор » 22 вересня 2016, 22:08

luksander писав:
Іггор писав:
luksander писав:Дощу просто не було. Та вода, що над твердю, чекала свого часу – потопу – і не падала на землю дощем. Вже коли на землі з’явилися люди і Бог дав їм на харч рослинність, то вона нормально могла рости в таких тепличних умовах: волога була в грунті, в річках і в повітрі.
Тому і Ною ніхто не міг повірити, адже допотопні люди дощу не знали. Тим більше – зливи безперервної, що може все затопити.

Євангелія від Матея, глава 5:
43 Ви чули, що було сказано: Люби ближнього свого й ненавидь ворога свого.
44 А я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас;
45 таким чином станете синами Отця вашого, що на небі, який велить своєму сонцю сходити на злих і на добрих і посилає дощ на праведних і неправедних.
46 Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода? Хіба не те саме й митарі роблять?
47 І коли ви вітаєте лише братів ваших, що надзвичайного чините? Хіба не те саме й погани роблять?
48 Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий.”


Скажіть но будь ласка, невже Ісус призабув що до потопу Отець наш небесний не був таким у повній мірі досконалим, як після ?

Отець наш небесний досконалий в любові до людини і чекає від неї відповіді такої ж.
Тому він і створив зручні умови для життя людям, тепличні, без дощів.
Після потопу дощ вже застосовувася Богом з виховною метою.
З приходом же Месії в світ дощ вже йшов і йде для всіх, напевно засоби спасіння людей змінилися.
Ну якщо Божа досконалість це творення комфорту .. В мене, зізнаюсь, розуміння Ісусових слів не настільки оригінальне. Ви пишете про цілий допотопний період, тож про тогочасну теплицю зі зручністями ніхто правдивіше й не скаже, як її творець:
За те, що ти послухав голос твоєї жінки і їв з дерева, з якого я наказав тобі не їсти, проклята земля через тебе. В тяжкім труді живитимешся з неї по всі дні життя твого. 18 Терня й будяки буде вона тобі родити, і їстимеш польові рослини. 19 В поті лиця твого їстимеш хліб твій, доки не вернешся в землю, що з неї тебе взято; бо ти є порох і вернешся в порох.
Невже досконалість Всевишнього! так різко приупала через Адамове падіння? Хіба змінюється Бог?
І якщо в загальному: Те що дощ є благом, зовсім не значить що Божа благодать є дощем. Тому вважаю що Церква вірно навчає:
Катехизм писав:115 Згідно зі стародавньою традицією можна виділити два смисли у Св. Письмі: буквальний смисл і духовний, причому останній поділяється на алегоричний, моральний та анагогічний (заповітний). Глибока узгодженість цих чотирьох видів значення забезпечує живому читанню Святого Письма в Церкві все його багатство.
116 Буквальний смисл. Він виражається словами Св. Письма і порозкривається за допомогою екзегези, яка спирається на закони правильної інтерпретації. «Усі смисли Святого Письма ґрунтуються на одному, тобто буквальному смислі» (Св. Тома Лквінський, Сума теології, 1, 1, 10, ad 1.).
На буквальному грунтуються усі смисли, а не навпаки.


luksander писав:п.с. мене тут більше цікавить
велить своєму сонцю сходити
... :oops:
можливо, про підвалини землі не така вже і алегорія? І земля насправді є центром всесвіту? :roll:
Про схід сонця ми кажемо так само як і в ті далекі часи. Воно сходить, рухається вгору по відношенню до обрію(землі), хоча й спричинений цей рух обертанням Землі. Ніхто ж не каже про схід, на кшталт: Провертається Земля моїм краєм до сонця.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 23 вересня 2016, 08:28

Іггор писав:Невже досконалість Всевишнього! так різко приупала через Адамове падіння? Хіба змінюється Бог?
Гріх змінює і людину, і також впливає на земне творіння.

Іггор писав:І якщо в загальному: Те що дощ є благом, зовсім не значить що Божа благодать є дощем.

Але може символізувати (теоретично).

Іггор писав: Тому вважаю що Церква вірно навчає:
Катехизм писав:115 Згідно зі стародавньою традицією можна виділити два смисли у Св. Письмі: буквальний смисл і духовний, причому останній поділяється на алегоричний, моральний та анагогічний (заповітний). Глибока узгодженість цих чотирьох видів значення забезпечує живому читанню Святого Письма в Церкві все його багатство.
116 Буквальний смисл. Він виражається словами Св. Письма і порозкривається за допомогою екзегези, яка спирається на закони правильної інтерпретації. «Усі смисли Святого Письма ґрунтуються на одному, тобто буквальному смислі» (Св. Тома Лквінський, Сума теології, 1, 1, 10, ad 1.).

На буквальному грунтуються усі смисли, а не навпаки.

Назагал - так, бо тут ключова фраза - "порозкривається за допомогою екзегези, яка спирається на закони правильної інтерпретації".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення luksander » 28 вересня 2016, 15:19

Іггор писав:
luksander писав:
Іггор писав:Євангелія від Матея, глава 5:
43 Ви чули, що було сказано: Люби ближнього свого й ненавидь ворога свого.
44 А я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас;
45 таким чином станете синами Отця вашого, що на небі, який велить своєму сонцю сходити на злих і на добрих і посилає дощ на праведних і неправедних.
46 Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода? Хіба не те саме й митарі роблять?
47 І коли ви вітаєте лише братів ваших, що надзвичайного чините? Хіба не те саме й погани роблять?
48 Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий.”


Скажіть но будь ласка, невже Ісус призабув що до потопу Отець наш небесний не був таким у повній мірі досконалим, як після ?

Отець наш небесний досконалий в любові до людини і чекає від неї відповіді такої ж.
Тому він і створив зручні умови для життя людям, тепличні, без дощів.
Після потопу дощ вже застосовувася Богом з виховною метою.
З приходом же Месії в світ дощ вже йшов і йде для всіх, напевно засоби спасіння людей змінилися.
Ну якщо Божа досконалість це творення комфорту ..

luksander писав:Отець наш небесний досконалий в любові до людини і чекає від неї відповіді такої ж.

Іггор писав: В мене, зізнаюсь, розуміння Ісусових слів не настільки оригінальне.


І яке?
Іггор писав:Ви пишете про цілий допотопний період, тож про тогочасну теплицю зі зручністями ніхто правдивіше й не скаже, як її творець:
За те, що ти послухав голос твоєї жінки і їв з дерева, з якого я наказав тобі не їсти, проклята земля через тебе. В тяжкім труді живитимешся з неї по всі дні життя твого. 18 Терня й будяки буде вона тобі родити, і їстимеш польові рослини. 19 В поті лиця твого їстимеш хліб твій, доки не вернешся в землю, що з неї тебе взято; бо ти є порох і вернешся в порох.
Невже досконалість Всевишнього! так різко приупала через Адамове падіння? Хіба змінюється Бог?

Ви, напевно, не знаєте, що в теплиці треба теж працювати.
Іггор писав:І якщо в загальному: Те що дощ є благом, зовсім не значить що Божа благодать є дощем. Тому вважаю що Церква вірно навчає:
Катехизм писав:115 Згідно зі стародавньою традицією можна виділити два смисли у Св. Письмі: буквальний смисл і духовний, причому останній поділяється на алегоричний, моральний та анагогічний (заповітний). Глибока узгодженість цих чотирьох видів значення забезпечує живому читанню Святого Письма в Церкві все його багатство.
116 Буквальний смисл. Він виражається словами Св. Письма і порозкривається за допомогою екзегези, яка спирається на закони правильної інтерпретації. «Усі смисли Святого Письма ґрунтуються на одному, тобто буквальному смислі» (Св. Тома Лквінський, Сума теології, 1, 1, 10, ad 1.).
На буквальному грунтуються усі смисли, а не навпаки.

luksander писав:А читати пропоную всетаки дослівно, але прочитане розуміти в контексті всієї Біблії. :)
:wink:
luksander писав:п.с. мене тут більше цікавить
велить своєму сонцю сходити
... :oops:
можливо, про підвалини землі не така вже і алегорія? І земля насправді є центром всесвіту? :roll:

Іггор писав:Про схід сонця ми кажемо так само як і в ті далекі часи. Воно сходить, рухається вгору по відношенню до обрію(землі), хоча й спричинений цей рух обертанням Землі. Ніхто ж не каже про схід, на кшталт: Провертається Земля моїм краєм до сонця.

Приблизно так. Читаємо одне, розуміємо інше. :)

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення Іггор » 30 вересня 2016, 21:18

luksander писав:
Іггор писав: В мене, зізнаюсь, розуміння Ісусових слів не настільки оригінальне.


І яке?
З моєї відповіді гадаю не важко було б зробити висновок, що викликає здивування не досконала любов, а її, на Вашу думку, прояв, який заключається у творенні людям тепличних умов без дощу. Думаю що зі слів Ісуса "і посилає дощ на праведних і неправедних" більшість людей все ж таки роблять висновок що дощ в такому випадку буває.
luksander писав:
Іггор писав:Ви пишете про цілий допотопний період, тож про тогочасну теплицю зі зручністями ніхто правдивіше й не скаже, як її творець:
За те, що ти послухав голос твоєї жінки і їв з дерева, з якого я наказав тобі не їсти, проклята земля через тебе. В тяжкім труді живитимешся з неї по всі дні життя твого. 18 Терня й будяки буде вона тобі родити, і їстимеш польові рослини. 19 В поті лиця твого їстимеш хліб твій, доки не вернешся в землю, що з неї тебе взято; бо ти є порох і вернешся в порох.
Невже досконалість Всевишнього! так різко приупала через Адамове падіння? Хіба змінюється Бог?

Ви, напевно, не знаєте, що в теплиці треба теж працювати.
Знаю. Треба, навіть в Едемському саду... Але мої питання стосувалися Божої досконалості. Чи я помиляюся і досконалість приупала вже тоді коли пішов дощ, в часи Ноя? Адже відсутність дощу - прояв досконалої любові, такий я бачу висновок з Ваших слів.

luksander писав:А читати пропоную всетаки дослівно, але прочитане розуміти в контексті всієї Біблії. :)

Контекст (лат. contextus – тісний зв'язок, сплетення) – відрізок, частина тексту писемної чи усної мови з закінченою думкою, який дає змогу точно встановити значення окремого слова чи виразу, що входять до його складу.
У вислові "контексті всієї Біблії" нівелюється зміст слова контекст. Біблія дуже велика, в одній частині: "і посилає дощ на праведних і неправедних", в іншій: "бо на землю дощу Господь Бог не давав," Десь дощ - благо, а десь - погибель, ну тобто, для "розуміння" приплести можна що завгодно.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 30 вересня 2016, 21:44

Я шось поки не в'їхала: :wink: то ставиться під сумнів досконалість Бога чи шо? :crazy:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення luksander » 15 жовтня 2016, 23:55

Іггор писав:
luksander писав: А читати пропоную всетаки дослівно, але прочитане розуміти в контексті всієї Біблії.


Контекст (лат. contextus – тісний зв'язок, сплетення) – відрізок, частина тексту писемної чи усної мови з закінченою думкою, який дає змогу точно встановити значення окремого слова чи виразу, що входять до його складу.

У вислові "контексті всієї Біблії" нівелюється зміст слова контекст. Біблія дуже велика, в одній частині: "і посилає дощ на праведних і неправедних", в іншій: "бо на землю дощу Господь Бог не давав," Десь дощ - благо, а десь - погибель, ну тобто, для "розуміння" приплести можна що завгодно.

Біблія і є частиною усних і письмових текстів, створених людством протягом тисячоліть, і Вона має закінчену думку. Якщо людина цієї ДУМКИ не знає, то вона не «може приплести», а точно приплете що завгодно...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Перші люди. Але чому ???

Повідомлення ShMariam » 16 жовтня 2016, 22:58

luksander писав:Біблія і є частиною усних і письмових текстів, створених людством протягом тисячоліть, і Вона має закінчену думку. Якщо людина цієї ДУМКИ не знає, то вона не «може приплести», а точно приплете що завгодно...

:Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей