Mасова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським центром

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 15 вересня 2009, 13:58

:lol: сміх і гріх. Хоча... кожному по вірі його. Про люрдівську воду такого не скажеш, її цілюща сила вже не одну вірюючу людину спасла...
Не бійтеся!

Ainalain
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 13 вересня 2009, 03:56

Повідомлення Ainalain » 15 вересня 2009, 16:01

Я також обїздив багато святих місць і всюди торгували. Навіть сам купував такі речі на память. Залежить з яким наміром людина їде до святого місця. Що хоче там осягнути? кого хоче знайти?

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2009, 08:31

Звичайно, нічого поганого нема в тому, що людина купить на згадку про прощу якусь пам"ятку. Маю вервечку, придбану у Львові, вона мені дорога, бо супроводжує мене у поїздках, але вервечка з Люрду чи Риму( така сама, нічим не краща, хіба ціна більша :D ) дає змогу духовно торкнутися святих місць, пережити всі ці події.
Інша справа, якщо хтось робить з того бізнес... Але то хто вже що шукає. Чи нам судити тих людей? Кожному по вірі...
Не бійтеся!

Юрко
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 02 листопада 2009, 23:02

Повідомлення Юрко » 05 листопада 2009, 23:00

ЗАРВАНИЦЯ - це настільки величне місце, що жодна торгівля його не затьмарить. Ну давайте ще заборонимо селянами місцевим корови гнати дорогами, не пасти їх неподалік купелі св.Анни, не вживати алкоголю під час приватних учт...
Зрештою, Зарваниця здавна славилася, через численні паломництва, як своєрідний центр торгівлі та жебрацтва. Через велику кількість реальних тафіктивних пролшаків, у фольклорі Тернопільщини донедавна побутуівав вислів "Діду зарваницький!"

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 06 листопада 2009, 07:53

"Діду Ренівский" також є:)
(Ренів - село в Терн. області, ближче до Волині)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським цен

Повідомлення о.Олег » 06 листопада 2009, 14:57

Слава Ісусу Христу!
а може варта очолити те, на що "попит". Адже не думаю, що попит на ті "фасоляні віники" тощо - люди хочуть щось принести зі Святого місця, а тут пропонується "віник",инше і необізнані його приймають в якості символу Зарваниці (як це не сумно...). А очолити можна, якщо зважити на те, що сільська рада проголосує, якщо священики/спільнота поставлять обов`язок продавати лише у визначених місцях (а у инших - заборона), лише довіреними церковними людьми (що заберає проблему продажу "віників"), лише у відведений час відповідно до розпорядку Богослужень (що також усуває ряд названих проблем).
Думаю - справа саме у поганій організації функціонування Святині.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським центром

Повідомлення Andrew » 29 грудня 2009, 08:51

Як не прикро, але наведу такий факт. У 2009 році на Всеукраїнській прощі у Зарваниці був свідком наступного: (хоча це всім відомо і ми це бачимо, але чомусь не приймаються міри) з суботи на неділю перед дощем, я мав можливість потрапити в кіоск навпроти парафіяльної церкви за гарячим чаєм, чому мав можливість, та тому що черга там була не тільки за гарячим чаєм, але в основному за пивом. Я люблю пиво, але не на прощах... І хто стоять в чергах... - молодь, молоді батьки, які показують приклад своїм дітям. Виникає ціле коло запитань: чи батьки показують як потрібно себе поводити на прощі, і по що вони туди їдуть..., чому продають пиво "приватні підприємці", чому церква не реагує на ці речі?. Так демократія, але стосовно такого відпустового місця повинен бути канон, тобто суворо встановлені правила поведінки. Це моя думка. Тому якщо є однодумці, то можливо якось ініціативній молоді об’єднатися в так би мовити в ініціативну групу, яка б могла виступити проти цього, а саме під час прощі.? І публічно заявити, всім присутнім прочанам, а також людям, для яких проща це дійство для збагачення, що так не варто робити, що це не правильно. Досить того йде повним ходом пропаганда по масмейдіа, так ще тут... у Зарваниці?!! P.S. Дякую всім хто знайшов час і протичав мою думку, яку я виклав на кількох рядках.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Mасова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським цен

Повідомлення o.Mykil » 29 грудня 2009, 09:37

felonu писав:але до чого тут іграшки,свистки,питарди і ще маса непотрібу, що до церкви не маєжодного відношення.Просто ринок.


А що то тільки в Зарваниці таке є? Та це ж мало не всюди, на жаль. Просто низька християнська свідомість у тих хто подібне на відпустах-прощах продає-купує.
На все своє місце та час. Деколи просто вартує душевно (духом) від цього відпочити, з чим стикаєшся не раз мало не щодня...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей