Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 19 червня 2011, 17:30

Мабуть всі з Вас помічали що на ЛІтургії церковнословянською мовою, ллюди (поскільки мало розуміють церковно-словянську) часто роблять деякі визначені помилки.
Наприклад під час молитви "Іже Херувим", співають "Житейськую отверзім печаль", замість "житейскую отвержим печаль".

Аюо замість "осанна во вишніх..", співають окремі люди "Оксана на вишніх,.." (Це більш рідко...)

Ще помічавтаке: "Молитвами Богородицю спаси, спаси нас...", чи то "Молитвами Богородице спаси, спаси нас..."
Тобто помилки в цьому виразі.
Давайте тут наводити ще такі помилки. Коли досліджуєш під час Літургії такі помилки, вдається більше сконцентруватись на молитвах і їх розумінні, а також цих помилок уникати і іншим пояснювати...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 19 червня 2011, 18:37

Michail писав:Мабуть всі з Вас помічали що на ЛІтургії церковнословянською мовою, ллюди (поскільки мало розуміють церковно-словянську) часто роблять деякі визначені помилки.
Наприклад під час молитви "Іже Херувим", співають "Житейськую отверзім печаль", замість "житейскую отвержим печаль".

Аюо замість "осанна во вишніх..", співають окремі люди "Оксана на вишніх,.." (Це більш рідко...)

Ще помічавтаке: "Молитвами Богородицю спаси, спаси нас...", чи то "Молитвами Богородице спаси, спаси нас..."
Тобто помилки в цьому виразі.
Давайте тут наводити ще такі помилки. Коли досліджуєш під час Літургії такі помилки, вдається більше сконцентруватись на молитвах і їх розумінні, а також цих помилок уникати і іншим пояснювати...

Давайте,бо я погано розумію(знаю) "Церковно-словянську".
Які хто помилки робив???
Я наприклад не:Святеє Святим,а Святеє Святих.(так чув,поки не прочитав :) )
І ще були,але про них згодом..... :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrivovk » 19 червня 2011, 21:48

Замість "Благословен, хто йде в ім'я Господнє" деколи співають "Благословен той день в ім'я Господнє". :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 19 червня 2011, 21:52

andrivovk писав:Замість "Благословен, хто йде в ім'я Господнє" деколи співають "Благословен той день в ім'я Господнє". :)

Мені також так причувалось,спочатку.Добре, що співати не вмію,ато співав би як чув :D .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 19 червня 2011, 21:57

Вже писала в іншій темі про те, як одна жінка молилася замість: "Да ісправится молитва моя яко кадило пред Тобою" ("Нехай піднесеться молитва моя як кадило перед Тобою"), "Да ісправится молитва моя, я крокодида пред Тобою".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 19 червня 2011, 21:59

Іноді, нам вчувається інакше. Тому я лише ті наводив, що точно люди роблять помилки.
Але вже цікаво. Добре буде назбирати таку колекцію висловів. Пригодиться в катехизі.


Особливо важко мені до деякого часу було зрозуміти "другу частину "Іже Херувим" - від слів "Царся всі подимем".


Ще цікавий вислів (хоч трохи не до ЛІтургії" - звертання до єпископа "Преждеосвященний владико"...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 19 червня 2011, 22:34

Michail писав:Іноді, нам вчувається інакше. Тому я лише ті наводив, що точно люди роблять помилки.
Але вже цікаво. Добре буде назбирати таку колекцію висловів. Пригодиться в катехизі.


Особливо важко мені до деякого часу було зрозуміти "другу частину "Іже Херувим" - від слів "Царся всі подимем".


Ще цікавий вислів (хоч трохи не до ЛІтургії" - звертання до єпископа "Преждеосвященний владико"...

Я так себе незручно почував.Я звертався до владики первосвященний Владико :) .Превосвященний Владико???
Хоч це з Італійської означає майже те саме(мене так заспокоювали,бо я самокритичний,деколи занадто :) )
Це так???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 19 червня 2011, 22:37

andrey s. писав:
Michail писав:Іноді, нам вчувається інакше. Тому я лише ті наводив, що точно люди роблять помилки.
Але вже цікаво. Добре буде назбирати таку колекцію висловів. Пригодиться в катехизі.


Особливо важко мені до деякого часу було зрозуміти "другу частину "Іже Херувим" - від слів "Царся всі подимем".


Ще цікавий вислів (хоч трохи не до ЛІтургії" - звертання до єпископа "Преждеосвященний владико"...

Я так себе незручно почував.Я звертався до владики первосвященний Владико :) .Превосвященний Владико???
Хоч це з Італійської означає майже те саме(мене так заспокоювали,бо я самокритичний,деколи занадто :) )
Це так???


Взагалі титул - преосвященний. Але не картайтеся. НІчого страшного Ви не зробили. Само краще - боголюбивий єпископе, було б звертатись. А ці всі титули - від візантіських часів, як на мене, не дуже підходящі введення. Представники Церкви мають бути скромні, як Ісус в часи життя Його на землі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 19 червня 2011, 22:39

Michail писав:Добре буде назбирати таку колекцію висловів. Пригодиться в катехизі.

Така колекція є ВКонтакті в групі "Православный юмор". Але це закрита група і вже неможливо переглядти їх колекцію, туди пускають тільки православних. :cry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 19 червня 2011, 23:28

Мені має бути соровно :oops: ,бо судячи з дописів помилявся тільки я,а інші ні.Правда знають за помилки інших.
Говорити на цю тему варто,можливо хтось навчиться на моїх і помилках вище згаданих людей.
Тема супер :good: ....Хороша ідея..Можна розширити, не тільки в контексті Літургії..
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 20 червня 2011, 13:32

ShMariam писав:
Michail писав:Добре буде назбирати таку колекцію висловів. Пригодиться в катехизі.

Така колекція є ВКонтакті в групі "Православный юмор". Але це закрита група і вже неможливо переглядти їх колекцію, туди пускають тільки православних. :cry:



Вони всього бояться. І тим мені подобається відкритість сучасної Католицької Церкви, що можна говорити про всі проблеми і їх виправляти.

Скажіть ще таке. Як правильно:

"Во здравії, спесенії.. Благаяліт...", "Чи во здравіє, спасениіє"...?

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 20 червня 2011, 13:34

Напишу тут, але то могло б бути окремою темою. Проповіді священиків на церковно-словянсько-українській з домішками русизмів, говірці, служати також не дуже приємно. Хоча суть важлива, але краще вибрати якусь одну мову.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 20 червня 2011, 13:42

ShMariam писав:Така колекція є ВКонтакті в групі "Православный юмор".
Згадала одну з історій. В одній парафії під час Служби, коли читають "Отложим попечение..." бабусі складали на столик печиво.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 20 червня 2011, 15:20

Michail писав:... Як правильно:

"Во здравії, спесенії.. Благаяліт...", "Чи во здравіє, спасениіє"...?

:) важливий контекст (буде вірно і так і так: в здоров'ї/на здоров'я)
також важко сприймаю мішанину мов
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 20 червня 2011, 15:37

о.Олег писав:
Michail писав:... Як правильно:

"Во здравії, спесенії.. Благаяліт...", "Чи во здравіє, спасениіє"...?

:) важливий контекст (буде вірно і так і так: в здоров'ї/на здоров'я)

З повагою, о.Олег



Дякую. Хоч це не помилка.

Я, коли вже знаю, як правильно, то на тих моментах старюсь голосно і чітко, але в такт співати як треба. Паралельно слухаю ,як в тому чи іншому місці храму співають. Іноді відчувається резонанс.
Важливо, щоб ті, то чує спів, чули його правильним і в них виробится правильна звичка. Може навіть посують резонанс і задумаються, як правильно.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 20 червня 2011, 15:38

ShMariam писав:
ShMariam писав:Така колекція є ВКонтакті в групі "Православный юмор".
Згадала одну з історій. В одній парафії під час Служби, коли читають "Отложим попечение..." бабусі складали на столик печиво.


:pardon:
:)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Yur » 20 червня 2011, 22:52

:) Пригадую бабуся розповідала, як моя тітка, коли ще була маленькою у часи другої світової, виспівула в церкві:

"бо вже ся скінчила війна світова війска гавриїла заняли міста"

Бо вже ся скінчила німота твоя,
Вістка Гавриїла збулася свята
http://www.pisni.org.ua/songs/5172444.html
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2011, 06:19

Michail писав:...Дякую. Хоч це не помилка.

Я, коли вже знаю, як правильно, то на тих моментах старюсь голосно і чітко, але в такт співати як треба. Паралельно слухаю ,як в тому чи іншому місці храму співають. Іноді відчувається резонанс.
Важливо, щоб ті, то чує спів, чули його правильним і в них виробится правильна звичка. Може навіть посують резонанс і задумаються, як правильно.

знаюсь з римо-католиками (мирянами), які, щоб краще розуміти свою Традицію, вивчають латину: щоб розуміти те, про що співають, моляться, відчути основу своєї молитви в оригінальній мові, Богословію в контексті мови, на якій вона писалася...
Думаю - нам варта вглиблюватись у власну Традицію і старатися розуміти церковнослов'янську...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 21 червня 2011, 08:41

Знайдуться люди, що дослухаються Вашої поради, о. Олег , але більшість буде ратувати що їм ніколи, або що потрібно все на українській служити... Так що з більшістю ідея не пройде, нажаль.

І ще одне. Я вже ніби трохи церковнословянську сприймаю і в багатьох моментах розумію. Але коли співають тропарі та інші змінні пісні в ЛІтургії (тобто які міняються в залежності від періоду Літургійного року) та й ще співають у різнх варіаціях гласів.... ТО я в тих моментах просто мовчу, бро ніяк ні в ритм не ппотрапляю, ні не маю з сбою всіх служебних книг, щоб віднайти ті тексти і т.д. А їх по слуху зрозуміти на церковно-славянській просот неможу, хоч з самого дитинства беру участь в Літургії на цій мові.

Можливо б я і розумів, якби їх повільно співали і чітко... Але таого майже не буває.

Та й апостола коли читають на церковнословянській, то дяки так само важко читають...
Слава Богу ввели в останній час на українській, то слухати і розуміти можна.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2011, 11:13

Michail писав:Знайдуться...

так і латинську вчать не всі, не всі дослуховуються... А якість співу/читання дійсно вимагає кращого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Кенгуру » 23 червня 2011, 13:23

Привіт, дорогі форумчани,
Колись моя сестра вчила молитви, готуючись до Першого Святого Причастя і замість "АМІНЬ" казала - "КАМІНЬ".
Мій вуйко, у дитячому віці, замість слів "...і не введи нас во іскушеніє...", казав - "...і не введи нас войско в кішенії..."
колись давно чув, що у молитві Вірую: "... при Понтійскім Пилаті..", казали - "...прибив писком при латі... "
:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 13:37

Кенгуру писав:Привіт, дорогі форумчани,
Колись моя сестра вчила молитви, готуючись до Першого Святого Причастя і замість "АМІНЬ" казала - "КАМІНЬ".
Мій вуйко, у дитячому віці, замість слів "...і не введи нас во іскушеніє...", казав - "...і не введи нас войско в кішенії..."
колись давно чув, що у молитві Вірую: "... при Понтійскім Пилаті..", казали - "...прибив писком при латі... "
:)

вітаю - давно не чув, брате :)
З повагою, ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 23 червня 2011, 16:05

Хто як вважає:
.....Син Бога живого,що прийшов у світ грішників спасти,з яких перший я....
Для мене дивно було,чому Бог мене першого має спасати,бо я знаю, що є набагато гідніші на перше місце :) .
Поки отець мені не сказав:"Слоню,ти перший з грішників,а решта залиши Богу" :)
З тих пір так і розумію..
Є ще варіанти....???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 16:17

andrey s. писав:Хто як вважає:
.....Син Бога живого,що прийшов у світ грішників спасти,з яких перший я....
Для мене дивно було,чому Бог мене першого має спасати,бо я знаю, що є набагато гідніші на перше місце :) .
Поки отець мені не сказав:"Слоню,ти перший з грішників,а решта залиши Богу" :)
З тих пір так і розумію..
Є ще варіанти....???

окрім "слоню"? :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 23 червня 2011, 16:32

о.Олег писав:
andrey s. писав:Хто як вважає:
.....Син Бога живого,що прийшов у світ грішників спасти,з яких перший я....
Для мене дивно було,чому Бог мене першого має спасати,бо я знаю, що є набагато гідніші на перше місце :) .
Поки отець мені не сказав:"Слоню,ти перший з грішників,а решта залиши Богу" :)
З тих пір так і розумію..
Є ще варіанти....???

окрім "слоню"? :)

:) ,це ітак очевидно,та і я не проти :) ,часто помагає. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Мар‘яна
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 23 червня 2011, 10:57

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Мар‘яна » 23 червня 2011, 22:11

як павильно: "..почуй моління від синів Твоїх" чи "...в істині Твоїй"?

Мар‘яна
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 23 червня 2011, 10:57

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Мар‘яна » 23 червня 2011, 22:17

я вважаю, шо краще правити Літургію на мові тих, хто на неї приходить. Людина повинна розуміти слова молитви, а не підспівувати шо їй почулось, а особливо на мові, якою ні вона, ні близькі, ні суспільство не користується. Так, не погано було б вивчати церковнослов
‘янську, як було сказано, але я ше ні разу не бачила таких ні розмовників, ні словників. Мова для людини, а не людина для мови

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 25 червня 2011, 09:24

Мар‘яна писав:я вважаю, шо краще правити Літургію на мові тих, хто на неї приходить. Людина повинна розуміти слова молитви, а не підспівувати шо їй почулось, а особливо на мові, якою ні вона, ні близькі, ні суспільство не користується. Так, не погано було б вивчати церковнослов
‘янську, як було сказано, але я ше ні разу не бачила таких ні розмовників, ні словників. Мова для людини, а не людина для мови



І в цьому є сенс, тому Церква і ввела Літургію на Українській мові. Дарма, що не всім це подобається. Кому не подобається, Церква залишила і надалі розвиває на Церковно-словянській. А ще й на угорській (на Закарпатті) є...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 25 червня 2011, 12:42

Мар‘яна писав:я вважаю, шо краще правити Літургію на мові тих, хто на неї приходить. Людина повинна розуміти слова молитви, а не підспівувати шо їй почулось, а особливо на мові, якою ні вона, ні близькі, ні суспільство не користується. Так, не погано було б вивчати церковнослов
‘янську, як було сказано, але я ше ні разу не бачила таких ні розмовників, ні словників. Мова для людини, а не людина для мови

безперечно - для людини. Як і (в нашій Традиції - зосереджене/розвинуте мовою висловлення молитов) Богословіє - пояснення (у межах людського розуміння) Бога, Його Святої волі людині... Просто Християнство - вселенська віра: ми отримали Богословський спадок від різних мов-культур і... людина, що береться поглиблено вивчати, наприклад, Біблію, має бути готовою хочаб поверхово (а краще - неповерхово :) ) розібратися в мовах Старого Завіту, в грецькій..; людина, що вивчає традицію Римо-Католицької Церкви - латину..; людина нашої Церковної культури - церковнослов'янську...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 25 червня 2011, 21:34

Мар‘яна писав:як павильно: "..почуй моління від синів Твоїх" чи "...в істині Твоїй"?

Правда така:Я точно не знаю звідки ці слова.Можливо з молитв які священник промовляє під час літургії?? Ми часто їх не чуєм.
Підкажіть,ато самому цікаво...
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей