Латинські практики в Греко-Католицькій Церкві

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 26 липня 2009, 15:17

головне не "бути іншим/інакшим" а бути собою, віднайти та відновити власну ідентичність.
лише той, хто має відчуття власної ідентичності (знає, любить, плекає своє) може входити у спілкування з іншими.
ідентичність грунтується на троїчному догматі - три окремі (інакші) Особи, які існують в досконалій єдності/сопричасті.

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 28 липня 2009, 23:01

orest писав:головне не "бути іншим/інакшим" а бути собою, віднайти та відновити власну ідентичність.
лише той, хто має відчуття власної ідентичності (знає, любить, плекає своє) може входити у спілкування з іншими.
ідентичність грунтується на троїчному догматі - три окремі (інакші) Особи, які існують в досконалій єдності/сопричасті.


Важко з Вами не погодитись,шановний ! Але коли ця "ідентичність" використовє негативізм як підґрунття, про аналогію з троїчним догматом можна забути ....

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 липня 2009, 18:36

Олюнька писав: Але моя основна думка полягає в тому, що не потрібно робити ворожнечі при поділі на західне і східне, бо і одне й інше веде до спасіння.


Звичайно, можна кинутися у часто змінну обрядовість (згадайте фарисеїв) і забути про не раз насущні потреби люду, наприклад, місії... Вже Православна Церква (МП) зациклилась на обрядовості і що з того мають інколи живі вірні???

Дві легені, котрими дихає свята Церква: східна та західна так просто не роз*єднаєш обрядовщиною, людськими витворами, без духа...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 03 серпня 2009, 11:59

Важко з Вами не погодитись,шановний ! Але коли ця "ідентичність" використовє негативізм як підґрунття, про аналогію з троїчним догматом можна забути ....


Якшо ця фраза стосується до моїх думок тут висловлених, то, пардон, шановний, ніколи не писав що в латинників "недобрі" молитовні практики. В такому випадку, читайте вище, бо більше вже ніц сказати не можу... Якщо ж ні, то вкажіть де той негативізм конкретно, будь ласка....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 23 серпня 2009, 14:22

vitalko писав:Якшо ця фраза стосується до моїх думок тут висловлених, то, пардон, шановний, ніколи не писав що в латинників "недобрі" молитовні практики. В такому випадку, читайте вище, бо більше вже ніц сказати не можу... Якщо ж ні, то вкажіть де той негативізм конкретно, будь ласка....


Так ,погоджуюсь , Ви ніколи не писали про "недобрі" молитовні практики латинського обряду ...у противному випадку про "негативізм" б не йшлося.Для цього є окреме слово - єресь .Ваш негативізм полягає у тому ,що більш "компактні" , "сучасніі" ,"мобільні" молитовні практики ,притаманні для урбаністичного суспільства ,Ви сприймаєте як загрозу "співаним вечірнім" .Крім того існує така концепція ,як "зберігання обряду "- коли я це чую ,не знаю ,чи сміятись ,чи плакати ....На Сході України (Донецька Луганська області) 40% віруючих людей - протестанти ,а у нас далі : чистота обряду ,співані вечірні , ряси ,бороди ,квашена капуста в бороді .....

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 23 серпня 2009, 19:39

так, погоджусь, що на сході України дуже поширений протестантизм, але як це малоб антагонізувати з збереженням східної богословсько-літургічної традиції???
:o %)
щось не видно, щоб названі вами "мобільні" практики(???) дуже сильно допомагали РКЦ в Україні протистояти протестантизму...
:shock:
зрештою є і "східні" "мобільні" практики - Ісусова молитва...

справа не в "мобільних" практиках, а в євангелізації, зокрема літургійній.

п.с. на завершення одне питання - як багато часу ви особисто присвятили євангелізації України?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 25 серпня 2009, 09:22

Крім того існує така концепція ,як "зберігання обряду "- коли я це чую ,не знаю ,чи сміятись ,чи плакати ....На Сході України (Донецька Луганська області) 40% віруючих людей - протестанти ,а у нас далі : чистота обряду ,співані вечірні , ряси ,бороди ,квашена капуста в бороді .....


Ну вибачте шановний, а тут вже ви самі негативізм несете. І якщо він в мене так був завуальований, що, можливо, я його не помітив, то у вас він у відкритому вигляді, імхо. Невже через вечірню люди кидаються в протестантизм?

От тільки захочеш мати щось своє, так відразу тобі і палки в колеса хтось вставляє... Причому з своїх же...
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 25 серпня 2009, 11:57

На Сході України (Донецька Луганська області) 40% віруючих людей - протестанти ,а у нас далі : чистота обряду ,співані вечірні , ряси ,бороди ,квашена капуста в бороді .....

ось ця "думка" %) називається "завуальованим негативізмом"??? :o

у вас, шановний, що, справді, квашена капуста в бороді?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 25 серпня 2009, 14:18

Пропоную від особистих наїздів повернутись до теми.

Пропоную конкретний приклад. Зараз в деяких наших церквах вірні перед Символом віри подають один одному руки в знак примирення. Наші отці кажуть, що це колись було в нашому обряді, натомість в римо-католиків теж є такий момент.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 25 серпня 2009, 15:23

Пропоную конкретний приклад. Зараз в деяких наших церквах вірні перед Символом віри подають один одному руки в знак примирення. Наші отці кажуть, що це колись було в нашому обряді, натомість в римо-католиків теж є такий момент.


Ось тут я цілком за! Хороша практика, в деяких храмах вже навіть впроваджена. Добре було б якби у всіх вона з"явилася.....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 25 серпня 2009, 16:53

А я взагалі дивуюся, чого немає гарячих спорів про єврейські елементи в нашій церкві. Христос, єврей, апостоли теж, і т.д. :)

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 03 вересня 2009, 23:16

orest писав:так, погоджусь, що на сході України дуже поширений протестантизм, але як це малоб антагонізувати з збереженням східної богословсько-літургічної традиції???
:o %)

А чого Ви так впевнені ,що на Сході України "східні богословсько-літургічні традиції" мають якусь вартість ,тим більше під "соусом" Греко-Католицької Церкви .?....Тим кому це потрібно ,давно вже виціловують руки московським попам і будуть це робити надалі ....

щось не видно, щоб названі вами "мобільні" практики(???) дуже сильно допомагали РКЦ в Україні протистояти протестантизму...
:shock:

Вам не видно ?Раджу зайти на сайт РКЦ і подивитись скільки нових парафій було відкрито ,наприклад, в Харкові і області ....Традиційні ",штучкі" про поляків ,гроші ітд прошу не використовувати ....І знаєте що ,більшість цих людей мала таку протестантску кашу в голові ,що від одного тільки погляду на "Благовєщєнскій собор" їх вже коробило....Але це тема окремої і довгої розмови.Я особисто знаю одного пастора з харизматичної церкви який навернувся і похрестив свою малу дочку ....

зрештою є і "східні" "мобільні" практики - Ісусова молитва...

Ну так , :lol: от тільки ісихастів на шахтах в Донецьку бракує
Практикуйте це по студитських монастирях .,де цій практиці місце ...


справа не в "мобільних" практиках, а в євангелізації, зокрема літургійній.

Східна літургія - малозрозуміла для новачка (як що Ви розумієте про що я )

п.с. на завершення одне питання - як багато часу ви особисто присвятили євангелізації України?

4 роки

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 03 вересня 2009, 23:32

vitalko писав:Ну вибачте шановний, а тут вже ви самі негативізм несете. І якщо він в мене так був завуальований, що, можливо, я його не помітив, то у вас він у відкритому вигляді, імхо. Невже через вечірню люди кидаються в протестантизм?

От тільки захочеш мати щось своє, так відразу тобі і палки в колеса хтось вставляє... Причому з своїх же...


Ні,не через вечірню ....Секуляризованих радянською владою людей мало цікавить збереження якихсь ефимерних традицій ,особливо коли ціх традицій в них ніколи небуло ....Марксизм-ленінізм впав ,залишилась велика дірка .....Протестанти пропонують заповнити цю дірку духом Євангелія , Ви - незрозумілою (поставте себе на місце шахтаря) обрядовщиною та ще й на "мовє"....Щоб Ви вибрали ?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 вересня 2009, 09:06

Протестанти пропонують заповнити цю дірку духом Євангелія , Ви - незрозумілою (поставте себе на місце шахтаря) обрядовщиною та ще й на "мовє"....Щоб Ви вибрали ?


Вибачте, а що в нашій церкві нема духу Євангелія? І хто його доносить? Не душпастир на проповіді, у приватній розмові чи повсякденному житті? Не ми з вами часом, якщо показуємо власним життям приклад? Тому якщо ж це все присутнє, то чи буде згадана вами обрядовщина обтяжливою для людини? Та й чи буде вона визначальним фактором?
Обряд звісно не має бути на першому місці, яскравий приклад фарисеїв і садукеїв з їх дотриманням обряду і повною відсутністю любові є пересторогою для кожного з нас. Але в церкві не має бути безладу. Ну скажіть же мені, чому латинникам можна служити так як вони хочуть, а нам ні?
А стосовно мови.... сама назва УГКЦ містить першим словом Українська,
відповідно з мовою служіння - Українською. УГКЦ завжди себе позиціонувала як патріотична, українська церква, і мова - це вже питання принципове. Якщо вже церква не буде стовпом українськості, тоді вже цю країну ніхто не відродить. Та й не в мові справа насправді. Тим більше, що народ наш вже потрохи доростає до рівня того, щоб ідентифікувати себе українцем в цій країні, тобто сприймати її мову і культуру. Прикладом цього може бути навіть те, що цього року вперше за 18 років незалежності в Криму парафіяни-римокатолики попросили отця служити месу саме українською в День Незалежності. Думаю що цей приклад не залишиться одиноким, а для цього українська мова має лунати з храмів, імхо
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 04 вересня 2009, 10:09

vitalko писав: Прикладом цього може бути навіть те, що цього року вперше за 18 років незалежності в Криму парафіяни-римокатолики попросили отця служити месу саме українською в День Незалежності. Думаю що цей приклад не залишиться одиноким, а для цього українська мова має лунати з храмів, імхо


Цікаво. Вибачайте за офтоп, але римокатолики не тільки на День незалежності вживають українську мову, в більшості костелів це щоденна практика.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 вересня 2009, 10:12

Цікаво. Вибачайте за офтоп, але римокатолики не тільки на День незалежності вживають українську мову, в більшості костелів це щоденна практика.


Знаю, але це у нас на заході так. На сході ж, я так розумію, по іншому....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 04 вересня 2009, 11:09

vitalko писав:Знаю, але це у нас на заході так. На сході ж, я так розумію, по іншому....


А на сході ще й російською служать.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 вересня 2009, 11:25

А на сході ще й російською служать.


Я б сказав не ще й а переважно російською.

http://www.christusimperat.org/uk/node/17698

У Сімферополі на День Незалежності римо-католики вперше відправили Месу українською мовою

Від початку заснування римо-католицької громади в столиці Криму богослужіння тут відправлялися переважно російською. „Російську мову у нас розуміють всі, і тому російська Меса всіх влаштовувала. А в цьому році, напевно, дозріли до української. І не тому, що в нас стало більше етнічних українців. Рік за роком ми все більше стаємо українцями - політичною нацією", - розповів РІСУ член громади Євген Новицький.

Парафіяни звернулися до пароха о. Христофора з проханням відслужити в найбільше державне свято українською. „Чесно кажучи, хвилювалися - скільки людей прийде, раптом лише 5-6? В будні переважно на Месу більше не приходить. А 24-го хоч і свято, і вихідний день, але все ж понеділок", - боялися в громаді.

Хвилювалися марно - було близько 20 осіб, що для римо-католицької каплиці вже немало. Отець-настоятель благословив після служби заспівати Гімн України. Сестра-монахиня Магдалина, полячка, ноти Гімну отримала лише за 10 хв. до початку служби, але прекрасно справилася.

Отець Христофор під час проповіді нагадав, що 18 років - це вік повноліття, і тепер на нас всіх повністю лежить відповідальність за те, що буде з нашою країною, яка вступила в доросле життя.

Слава Тобі, Господи, за те, що вона є у нас! Вона, - Україна!


І мова тут не перешкода, не відігнала людей з кінотеатрів - не віджене і з церков, імхо
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 вересня 2009, 12:00

Олюнька писав:Цікаво. Вибачайте за офтоп, але римокатолики не тільки на День незалежності вживають українську мову, в більшості костелів це щоденна практика.

справді, цікаво!
в львівській обл., наприклад, максимум 1 Служба на тиждень українською мовою, а найчастіше взагалі нема -- тільки польська!

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 04 вересня 2009, 12:50

vitalko писав:Вибачте, а що в нашій церкві нема духу Євангелія? І хто його доносить? Не душпастир на проповіді, у приватній розмові чи повсякденному житті?

Та все вірно ,теоретик Ви наш !Поясніть мені причину того ,чому ніде ,за 20 років, на Сході (Лівий берег Дніпра) не збудовано жодної парафіяльної церкви ?Всі ці "дуті" греко-католицькі спільноти нічого не варті (заяви ,статути ,перелік парафіян і їх адреси (більше половини знайомі римо-католики ,вписуються для створення більшости ) юридичні адреси зареєстровані по костелах ітд ....Ну і кого Ви думаєте посилають в таке середовище ? Вірно ,якогось провінційного " бородача.."..Перша служба в костелі ,народу повна церква (бо буде уповноважений зі справ релігії,а ксьонз-пробощ видав циркуляр зібрати всю римо-католицьку спільноту для допомоги єдиновірним братам )....Це так все починається ,а закінчується тим ,що бородач вкопує хрест десь на полі в районі Північної Салтовки і хутко зникає в глибині потягу Харків -Ужгород ....
Або другий приклад ,Василіани" зорганізували "в Одесі плащаницю (думаю Ви вкурсі про цю подію ) була спільна служба в костелі ,народу - море:від українців обох обрядів до філіпінців ...зато В.Івасюк навіть не преоблачався ,стояв з боку зі своєю "куадрільєю" чухав бороду - обряд зберігав (розумію ,теж справа потрібна)


Але в церкві не має бути безладу. Ну скажіть же мені, чому латинникам можна служити так як вони хочуть, а нам ні?

А до цього в мене закидів немає ....Я маю глибоке переконання в тому ,що Східний обряд потребує негайної реформи (календарної перш за все )....а також я проти мавпування латинських практик

А стосовно мови.... сама назва УГКЦ містить першим словом Українська,
відповідно з мовою служіння - Українською. УГКЦ завжди себе позиціонувала як патріотична, українська церква, і мова - це вже питання принципове. Якщо вже церква не буде стовпом українськості, тоді вже цю країну ніхто не відродить. Та й не в мові справа насправді. Тим більше, що народ наш вже потрохи доростає до рівня того, щоб ідентифікувати себе українцем в цій країні, тобто сприймати її мову і культуру. Прикладом цього може бути навіть те, що цього року вперше за 18 років незалежності в Криму парафіяни-римокатолики попросили отця служити месу саме українською в День Незалежності. Думаю що цей приклад не залишиться одиноким, а для цього українська мова має лунати з храмів, імхо


А от з оцим ,шановний ,дозвольте не погодитись ....Завдання Церкви не полягає в відродженні лінгвістичного простору ...цим повинна займатись держава ...крім того клерикалістична складова нашої Церкви часам набирає дуже контроверсійних форм (ікона з Януковичем ), Вам як приклад

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 04 вересня 2009, 13:13

Мaлuй писав:справді, цікаво!


в львівській обл., наприклад, максимум 1 Служба на тиждень українською мовою, а найчастіше взагалі нема -- тільки польська!


Ось Вам лінк ....подивіться по парафіям ....В Полтаві ,наприклад , всі месси відправляються тільки українською і в неділю, і в будні

http://www.rkc.kh.ua/index.php

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 вересня 2009, 13:24

thomas torquemada писав:В Полтаві ,наприклад , всі месси відправляються тільки українською і в неділю, і в будні

http://www.rkc.kh.ua/index.php

дуже радий за полтавчан, але якщо припустити, що меса українською позначена "укр.", то порівняно з польською (не позначеною) -- це капля в морі!
а по-друге, я ж написав -- в Львівській області... якби там не було, але часами мене дивує, в чому причина такої "нелюбові" до укр. мови, а потім враз осінило -- а можливо на цей рахунок існує якась домовленість між єрархією УГКЦ і РКЦ?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 вересня 2009, 15:05

...а також я проти мавпування латинських практик


Ну то до чого тоді ваші закиди до моїх дописів, розмови про негативізм і т. д.? Чи це просто бажання посперечатися з кимось?

А от з оцим ,шановний ,дозвольте не погодитись ....Завдання Церкви не полягає в відродженні лінгвістичного простору ...цим повинна займатись держава ...крім того клерикалістична складова нашої Церкви часам набирає дуже контроверсійних форм (ікона з Януковичем ), Вам як приклад


Так, це не її завдання, але вона також не може діяти в напрямі куди вітер подує. Російськомовний схід чи ні - церква залишається національною(читай Українською), це вже в її назві задекларовано, тому і мова має бути українська. Цікаво б це звучало, якби літургія в УГКЦ відправлялася російською мовою. А що, якщо через 20 років схід заселять китайці, то на китайську переходити? І знову ж таки, чомусь Румунській ГКЦ можна на румунській мові відправляти, Угорській ГКЦ - на угорській, а нам не можна значить?

Нам, як справжнім українцям, завжди треба під когось підлаштовуватися, бо самі бідні не можемо. І це вже дуже добре, що духівництво в нашій церкві патріотично налаштоване. Який прошарок формує націю? - інтелігенція і духівництво. Якщо ж пастир не патріот, то чи буде патріотичною паства, якщо він українською не говорить, то чи заговорить Ваня, чи Пєтя, які до церкви раз в рік навідуються?
Церква як моральний авторитет(на відміну від діючої влади, про яку краще просто промовчати) відіграє дуже важливу роль у вихованні суспільства, тому якщо вона несе крім виховання духовного ще й патріотичне, то це тільки великий плюс усім нам народу і державі.

А про ікону з Януковичем вже тут дискутувалося в інших вітках форуму...
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 04 вересня 2009, 16:10

Мaлuй писав:

дуже радий за полтавчан, але якщо припустити, що меса українською позначена "укр.", то порівняно з польською (не позначеною) -- це капля в морі!

А звідки Ви взяли ,що польскою не позначається ? Подивіться розкалад богослужіння в Харківській катедрі ,або в костелі на Північній Салтівці
Непозначені месси це так звана локальна "мішанка"з 4 мов ...россійської ,української ,польскої та латини ....Ця практика в Харкові відома ще з 1991 року ,була підхвачена по всьому діоцезу пізніше


а по-друге, я ж написав -- в Львівській області... якби там не було, але часами мене дивує, в чому причина такої "нелюбові" до укр. мови, а потім враз осінило -- а можливо на цей рахунок існує якась домовленість між єрархією УГКЦ і РКЦ?[/quote]

А причина полягає в "кухонних протестах " всечеснішіх деканів рогатинських і долинських і закидах "повзучої" латинізації українців (дякую що хоч з полонізацією заткнуло )....А про домовленість сказати не можу ,але те що нашим ледачим ієрархам латинські месси українською сверблять ,так тут" до гадалки не ходи "....

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 вересня 2009, 16:25

thomas torquemada писав:А причина полягає в "кухонних протестах " всечеснішіх деканів рогатинських і долинських і закидах "повзучої" латинізації українців (дякую що хоч з полонізацією заткнуло )....А про домовленість сказати не можу ,але те що нашим ледачим ієрархам латинські месси українською сверблять ,так тут" до гадалки не ходи "....

шановний, не гарячкуйте! що ж ви так відразу захлинатись почали?
ні для кого не секрет, що полонізація, як ви кажете, має місце, бо з якої ж тоді радості навіть катехизації для укр.дітей проводять на польській мові?
тай ні для кого не секрет, що Польща використовує Україну як місце висилки для неугодних ксьонзів -- такщо зніміть рожеві окуляри -- проблеми є всюди!

і ще одне -- не рахунок "шахтарів з Данєцка" -- якщо людина не навчилася шанувати народ, державність і мову країни, в якій живе, то їй глибоко накакати на християнство і на те, на якій мові їй проповідують Слово Боже.

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 04 вересня 2009, 20:07

Мaлuй писав:шановний, не гарячкуйте! що ж ви так відразу захлинатись почали?
ні для кого не секрет, що полонізація, як ви кажете, має місце, бо з якої ж тоді радості навіть катехизації для укр.дітей проводять на польській мові?
тай ні для кого не секрет, що Польща використовує Україну як місце висилки для неугодних ксьонзів -- такщо зніміть рожеві окуляри -- проблеми є всюди!

Віра в консперативні теорії ніколи не була корисною ,тим більше ,що ці теорії не пояснюють реальних процессів...Не думайте ,що я намагаюсь Вас в чомусь переконати ...я занадто ледачий для таких справ

і ще одне -- не рахунок "шахтарів з Данєцка" -- якщо людина не навчилася шанувати народ, державність і мову країни, в якій живе, то їй глибоко накакати на християнство і на те, на якій мові їй проповідують Слово Боже.


Теж мені "секрет Полішенеля "! Ну не навчилися вони шанувати ні державу, ні мову ...І на всі Ваші і мої патріотичні заклики в них є свої "отлупи",часами дуже примітивні ..Пропонуєте поставити на них жирний хрест хімічним олівцем ?
Ну і накінець саме приємне :D Наступного разу коли будете аналізувати стан мого нервового збудження, рекомендую використовувати замість банальностей "захлинатися " "істерика" більш наукову термінологію на кшталт "баклан, ні тапирь агальци !"Всього найкращого

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 вересня 2009, 20:29

thomas torquemada писав:Теж мені "секрет Полішенеля "! Ну не навчилися вони шанувати ні державу, ні мову ...І на всі Ваші і мої патріотичні заклики в них є свої "отлупи",часами дуже примітивні ..Пропонуєте поставити на них жирний хрест хімічним олівцем ?


пропоную протестантам і православним ними займатися, а коли вони досягнуть відповідного духовного рівня розвитку, то самі навернуться в Католицьку Церкву...
Ви можете кількома реченнями висловити, що ви тут відстоюєте? бо з Ваших суцільних "істерик" не можу зрозуміти -- Ви пропонуєте греко-католикам вивчати російську мову і правити Літургії в шахтах, щоб стати ближчими до народу, чи як?
thomas torquemada писав:Ну і накінець саме приємне :D Наступного разу коли будете аналізувати стан мого нервового збудження, рекомендую використовувати замість банальностей "захлинатися " "істерика" більш наукову термінологію на кшталт "баклан, ні тапирь агальци !"Всього найкращого

дякую за рекомендації, але я краще розмовлятиму своєю мовою, ви ж її розумієте правда?

thomas torquemada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 23 липня 2009, 00:04

Повідомлення thomas torquemada » 04 вересня 2009, 21:35

Мaлuй писав:
пропоную протестантам і православним ними займатися, а коли вони досягнуть відповідного духовного рівня розвитку, то самі навернуться в Католицьку Церкву...

Порада дуже слушна:shock: Відкрийте магазин з продажу свистків для раків ,а то коли станеться "навернення" ,не думаю що "старі" зможуть навіть свиснути власноруч

Ви можете кількома реченнями висловити, що ви тут відстоюєте? бо з Ваших суцільних "істерик" не можу зрозуміти -- Ви пропонуєте греко-католикам вивчати російську мову і правити Літургії в шахтах, щоб стати ближчими до народу, чи як?

Ні ,я пропоную зберегти греко-католицьку Церкву як суто Галицький феномен (для психоаналітиків пояснюю це була не істерика ,а сарказм )

дякую за рекомендації, але я краще розмовлятиму своєю мовою, ви ж її розумієте правда?
Ой ,які ми тендітні :cry: Ви що образились ?Перепрошую у такому випадку

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 вересня 2009, 21:52

thomas torquemada писав:Ні ,я пропоную зберегти греко-католицьку Церкву як суто Галицький феномен (для психоаналітиків пояснюю це була не істерика ,а сарказм )


можна й так, але тоді християнство залишимо жидам, ок? як чисто юдейський феномен... Більшої дурі не чув!

п.с. ага ми надзвичайно тендітні... тому попрошу приберегти свій убогий юморок для відповідних форумів.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 05 вересня 2009, 08:19

thomas torquemada писав:Не ображайтесь ,не варто .Я нагибав і не таких талантів як Ви

:shock:
а в Бога просили помочі? чи так і живете з цією бідою?


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей