Коліноприклонні молитви

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Коліноприклонні молитви

Повідомлення Hedgehog » 08 квітня 2010, 18:37

Христос воскрес! Скажіть, будь ласка, чи можна стояти навколішках в церкві на Великдень? Колись священик казав, що це вважається образою Бога, адже в цей день небеса відкриті. Якщо це так, то чи поширюється, так зване, правило лише в дні Великодня чи його треба притримуватись до Вознесіння?

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ієром. Діонисій » 08 квітня 2010, 21:13

Воістину воскрес!
Від Великодня до Зіслання Святого Духа коліноприклонних молінь у Східних Церквах не повинно бути. Про це вже була мова на І Нікейському Соборі (325 р.), який у каноні 20 подає (переклад наближений): "Оскільки є деякі, що приклоняють свої коліна у день Господній (неділю) та у дні П"ятидесятниці (від Пасхи до Зіслання Святого Духа), то щоб у всіх єпархіях все дотримувалось однаково, святий Собор вважав за потрібне вказати, щоб вони стоячи заносили свої молитви до Бога".
Це тому, що коліноприклонення є вираженням покаяння, а це аж ніяк не сумісне з радістю Воскресіння.
Докладніше можна довідатись тут (по-російському): http://vselenstvo.narod.ru/library/asktaft9.htm
Проте коліноприклонення у ці дні не потрібно вважати образою Бога. Воно буває через незнання своєї церковної традиції та обряду.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 22:09

Отче Діонисій, у мене, грішної, тоді випливає запитання з Вашої попередньої відповіді. Я думаю, похвально і правильно сповідатися в час після Воскресіння Господнього, особливо, як я чула, в Неділю Божого Милосердя - Томину неділю. Але ж Сповідь - також тайна Покаяння. Тому моє просте невігластво все ж не дає мені зрозуміти, чому недобре клячати під час молитви в часі після Воскресіння і до Зіслання Святого Духа?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ієром. Діонисій » 09 квітня 2010, 09:38

Сповідатися можна будь-якого дня в році (якщо священик може прийняти сповідь), також у пасхальний час. Але Сповідь -- це не лише Тайна покаяння (хоч такою є назва, бо покаяння людини -- необхідна умова цієї Тайни), але й поєднання з Богом, очищення гріхів, освячення людини. Тобто не сповідь, а її відкладення суперечить пасхальній радості!
Хто звик молитись на колінах, тому буває незручно молитися стоячи. Проте стояння на колінах -- постава слуги. А Господь нас запевняє, що ми -- діти Божі. Навіть якщо провиняємося часто -- ми все-одно Божі діти. Треба нам, християнам, позбуватись стереотипу, що Бог хоче мати нас рабами. Бог дав нам ласку бути Його дітьми! :Yahoo!:
На жаль, у деяких церквах, особливо там, де святе Причастя приймають навколішки, не тільки вірні, а й самі священики несвідомі необхідності позбуватися стереотипів, накинутих нам минулим. І це при тому, що вони щодня звертаються до Бога: "Отче наш..."!!! :)
Тому я подав вище посилання на інтернет-статтю о. Роберта Тафта, католицького вченого-літургіста. Може він трохи категоричний, але це тому, що його знання дозволяє на це.


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей