Сторінка 1 з 2

Mасова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським центром

Додано: 29 липня 2006, 20:35
felonu
Болячи спостерігати за масовим явищем, проведення торівлі на Святому місці. Нехай речі церковного вжитку,чи продукти харчування,але до чого тут іграшки,свистки,питарди і ще маса непотрібу, що до церкви не маєжодного відношення.Просто ринок.

Додано: 31 липня 2006, 23:14
robie
ринкова економіка, що тут ще скажеш :)

Додано: 05 серпня 2006, 10:22
Podorogujucha
А ЧОМУ Б СВЯЩЕНИКАМ НЕ ЗАБОРОНИТИ ЦЕ?В НАС СВЯЩЕНИК ЗАБОРОНИВ ТОРГІВЛЮ НА ПРАЗНИК ПІДЧАС СЛУЖБИ.ДИВНО,АЛЕ ПОДІЯЛО.ТОРГУЮТЬ ТІЛЬКИ МІЖ СЛУЖБАМИ І ПІСЛЯ :roll:

Додано: 05 серпня 2006, 14:02
robie
А ЧОМУ Б СВЯЩЕНИКАМ НЕ ЗАБОРОНИТИ ЦЕ?В НАС СВЯЩЕНИК ЗАБОРОНИВ ТОРГІВЛЮ НА ПРАЗНИК ПІДЧАС СЛУЖБИ.ДИВНО,АЛЕ ПОДІЯЛО.ТОРГУЮТЬ ТІЛЬКИ МІЖ СЛУЖБАМИ І ПІСЛЯ


Якщо торгують на територii що належить храму, тодi можна заборонити, а якщо нi, то нiчого не вдiэш. :)

масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським центром

Додано: 07 серпня 2006, 09:21
Podorogujucha
"Болячи спостерігати за масовим явищем,проведення торівлі на Святому місці.Нехай речі церковного вжитку,чи продукти харчування,але до чого тутіграшки,свистки,питарди і ще маса непотрібу,що до церкви не маєжодного відношення.Просто ринок"


якщо торгівля не на території церкви-то чому Ви пишете що це торгівля на св.місці?
Хто по що туди їде-з цим і повернеться.
В кожної людини є вибір.Якщо торгівля безпосередньо під храмом і це заважає вірним молитися-то це одне питання.Якщо ж ні-то які питання.Богу-Боже ,а кесареву-кесареве :)

Додано: 08 серпня 2006, 00:14
Ulishak
Все залежить від людини, якщо вона справді приїхала не на екскурсію, а молитись Богу, то їй ніколи не стануть на перешкоді люди, які продають іграшки.

Додано: 23 серпня 2006, 00:11
felonu
Коли б не залишилось праведників на нашій багатогрішній землі,то світу вже б не було,але я говорю про маси,які отримують не те по,що приходять у Зарваницю,а спотворене викривлення-"БАЗАР".

Додано: 24 серпня 2006, 22:54
felonu
Запрошую всіх.на прощу26-28 серпня ви "воотчею"переконаєтесь в істині моїх слів.Місцепроведення село Зарваниця,теребовлянського р-н, Тернопільської обл

Додано: 24 серпня 2006, 23:01
felonu
Зволікання відповідей вважатиму слабкістю дописувачів у даній темі.Почасти на Форумі обговорюють будь-які питання,що лиють воду довкола. Я пропоную напрямки.Скажіть своє слово!

Додано: 05 вересня 2006, 14:40
demetris
Ринок...

Попит диктуэ пропозицію. Якби т. зв. лихварі не заробляли на цьому добре, ніхто б не їхав туди продавати, але люди купують різний (пробачте) непотріб за помірну ціну і створюють попит. Завжди знайдуться ті, хто задовольнить його пропозицією. Тепер навіть ділянки на місяці продають...
Якщо ж речі все таки корисні й потрібні - то проблема у культурі гандлювання чи її відсутності.

Також питання чи це речі "релігійного вжитку" чи сувеніри!

Додано: 05 грудня 2006, 21:41
felonu
Вибачте мітла посипана просом,соняхом,фасолею та іншими зерновими із наклеєним Образком СПАСА,це річ Церковного вжитку чи ідолопоклонство?

Додано: 07 грудня 2006, 13:40
demetris
Забобони, ворожіння, астрологія, спіритизм, "посипана просом мітла" чи жаб"яча лапка - все це ідолопоклонство чи язичництво... навіть якщо з образком. :!:

Додано: 07 грудня 2006, 19:19
felonu
І це практично половина асортименту аналогічного мітлам,куди дивиться Зарваницьке Духовенство запитаєте?,відповім Собор іМатірна церква змагаються з поміж себе за кожну "душу",відтак у селі "бардак"

Додано: 20 грудня 2006, 15:23
demetris
а ЦЕ ВЖЕ ХАЛЕПА... :(

Додано: 09 квітня 2007, 16:56
TorreTer
Хм, цікаво, минулого року була в Люрді, там також торгують різними речами, але ніколи не задумувалася чому це має мені заважати. Єдина різниця між Зарваницею ї Люрдом - це те що у Франції це проходить якось більш цивілізовано. Стільки бруду і сміття немає на вулицях. Моя думка, це просто ми такі люди, з таким менталітетом. Нас цікавить лише те що на нашому подвір"ї діється, а поза ним все дурня. От і маємо те, що заслуговуємо.

Додано: 28 серпня 2007, 13:21
ola
Не знала, що питання торгівлі віниками з квасолею стосується Літургійного життя...
гм :o

масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським центром

Додано: 23 вересня 2007, 21:33
Ira
На Святому Місці не може бути ніякого базару, паломники мають іти процесіями, з хоругвами, а тут аж кишить по дорозі всякими "торговими точками" (балаган настоящий... дійсно чого там тільки не продають). Це відволікає людей, особливо дітей і молодь, їм просто очі розбігаються, і де там вже до молитви.....

Це має обов'язково заборонити єпископ, він напевно знає про те, що твориться у Зарваниці.

Додано: 28 вересня 2007, 17:48
demetris
ola писав:Не знала, що питання торгівлі віниками з квасолею стосується Літургійного життя...
гм :o


:ROFL: ВИ - НАЙКРАЩА!!! :good:

Re: масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським цент

Додано: 28 вересня 2007, 17:51
demetris
Ira писав:Це має обов'язково заборонити єпископ, він напевно знає про те, що твориться у Зарваниці.


а ЯК ПРАКТИЧНО ЦЕ ЗРОБИТИ?

Привести БЕРКУТ і порозганяти тих усіх не реєстрованих СПД ФО?

Легко сказати "заборонити", але що з тієї заборони. Я бачу Ви бували в Зарваниці і погодитесь зі мною, що ці торговці не надто воцерковлені, і лист Владики їх не дуже мотивуватиме.

Re: масова торгівля в Зарваниці,що оголошена Марійським цент

Додано: 28 вересня 2007, 18:33
Ira
demetris писав:а ЯК ПРАКТИЧНО ЦЕ ЗРОБИТИ?

Привести БЕРКУТ і порозганяти тих усіх не реєстрованих СПД ФО?

Легко сказати "заборонити", але що з тієї заборони. Я бачу Ви бували в Зарваниці і погодитесь зі мною, що ці торговці не надто воцерковлені, і лист Владики їх не дуже мотивуватиме.


Ну так люди не надто "воцерковлені":pardon: , але ж священників слухаються. В Зарваниці є багато братів-семінаристів, священників, то нехай підуть як-то кажуть "в народ", поговорять з ними, скажуть, що єпископ заборонив тай годі... може би вже потім встидалися продавати :)

Додано: 28 вересня 2007, 18:52
robie
попит наруджує пропозицію. Якби люди не хотіли купувати, чи не купували, то й продавців би не було. :) А так, толку в заборонах такого плану не бачу. Краще вже відвести якесь конкретне місце та все це діло узаконити.

Додано: 28 вересня 2007, 18:54
Ira
Згадала як Ісус розганяв з храму Божого торговців...... отак і треба робити.

Додано: 02 жовтня 2007, 17:36
demetris
robie писав:Краще вже відвести якесь конкретне місце та все це діло узаконити.


теж про це думав, але...

місця на "транспортних маршрутах" приноситимуть більше прибутку. І завжди будуть ті, хто зловживатиме... але, можливо їх буде менше? :(

Додано: 06 жовтня 2007, 13:02
robie
я думаю, це приклад ситуації, коли існує якась трудність, а проблема вже створюється завдяки спробам її вирішити. Не треба на цьому зациклюватися, на мій погляд, і світ стане кращим 8)

Додано: 16 жовтня 2007, 12:55
demetris
robie писав:Не треба на цьому зациклюватися, на мій погляд, і світ стане кращим 8)


можна не зациклюватись, але хто тоді буде світ змінювати??? :wink:

Додано: 16 жовтня 2007, 20:22
robie
demetris писав:можна не зациклюватись, але хто тоді буде світ змінювати??? :wink:


Можливо, не потрібно змінювати ВСЕ-ВСЕ?? :) Я думаю, є речі набагато більш актуальні... Чи Ви вважаєте, що весь світ нікуди не годиться?

Додано: 18 жовтня 2007, 15:44
demetris
robie писав: Чи Ви вважаєте, що весь світ нікуди не годиться?

Не вважаю. Проте ми відповідальні за те, що вважаємо гідним змін (читайте - не гідним існування), за те, чи я особисто змінюватиму щось. Наприклад - не купуватиму нічого у "торгашів" у відпустових місцях. 8)

Додано: 18 жовтня 2007, 20:12
robie
demetris писав:Наприклад - не купуватиму нічого у "торгашів" у відпустових місцях. 8)


Ну з цим важко не погодитися :)

Додано: 15 вересня 2009, 12:14
прочанка
Хочу виказати і свою думку, бо поїздила по святих місцях Європи. Там теж процвітає бізнес- сувенірних реліквій. Такий, що деколи доходить до абсурду - люрдівська Богородиця на запальничках, горнятах... Колись, ще за життя отець Піо власне розігнав торговців,які продавали його образки. Він тоді гостро розкритикував таку торгівлю - Христа продали, а мене "купують".
Але з іншого боку, хочеться із святого місця привести якусь пам"ятку не тільки в душі, але й на спогад, рідних, близьких обдарувати. Знаю, люди дуже прагнуть хоч "щось", найменші дрібничку - з Люрду, Риму чи інших, не менш вартісних місць. Вервечки, образочки, цінні реліквії( миро від Миколая чи камінці із Базиліки Архангела Михаїла), водиця з Люрду у спеціальних пляшечках - дуже вартісні й цінні, особливо, коли повертаєшся додому, все це бачиш і згадуєш про пережите, воно спонукає щиріше молитися!
А щодо бізнесу: для місцевого, не вельми багатого люду - це спосіб існування і вони для цього мають відведені місця,які зовсім не заважають проводити основні цілі відвідин святих місць. А монахи в Тезе взагалі існують за рахунок натурального господарства, їхні вироби їх і годують!
Нічого поганого в тому нема, якщо воно вміру й з розумом. А в нас, на жаль, воно, якесь все хаотичне, недоладне, перекупки хочуть нажитися, люди забувають, чого приїхали. Я перший раз із Зарваниці приїхала хвора, можу й тому мені так добре закордоном. Наші святі місця неперевершені і чуда в них- не менш вартісні, але наші люди часто так грішать в святих місцях, що аж страшно. Як кинулися по воду, то мало священика не звалили, то до причастя почалися "тертя" - не на колінах, то вступися... Можете собі уявити? Нас їхало 2 автобуси - зі Львова і Лапаївки( що під Львовом) от і вийшли "чвари", як приймати причастя в процесі самого причастя. Я вам не можу передати свій стан. Цю прощу я відхворіла душею... Мабуть, треба якусь людину- адміністратора, яким би навів із тими "перекупками" лад і ті гроші мають частково йти на розвиток самого святого місця, а не в кишені торгашів, тоді й порядок буде кращий і люди свідоміші з"являться.

Додано: 15 вересня 2009, 13:38
o.Mykil
прочанка писав:Хочу виказати і свою думку, бо поїздила по святих місцях Європи. Там теж процвітає бізнес- сувенірних реліквій.


Наприклад, коли я раніше мав змогу побувати у столиці Литви (Вільнюсі), то в часі екскурсії містом ми зайшли якось до великого православного храму Московської Патріархії... Як же я був здивований, коли там у приміщенні в кіоску продавали... "вино з Кані Галилейської" (у малих ампулах), водичку з джерела Божої Матері чи земельку з якоїсь там канавки на її честь... Оце і пахне, як на мене, дещо абсурдом... Але хтось і таке сприймає на щиру віру. :)