Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення vitalko » 26 червня 2011, 18:13

andrey s. писав:
Мар‘яна писав:як павильно: "..почуй моління від синів Твоїх" чи "...в істині Твоїй"?

Правда така:Я точно не знаю звідки ці слова.Можливо з молитв які священник промовляє під час літургії?? Ми часто їх не чуєм.
Підкажіть,ато самому цікаво...
Дякую...


Прокімен, глас 4: Господи, вислухай молитву мою, почуй моління моє в істині твоїй (Пс. 142,1).
http://www.svduh.ugcc.org.ua/Librari/Mo ... sluzby.htm
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 04 липня 2011, 11:52

Якраз вчора був у одному сеелі і вслухався до вимовлянь молитов на Літургії.

Замість "Єдинородний Сине і Слове Божий...", частина вірників співали "...Сине і Сине Божий"...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 04 липня 2011, 12:53

Michail писав:Якраз вчора був у одному сеелі і вслухався до вимовлянь молитов на Літургії.

Замість "Єдинородний Сине і Слове Божий...", частина вірників співали "...Сине і Сине Божий"...

Мені просто згадалось.
Тобто у мене були різні випадки,було, що люди дійсно співали не так,як написано(особливо коли нема хору,і всі люди в Церкві співають).
Але було і слідуюче: Щось як причувалось,то просто був в шоці від почутого :shock: .Потім йшов до дяка(а одного разу просто жінки,яка стояла і співала в Церкві) і питав,а як там після.....,а він все добре повторював.
Незнаю,просто галюцинації якісь. :)
Чи можливо, що ці різні, по інтонації і ще там чомусь,голоса,а особливо голоса стареньких людей :) ,коли всі в купі,то в наслідок чогось,це спотворюється.Тобто якось чується не так.
Було так раза два,тобто йшов перепитував,і все добре повторювали.
Так,на всякий :) ,на слух не жаліюсь,,,і вуха теж мию(час від часу :) ).
До психіатра не піду :D ...
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 05 липня 2011, 10:17

Та дяк добре співає , але чути резонанс між людьми, коли одні правильно, а інші ні.
З іншого боку мені дуже не подобається коли деякі дяки апостола читають на церковнословянській, але дуже нечітко. Просто нічого незрозуміло. Ну і як з такого можна "назідатися"?

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 05 липня 2011, 10:52

мені деколи доводилось читати Апостола. Знаєте, навіть читаючи українською, деколи сам навіть не памятав(чи не розумів) про що читав... :oops: .Але не через те, що неуважний був, а через те, що то як відповідальність щоб інші почули.
Безумовно, до співу на Літургії треба відноситись дуже відповідально. Та от язик мякий, деколи може і увильнути, може в горлі пересохнути, або просто хвилювання....хоча підкреслюю- я не дяк але десь- колись там буваю :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 05 липня 2011, 21:16

Georgij писав:мені деколи доводилось читати Апостола. Знаєте, навіть читаючи українською, деколи сам навіть не памятав(чи не розумів) про що читав... :oops: .Але не через те, що неуважний був, а через те, що то як відповідальність щоб інші почули.
Безумовно, до співу на Літургії треба відноситись дуже відповідально. Та от язик мякий, деколи може і увильнути, може в горлі пересохнути, або просто хвилювання....хоча підкреслюю- я не дяк але десь- колись там буваю :)

Ой,з цим знайомий.Бувало читаєш-читаєш,вроді все добре,а потім як щось найде(з якогось перепугу,і все одразу,і дихання і пересихає,і ще купу всьог :) ).
Одним словом,в такому стані я не можу бути впевненний ,що прочитав все добре.(мені просто важко читати в слух)
Тому тільки співаю(вечірні,утрінні),але всеодно,деколи лапав себе,коли стих,або ртопар незнайомий,то можу трохи "наплужити" :) (хоч це тільки слово таке,"співаю" :) ,насправді це я себе перехвалив)
Але,,але що до інших,то підмітив:Часто просто нікому чи Апостола читати,чи дякувати,чи ще там щось.Звичайно хочиться послухати чіткий і виразний голос,щоб все було зрозуміло.І бувало якось,(часто буваю в різних Храмах,і в різних місцях,зокрема селах) що це якось дратувало.(не виразне читання,чи помилки)
Но коли бачив хто читав,то якось все проходило.Бо це зазвичай люди не молоді,і звичайно вік своє бере.
Я один Хор завжди ставлю приклад: Якось приїхали знайомі до одного місця,більшість з них співає в хорі(гарно співають).Так вони почали нарікати на якість співу(хору який співав),не виразність,погані голоса,і все таке.Я потім після служби завів їх на хори.щоб познайомились з тими Хто співав.Після цього,вже ніц не казали,особливо коли я сказав:"коли дожевети до такого віку,і ще будете співати у Церковному хорі,тоді і похвалитесь"
.Якщо чесно,то я навіть не знаю скільки років самій молотшій жіночці з того хору(на який були нарікання),но думаю не менше 60р.
Співати і читати нікому,особливо по селах,або малих містах.(хоч це не загальне правило)
І звичайно,що там може причутись, що завгодно.
Ви думаєте чому я брався читати Апостола(знаючи,що заікаюсь і нема практики),просто небуло кому.(і нехай би мені тоді хтось зробив зауваження :) ,я би все сказав)Останнє жарт :) .
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 05 липня 2011, 22:27

Не раз коли здавалося, що щось "наплужив", відразу зявлялися в умі вже такі собі помисли: ніби увага всіх на мене, "що він мовляв чудить? :crazy: , хіба то тропар?-"а я такий ніби їм у відповідь-"ви б самі спробували, коли за плечима море народу, а я не дяк!!! :shock: , просто справжній дяк попросив підстрахувати ..." Але насправді теж дуже люблю церковний спів, і хотілося б від молільників розважливості в молитвах, а особливо уваги-дім ж то Божий, а Літургія-спільна справа братів і сестер :friends:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 06 липня 2011, 09:28

Я дещо зрозумів. Ми не Літургії неуважні, бо наша увага налаштована на розмовну мову. От на проповіді я уважний. А на Літургії спів, мелодія. І якщо сам співаєш повторюючи, то деякі молитви чтікі ("Єдинородний Сине" та антифони між єктеніями...) виходять, а коли не співаєш, а лише слухаєш то увага ще менш сконцентрована, бо мелодія може відволікати, свої думки виникають. Але коли співаєш, то через деякий час також відчуваєш, що просто сповторюєш слова.

Коли співаєш з молитвоника, то трохи краще, бо тоді і читаєш, тут вже твоїй увазі нікуди діватись. От тому і коли співають апостола і Євангеліє, то важко буває зрозуміти, а є такі випадки, ну що майже читають, подібно до розповіді, тоді розумію добре. Але це про церковнословянську Літургію.

На українській Літургії це все на досить значний процент краще.Але також залежить .від деяких обставин і рівня бажання

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 07 липня 2011, 12:54

Замість "Спасе, спаси нас...", "Спаси, спаси нас...".. Але це лише в одній церкві чув колись.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 12 липня 2011, 16:28

Сьогодні на Літургії побачив !!! :shock: у друкованих нотах "нехай сповняться уста..."під нотами підписи ...Бо Ти сподобив нас причаститися святих твоїх Божественних, безсмертних і животворящих тайнах....Скоріше всього - це опечатка, але співається це вже трохи давно, аж сьогодні я все-таки подивився . Я не буквоїд, але Літургія- спіьна справа,суть- усвідомлення і розуміння мовленого- молитва, хвала, подяка...Будьмо уважні :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2011, 18:49

Georgij писав:Сьогодні на Літургії побачив !!! :shock: у друкованих нотах "нехай сповняться уста..."під нотами підписи ...Бо Ти сподобив нас причаститися святих твоїх Божественних, безсмертних і животворящих тайнах....Скоріше всього - це опечатка, але співається це вже трохи давно, аж сьогодні я все-таки подивився . Я не буквоїд, але Літургія- спіьна справа,суть- усвідомлення і розуміння мовленого- молитва, хвала, подяка...Будьмо уважні :)

Я трохи не розумію.А в чому тут різниця,ну хіба "Тайн",типу там множина???Ця опечатка???
Підкажіть,ато нема зараз з чим порівняти,а на память я давно не покладаюсь. :)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:54

..Бо Ти сподобив нас причаститися святих твоїх Божественних, безсмертних і животворящих тайнах.

Бо Ти сподобив нас.............. і животворящих Таїн.
Просто так вже співається близько року... Особисто мені не йде :( Невже ніколи не читали з молитовника? Це місце дуже Сакраментальне, звісно, як і вся Лвітургія :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 18:55

andrey s. писав:Я трохи не розумію.А в чому тут різниця,ну хіба "Тайн",типу там множина???Ця опечатка???
Підкажіть,ато нема зараз з чим порівняти,а на память я давно не покладаюсь. :)
Дякую.

Бо Ти сподобив нас причаститися святих твоїх ..... тайн Якщо "тайн" замінити на "тайнах" то речення втрачає зміст.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 19:00

Саме це я мав на увазі :) Дякую .
Хай всіх форумчан благословить Бог, який посилає дощ на тих що їдять мясо і на тих, що не їдять мясо. Все на Його славу! :)
Мушу бігти... :oops:
Востаннє редагувалось 14 липня 2011, 17:24 користувачем Georgij, всього редагувалось 1 раз.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2011, 20:23

ясненько,ато я хвилюватися почав. :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 14 липня 2011, 17:35

Одного разу наш дяк, невиспаний, а це буваэє часто, співав Лытургыю, хору не було, тож він співав сам а я помагав другим голосом :oops: .
Ми дійшли до "Святий Боже", церква трохи підспівувала....Я дивлюсь :shock: , а дяк спить! :shock: , стоячи :shock: . Я не шокований, просто було якось кумедно, бо коли він засипав(а він "вів"), спів получався на "морморандо", майже мовами :) . На фоні співу людей так дуже незамітно, а мені зблизька хохмово :) . Шкода звичайно, що так буває, але всі ми люди..... :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2011, 18:28

Georgij писав: На фоні співу людей так дуже незамітно, а мені зблизька хохмово :) . Шкода звичайно, що так буває, але всі ми люди..... :oops:

Слухайте,а як боритесь з моментами слабості :) ,коли під час співу виникають кумедні моменти(а коли співають люди,які дуже добре знають один-одного,то це, ще частіше,я підмітив),тобто коли сміх починає заважати :) ,то що робите????
Це звичайно кумедно :) ,но якось треба продовжувати,а якщо зважити,що ця штука(сміх),має властивість передаватись іншим(заразний :D ),то можна такого наспівати. :D
У Вас це не було проблемою???
Дякую.. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 14 липня 2011, 18:48

Я раз співав з братами ЧСВВ утреню :) , ні з того- ні з сього, виникла якась "несусвєтна хохма" і швидко ширилася як Вірус Гріп :D серед присутніх. Спочатку намагалися стримуватись, але то було сильніше над нас :( . Слава Богу, бо стало страшно :shock: , "той дух" відійшов, бо був розпізнаний :) Шкода,бо люди озирались :shock: , судили напевне... :oops: . Молитва перемагає коли центром її є Христос Господь. :Yahoo!: Тільки цей спосіб-Христоцентричний може врятувати ситуацію, і треба швидко перепросити Господа З Повним розумінням своєї гріховности, бо коли "зациклишся" на власному напрощенні, то наспіваєш ще гіршого і буде ще більше заминок. :)
Шкода тільки, що ми достатньо не лякаємося, коли нападають "сміхотульки" полегше :) А нарахунок"якось продовжувати", тоце деколи може бути і згіршенням для когось, для мене це пряма дорога в сповідальницю :cry:
Дякую..
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 14 липня 2011, 19:01

Реальна історія. Літургію відправляв священик, який перейшов з православ'я, а в них трошки інший переклад богослужбових текстів. Це була Служба Божа за померлих і священик, як має бути, перечитував карточки з іменами покійних. Служба продовжується, пізніше моляться за оглашенних, і... "ОГОЛОШЕНІ, ВИЙДІТЬ!" Кажуть, тоді багато вибігло з церкви.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 14 липня 2011, 19:01

:D :) :D
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2011, 19:49

ShMariam писав:Реальна історія. Літургію відправляв священик, який перейшов з православ'я, а в них трошки інший переклад богослужбових текстів. Це була Служба Божа за померлих і священик, як має бути, перечитував карточки з іменами покійних. Служба продовжується, пізніше моляться за оглашенних, і... "ОГОЛОШЕНІ, ВИЙДІТЬ!" Кажуть, тоді багато вибігло з церкви.

Того мені подобається;тільки вірні,,,,
Ато земля повна "парадоксів" :) Але напевно тим хто вийшов,потім було так соровно :oops: .Але ,це добре,більше такого не зроблять,я таким чином багатьох речей навчився :) .
Тай,нам є про що побалакати. :) ,але вважаймо,бо.....смертні ми..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 14 липня 2011, 19:58

andrey s. писав:Ато земля повна "парадоксів" :) Але напевно тим хто вийшов,потім було так соровно :oops: .Але ,це добре,більше такого не зроблять,я таким чином багатьох речей навчився :) .

Ну це розказував очевидець і сумніваюся, що говорив би про це, якби соромився свого вчинку. Вибігти в той момент - було найкращим виходом зі ситуації. :D Мені б не було соромно. Опинилася раз у подібній ситуації і згадую тепер як один з найкращих моментів свого життя.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 14 липня 2011, 20:04

andrey s. писав:[
Того мені подобається;тільки вірні,,,,
Ато земля повна "парадоксів" :)


Не нам, о Господи, не нам, а імені Твоєму дай славу, заради милости Твоєї і Твоєї правди.(Пс.115)

В любому випадку, коли є вірні- Алилуйа!! :Yahoo!: ! Повне Небо і Земля Слави Твоєї :Yahoo!:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrey s. » 14 липня 2011, 20:19

ShMariam писав:
andrey s. писав:Ато земля повна "парадоксів" :) Але напевно тим хто вийшов,потім було так соровно :oops: .Але ,це добре,більше такого не зроблять,я таким чином багатьох речей навчився :) .

Ну це розказував очевидець і сумніваюся, що говорив би про це, якби соромився свого вчинку. Вибігти в той момент - було найкращим виходом зі ситуації. :D Мені б не було соромно. Опинилася раз у подібній ситуації і згадую тепер як один з найкращих моментів свого життя.

Моменти треба шукати інакші,для пишання цим.
Якось навчений,що з Храму Божого,під час Служби,може тільки дуже поважна причина, заставити вийти.
Ми повинні бути сильнішими за це.По крайній мірі стреміти до цього.
Хоча,я сподіваюсь(надіюсь),що я не вірно зрозумів:" Вибігти в той момент - було найкращим виходом зі ситуації. :D Мені б не було соромно. Опинилася раз у подібній ситуації і згадую тепер як один з найкращих моментів свого життя.".
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення ShMariam » 14 липня 2011, 20:30

andrey s. писав:Якось навчений,що з Храму Божого,під час Служби,може тільки дуже поважна причина, заставити вийти.

Ну це й була дуже поважна причина. :D Правда, очевидець не знає, що в той час робилося в церкві: істеричний сміх заразний.

Зрозумійте правильно: я вихована салезіанами, а вони простіше відносяться до деяких речей. До речі, ця ситуація була в студитів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 14 липня 2011, 21:15

Якось не було дяка, це було після реколекцій, почали Літургію в наміренні на всяке прошення. Я не мав часу піднотувати читання апостола і попросив товариша, а він думав, що то Апостол дня. Перед самим читанням дивлюсь, а то читання з Діянь, а має бути з послання до Филипян. Довга заминка, :shock: я нашвидкоруч відкриваю закладки з читань апостола, :) очі замуляло, довга пауза, дивлюсь- до Филипян, починаю читати, :Браття- а далі текст не "Завжди радійте у Господі..", а інший, який я мало знаю,але вже, я в салезіян не виховувався, але за зле собі того не взяв :) .Уявляєте, виявилося, що я читав Апостола зі служби за дар Духа Святого :Yahoo!: мабуть в тому часі насправді була така потреба? :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Michail » 15 липня 2011, 09:54

Georgij писав:Якось не було дяка, це було після реколекцій, почали Літургію в наміренні на всяке прошення. Я не мав часу піднотувати читання апостола і попросив товариша, а він думав, що то Апостол дня. Перед самим читанням дивлюсь, а то читання з Діянь, а має бути з послання до Филипян. Довга заминка, :shock: я нашвидкоруч відкриваю закладки з читань апостола, :) очі замуляло, довга пауза, дивлюсь- до Филипян, починаю читати, :Браття- а далі текст не "Завжди радійте у Господі..", а інший, який я мало знаю,але вже, я в салезіян не виховувався, але за зле собі того не взяв :) .Уявляєте, виявилося, що я читав Апостола зі служби за дар Духа Святого :Yahoo!: мабуть в тому часі насправді була така потреба? :)

За всяке прошення... за дар Святого Духа!

підходить!


Слухайте,а як боритесь з моментами слабості ,коли під час співу виникають кумедні моменти(а коли співають люди,які дуже добре знають один-одного,то це, ще частіше,я підмітив),тобто коли сміх починає заважати ,то що робите????
Це звичайно кумедно ,но якось треба продовжувати,а якщо зважити,що ця штука(сміх),має властивість передаватись іншим(заразний ),то можна такого наспівати.
У Вас це не було проблемою???
Дякую..


А це: пробували не подавлювати в собі сміх, а просто перетворити його напоблажливу усмішку?

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 15 липня 2011, 22:11

Переважно ,навіть не про-людське око, а для самого себе закінчував поблажливою посмішкою :) Боронь Боже, мати "щось на брата свого" на літургії, тим паче на себе? :) Але коли "ненормально :crazy: "- Come to spovid :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення andrivovk » 05 вересня 2011, 21:45

Деколи жінки в молитві перед Причастям моляться "але, як розбійниця, сповідаюся Тобі: Пом'яни мене, Господи, коли ...".Може мотивують тим, що жінкам треба молитися це слово в жіночому роді.Але мені здається, що це не правильно.Це є молитва розбійника на хресті.А з Ісусом був розіп'ятий розбійник, а не розбійниця.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Неправильно висловлені молитви мирянами під час Літургії

Повідомлення Georgij » 06 вересня 2011, 07:20

Подібно як і в псалтирі, є в тропарях і в молитвах по закінченні катизм (не маю із собою псалтиря) "як блудниця "... і т. д. Мужчини ж не читають "як блудник"
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей