Недільна Літургія в СУБОТУ?

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення demetris » 16 жовтня 2007, 16:42

Чув, що є така річ. Хто не може прийти на літургію в неділю чи свято - то може взяти участь у Службі Божій за день до того, після вечірні - вона "зараховується" як недільна. В т. ч. якщо навіть з"явиться можливість піти в неділю - то до Євхаристії не можна приступати (адже ви вже були вчора - тобто "літургійно" сьогодні).
Як вам така практика і чим вона пояснюється? Якщо ж цього дотримуватись - то і постити треба від вечора четверга до п"ятниці вечора? Чи від півночі? :shock:
З повагою, Дмитро.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 16 жовтня 2007, 20:24

таке вже давно практикується в Італії, та і в інших країнах :) Дивно, що Ви цього не знали.
unicuique suum

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення brat Martyn » 17 жовтня 2007, 13:07

"І був вечір, і був ранок - день третій" - пише книга Буття.

Літургійний день починається з Вечірньої Служби, отже, все, що слідує після неї відноситься до наступного дня і т.д.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 18 жовтня 2007, 15:47

robie писав:таке вже давно практикується в Італії, та і в інших країнах :) Дивно, що Ви цього не знали.

Все ми знали... не заю проте, вашої думки...

А ще не знаю (чесно) як постити з вечора, зранку чи з півночі?
З повагою, Дмитро.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 18 жовтня 2007, 20:10

demetris писав:
robie писав:таке вже давно практикується в Італії, та і в інших країнах :) Дивно, що Ви цього не знали.

Все ми знали... не заю проте, вашої думки...

А ще не знаю (чесно) як постити з вечора, зранку чи з півночі?


я б Вам сказав, але, боюся, що моя думка Вам навряд чи сподобається :)
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 19 жовтня 2007, 12:21

robie писав:я б Вам сказав, але, боюся, що моя думка Вам навряд чи сподобається :)


Та перестаньте - ми ж не на побачення, що обов"язково мусили подобатися одне одному... :lol:

Мені справді цікаво... конкретно аргументи різних думок.
Бо інколи ловлю себе на тому, що роблю згідно своєї вигоди (так як зручно), а не переконань (як має бути).

Говоріть - це ж форум.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 19 жовтня 2007, 12:45

Чесно кажучи, мене дивує ця практика... Маю на увазі, недільна Літургія - в суботу :wink: Вона не обурює мене якось структурально, бо, здається, це все одно справа рішення, вибору - брати участь у недільній Службі чи працювати в неділю і бути на недільній Службі в суботу. Зрештою, Бог поза часом і зовсім по-іншому сприймає наше прагнення Йому догодити. Ось, наприклад, цієї суботи я так і зроблю - піду на недільну Службу в суботу ввечері, бо мушу в неділю відвідати діда, який живе у Львівській області. Цілу неділю буду в дорозі і ніяк не встигну, а в понеділок вже мушу повернутися. Напевно, якби не було варіанту із суботою, я би не потрапила на недільну Службу взагалі, тоді втратила би недільну проповідь по Євангелію, жила би тиждень із враженням, що щось не так :roll:
Погоджуюся з demetris, що також часто пристосовуюся до власних потреб. І зустрічаю тут дві небезпеки - впасти у тенденцію постійно йти на компроміси із власною совістю або перетворитися на фарисейку, заложницю "суботи" (у нашому розумінні - неділі). І те, й інше мене насторожує... У багатьох випадках раджуся з духівником.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 19 жовтня 2007, 14:56

demetris писав:Та перестаньте - ми ж не на побачення, що обов"язково мусили подобатися одне одному... :lol:


:good: :)

Бо інколи ловлю себе на тому, що роблю згідно своєї вигоди (так як зручно), а не переконань (як має бути).


В мене таке відчуття виникло, що Ви трохи плутаєте Ваші особисті переконання та те "як має бути". Чи Ваші особисті переконання знаходяться в такому вже симбіозі з зовнішніми правилами? :)
[/quote]
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 19 жовтня 2007, 16:41

robie писав:В мене таке відчуття виникло, що Ви трохи плутаєте Ваші особисті переконання та те "як має бути".

Вираз "має бути" означа властиво переконання. Як не дивно, але поведінка не спувпадає не те, що з зовнішніми, а з моїми власними поглядами. :shock:

robie писав:Чи Ваші особисті переконання знаходяться в такому вже симбіозі з зовнішніми правилами? :)


Стараюся над цим працювати. Хто ж може вважати себе християнином не приймаючи ПОВНІСТЮ вчення Христа.

Є щоправда різні розуміння того, чого властиво вчив Христос...
З повагою, Дмитро.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 19 жовтня 2007, 17:48

demetris писав:Як не дивно, але поведінка не спувпадає не те, що з зовнішніми, а з моїми власними поглядами. :shock:


Тут як раз, нічого дивного немає... Це елементарна психологія. Ми дуже складні істоти, в яких частенько проходить така боротьба мотивів, що дух захоплює.

Стараюся над цим працювати. Хто ж може вважати себе християнином не приймаючи ПОВНІСТЮ вчення Христа.


Ну зрозуміло, що так би мало бути. Але ми всі розуміємо, що просто, тому що ти захотів, не можна нав'язати самому собі переконання. Вони формуються під впливом багатьох факторів, і свідомий можливо, не найвпливовіший. :)

Є щоправда різні розуміння того, чого властиво вчив Христос...


тим більше... 8)
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 22 жовтня 2007, 16:45

З психологією трохи знайомий, але навіть вона не все може пояснити... несвідомий фактор - це справді щось. до нього відношу й Боже Провидіння.
З повагою, Дмитро.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 жовтня 2007, 18:17

на те маєш повне право :)
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 23 жовтня 2007, 09:36

robie писав:на те маєш повне право :)

??
З повагою, Дмитро.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 23 жовтня 2007, 10:12

demetris писав:
robie писав:на те маєш повне право :)

??


відносити до несвідомого фактору Боже Провидіння :)
unicuique suum

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 23 жовтня 2007, 12:46

robie писав:
demetris писав:
robie писав:на те маєш повне право :)

??


відносити до несвідомого фактору Боже Провидіння :)


Ну добре, добре...
назвімо його неусвідомленим... :wink:
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення Олюнька » 18 лютого 2008, 13:54

demetris писав:Чув, що є така річ. Хто не може прийти на літургію в неділю чи свято - то може взяти участь у Службі Божій за день до того, після вечірні - вона "зараховується" як недільна.

Це пов'язане з єврейською традицією, бо в них день починався із заходом сонця. Дуже цікавим є в них спосіб розпізнавати початок нового дня, коли день похмурий: вони виходили на вулицю із чорною та білою нитками, якщо їх неможливо відрізнити одну від іншої, то це означало захід сонця.
Тут потрібно для себе визначити раз і назавжди, щоб не було так: в суботу працюю до 24.00, бо ще субота, а в неділю о 18.00 вже знов працюю, бо вже понеділок.
Ще важливим є питання, які на вечірній службі беруться тропарі, Апостол, Євангеліє тощо, чи воскресні чи повсякденні.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення demetris » 18 лютого 2008, 14:03

Олюнька писав:...Ще важливим є питання, які на вечірній службі беруться тропарі, Апостол, Євангеліє тощо, чи воскресні чи повсякденні.

В котрій церкві? :)
Хіба що орієнтуватися по парафіяльній, але щось воно вже віддає формалізмом...
З повагою, Дмитро.

жаринка
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 05 березня 2007, 22:31
Звідки: Львів

Повідомлення жаринка » 19 лютого 2008, 21:38

Я користала з суботньої служби на останніх місяцях вагітності, коли не в силі була стояти в неділю. Часом ми з чоловіком були єдині на тій Літургії.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 20 лютого 2008, 11:34

жаринка писав:Я користала з суботньої служби на останніх місяцях вагітності, коли не в силі була стояти в неділю.

Чому б тоді не йти на вечірню службу в неділю?

жаринка
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 05 березня 2007, 22:31
Звідки: Львів

Повідомлення жаринка » 20 лютого 2008, 11:54

Олюнька писав:
жаринка писав:Я користала з суботньої служби на останніх місяцях вагітності, коли не в силі була стояти в неділю.

Чому б тоді не йти на вечірню службу в неділю?


Чесно кажучи, вже й не пригадую. Щось нам тоді не виходило...

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 20 лютого 2008, 13:52

жаринка писав:Я користала з суботньої служби на останніх місяцях вагітності, коли не в силі була стояти в неділю. Часом ми з чоловіком були єдині на тій Літургії.

О! реальний приклад коли справді треба і доречно. Хоча в неділю ввечері теж мало люждей (ми так і тепер ходимо, бо маємо малесеньку доню)
З повагою, Дмитро.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 17 березня 2008, 18:59

а ви не пробували просто ходити на Велику Вечірню (в суботу ввечері)?!!!
саме так радить Інструкція щодо застосування літургійних норм кодексу канонів для східних церков!!!
чомусь у греко-католицькому благочесті занедбалась участь у служінні Церковного Правила, як сповнення обовязку день святий святкувати... наша літургійна традиція така багата, а ми чомусь так надмірно акцентуємо лише на Святій Літургії...
але ж участь у святковій Вечірні вже є участю у святкуванні чи то свята чи неділі (воскресіння)...
Востаннє редагувалось 27 березня 2009, 14:06 користувачем orest, всього редагувалось 2 разів.

daylight
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 23 січня 2009, 16:47

Повідомлення daylight » 23 січня 2009, 16:48

Дивний нонсенс, як так взагалі може бути? В Неділю?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 16:25

daylight писав:Дивний нонсенс, як так взагалі може бути? В Неділю?

доречі - так: попри важливість Літургії не варта обмежуватись лише Літургією
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення andrivovk » 22 серпня 2012, 16:08

demetris писав:Чув, що є така річ. Хто не може прийти на літургію в неділю чи свято - то може взяти участь у Службі Божій за день до того, після вечірні - вона "зараховується" як недільна. В т. ч. якщо навіть з"явиться можливість піти в неділю - то до Євхаристії не можна приступати (адже ви вже були вчора - тобто "літургійно" сьогодні).
Як вам така практика і чим вона пояснюється? Якщо ж цього дотримуватись - то і постити треба від вечора четверга до п"ятниці вечора? Чи від півночі? :shock:

Нарешті знайшов про це в документах ІІ Ват.Собору. (Декрет про Східні Католицькі Церкви)
15. По воскресеньям и праздничным дням верующие обязаны участвовать в Божественной Литургии — либо, согласно предписаниям или обычаю своего обряда, в божественных Хвалениях.Чтобы верующим было легче исполнять эту обязанность, устанавливается, что полезное время для исполнения этого предписания длится от Вечерни кануна до конца воскресного или праздничного дня.
і дано до цього пояснення
Это нечто новое — по крайней мере, там, где остаётся в силе обязательство участвовать в Божественной Литургии; впрочем, это согласуется с литургическим днём у Восточных христиан.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2012, 17:31

Якщо я правильно зрозуміла, все залежить від того, яку Службу в конкретному храмі правлять в суботу ввечері - суботню чи недільну (і, відповідно, недільну чи понеділкову)? Але ж у більшості храмів Львова напр., в суботу ввечері правлять таки суботню, а в неділю - недільну... :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення о.Олег » 22 серпня 2012, 21:25

ShMariam писав:Якщо я правильно зрозуміла, все залежить від того, яку Службу в конкретному храмі правлять в суботу ввечері - суботню чи недільну (і, відповідно, недільну чи понеділкову)? Але ж у більшості храмів Львова напр., в суботу ввечері правлять таки суботню, а в неділю - недільну... :pardon:

все залежить від того, чи є в тій чи іншій Традиції Христової Церкви мова про обовязок бути саме на Недільній Літургії. Якщо йде мова про обовязок бути на Богослуженні, то може матись на увазі будь-яке з Богослужень Неділі, а значить і Воскресна Вечірня, яку правимо в суботу. :)
Взагалі цікаво, відколи у нас йде мова саме про обовязкову участь у Божественній Літургії (Церковні заповіді: "2. В неділі і свята в св. Літургії брати участь.") але звідси, власне, і з потреби забіганих людей і виникають питання "недільна чи суботня Літургія в цьому храмі в суботу"? Як практик-сповідник раджу людям такими речами не зловживати, а, якщо взяти участь у Недільній Літургії немає можливості, бути на черговій Літургії чи то в суботу, чи в пятницю/понеділок тощо (відповідно до змоги). Але бути - в Сповіді, в Причасті, в слухані Слова і Проповіді, в активній позиції члена парафії.
просто думаю (впевнений), що Християнство не терпить формальностей і не є автоматичним цей процес "бути в неділю на Літургії" - це важливо, але саме як вагома частинка життя людини, що не лише Хрещена "за довідкою", а є християнином
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Недільна Літургія в СУБОТУ?

Повідомлення andrey s. » 22 серпня 2012, 22:18

ShMariam писав:Якщо я правильно зрозуміла, все залежить від того, яку Службу в конкретному храмі правлять в суботу ввечері - суботню чи недільну (і, відповідно, недільну чи понеділкову)? Але ж у більшості храмів Львова напр., в суботу ввечері правлять таки суботню, а в неділю - недільну... :pardon:

Ну та та... :) Я звик відівдувати Василіянські Храми, і там після вечірньої (де вже поминаються Боголюбні мужі й жінки з наступнього дня. Тобто на утрінні поминаються ті що на вечірні передущого дня) є Служба (звичайно не всюди). Типа Літургійний день закінчується після вечірньої. Треба послухати кого у відпусті на Літургії поминають, і мені здається що на Літургії яка є вечором поминаються ті хто того ж дня ранком(то Літургія для тих хто не мав змоги чи можливості бути того дні ранком чи коли там прийнято) . Но що до суботи, то це не Вооскресна Літургія. В часі посту великого ..але то не в тему :oops: .
І якщо говорити в контексті теми, то у виключних випадках я би собі дозволив таке. Але знову таки , у дуже виключних і мені би не важко було спитати Благословення у отця (в конкретному Храмі де я є ) на то (і цим відсіяв би всі сумніви..бо якщо отець вникнув у суть і дозволив це, то це Амінь, а ні, то теж Амінь. І мені не потрібно підходити до інших отців і перепитувати чи той вірно вчинив..Це що гра якась, це серйозні речі, якщо хочиться просто помудрувати то краще зупинитись). А що до вечором Причастився і на наступній день не можна, то це вперше чую (а якщо зранку то вечером вже не можна, це факт) . На чуваннях нічних можна Причаститись на Літургії вступній (вечором, наприклад о 18 - 00 ), і вже на заключній яка починається після 24-00. Але якщо вже Причащався так, то більше в той день ні .
Мусимо розуміти, що все про що ми тут балакаєм провадить той чиїми руками звершується Жертва. І краще не мудрувати , а підійти і спитати. І ще, є одна геніальна штукенція, це "Розклад Богослужень" , і там все чорним по білому :pardon: .
В контексті теми підмічу від себе : Є потреба Духовна і розумова. Пораджу їх не підмінювати у собі, чи видавати одну за іншу для самого себе, в слух сказавши це комусь (це я з досвіду свого , застерігаю тих хто читає ). Просто цікаво, щоб знати, це нормально і потрібно. Решта , є ..... , ну таким без якого досконаліше і спокійніше :wink: .
Дякую .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей