Тихі молитви священиків

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Тихі молитви священиків

Повідомлення Романко » 12 січня 2013, 19:50

Христос народився! У Святій Літургії є особливі молитви, які має тихо читати священик. Деякі отці їх не читають узагалі. Чи Церква таке дозволяє? Маю знайомого священика УГКЦ, який цих молитов не читає? На запитання, чого він так робить, каже, що відчитав їх на попередній Службі (отець має 2-3 Літургії в неділю). Чи не є це згіршенням? Дякую за відповідь!
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення о.Олег » 12 січня 2013, 21:31

Романко писав:Христос народився! У Святій Літургії є особливі молитви, які має тихо читати священик. Деякі отці їх не читають узагалі. Чи Церква таке дозволяє? Маю знайомого священика УГКЦ, який цих молитов не читає? На запитання, чого він так робить, каже, що відчитав їх на попередній Службі (отець має 2-3 Літургії в неділю). Чи не є це згіршенням? Дякую за відповідь!

а які молитви не читає?
згіршення не буде, якщо розуміти, що є, наприклад, молитви на вдягання священичих Риз і, якщо священик має декілька Літургій, вдягнувши з молитвою Ризи перед першою Літургією промовляти їх без одягання (адже вже одягнений) не потребує.
Невже щось не промовляє, що Церква приписує молитись обовязково?
Про що Ви?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення Sputnik » 12 січня 2013, 22:10

Доречі, якщо можна, отче Олеже, хотілося б дізнатись детальніше про ось ці тихі молитви. Звісно, якщо ж Ваша ласка.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення Романко » 12 січня 2013, 23:17

о.Олег писав:
Романко писав:Христос народився! У Святій Літургії є особливі молитви, які має тихо читати священик. Деякі отці їх не читають узагалі. Чи Церква таке дозволяє? Маю знайомого священика УГКЦ, який цих молитов не читає? На запитання, чого він так робить, каже, що відчитав їх на попередній Службі (отець має 2-3 Літургії в неділю). Чи не є це згіршенням? Дякую за відповідь!

а які молитви не читає?
згіршення не буде, якщо розуміти, що є, наприклад, молитви на вдягання священичих Риз і, якщо священик має декілька Літургій, вдягнувши з молитвою Ризи перед першою Літургією промовляти їх без одягання (адже вже одягнений) не потребує.
Невже щось не промовляє, що Церква приписує молитись обовязково?
Про що Ви?
З повагою, о.Олег

Про молитви перед (або під час) Антифонами, молитву входу, молитву Трисвятої пісні, перед Євангелієм, молитви за вірних, під час Херувимської пісні і так далі.
Щоб краще зрозуміти подам посилання - http://kyrios.org.ua/spirituality/bogos ... rgija.html. Йдеться про молитви написані найдрібнішим шрифтом, які призначені для тихого читання священика на Літургії.
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2013, 06:48

Романко писав:Про молитви перед (або під час) Антифонами, молитву входу, молитву Трисвятої пісні, перед Євангелієм, молитви за вірних, під час Херувимської пісні і так далі ... які призначені для тихого читання священика на Літургії.

священик їх читає незалежно від кількості Літургій
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення andrey s. » 13 січня 2013, 12:15

Романко писав:Христос народився! У Святій Літургії є особливі молитви, які має тихо читати священик. Деякі отці їх не читають узагалі. Чи Церква таке дозволяє? Маю знайомого священика УГКЦ, який цих молитов не читає? На запитання, чого він так робить, каже, що відчитав їх на попередній Службі (отець має 2-3 Літургії в неділю). Чи не є це згіршенням? Дякую за відповідь!

Славімо Христа !
Напевне Ваш священник приколіст ( тобто має почуття гумору ) і просто пожартував.
Я чув такий жарт серед священників, і знаєте..., це такий собі захистний механізм від дуже мудрих людей ( повірте.., в практиці священника їх багато трапляється ). Я ніяк не виправдовую цього, просто можу зрозуміти :pardon: .
Скільки років практикує той отець ?
Ви Вівтарник ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2013, 12:52

andrey s. писав:...Напевне Ваш священник приколіст ( тобто має почуття гумору ) і просто пожартував...

теж про це думав. І ...згадалося :) ... багато випадків з особистої навіть практики
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення Романко » 13 січня 2013, 14:04

andrey s. писав:
Романко писав:Христос народився! У Святій Літургії є особливі молитви, які має тихо читати священик. Деякі отці їх не читають узагалі. Чи Церква таке дозволяє? Маю знайомого священика УГКЦ, який цих молитов не читає? На запитання, чого він так робить, каже, що відчитав їх на попередній Службі (отець має 2-3 Літургії в неділю). Чи не є це згіршенням? Дякую за відповідь!

Славімо Христа !
Напевне Ваш священник приколіст ( тобто має почуття гумору ) і просто пожартував.
Я чув такий жарт серед священників, і знаєте..., це такий собі захистний механізм від дуже мудрих людей ( повірте.., в практиці священника їх багато трапляється ). Я ніяк не виправдовую цього, просто можу зрозуміти :pardon: .
Скільки років практикує той отець ?
Ви Вівтарник ?

Річ у тому, що цей священик окрім того, що робить виголоси, співає "Господи помилуй", "подай Господи", Антифони, Херувимську, "Свят, свят, свят..." разом з хором і пауз для своїх молитов не робить. Він же не Юлій Цезар, щоби співати одне, а читати інше.
Я вівтарник, але у Православній Церкві. Я ходжу до гарного духівника, який і молитви читає, і духовні поради дає :) . Та іноді допомагаю і цьому священику УГКЦ. Я маю твердий намір навчатися в Греко-Католицькій семінарії. Інший священик УГКЦ (який молитви читає :) ) сказав мені, щоб я був парафіянином тільки УГКЦ, бо він мені не дасть рекомендації. Ну я йому не викривав неміч свого священика УГКЦ. Мій православний духівник говорить, щоби я молився і слухав своє серце, бо пастирі і наймити є в обох церквах. Тож, ось така важка в мене ситуація. Маю ще 2 роки до закінчення школи, щоби якось її розрулити. Прошу допомоги і доброго слова!
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення Романко » 13 січня 2013, 14:13

Щоб не думали, що отець такий поганий :) . Я колись попросився з ним поїхати в село, де він служить свою першу Літургію. Там він свої тихі молитви читав. Але... на наступних Службах священик цього не робить.
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2013, 16:05

Романко писав:Щоб не думали, що отець такий поганий :) . Я колись попросився з ним поїхати в село, де він служить свою першу Літургію. Там він свої тихі молитви читав. Але... на наступних Службах священик цього не робить.

має читати
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2013, 20:52

Романко писав:... Прошу допомоги і доброго слова!
Це, мабуть, краще в приваті?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тихі молитви священиків

Повідомлення andrey s. » 13 січня 2013, 22:06

Романко писав:Щоб не думали, що отець такий поганий :) . Я колись попросився з ним поїхати в село, де він служить свою першу Літургію. Там він свої тихі молитви читав. Але... на наступних Службах священик цього не робить.

:) , зрозуміло.
Романко писав: Тож, ось така важка в мене ситуація. Маю ще 2 роки до закінчення школи, щоби якось її розрулити. Прошу допомоги і доброго слова!

І це зрозуміло :) .
Розумієте п. Романе, це все ( як на мене ) залежить від практики. Я би Вам радив не робити квапливих висновків ( особливо коли вони самі просяться ). Людина багато чого може з Божою поміччю. За Вашого священника я не знаю звісно, але знаю таких , які є давно священниками, які кожен Божий день священники і ті всі молитви наскільки знайомі і відомі.., ті молитви вже частина їх, що от збуди відром холодної води вночі..., і він як " Отче Наш " все видасть на зубок.
Так, ті молитви є обовязкові..., і скажу що молитви ого - генні. Сам люблю частенько їх почитати.
От поясню про що я. Я купа раз помагав священнику ( кам ) вдягатись до Літургії.., і мене також гложило що священник не читає молитов ( як я це звик розуміти.., сприймати ) коли вдягається. Був такий священник середнього віку.., на вид нічого особливого.. в гіршу сторону ( як мені видавалось ). Я чесно думав що він їх і не знає взагалі. Аж ось одного разу нестримався , і попросив їх прочитати. Зробив то чемно без якихось натяків ( щоб не бути хамом чи не вихованим ) . Ну типа..., отче.., все життя хотів почути і побачити ( хоч насравді їх ніколи і не чув .., і цього не бачив ) . Але думаю він мій намір просік , бо дещо мені пояснив опісля.
Ну так ось.., він так їх відмовив, виразно з інтонацією.., з поясненнями що і чого, що ці слова символізують ( коли вдягає нарукавники і пояс..., і.., і.., і. ). Ну я прям чуть не впісявся ( образно звичайно ) . Направду, дуже сильно мене то вразило ( аж зараз є відлуння його інтонації у вухах :) ).
Я Вам не зможу пояснити те що він мені пояснив, але Вірю що хтось зі священників Вам пояснить чи Господь врозумить Сам Особисто. То все дрібниці.., головне щоб Ви розуміли, і щось я думаю що Ви це розумієте, що Літургія..., Жертва, Приношення, ВІДБУВАЄТЬСЯ .., не дивлячись на те що мені здається.
Він же не Юлій Цезар, щоби співати одне, а читати інше.

Чому ні ? Просто Ви зрозумійте..,, що молитва яка є частиною тебе це НА БААААаагато більше ніж просто читати. Вона може дуже швидко відмовлятись в порівнянні зі мною ( ще кажуть лине зі серця, з глибин душі )..,, який її молиться читаючи. Вся справа у досвіді..., який поза всіма сумнівами є Досвідченням Самого Господа Бога у наших життях.
Дякую. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей