Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 06 вересня 2011, 09:03

andrivovk писав:Деколи жінки в молитві перед Причастям моляться "але, як розбійниця, сповідаюся Тобі: Пом'яни мене, Господи, коли ...".Може мотивують тим, що жінкам треба молитися це слово в жіночому роді.Але мені здається, що це не правильно.Це є молитва розбійника на хресті.А з Ісусом був розіп'ятий розбійник, а не розбійниця.

як і молитва митаря "Боже Милостивий, будь мені грішній" :)
Але тут думаю справа не так в історично вживаному роді того чи іншого слова, як у тому, що молільник себе утотожнює з тим, кого наслідує. Тому і вживає у тому роді, в якому ставить себе (чи в множині, як, наприклад, часто чую на початку Псалма 50-го Давидового :) ) У випадку з блудницею і кровоточивою - також: "себе" порівнюю (я такий самий) з нею. Незалежно від вживаного роду - промовлена кимось молитва, чийсь приклад проектуємо на "себе", молячись, навчаючись молитися від інших і їхня молитва стає особистою молитвою "мене грішного" у той спосіб, який "мені" ближчий
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 09 вересня 2011, 11:22

о.Олег писав:
andrivovk писав:Деколи жінки в молитві перед Причастям моляться "але, як розбійниця, сповідаюся Тобі: Пом'яни мене, Господи, коли ...".Може мотивують тим, що жінкам треба молитися це слово в жіночому роді.Але мені здається, що це не правильно.Це є молитва розбійника на хресті.А з Ісусом був розіп'ятий розбійник, а не розбійниця.

як і молитва митаря "Боже Милостивий, будь мені грішній" :)
Але тут думаю справа не так в історично вживаному роді того чи іншого слова, як у тому, що молільник себе утотожнює з тим, кого наслідує. Тому і вживає у тому роді, в якому ставить себе (чи в множині, як, наприклад, часто чую на початку Псалма 50-го Давидового :) ) У випадку з блудницею і кровоточивою - також: "себе" порівнюю (я такий самий) з нею. Незалежно від вживаного роду - промовлена кимось молитва, чийсь приклад проектуємо на "себе", молячись, навчаючись молитися від інших і їхня молитва стає особистою молитвою "мене грішного" у той спосіб, який "мені" ближчий
З повагою, о.Олег


Нашим катехиткам колись зауважили на курсах, що коли жінки моляться разом з чоловіками, то мають молитись в чоловічому роді. А окремо, то можуть і в жіночому.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 09 вересня 2011, 11:26

Ще цікаве. В символі віри, замість "Ім же вся биша", було таке" Ім же вся душа". Мабуть це через те, що в молитовнику замість друкованої "д" була надрукована ніби писана д (ну знаєте є така друкована д, як писана. Вона подібна до б, лише навпаки)... А люди ж не знають, що "биша" -це "сталося" (постало)... А душа їм легше до сприйняття. Деякий час і я так молився (але тихо. про себе).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2011, 12:32

Michail писав:...Нашим катехиткам колись зауважили на курсах, що коли жінки моляться разом з чоловіками, то мають молитись в чоловічому роді. А окремо, то можуть і в жіночому.

не опирались тим маскулістичним вимогам феміністки? :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 09 вересня 2011, 12:44

о.Олег писав:
Michail писав:...Нашим катехиткам колись зауважили на курсах, що коли жінки моляться разом з чоловіками, то мають молитись в чоловічому роді. А окремо, то можуть і в жіночому.

не опирались тим маскулістичним вимогам феміністки? :D

Та ні, бо їм це говорила наставниця (монахиня), яка керує інститутом.
ТА й інші правила хороші навчала - на Службі якшо не мати платка, то збирати волосся в "хвостик", наприклад. Також сприймали.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrivovk » 09 вересня 2011, 17:40

о.Олег писав:як і молитва митаря "Боже Милостивий, будь мені грішній" :)

З повагою, о.Олег

Отче, а ви правильно поставили кому?Бо мені здається, що має бути "Боже, Милостивий будь мені грішній".Так ніби логічніше??????
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2011, 20:29

andrivovk писав:
о.Олег писав:як і молитва митаря "Боже Милостивий, будь мені грішній" :)

З повагою, о.Олег

Отче, а ви правильно поставили кому?Бо мені здається, що має бути "Боже, Милостивий будь мені грішній".Так ніби логічніше??????

о - гратулюю, що зауважили, бо то ще те питання :) : "Милостивий" (як і "Добрий" тощо) також і характеристика Бога, а Бути ("Є", "Буття") - здатність :D Пам'ятається, в Семінарії викладач риторики сварив, щоб вживалося саме так, як у Вас (в іншому просто сенсу не бачив :) )
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Злий Іван » 12 вересня 2011, 11:13

Michail писав:Ще цікаве. В символі віри, замість "Ім же вся биша", було таке" Ім же вся душа". Мабуть це через те, що в молитовнику замість друкованої "д" була надрукована ніби писана д (ну знаєте є така друкована д, як писана. Вона подібна до б, лише навпаки)... А люди ж не знають, що "биша" -це "сталося" (постало)... А душа їм легше до сприйняття. Деякий час і я так молився (але тихо. про себе).


Може, просто, варто молитися зрозумілою для себе мовою?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 12 вересня 2011, 11:23

Злий Іван писав:
Michail писав:Ще цікаве. В символі віри, замість "Ім же вся биша", було таке" Ім же вся душа". Мабуть це через те, що в молитовнику замість друкованої "д" була надрукована ніби писана д (ну знаєте є така друкована д, як писана. Вона подібна до б, лише навпаки)... А люди ж не знають, що "биша" -це "сталося" (постало)... А душа їм легше до сприйняття. Деякий час і я так молився (але тихо. про себе).


Може, просто, варто молитися зрозумілою для себе мовою?


Кому варто? Людям, які добре що мають молитвоник під руками з церковно-словянською?
Мені вже зрозуміло. А більшості?

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 13 вересня 2011, 07:23

За покуту один священник дав: один раз "Отченашик" ??? :shock:
Читав у А. Шептицького про Господню молитву, він там говорить напр. "У Отченаші" ..... Тут я ще розумію, писано і розяснювано людям простим, щоб було доступно до розуміння, по-простому... Але "Отченашик", здається занадто.... Як вам здається?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2011, 07:56

Georgij писав:За покуту один священник дав: один раз "Отченашик" ??? :shock:
Читав у А. Шептицького про Господню молитву, він там говорить напр. "У Отченаші" ..... Тут я ще розумію, писано і розяснювано людям простим, щоб було доступно до розуміння, по-простому... Але "Отченашик", здається занадто.... Як вам здається?

:) Причулося
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Злий Іван » 13 вересня 2011, 11:03

Michail писав:Кому варто? Людям, які добре що мають молитвоник під руками з церковно-словянською?
Мені вже зрозуміло. А більшості?


А ви все добре (дослівно) розумієте церковно-слов'янською?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2011, 11:09

Michail писав:
Може, просто, варто молитися зрозумілою для себе мовою?


Кому варто? Людям, які добре що мають молитвоник під руками з церковно-словянською?
Мені вже зрозуміло. А більшості?

У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 13 вересня 2011, 11:40

Злий Іван писав:
Michail писав:Кому варто? Людям, які добре що мають молитвоник під руками з церковно-словянською?
Мені вже зрозуміло. А більшості?


А ви все добре (дослівно) розумієте церковно-слов'янською?


Під час ЛІтургії - основні молитви так. (Змінні молитви не встигаю навіть почути нормально чітко слова, наприклад тропарі...) Тому просто слухаю. А єктенії, атифони і інші стабільні модитви вже розшифрував.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 13 вересня 2011, 11:41

ShMariam писав:
Michail писав:
Може, просто, варто молитися зрозумілою для себе мовою?


Кому варто? Людям, які добре що мають молитвоник під руками з церковно-словянською?
Мені вже зрозуміло. А більшості?

У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).


В ЗАкарпатті -переважно Церковно-словянські

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 12:30

ShMariam писав:...У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).

в Студитів Літургії також українською. А Закарпаття має складну національну ситуацію, тому і церковно слов`янською. Дуже мені подобалося чути інші наспіви, мову... Служив там (в Ужгороді). Українською - на правах гостя :) А місцевий священик брав все церковною. Отака у нас двомовна Літургія вийшла :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 13 вересня 2011, 14:42

ShMariam писав:
Georgij писав:За покуту один священник дав: один раз "Отченашик" ??? :shock:
Читав у А. Шептицького про Господню молитву, він там говорить напр. "У Отченаші" ..... Тут я ще розумію, писано і розяснювано людям простим, щоб було доступно до розуміння, по-простому... Але "Отченашик", здається занадто.... Як вам здається?

:) Причулося

Власне що ні, це не раз і не два, але що скажете?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 13 вересня 2011, 15:34

о.Олег писав:
ShMariam писав:...У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).

в Студитів Літургії також українською. А Закарпаття має складну національну ситуацію, тому і церковно слов`янською. Дуже мені подобалося чути інші наспіви, мову... Служив там (в Ужгороді). Українською - на правах гостя :) А місцевий священик брав все церковною. Отака у нас двомовна Літургія вийшла :)
З повагою, о.Олег



В Ужгороді в соборі, чи в парафії якій?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrivovk » 13 вересня 2011, 17:06

о.Олег писав:
ShMariam писав:...У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).

в Студитів Літургії також українською.
З повагою, о.Олег

Ще ніби недавно були церковнослов'янською. :shock:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2011, 17:13

andrivovk писав:
о.Олег писав:в Студитів Літургії також українською.
З повагою, о.Олег

Ще ніби недавно були церковнослов'янською. :shock:

Служби Божі справді українською, але інші богослужіння ніби церковно-слов'янською (чула, коли проходила мимо їх цекрви :) )
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 17:29 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 13 вересня 2011, 17:24

ShMariam писав:
andrivovk писав:в Студитів Літургії також українською.
З повагою, о.Олег

Ще ніби недавно були церковнослов'янською. :shock:

Служби Божі справді українською, але інші богослужіння ніби церковно-слов'янською (чула, коли проходила мимо їх цекрви :) )[/quote]
Якщо поки що нормальних розробок українських текстів паралітургійних служінь бо молебнів, то краще церковнословянською (поки не визріють українські тексти).

А от лефевристів не розумію, що вони так вчепились за свою латинь, як і традиціоналістичних православних з лише своєю зрусифікованою церковно-совянською. Тому вважаю добрим, якщо є і на церковнословянській і на українській Літургії. Для нацменшин - хай буде і на їх мовах. В нас є і на угорській мові.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2011, 17:33

Michail писав:Якщо поки що нормальних розробок українських текстів паралітургійних служінь бо молебнів, то краще церковнословянською (поки не визріють українські тексти).

Не знаю, що таке паралітургійні тексти :oops: :) , але в нашій церкві, як і в практично всіх церквах Львова, всі абсолютно богослужіння правляться українською. Маєте на увазі, що переклади не найкращі? Краще вже так, ніж на незрозумілій мові.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 20:19

andrivovk писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:...У вас люди переважно мають церковно-слов'янські молитвоники? Бо в нас навпаки. Церковно-слов'янських навіть не бачу в продажу. Та й богослужіння всі відправляють на українській мові (крім студитів).

в Студитів Літургії також українською.
З повагою, о.Олег

Ще ніби недавно були церковнослов'янською. :shock:

це перша - на 7.30. тоді всі українською
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 20:22

Michail писав:В Ужгороді в соборі, чи в парафії якій?

в Соборі був, але не служив. Служив в о.Василя - там де храм будують біля бувшого нашого, який забрали РПЦ: навпроти церковні будинки, тюльпанове дерево... :) Це я був на святкуванні дня народження спільноти "Виноградна лоза" (сім'ї людей з особливими потребами)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 20:27

Michail писав:А от лефевристів не розумію, що вони так вчепились за свою латинь, як і традиціоналістичних православних з лише своєю зрусифікованою церковно-совянською. Тому вважаю добрим, якщо є і на церковнословянській і на українській Літургії. Для нацменшин - хай буде і на їх мовах. В нас є і на угорській мові.

так.
Хоч я дуже навіть розумію потребу плекати скарб традиційних мов Служіння (десь і Папа про це наголошував). Проблема (біда) ж з традиціоналістами в тому, що вони служіння народними мовами вважають (тут можуть бути вжиті різні слова від "неблагодатним" до "гріховним" але скажу більш загально) поганим :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 14 вересня 2011, 11:48

о.Олег писав:
Michail писав:В Ужгороді в соборі, чи в парафії якій?

в Соборі був, але не служив. Служив в о.Василя - там де храм будують біля бувшого нашого, який забрали РПЦ: навпроти церковні будинки, тюльпанове дерево... :) Це я був на святкуванні дня народження спільноти "Виноградна лоза" (сім'ї людей з особливими потребами)
З повагою, о.Олег

Ви служили в храмі на Цегольні. Ця парохія - місце паломництва (св. Преображення). Туди з усього Закарпаття приходили колись процесії. Моя бабуся 50 кілометрів пішком з процесією ходила (з Мукачівського району. Там, мабуть ,і з дідом познайомилась, якщо я правильно з їх розповідей зрозумів :) )
Там періодично відпуст повний дається... Колись парохом був о. Федака, який пару років як відійшов...
Тепер храм уже має стіни. Ще дороблять перекриття і далі вже приймуться за облаштування. Гарний храм, незвичний по архзітектурі, але мені дуже подобається.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення о.Олег » 14 вересня 2011, 13:36

так - на "Цегольні". І о.Федака там на подвір`ї похований... Лазив :) я там по будові - дійсно незвичайний архітектурний проект, але, думаю, для цього місця і в передбаченні великого здвигу народу - прекрасне рішення.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Злий Іван » 15 вересня 2011, 11:02

о.Олег писав:
Michail писав:А от лефевристів не розумію, що вони так вчепились за свою латинь, як і традиціоналістичних православних з лише своєю зрусифікованою церковно-совянською. Тому вважаю добрим, якщо є і на церковнословянській і на українській Літургії. Для нацменшин - хай буде і на їх мовах. В нас є і на угорській мові.

так.
Хоч я дуже навіть розумію потребу плекати скарб традиційних мов Служіння (десь і Папа про це наголошував). Проблема (біда) ж з традиціоналістами в тому, що вони служіння народними мовами вважають (тут можуть бути вжиті різні слова від "неблагодатним" до "гріховним" але скажу більш загально) поганим :(
З повагою, о.Олег

Трішки по-оффтоплю, але таки спитаю: :Rose:
Чим вони це аргументують?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 15 вересня 2011, 13:53

Злий Іван писав:
о.Олег писав:
Michail писав:А от лефевристів не розумію, що вони так вчепились за свою латинь, як і традиціоналістичних православних з лише своєю зрусифікованою церковно-совянською. Тому вважаю добрим, якщо є і на церковнословянській і на українській Літургії. Для нацменшин - хай буде і на їх мовах. В нас є і на угорській мові.

так.
Хоч я дуже навіть розумію потребу плекати скарб традиційних мов Служіння (десь і Папа про це наголошував). Проблема (біда) ж з традиціоналістами в тому, що вони служіння народними мовами вважають (тут можуть бути вжиті різні слова від "неблагодатним" до "гріховним" але скажу більш загально) поганим :(
З повагою, о.Олег

Трішки по-оффтоплю, але таки спитаю: :Rose:
Чим вони це аргументують?



Традицією. Більшість населення живе в сільській місцевості, говорить на діалекті і для них чиста українська звучить досить різко. Священики деякі беруться хоча б Євангеліє і читання апостола на українській проводити. Та в місті - підтримка! В селі самі ж дяки (які апостола і так невнятно "співають" священиові пориви придушать! І все, жийте люди з того що помолитесь і що Святе Письмо почитаєте. А ще як деякі православн скажуть вірника своїм (а ті на інших поширять) що і Святе Письмо самому читати не можна... "На сем живём!"

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 15 вересня 2011, 13:58

Якщо б чистою церквно-словянською, то добре.ю.. Але священики часто роблять таку суміш, що ну просто слухати важко. Українсько-російсько-церковнославянський. Мовознавці вже не раз статті про це писали і хвалили при цьому окремих греко-католицьких священиків, які на чистій ураїнській проповіді ведуть...


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей