Як добре вислухати Службу Божу

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Di
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2009, 22:41
Звідки: Закарпаття,м.ВиноградІв

духовна криза

Повідомлення Di » 12 грудня 2009, 23:32

Слава Ісусу Христу! Як вийти з духовної кризи? Молюся та вІдвідую ЛІтургІю чисто механічно,не відчуваю тоЇ Божої присутності,як раніше.Все частіше навідують думки,що не є достойна приступати до Причастя.

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Повідомлення отець Роман » 14 грудня 2009, 00:29

Слава навіки! Мушу вам сказати, що ваше запитання занадто обширне щоб дати на нього точну відповідь. Порадив би вам особисто звернутися до найближчого храму, чи до священика, котрий для вас виглядає більш досвідченим. Все те що ви робите, воно є правильним і необхідним для подалання духовної кризи. Але також слід памятати, що це неодмінна складова християнського потспу вперед - переходити через кризи, бо силу дерева пізнається в бурі.
Також з вашого листа в мене склалося враження, що ваші сумніви можуть бути породжені також т. зв. скрупулянтством, тобто занадто прискіпливим ставленням до таких речей. А можливо є якась інша причина котру знаєте, але про котру тут ви не вказали.
В будь-якому разі зверніться до священикапо духовну розмову.
І останнє, якщо чимось можу допомогти вам, буду радий, пишіть мені в приват.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 10:59

Мене вже давно турбує таке питання: Я кожної неділі ходжу до церкви, ще з дитинства. Батьки від маленької привчали мене до цього, тож тепер, вже дорослою, я усвідомлюю собі значення Літургії. Проте за все своє життя, повинна признатись, дуже мало Служб Божих вислухала належним чином. Мене постійно щось відволікає, я дуже неуважна, іноді можу простояти в церкві і по закінченню Служби зрозуміти, щозовсім не заглибилася в неї. Тож доводиться кожного разу сповідатися з цього гріха, який я роблю вже багато років. Які зусилля не намагалася докладати - марно, моєї уваги вистачає не більш як на хвилину-півтори. Що ж мені робити, ажде те саме відбувається і під час щоденних молитов?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення о.Олег » 25 лютого 2010, 11:31

Just_me писав:Мене вже давно турбує таке питання: Я кожної неділі ходжу до церкви, ще з дитинства. Батьки від маленької привчали мене до цього, тож тепер, вже дорослою, я усвідомлюю собі значення Літургії. Проте за все своє життя, повинна признатись, дуже мало Служб Божих вислухала належним чином. Мене постійно щось відволікає, я дуже неуважна, іноді можу простояти в церкві і по закінченню Служби зрозуміти, щозовсім не заглибилася в неї. Тож доводиться кожного разу сповідатися з цього гріха, який я роблю вже багато років. Які зусилля не намагалася докладати - марно, моєї уваги вистачає не більш як на хвилину-півтори. Що ж мені робити, ажде те саме відбувається і під час щоденних молитов?

працюйте :)
навіть, якщо вдасться бути трошки уважнішою - все одно працюйте, пам`ятаючи, що Господь допоміг цього разу і треба Його просити Дарувати уважність на кожну нашу молитву.
:Rose: Благословення Господнє!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Олюнька » 25 лютого 2010, 15:56

Для мене теж інколи великою проблемою є зосередження під час молитви, особливо приватної.:sorry:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 18:20

Направду, я можу молитися зосереджено лише в стані паніки: коли щось сталося, хтось потрапив у неприємну ситуацію, і я переживаю. А 90% часу - чомусь ні. Хоч як не старалася - всеодно намарне. Іноді не знаю, що краще - молитися так розосереджено, хоча ніякої користі така молитва не приносить, чи не молитися взагалі. :sorry:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення romanm » 25 лютого 2010, 20:08

Іноді не знаю, що краще - молитися так розосереджено, хоча ніякої користі така молитва не приносить, чи не молитися взагалі.


Молитися завжди потрібно. Немає молитви безкорисливої, якщо це тільки не сатанинський насмішок.

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Olesia » 25 лютого 2010, 21:27

В моєму житті теж була така проблема. Ходила до церкви, як на лекції в інститут, для галочки, щоб прогул не поставили. Ніяк не могла зосередитись, не чула жодного слова, тільки на годинник дивилась. Але все прийшло само собою. Одного разу просто почала вслухатись в кожне слово сказане на Літургії, пропускала їх через своє серце, чула не тільки розумом, але й своєю душею. І проблема зникла сама по собі.
А ось коли якісь проблеми в рідних чи близьких, а забуваю усі молитви, просто звертають до Бога своїми словами, і знаю одне – Він чує мої слова.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 22:32

romanm писав:
Молитися завжди потрібно. Немає молитви безкорисливої, якщо це тільки не сатанинський насмішок.


Просто часто собі уявляю, що коли мене слухає Матінка Божа, то їй, очевидно, не дуже приємна така молитва. Якось з приводу одного мого гріха священник сказав мені: " Чи ви б поводилися так на прийомі у Президента?" Я відповіла, що ні. Тоді він сказав "Але ж Бог важливіший за Президента!" А в даному випадку я точно знаю, що на прийомі у Президента була б значно уважнішою. Хотілося б і тут не відставати :cry:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення romanm » 26 лютого 2010, 09:08

Just_me писав:
romanm писав:
Молитися завжди потрібно. Немає молитви безкорисливої, якщо це тільки не сатанинський насмішок.


Просто часто собі уявляю, що коли мене слухає Матінка Божа, то їй, очевидно, не дуже приємна така молитва. Якось з приводу одного мого гріха священник на сповіді сказав мені: " Чи ви б поводилися так на прийомі у Президента?" Я відповіла, що ні. Тоді він сказав "Але ж Бог важливіший за Президента!" А в даному випадку я точно знаю, що на прийомі у Президента була б значно уважнішою. Хотілося б і тут не відставати :cry:



Хм, А як Ви поводитися з найближчою людиною, чоловіком, чи там кимось ще? ТОже стоїте навитяжку? Бог не президент. Бог рідніший ніж батьки. А якщо ми підходимо з точки зору, що Бог з палицею дивиться як ми молимося і за це дає по голові, то ми не далеко втікли від Римлян і їх відношенням до божеств: "я даю тобі, ти дай мені".
Це не значить, що можна молитися спустивши рукава, але і вважати це гріхом, не бачу необхідності. Імхо. Молитва не складання звіту, молитва - розмова. Осьтут і треба вибирати. розмова формальна як з президентом, чи розмова з найближчою людиною!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 лютого 2010, 10:58

Just_me писав: Якось з приводу одного мого гріха священник на сповіді сказав мені: " Чи ви б поводилися так на прийомі у Президента?" Я відповіла, що ні. Тоді він сказав "Але ж Бог важливіший за Президента!" А в даному випадку я точно знаю, що на прийомі у Президента була б значно уважнішою. Хотілося б і тут не відставати :cry:


На прийомі у Президента Вам не будуть перешкоджати зосередитись духи темряви, тому що їм світське життя тільки на руку, а ось в зосередженні під час Служби Божої вони (духи противні Богу) будуть з усіх сил перешкоджати. Тому, як на мою думку, слід часто звертатись думкою про допомогу у зосередженні на Літургії до найбільшого поборника духів зла - Архангела Михаїла і його воїнства.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Witysław
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 05 січня 2010, 21:26

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Witysław » 04 березня 2010, 09:33

А я замітив, що Свята (або Свячена) Вода дуже помогає в цьому плані.
Завше як заходжу до храму, мокаю руку в С.В. при вході і роблю знак хреста.

(Мене теж раніше мучили думки погані і відволікало щось, а це мені реально допомогло)

Хоча, якщо шось не дає покою - я б пішов до сповіді. Сатана нас всяким чином намагається відволікти, спокусити :evil:
хоча, я можу помилятись :( для людини це властиво

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення romanm » 06 березня 2010, 17:14

]А я замітив, що Свята (або Свячена) Вода дуже помогає в цьому плані.
Завше як заходжу до храму, мокаю руку в С.В. при вході і роблю знак хреста.



Батюшка, в католицьких храмах візантійського обряду, при вході немає св. води.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Just_me » 06 березня 2010, 18:54

romanm писав:Батюшка, в католицьких храмах візантійського обряду, при вході немає св. води.

Не знаю, не знаю, в катедрі в Івано-Франківську та ще в кількох церквах греко-католицьких бачила. До того ж читала, що за кожен раз, коли людина з вірою вмочить пальці в свячену воду при вході та перехреститься, отримає певний відпуст. Я не стверджую, що це справді так, просто ділюся інформацією :Bravo:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: духовна криза

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2010, 22:23

Di писав:Як вийти з духовної кризи?....Все частіше навідують думки,що не є достойна приступати до Причастя.

Що саме розуміється під "духовною кризою"?Якщо духовна сухість, відсутність радості, то це не страшно.Це не є ознака духовної досконалості, коли все йде так, як ти хочеш.Навіть святі мали такі духовні переживання ("темна ніч").Їм здавалося, що Бог їх покинув за гріхи, ніщо не приносило радості.Послухайте вислови отця Піо про це.
Св.о.Піо каже:"Не втіха,а біль нам потрібен.Остиглість,нехіть,слабкість-ось ознаки справжньої любові.Біль є приємним,вигнання прекрасним,тому що,терплячи,ми можемо дати щось Богові.Дар нашого болю,наших терпінь є великою річчю,яку не зможемо жертвувати в Небі".

І ще один вислів о.Піо:"Щоб притягнути нас до Себе,Бог обдаровує нас багатьма ласками,і тоді ми думаємо,що вже рукою торкаємося неба.Не знаємо,що для зросту потребуємо сухого хліба:хрестів,принижень,випробувань,труднощів"

Головне виконувати Волю Божу і нічим занадто не журитись.я так думаю.

Di писав:Молюся та вІдвідую ЛІтургІю чисто механічно,не відчуваю тоЇ Божої присутності,як раніше.


А нічого і не потрібно відчувати.В молитві головне увага, а не якісь відчуття.(на мою думку).Бог на початку духовного життя дає людям багато ласк, благодаті, щоб людину заохотити, бо якби людина зразу бачила як тяжко, то скоро знеохотилася б.А потім, з часом, потроху забираються радощі і збільшуються хрести.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Di
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2009, 22:41
Звідки: Закарпаття,м.ВиноградІв

Re: духовна криза

Повідомлення Di » 20 квітня 2010, 20:08

Дуже дякую!!! :)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: духовна криза

Повідомлення andrivovk » 25 квітня 2010, 17:29

Думки про це св.Антонія
57. Скажу вам те, що єдине зберігає людину твердою в доброті від початку до кінця, а саме: лю­біть Бога усією душею своєю, усім серцем та умом своїм і Йому єдиному служіть. Тоді Господь дасть вам велику силу й радість, і всі діла Божі стануть для вас солодкими, як мед, усі труди тілесні, чуван­ня, умові заняття і ціле ярмо Боже буде для вас легким і бажаним. Однак, з любови Своєї до лю­дей, Господь часом посилає їм прикрощі, аби не звеличувались, але перебували у подвизі: і вони за­знають замість мужности - втоми і недуги, замість радости - смутку, замість спокою і тиші - збенте­ження, замість утіхи - розчарування. Це та подібне буває з тими, що люблять Господа, але, борючись і перемагаючи, вони стають щораз сильнішими. Ко­ли ж, нарешті, цілком усе те подолають, тоді в усьому буде з ними Дух Святий, і вони не бояти­муться вже більше нічого злого.

Джерело : "Духовна спадщина святих отців.Том 1.Святий Антоній Великий".Львів 2006."Місіонер"
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення прочанка » 29 травня 2010, 22:42

Є і наших храмах... Щоб зосередитись на службі, краще, якщо є можливість знайти місце, де б було затишно. Можна навіть очі закрити, а особливо допомагає зосередитись від зовнішнього світу і думок, вервиця в руках. Мені в цьому дуже допомогла практика в Тезе. Там можна слухати сидячи на землі, навіть деякі лягають. Тобто, люди у властивий для них спосіб відмежовуються... В нас би було досить дивним, якби хтось розлягся посеред церкви, але суть в іншому. Тоді я зрозуміла, що навіть закриті очі допомагають сконцентруватися на молитві, а не на людях, які часто відволікають себе й інших. Раніше мені аж зле робилось, ледве не вмлівала, а потім все стало настільки природнім, що Служба проходить так швидко, що й не помічає плину часу.
Є й молитви перед Службою Божою, які допомагають настроїтись на відповідний лад. Все воно в нас, всередині, просто треба навчитися розуміти себе і відкривати Богу двері душі...
Не бійтеся!

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення orest » 30 травня 2010, 19:44

Just_me писав:
romanm писав:Батюшка, в католицьких храмах візантійського обряду, при вході немає св. води.

Не знаю, не знаю, в катедрі в Івано-Франківську та ще в кількох церквах греко-католицьких бачила. До того ж читала, що за кожен раз, коли людина з вірою вмочить пальці в свячену воду при вході та перехреститься, отримає певний відпуст. Я не стверджую, що це справді так, просто ділюся інформацією :Bravo:

ось це і є однією з деталей "латинізації"!
у нас в храмах свячену воду пють (або нею окроплюють), а не макають в неї пальці. :Yahoo!:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення о.Олег » 30 травня 2010, 21:58

orest писав:
Just_me писав:
romanm писав:Батюшка, в католицьких храмах візантійського обряду, при вході немає св. води.

Не знаю, не знаю, в катедрі в Івано-Франківську та ще в кількох церквах греко-католицьких бачила. До того ж читала, що за кожен раз, коли людина з вірою вмочить пальці в свячену воду при вході та перехреститься, отримає певний відпуст. Я не стверджую, що це справді так, просто ділюся інформацією :Bravo:

ось це і є однією з деталей "латинізації"!
у нас в храмах свячену воду пють (або нею окроплюють), а не макають в неї пальці. :Yahoo!:

запозиченням з латинської традиції є безперечно, але - це наші храми і у нас, як видно з прикладу, є і макання пальців :pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення kristik » 02 червня 2010, 19:50

І я стикаюся з цією проблемою. Дуже часто є неуважною на Службі Божій і в приватній молитві, також відчуваю себе ніби винною за розсіяність. Але постійно намагаюсь з тим боротись. Наприклад, у Церкві якщо помічаю за собою, що " літаю" хто зна де, то намагаюсь пригадати собі, що біля мене стоїть Ісус, бо Він є там де люди зібрані в Його Ім'я і мені чесно кажучи стає соромно і помагає зосередитись. А коли молюся на самоті, то вже як відчуваю, що зовсім далека від молитви, то перестаю молитись і продовжую вже тоді коли повністю зберуся.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення andrivovk » 29 грудня 2010, 23:30

Just_me писав:Мене вже давно турбує таке питання: Я кожної неділі ходжу до церкви, ще з дитинства. Батьки від маленької привчали мене до цього, тож тепер, вже дорослою, я усвідомлюю собі значення Літургії. Проте за все своє життя, повинна признатись, дуже мало Служб Божих вислухала належним чином. Мене постійно щось відволікає, я дуже неуважна, іноді можу простояти в церкві і по закінченню Служби зрозуміти, щозовсім не заглибилася в неї. Тож доводиться кожного разу сповідатися з цього гріха, який я роблю вже багато років. Які зусилля не намагалася докладати - марно, моєї уваги вистачає не більш як на хвилину-півтори. Що ж мені робити, ажде те саме відбувається і під час щоденних молитов?

Олюнька писав:Для мене теж інколи великою проблемою є зосередження під час молитви, особливо приватної.:sorry:
kristik писав:І я стикаюся з цією проблемою. Дуже часто є неуважною на Службі Божій і в приватній молитві, також відчуваю себе ніби винною за розсіяність. Але постійно намагаюсь з тим боротись. Наприклад, у Церкві якщо помічаю за собою, що " літаю" хто зна де, то намагаюсь пригадати собі, що біля мене стоїть Ісус, бо Він є там де люди зібрані в Його Ім'я і мені чесно кажучи стає соромно і помагає зосередитись. А коли молюся на самоті, то вже як відчуваю, що зовсім далека від молитви, то перестаю молитись і продовжую вже тоді коли повністю зберуся.


Св.Альфонс Лігуорі."Велич і обов'язки священика", уривки про увагу :
Ми не твердимо, що слід непокоїтися або сумувати, як недобровільні розсіяння турбують нас під час проказування часослова. Нема ніякої провини, якщо не бажаємо їх. Сам Господь співчуває нашій немочі, бо непотрібні гадки, часом без нашої вини, турбують нас, тому вони не відбирають заслуги нашій молитві. Св. Тома каже: “Молиться в дусі та правді той, хто, за натхненням духа, починає молитися, навіть якщо згодом немічний дух відволікатиметься”. Цей же Святий додає, що навіть контемплятивні душі не можуть довго високо літати, бо людські немочі стягають їх у долину розсіянь: “Людський розум не може довго високо перебувати, бо тягар немочі тягне його вдолину. Через те розум розгублюється, як контемпляцією зніметься до Бога”.
Святий Тома каже, що прогрішується і не користає з молитви той, хто добровільно та навмисно неуважний: “Грішить і нищить добрий результат молитви той, хто навмисно розсіюється, як молиться”. Навмисне розсіюється той, хто, як зауважить розстріпання духа, не хоче його відкинути від себе. Так, загалом, навчають духовні Вчителі.


Внутрішня увага буває потрійна: увага до слів, до значення слів і до Бога. Так, загалом, навчають богослови, за прикладом св. Томи. Ось його слова: “При усній молитві можна вживати потрійної уваги. Можна думати про слова, щоб не помилитися. Можна роздумувати про значення слів. Можна так само звертати увагу на Бога та на те, чого прохаємо”.
Перший тип уваги стосується слів. Людина намагається добре і виразно вимовляти їх, як проказує часослов. Другий тип уваги займається значенням слів, бо тоді людина старається добре зрозуміти значення кожного слова, що проказує під час молитви, водночас силкується розбудити відповідні до слів почування, які відповідають словам. Третій тип уваги найвагоміший, бо допомагає людині споглядати Бога, поклонятися Йому, дякувати і любити Його та при цьому благати в Нього потрібних ласк.


Св. Тома пише : “Грішить той, хто добровільно розсіяний під час молитви, бо він ніби погорджує Богом, поступаючи так, як роблять деякі люди, що не звертають уваги на те, що кажуть, як розмовляють з іншими”.


Тому, імхо, немає чого боятися.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення andrivovk » 30 грудня 2010, 21:03

А ще щоб бути уважнішим на Службі Божій можна мати молитовник і слідкувати за словами.Я сам так роблю.Може і вам поможе.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення ShMariam » 30 грудня 2010, 21:45

andrivovk писав:А ще щоб бути уважнішим на Службі Божій можна мати молитовник і слідкувати за словами.Я сам так роблю.Може і вам поможе.

А мені допомагаю, коли я співаю. Правда не з кожним хором (чи дяком) я можу співати: треба щоб спів був гарний, без фальшу і не занадто складні мелодії.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення kristik » 01 січня 2011, 19:29

На Службі Божій я також співаю/молюся (хоча навіть і тут буваю неуважна :( ). А коли молюся приватно, останім часом, як є можливість, молюся в голос і так слухаючи саму себе глибше вникаю в суть молитви.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Олег21 » 27 квітня 2011, 18:34

Я читаю молитовник і співаю тихенько з хором або дяком.
Якщо перехреститись свяченою водою - відпуст 100 днів за кожен раз. Пій ІХ 23.11.1866р.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення Just_me » 03 травня 2011, 22:26

От чудову пораду дав мені нещодавно один отець:
Є 2 способи виправити розсіяність:

1. Важкий - постійно намагатися сконцентруватися.
2. Легкий - як тільки ловите себе на думці, що думаєте про "сусідку, брата, продавця, водія маршрутки і т.п." одразу ж починайте свою молитву відмовляти за ту людину. Ви знаєте, проекспериментувала, дійсно помагає. Не скажу, що я тепер зразок зосередженості, але все ж поступ значний.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як добре вислухати Службу Божу

Повідомлення andrey s. » 14 червня 2011, 22:03

Незнаю,як я раніше не побачив цієї теми. :o Почитав,і дуже радий, що така є.Дуже цікаві спостереження і особливо поради.
Справді якось раніше цим сильно переймався також,багато чого заважало,і тд.тп.
Але поділюсь тим,що мені порадили,а головне помогло.(бо зараз точно не так як колись).
Я якось у знайомого священника спитав:"А як Ви можете цілий день їздити в клопотах,часто навіть дуже емоційно і фізично виснаженному,навіть деколи нервовому,і в такому стані приступати до Служіння чи Співслужіння??","чи Ваш стан не впливає на Служіння??"(типу якість :) ).
Він мені порадив почати з початку.Тобто коли я іду в Церкву(коли маю такий намір),і по дорозі спитати себе;А чого я взагалі туди йду.Прийшовши в Церкву(тут наголосив,що запізнюватись не чемно,по відношенні до Бога),я повинен в покорі(прийшовши в Церкву я молюсь) спочатку подякувати Богу,що зараз я саме тут,а не де інде.Потім подумати за намір,тобто чи не мав я наміру пожертвувати цю Службу за когось в якомусь намірі,обовязково подумати чи гідно приступаю до Жертви(навіть тоді коли не маю наміру(змоги) прийняти Євхаристійного Ісуса у Таїнстві),тобто такий собі іспит совісти.Після всього собі тихенько,щоб нікому не заважати в молитві, сісти і чекати.(сказав:"А ти любиш коли під час молитви хтось голосно говорить,сміється,говорить по телефону,і т.д.".Я сказав що ні.Тоді він сказав, що знаєш чого робити не слід.
Але я перебив,бо маю таку звичку :) ,і кажу:"А всетаки,як же Ви".Він сказав:"Коли я вдягаюсь,то роблю майже все те саме(ну це так,щоб я тоді зрозумів.Насправді набагато більше).А коли виголошую;Благословенне Царство
Отця ,і Сина,і Святого Духа.......,то я "відключаюсь від мирских думок,і всього чим мене схвилював цей день."Ну і ще там щось,вже точно не памятаю.
Но суть в тому,що останню відповідь отця я собі взяв на "озброєння".
Тобто після молитви я собі сідаю(чекаю),і очікую початку.Спочатку я також любив якесь затишне місце,щоб як омога краще зусередитись.Зараз мені якось це не важливо.Сів чи став,думаю собі про своє(дуже різне :) ,чим журюсь).Але коли Священник відкриває "Царскі Ворота" і виголошує:"Благословенне Царство......",то я справді навчився відключатись.Тут мова йде не про якись абсолют.Я кажу про "зовнішні подразники",про думки які є "подразниками",одним словом від всього, що особисто мені заважало.А всі журби(переживання) я навчився виявляти в собі у відповідних місцях Літургії,повірте там все передбачено.Бувало як прийду з мішком гріхів :) ,то справді крім себе нічого не чув.Тому стараюсь з мішком не ходити :) ,я про гріхи з яких потрібно сповідатись,стараюсь щоб не накоплювались.Хоч якщо чесно,то можливо прийти з мішком поганих думок і емоцій,які накопились за день,чи неділю.Но таким чином вони мені перестали заважати,і справді кудись вони діваються,ну це частіше всього,а коли ні,то є сповідальниця. Справді, часто коли у відповідні моменти закриваєш очі,то якось відчувається глибше.Але роблю це від своєї потреби в цьому,це для мене не постійне явище.
Для мене є важливо,щоб я нікому не заважав,і допомогти комусь,коли є така явна потреба.Решта мало важлива.
Але,є але.І тут якраз ця назва теми.Коли священник виголошує:"Благословенне ....." і я маю гріх важкий,то мені уже так не вийде.Вийде,але вже по іншому,і це інша історія,і точно це не є приємним,це вже "мазахізмом попахує",і "садизмом" по відношенні до себе :( .
Тобто Служба Божа є кращою,коли сумління не "гризе",і в такому разі після:"Благословенне Царство...",хай хто на руках ходить,чи "призиває Святого Духа",при цьому бючи мене руками :) ,чи зайде напівгола тьотя :) ,мені "фіолетово",я просто "відійду"(уявно,чи навіть буквально).Бо нічого не існує,тільки та Жертва.
Це те що мені допомагає,і я поділився цим з Вами.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей