Хто ми є?

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто ми є?

Повідомлення Yur » 18 червня 2011, 18:04

о.Олег писав:історія у нас складна. Ми вже тут десь говорили про різницю поглядів Слуги Божого Андрея Шептицького і +Хомишина.
В кожному разі - пояснюю тут в якому контексті вживаємо православний, "Хто ми є?"
Пригадую бабусин молитовник 1946 р. видання, затверджений митрополитом Андрееєм. У ньому теж було написано "Всіх вас, православних християн". Але коли б моїй бабусі сказали що вона православна, вона б цього по крайній мірі не зрозуміла. Й не тому що проста селянська жінка, а тому що за духом була католичкою. Розуміла так, як це чула на місіях й мені розповідала почуте, котре й зараз живе.

В душі я вас розумію, як і не є секретом сам процес становлення ваших думок. Утім, як показує життя, треба бути простішим. Сприймати так, як воно виглядає й не шукати стерильності та де її бути не може.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 18 червня 2011, 18:16

Yur писав:
о.Олег писав:історія у нас складна. Ми вже тут десь говорили про різницю поглядів Слуги Божого Андрея Шептицького і +Хомишина.
В кожному разі - пояснюю тут в якому контексті вживаємо православний, "Хто ми є?"
Пригадую бабусин молитовник 1946 р. видання, затверджений митрополитом Андрееєм. У ньому теж було написано "Всіх вас, православних християн". Але коли б моїй бабусі сказали що вона православна, вона б цього по крайній мірі не зрозуміла. Й не тому що проста селянська жінка, а тому що за духом була католичкою. Розуміла так, як це чула на місіях й мені розповідала почуте, котре й зараз живе.

В душі я вас розумію, як і не є секретом сам процес становлення ваших думок. Утім, як показує життя, треба бути простішим. Сприймати так, як воно виглядає й не шукати стерильності та де її бути не може.

протиставлення термінів (православний-католик) у нутрі Христової Церкви штучне і дійсно - треба бути простішим і не куплятись на таке (не куплятись на провокації).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто ми є?

Повідомлення luksander » 18 червня 2011, 22:54

Ну РКЦ хоч і називає Православні Церкви (називає?) схизматичними, та якось так, що цього й не чути. А от діалоги дружні між РКЦ і РПЦ завжди на виду, як і ставлення РПЦ до УГКЦ.
Спадає на думку (звичайно – це результат впливу промивки мізків таких простаків, як я :crazy: , засобами масової інформації, а ніяк не правда) після всього цього, що РКЦ сама не вірить у свою «православність», а бажає створити якийсь гібрид «православія» і «католицизму» з РПЦ (римський правдивовірний католицизм і московське вселенське православіє :friends: ). От тільки УГКЦ їм заважає своїм вже існуючим прикладом одночасності православ’я і вселенськости. :pardon:
За що її ніхто і не любить

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Хто ми є?

Повідомлення Yur » 18 червня 2011, 23:05

luksander писав:Ну РКЦ хоч і називає Православні Церкви (називає?) схизматичними, та якось так, що цього й не чути. А от діалоги дружні між РКЦ і РПЦ завжди на виду, як і ставлення РПЦ до УГКЦ.
Спадає на думку (звичайно – це результат впливу промивки мізків таких простаків, як я :crazy: , засобами масової інформації, а ніяк не правда) після всього цього, що РКЦ сама не вірить у свою «православність», а бажає створити якийсь гібрид «православія» і «католицизму» з РПЦ (римський правдивовірний католицизм і московське вселенське православіє :friends: ). От тільки УГКЦ їм заважає своїм вже існуючим прикладом одночасності православ’я і вселенськости. :pardon:
За що її ніхто і не любить
Ну й навигадували, сім мішків гречаної вовни .. :o
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення ShMariam » 18 червня 2011, 23:18

luksander писав:За що її ніхто і не любить

Люди бувають різні. Всюди.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення pan Ostap » 28 червня 2011, 17:58

Мені цікаво було б подивитися на результати опитування "У який храм пішли б греко-католики за неможливості побувати у церві своєї конфесіх (для прикладу у відпустці) - православний чи римокатолицький.

Маю підозру, що як мінімум половина назвала би православний - а все через невпинну пропаганду зі сторони Церкви цього терміну.
Верхівка свідомо заправляє цей пароваоз правослвя, а звичайні священики у своїй більшості просто ідуть на поводку... і несвідомо втягують народ у схизму!!! :(

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Хто ми є?

Повідомлення viter » 28 червня 2011, 18:41

pan Ostap писав:Мені цікаво було б подивитися на результати опитування "У який храм пішли б греко-католики за неможливості побувати у церві своєї конфесіх (для прикладу у відпустці) - православний чи римокатолицький.

Маю підозру, що як мінімум половина назвала би православний - а все через невпинну пропаганду зі сторони Церкви цього терміну.
Верхівка свідомо заправляє цей пароваоз правослвя, а звичайні священики у своїй більшості просто ідуть на поводку... і несвідомо втягують народ у схизму!!! :(

Пробачте, але те, що Ви написали повна маячня. Про яку 'верхівку' Ви говорете? Якщо йдеться про Церковну Владу, то прошу виявляти більшу повагу в своїх висловлюваннях! І дайте доказ такого 'свідомого заправляння цього паровозу православя' і втягування народу у схизму.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 28 червня 2011, 19:19

pan Ostap писав:Мені цікаво було б подивитися на результати опитування "У який храм пішли б греко-католики за неможливості побувати у церві своєї конфесіх (для прикладу у відпустці) - православний чи римокатолицький.

Маю підозру, що як мінімум половина назвала би православний - а все через невпинну пропаганду зі сторони Церкви цього терміну.
Верхівка свідомо заправляє цей пароваоз правослвя, а звичайні священики у своїй більшості просто ідуть на поводку... і несвідомо втягують народ у схизму!!! :(

зробіть таке опитування. Маєте перший мій голос за храм римо-католиків (це з тим, що мене грішного скоріш за все Ви назовете "№восточником") :Rose:
і це в жодному разі я не обманюю, щоб Вас потішити чи ще чомусь
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто ми є?

Повідомлення andrey s. » 28 червня 2011, 22:13

pan Ostap писав:Мені цікаво було б подивитися на результати опитування "У який храм пішли б греко-католики за неможливості побувати у церві своєї конфесіх (для прикладу у відпустці) - православний чи римокатолицький.

Маю підозру, що як мінімум половина назвала би православний - а все через невпинну пропаганду зі сторони Церкви цього терміну.
Верхівка свідомо заправляє цей пароваоз правослвя, а звичайні священики у своїй більшості просто ідуть на поводку... і несвідомо втягують народ у схизму!!! :(

На мою думку,це маячня...
Скажу більше,в той день коли я подумаю в серйоз про таке,я напевно задумаюсь в серйоз;а чому я взагалі йду в Церкву???(говорю за себе).
А за "верхівку" потрібно молитись,що і робимо на кожній Літургії,і якщо я ще не оглох від старості,то поминаєм Папу Римського і нашу "Верхівку",яка має благасловення Папи на Служіння Вселенській Церкві.
Так давайте поможимо їм,хочаб якщо ділом не можимо,то молитва також сильний помічник...а якщо і це важко,то:"Постав,Господи,моїм устам сторожу,до дверей губ моїх,- варту...Не дай схилитися серцю моєму,до чогось злого".
А такі дописи якраз і вводять у схизму!!!!(як на мене).
.................................
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення pan Ostap » 29 червня 2011, 17:29

andrey s. писав:На мою думку,це маячня...
Скажу більше,в той день коли я подумаю в серйоз про таке,я напевно задумаюсь в серйоз;а чому я взагалі йду в Церкву???(говорю за себе).
А за "верхівку" потрібно молитись,що і робимо на кожній Літургії,і якщо я ще не оглох від старості,то поминаєм Папу Римського і нашу "Верхівку",яка має благасловення Папи на Служіння Вселенській Церкві.
Так давайте поможимо їм,хочаб якщо ділом не можимо,то молитва також сильний помічник...а якщо і це важко,то:"Постав,Господи,моїм устам сторожу,до дверей губ моїх,- варту...Не дай схилитися серцю моєму,до чогось злого".
А такі дописи якраз і вводять у схизму!!!!(як на мене).
.................................


Ну і в яку схизму вводять такі дописи? Я пишу в захист Греко-католицької Церкви від православя в яке її втягують. і тим самим я вводжу в схизму????
Та проблема в тоиму, що безперервне зомбування всіх вас православних якраз вже подіяло на мізки багатьом людям і найближчі брати для них тепер Православна, але не Католицька Церква. Дуже чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють. :(

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення ShMariam » 29 червня 2011, 17:36

А давайте ще заборонимо людям читати Біблію, бо там є багато чудових моментів типу згадка про братів Ісуса, фраза "не називайте нікого отцем" і багато чого іншого. А що - люди почитають і підуть в кращому випадку до протестантів, в гіршому - до свідків. То... хто винен, що люди неправильно розуміють і йдуть з КЦ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення vitalko » 29 червня 2011, 17:42

Та проблема в тоиму, що безперервне зомбування всіх вас православних якраз вже подіяло на мізки багатьом людям і найближчі брати для них тепер Православна, але не Католицька Церква. Дуже чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють.


Може вже досить кидатися гучними і бездоказовими заявами?
Давайте факти того, про що заявляєте(ігноруючи при тому всі контраргументи), повторюючи знову і знову, бо вже ті одноманітні дописи набридли. :(

Якесь кидання горохом об стіну, а не дискусія.... :(
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення pan Ostap » 29 червня 2011, 17:43

ShMariam писав:А давайте ще заборонимо людям читати Біблію, бо там є багато чудових моментів типу згадка про братів Ісуса, фраза "не називайте нікого отцем" і багато чого іншого. А що - люди почитають і підуть в кращому випадку до протестантів, в гіршому - до свідків. То... хто винен, що люди неправильно розуміють і йдуть з КЦ?


Священики винні!!! не працюють з людьми, не розяснюють. В багатьох селах взагалі трагічно з тим.. там просто отці перетворюються в ремісників - на автоматі традиційне виконання обрядів... Назвав слово православні, нагримав на людей - підняв з колін. Церковна верхівка погладила тебе по голівці за це і ти далі як робот виконуєш свою роботу. А коли збираються люди і просять про першу пятницю, відвезти на хресну дорогу, збиратися в храмі і молитися... то ні!!! це ж лишня морока... І звідки люди мають інформацію черпати, що почерпнеш від таких отців, яких штампували масово після виходу з підпілля????

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення pan Ostap » 29 червня 2011, 17:46

vitalko писав:
Та проблема в тоиму, що безперервне зомбування всіх вас православних якраз вже подіяло на мізки багатьом людям і найближчі брати для них тепер Православна, але не Католицька Церква. Дуже чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють.


Може вже досить кидатися гучними і бездоказовими заявами?
Давайте факти того, про що заявляєте(ігноруючи при тому всі контраргументи), повторюючи знову і знову, бо вже ті одноманітні дописи набридли. :(

Якесь кидання горохом об стіну, а не дискусія.... :(



Та поспілкуйтеся з людьми, які ходять в Греко-католицьку церкв - багато знайдеться таких, хто не розуміє різниці між православними, абсолютно, окрім іншої назви. поспілкуйтесь, але так чесно - дле себе ж самого і буде вам доказ, а не горох..

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення ShMariam » 29 червня 2011, 17:48

Кінець кінцем, зробіть опитування, як Вам порадив о.Олег. Для того, здається, треба бути створити нову тему.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення vitalko » 29 червня 2011, 17:49

чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють.


Вибачте, занадто велику частину цитати залишив.
Прошу довести що політикою УГКЦ є відхід від Риму і зближення з Православними церквами, як про це безперестанно заявляєте.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення pan Ostap » 29 червня 2011, 17:52

ShMariam писав:Кінець кінцем, зробіть опитування, як Вам порадив о.Олег. Для того, здається, треба бути створити нову тему.


Опитування на сайті греко-католицькому???? :D тут збираються люди, які знають шо і як, цікавляться. Мова йде про звичайних, пересічних жителів, для прикладу, Львівської області, які себе називають греко-католиками... різного віку, статі, соціального стану, географії, тощо... тоді і отримаєте обєктивну картину!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2011, 18:03

pan Ostap писав:...Ну і в яку схизму вводять такі дописи? Я пишу в захист Греко-католицької Церкви від православя в яке її втягують. і тим самим я вводжу в схизму????
Та проблема в тоиму, що безперервне зомбування всіх вас православних якраз вже подіяло на мізки багатьом людям і найближчі брати для них тепер Православна, але не Католицька Церква. Дуже чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють. :(

Ви не повірите, мабуть, але саме захистом "Істини" від "неістини" видаляють Божий люд з Христової Церкви вже 2000 років. Порівняйте свій допис з переважною більшістю догналітських - 1-2 слова замінити і вставляй будь-якому сектанту в уста :(
Ви наговорюєте і наговорюєте на Церкву, пане Остапе. Творите наклепи і цим працюєте на творення схизм в УГКЦ... Може колись зрозумієте, але, нажаль, не завжди так буває, щоб, особливо з такими поверховими аргументами, як у Вас, людина щось зрозуміла і перестала. Вам бан терміном на 1 місяць, а там побачимо...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2011, 18:09

pan Ostap писав:...Та поспілкуйтеся з людьми, які ходять в Греко-католицьку церкв - багато знайдеться таких, хто не розуміє різниці між православними, абсолютно, окрім іншої назви. поспілкуйтесь, але так чесно - дле себе ж самого і буде вам доказ, а не горох..

так я і спілкуюсь і, якщо не розуміють - катехизую. І всім раджу так робити. Проте, що цікаво, з досвіду свого заявляю, що різниць рівно не розуміють як ті, хто за, так і ті, що проти згадування "православних", як ті, що стоять на колінах, так і ті, що стоять...
катехизуймо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення ShMariam » 29 червня 2011, 18:11

pan Ostap писав:
ShMariam писав:Кінець кінцем, зробіть опитування, як Вам порадив о.Олег. Для того, здається, треба бути створити нову тему.


Опитування на сайті греко-католицькому???? :D тут збираються люди, які знають шо і як, цікавляться. Мова йде про звичайних, пересічних жителів, для прикладу, Львівської області, які себе називають греко-католиками... різного віку, статі, соціального стану, географії, тощо... тоді і отримаєте обєктивну картину!!!

Ото ж бо й воно... Люди, які не знають що і як. Такі люди можуть думати, що приготувати святковий обід важливіше, ніж піти в свято до церкви; що просто визнати гріхи перед священиком = їх відпущення; що пропустити богослуження в неділю і свята без поважної причини - не біда; вірять в те, що і свячена вода помагає, і червона нитка і т. п.

Я в жодному разі не кажу, що ми кращі за них. Бо як казав священик на проповіді: може бути, що "річники" будуть першими в Небі, ніж ті, що є кожен день в храмі.

Справа в знаннях найпростіших речей і можливе згіршення від слова "православний" губиться далеееко за актуальнішими проблемами.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2011, 18:13

vitalko писав:
чудово реалізується політика Церкви. видно, що професіонали працюють.


Вибачте, занадто велику частину цитати залишив.
Прошу довести що політикою УГКЦ є відхід від Риму і зближення з Православними церквами, як про це безперестанно заявляєте.

так в тому і справа, що сиплючи тут протестаціями на тему вживання слова "православний", прийняття Причастя стоячи, пан Остап вважає, що "доводить" крутячи цим "фактом" то в одну, то в другу сторону
отаке...
навіть не знаю, чи щось зміниться за місяць бану. Принаймі вже довший час не міняється :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2011, 18:19

pan Ostap писав:
ShMariam писав:А давайте ще заборонимо людям читати Біблію, бо там є багато чудових моментів типу згадка про братів Ісуса, фраза "не називайте нікого отцем" і багато чого іншого. А що - люди почитають і підуть в кращому випадку до протестантів, в гіршому - до свідків. То... хто винен, що люди неправильно розуміють і йдуть з КЦ?


Священики винні!!! не працюють з людьми, не розяснюють. В багатьох селах взагалі трагічно з тим.. там просто отці перетворюються в ремісників - на автоматі традиційне виконання обрядів... Назвав слово православні, нагримав на людей - підняв з колін. Церковна верхівка погладила тебе по голівці за це і ти далі як робот виконуєш свою роботу. А коли збираються люди і просять про першу пятницю, відвезти на хресну дорогу, збиратися в храмі і молитися... то ні!!! це ж лишня морока... І звідки люди мають інформацію черпати, що почерпнеш від таких отців, яких штампували масово після виходу з підпілля????

так - проблема непраці священиків дійсно є і вимагає великої праці. Але Ви непрацю священика пов'язуєте з називанням православних тощо, а це абсурд, пане Остапе: нажаль неналежно працюючих священиків вистарчає незалежно від вживання чи невживання ними "православний"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kaluga
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 19 березня 2011, 09:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення kaluga » 03 липня 2011, 07:35

правильно ли я понял?
греко-католики и есть истинные и самые православные из православных, потому что в отличии от грешных схизматов не покланяются Папе Римскому (ой, извините- не признают Папу видимым главой Церкви)?

а чем тогда настрой греко-католиков отличается от настроя старообрядцев? те тоже считают себя самыми православными из православных...

мой знакомый поляк-католик сказал мне 2 вещи:
-в Польше греко-католиков не считают ни полноценными католиками, ни полноценными христианами восточного обряда
- если католик захочет посетить Богослужение восточного обряда, то он пойдет к так называемым схизматикам, но никак не к греко-католикам
насколько его утверждения соответствуют действительности?

заранее благодарен за ПОДРОБНЫЕ ответы

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 03 липня 2011, 12:27

kaluga писав:правильно ли я понял?
греко-католики и есть истинные и самые православные из православных, потому что в отличии от грешных схизматов не покланяются Папе Римскому (ой, извините- не признают Папу видимым главой Церкви)?

а чем тогда настрой греко-католиков отличается от настроя старообрядцев? те тоже считают себя самыми православными из православных...

мой знакомый поляк-католик сказал мне 2 вещи:
-в Польше греко-католиков не считают ни полноценными католиками, ни полноценными христианами восточного обряда
- если католик захочет посетить Богослужение восточного обряда, то он пойдет к так называемым схизматикам, но никак не к греко-католикам
насколько его утверждения соответствуют действительности?

заранее благодарен за ПОДРОБНЫЕ ответы

да нет - не правильно и даже не знаю, на что тут отвечать. Конечно, Вам мог встретиться поляк/ки, который живёт прошлыми противостояниями с украинцами и который понимает, что в Польше греко-католики - люди, которые не дали себя полонизировать (и именно поетому он туда не идёт - не потому что "неполноценные католики", а потому что "не поляки": понимает он ето или нет :( ), а Польская Православная Церковь исторически сложилась с украинцев, которые сегодня считают себя поляками. Тоесть Ваш знакомый представляет позицию польских шовинистов: ведь католическая практика позволяет верующиму пойти на Литургию в некатолический Храм только в случае, если католического нет. А старообрядцы... старообрядцы свидетельствуют сами за себя, за греко-католиков же Свидетельствует Господь, который основал Церковь Свою на Петре и хочет, чтобы "все были едины"
"извинения" и "изменения" "покланяються Папе Римскому" на "признают видимым главой" услышаны - больше так не делайте, пожалуйста. Вам предупреждение и бан строком в неделю за намеренное искажение правды
С уважением, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто ми є?

Повідомлення andrey s. » 03 липня 2011, 13:09

kaluga писав:правильно ли я понял?
..........................

Ні,Ви зрозуміли не вірно.(з допису)
Навіть скажу більше,враховуючи ваш сарказм і "дотепність"(напевно цим Ви пишаєтесь :( ),розумію, що Ви розумієте, те ,про що запитуєте.
Невже хочите таким чином сподобатись Богу???....(ой,я забув,у Вас заслуженний бан)
Пробачте .. .(за мою "дотепність") :oops:
..............................
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

kaluga
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 19 березня 2011, 09:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення kaluga » 11 липня 2011, 20:59

из Вашего ответа складывается впечатление, что греко-католики такие молодцы потому, что остались украинцами и не ополячились. и говорить, что поляки не любят греко-католиков потому, что они не ополячились неправильно еще и потому, этот поляк всю жизнь прожил в России.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто ми є?

Повідомлення andrey s. » 11 липня 2011, 21:32

kaluga писав:из Вашего ответа складывается впечатление, что греко-католики такие молодцы потому, что остались украинцами и не ополячились. и говорить, что поляки не любят греко-католиков потому, что они не ополячились неправильно еще и потому, этот поляк всю жизнь прожил в России.

Я не знаю,які у Вас враження,і трохи Ваша думка туманна для мене.Ви що,формуєте свій світогляд,на підставі особистого відношення якогось незрозумілого Російського Поляка :) ???
Так,я тішусь, що ми не стали Поляками(тобто в свій час Хтось,і ми це наслідок),і це так само як Росіянами(аналогічно як з Поляками).І нажаль,я не можу сказати,що Поляки і Росія не залишили сліду у нас.Мова йде за те,що пора нам ставати собою,а не кимось.( в контексті всього).
........
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 13 липня 2011, 12:34

kaluga писав:из Вашего ответа складывается впечатление, что греко-католики такие молодцы потому, что остались украинцами и не ополячились. и говорить, что поляки не любят греко-католиков потому, что они не ополячились неправильно еще и потому, этот поляк всю жизнь прожил в России.

не ополячились на Украине не только греко-католики (православные, например, тоже) и, Вы уж извините, я не успеваю следить за логической цепочкой (наверное мне только кажеться, что её нет, а она есть?) Ваших впечатлений/выводов и... не думаю, что честно с Вашей стороны ждать от людей, с которыми общаетесь, понимания, если не объясняете происхождение своих впечатлений. Ваша воля, конечно, но впечатления - сугубо Ваше личное, но не самоочевидное для Вашего читателя.
А поляк... Вы же писали раньше о Польше (kaluga » 03 липня 2011, 07:35 мой знакомый поляк-католик сказал мне 2 вещи: -в Польше греко-католиков не считают ни полноценными католиками, ни полноценными христианами восточного обряда - если католик захочет посетить Богослужение восточного обряда, то он пойдет к так называемым схизматикам, но никак не к греко-католикам) и, если "этот поляк всю жизнь прожил в России" значит или он не вправе говорить о Польше (если уж так далеко отошел от реалий своей исторической родины, как Вы пишите), или не знает, о чем говорит (с России ведь). В каждом случае - он, как католик, не прав: Церковь учит именно так, как я уже Вам объяснял, а именно учит о том, что в церковь к православным можно идти на Литургии католику только в том случае, если нет возможности пойти к католикам.
С уважением, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kaluga
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 19 березня 2011, 09:40

Re: Хто ми є?

Повідомлення kaluga » 13 липня 2011, 18:47

в другой ветке Вы поставили православных в один ряд с несторианами: а может ли католик пойти на Литургию к ним, если нет католического храма?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто ми є?

Повідомлення о.Олег » 14 липня 2011, 08:26

kaluga писав:в другой ветке Вы поставили православных в один ряд с несторианами: а может ли католик пойти на Литургию к ним, если нет католического храма?

нет, не ставлю в один ряд, разве что в каком-то очень конкретном контексте - где именно я так писал?
несториане... с дохалкидонскими Церквями отношения сложнее, чем с православными, хотя литературные нестореане (монофизиты; монофизитством называем учение архимандрита Евтихия о том, что у Иисуса Христа единственная божественная природа) в реальности их потомки учат сегодня (или докажите противоположное) о том что у воплощенного Исуса Христа "одна природа Бога-Слова воплощенного"; в етой природе Божество и человечество совершенны, неслитны, не поглощены/смешаны/раздельны но единство природ так тесно, что мы можем отделить их одну от другого только мысленно (ето учение названо миафизитством), интелектуально-логически. У современных "несториан" несколько центров (нет целостности), но, если принимать существующие официальные декларации совместных католическо-миафизитских диалогов в качестве выражения Богословской мысли всех миафизитов, то Христология миофизитов очень близка к православной/католической (думаю, что нет сегодня той (христологической) причины, из-за которой, собственно, появились "несториане" в качестве наследников "сзизмы Нестория"; часть, например, армянских миафизитов в 1630 приняли Унию во Львове...) и я знаю только эклезиологические причины (другое, чем у православных, но тоже ущербное учение о Христовой Церкви) которые мешают их полному единству с Христовой Церковью. Но, отвечая на Ваш вопрос - да, может (например, нынишний Львовский архиепископ (Армянской Церкви) - не католик, но, как рассказывают, там подходил к Причастию и о.Пётр (Галадза), и о.иезуит Марко (Бляза).., армянским хором руководит греко-католик А.Шкрабюк, поют некоторые знакомые мне греко-католики), но из-за их разобщенности нужно быть осторожным и я лично не призываю ходить на Литургию к "несторианам".
С уважением, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей