Що таке антидор і хто може його приймати?

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Що таке антидор і хто може його приймати?

Повідомлення Patlatus » 19 грудня 2014, 14:48

Що таке антидор і хто може його приймати?

patriot_ua
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 липня 2015, 13:06

Re: Що таке антидор і хто може його приймати?

Повідомлення patriot_ua » 28 липня 2015, 12:41

Принявши Тіло і Кров Христа зазвичай православні брати люблять заїдати / запивати.

Що головніше Тіло Христове чи кусок хліба (проскурка)? Треба задуматися що ми хочемо пожертвувати Богу як перше - подячну молитву за присутність на Святі вечері / причетність до безкровної жертви Спасителя АБО заїданням запиванням ..

в грецькій церкві склалася гарна традиція в кінці літургії - священник дає цілувати хрест і своє благословіння і дає в руки антидор, звичайно це краще чим викидати проскурку, чи те що я бачив в не одній московській церкві: базар між собою, їда антидора нібито вони з голодного краю, запивання чайком з вином, поки ще решта приступає до св. тайн :evil:


Що говорить св. Євангіліє про трапезу в церкві?

1-ше посл. ап. Павла до Корінтян 11:20-22

"Ваші сходини не є - споживання вечері Господньої. Бо кожен поспішає їсти свою вечерю: дехто ж голоден, а дехто п'яний. Хіба не маєте домів, щоб їсти - пити? Чи може хочете зневажати Божу церкву, і засоромлювати тих, які нічого не мають? Що маю вам сказати? Чи похвалю вас? За це не похвалю."


Симеон Солунский:

"Антидор есть священный хлеб, который был принесен в предложение и которого середина была вынута и употреблена для священнодействия; этот хлеб как запечатленный копием и принявший божественные слова, преподается вместо страшных Даров, то есть Тайн, тем, которые не причащались их."

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке антидор і хто може його приймати?

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2015, 19:31

patriot_ua писав:...


Про розставлення пріоритетів - так. На жаль, побожним православним МП не вистачає бути без тяжкого гріха і зберегти Євхаристійний піст, щоб можна було причащатися на кожній Службі Божій, бо потрібні ще спеціальні приготування, і тому заміняють хоча б проскуркою...
Момент, коли приймають св. Причастя має бути особливий, так... Тільки в московській церкві прийнято споживати антидор натще після довгого (порівняно як в нас) богослужіння, тому, мабуть, у Вас враження "як з голодного краю". Коли я їла проскурку в одній церкві МП (Одеська обл.), на нас дивилися як на інопланетян. Але в нас напр. під час нічних чувань їдять-п'ють (не проскурки, звісно) і я не бачу в тому проблеми. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

patriot_ua
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 липня 2015, 13:06

Re: Що таке антидор і хто може його приймати?

Повідомлення patriot_ua » 30 липня 2015, 11:45

я б не сказав що в нас коротке богослужіння.. півтора аж дві години це норма, до речі не знаю чи ви зауважили але більшсть народу як і в нас, так і в православних приходить десь в половині служби - це вже дуже індивідуально, але якщо ви правда знаєте таких людей які від навечір"я дотримують строний піст до самого ранку, я переконаний ці люди ведуть себе пристойно і "не як з голодного краю" а далі зберігають покору))

те що в нас вже збили євхаристійний піст не означає що всім треба обов"язково снідати - наїдатися годину до початку літургії,. цей виняток зроблений для тих хто не може постити або не хоче бути змушений до посту. піст це ж індивідуальна справа між богом і людиною.. вроді як і Євангеліє каже не всім є дано бути постником..
і я нічого поганого не бачу в підготовці до св. тайн.. багато народу моляться якісь там молитви чи канони покаяльний, до ГНІХ (а вони справді красиві) деодні на нічні чування йдуть.. це ж тільки добре і вчить покорі а не бути нарваним в церкві :o

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке антидор і хто може його приймати?

Повідомлення ShMariam » 30 липня 2015, 17:07

patriot_ua писав:і я нічого поганого не бачу в підготовці до св. тайн..

patriot_ua писав:але якщо ви правда знаєте таких людей які від навечір"я дотримують строний піст до самого ранку, я переконаний ці люди ведуть себе пристойно і "не як з голодного краю" ...
Я кажу про обов'язкові приготування для вірних МП до св. Причастя (без чого - вважається гріхом, а всі ж розуміють, що значить грішити по відношенню до св. Причастя :shock: :( ) - це і також піст (обмеження в їжі) і спеціальні молитви (канони) за кілька днів до того, обов'язкова присутність на вечірні, обов'язкова Сповідь перед кожним Причастям. Щодо антидора, то його теж вони повинні споживати натще.
"З голодного краю"... :) Тут справа в конкретних традиціях конкретної парафії (або й дуже багатьох парафій): десь це цілий обряд :), а в нас поклав у вуста тихенько, виходячи з храму... З другого боку, в нас нема культури напр. під час процесій - люди думають, що мають право заходити до церкви перед процесією... А виглядає, ніби церкву беруть штурмом...

patriot_ua писав:я б не сказав що в нас коротке богослужіння.. півтора аж дві години це норма
Як де... В нас норма - година - півтора у звичайну неділю. Це не 3 години.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей