Відновлення традицій

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Відновлення традицій

Повідомлення Sotnik » 04 січня 2009, 02:31

В Православній Церкві дуже поширена традиція читання особливого молитовного правила - "Неусыпающей Псалтыри", яка бере свій початок ще з V ст. (засновник - святий Олександр, память 23 листопада за ст. ст.). Це молитовне правило читають не лише монахи, а й міряни. На мою думку було б дуже корисно відновити це правило і в нашій Церкві.
Якщо є бажаючі - відгукніться.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 04 січня 2009, 12:38

Справді, ми далеко віддалилися від наших традицій. Нас як націю знищували багато разів і тому ми втратили і культурні і релігійні традиції. Зберегло їх "православя", що не підлягало тотальному знищенню в часи Радянського союзу. А тепер ці традиції ніхто не хоче відновлювати, асимілюються із Заходом, втрачаючи свою Східно-Церковну ідентичність.
в 5 ст. не було ні православних ні католиків, а тому відновлення цієї традиції напряму відповідало б нашій Київській, Греко-Католицькій, Східній, Церкві*.

* http://www.ugcc.org.ua/21.0.html?&no_ca ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=276

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 04 січня 2009, 13:40

традиція читання особливого молитовного правила - "Неусыпающей Псалтыри", яка бере свій початок ще з V ст. (засновник - святий Олександр, память 23 листопада за ст. ст.). Це молитовне правило читають не лише монахи, а й міряни.


розкажіть детальніше, будь ласка. Знаю тільки про правило "12 псалмів" і "Молитовний псалтир", читаний при смерті :)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 04 січня 2009, 16:08

Особливою відзнакою цього молитовного правила є те, що воно здійснюється щогодини, щохвилини, безперервно. Це дає обґрунтоване відчуття захищеності від дій лукавого. Цьому є такі причини:
1. Псалтир ще з ветхозавітних часів відома як надійна зброя проти нечисті.
2. Під час читання Псалтирі постійно поминаються усі живі та померлі, кого ми бажаємо поминати ( як на Літургії)
3. Якщо є можливість самому брати участь в читанні Неусипаючої псалтирі, то це допомагає усвідомити власну користь у справі спасіння самого себе та ближнього.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 04 січня 2009, 16:09

Про святого Олександра, засновника цього молитовного правила можете дізнатися тут: http://www.portal-credo.ru/site/?act=lib&id=14 .
Дуже велика допомога цього старця тим, хто її потребує.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 04 січня 2009, 17:37

Anatolij писав:Справді, ми далеко віддалилися від наших традицій. Нас як націю знищували багато разів і тому ми втратили і культурні і релігійні традиції. Зберегло їх "православя", що не підлягало тотальному знищенню в часи Радянського союзу. А тепер ці традиції ніхто не хоче відновлювати, асимілюються із Заходом, втрачаючи свою Східно-Церковну ідентичність.
в 5 ст. не було ні православних ні католиків, а тому відновлення цієї традиції напряму відповідало б нашій Київській, Греко-Католицькій, Східній, Церкві*.


Я не вважаю, що ми втратили культурні та релігійні традмції. Ми, греко-католики навпаки якраз їх зберегли, обєднавши в собі наново схід і захід з його найкращими релігійними традиціями.
Що до "православя" то тут не все так добре за роки "совєтського державного православя" також було багато чого цінного втрачено.

Але не буду зараз говорити про втрати - а про набутки. Так треба молитись і читати Псалми, також девятниці, акафісти і різноманітні святі набоженства (до Сердець Ісуса й Марії, до Святого Духа, до Милосердя Господнього і багато інших), які дають величезну користь для вдосконалення духовного - кожен вправі вибирати з усіх цих скарбів Церкви те, що йому найбільше підходить в залежності від особистих психо-духовних нахилів.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Історик
дописувач
дописувач
Повідомлень: 65
З нами з: 08 жовтня 2008, 20:59
Звідки: Хмельницький

Повідомлення Історик » 04 січня 2009, 21:44

ola писав:
традиція читання особливого молитовного правила - "Неусыпающей Псалтыри", яка бере свій початок ще з V ст. (засновник - святий Олександр, память 23 листопада за ст. ст.). Це молитовне правило читають не лише монахи, а й міряни.


розкажіть детальніше, будь ласка. Знаю тільки про правило "12 псалмів" і "Молитовний псалтир", читаний при смерті :)


"Неусыпающюю Псалтырь" в наш час читають в Православних церквах лише в монастирях. На практиці це так: просто цілодобово по черзі монахи (монахині), або звичайні насельники монастиря читають кафізми. (Сам колись був учасником такої справи).

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 05 січня 2009, 00:04

Читають "Неусипаючу Псалтир" не лише в монастирях. Просто в міру це роблять по черзі - кожен у свій час у себе вдома за попередніми домовленностями ( хто, коли і яку кафізму читає). Наприклад: один читає кожен день опівночі, другий - о першій годині, і так далі.
Але спочатку бажано всім зібратися у якомусь храмі і помолитися разом зі священником.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 11 січня 2009, 02:24

Якщо я правильно зрозумів, то зараз ця тема не має підтримки. Будь ласка, поясніть чому. На моє переконання, наше майбутнє, майбутнє наших дітей залежить саме від того, що ми залишимо їм у спадщину, від того зможемо ми відновити загублені традиції, чи ні.
Адже це не прості народні звичаї, ці традиції святі люди випрошували у Бога.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 11 січня 2009, 12:06

Sotnik писав:Якщо я правильно зрозумів, то зараз ця тема не має підтримки. Будь ласка, поясніть чому. На моє переконання, наше майбутнє, майбутнє наших дітей залежить саме від того, що ми залишимо їм у спадщину, від того зможемо ми відновити загублені традиції, чи ні.
Адже це не прості народні звичаї, ці традиції святі люди випрошували у Бога.


Пояснюю. Скільки на нашому форумі активних учасників? Може з 10 назбирається, в тому числі фанатики "підгорецьких" та інші провокатори.
То виходить, що кожен з нас мінімум 2 години кожного дня має присвятити читанню Псалтиря.
Про можливість спочатку зібратися в одній церкві я взагалі мовчу.
Я вже в іншій темі писала, що варто почати з чогось простішого.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 11 січня 2009, 13:06

Я згоден з тим, що починати треба з простішого. Але я мав на увазі, що взявши за мету відновлення цієї традиції, поступово наближатися до неї. Тобто декілька чоловік, які цього бажають, розпочинають спільну молитву і спільні дії для досягнення цієї мети.
І не тільки цієї, а взагалі спільні дії по відновленню духовних традицй нашої Церкви. Але все поступово.


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей