Чи дійсна Божественна Літургія?

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 28 квітня 2009, 16:32

Всі вже заплуталися в тих церквах.. скільки їх є, 22 східних? Вони тільки називаються католицькі, але обряд зовсім інший. А повинна бути одна Свята Католицька Церква і одні єдині правила та канони, які затвердив Папа Римський.
А чому такі розбіжності? Ви думаєте, Бог того хоче? Ні, Бог такого не робив, то ми, люди, самі так все видоізмінили та розділили. Яку Літургію відправляємо? А повинна бути лише Тридентійська Меса, та, яка була до ІІ Ватиканського собору, і зокрема нинішній Папа Бенедикт XVI закликає світ повертати до цієї Св.Літургії.
Бо вже прийшов час на правдиве об’єднання в єдине ціле.
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 15:22 користувачем Ira, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 28 квітня 2009, 16:36

п.Романе, ви не в тій темі пишете про целібат. Я все описала (і за мужа однієї жінки теж...) і можу ще багато написати, лиш би час знайти.. (і про А.Шептицького теж, до речі, він дуже плекав целібат в нашій Церкві...)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 28 квітня 2009, 16:52

вже всі заплуталися в тих церквах.. скільки їх є, 22 східних? Вони тільки називаються католицькі, але обряд зовсім інший... Повинна бути одна Церква і один обряд - лише той, який при Папі.


п. Іра, ну не довотьде до абсурду. Можна тоді сказати, що лише ті християни, хто говоритть на арамійському, бо Ісус говорив на ньому.

Обряд є зовнішнім віраженням нашого почитання Бога. Я не розумію, при чому тут обряд до правдивості. Дадвид скакав перед ковчегом і що??? Ми є єдині в ісповідуванні віри!!!! А виражати можемо її по різному.


А чому такі розбіжності? Ви думаєте, Бог того хоче? Ні, Бог такого не робив, то ми, люди, самі так все видоізмінили та розділили. Яку Літургію відправляєм?


Тому що, див. вище.

А повинна бути лише Тридентійська Месса, та, яка була до ІІ Ватиканського собору, і зокрема ниншній Папа Бенедикт XVI закликає світ повертати до цієї Літургії.
Вже прийшов той час на правдиве об’єднання в єдине ціле.



Не повинна бути Тридентійська! З таким самим успіхом я можу піти ще дальше, бути ще католицкішим, робити як робив сам Ісус!(згадайте тайну вечерю).

Потім, не забувайте, що обряд це щось живе, а не мертве, і він завжди розвивається.

Щодо Бенедикта, який закликає світ повернутися, неправда, це не так. Є постанова Summorum Pontificum( ЕКСТРАОРДИНАРНЕ служіння в древній формі Римського обряду), де при певних умовах, дозволяється служити на міссалі Івана 23 1962 року.

Але ще до цього Папи, інші дозволяли відправляти мессу в древньому обряді: Іоанн Павло II, Quattuor abhinc annos" - 1984, Ecclesia Dei - 1988, але я не розумію, яке це має відношення до правдивості Церкви.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 28 квітня 2009, 16:54

Ira писав:п.Романе, ви не в тій темі пишете про целібат. Я все описала (і за мужа однієї жінки теж...) і можу ще багато написати, лиш би час знайти.. (і про А.Шептицького теж, до речі, він дуже плекав целібат в нашій Церкві...)



Наскільки я зрозумів, целібат - це як один з доводів правдивості священиків, з Вашого боку. Я не згоден з такою постановою.

Благодать дається всім священикам, целібатам або ні.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 квітня 2009, 22:03

Які проблеми . Кому не подобається Св.Літургія в східному обряді прошу дуже ідіть в католицько-латинський костел й хваліть Бога але не зневажайте й не заперечуйте греко-католицький тобто східний обряд Богослужіння в тому що він неправдивий - це вже неповага до Церкви і вірних її, неповага до Братів і сестер у Христі - це гріх!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 квітня 2009, 22:43

Ira писав:може ви ще і Св.Фаустину Ковальську назвете сектанткою???

Про Тайну Вечерю – Святу Службу Божу на останні часи прочитайте у її Щоденнику: „991 (316) 26/ІІ.37. Сьогодні я побачила, що Святі Тайни виконувались без літургійних шат і по приватних домах через миттєву бурю, і я побачила сонце, яке вийшло з Пресвятої Євхаристії, й згасли, тобто затьмарились інші світла, і очі всіх були звернені до того світла; але значення цього не розумію.”

Так, є Вами наведені слова в Щоденнику Св.Фаустини Ковальської. Але ж Свята, на відміну від Вас, чітко в кінці цитати пине "але значення цього не розумію". Ви вважаєте себе більш просвітлиними від Св. Фаустини що так трактуєте це видіння святої... :roll: . Все набагато простіше - Ви просто начитались специфічної літеретари "Про останні часи","Велике попередження", яка розповсюджувалась тут на західних теренах тепер й "просвітлюєте" інших нею.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 квітня 2009, 01:44

так, тоді с.Фаустина цього не розуміла, бо Бог їй відкрив те, що буде в майбутньому, вона лише передала те, що бачила у видінні.
А зараз вже прийшов той час, коли сповняються всі пророцтва. І Бог через наступних Своїх Дітей-Пророків відкриває ці тайни і ці одкровення для світу. Тому, ми зараз вже знаємо чітко і конкретно за цю Літургію - Тайну Вечерю, яку по Волі Божій повинні обов’язково виконувати.
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 15:09 користувачем Ira, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 квітня 2009, 01:50

ljubomyr_ps писав:Які проблеми . Кому не подобається Св.Літургія в східному обряді прошу дуже ідіть в католицько-латинський костел й хваліть Бога але не зневажайте й не заперечуйте греко-католицький тобто східний обряд Богослужіння в тому що він неправдивий - це вже неповага до Церкви і вірних її, неповага до Братів і сестер у Христі - це гріх!

Давайте на якийсь момент забудемо про повагу до ближнього, а поглянемо, де ми бачимо ПОКОРУ І ПОСЛУХ БОГОВІ? В тому, що стільки обрядів, богословських розбіжностей, що аж самі заплуталися? Адже Бог єдиний. І нас не ділить. І хоче єдиної Прослави.
А що ми маємо на нині? Де та єдина Свята Прослава Бога та Матері Божої????? Оце вже Бога ображає. Ви подумайте спочатку про Бога, про Його Святі Закони, а вже потім про людські, набуті та придумані традиції...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 29 квітня 2009, 06:45

Давайте на якийсь момент забудемо про повагу до ближнього, а поглянемо, де ми бачимо ПОКОРУ І ПОСЛУХ БОГОВІ? В тому, що стільки обрядів, богословських розбіжностей, що аж самі заплуталися? Адже Бог єдиний. І нас не ділить. І хоче єдиної Прослави.


Ось тут я з Вами згоден. На зіслання Св. Духа, в день 50 тниці, апостоли говорили на латині. І всі прославляли однією мовою.


А що ми маємо на нині? Де та єдина Свята Прослава Бога та Матері Божої????? Оце вже Бога ображає. Ви подумайте спочатку про Бога, про Його Святі Закони, а вже потім про людські, набуті та придумані традиції..


А де нема прослави М.Б???? Яка має бути справжня прослава?????

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 квітня 2009, 08:15

romanm писав: Ось тут я з Вами згоден. На зіслання Св. Духа, в день 50 тниці, апостоли говорили на латині. І всі прославляли однією мовою.


можливо прийде час і будемо всі на латині відправляти. А поки хоч би дійсшли єдності у всьому решта.

А де нема прослави М.Б???? Яка має бути справжня прослава?????

А хто приймає і почитає Її Непорочне Серце, про що Матінка Божа дуже просила у Фатімі?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 29 квітня 2009, 09:45

Ira писав:можливо прийде час і будемо всі на латині відправляти. А поки хоч би дійсшли єдності у всьому решта.


Цікаво для чого тоді в час Зіслання Святого Духа апостоли отримали дар розмовляти різними мовами? І чому саме на латині? Марія в Фатімі також на латині розмовляла?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 29 квітня 2009, 10:20

Якщо буде відправа на латині, то потрібно буде вивчити цю мову. Я наприклад дуже люблю під час Богослужіння співати разом з хором і також мені здається, що миряни мають знати зміст Святої Літургії.
Богослужіння на латині захоплює, але для мене є незрозумілим про що моляться.
Бог вислуховує молитви і Літургію на різних мовах.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 травня 2009, 11:37

Олюнька писав:
Ira писав:можливо прийде час і будемо всі на латині відправляти. А поки хоч би дійсшли єдності у всьому решта.

Цікаво для чого тоді в час Зіслання Святого Духа апостоли отримали дар розмовляти різними мовами? І чому саме на латині? Марія в Фатімі також на латині розмовляла?


мені самій цікава історія введення латинської мови у літургійне життя Святої Церкви. Можливо нам дасть відповідь той, хто вчився і знає, можливо священики нам зможуть пояснити... адже, знаю, що латинь - це офіційна мова Ватикану.

Але, сьогодні я можу сміло заявити, що ТАК, Св.Літургія повинна відправлятися ЛИШЕ НА ЛАТИНСЬКІЙ МОВІ.
Папа Бенедикт XVI постановив обовязкове відправляння на латині. Цього не хочуть особливо приймати, тому перекладають Мессу на рідні мови, але Бог хоче, щоб було на латині.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 травня 2009, 12:06

Ira писав:мені самій цікава історія введення латинської мови у літургійне життя Святої Церкви. Можливо нам дасть відповідь той, хто вчився і знає, можливо священики нам зможуть пояснити... адже, знаю, що латинь - це офіційна мова Ватикану.

Але, сьогодні я можу сміло заявити, що ТАК, Св.Літургія повинна відправлятися ЛИШЕ НА ЛАТИНСЬКІЙ МОВІ.
Папа Бенедикт XVI постановив обовязкове відправляння на латині. Цього не хочуть особливо приймати, тому перекладають Мессу на рідні мови, але Бог хоче, щоб було на латині.


Перше, історія. В часи Ісуса Христа Римська імперія займала практично весь цивілізований світ, а офіційною мовою була латинська, причому вона була живою, а не такою як тепер.

Друге, не було такого, що папа постановляв відправляти лише на латинській. Якщо наводите такі фрази, то давайте посилання на офіційні документи.

Третє. Ісус спілкувався арамейською мовою, отже виходить, що перша Літургія була неправдива??? :o

Четверте, те що хоче Бог. Чи в хоч одному з об'явлень говорилось про це?

Коли ти, зійшовши, язики змішав, розділив ти народи, Всевишній. Коли ж вогненні язики ти роздавав, у з'єднання всіх ти призвав. І одноголосно славимо Пресвятого Духа. Кондак на свято Зіслання Святого Духа.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 01 травня 2009, 12:43

Олюнька писав:
Ira писав:мені самій цікава історія введення латинської мови у літургійне життя Святої Церкви. Можливо нам дасть відповідь той, хто вчився і знає, можливо священики нам зможуть пояснити... адже, знаю, що латинь - це офіційна мова Ватикану.

Але, сьогодні я можу сміло заявити, що ТАК, Св.Літургія повинна відправлятися ЛИШЕ НА ЛАТИНСЬКІЙ МОВІ.
Папа Бенедикт XVI постановив обовязкове відправляння на латині. Цього не хочуть особливо приймати, тому перекладають Мессу на рідні мови, але Бог хоче, щоб було на латині.


Я не вчився, але спочатку в Римі говорили на грецькій, а потім, на латині. (здається)


А чому Літургія повинна відправлятися тільки на латині????? Папа не постановив так, просто дозволив при деяких умовах.
А де можна прочитати що Бог хоче по латині?????

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 травня 2009, 13:48

romanm писав:Я не вчився, але спочатку в Римі говорили на грецькій, а потім, на латині. (здається)


Тут є історія обох мов: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0#.D0.86.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D1.96.D1.8F і http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0#.D0.94.D0.B0.D0.B2.D0.BD.D1.8C.D0.BE.D0.B3.D1.80.D0.B5.D1.86.D1.8C.D0.BA.D0.B0_.D0.BC.D0.BE.D0.B2.D0.B0

В Римі не спілкувались грецькою. В часи заснування і становлення міста Рим грецька мова була в такому становищі як сьогодні англійська.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 01 травня 2009, 14:16

Олюнька писав:
romanm писав:Я не вчився, але спочатку в Римі говорили на грецькій, а потім, на латині. (здається)


Тут є історія обох мов: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0#.D0.86.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D1.96.D1.8F і http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0#.D0.94.D0.B0.D0.B2.D0.BD.D1.8C.D0.BE.D0.B3.D1.80.D0.B5.D1.86.D1.8C.D0.BA.D0.B0_.D0.BC.D0.BE.D0.B2.D0.B0

В Римі не спілкувались грецькою. В часи заснування і становлення міста Рим грецька мова була в такому становищі як сьогодні англійська.


Я мав наувазі, що спочатку церковна мова була грецькою, а вже потім латина.

А ссилка не відкривається :(

Нєєє відкрилася:) Дякую

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Чи дійсна Божественна Літургія?

Повідомлення kris15 » 01 травня 2009, 14:21

Христос Воскрес!
Ірино, читаю про вашу "досконалість" І аж проситься мій новий вірш на цю сторінку:
СУДДІ НЕ ПО ФАХУ!
Хто дав вам право?
Хто вам доручив?
Чому всім так цікаво?
І хто вас так навчив?

Всі мірки ваші застарілі
Всі доводи без фактів і підстав.
Ви судді- вам не має діла,
До інших правил, інших прав.

Вам волю дай,
То ви б не пожаліли,
Нікого. Всіх в одну шкалу
Безжалісно ви б помістили
Й не зрозуміти істину просту:

Ви є ніхто, щоби судити,
Щоб вчити ваші помилки,
Але ваш пил нічим не остудити,
Бо лише ваші правильні думки

Нехай так буде до пори, до часу,
А час прийде і ми ще розцвітем,
А ви аж захлинетесь до відказу,
Від ваших непотрібних тем.

Забудьте все і не судіть жорстоко
Й одне за правило собі візьміть
Не дослідити всі вам кроки,
Не досягти усіх вам верховіть.

Ви лиш з проста на все погляньте
І зрозумієте тоді одне:
Всі критики ваші безжальні
Й цинізм ваш- до добра не доведе!
27,04,09

Не дай Боже сприймати то особисто. Просто вірш мені здається якраз в тему.
Востаннє редагувалось 01 травня 2009, 19:17 користувачем kris15, всього редагувалось 1 раз.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 01 травня 2009, 14:40

Ira писав:Але, сьогодні я можу сміло заявити, що ТАК, Св.Літургія повинна відправлятися ЛИШЕ НА ЛАТИНСЬКІЙ МОВІ.
Папа Бенедикт XVI постановив обовязкове відправляння на латині. Цього не хочуть особливо приймати, тому перекладають Мессу на рідні мови, але Бог хоче, щоб було на латині.

Ну то Ви так категорично і "сміло заявляєте" наведіть факти, докази що "Папа Бенедикт XVI постановив обовязкове відправляння на латині." і тим більше докази того що сам Бог хоче цього зараз. Чи можливо Ви з Богом напряму спілкуєтесь :Rose:
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 травня 2009, 18:53

Не будьте такими сліпцями і не судіть як не знаєте правдивої Віри. Не тої, що модернізована „по новим міркам” дійшла до наших днів і „обдерта” як лиш тільки можна... ні, не тої, а тої, яку приніс на землю Сам Господь Бог, тої ОДНОЇ Святої Віри, ОДНОЇ Святої Церкви, збудованої на Апостолі Петрі. Чи ви, можливо, сумніваєтеся, що Папа є наслідником Того Святого Апостола??? Дослідіть самі, яка Віра має бути, а потім вже виносьте свій вирок.

Чи не лунали завжди ті слова у храмах – „єдиним серцем і єдиними устами”..? А що ті слова означають, чи хтось з вас має бажання задуматися..?

От прийшов вже той час, коли маємо справді зробити ЄДИНЕ СЕРЦЕ, щоб славити Бога у Пресвятій Трійці і Пречисту Діву Марію Матір Божу, бо живемо вже у часах останніх, тому все має сповнитьсь, кожне Боже Слово повинно здійснитись.

Завжди той, хто у своєму серці мав збудований Храм для Бога хотів знати, яка то є та Єдина Правда, Єдина Віра, він хотів єдиної на цілий світ Церкви. Прийшов вже час, Бог вказує через Свою вибрану Служницю – Пророка останніх часів куди і до чого ми всі маємо єднатися. Дякуємо Богу безмежно за те. Бо серце радіє...

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 травня 2009, 18:56

ЩОБ ВСІ БУЛИ ОДНО

Давайте не лише на устах будемо ці Святі Слова з Євангелії постійно повторяти, а давайте зробимо вже щось і на ділі. Бог Свою Церкву утвердив у РИМІ, де є Вселенський Апостольський Престіл, то чому ми беремо все, що „греко” – те, що відкололося і пішло своєю дорогою неправди... не маємо права цього робити, бо повинні слухати Бога, виконувати Божу Волю, яку він виявляє нам через Свого Намісника – Папу Римського, який є непомильний, бо керований Духом Святим, чи ви, можливо, в це не вірите? Чи ж всі Догми та Канони Святої Католицької Церкви – тої, що з Папою, видавалися щоб їх доптала східна церква??? Бо так воно зараз є...

Офіційна мова Ватикану – латинська. Св.Літургія – Тридентійська Месса – просто прекрасна, дивовижна Месса, на якій так і тягнеться то людське серце до Бога, до Небес, відправлялася завжди на латині. Все було на латині, аж до славнозвісного ІІ Ватиканського собору, на якому все поміняли, що тільки могли, все видозмінили. Але Папа того в своєму серці не приймає, він повертає нас до традиційної, правдивої прослави, повертає нас на єдину дорогу, а той, хто є наділений 7 Дарами та 9 Плодами Святого Духа ту єдину дорогу впізнає і нею піде до єднання, до спасіння... тому воля ваша...
не маю особливого бажання далі вести дискусію.
Святого вам пізнання! :)

PS. Можете тут глянути для ознайомлення http://www.vokrugsveta.ru/news/2124/, http://www.benediktxvi.ru/pontifik/trident.html, дуже і дуже багато є в Інтернеті інформації про традиційну Римську Тридентійську Мессу (Traditional Latin Tridentine Mass). Кому цікаво, той пошукає. В Києві вийшов Міссал на українській мові, сказали, що Бенедикт XVI закликає на латині відправляти, але ми цього прийняти не можемо.... от вам і є...

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 01 травня 2009, 19:14

НЕ лицемір!!!!!!!!!! І не розводи фарисейство. Фарисеї в свій час також були дуже розумними і начитаними, а потім Ісуса розіп*яли через свої переконання! Схаменись поки ще не пізно!!!!!!!!!!!!!

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 01 травня 2009, 19:38

В Києві вийшов Міссал на українській мові


перепрошую, що не приватно. Просто мені виглядає, що новий Месал українською ще не вийшов... Процес іде, правда, вже довго, тому можу помилятися :oops:
Іро, якщо знаєте, де є це видання, скажіть, будь ласка. Це важливо :)
Наперед дяка!
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 травня 2009, 19:47

Ira писав:Чи не лунали завжди ті слова у храмах – „єдиним серцем і єдиними устами”..? А що ті слова означають, чи хтось з вас має бажання задуматися..?


Так „єдиним серцем і єдиними устами” але ж не єдиною мовою чи "единым языком". Знову підміна понять і гра слів...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 травня 2009, 19:59

Ira писав:ЩОБ ВСІ БУЛИ ОДНО

Св.Літургія – Тридентійська Месса – просто прекрасна, дивовижна Месса, на якій так і тягнеться то людське серце до Бога, до Небес, відправлялася завжди на латині. Все було на латині
Святого вам пізнання! :)

Те ж саме я можу сказати про нашу українську Св.Літургію у східному обряді -прекрасна, зрозуміла, співоча високо духовна й серцерадісна...
Вище вже писав хто не бажає слухати зрозумілої й своєї УКРАЇНСЬКОЇ служби божої гайда скоро в латинський храм (якщо знайдете) слухати по "прекрасній і незрозумілій латині" Раз "все було на латині" :shock: (майже як по Біблії "Все було Бог"...), можливо й самі Ви латинянка :)
Святого Вам пізнання також! O:-)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 травня 2009, 20:49

[quote="ljubomyr_ps"][quote="Ira"]ЩОБ ВСІ БУЛИ ОДНО

Пропоную піти дальше, ввести арамайську а службу відправляти як апостоли. Спочатку їсти а потім ламати хліб. Якщо латина круто, то чому арамайська не може бути крутіше?????

Колись була єресь жидовствующих, а зараз латинствующих(що тільки латинська мова правдива) до речі ніякими розумними документами церкви не підтверджено.

Я розумію що мона говорити свої думки, але і цьому має бути межа.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 02 травня 2009, 20:55

Бог став людиною для того, щоб людині було зрозуміліше сприймати Бога, показав шлях як жити. То невже для Бога є різниця якою мовою до нього моляться?

З жахом уявляю ситуацію, яку описує Іра. Якби почали відправляти Літургію на латині, то напевно б наші церкви опустіли.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 травня 2009, 21:15

Олюнька писав:Бог став людиною для того, щоб людині було зрозуміліше сприймати Бога, показав шлях як жити. То невже для Бога є різниця якою мовою до нього моляться?

З жахом уявляю ситуацію, яку описує Іра. Якби почали відправляти Літургію на латині, то напевно б наші церкви опустіли.


п.Ірина має право говорити свою думку, беззаперечно. Хоча, часом трохи категорична :wink: нам би не завадило так захищати свю точку зору і Церкву.

Ну а стосовно аргументації.... шо ж, говоримо, щось один від одного можна навчитися. :)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 02 травня 2009, 21:24

ljubomyr_ps писав:Так „єдиним серцем і єдиними устами” але ж не єдиною мовою чи "единым языком". Знову підміна понять і гра слів...

Знаєте, це вже тут не до мене питання. Їдьте у Ватикан і там вже виставляйте притензії Папі, чому Месса відправляється на латині і всі документи Церкви видаються на латині. І хіба ви не будете мене тут називатися і обзивати лише за те, що я намагаюся робити так, як робить Папа у Ватикані. Побійтеся вже Бога і схаменіться!!!!

Не нам, "премудрим" людям, виставляти претензії до Бога чому так а не інакше, не ми керуємо у Святій Церкві...

І не ставте Українські традиції вище Божого, вище Божих Законів. Де б ти не був, у якій країні, в який би Храм не зайшов єдиними устами, бо одною мовою разом зі всіма молишся і славиш Бога. О це є справжнє щастя. Взяти хоча б Росію, там католиків мало, але як вони тримаються своєї традиції, вони справжні католики. Для людей там вони розробили буклети на латині і на російській мові, тому люди розуміють про що моляться...

Хоча я знаю, ви чомусь дуже ненавидите все що латинське, взялися дуже „очищати все від латинізації”, і самі не знаєте від чого „очищаєте” і куди зайдете з тим очищенням.

Бог хоче, щоб Свята Літургія відправлялася лише на одній мові по цілому світі, такі були і є Святі Канони. До речі, ви би не судили, а хоча би взяли і звірили різні переклади цієї Месси з латині на англійську, російську, чи польську мови.. гляньте, які суттєві розбіжності є. Хто як хотів так і перекладав... А Бог хоче чистоти у Літургії, бо це є велике Таїнство, і ні одного слова не може бути перекручено...

Якби Бог не хотів у Літургії латині, то Бенедикт ХVI би не повертав назад до цієї Месси (http://www.ewtn.com/library/papaldoc/b1 ... ificum.htm
http://www.ewtn.com/library/papaldoc/b1 ... ficum2.htm)

І я вірю, що Папою керує Бог, тому є Божа Воля на те. Чому ж то Ватикан може на латині, а весь світ ні..? Чи то лише наша Україна така вперта...???

Ви добре сказали, можуть і опустіти ті храми, отак Бог Собі буде відсівати Своїх найвірніших. Нехай залишаться хоч би й одиниці на цій землі вірних, але Свята Віра буде збережена у Святій Чистоті.

PS. От би ніколи не подумала, що прийде той час, що мене за Папу Римського будуть називати сектанткою.

No comments.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 02 травня 2009, 23:53

Ira писав:Якби Бог не хотів у Літургії латині, то Бенедикт ХVI би не повертав назад до цієї Месси (http://www.ewtn.com/library/papaldoc/b1 ... ificum.htm
http://www.ewtn.com/library/papaldoc/b1 ... ficum2.htm)

безсоромна БРЕХНЯ!!!!

Ira писав:PS. От би ніколи не подумала, що прийде той час, що мене за Папу Римського будуть називати сектанткою.

найулюбленіша метода найнебезпечніших сектантів -- вони вводять людей в оману своєю відвертою БРЕХНЕЮ, видають себе за католиків, хоч нічого спільного з Католицькою Церквою не мають, а ще полюбляють прикриватися Папою Римським, якого насправді люто ненавидять!!!
сектантка ви п.Іра -- сама звичайнісінька брехлива сектантка...

No comments.


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей