Вивчення Біблії. Погляд збоку...

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Efes
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 05 липня 2006, 09:36
Звідки: Kyiv-L'viv
Контактна інформація:

Вивчення Біблії. Погляд збоку...

Повідомлення Efes » 05 липня 2006, 10:39

Мир вам, любі брати і сестри у Христі!
Півтора роки тому я визнав Ісуса Христа своїм особистим Господом і Спасителем, став членом євангельської церкви "Нове життя" у Києві (пастор Анатолій Калюжний).
Сам я зі Львова, п'ять років співав у хорі "Дударик", ходив у церкву св.Софії біля Стрийського парку, брав участь у нічних чуваннях місії "Мілес Єзу" при церкві св.Йосафата. Все це, як постійно свідчили мої вчинки, не зробило мене християнином. Покаявся я і прийшов до Бога у протестантській церкві після переїзду до столиці - так мене вів і спрямовував Бог.
До греко-католицької церкви ходить більшість моєї родини, сам я теж ходжу з мамою до греко-католицької церкви, коли приїжджаю до Львова "в гості". Тому я постійно уважно стежу за подіями навколо Вашої церкви і маю свій "погляд збоку"...
Я - за те, щоб кожна людина прийшла до Бога через Ісуса Христа, незалежно від конфесійної приналежності. Я - за Єдину Святу, Соборну і Апостольську Церкву.
Та в мене є крик душі.
За вісім років свідомого відвідування греко-католицької церкви я не читав Біблії. Новий заповіт, котрий подарували мені в школі Гедеонівські брати, лежав на поличці в пилюці, поки я не став спілкуватися з протестантами. Мама також почала читати Біблію лише тепер, коли я запропонував, те саме двоюрідна сестра...

Я порівнюю (мушу) з протестантською церквою, де на кожній Службі Божій пастор каже: "Давайте відкриємо свої Біблії на книзі ..., розділі ..., читаємо з вірша ..." (відразу шелестіння по всій церкві), регулярно просить: "Підніміть, будь ласка, свої Біблії", запитує: "А хто ще ніколи не читав Біблії?". В моїй церкві на кожні сто чоловік є група вивчення Біблії, яка збирається щотижня. На першому ж моєму візиті в протестантську церкву мене запросили на групу вивчення Біблії, попросили мій телефон, а потім ненав'язливо нагадували, щоб я відвідував групу, щоб читав і вивчав Слово Боже, щоб готувався і розповідав іншим, що я з Божою допомогою роблю досі, слава Господу!

Питання: чому в греко-католицькій церкві моя мама і рідні не чують закликів до вивчення Біблії? Звичайно, з певного моменту це вже на моїй особистій відповідальності, але ж вони ходять "як усі" до церкви, вони мають там це чути!

Я спілкувався з однією сестрою з Українського Католицького Університету, вона мені назвала причину цього: в церкві багато людей, охопити душпастирством усіх священику важко! Тоді давайте оперувати цифрами, багато людей - це скільки? В моїй протестантській церкві зареєстрований членів - більше тисячі, а просто "ходять" - ще половина цього. Висновок - причина не в кількості людей. Тоді в чому?

Благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога Отця, і єднання Святого Духа нехай буде з кожним із Вас, нині і навіки віків, амінь!

Efes
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 05 липня 2006, 09:36
Звідки: Kyiv-L'viv
Контактна інформація:

Повідомлення Efes » 06 липня 2006, 09:04

Читаю катехизм і бачу - все задумано добре:

Кожному християнинові не лише що вільно читати Святе Письмо, але кожний, хто вміє читати, повинен це робити. Важне тільки, щоб Святе Письмо було видане з відповідними поясненнями та за благословенням уповноваженої церковної влади, бо лише Вселенська Христова Церква є покликана до того, щоб ціло, вірно і непідроблено зберігати Святе Письмо та правдиво його пояснювати.


Також детально розписано, хто може пояснювати Святе Письмо:

Пояснювати Святе Письмо має право тільки церковна влада, тобто Єпископи та їх помічники-священники або уповноважені церковною владою миряни.


Теоретично все чудово! Та де це працює? В Українському Католицькому Університеті? В Львівській духовній семінарії? А моя мама вже не студентка, та й прописані в катехизмі речі мали би працювати в кожній звичайній церкві також. А ось в звичайній церкві св.Андрія біля Галицької площі катехизму навчають лише малих дітей. Дорослим мабуть не потрібно, чи як це розуміти? Або в св.Софії біля Стрийського парку - взагалі нічого такого немає.

Єпископів та священиків малувато на велику кількість людей в церкві? То де "уповноважені церковною владою миряни", яких має бути хоча би по одному на кожних десять-двадцять спраглих до навчання (як у протестантських церквах) ? Розкажіть, будь ласка, про програму підготовки уповноважених церковною владою мирян на пояснення Святого Письма, хто призначений відповідальним за це, хто винен у порушенні прописаних норм основи УГКЦ - катехизму?

Запитань, як бачите, багато. Відповідей поки що нема, незважаючи на те, що це офіційний форум УГКЦ...

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 06 липня 2006, 09:13

Актуальні питання поставили. Підтримую.

Efes
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 05 липня 2006, 09:36
Звідки: Kyiv-L'viv
Контактна інформація:

Повідомлення Efes » 06 липня 2006, 10:38

На додаток з Канону:

Кан. 409 – § 1. Миряни, які на постійно або тимчасово присвячуються спеціяльному служінню Церкви, зобов'язані здобувати відповідний вишкіл, необхідний для належного виконування їхнього завдання, і щоб могли виконувати це завдання свідомо, запопадливо і старанно.


Прошу повідомити, де, як, коли проводиться вишкіл мирян, необхідний для належного проведення вивчення Біблії в церквах (бо наразі нічого невідомо про проведення вивчення Біблії в церквах священиками).

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 07 липня 2006, 17:11

Efes, цього питання вже торкались 80 років тому в період активного православно-протестанського діалогу. Ви показали, що воно є актуальнім и сьогодні. Подаю цікавий матеріал на цю тему.

Протестантизм и православие
(Речь, произнесенная на сьезде христианских студенческих движений в Православных Балканских странах в мае 1926г. в Бан Костенеде)

Я хочу поставить перед вами вопрос необычайной важности. Я хочу говорить с вами о встрече Православия с западным протестантским миром. Мы здесь представитили этих двух миров стоим друг перед другом. Что мы представляем из себя? Что мы можем друг другу дать? Какой смысл в нашей встрече? Что ждет от неё Бог?
Только четыре года я работаю среди православных студентов и я слишком мало знаю Православие, чтобы чувствовать себя готовым ответить на этот вопрос.
Но если я все-таки имею смелость здесь свидетельствовать перед вами, то это от того, что вы знете так же хорошо, как и я, что этот вопрос не относится к тем которые решаются образованием, разумом, научными исследованиями.
Этот вопрос ставится и решается в том порядке, который Паскаль называл порядком сердца. И вот в порядке сердца – я хочу говорить вам о нем.
……Поверте, что Он послал эту встречу, чтобы вопрос, который Он ставит нам – людям запада, - был так-же поставлен вам – христианам восточной церкви. Мы вам говорим вот наши мучения, вот наша тяжесть, вот наши раны. Мы все приносим вам, даже самое тяжелое, даже разделение церкви. Хотите ли вы нам помоч? Мы вас умоляем во имя Того, кто понес на Себе все наши немощи. Мы вам говорим: вот наши грехи, вот наши болезни. Хотите-ли вы, отвечать Богу вместе с нами? Хотите-ли вы принести вместе с нами покаяние смиренно и братски?
…..В иконопочитании, в жизни литургии и в таинствах ваша церковь как ни одна другая сохраняет тайну искупления через воплощение. Потому-что – в итоге – в образах и символах церкви- скудные и немощные вещи мира сего: хлеб и вино, камни, краски, человеческий голос становятся носителями вещей невидимых и божественных. Они получают иной смысл, ничего общего не имеющий с их предназначением в этом мире – они получаю божественный смысл. И так во видимой церкви – в ея символах и образах происходит чудесное воплощение и преображение вещей мира сего. Образы существуют там, где встречаются два мира: мир здешний и видимый, и мир невидимый и божественный. И через образы и символы здесь воплощаются божественные реальности. Христос, Слово Бога принявшее человеческое естество, не раскрывает ли он нам несказанную Славу, к которой призывает нас Бог, в которой Он всяческая во всем? Не есть ли в этом главное основание нашей вере?
- И ни одна церковь так не велика, как ваша в почитании тайны Воплощения, Христа распятого и воскресшего- Богочелоека.
Мы протестанты сделавшиеся во имя евангельской чистоты иконоборцами, ставим слишком часто наше оправдание верой выше тайны воплощения. Для чистоты нашей совести мы разбили символы, слова, ставшаго Плотью – тайну Боговоплощения, которое есть вся чистота и вся полнота.
Мы были велики в нашей вере и пламенны в нашем пророческом духе, и внутренней миссии, в нашей общественной жизни и проповеди. Но слишком часто и в трагическом итоге отвлеченно-духовного понимания евангелия мы теряли положение смиренного стояния перед Богом и Христом и чувство реальности Святой Тройцы. И когда мы удалились от истинного почитания божественных образов, живущих в литургии, и таинственного Богообщения в эвхаристии, - то мы потеряли единственное оправдание, которое безусловно перед Богом, которое выше даже оправдания верой и делами – оправдание и спасение через реальное присутствие Христа, живущего в нас. Таким образом удалившись от тайны боговоплощения, - мы потеряли смысл видимой церкви, видимого тела, в котором полнота и божественная благодать.
Тепер протестантизм пробуждается. Он хочет выйти из трагического тупика. Кто посмеет его осудить за то, что он страсно восстал четыреста лет назад за чистоту Евангелия. То, что произошло тогда, - больше, чем мы. Не нам бросать напрасные и гордые осуждения. Что-то, что произошло, в реформации, было во имя Бога. Но действие начатое во имя Бога, зашло слишком далеко, под влиянием человеческих страстей. И теперь мы несем все раны и все последствия. Мы инвалиды, но когда сознем это, мы инвалиды увенчанные славой.
И вы христиане восточной церкви, вы хорошо знаете, что историческом плане ваша церковь была часто настолько исполнена Богопочитания, что забывала о духе пророчества. Она чтила Слово Божие в ущерб его проповиди и погружаясь в неизреченную тайну Богослужения, теряла пафос апостольства.
Теперь Православная церковь особенно русская, пробуждается. – Пробуждается заснувшее слово. И перед лицом войны и революции снова веет пророческий дух. Раскрываются творческие силы клира и верных. Возрождается жизнь в приходах и возникают религиозные движения.
Жажда пророческого духа и движения церковного народа существовали всегда. Но последние 100 лет казалось они проявляются вне церкви. Теперь они снова возвращаются в церковь. И церковь снова получает святую полноту слова и образа, «hic et nunc” и вечность – одно дополняющее другое.
Это движение русских студентов, о котором вы слышали, что оно, как нислабый знак чудесного возрождения слова. Русская интеллигенция, вернувшись в церков к вечным образам, пребывающим в ней, как будто снова обретает значение слова.
- Здесь я вижу чудесное благословление нашей встречи. Вы нуждаетесь в динамике слова, у нас такая жажда войти и стоять в тишине в видимой церкви Христа в литургии и таинствах. И, помогая вам в ваших студенческих движениях, движениях мирян, в которых идет миссионерская и общественная работа, которые захвачены изучением священных Писания и Предания, в которых серце открыто духу пророчества, открыть «hic et nunc” Христа для нашего времени и для нашего отечества и которые черпают силы для всего этого в стоянии перед Богом, мы получаем гораздо больше, чем можем дать, - мы получаем от вас новое видение цельности и полноты открывающейся во Христе и живущей в литургии и таинствах вашей церкви, освещающее путь многим современным протестанским движениям – и могущее повести церковь Православную и Протестанскую к целосному сочетанию Слова и Образа – не есть ли это дело Боже, превышающее наши силы?
И мы благодарим Бога, что Он дает нам возможность делится нашими слабыми силами и просим Его благословить и дальше наши усилия.

Г.Г.Кульман

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 19 липня 2006, 18:10

Хороші запитання... Я також (з боку) можу сказати, що рівень пізнання Біблії у нас над низький. І не тільки у греко-католиків, але взагалі у всіх конфесій.

Звичайно, коли навіть є якісь біблійні курси, чи якісь зустрічі, там Біблія розглядається тільки як Священне Писання, як керівництво для життя, та духовного зросту ( і це звичайно найголовніше). Але в мене таке відчуття, що ми трохи боїмося Біблії, боїмося дивитися на неї не тільки як на Боже Слово, а й як на плід певної культури, історичного розвитку і т.д. Скільки в Бібліїї протирічь, скільки історичних помилок, скільки негативу (перш за все в Старому Завіті, але й у Новому також). Чи хтось колись говорить проце людям? Ні, бережуть...
А потім миряни зустрічаються з деякими рядками, або з людьми які знають це все і добрі, здавалося б, християни падають у сумніви, бо їм ніхто про це не говорив. Ви тільки подивіться, що зробив один фільм - Код да Вінчі!! Я знаю цілу купу "християн" які вважають його правдивим. Та прикладів можна безліч приводити...
unicuique suum

Efes
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 05 липня 2006, 09:36
Звідки: Kyiv-L'viv
Контактна інформація:

Повідомлення Efes » 10 серпня 2006, 11:37

robie писав:Я також (з боку) можу сказати, що рівень пізнання Біблії у нас над низький.
А ви чому збоку? Якої ви конфесії, якщо не секрет?
І не тільки у греко-католиків, але взагалі у всіх конфесій.


Пропоную поговорити конкретніше. Греко-католики вивчають дуже глибоко Біблію. Питання лише - чи це стосується всіх греко-католицьких церков, усіх видів греко-католиків (духовенство, миряни, прихожани). З моїх спостережень виходить, що в греко-католицькому середовищі глибоко вивчає Біблію духовенство, курси є в Українському Католицькому Університеті, Львівській Духовній Семінарії, Соборі Св.Юри. Для мирян є катехизація (і то - не у всіх церквах), причому на дитячому рівні. Я не можу собі уявити, щоб доросла людина пішла на дитячу катехизацію і сиділа між дітьми, відповідаючи на прості запитання - що таке гріх, які існують заповіді (хоча більш ніж впевнений, що велика маса дорослих людей потребує пізнання Біблії, починаючи саме з такого рівня!).

Як поставлене вивчення Біблії у православних - чесно не знаю.

Що ж стосується протестантських церков, зокрема про свою євангельську церкву "Нове життя" у Києві і кілька інших знайомих протестантських церков, то я описав вище.

Звичайно, коли навіть є якісь біблійні курси, чи якісь зустрічі, там Біблія розглядається тільки як Священне Писання, як керівництво для життя, та духовного зросту ( і це звичайно найголовніше).


Було би цікаво дізнатися про вашу думку стосовно також інших застосувань Біблії, не тільки як Священне Писання, керівництво для життя та духовного зросту.

Але в мене таке відчуття, що ми трохи боїмося Біблії, боїмося дивитися на неї не тільки як на Боже Слово, а й як на плід певної культури, історичного розвитку і т.д. Скільки в Бібліїї протирічь, скільки історичних помилок, скільки негативу (перш за все в Старому Завіті, але й у Новому також).
Будь ласка, давайте поговоримо конкретніше про протиріччя, історичні помилки і негатив - те, що ви знаєте і маєте на увазі.
Чи хтось колись говорить проце людям? Ні, бережуть...
Не можу погодитися з вами, візьміть хоча би розповсюджену Женевську Біблію, там описано усі відомі факти розбіжностей (наприклад: цього вірша у деяких знайдених списках немає і т.д.).

Як резюме цього мого повідомлення, хочу почути про те, чого я можливо не можу побачити збоку - у який спосіб поставлене вивчення Біблії у греко-католицьких церквах саме мирянами (не духовенством), а також про те, як залучають до вивчення прихожан (тих, хто ходить до церкви лише по святах).

Додам, що зайшов я сюди не просто побалакати, покритикувати і т.д. Як я вже написав вище, переважна більшість моєї родини далі ходить до греко-католицької церкви (принаймні по святах і часом у неділю) і називає себе греко-католиками. Тим часом, я згадую свій власний духовний ріст (точніше, його відсутність чи жалюгідність) під час перебування в греко-католицькій церкві (в чому звинувачую, звичайно ж, самого себе, а не церкву, проте шукаю об'єктивну причину у всіх факторах, в тому числі і в церкві).

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 10 серпня 2006, 14:20

А ви чому збоку? Якої ви конфесії, якщо не секрет?


Скажімо, зараз я ні до однієї конфесії себе зараховувати не хочу. Але я досить непогано ситуацію в греко-католицькій Церкві. знаю багатьох греко-католиків, особливо молодь, але не тільки. :)

Пропоную поговорити конкретніше. Греко-католики вивчають дуже глибоко Біблію. Питання лише - чи це стосується всіх греко-католицьких церков, усіх видів греко-католиків (духовенство, миряни, прихожани).


Точно, чи стосується це мирян??? Та і щодо якості вивчення Біблії у семінаристів (за деякими довелося спілкуватися в інеті) є сумніви. Також раджу проінформуватися, як йде навчання в Ужгородській семінарії. Я добре знайомий з деякими семінаристами, на третій рік перейшли, а в них іще не було Біблії взагалі!!!!!

З моїх спостережень виходить, що в греко-католицькому середовищі глибоко вивчає Біблію духовенство, курси є в Українському Католицькому Університеті, Львівській Духовній Семінарії, Соборі Св.Юри.


Перепрошую, ви помітили географічну обмеженність в перерахованих закладах?

Для мирян є катехизація (і то - не у всіх церквах), причому на дитячому рівні. Я не можу собі уявити, щоб доросла людина пішла на дитячу катехизацію і сиділа між дітьми, відповідаючи на прості запитання - що таке гріх, які існують заповіді (хоча більш ніж впевнений, що велика маса дорослих людей потребує пізнання Біблії, починаючи саме з такого рівня!).


Амінь. Ніякої освіти старшим немає. Навіть молодь занедбана. Хоча є декілька важливих спроб виправити ситуацію.

Як поставлене вивчення Біблії у православних - чесно не знаю.


Догматично і вузько. А в принципі - ніяк.

Що ж стосується протестантських церков, зокрема про свою євангельську церкву "Нове життя" у Києві і кілька інших знайомих протестантських церков, то я описав вище.


Протестанти в цьому біли завжди на крок попереду. Честь і хвала. :)

Було би цікаво дізнатися про вашу думку стосовно також інших застосувань Біблії, не тільки як Священне Писання, керівництво для життя та духовного зросту.


Я не про застосування, а про вивчення. Історичний аналіз, культурний аналіз, міфолгії, сусіди, впливи, протиріччя, течії, автори і т.д.

Будь ласка, давайте поговоримо конкретніше про протиріччя, історичні помилки і негатив - те, що ви знаєте і маєте на увазі.


Вам конкретні приклади? Не знаю чи потрібно, але зараз спробую щось знайти, бо в мене нажаль на роботі немає Біблії, тим більше на українській мові. До речі, я про Старий Заповіт. Так що приклади звідти.

1. Відповіште на запитання - хто вбив Голіафа?
2. Чим провинився Ханаан (Буття 9, з 18-го рядка, якщо не помиляюся і далі) (похвальний такий епізод за участю Ноя, взірця святості, особливо цікавий, якщо признаємо, що він вигаданий)
3. Поясніть дії пророка Єлисея (так він на укр?), коли проклинає дітей. Нажаль, немає в мене Біблії під рукою :)

Не можу погодитися з вами, візьміть хоча би розповсюджену Женевську Біблію, там описано усі відомі факти розбіжностей (наприклад: цього вірша у деяких знайдених списках немає і т.д.).


Не знаю про Женевську Біблію на укр мові. Бачив тільки тексти без жодного коментаря, в жахливих перекладах.

Як резюме цього мого повідомлення, хочу почути про те, чого я можливо не можу побачити збоку - у який спосіб поставлене вивчення Біблії у греко-католицьких церквах саме мирянами (не духовенством), а також про те, як залучають до вивчення прихожан (тих, хто ходить до церкви лише по святах).


Хороше запитання, можливо хтось вам і відповість, більше ніж я сказав вище. :)

Додам, що зайшов я сюди не просто побалакати, покритикувати і т.д.


Я також. Але спорвокувати дискусію - так. :)

Як я вже написав вище, переважна більшість моєї родини далі ходить до греко-католицької церкви (принаймні по святах і часом у неділю) і називає себе греко-католиками. Тим часом, я згадую свій власний духовний ріст (точніше, його відсутність чи жалюгідність) під час перебування в греко-католицькій церкві (в чому звинувачую, звичайно ж, самого себе, а не церкву, проте шукаю об'єктивну причину у всіх факторах, в тому числі і в церкві)


Похвальне бажання. Бажаю успіхів :)
unicuique suum

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Повідомлення svjat » 16 серпня 2006, 13:38

robie писав:
Як поставлене вивчення Біблії у православних - чесно не знаю.


Догматично і вузько. А в принципі - ніяк.



У православних поставлене не краще чим у греко-католиків. Але щоб ніяк я не сказав. Все таки є деякі прогресивні започаткування. Наприклад, заглянте на Луцьку біблійну школу протодиякона Олега Ведмиденка www.vedmedenko.org

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Повідомлення Михайло Шелудько » 21 серпня 2006, 17:23

По Україні не подорожував, але принаймні в Одесі та Донецьку в УГКЦ проводять щотижневі Біблійні читання.

Згоден з тим, що в протестантських церквах миряни Біблію вивчають глибше, проте життя у Христі засноване все ж таки на Літургії, бо саме у ній людина як найповніше зустрічає живого Христа.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 серпня 2006, 14:10

Михайло Шелудько писав:По Україні не подорожував, але принаймні в Одесі та Донецьку в УГКЦ проводять щотижневі Біблійні читання.

Згоден з тим, що в протестантських церквах миряни Біблію вивчають глибше, проте життя у Христі засноване все ж таки на Літургії, бо саме у ній людина як найповніше зустрічає живого Христа.


Де саме в Одесі ви бачили такі читання? Цікаво просто :)

Що стосується того, що, насправді, є суттєвим - наскільки я в курсі, Церква стоїть на двох стовпах: Писання та Традиція. Звичайно життя християнина без літургії неможливе, але чи не сам Христос закликав вивчати писання? Чи не знав він їх чи не на пам"ять? Чи не закликав до того ж св. Павло? А затурканих віруючих, які навіть не знають скільки книг у Біблії, на мій погляд, навіть забагато.
unicuique suum

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 серпня 2006, 14:10

Михайло Шелудько писав:По Україні не подорожував, але принаймні в Одесі та Донецьку в УГКЦ проводять щотижневі Біблійні читання.

Згоден з тим, що в протестантських церквах миряни Біблію вивчають глибше, проте життя у Христі засноване все ж таки на Літургії, бо саме у ній людина як найповніше зустрічає живого Христа.


Де саме в Одесі ви бачили такі читання? Цікаво просто :)

Що стосується того, що, насправді, є суттєвим - наскільки я в курсі, Церква стоїть на двох стовпах: Писання та Традиція. Звичайно життя християнина без літургії неможливе, але чи не сам Христос закликав вивчати писання? Чи не знав він їх чи не на пам"ять? Чи не закликав до того ж св. Павло? А затурканих віруючих, які навіть не знають скільки книг у Біблії, на мій погляд, навіть забагато.
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 22 серпня 2006, 14:13

За останні 5 років десь на кожній другій парохії (говорю про Львів, ті в яких буваю - Сихів Різдва ПБ, Ольги і Єлизавети, Вознесіння, Воскресіння, інші) з"євляються гуртки молитовного читання Святого Письма. Подяка братам семінаристам. Однак ці спроби поки ще соромно порівнювати з братами-протестантами.
Наша Церква недавно відновлена, і встояла більше (на жаль чи на щастя) завдяки традиції (Переданню), ніж Святому Письму...
Тому акценти викривлені, але не можна сказати що над цим не працюють...
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 27 серпня 2007, 13:55

о, це дуже гарна практика з молитовним читанням Святого Письма. Я - греко-католичка (то для брата_"погляд_збоку" :) ) і вже шість років читаю Святе Письмо.
Спочатку читаю уривки, які пропонуються для Літургії на той день (користуюся "календариком з рибками"), часом читаю ще уривок зі Старого Завіту і псалом, який у той день читають римо-католики. Читаю один раз для ознайомлення, потім - для того, щоби почути, що Бог говорить цим словом і ще раз - щоби помолитися тими словами, якими Бог мене доторкнув. Коли не можу чогось зрозуміти, то лапаю знайомих священиків, аби розтлумачили. Спочатку дивувалися, коли я "приповзала" на сповідь чи розмову із Біблією, але священики дуже змінюються і не бояться давати Святе Письмо мирянам у руки. На одній із парафій священик у неділю навіть практикує видруковувати текст Апостола всім парафіянам і будує на ньому проповідь (бо часто Євангеліє люди ще памятають, а на читання із Послань сідають і не чують :oops: )
Можна купити собі Святе Письмо з коментарями (використовую польський варіант). Маю багато друзів, які роблять так само. Зробили собі навіть таку розробку з методичного читання Біблії, щоби прочитати ціле Святе Письмо за рік.
Подолати страх перед Біблією - то наше завдання, і тут священики можуть лише допомогти. І допомагають. Одного разу випадковий парафіяльний сповідник дав мені за покуту молитися щодня один псалом зі своєю подругою і переповідати уривки із нього котрійсь зі своїх поруг. Подіяло!!!
Прийти до протестантської церкви, де тебе примушують читати Біблію, де пастор вкладає до рота своє приватне досвідчення духовного життя - це, як на мене, шлях найменшого опору! А "Царство Боже здобувається силою" :)
Я би не спихала особисту лінь на те, що в Церкві немає умов читати і вивчати Святе Письмо :oops:
Мене особисто дуже будує традиція Церкви, тобто те, як читали Святе Письмо святі, Отці Церкви... Її часом не так легко пізнати, як тексти протестантських бестселерів, але вона має у собі все, що треба для євангельського "життя у повноті".
Якби кожен із нас почав сам відкривати Святе Письмо і заохотив хоча би одного свого друга робити так само, не було би причини нарікати на Церкву. А священики були би змушені зібрати всіх "читачів" докупи у гуртки :)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Re: Вивчення Біблії. Погляд збоку...

Повідомлення Ira » 25 вересня 2007, 08:06

Efes писав:Я - за те, щоб кожна людина прийшла до Бога через Ісуса Христа, незалежно від конфесійної приналежності. Я - за Єдину Святу, Соборну і Апостольську Церкву.


Кожна людина на цій землі до Господа Нашого Ісуса Христа прийде тільки через Пречисту Діву Марію - через Її НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ. Іншого шляху до Бога немає!!!

А щодо Біблії, то Матінка Божа сказала у Своїх Посланнях, що перше, що спитає Бог кожну душу, яка помирає і зразу ж постає перед Ним це те, чи прочитала та душа за своє життя Біблію, але ми повинні не просто її читати, ми повинні просити Духа Святого про пізнання і класти кожне слово у своє серце.

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 25 вересня 2007, 10:06

Іра, якщо помирає якийсь абориген,який ніколи не знав про Біблію,то що тоді з ним буде? :shock: :)
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Вивчення Біблії. Погляд збоку...

Повідомлення svjat » 25 вересня 2007, 10:10

Ira писав:Кожна людина на цій землі до Господа Нашого Ісуса Христа прийде тільки через Пречисту Діву Марію - через Її НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ. Іншого шляху до Бога немає!!!

Не треба так категорично заявляти, бо можна впасти у сектантське вузьке мислення. Можна прийти до Ісуса Христа і через непорочне серце Марії, але переважно до Христа безпосередньо навертаються.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 25 вересня 2007, 19:10

stekona писав:Іра, якщо помирає якийсь абориген,який ніколи не знав про Біблію,то що тоді з ним буде? :shock: :)


Сповнилося пророцтво Св.Михальди - Євангелізація досягла кожного куточка земної кулі, всі знають Біблію, звісно хто того хоче. Зараз аборигенів немає.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 25 вересня 2007, 19:45

А котрого точно числа те пророцтво сповнилося? бо я не встежила, на жаль, і мені дуже шкода :cry:

Аборигенів тим часом не бракує :oops: :
Население Земли составляет 6,4 миллиардов человек
В настоящее время в мире говорят на 6 913 языках [Ethnologue, №15, 2004].
2644 языка нуждаются в переводе Библии.
По всему миру Библию переводят на 1678 языков.

Районы, больше всего нуждающиеся в переводе Библии
Острова Тихого океана
Этот регион включает в себя острова Индонезии и Тихого океана. В нем находится более 1000 языков, на которые еще не была начата работа по переводу Библии. Больше всего таких языков сконцентрировано в Индонезии и Папуа-Новой Гвинее. Их количество составляет 500 и 400 языков соответственно.

Азия
В этот регион входят Центральная Азия и Восточная Азия. Там находится 6 подразделений SIL, 3 в Евразии и столько же в Азии. В этом регионе существует более 700 языков. Больше всего языков находится на территориях Индии, Непала и юго-западного Китая - это около 400 языков. А также на юге Китая и юго-востоке Азии - более 200 языков.

Центральная Африка и Нигерия
Этот район находится в самой середине африканского континента. Там находятся более 700 народностей, до сих пор нуждающихся в переводе Библии. Больше всего языков сконцентрировано в Нигерии - около 300 и центральной франкоговорящей части Африки - 400 языков.

Другие регионы
Оставшиеся 500-600 языков разбросаны по всему миру. Около 100 находятся в Америке, 200 - в других частях Африки и еще столько же, в основном, разбросаны в разных частях Азии. Остальные находятся за пределами этих регионов - в Евразии и Тихом океане (джерело - http://www.wycliffe.ru/statistic.html)

Молімося до Святого Єроніма, щоби його сучасні послідовники плідно поширювали діло поширення Євангелія навіть тим, кого дуже "мале стадо" :)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 25 вересня 2007, 20:12

ola писав:А котрого точно числа те пророцтво сповнилося? бо я не встежила, на жаль, і мені дуже шкода :cry:


А може ще і годину сказати? :lol:


ola писав:Аборигенів тим часом не бракує :oops: :


Неправда - весь світ про Ісуса Христа знає. І немає аборигенів - це видумки, що пишуть і показують по телебаченню.

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення stekona » 25 вересня 2007, 20:46

:lol:А що ж ви інтернетом користуєтесь?Може він також бреше ?Може і ваш сайт-неправда?Не заговорюйтесь!!!!!!!!!!!!! :implication: :implication: :implication:
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 27 вересня 2007, 12:30

:ROFL: :ROFL: :ROFL:

Ira, продовжуйте в цьому ж дусі!!! :Yahoo!:
unicuique suum

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Вивчення Біблії. Погляд збоку...

Повідомлення Igor » 28 грудня 2008, 13:42

[quote="Ira

Кожна людина на цій землі до Господа Нашого Ісуса Христа прийде тільки через Пречисту Діву Марію - через Її НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ. Іншого шляху до Бога немає!!!

А щодо Біблії, то Матінка Божа сказала у Своїх Посланнях, що перше, що спитає Бог кожну душу, яка помирає і зразу ж постає перед Ним це те, чи прочитала та душа за своє життя Біблію, але ми повинні не просто її читати, ми повинні просити Духа Святого про пізнання і класти кожне слово у своє серце.[/quote]
Шановна пані! Не розписуйтесь за Бога, він собі сам раду дасть. Читати книгу мало, її треба розуміти, вдумуватись, а не штудіювати.
Первинна віра повинна бути в серці кожної людини!

П.С. А звідки Ви знаєте, що те, що Ви читаєте є справжнім?

Аватар користувача
myproc
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 жовтня 2007, 17:00
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення myproc » 31 грудня 2008, 20:24

Шановний Efes,

Не треба так категорично говорити, що в Греко-Католицькій Церкві немає читання Святого Письма. Воно є! Протягом року під час богослужень перечитується повністю Новий Завіт і більша частина Старого Заповіту:

Під час Божественної Літургії кожного для читається уривок з Євангелія та Діянь, Листів, Послань Апостолів. Таким чином протягом року тільки під час Літургії перечитується повністю Новий Завіт.

Під час богослужень добового кола (Вечірня, утреня, малі часи тощо), а також Літургії Напередосвячених Дарів є читання Старого Завіту, а зокрема Псалтир, книг Буття, Мудрості, Приповідок, книги Пророків (зараз точно не пам"ятаю, з яких книг є ще читання).

Отаке читання Святого Письма, яке є в нашому обряді, виникла якраї для тих людей, які не вміли читати. Нагадаю, що 2 тисячі років тому не всі вміли читати, як зараз ми.

В нашому обряді ці читання є "обрамлені" інакше, ніж в протестанських обрядах, тому їх зазвичай не вважають за читання Святого Письма як таке, а радше як якийсь незрозумілий ритуал. Більшість людей навіть не задумуються, для чого ці читання, вважають за непотрібні. Ця більшість стає легкою здобиччю для сект, які кажуть, що ми не читаємо Святого Письма.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Повідомлення luksander » 05 січня 2010, 22:08

Люди різні і в кожного свій шлях до Бога.
Хто з віруючих відвідує Літургії - мають можливість спілкуватися з Богом таким чином. Цей спосіб вироблений протягом століть не одним поколінням людей, які, я так думаю, добре знали Святе Письмо.
Дуже добре, що і протестанти його вивчають. Як то кажуть - Бог в поміч.
Як на мене, то в Білії є не один розділ (ба - навіть речення чи слово) стосовно якого є багато різноманітних потрактувань. До протилежних.
То чим ламати собі голову над тим, чию сторону прийняти, може краще сходити на службу до храму?
Якщо ж ви скажете, що голови ви не ламаєте і вам все добре пояснюють - значить ви вичаєте не Біблію, а чийсь погляд на неї.
Подививсь в словниках про початки протестантизму: проблема ж була наче не в тому, як католицька церква подавала Святе Письмо у своєму вченні - "батюшки були погані", як у нас це часто буває і тепер.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 січня 2010, 18:53

Христос Раждається!
Ira писав: ... Св.Михальди ...

а Міхальда... ("Св."- свята?) свята? Звичайно те, що в її пророцтвах на місці Москви буде гниле болото - ознака святості :) але чи дійсно є підстави християнину писати перед її іменем "Св."?
чи це Ви на основі (друкованого також видавництвом "Добра Книжа" "Пророцтва Михальди" невідомого автора?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 09 січня 2010, 21:39

о.Олег писав: Звичайно те, що в її пророцтвах на місці Москви буде гниле болото - ознака святості :)

:ROFL: :ROFL: :ROFL:
класно, отче!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2010, 10:07

Мaлuй писав:
о.Олег писав: Звичайно те, що в її пророцтвах на місці Москви буде гниле болото - ознака святості :)

:ROFL: :ROFL: :ROFL:
класно, отче!

це була іронія :cry:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Re:

Повідомлення Мaлuй » 15 січня 2010, 10:35

о.Олег писав:це була іронія :cry:

:shock: та я вловив і щиро потішився, чесно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2010, 12:07

Мaлuй писав: :shock: та я вловив і щиро потішився, чесно.

дякую за розуміння. Відчув потребу пояснити, бо росіяни часто приписують українцям ненависть до Москви, а я грішний саме з цього (надто часто присутнього серед українців, що вважають себе християнами, почуття) і сміюсь/плачу в контексті Міхальди...
дякую :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей